Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.09.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Archiv všech článků sezony 2010/11

30.08.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Rozmístění ligových soutěží družstev v sezoně 2011/12
Losování prvních a druhých lig, které proběhlo v sobotu 27.srpna 2011 v Brně, přineslo definitivní podobu složení jednotlivých ligových skupin pro sezonu 2011/12. Zatímco složení 1.lig se nezměnilo, ve 2.ligách došlo po nepřihlášení některých družstev k drobným změnám. K dispozici je kompletní los ve všech ligových skupinách vč. Extraligy a také přehledná Mapa geografického rozmístění všech družstev v nové sezoně.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

29.08.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Trade Fair Chess Festival Brno 2011
Ve dnech 20.-28.srpna 2011 se v Brně uskutečnil 36.ročník tradičního Trade Fair festivalu, kterého se letos zúčastnilo i několik málo našich hráčů. Nejlepší z našich skončil podle očekávání IM Jan Bernášek a to na 3.místě, ostatní hráli zhruba v rámci svých možností a tak největší zajímavostí je 'změna dresu' u poličského Arnošta Zemana.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

28.08.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Rychnovský Mezinárodní šachový festival seniorů 2011
Ve dnech 22.-28.srpna 2011 se v Rychnově n/Kn. uskutečnil 13.ročník Mezinárodního šachového festivalu seniorů, který tentokrát z nepochopitelných důvodů neměl statut Mistrovství ČR. I přesto (nebo právě proto ?) se ho letos zúčastnilo rekordních 123 hráčů ve třech kategoriích - nad 50 let (přípravka), nad 60 let (senioři) a nad 70 let (veteráni). Z našeho kraje se festivalu zúčastnilo 22 hráčů, z nichž někteří se doslova překonávali, ale na stupně vítězů to stačilo jen v 'přípravce'.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

27.08.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Los ligových soutěží družstev
V sobotu 27.srpna 2011 byly v Brně rozlosovány ligové soutěže družstev pro sezonu 2011/12, kterých se z našeho kraje zúčastní celkem 9 družstev.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

21.08.11 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2011 - pozvánka
V sobotu 24.září 2011 pořádá šachový oddíl 2222 ŠK Polabiny 13.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který bude současně Krajským přeborem PDŠS v rapidu jednotlivců pro rok 2012. Hrát se bude v již osvědčeném Obecním hostinci v Chotči, který byl mj. dějištěm posledního turnaje O Pardubickou kotvu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

20.08.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
FIDE Open Staré Město 2011
Ve dnech 12.-20.srpna 2011 se ve Starém Městě uskutečnil devátý ročník otevřeného FIDE turnaje, kterého se z našeho kraje zúčastnila zejména početná výprava hráčů a hostů pardubických Polabin. Z nich si nejlépe vedl FM Martin Červený, který obsadil 5 místo, nespokojenějším byl ale až devátý FM Michal Novotný, který splnil svou již druhou normu IM - Blahopřejeme !!!
Velice dobře si vedli i členové Extraligového družstva dorostu Petr Čižinský a Štěpán Seidl, těsně následovaní Janem Macháněm a Danielem Kožúškem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.08.11 Sekce : Nemistrovské akce
Rozdělení družstev mládeže do skupin pro sezonu 2011/12
Komise mládeže ŠSČR zveřejnila rozdělení ligových družstev dorostu do jednotlivých skupin Extraligy a 1.lig, v nichž bude náš kraj mít celkem 6 zástupců (2x Extraliga a 4x 1.liga).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

13.08.11 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství EU mládeže 2011
Ve dnech 3.-11.srpna 2011 se opět v rakouském Murecku uskutečnilo další Mistrovství EU mládeže, kterého se řadách české výpravy zúčastnili i dva naši zástupci - Jan Macháň z Polabin v kategorii U14 a Josef Havelka z Lanškrouna v kategorii U12 (oba však jen s uspokojivým výsledkem).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

10.08.11 Sekce : Svazové informace
Soutěže družstev 2011/12 - dosavadní přihlášky
Ani 10 dní po konečném termínu přihlášek se dosud nepodařilo zkompletovat družstva do Krajského přeboru 2.třídy, v němž jsou stále ještě volná 2 místa. Čas se však neúprosně krátí a proto STK vyzývá nejen všechny oprávněné, ale i ev. další zájemce o jejich obsazení, aby neprodleně kontaktovali ved. STK Mgr. Mariana Sabola, jinak reálně hrozí, že KP2 se v příští sezoně bude hrát v neúplném počtu !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

