Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

23.11.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Archiv všech článků sezony 2005/06

21.08.06 Sekce : Svazové informace
Konkurzy PDŠS na soutěže mládeže v sezoně 2006/07
Komise mládeže Pardubického šachového svazu vyhlašuje konkursy na pořadatele soutěží pro oblast mládeže pro 2.pololetí r. 2006 a 1.pololetí 2007. Jedná se o okresní přebory družstev škol, krajské přebory družstev škol, kvalifikační turnaje krajského přeboru jednotlivců H10-16, finálový turnaj krajského přeboru jednotlivců H10-16, krajský přebor jednotlivců v rapid šachu HD 10-14, krajský přebor družstev mladších žáků, krajský přebor družstev starších žáků, krajská soutěž družstev starších žáků a krajský přebor jednotlivců HD 8.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

21.08.06 Sekce : Svazové informace
Směrnice pro pořádání soutěží mládeže v rámci PDŠS
Společným úsilím Komise mládeže a Komse pro masový rozvoj spatřila světlo světa Směrnice pro pořádání krajských přeborů mládeže, která obsahuje práva a povinnosti pořadatelů těchto soutěží v rámci PDŠS.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

21.08.06 Sekce : Svazové informace
Listina mládežnických reprezentantů PDŠS pro sezonu 2006/07
Komise mládeže PDŠS zveřejnila Listinu mládežnických reprezentantů pro sezonu 2006/07, přičemž podmínkou pro zařazení do ní bylo umístění v první polovině Mistrovství Čech nebo ČR v minulé sezoně.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

13.08.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
O přeborníka Holcim Prachovice
V sobotu 12. srpna 2006 uspořádal ŠK Holcim Prachovice ve spolupráci s Obecním úřadem již 7. ročník turnaje v rapidu. Za účasti 52 hráčů převážně z nejbližšího okolí (ale i z hodně vzdálených míst) se na medailových postech umístili pardubičtí hráči Michal Novotný před Františkem Navrátilem a Jaroslavem Zelenkou, v turnaji mládeže dominoval Jakub Půlpán z Chrudimi.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

30.07.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2006 - hlavní turnaje
I přes dlouhotrvající úmorné vedro prolomil šachový festival CZECH Open 2006 další rekord v počtu účastníků - ve všech hlavních turnajích startovalo celkem 1655 hráčů ze 42 zemí celého světa.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

23.07.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2006 - doprovodné turnaje
První týden mamutího festivalu Czech Open 2006 v Pardubicích měl na pořadu tzv. doplňkové turnaje, z nichž některé nabývají stále většího významu, zatímco jiné stagnují resp. pomalu ale jistě skomírají.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

09.07.06 Sekce : Soutěže žáků
Rozpis soutěží družstev mládeže PDŠS pro sezonu 2006/07
Komise mládeže ve spolupráci s trenérsko-metodickou komisí připravily Rozpis soutěží družstev mládeže, kterým se budou řídit soutěže v sezoně 2006/07.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

09.07.06 Sekce : Svazové informace
Webové stránky oddílu Lokomotiva Česká Třebová
Zatímco některé webové stránky šachových oddílů Pardubického kraje pomalu odumírají, ke slovu se hlásí nová stránka - ŠK Lokomotiva Česká Třebová.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

02.07.06 Sekce : Ostatní zajímavosti
ELO Fide k 1.7.2006
V poslední listině ELO FIDE jsou zahrnuty zejména výsledky, získané v průběhu minulé sezony soutěží družstev, které s pořadím hráčů PDŠS mírně zamíchaly. Zpracovatelé se však dopustili řady chyb a tak někteří dřívější držitelé FIDE ELA nejsou v nové listině vůbec uvedeni.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

20.06.06 Sekce : Soutěže žáků
Medailisté soutěží mládeže PDŠS v sezoně 2005/06
Na závěr soutěží PDŠS mládeže zpracovala KM jmenovitý přehled všech medailistů v jednotlivých kategoriích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

20.06.06 Sekce : Nemistrovské akce
44. ročník Zaječic - závěrečné hodnocení
Na závěr Mistrovství ČR družtev starších žáků vydali pořadatelé závěrečné hodnocení soutěží družstev, dvojic i jednotlivců spolu s pozvánkou na další ročník tohoto popülárního turnaje.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

20.06.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
XXIII. ročník turnaje 'O putovní pohár'
Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř uspořádal v sobotu 10. června 2006 v KD Junior již XXIII. ročník šachového turnaje v rapid šachu 'O putovní pohár', kterého se zúčastnilo 64 hráčů z 24 oddílů ČR.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

20.06.06 Sekce : Nemistrovské akce
O putovní věž města Lanškrouna
Už podvanácté se v Lanškrouně konal integrovaný šachový turnaj mládeže do 18-ti let. Pořádaly ho společně DDM a TJ Lanškroun ve spolupráci s humanitární organizací P R O T E B E, v rámci projektu ‘Šach pro tebe – šach pro každého‘. V prostorách Základní školy Dobrovského v Lanškrouně se sešlo 53 šachistů a šachistek, kteří sehráli ve dvou kategoriích 7 kol na 2x 25 minut. Celkovým vítězem se stal Marek Kosek z Vysokého Mýta, v mladší kategorii překvapivě vyhrál Petr John z Ústí nad Orlicí.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

10.06.06 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2006/07
STK Pardubického krajského šachového svazu připravila Rozpis soutěží družstev na sezonu 2006/07, který se bude hrát již v novém uspořádání - v jedné skupině KP1, dvou skupinách KP2 a 2-4 skupinách KS.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

06.06.06 Sekce : Nemistrovské akce
O pohár Polabin
V sobotu 3.6.2006 se konal závěrečný turnaj žáků základních škol pod názvem Žákovský turnaj v šachu O pohár Polabin. Vítězem v kategorii 1.-4. třída ZŠ se stal Daniel Vančura ze ZŠ Sezemice následovaný Petrem Nešpůrkem ze ZŠ Svítkov a Matoušem Režem ze ZŠ Lázně Bohdaneč. V kategorii 5.-6. třída ZŠ vyhrála Alžběta Léharová ze ZŠ Polabiny 2 před druhým Petrem Svobodou a třetím Tomášem Stavrovským - oba ze ZŠ Spořilov.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

04.06.06 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachová Olympiáda družstev 2006
Letošní Olympiáda šachových družstev se hrála v italském Turinu a přinesla výrazný úspěch našim barvám. V soutěži mužů skončil náš tým na 11. místě a v soutěži žen dokonce na 10. místě. Na tomto úspěchu se významně podílel i člen Rapidu Pardubice Viktor Láznička, který při svém olympijském debutu získal 7,5 bodu z 10 startů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

04.06.06 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR mládeže do 8 let
V nedávno skončeném Mistrovství ČR do 8 let se perfektním výkonem blýsknul Jakub Půlpán z Chrudimě, který plným ziskem 9 bodů získal s odstupem zlatou medaili - Blahopřejeme !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

04.06.06 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR družstev st. žáků 2006
Populární 44. ročník soutěže družstev st. žáků, hraný jako Mistrovství ČR, se uskutečnil ve dnech 3--4.6.2006 v Juniorcentru na Seči. V hlavní kategorii šestičlenných družstev putuje vítězství do Dunajské Stredy, v kategorii dvojic kralovali bratři Půlpánovi z Chrudimě a v doprovodném Openu jednotlivců byl nejúspěšnější Jan Dočekal z Vyšehradu Praha.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

04.06.06 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č 2/2006
Květnová schůze VV ŠSČR schválila výsledky ukončených soutěží družstev, jednotlivců i mládeže v rámci PDŠS v uplynulé sezoně, vyslechla zprávy z jednotlivých komisí a uložila nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

21.05.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2006
Vítězství v druhém ročníku Chrudimského RABLU - turnaje s netradičním hracím tempem - získal při účasti 34 hráčů přespolní Jiří Gregor na pomocné hodnocení před Marianem Sabolem, na třetím místě skončil domácí Jan Řezníček.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

21.05.06 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže v rapidu
Krajský přerbor mládeže v rapidu přivítal na startu šedesátku účastníků, kteří se utkali ve třech nezávislých kategoriích. Palmu vítězství a titul Krajského přeborníka získali Gabriela Sabolová a Ondřej Chmelík v kategorii H/D 14, Kristyna Sabolová a Jakub Půlpán v kategorii H/D 12 a Natalie Dunglová a Antonín Vu v kategorii H/D10.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

21.05.06 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže - finale
Finalové boje osmi nejlepších v každé kategorii určily nejen absolutní vítěze pro rok 2006, ale i postupující do Mistrovství Čech.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

18.05.06 Sekce : Soutěže jednotlivců
Kodytkův memoriál 2006
Se značným zpožděním dorazily výsledky 17. ročníku Memoriálu Mirka Kodytka, který se hrál 8.dubna 2006 v Kunvaldu a byl současně i Krajským přeborem Pardubického kraje v rapidu družstev pro rok 2006. Mezi 12 zúčastněnými družstvy kralovalo kombinované družstvo Litomyšle před Vysokým Mýtem a Ústím n/O.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

07.05.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
RC Sport Open 2006
První ročník šachového festivalu RC Sport Open, hraného ve dnech 29.4.-6.5.2006 v Ústí n/O., zná již svého prvního vítěze. Stal se jím něčekaně ale naprosto zaslouženě odchovanec Poličky, startující za Lanškroun, Petr Červený. V početném a vysoce kvalitním poli 58 hráčů získal 7 bodů a nejenže předstihl druhého GM Tomáše Likavského a třetího IM Martina Petra, ale suverénně získal i svůj první bal IM - Blahopřejeme !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