01.08.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Webová stránka Rapidu Pardubice
Jako bájný pták Fenix 'vstala z popela' webová stránka Rapidu Pardubice. Pod vedením Emanuela Veselého už přes rok v naprostém utajení mapuje dění v klubu a nejen to - naleznete zde i mnohé další šachové zajímavosti !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.08.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2011 - doprovodné turnaje
Volný čas mezi jednotlivými vrcholy festivalu (družstva, rapid, hlavní turnaje) byl i tentokrát vyplněn celou řadou doplňkových turnajů. Našincům se v nich dařilo pouze v bleskovém maratonu, když Martin Červený a Michal Novotný (oba Polabiny) získali první dvě místa v Mistrovství ČR - Blahopřejeme !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

31.07.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2011 - hlavní turnaje
Hlavní turnaje 22.ročníku Czech Open českým barvám moc radostí nepřinesly - 'na bedně' stanul jediný český zástupce a to 'naturalizovaný' Sergej Kuzmin z Bohemie Pardubice ve skupině E - Blahopřejeme !!!
V hlavní skupině nás potěšilo alespoň 22 místo Martina Petra z Polabin (třetí z českých zástupců), ti ostatní sice nezklamali, ale také nijak nezazářili.
Ani v ostatních skupinách to nebylo nijak slavné - do první desítky se z 'pardubáků' dostali jen Oldřich Kastner z Rapidu Pardubice (7) a Kateřina Vlčková z Polabin (9) ve skupině C, Jindřich Bauer z Polabin (6) ve skupině D a Petr Jouza z Bohdanče (10) ve skupině E.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

22.07.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2011 - turnaje v rapidu
Dalším vrcholem letošního ročníku šachového festivalu Czech Open 2011 byly turnaje jednotlivců v rapidu. V hlavní skupině se až na expadrubáka Viktora Lázničku nikomu příliš nedařilo, lepší už to bylo v dalších skupinách. V turnaji do FIDE max. 2000 skončil nejlépe Josef Krátký z Lanškrouna na 10 místě, v turnaji do FIDE max. 1800 byl Patrik Marcinko (Rapid Pardubice) čtvrtý a Tomáš Kotlant (Bohemia Pardubice) jedenáctý.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

17.07.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2011 - družstva
XXII.ročník šachového festivalu Czech Open 2011 odstartoval stále oblíbenějšími soutěžemi čtyřčlenných družstev, kterých se ve dnech 14.-17.července 2011 zúčastnilo rekordních 111 družstev. V sedmikolovém turnaji se nejvíce dařilo favorizovanému ukrajinskému družstvu Dněpr, které však zvítězilo jen na pomocné hodnocení před Zikudou Turnov A a Slavií Hradec Králové, třetí v přeboru ČR byl SK AD Jičín A.
Soutěže se zúčastnilo i 18 družstev z našeho kraje, z nichž nejúspěšnější bylo družstvo SK Chrudim na 10.místě.
Dojmy z turnaje by se mohly objevit i na stránkách zúčastněných družstev z Č.Třebové, Chotěboře, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

10.07.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
NIKI Open 2011
Ve dnech 2.-10.července 2011 se v Náchodě uskutečnil IX.ročník otevřeného turnaje jednotlivců NIKI Open 2011. V silném turnaji, hraném tříbodovým systémem, se suverénním vítězem stal ukrajinský IM Vitali Koziak, z našich zástupců se ve 103-členném poli startujících nejlépe umístil IM Jan Bernášek z Rapidu Pardubice až na 9.místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

09.07.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Bouzov 2011
V sobotu 9.července 2011 se pod taktovkou agilního ŠK Luká uskutečnil v Bouzově již 4.ročník turnaje v rapidu. Mezi početnými 95 účastníky byla i celá řada hráčů z východní části našeho kraje, kteří dali ostatním pocítit, 'zač je v Pardubicích perník'. První místo si totiž suverénně vybojoval Václav Pekař z Litomyšle - Blahopřejeme !!!, a ani další naši zástupci se neztratili.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

04.07.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR juniorů v rapidu
Na Mistrovství ČR juniorů a dorostu v rapidu, které se konalo ve dnech 2.-3.července 2011 ve Zruči n/S., nás reprezentovali především mladí zástupci Polabin. Z nich si nejlépe vedl Jakub Půlpán, který v kategorii H16 obsadil 3.místo (první v kategorii H14 a celkově devátý), Matěj Půlpán byl první v H12 a Vojtěch Melichar skončil třetí v H14, což stačilo i na 3.místo v soutěži družstev.
V juniorkách startovala jediná Gabriela Sabolová z Vysokého Mýta a přivezla si domů bronzovou medaili.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