07.05.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
RC Sport Open 2006 - bleskový turnaj
Druhým ukončeným turnajem šachového festivalu RC Sport Open, konaného v Ústí n/O., se stal silně obsazený bleskový turnaj jednotlivců. V turnaji, hraném švýcarským systémem na 9 kol, se ve startovním poli 28 hráčů prosadili favorité - zvítězil IM Sergeev před GM Vološinem a GM Likavským, nejlepší naši zástupci IM Pisk a KM Novotný skončili na 4 a 5 místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

02.05.06 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků uspořádal DDM Kamarád v České Třebové. Roli favorita splnilo družstvo ŠK Vysoké Mýto, které ale po zaváhání ve 2.kole s Hlinskem, muselo o postup na Mistrovství ČR bojovat až do posledního kola. Vzhledem k velmi početné účasti (10 družstev !!) je možné, že pozvánku na Mistrovství ČR dostane i druhé družstvo v pořadí SK Žamberk.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

01.05.06 Sekce : Ostatní zajímavosti
Listina osobních koeficientů k 1.5.2006
Podle databáze ŠSČR má Pardubický kraj k 1.5.2006 evidováno celkem 762 aktivních hráčů, z nichž již 506 má české ELO. Do hodnocení hráčů výrazně zasáhly zejména jejich výsledky z nedávno skončených soutěží družstev a současné pořadí je uvedeno v přiložené tabulce.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.05.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
RC Sport Open 2006 - turnaj v rapidu
Nový šachový festival na území našeho kraje - RC Sport Open 2006 - který se koná v Üstí n/O., má už za sebou turnaj v rapidu, kterého se zúčastnilo 55 hráčů. Mezi nimi kraloval IM Vladimir Sergeev se ziskem 6,5 bodů, kterého následovali IM Zapolskis se 6 body a GM Likavský spolu s GM Vološinem (oba 5,5 bodu). Z našich zástupců se nejlépe umístil Aleš Jedlička na 6. místě se ziskem 5 bodů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

30.04.06 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2005/06 - finale B
Nejen základní část, ale i Finale B Extraligy dorostu, bylo nad síly jediného našeho zástupce Loko DDM Česká Třebová. Po jediné remize a dalších třech prohrách obsadil s odstupem poslední příčku a pro další ročník zaslouženě sestupuje.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

30.04.06 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu - třetí tři kola
Teprve poslední tři kola rozhodla o vítězi 1. české lidy dorosteneckých družstev a postupujícím do Extraligy dorostu, kterým se stalo družstvo ŠO+DDM Chrudim - Blahopřejeme ! Po klopýtnutí v předposledním kole skončilo na druhém místě družstvo Vysokého Mýta a náš poslední zástupce SK Žamberk vybojoval osmou příčku v tabulce.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

23.04.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
Pardubická kotva 2006
Třetího ročníku turnaje v rapidu `O Pardubickou kotvu`, hraného v atraktivním prostředí výletní lodi Arnošt, se zúčastnilo celkem 44 hráčů včetně jednoho velmistra, který se však musel spokojit až s druhým místem. Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení stal domácí Michal Novotný následován Janem Votavou a bronzovým Alešem Jedličkou.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

23.04.06 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Stanislava Foglara 2006
`Sejde z očí, sejde z mysli` - aneb příliš rychle zapomínáme. Letošního ročníku Memoriálu Stanislava Foglara se zúčastnila pouhá čtyři družstva, z jejichž dvoukolového zápolení vyšel vítězně tým Seniorů před Chrudimí, Eurokomplexem a favorizovanými Polabinami. V následně sehraném doplňkovém turnaji jednotlivců se nejvíce dařilo čerstvě uzdravenému Michalovi Novotnému.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

22.04.06 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev středních škol
V celostátním finale družstev středních škol, které proběhlo ve Žďáru n/S., se skvěle dařilo oběma našim zástupcům. Po vzájemné remize 2:2 v posledním kole obsadilo Gymnazium Česká Třebová bronzovou příčku a Gymnazium Ústí n/O. skončilo hned na čtvrtém místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

20.04.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečka Trnávky
Za účasti 96 hráčů se v Městečku Trnávka uskutečnil již 22. ročník Velikonočního bleskového turnaje, ve kterém zvítězil Jan Bernášek z Bausetu Pardubice před Vojtěchem Plátem ze Starého Města a Martinem Škorpíkem z Poličky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

20.04.06 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev škol 1.-5. ročník
Již na konci března proběhl ve Frýdku-Místku finálový turnaj přeboru škol pro kategorii 1.-5.třída ZŠ. Zástupcům našeho kraje se příliš nedařilo a skončili v poli poražených.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

20.04.06 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev škol 6.-9. ročník
Ve dnech 11.-12.4. se v Hluku u Uherského Hradiště uskutečnilo celostátní finále škol v kategorii 6.-9.ročník. Ze dvou zástupců Pardubického kraje se více dařilo studentům Gymnázia Vysoké Mýto, kteří se po celou dobu turnaje pohybovali na hranici první desítky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

20.04.06 Sekce : Soutěže žáků
Listina talentů ŠSČR na období 2006/07
Na listinu talentů ŠSČR pro sezonu 2006/07 se z našeho kraje dostali tři hráči - sestry Gabriela a Kristýna Sabolovy z Vysokého Mýta a Jakub Půlpán z Chrudimě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

12.04.06 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 0506 - čtvrté dvoukolo
Poslední dvoukolo Krajského přeboru družstev mladších žáků vyneslo do čela družstvo TJ Lanškroun, které zaslouženě získalo titul Krajského přeborníka pro rok 2006.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

10.04.06 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
Se zármutkem jsme se dověděli, že v pátek dne 7.4.2006 tragicky zahynul nejlepší choceňský hráč a dlouholetý účastník řady šachových turnajů pan Evžen Plotek. Poslední rozloučení se zesnulým se koná v pátek 14.4.2006 v Zámečku-ZUŠ v Chocni od 11.00 hodin. Čest jeho památce !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

09.04.06 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - jedenácté kolo
Poslední jedenácté kolo 2. ligy skupiny C bylo plné nečekaných výsledků. Po nejtěsnější výhře AveKontaktu v Praze nad Vršovicemi 4,5:3,5 uhájily sice Vršovice první místo a postup do 1.ligy, ale jen o pouhý půlbod ve score, remiza Polabin v Praze proti družstvu Praga B však domácím nestačila k udržení, protože ji předběhly Bohemians B po výhře 5,5:2,5 nad Synthesií B. Další výsledky: Náchod - Pankrác B 4:4, Mladá Boleslav - Rychnov n/Kn. 4:4, Hradec Králové B - Vyšehrad C 6,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

09.04.06 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - jedenácté kolo
V posledním jedenáctém kole 2. ligy skupina D hostovaly Zaječice v Jihlavě a bezbarvou remizou 4:4 si zajistily účast v soutěži i pro příští sezonu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

09.04.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - jedenácté kolo
Poslední jedenácté kolo Krajského přeboru 2. třídy východ potvrdilo první místo a postup do KP1 Poličce B, druhým postupujícím je FYGR Lanškroun. Výsledky: Ústí n/O. C - Č.Třebová 1,5:6,5, Ústí n/O. B - H.Čermná 8:0, Žamberk B - Svitavy 4,5:3,5, M.Třebová - FYGR 2,5:5,5, Polička B - Choceň 5:3, Letohrad B - Kunvald 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

09.04.06 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - třinácté kolo
V posledním třináctém kole Krajské soutěže východ potvrdilo Jablonné n/O. svou letošní suverenitu i první místo v tabulce. Výsledky: Žamberk E - Tropic C 3:2, H.Čermná B - Jablonné n/O. 1,5:3,5, Žamberk D - Linhartice 2:3, Litomyšl B - Polička D 2:3, Č.Třebová C - Němčice 0:5, Kunvald C - Lanškroun C 1:4, Mistrovice - Tropic C 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

02.04.06 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - jedenácté kolo
Mimořádně dramatické poslední kolo 1. ligy západ přineslo nečekané rozuzlení postupové i sestupové tajenky. Postarala se o něj zejména Synthesia Pardubice, po jejíž remize 4:4 v Praze s Holdií se z postupu do extraligy raduje Nový Bor ! Chrudim sice podlehla v Praze Domu Armády 4,5:3,5, ale stačilo jí to k záchraně soutěže i pro příští ročník ! Další výsledky: Vyšehrad B - Nový Bor 1,5:6,5, Hradec Králové - Plzeň C 4:4, Plzeň B - Kolín 5,5:2,5, Lysá n/L. - ČSOB 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

02.04.06 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - jedenácté kolo
V posledním jedenáctém kole 1. ligy východ se v duelu kandidáta na postup s již jistým sestupujícím mezi Ostravou a Lanškrounem žádné překvapení nekonalo - Lanškroun podlehl 5,5:2,5 a po jednoročním působení v 1. lize se vrací zpět do 2. ligy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

02.04.06 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - jedenácté kolo
Poslední jedenácté kolo Krajského přeboru 1. třídy potvrdilo první místo a postup do 2. ligy družstvu Štefanides Polička (blahopřejeme !!), když o dvou sestupujících do KP2 bylo rozhodnuto již dříve. Výsledky: Polička - Chotěboř 5:3, Ústí n/O. - Vysoké Mýto 3:5, Žamberk - Eurokomplex 3,5:4,5, Hlinsko - Chrudim B 4:4, Kavárna Evropa - Letohrad 6:2, Polabiny B - Litomyšl 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

28.03.06 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 14-16 - 4. turnaj
Poslední čtvrtý turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/H 14-16 se uskutečnil v sobotu dne 25.3.2006 v Heřmanově Městci. Kategorie dívek je tímto turnajem skončena a její výsledky jsou již konečné, v kategorii chlapců se uskuteční závěrečné dvoudenní finále ve Vysokém Mýtě pro 8 nejlepších v každé kategorii.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

28.03.06 Sekce : Soutěže žáků
Konečné pořadí Krajského přeboru mládeže 2005/06 po základní části
Přiložená tabulka ukazuje konečné pořadí všech skupin Krajského přeboru mládeže 2005/06 po odehrání základní části, postupující do závěrečného finale jsou označeni červeně.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

27.03.06 Sekce : Nemistrovské akce
Jakub Půlpán stříbrný na MČR mládeže 2006 !!
Zlaté Hory - obec na Jesenicku přinesla velký úspěch talentovanému šachistovi TJ a DDM Chrudim Jakubu Půlpánovi, který na mistrovství České republiky do deseti let obsadil v konkurenci dvaadvaceti hráčů krásné druhé místo za Tomášem Pavelkem z Frýdku Místku. Vzhledem k tomu, že Jakub byl o dva roky mladší než většina jeho soupeřů, má před sebou velice nadějnou perspektivu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

27.03.06 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství České republiky mládeže 2006
Na letošním Mistrovství České republiky mládeže reprezentovalo náš kraj 7 nejmladších nadějí. Nejúspěšnější z nich byl ten nejmladší - Jakub Půlpán z Chrudimi vybojoval v kategorii H10 stříbrnou medaili, z ostatních skončil nejlépe Martin Pecinka z Ústí n/O.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

26.03.06 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR 2005/06 - páté dvoukolo
V posledním dvoukole Extraligy ŠSČR remizoval Bauset Pardubice v sobotu s Mahrlou Praha 4:4 a po nedělní výhře 5:3 nad Vyšehradem obhájil titul Mistra ČR. Blahopřejeme !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

26.03.06 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - desáté kolo
V desátém kole 2. ligy skupina C zvítězil AveKontakt nad Bohemians B 5,5:2,5 a Synthesia B nad Pragou B 5:3 a pouze Polabiny podlehly Hradci Králové B těsně 3,5:4,5. Další výsledky: Vyšehrad C - Mladá Boleslav 3,5:4,5, Rychnov n/Kn. - Náchod 6:2, Pankrác B - Vršovice 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

26.03.06 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - desáté kolo
V desátém kole 2. ligy východ hostily Zaječice Náměšť n/O. a podlehly jí nejtěsnějším poměrem 3,5:4,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

26.03.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2. třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Č.Třebová - Letohrad B 5,5:2,5, Kinvald -Polička B 2,5:5,5, Choceň - M.Třebová 1,5:6,5, FYGR - Žamberk B 4,5:3,5, Svitavy - Ústí n/O. B 1:7, H.Čermná - Ústí n/O. C 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

26.03.06 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - dvanácté kolo
Ve dvanáctém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Tropic C - Mistrovice 3,5:1,5, Tropic B - Kunvald C 3,5:1,5, Lanškroun C - Č.Třebová C 2,5:2,5, Němčice - Litomyšl B 1,5:3,5, Polička D - Žamberk D 4:1, Linhartice - H.Čermná B 0,5:4,5, Jablonné n/O. - Žamberk E 4:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

19.03.06 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - desáté kolo
V desátém kole 1. ligy západ remizovala Synthesia s Lysou n/L. 4:4 a Chrudim podlehla doma Hradci Králové těsně 3,5:4,5. Další výsledky: ČSOB - Plzeň B 6:2, Kolín - Dům Armády 2,5:5,5, Plzeň C - Vyšehrad B 4,5:3,5, Nový Bor - Holdia 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

19.03.06 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - desáté kolo
Ani v desátém kole l. ligy východ Lanškroun nebodoval, když nestačil na Třinec B a podlehl mu doma 3:5. Zajímavostí utkání byl start Sergeje Movsesiana v barvách Třince B.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

19.03.06 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - desáté kolo
Mimořádně vyrovnané desáté kolo Krajského přeboru 1. třídy přineslo první porážku Poličky, která však přesto zůstává na prvním místě tabulky. Výsledky: Chotěboř - Polabiny B 3,5:4,5, Litomyšl - Kavárna Evropa 4,5:3,5, Letohrad - Hlinsko 4,5:3,5, Chrudim B - Žamberk 4:4, Eurokomplex - Ústí n/O. 4,5:3,5, Vysoké Mýto - Polička 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

19.03.06 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - deváté kolo
Poslední deváté kolo Krajského přeboru 3. třídy východ přineslo tyto výsledky: M.Trnávka - Žamberk C 4,5:3,5, Lanškroun B - Č.Třebová B 1:7, Choceň B - Ústí n/O. D 4,5:3,5, Kunvald B - Tropic 3,5:4,5, Svitavy B - Polička C 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

19.03.06 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - deváté kolo
Poslední deváté kolo Krajské soutěže západ vyneslo na první příčku družstvo Vysokého Mýta C. Výsledky: Prachovice B - H.Městec B 2:3, Bohdaneč - Krucemburk 5:0, CycloContent - Krouna 3,5:1,5, Vysoké Mýto C - Polabiny D 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

12.03.06 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - deváté kolo
V devátém kole 2. ligy skupina C došlo k poslednímu pardubickému derby, v němž AveKontakt nečekaně podlehl oslabené Synthesii B 3:5 a neúplné Polabiny prohrály v Mladé Boleslavi vysoko 6:2. Další výsledky: Bohemians B - Pankrác B 4:4, Vršovice - Rychnov n/Kn. 6,5:1,5, Náchod - Vyšehrad C 3:5, Hradec Králové B - Praga B 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

12.03.06 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - deváté kolo
V devátém kole 2. ligy skupina D hrály Zaječice na půdě suverénně vedoucího Ořechova a také si moc nezahrály - odešly poraženy vysoko 6:2.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

12.03.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - deváté kolo
Deváté kolo Krajského přeboru 2. třídy východ přineslo tyto výsledky: H.Čermná - Č.Třebová 1,5:6,5, Ústí n/O. C - Svitavy 4,5:3,5, Ústí n/O. B - FYGR 3,5:4,5, Žamberk B - Choceň 2,5:5,5, M.Třebová - Kunvald 5:3, Polička B - Letohrad B odloženo
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

12.03.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2. třídy západ 2005/06 - osmé kolo
Osmé kolo Krajského přeboru 2. třídy západ definitivně potvrdilo prvenství Kontaxu Pardubice po výsledcích: Chrudim C - Kontax 1,5:6,5, Chrudim D - Vysoké Mýto B 2,5:5,5, Prachovice - Hlinsko B 4,5:3,5, Synpo - H.Městec 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

12.03.06 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - jedenácté kolo
V jedenáctém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Jablonné n/O. - Tropic C 2,5:2,5, Žamberk E - Linhartice , H.Čermná B - Polička D 4:1, Žamberk D - Němčice 2,5:2,5, Litomyšl B - Lanškroun C 3,5:1,5, Č.Třebová C - Tropic B 3:2, Kunvald C - Mistrovice 1,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

10.03.06 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 10-12 - 4. turnaj
Poslední letošní turnaj mládeže kategorií H/D 10-12 se uskutečnil 4.3.2006 v Hlinsku. Oba turnaje byly nejpočetnější a nejkvalitnější za celou sezónu, pořadatelé vše zvládli na jedničku. Již tradičně se začalo podle časového rozpisu a mezi cenami nechyběla ani tolik oblíbená živá zvířátka. Co se týče výsledků, dá se říct, že vše skončilo podle papírových předpokladů. V kategorii do 10-ti let zvítězil další z lanškrounské líhně Dominik Marek a v kategorii do 12-ti let suverénně zvítězil Jakub Půlpán. Za zmínku stojí i účast 5-ti děvčat v kategorii do 12-ti let.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

10.03.06 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č 1/2006
První schůze VV pardubického šachového svazu v roce 2006 se zabývala zprávami z komisí STK, mládeže, hospodářské a masového rouvoje, kontrolou uložených úkolů z konference 2006 a přijala nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

05.03.06 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - deváté kolo
V devátém kole 1. ligy západ se našim zástupcům nedařilo - Synthesia podlehla v Novém Boru favorizovaným domácím vysoko 6:2 a Chrudim podlehla venku Vyšehradu B 5:3. Další výsledky: Holdia - Plzeň C 4,5:3,5, Hradec Králové - Kolín 6,5:1,5, Dům Armády - ČSOB 3,5:4,5, Plzeň B - Lysá n/L. 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

05.03.06 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - deváté kolo
V devátém kole 1. ligy východ hrál Lanškroun v Karviné a po vysoké prohře 6,5:1,5 klesl na poslední místo v tabulce s prakticky nulovými šancemi na záchranu soutěže.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

05.03.06 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - deváté kolo
Deváté kolo Krajského přeboru 1. třídy vyjasnilo situaci jak v čele, tak na konci tabulky. Výsledky: Vysoké Mýto - Chotěboř 5,5:2,5, Polička - Eurokomplex 4,5:3,5, Ústí n/O. - Chrudim B 3,5:4,5, Žamberk - Letohrad 4:4, Hlinsko - Litomyšl 2,5:5,5, Kavárna Evropa - Polabiny B 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

05.03.06 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - osmé kolo
Výsledky osmého kola Krajského přeboru 3. třídy východ: Žamberk C - Svityvy B 6,5:1,5, Polička C - Kunvald B 4,5:3,5, Tropic - Choceň B 4,5:3,5, Ústí n/O. D - Lanškroun B 5:3, Č.Třebová B - M.Trnávka 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

05.03.06 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - osmé kolo
V osmém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny D - Cyclo Content 3:2, Krouna -Bohdaneč 0,5:4,5, Krucemburj - Prachovice B 2,5:2,5, H.Městec B - Zaječice B 4:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

01.03.06 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 0506 - třetí dvoukolo
Předposlední dvoukolo Krajského přeboru družstev mladších žáků stále ještě neurčilo jeho vítěze, který vzejde pravděpodobně z dvojice současných lídrů - Hlinska a Lanškrouna.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