03.07.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Duras 2011
Na tradičním předprázdninovém turnaji Open Duras Brno 2011 jsme měli jediného zástupce z našeho kraje, ale ten se vyznamenal - Arnošt Zeman z Poličky obsadil krásné třetí místo !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.07.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
ELO FIDE k 1.7.2011
K 1.červenci 2011 byla zveřejněna nejčerstvější listina ELO FIDE, se kterým budou hráči vstupovat do letních turnajů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.07.11 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2011/12
STK Pardubického krajského šachového svazu vydala Rozpis soutěží družstev na sezonu 2011/12. Jsou v něm nově zohledněny změny v placení poplatků na ELO FIDE i LOK, vyvolané započítáváním výsledků z KP2 na FIDE ELO, které se promítly i do upravené Přihlášky do soutěží.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

30.06.11 Sekce : Svazové informace
Změna bankovního spojení PDŠS
S platností od 1.července 2011 došlo ke změně bankovního spojení Pardubického krajského šachového svazu, staré bankovní spojení proto již nepoužívejte !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

19.06.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Teplice 2011
Na kvantitativně i kvalitativně slušně obsazený Open Teplice, hraný v termínu 11.-19.června 2011, zavítala i skromná skupinka našich ‘tří mušketýrů’. Z nich mohl být nejméně spokojený IM Jan Bernášek z Rapidu Pardubice, kterému se jeho představy asi moc nevyplnily, ‘na svých’ pak zůstali FM Aleš Jedlička z Polabin i Jaroslav Hájek ze Zaječic.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.06.11 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR družstev mladších žáků
Další stříbrnou medaili vybojovalo družstvo 2222 ŠK Polabiny na Mistrovství ČR družstev mladších žáků, které se uskutečnilo ve dnech 17.-19.června 2011 v Klatovech. Po extrémně vyrovnaném boji o medaile skončilo Mistrovství 'mrtvým během' tří družstev, která získala nejen stejný počet bodů, ale i shodný Buchholz, takže o zlaté medaili pro Sokol Klatovy A rozhodovalo až skore a stříbrné Polabiny předstihly bronzovou BŠS Frýdek-Místek dokonce až na stř. Buchholz !!
Vytáhl se i Lanškroun, který v konečném pořadí obsadil 11.místo a zasloužil se tak o to, že v příštím ročníku MČRDMŽ bude mít náš kraj 3 zástupce !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

19.06.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Česko-Slovenská Extraliga družstev žen
Ve dnech 16.-19.června 2011 se v hotelu Bezruč v Malenovicích uskutečnil 3.ročník Česko-Slovenské Extraligy družstev žen, v němž při 'neočekávaně' nepříliš početné účasti zvítězilo družstvo pořadatelů z TJ Slavia Orlová. Zúčastnilo se ho ale i odvážné družstvo 2222 ŠK Polabiny, kterému však připadla až poslední osmá příčka.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

15.06.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
V pondělí dne 13.června 2011 zemřel po dlouhé těžké nemoci dlouholetý člen Slovanu Moravská Třebová pan Vlastimil Endl st.. Poslední rozloučení se uskutečnilo v pátek 17.6.2011 v obřadní síni v Moravské Třebové.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.06.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár
V sobotu 11.června 2011 se v Chotěboři odehrál XXVIII.ročník turnaje v rapidu 'O Putovní pohár'. Za účasti 94 hráčů v něm zvítězil FM František Vrána ze Starého Města před Zdeňkem Hábou z Jihlavy a IM Pavlem Jirovským z Kolína. Našim početným zástupcům se tentokrát tolik nedařilo, když nejlepší z nich byl Jiří Tůma z Chrudimi před loňským vítězem Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a Jaroslavem Zelenkou z Bohemie Pardubice.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

11.06.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
Biskupské věže Litomyšle
Na start 3.ročníku turnaje v rapidu Biskupské věže Litomyšle se dostavilo 62 hráčů převážně z východní části našeho kraje. Z vítězství se ovšem radoval jediný IM ve startovním poli - Vojtěch Plát z Třince, který na další místa odsunul extraligisty Martina Červeného a Michala Novotného z Polabin.
Vzhledem k početným enklávám hráčů z řady krajských oddílů se o dojmech z turnaje snad dočtete nejen na stránkách Litomyšle, ale i České Třebové, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