01.03.06 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR 2005/06 - čtvrté dvoukolo
Bauset Pardubice nazaváhal ani v předposledním dvoukole a po zisku všech bodů za vítězství 5,5:2,5 nad Zlínem a 5:3 nad Opavou mu i nadále patří první příčka v tabulce.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

26.02.06 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - osmé kolo
V osmém kole 2. ligy skupina C podlehla nekompletní Synthesia B Hradci Králové B vysoko 2:6, Polabiny zvítězily nad Náchodem 4,5:3,5 a AveKontakt.přivezl z Prahy tři body za vítězství nad Pankrácem B v poměru 5,5:2,5. Další výsledky: Praga B - Mladá Boleslav 3,5:4,5, Vyšehrad C - Vršovice 2,5:5,5, Rychnov n/Kn. - Bohemians B 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

26.02.06 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - osmé kolo
V osmém kole 2. ligy skupina D hostily Zaječice Duras Brno B a zvítězily nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

26.02.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - osmé kolo
Osmé kolo Krajského přeboru 2. třídy východ přineslo tyto výsledky: Č.Třebová - Polička B 2,5:5,5, Letohrad B - M.Třebová 4:4, Kunvald - Žamberk B 3,5:4,5, Choceň - Ústí n/O. B 3,25:4,5, FYGR - Ústí n/O. C 5,5:2,5, Svitavy - H.Čermná 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

26.02.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2. třídy západ 2005/06 - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2. třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: H.Městec - Prachovice 2:6, Hlinsko B - Chrudim D 6:2, V.Mýto B - Chrudim C 6:2, Kontax - Polabiny C 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

26.02.06 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - desáté kolo
Výsledky desátého kola Krajské soutěže východ: Tropic C - Kunvald C 2,5:2,5, Mistrovice - Č.Třebová C 5:0, Tropic B - Litomyšl B 2:3, Lanškroun C - Žamberk D 3,5:1,5, Němčice - H.Čermná B 3,5:1,5, Polička D - Žamberk E 2:3, Linhartice - Jablonné n/O. 1,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

19.02.06 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - osmé kolo
Také v osmém kole 1. ligy západ připomínaly výsledky našich družstev houpačku - Synthesia zvítězila doma nad torzem Plzně B 5,5:2,5 a Chrudim podlehla doma Holdii Praha vysoko 2:6. Další výsledky: Lysá n/L. - Dům Armády 1,5:6,5, ČSOB - Hradec Králové 5:3, Kolín - Vyšehrad B 4:4, Plzeň C - Nový Bor 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

19.02.06 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - osmé kolo
V předehraném utkání osmého kola 1. ligy východ nestačil Lanškroun doma na Staré Město a podlehl mu 3:5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

19.02.06 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - osmé kolo
Osmé kolo Krajského přeboru 1. třídy přineslo tyto výsledky: Chotěboř - Kavárna Evropa 3:5, Polabiny B - Hlinsko 5:3, Litomyšl - Žamberk 4:4, Letohrad - Ústí n/O. 1:7, Chrudim B - Polička 2,5:5,5, Eurokomplex - Vysoké Mýto 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

19.02.06 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 3. třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Č.Třebová B - Žamberk C 1:7, M.Trnávka - Ústí n/O. B 6:2, Lanškroun B - Tropic 6:2, Choceň B - Polička C 2,5:5,5, Kunvald B - Svitavy B 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

19.02.06 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - sedmé kolo
Sedmé kolo Krajské soutěže západ přineslo tyto výsledky: Zaječice B - Krucemburk 4:1, Prachovice B - Krouna 2:3, Bohdaneč - Polabiny D 2:3, CycloContent - Vysoké Mýto C 1:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

18.02.06 Sekce : Krajská soutěž ml. žáků
Krajská soutěž družstev mladších žáků - druhý turnaj
Druhý turnaj Krajské soutěže družstev mladších žáků se uskutečnil v sobotu dne 18.2.2006 v České Třebové. Za účasti 8 družstev se opět nejvíce dařilo žákům B družstva TJ+DDM Lanškroun.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž ml. žáků

17.02.06 Sekce : Ostatní zajímavosti
Viktor Láznička velmistrem a suverénním Mistrem ČR !
Letošní Mistrovství ČR se hrálo v režii jediného hráče - Viktora Lázničky. Viktor suverénně zvítězil systémem Start-Cíl, přičemž před druhým hráčem v pořadí získal nevídaný náskok dvou bodů ! A nedosti na tom - již po 9 kolech splnil poslední normu GM a v závěru Mistrovství ji ještě vysoce překročil !
Blahopřejeme a přejeme co nejvíc dalších úspěchů !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

14.02.06 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 14-16 - 3. turnaj
Třetí kvalifikace KP mládeže kategorií H/D 14 a 16 proběhla v sobotu 11.2.2006 v Žamberku. Na třetí pokus vyhrál v kategorii do 14-ti let chrudimský Jakub Půlpán, který by měl za měsíc bojovat na Mistrovství ČR v kategorii do 10-ti let o jednu z medailí. V kategorii do 16-ti let zvítězil 'host' z Třebechovic Tomáš Kracík, nejlepší umístění z hráčů Pardubického kraje si vybojovala Gabriela Sabolová z Vysokého Mýta.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

12.02.06 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - sedmé kolo
V sedmém kole 2. ligy západ bodoval pouze AveKontakt, když porazil doma Rychnov n/Kn. 5:3, Synthesia B podlehla v Praze Pankráci B těsně 3,5:4,5 a Polabiny odjely z Vršovic s vysokou nadílkou 2:6. Další výsledky: Bohemians B - Vyšehrad C 6,5:1,5, Náchod - Praga B 3:5, M.Boleslav - Hradec Králové B 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

12.02.06 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - sedmé kolo
V sedmém kole 2. ligy skupiny D nestačily Zaječice na Duras C a podlehly mu v poměru 5:3.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

12.02.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2. třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Svitavy - Č.Třebová 4:4, H.Čermná - FYGR 1,5:6,5, Ústí n/O. C - Choceň 3:5, Ústí n/O. B - Kunvald 5:3, Žamberk B - Letohrad B 4:4, M.Třebová - Polička B 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

12.02.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2. třídy západ 2005/06 - šesté kolo
Šesté kolo Krajského přeboru 2. třídy západ přineslo tyto výsledky: Polabiny C - V.Mýto B 4,5:3,5, Chrudim C - Hlinsko B 3,5:4,5, Chrudim D - H.Městec 0,5:7,5, Prachovice - SYNPO 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

12.02.06 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - deváté kolo
V devátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Linhartice - Tropic C 3,5:1,5, Jablonné n/O. - Polička D 3,5:1,5, Žamberk E - Němčice 2,5:2,5, H.Čermná B - Lanškroun C 3:2, Žamberk D - Tropic B 2,5:2,5, Litomyšl B - Mistrovice 2,5:2,5, Č.Třebová C - Kunvald C 1:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

10.02.06 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru družstev škol - kategorie 1-5. třídy
Z finalového turnaje krajského kola družstev 1-5. tříd základních škol, hraného 2.2.2006 ve Vysokém Mýtě, si postup do Přeboru ČR vybojovala družstva ZŠ Dobrovského Lanškroun a ZŠ Javornického Vysoké Mýto.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

10.02.06 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru družstev škol - kategorie 6-9. třídy
Z finalového turnaje krajského kola družstev 6-9. tříd základních škol a víceletých gymnazií, hraného 30.1.2006 v Ústí n/O., si postup do Přeboru ČR vybojovala družstva gymnazií ve Vysokém Mýtě a v Chrudimi.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

05.02.06 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - sedmé kolo
V sedmém kole 1. ligy západ hrála obě naše družstva venku se střídavými úspěchy - Synthesia přivezla tři body za výhru 5:3 nad Plzní C a Chrudim podlehla Novému Boru vysoko 6,5:1,5. Další výsledky: Holdia - Kolín 7:1, Vyšehrad B - ČSOB 3,5:4,5, Hradec Králové - Lysá n/L. 4,5:3,5, Dům Armády - Plzeň B 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

05.02.06 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - sedmé kolo
V sedmém kole 1. ligy východ hrál Lanškroun v Karviné a podlehl vysoko 6:2.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

05.02.06 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 1. třídy byly dosaženy tyto výsledky: Eurokomplex - Chotěboř 6:2, Vysoké Mýto - Chudim B 6:2, Polička - Letohrad 6,5:1,5, Ústí n/O. - Litomyšl 5,5:2,5, Žamberk - Polabiny B 5:3, Hlinsko - Kavárna Evropa 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

05.02.06 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - šesté kolo
Šesté kolo Krajského přeboru 3. třídy východ přineslo tyto výsledky: Žamberk C - Kunvald B 4,5:3,5, Svitavy B - Choceň B 3,5:4,5, Polička C -Lanškroun B 7:1, Tropic - M.Trnávka 4,5:3,5, Ústí n/O. D - Č.Třebová B 1,5:6,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

05.02.06 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - šesté kolo
Šesté kolo Krajské soutěže západ přineslo tyto výsledky: Vysoké Mýto C - Bohdaneč 1,5:3,5, Polabiny D - Prachovice B 2,5:2,5, Krouna - Zaječice B 2:3, Krucemburk - H.Městec B 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

30.01.06 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2005/06 - třetí dvoukolo
Ani v posledním dvoukole Extraligy družstev dorostu se Lokomotivě Česká Třebová nepodařilo skorovat a po ukončení základní části Extraligy skončila bez bodu na posledním místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

30.01.06 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2005/06 - druhé dvoukolo
Také druhé dvoukolo Extraligy družstev dorostu bylo nad síly našeho zástupce - Lokomotiva Česká Třebová prohrála sice obě utkání nejtěsnějším poměrem, ale přece jen se jí bodovat nepodařilo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

30.01.06 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu - druhá tři kola
Ani další tři kola 1. ligy dorostu nevyjasnila pořadí v čele tabulky - po vzájemné remize se o ně dělí naši zástupci Chrudim s Vysokým Mýtem, Žamberk v tomto termínu proti svým soupeřům uhájil padesátiprocentní zisk.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

30.01.06 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru družstev středních škol
Z finalového turnaje krajského kola družstev středních škol, hraného 25.1.2006 v Hlinsku, si postup do Přeboru ČR vybojovala družstva gymnazií v České Třebové a v Ústí n/O.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

30.01.06 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - osmé kolo
V osmém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Tropic C - Č.Třebová C 3:2, Kunvald C - Litomyšl B 2:3, Mistrovice - Žamberk D 2,5:2,5, Tropic B - H.Čermná B 2:3, Lanškroun C - Žamberk E 3:2, Němčice - Jablonné n/O. 2,5:2,5, Polička D - Linhartice 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

28.01.06 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Konference Pardubického krajského šachového svazu pro rok 2006
Konference delegátů oddílů Pardubického krajského šachového svazu pro rok 2006 se uskutečnila 21.1.2006 ve Vysokém Mýtě za účasti 19 delegátů. Na programu byly kromě zpráv o činnosti VV a jeho komisí za uplynulé období zejména diskuze k dění v kraji, volba delegátů na Konferenci ŠSČR a schválení usnesení.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

28.01.06 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Usnesení Konference PDŠS pro rok 2006
Konference delegátů PDŠS schválila usnesení, ve kterém stanovila hlavní směry další činnosti oddílů i VV PDŠS pro rok 2006.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

28.01.06 Sekce : Svazové informace
Registrace oddílů pro rok 2006 - doplňující informace
Vzhledem ke každoročně se opakujícím nedostatkům v registraci oddílů v rámci ŠSČR pro kalendářní rok byla zpracována doplňující innformace, která by měla oddílům posloužit jako jednoznačné vodítko.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

22.01.06 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - šesté kolo
V šestém kole 1. ligy západ zvítězila Synthesia nad Domem Armády vysoko 6:2 a Chrudim remizovala s Plzní C 4:4. Další výsledky: Plzeň B - Hradec Králové 2:6, Lysá n/L. -Vyšehrad B 4:4, ČSOB - Holdia 2:6, Kolín - Nový Bor 1,5:6,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

22.01.06 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - šesté kolo
V šesté kole 1- ligy východ nestačil Lanškroun na Duras Brno a na domácí půdě mu podlehl poměrem 5:3.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

22.01.06 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - šesté kolo
Šestým kolem vkročil Krajský přebor 1. třídy do druhé poloviny s výsledky: Chotěboř - Hlinsko 5,5:2,5, Kavárna Evropa - Žamberk 3,5:4,5, Polabiny B - Ústí n/O. 4,5:3,5, Litomyšl - Polička 2:6, Letohrad - Vysoké Mýto 0:8, Chrudim B - Eurokomplex 1,5:6,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

22.01.06 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - páté kolo
Páté kolo Krajského přeboru 3. třídy východ přineslo tyto výsledky: Üstí n/O. D - Žamberk C 4,5:3,5, Č.Třebová B - Tropic 5:3, M.Trnávka - Polička C 4:4, Lanškroun B - Svitavy B 4:4, Choceň B - Kunvald B 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

22.01.06 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - páté kolo
V pátém kole Krajské soutěže záúad byly dosaženy tyto výsledky: H.Městec B - Krouna 2:3, Zaječice B - Polabiny D 5:0, Prachovice B - V.Mýto C 4:1, Bohdaneč - CycloContent 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

21.01.06 Sekce : Svazové informace
Listina mládežnické reprezentace na rok 2006
Listina mládežnické reprezentzace PDŠS na rok 2006 čítá pouhých 9 jmen, když kriteriem pro zařazení do listiny bylo umístění v první polovině přeborů Čech a ČR příslušných kategorií.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

18.01.06 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR 2005/06 - sedmé kolo
Ani v sedmém kole Extraligy ŠSČR náš zástupce Bauset Pardubice nezaváhal a po připsání plného počtu bodů za vysokou výhru 6:2 nad Turnovem zůstává i nadále v čele tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

16.01.06 Sekce : Přebory škol
Finale Krajského přeboru družstev škol - pokyny
Nadcházející krajské finale Přeboru škol PDŠS v jednotlivých kategoriích se budou hrát ve Vysokém Mýtě, Ústí n/O. a Hlinsku za dodržení přiložených pokynů pro jejich organizaci.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

15.01.06 Sekce : Svazové informace
Přehled rozhodčích PDŠS ke dne 1.1.2006
Podle databáze ŠSČR je v působnosti Pardubického krajského šachového svazu evidováno celkem 92 rozhodčích, z toho 5 ústředních, 14 rozhodčích I.třídy, 17 rozhodčích II.třídy a 56 rozhodčích III.třídy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

15.01.06 Sekce : Svazové informace
Přehled trenérů PDŠS ke dne 1.1.2006
Podle databáze ŠSČR je v působnosti Pardubického krajského šachového svazu evidováno celkem 45 trenérů, z toho 1 trenér I.třídy, 12 trenérů II.třídy, 22 trenérů III.třídy a 10 trenérů iV.třídy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

15.01.06 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - šesté kolo
V šestém kole 2. ligy skupina C získali naši zástupci plný počet bodů - Polabiny porazily doma Bohemians B 5:3 stejně jako Synthesia B Ml.Boleslav a AveKontakt deklasoval v Praze Vyšehrad C 7:1. Další výsledky: Hradec Králové B - Náchod 6:2, Praga B - Vršovice 2,5:5,5, Rychnov n/Kn. - Pankrác B 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

15.01.06 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - šesté kolo
V šestém kole 2. ligy skupina D nestačily Zaječice doma na Garde Lipovec a podlahly v poměru 2,5:5,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

15.01.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - šesté kolo
Šesté kolo Krajského přeboru 2. třídy východ vyneslo do čela tabulky Spartak Choceň. Výsledky: Č.Třebová - M.Třebová 3:5, Polička B - Žamberk B 2,5:5,5, Letohrad B - Ústí n/O. B 2:6, Kunvald - Ústí n/O. C 3,5:4,5, Choceň - H.Čermná 5,5:2,5, FYGR - Svitavy 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

15.01.06 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2. třídy západ 2005/06 - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2. třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: Synpo - Chrudim D 6:2, H.Městec - Chrudim C 7,5:0,5, Hlinsko B - Polabiny C 6,5:1,5, V.Mýto B - Kontax 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

15.01.06 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - sedmé kolo
Sedmé kolo Krajské soutěže východ přineslo tyto výsledky: Polička D - Tropic C 4:1, Linhartice - Němčice 2,5:2,5, Jablonné n/O. - Lanškroun C 5:0, Žamberk E - Tropic B 2,5:2,5, H.Čermná B - Mistrovice 2,5:2,5, Žamberk D - Kunvald C 1:4, Litomyšl B - Č.Třebová C 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

14.01.06 Sekce : Ostatní zajímavosti
ELO Fide k 1.1.2006
Podle poslední listiny FIDE k 1.1.2006 se počet nositelů ELA FIDE ani jejich pořadí příliš nezměnily.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

13.01.06 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 10-12 - 3. turnaj
V sobotu dne 7.1.2006 se v Horní Čermné uskutečnil 3. turnaj mládeže kategorií H/D 10-12. V kategorii do 10-ti let potvrdili svou nadvládu mladíci z Lanškrouna v čele s Antonínem Vu, i když nebýt velkého zaváhání v posledním kole, tak by se na bronzovou pozici dostal teprve 4-letý!! Matěj Půlpán (Chrudim). V kategorii do 12-ti let s přehledem a bez ztráty kytičky zvítězil Jakub Půlpán (8 let!!) z Chrudimi, ostatní favorité se poskládali na dalších místech. V doplňkovém Openu zvítězil nejvýše nasazený Martin Pečinka z Ústí n/O.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

13.01.06 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže - Svitavy
V úterý dne 27.12.2005 se ve Svitavách uskutečnil Vánoční turnaj mládeže, kterého se zúčastnilo 28 hráčů. Palmu vítězství si odnesl Karel Laštůvka z Hlinska, nejvýše nasazený Marcel Bednář tentokrát skončil v poli poražených.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

08.01.06 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - páté kolo
V pátém kole 1. ligy západ došlo ke krajskému derby, v němž zvítězila domácí Chrudim nad Synthesií v poměru 5:3. Další výsledky: Plzeň C - Kolín 4:4, Nový Bor - ČSOB 5:3, Holdia - Lysá n/L. 6,5:1,5, Vyšehrad B - Plzeň B 2,5:5,5, Hradec Králové - Dům Armády 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

08.01.06 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - páté kolo
V pátém kole l. ligy východ podlehl Lanškroun v Karviné vysoko 6:2 a propadl se do spodní poloviny tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

08.01.06 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - páté kolo
Páté kolo Krajského přeboru 1. třídy přineslo tyto výsledky: Chrudim B - Chotěboř 4:4, Eurokomplex - Letohrad 7:1, Vysoké Mýto - Litomyšl 5,5:2,5, Polička - Polabiny B 4:4, Ústí n/O. - Kavárna Evropa 3:5, Žamberk - Hlinsko 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

08.01.06 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 3. třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Žamberk C - Choceň B 2,5:5,5, Kunvald B - Lanškroun B 7:1, Svitavy B - M.Trnávka 3:5, Polička C - Č.Třebová B 5:3, Tropic - Ústí n/O. D 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

08.01.06 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: CycloContent - Prachovice B 1,5:3,5, V.Mýto C - Zaječice B 4:1, Polabiny D - H. Městec B 5:0, Krouna - Krucemburk 2,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