08.06.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj Járy Masopusta - pozvánka
S nevídaným několikaměsíčním předstihem dorazila pozvánka na 14.ročník Turnaje Járy Masopusta jednotlivců v rapidu, který pořádá TJ Sokol Mistrovice v sobotu dne 26.listopadu 2011. Hrát se bude v osvědčených prostorách tělocvičny u hostince U Novotnů švýcarským systémem na 7 kol.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

04.06.11 Sekce : Nemistrovské akce
O Putovní věž města Lanškrouna
V sobotu dne 4.června 2011 uspořádal šachový oddíl TJ Lanškroun ve spolupráci s humanitární organizací P R O T E B E, v rámci projektu „Šach pro tebe – šach pro každého“ a pod záštitou města Lanškrouna, XVII. ročník integrovaného šachového turnaje mládeže do 18-ti let s názvem 'O Putovní věž města Lanškrouna'.
V kategorii do 14 let hrálo 18 hráčů, přičemž všechny medailové posty obsadili hosté z Prahy - první skončil Filip Nový z Vyšehradu, druhý Jakub Voříšek a třetí Ondřej Staněk (oba Bohemians).
V kategorii do 18 let byl mezi 16 účastníky nejúspěšnější Jakub Vaculík ze Šumperka před Janem Macháněm z Polabin a Patrikem Krušinou ze Svitav.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

31.05.11 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2/2011
Na své pravidelné květnové schůzi vyslechl VV zprávy z komisí, přičemž schválil soutěže družstev sezony 2010/11 vč. udělených pokut, rozhodl o budoucím zápočtu výsledků v KPII na FIDE ELO, vzal na vědomí výsledky soutěží mládeže, udělil odměny vedoucím soutěží družstev, odsouhlasil přidělení dotací pro mládež a na závěr pak uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

30.05.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krucemburská pouťová pětiminutovka
V sobotu 28.května 2011 se v Krucemburku uskutečnil šachový turnaj v bleskové hře s názvem 'Krucemburská pouťová pětiminutovka'. Vzhledem k nižší než předpokládané účasti rozšířili pořadatelé možnost startu i pro hráče s ELO mírně nad 1800. Mezi 28 účastníky se o prvenství se shodným ziskem 11 bodů rozdělili (v pořadí podle pomocných kriterií) Jakub Skořepa z Bedřichova, Miroslav Holata z Havlíčkova Brodu a Milan Zimpl z Nového Veselí.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

29.05.11 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR družstev st. žáků
Ve dnech 28.-29.května 2011 se v Juniorhotelu na Seči uskutečnil 49.ročník populárních 'Zaječic', který se i tentokrát hrál jako Mistrovství ČR družstev st. žáků.
Za účasti 51 družstev v něm zvítězili zástupci BŠS Frýdek-Místek A (2) před druhými 2222 ŠK Polabinami A a třetím Spartakem Vlašim A (2), přičemž ve výsledkové listině se nacházelo i dalších 7 družstev našeho kraje.
Rostoucí popularitu zaznamenal i turnaj dvojic do 10 let, kterých bylo na startu celkem 33. Z nich se z vítězství a zlatých medailí těšili mladí hráči ŠachKlubu Tábor, stříbro brala dvojice polského MUKS MDK Fabryczna Wroclaw A a bronz zůstal v kraji zásluhou dvojice hráčů 2222 ŠK Polabiny.
V otevřeném turnaji v rapidu startovalo celkem 40 hráčů, rekrutujících se nejen z doprovázejících osob ale i z dalších zájemců, mezi nimiž vybojoval prvenství Stanislav Stárek z Říčan před Josefem Vařejčkem ze Zaječic a Tadeášem Baláčkem z Kolína, v turnaji však hrálo i dalších 15 našich zástupců.
Dojmy z turnaje naleznete nejen na stránkách našich zástupců z Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O. (2), ale i na řadě dalších webů z celé republiky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

23.05.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2011
V sobotu 21.května 2011 se v Chrudimi uskutečnil již 6.ročník tradičního turnaje s netradičním hracím tempem - RABL 2011. Velice vydařeného turnaje se zúčastnilo 27 hráčů z 11 oddílů, z nichž na prvním místě skončil Luboš Ptáček z Vysokého Mýta před Jiřím Malivánkem a Davidem Onderkem (oba Chrudim), v konečném pořadí se neztratila ani jediná žena Jana Londinová z Polabin.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