02.01.06 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor PDŠS jednotlivců pro rok 2006
V rámci mezinárodního šachového festivalu České šachové vánoce 2005 se uskutečnil rovněž Krajský přebor Pardubického šachového svazu jednotlivců pro rok 2006. Při skromné účasti 16 hráčů zvítězil IM Jan Bernášek před Marianem Sabolem a Alešem Jedličkou, v kategorii H18 byl nejlepší Michal Zeinert a mezi ženami Kristyna Stodolová.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

02.01.06 Sekce : Ostatní akce v kraji
České šachové vánoce 2005
Sedmý ročník silně obsazeného Otevřeného mezinárodního festivalu České šachové vánoce 2005 se stal kořistí zahraničních účastníků. Z prvenství se radoval GM Viacheslav Dydyshko před IM Gregorzem Gajewskim a Jakubem Zeberskim, nejlepším českým zástupcem byl na 5.místě IM Jan Bernášek.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

02.01.06 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 14-16 - 2. turnaj
S mírným zpožděním dorazily výsledky z 2.kvalifikace KP jednotlivců 14 a 16, která proběhla 17.12. v Lanškrouně. V obou kategoriích potvrdili svou suverenitu vítězové předešlé kvalifikace - Marek Kosek z Vysokého Mýta a Martin Petráž z České Třebové, kteří tak stále zůstávají jedinými jistými účastníky finálových turnajů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

30.12.05 Sekce : Ostatní akce v kraji
Vánoční přátelský turnaj v bleskové hře 2005
Dne 28.12.2005 byl v Pardubicích sehrán Vánoční přátelský turnaj, jehož organizátorem byl AVE-Kontakt a Kavárna Evropa. Účastnící - hráči pardubických i mimopardubických oddílů, včetně extraligového ŠK Zlín, sehráli bleskový turnaj 2x5 minut na 9 kol švýcarským systémem. Hráči odehráli se svým soupeřem v jednom kole 2 partie se střídavými barvami a se započítáním celkového výsledku: výhra, remis, prohra. Partie probíhaly v napínavém a bojovném, přesto přátelském ovzduší a vítězem se po zásluze stal František Navrátil.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

27.12.05 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldřich Hájka + KPJ v bleskové hře
Letošní ročník Memoriálu Oldřich Hájka, hraný současně jako Krajský přebor PDŠS v bleskové hře, měl tentokrát nižší účast, ale staronového vítěze - Mariana Sabola z Vysokého Mýta.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

20.12.05 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 0506 - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru družstev žáků si Lanškroun upevnil vedoucí pozici, když jako jediné družstvo má plný počet bodů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

18.12.05 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - páté kolo
V pátém kole 2. ligy skupina C zvítězil v místním derby AveKontakt nad Polabinami 4,5:3,5 a Synthesia B si za víkend připsala hned 6 bodů za vítězství 5:3 v Rychnově n/Kn. a stejným poměrem i v dohrávaném utkání třetího kola s Vyšehradem C. Další výsledky: Náchod - Ml. Boleslav 3:5, Vršovice - Hradec Králové B 4,5:3,5, Pankrác B - Vyšehrad C 5:3, Bohemians B - Praga B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

18.12.05 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - páté kolo
V pátém kole 2. ligy skupina D přivezly Zaječice tři body z Rudic za vysokou výhru v poměru 6:2.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

18.12.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - páté kolo
Výsledky pátého kola Krajského přeboru 2. třídy východ: FYGR - Č.Třebová 2:6, Svitavy - Choceň 1,5:6,5, H.Čermná - Kunvald 4,5:3,5, Ústí n/O. C - Letohrad B 6:2, Ústí n/O. B - Polička B 4,5:3,5, Žamberk B - M.Třebová 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

18.12.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2. třídy západ 2005/06 - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2. třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: Kontax - Hlinsko B 5:3, Polabiny C - H.Městec 4:4, Chrudim C - Synpo 3:5, Chrudim D - Prachovice 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

18.12.05 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - šesté kolo
Výsledky šestého kola Krajské soutěže východ: Tropic B - Jablonné n/O. 1,5:3,5, Mistrovice - Žamberk E 3,5:1,5, Kunvald C - H.Čermná B 2:3, Č.Třebová C - Žamberk D 3,5:1,5, Lanškroun C - Litomyšl B 2,5:2,5, Němčice - Polička D 4:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

12.12.05 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 1. ligy západ měli naši zástupci 50%-ní úspěšnost - Chrudim zvítězila v Kolíně 5:3 a Synthesia doma stejným poměrem podlehla Hradci Králové. Další výsledky: Dům Armády - Vyšehrad B 4,5:3,5, Plzeň B - Holdia 3:5, Lysá n/L. - Nový Bor 2,5:5,5, ČSOB - Plzeň C 4,5:3,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

12.12.05 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 1. lidy východ nestačil Lanškroun na Slavii Kroměříž a podlehl jí v domácím prostředí nejtěsnějším poměrem 3,5:4,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

12.12.05 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - čtvrté kolo
Po čtvrtém kole Krajského přeboru 1. třídy je na čele tabulky pouze jediné družstvo s plným počtem bodů. Výsledky: Chotěboř - Žamberk 4,5:3,5, Hlinsko - Ústí n/O. 0,5:7,5, Kavárna Evropa - Polička 1:7, Polabiny B - Vysoké Mýto 1:7, Litomyšl - Eurokomplex 3:5, Letohrad - Chrudim B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

12.12.05 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 3. třídy východ byly docíleny tyto výsledky: Tropic - Žamberk C 3:5, Ústí n/O. D - Polička C 2:6, Č.Třebová B - Svitavy B 4,5:3,5, M.Trnávka - Kunvald 5:3, Lanškroun B - Choceň B 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

12.12.05 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - třetí kolo
Výsledky třetího kola Krajské soutěže západ: Krucemburk - Polabiny D 3:2, H.Městec B - V.Mýto C 1,5:3,5, Zaječice B - CycloContent 2:3, Prachovice B - Bohdaneč 3,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

04.12.05 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR 2005/06 - třetí dvoukolo
Ve třetím dvoukole Extraligy ŠSČR získal Bauset Pardubice v duelu s brněnskými Lokomotivami 4 body za sobotní vítězství 6:2 nad B družstvem a za nedělní cennou remizu 4:4 s A družstvem a i nadále setrvává v čele Extraligy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

04.12.05 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 2. ligy skupina C pokračovaly Polabiny ve vítězném tažení a po výhře 6:2 nad Pankrácem B setrvávají v čele tabulky. Plný počet bodů si připsal i AveKontakt za výhru 4,5:3,5 venku nad Pragou B, pouze Synthesia B vyšla naprázdno a po další prohře 3,5:4,5 doma s Náchodem zůstává na chvostu tabulky. Další výsledky: Ml.Boleslav - Vršovice 3:5, Hradec Králové B - Bohemians B 5,5:2,5, Vyšehrad C - Rychnov n/Kn. 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

04.12.05 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 2. ligy skupina D porazily Zaječice Hustopeče 5,5:2,5 a jsou se sedmi body na čtvrtém místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

04.12.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - čtvrté kolo
Výsledky 4. kola Krajského přeboru 2. třídy východ: Č.Třebová - Žamberk B 4,5:3,5, M.Třebová - Ústí n/O. B 3:5, Polička B - Ústí n/O. C 7:1, Letohrad B - H.Čermná 4,5:3,5, Kunvald - Svitavy 6:2, Choceň - FYGR 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

04.12.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2. třídy západ 2005/06 - třetí kolo
Třetí kolo Krajského přeboru 2. třídy západ přinelo tyto výsledky: Prachovice - Chrudim C 3:5, Synpo - Polabiny C 3,5:4,5, H.Městec - Kontax 2:6, Hlinsko B - V.Mýto B 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

04.12.05 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - páté kolo
V pátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Němčice - Tropic C 4:1, Polička D - Lanškroun C 3,5:1,5, Linhartice - Tropic B 2:3, Jablonné n/O. - Mistrovice 5:0, Žamberk E - Kunvald C 1,5:3,5, H.Čermná B - Č.Třebová C 2,5:2,5, Žamberk D - Litomyšl B 1:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

03.12.05 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 10-12 - 2. turnaj
V sobotu 3.12.2005 se v Mistrovicích odehrála 2.kvalifikace KP kategorií do 10-ti a do 12-ti let. Zatímco kategorie do 10-ti let spíše připomínala oddílový přebor Lanškrouna, kdy jeho zástupci obsadili první čtyři místa, v kategorii do 12-ti let bojovalo o prvenství 5-6 mládežníků, z nichž nakonec připadlo vítězství nejbojovnějšímu a nejšťastnějšímu Matěji Shánělovi z Vysokého Mýta. Vítězové si vybojovali přímý postup do květnového finále KP.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

02.12.05 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č 4/2005
Poslední schůze VV pardubického šachového svazu v roce 2005 se zabývala kontrolou uložených úkolů, zprávami z jednotlivých komisí, přípravou Konference 2006 a na závěr uložila nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

27.11.05 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - třetí kolo
Ve třetím kole l. ligy západ zvítězila Synthesia v Kolíně 5,5:2,5 zatímco Chrudim podlehla doma ČSOB Praha těsně 3,5:4,5. Další výsledky: Plzeň C - Lysá n/L. 4,5:3,5, Nový Bor - Plzeň B 6:2, Vyšehrad B - Hradec Králové 4:4, Holdia - Dům Armády 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

27.11.05 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - třetí kolo
Ve třetím kole 1. ligy východ nestačil Lanškroun na Gordic Jihlava a podlehl na domácí půdě poměrem 3:5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

27.11.05 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - třetí kolo
Třetí kolo Krajského přebotu 1. třídy přineslo tyto výsledky: Letohrad - Chotěboř 3:5, Chrudim B - Litomyšl 4:4, Eurokomplex - Polabiny B 3:5, V.Mýto - Kavárna Evropa 2,5:5,5, Polička - Hlinsko 5:3, Ústí n/O. - Žamberk 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

27.11.05 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - druhé kolo
Výsledky druhého kola Krajského přeboru 3. třídy východ: Žamberk C - Lanškroun B 6,5:1,5, Kunvald B - Č.Třebová B 4:4, Svitavy B - Ústí n/O. D 6,5:1,5, Polička C - Tropic 4:4, Choceň B - M.Trnávka ?:?
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

27.11.05 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - druhé kolo
Krajská soutěž západ pokračovala druhým kolem s výsledky: Bohdaneč - Zaječice B 2,5:2,5, CycloContent - H.Městec B 3,5:1,5, V.Mýto C - Krucemburk 3,5:1,5, Polabiny D - Krouna 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

26.11.05 Sekce : Krajská soutěž ml. žáků
Krajská soutěž družstev mladších žáků - první turnaj
První turnaj Krajské soutěže družstev mladších žáků se uskutečnil v sobotu dne 26.11.2005 v Lanškrouně. Při účasti 10 družstev se v čele tabulky nejvíce dařilo žákům B družstva TJ+DDM Lanškroun.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž ml. žáků

26.11.05 Sekce : Přebory škol
Okresní přebor družstev 1-5. tříd škol Ústeckoorlicka
Okresního přeboru škol družstev Ústeckoorlicka v kategorii 1.-5.tříd se zúčastnilo celkem 8 družstev, z nichž nejlepší bylo družstvo ZŠ Habrmanova z České Třebové.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

25.11.05 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech mládeže v kategoriích do 8-mi a 10-ti let.
Mistrovství Čech mládeže v kategoriích H/D 8-10 pro rok 2005 proběhlo již tradičně v Liberci. Za zmínku stojí vynikající výsledek 2 velkých talentů ze Slatiňan (DDM Chrudim) Jakuba a Matěje Půlpána, kteří se v boji s o 2-3 roky staršími soupeři rozhodně neztratili. Také 5.místo Natálie Dunglové ze Žamberka mezi 10-ti letými dívkami se dá považovat za solidní.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

20.11.05 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - třetí kolo
Ve třetím kole 2. ligy skupina C si Polabiny udržely plný bodový zisk po výhře 4,5:3,5 v Rychnově n/Kn., AveKontakt však podlehl doma Hradci Králové B 3:5 a Synthesia B pro dopravní nehodu požádala o odložení utkání s Vyšehradem C. Další výsledky: Pankrác B - Praga B 5,5:2,5, Bohemians B - Ml. Boleslav 2,5:5,5, Vršovice - Náchod 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

20.11.05 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - třetí kolo
Ve třetím kole 2. ligy skupina D přivezly Zaječice bod ze Znojma za remizu 4:4 a setrvávají ve středu tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

20.11.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - třetí kolo
Třetí kolo Krajského přebotu 2. třídy východ přineslo tyto výsledky: Choceň - Č. Třebová 2,5:5,5, FYGR - Kunvald 8:0, Svitavy - Letohrad B 3,5:4,5, H. Čermná - Polička B 0,5:7,5, Ústí n/O. C - M. Třebová 1:7, Ústí n/O. B - Žamberk B 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

20.11.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2. třídy západ 2005/06 - druhé kolo
Druhé kolo Krajského přeboru 2. třídy západ přineslo tyto výsledky: V. Mýto B - H. Městec 2,5:5,5, Kontax - Synpo 5:3, Polabiny C - Prachovice 4:4, Chrudim C - Chrudim D 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

20.11.05 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Tropic C - Lanškroun D 3,5:1,5, Litomyšl B - H. Čermná B 3:2, Č. Třebová C - Žamberk E 2:3, Kunvald C - Jablonné n/O. 1,5:3,5, Mistrovice - Linhartice 1,5:3,5, Tropic C - Polička D 2,5:2,5, Lanškroun C - Němčice 1:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

19.11.05 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 0506 - první dvoukolo
Za účasti osmi družstev byl zahájen Krajský přebor družstev mladších žáků prvním dvoukolem.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

13.11.05 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - druhé kolo
Ve druhém kole 1. ligy západ Chrudim zvítězila v Lysé n/L. 5,5:2,5 a posunula se do středu tabulky, naproti tomu Synthesia Pardubice podlehla doma Vyšehradu B 2,5:5,5 a patří jí až poslední příčka. Další výsledky: Hradec Králové -Holdia 4:4, Dům Armády - Nový Bor 3,5:4,5, Plzeň B - Plzeň C 5:3, ČSOB - Kolín 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

13.11.05 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - druhé kolo
Ve druhém kole 1. ligy východ zvítězil Lanškroun v Orlové těsně 4,5:3,5 a posunul se do středu tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

13.11.05 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 1. třídy byly dosaženy tyto věsměs vysoké výsledky: Chotěboř - Ústí n/O. 2:6, Žamberk - Polička 2:6, Hlinsko - Vysoké Mýto 1:7, Kavárna Evropa - Eurokomplex 2:6, Polabiny B - Chrudim B 6,5:1,5, Litomyšl - Letohrad 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

13.11.05 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor 3. třídy východ 2005/06 - první kolo
Prvním kolem byl zahájen Krajský přebor 3. třídy východ s výsledky: Polička C - Žamberk C 5,5:2,5, Lanškroun - Svitavy B 6:2, Ústí n/O. D - Kunvald B 3,5:4,5, Č.Třebová B - Choceň B 5,5:2,5, M.Trnávka - Lanškroun B 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

13.11.05 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ 2005/06 - první kolo
Také Krajská soutěž západ má za sebou první kolo s výsledky: Krouna - V.Mýto C 2,5:2,5, Krucemburk - CycloContent 0,5:4,5, H.Městec B - Bohdaneč 1:4, Zaječice B - Prachovice B 1,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

09.11.05 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2005/06 - třetí kolo
Ani ve třetím kole Extraligy družstev dorostu se našemu zástupci Loko Česká Třebová nepodařilo skorovat a po prohře 1,5:4,5 s družstvem Grygova se stále nachází na posledním místě tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

09.11.05 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu - druhé dvoukolo
Ve druhém dvoukole 1. české ligy dorostu se naši zástupci utkali ve Vysokém Mýtě. Za zmínku stojí dvě porážky favorizovaného Rychnova nad Kněžnou od Chrudimi i od Vysokého Mýta. Zápas 5.kola Žamberk - Chrudim skončil až v 18.15 hod závěrečnou blickou na 2. šachovnici, kdy Chrudim díky Karlovi Culkovi získala aspoň 1 zápasový bod.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

07.11.05 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR 2005/06 - druhé dvoukolo
Také druhé dvoukolo Extraligy ŠSČR přineslo našemu zástupci Bausetu Pardubice plný bodový zisk. Po sobotním vítězství 5:3 nad Plzní a nedělním 7:1 nad Pankrácem zůstává jako jediné družstvo s plným počtem bodů v čele Extraligy !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

06.11.05 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - druhé kolo
Ve druhém kole 2. ligy skupina C se našim zástupcům příliš nedařilo - zvítězily jen Polabiny nad Vyšehradem C v poměru 5,5:2,5, zato Synthesia B podlehla doma Vršovicím 3,5:4,5 stejně jako Avekontakt venku Ml. Boleslavi. Další výsledky : Náchod - Bohemians B 4,5:3,5, Hradec Králové B - Pankrác B 5:3, Praga B - Rychnov n/Kn. 1:7
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

06.11.05 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - druhé kolo
Ve druhém kole 2. ligy skupina D se našemu zástupci Sokolu Zaječice už nepodařilo skorovat a podlehl doma Lokomotivě Brno C vysoko 2:6.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

06.11.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 2. třídy východ byly docíleny tyto výsledky: Č.Třebová - Ústí n/O. B 4:4, Žamberk B - Ústí n/O. C 4:4, M.Třebová - H.Čermná 4:4, Polička B - Svitavy 5:3, Letohrad B - FYGR 2,5:5,5, Kunvald - Choceň 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

06.11.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2. třídy západ 2005/06 - první kolo
Prvním kolem odstartoval také Krajský přebor 2. třídy západ s výsledky: Chrudim D - Polabiny C 6:2, Prachovice - Kontax 2,5:5,5, Synpo - V.Mýzo B 2,5:5,5, H.Městec - Hlinsko B 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

06.11.05 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - třetí kolo
Výsledky třetího kola Krajské soutěže východ: Lanškroun C - Tropic C 1:4, Němčice - Tropic B 1,5:3,5, Polička D - Mistrovice 3:2, Linhatice - Kunvald C 3,5:1,5, Jablonné n/O. - Č.Třebová C 3,5:1,5, Žamberk E - Litomyšl B 2:3, H.Čermná B - Žamberk D 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

30.10.05 Sekce : 1. liga východ
1. liga východ 2005/06 - první kolo
TJ Lanškroun ve svém prvním vystoupení v první lize východ (dřívější 1. moravskoslezská liga) vyšel na domácí půdě naprázdno, když jeho soupeř Tatran Litovel zvítězil přesvědčivě v poměru 6:2.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

30.10.05 Sekce : 1. liga západ
1. liga západ 2005/06 - první kolo
Poslední říjnová neděle byla dnem startu prvoligových soutěží družstev a oba naši zástupci v něm svorně vysoko prohráli 2:6 - Synthesia Pardubice v Praze s ČSOB a Chrudim doma s Plzní B. Další výsledky: Kolín - Lysá n/L. 3,5:4,5, Plzeň C - Dům Armády 3,5:4,5, Nový Bor - Hradec Králové 6:2, Holdia - Vyšehrad B 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

30.10.05 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1. třídy 2005/06 - první kolo
První kolo nové sezony má za sebou také Krajský přebor 1. třídy s těmito výsledky: Litomyšl - Chotěboř 4,5:3,5, Letohrad - Polabiny B 2,5:5,5, Chrudim B - Kavárna Evropa 3:5, Eurokomplex - Hlinsko 8:0, Vysoké Mýto - Žamberk 5:3, Polička - Ústí n/O. 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

30.10.05 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech mládeže pro rok 2005
Na Mistrovství Čech mládeže, které se konalo ve dnech 22.-29.10.2005 v Seči u Chrudimě, jsme měli bohaté zastoupení ve všech kategoriích. Medaile však pro naše zástupce visely příliš vysoko a tak jsme zaknihovali jen několik pěkných umístění v první desítce početného startovního pole.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

24.10.05 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - druhé kolo
Třetí říjnový víkend pokračovala pouze Krajská soutěž východ s těmito výsledky: Tropic C - H.Čermná B 1,5:3,5, Žamberk D - Žamberk E 2,5:2,5, Litomyšl B - Jablonné n/O. 2,5:2,5, Č.Třebová C - Linhartice 3,5:1,5, Kunvald C - Polička D 2:3, Mistrovice - Němčice 2,5:2,5, Tropic B - Lanškroun C 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

18.10.05 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu - první tři kola
Prvními koly zahájila sezonu také 1. česká liga dorostu, ve které máme tři zástupce. Po odehraných třech kolech je Chrudim s plným počtem bodů na prvním místě, Vysoké Mýto je čtvrté a Žamberk devátý.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

18.10.05 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 14-16 - 1. turnaj
V sobotu 15.10.2005 se ve Vysokém Mýtě uskutečnil 1. turnaj mládeže kategorií H/D 14-16 v sezoně 2005/06. V kategorii H/D 14 byl mezi 30 účastníky nejlepší Marek Kosek z Vysokého Mýta a v kategorii H/D 16 mezi 20 účastníky zvítězil Martin Petráž z České Třebové.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

16.10.05 Sekce : 2. liga skupina C
2. liga skupina C 2005/06 - první kolo
V prvním kole 2.ligy skupina C zvítězily v pardubickém derby 2222 Polabiny nad Synthesií B těsně 4,5:3,5 a stejným poměrem vyhrál i AveKontakt nad Náchodem. Další výsledky: Vyšehrad C - Praga B 4,5:3,5, Rychnov n/Kn. - Hradec Králové B 3:5, Pankrác B - Mladá Boleslav 2,5:5,5, Bohemians B - Vršovice 3,5:4,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

16.10.05 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2. liga skupina D 2005/06 - první kolo
V prvním kole 2.ligy skupina D zvítězil náš zástupce Sokol Zaječice venku nad ŠK 64 Brno 5,5:2,5 a ujal se vedení v soutěži.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

16.10.05 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR 2005/06 - první dvoukolo
V prvním dvoukole Extraligy ŠSČR náš zástupce Bauset Pardubice nezaváhal a připsal si plný počet bodů - za sobotní vítězství 4,5:3,5 nad Labortechem Ostrava a v neděli za vítězství nad Třincem v poměru 5:3.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

16.10.05 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2. třídy východ 2005/06 - první kolo
V prvním kole Krajského přeboru 2. třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Kunvald - Č.Třebová 2,5:5,5, Choceň - Letohrad B 4,5:3,5, FYGR - Polička B 3,5:4,5, Svitavy - M.Třebová 4,5:3,5, H.Čermná - Žambek B 3:5, Ústí n/O B - Ústí n/O B 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

16.10.05 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ 2005/06 - první kolo
Prvním kolem zahájila Krajská soutěž východ s výsledky: Tropic B - Tropic C 3,5:1,5, Lanškroun B - Mistrovice 3,5:1,5, Němčice - Kunvald C 5:0, Polička D - Č.Třebová C 2:3, Linhartice - Litomyšl B 3,5:1,5, Jablonné n/O. - Žamberk D 3:2, Žamberk E - H.Čermná B 1,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

10.10.05 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2005/06 - první dvoukolo
V letošním ročníku Extraligy dorostu máme po delší pauze opět zastoupení. V prvním dvoukole se však našemu zástupci Loko Česká Třebová vůbec nedařilo a po prohrách 0,5:5,5 s Frýdkem-Místkem A a 2:4 s Frýdkem-Místkem B se nachází na posledním místě tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

07.10.05 Sekce : Ostatní zajímavosti
Nové internetové stránky ŠK Rapid Pardubice
ŠK Rapid Pardubice, známý dříve jako Infinity Pardubice a především jako dvojnásobný Mistr České republiky pod názvem Bauset Pardubice, spustil před nedávnem vlastní internetové stránky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

03.10.05 Sekce : Ostatní zajímavosti
ELO Fide k 1.10.2005
Podle nejnovější listiny FIDE působí v našem kraji (včetně registrovaných cizinců) již 115 hráčů, kteří jsou nositeli mezinárodního Ela.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.10.05 Sekce : Svazové informace
Rozlosování soutěží družstev pro sezonu 2005/06
V průběhu měsíce září byly postupně rozlosovány soutěže družstev pro sezonu 2005/06 od Extraligy až po Krajské soutěže. Detailní rozpisy naleznete na stránkách příslušných soutěží.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

02.10.05 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 10-12 - 1. turnaj
V sobotu 1.10.2005 uspořádal DDM Kamarád v České Třebové 1. turnaj mládeže kategorií H/D 10-12 v sezoně 2005/06. V kategorii H/D 10 mezi 8 účastníky zvítězil Adam Lorenc ze Žamberka a v kategorii H/D 12 byl mezi 15 účastníky nejlepší Kamil Petrásek z Poličky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

02.10.05 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj dvojic v rapidu Ústí n/O.
V neděli 2.10.2005 proběhl v Ústí n/O. čtvrtý ročník turnaje dvojic v rapidu. Mezi 18 dvojicemi triumfovali Marian Sabol s Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta před Martinem Šklíbou s Janem Šťasným z Pardubic.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

01.10.05 Sekce : Soutěže žáků
Krajské přebory mládeže 2005/06
Komise mládeže PDŠS vyhodnotila konkurz na pořadatele jednotlivých turnajů mládeže kategorií H/D 10-12 i H/D 14-16 a určila místa a termíny konání jednotlivých turnajů v sezoně 2005/06
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

01.10.05 Sekce : Ostatní zajímavosti
Polofinale přeboru České republiky pro rok 2005
Součástí festivalu Open Vysočina bylo polofinale přeboru České republiky pro rok 2005, které se hrálo formou openu na 9 kol, z něhož se do přeboru České republiky kvalifikovali první čtyři hráči. Jedním z nich je také náš zástupce IM Jan Bernášek, který skončil na čtvrtém místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.10.05 Sekce : Ostatní zajímavosti
Turnaj krajských družstev v rapidu
V rámci oslav 100 výročí založení šachu v České republice se při festivalu Open Vysočina uskutečnil turnaj desetičlenných krajských výběrů v rapidu, přičemž naši zástupci skončili mezi 12 družstvy na třetím a B družstvo na 11 místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.09.05 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy + KPJ v rapidu
Sedmý ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který uspořádal ŠK 2222 Polabiny, se stal kořistí IM Petra Piska. Krajským přeborníkem v rapidu pro rok 2006 se stal druhý v pořadí, kterým byl Luboš Ptáček z Vysokého Mýta.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

20.09.05 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č 3/2005
Třetí schůze VV PDŠS v roce 2005 se zabývala především zprávami z komisí STK a mládeže, které se nesly ve znamení přípravy nového ročníku soutěží družstev i jednotlivců pro sezonu 2005/06. Pro příští ročník soutěží družstev 2006/07 byla na základě ankety oddílů schválena reorganizace soutěží podle varianty B (1x KP1, 2xKP2, 2-4xKS).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

20.09.05 Sekce : Soutěže žáků
Rozpis soutěží družstev mládeže PDŠS pro sezonu 2005/06
Komise mládeže ve spolupráci s trenérsko-metodickou komisí připravily Rozpis soutěží družstev mládeže, kterým se budou řídit soutěže v sezoně 2005/06.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

18.09.05 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Tatry 2005
51. ročník Tatranského poháru a současně 11. ročník mezinárodního otevřeného turnaje Open Tatry přilákal na start o něco nižší počet startujících s o něco nižší kvalitou než ročníky předcházející. Vítězem se stal Martin Mrva před Josefem Přibylem a Jířím Štočkem, účast východočechů i jejich umístění byly tentokráte dosti skromné.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

13.09.05 Sekce : Svazové informace
Dodatek k Rozpisu soutěží družstev PDŠS
Na základě vyjádření oddílů PDŠS k reorganizaci soutěží družstev a přihlášek do soutěží družstev na letošní sezonu vydala STK PDŠS Dodatek k Rozpisu soutěží družstev pro sezonu 2005/06.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

08.09.05 Sekce : Ostatní zajímavosti
Martin Petr mezinárodním mistrem !!!
Prázdninové tažení za splněním tří balů mezinárodního mistra završil Martin Petr obsazením třetího místa na mistrovském turnaji Trade Fair Chess Festivalu v Brně, což znamenalo také třetí a poslední bal pro zisk titulu Mezinárodního mistra. Martin se tak v krátké době stává po Viktoru Lázničkovi a Janu Bernáškovi dalším mladým nositelem tohoto titulu - Blahopřejeme !!!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

08.09.05 Sekce : Ostatní zajímavosti
Další bal velmistrovské normy pro Viktora Lázničku !
Letní velmistrovský turnaj na TRADE FAIR Chess festivalu v Brně se stal kořistí Viktora Lázničky, který k suverénnímu zisku prvního místa přidal i zisk druhého balu velmistrovské normy !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.