15.05.11 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Finale Krajského přeboru mládeže
Ve dnech 14.-15.května 2011 se v Kuněticích uskutečnily finalové turnaje Krajského přeboru mládeže PDŠS. Ve čtyřech kategoriích se bojovalo nejen o medaile a tituly Krajských přeborníků, ale také o celkem 21 postupových míst na Přebor Čech.
V jednotlivých kategoriích zvítězili: 10 - Tomáš Ludvík (Polabiny), 12 - Patrik Žejdlík (Hlinsko), 14 - Daniel Kožúšek (Polabiny) a 16 - David Sion (Polička) - Blahopřejeme !!!.
Zprávy z finale Krajského přeboru se jistě objeví na klubových webech Hlinska, Litomyšle, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

15.05.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Tour 2011 - Open Hradec Králové
Druhý ročník šachového festivalu Open Hradec Králové přilákal na start větší skupinu hráčů našeho kraje, mezi nimiž se nejvíce dařilo Jiřímu Malivánkovi z Chrudimě. Úspěšní byli i někteří dorostenečtí extraligisté z Polabin, ostatním se už příliš nedařilo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

08.05.11 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR mládeže do 8 let
Ve dnech 7.-8.května 2011 se v hotelu Beskyd v Malenovicích uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v kategoriích do 8 let, jehož se zúčastnili i naši nejmladší zástupci.
Radost nám udělali zejména chlapci, kteří se umístili v popředí tabulky a Ondřej Švanda z Poličky dokonce získal nejcennéjší zlatou medaili a titul Mistra ČR - Blahopřejeme !!!
Dojmy z Mistrovství určitě naleznete na webech Hlinska, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

07.05.11 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže v rapidu
V sobotu dne 7.května 2011 se ve Svitavách uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapidu ve čtyřech věkových kategoriích.
V kategorii do 10 let suverénně zvítězila Lucie Ambrožová ze Svitav, které se na záda dívali druhý Ondřej Cach z Polabin a třetí Matěj Kupsa z Lanškrouna.
V kategorii do 12 let až na třetí pomocné hodnocení zvítězil Josef Havelka z Lanškrouna před Danielem Kožúškem a třetí skončil Jakub Cach (oba Polabiny), dívky nějak chyběly.
V kategorii do 14 let byl nejúspěšnější Vojtěch Melichar z Polabin před Antonínem Vu z Lanškrouna a Petrem Pospíšilem z Poličky, z dívek byla nejlepší Kateřina Králová ze Svitav.
V kategorii dorostu se o první místo rozdělila trojice hráčů (v pořadí podle pomocného kriteria) Josef Krátký z Lanškrouna, David Výprachtický ze Žamberka a Patrik Krušina, v dívkách byla nejúspěšnější Anna Doláková (oba Svitavy).
Ohlasy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O..
Upozornění vedoucího KM PDŠS:
Ačkoli se kategorie do 12 let žádná dívka nezúčastnila, je možné některou z případných zájemkyň nominovat! V případě vašeho zájmu je nutná co nejrychlejší reakce na adresu vedoucího KM PDŠS, přičemž vyhodnocovat se bude dle výkonnosti a pořadí v letošním KP mládeže.
Z důvodu víkendové kolize termínů (MČR do 8 let x KPM v rapid šachu) by mohli Ondřej Švanda, Erik Žejdlík a Lukáš Pavlíček zkusit požádat o divokou kartu na MČR mládeže 2011 v rapid šachu. Žádosti o DK mohou zasílat na e-mail pověřeného člena KM ŠSČR s kopií na pořadatele. Uzávěrka žádostí o DK je 30.6. 2011, takže čím dřív, tím je větší šance.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

06.05.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
Za nečekaně skromné účasti 21 hráčů se v neděli 1.května 2011 v Hlinsku uskutečnil bleskový turnaj O Pohár města Hlinska. Přespolních hráčů mnoho nebylo, takže o prvenství se rozdělili místní Michal Hanus s Janem Kolomazníkem z Kutné Hory, třetí skončil opět místní Ondřej Baudyš.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

05.05.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
LOK ČR k 5.5.2011
Další očekávaná Listina osobních koeficientů, vyhodnocující zejména výsledky valné většiny šachového národa z nedávno skončených soutěží družstev, zahrnuje 524 aktivních hráčů z našeho kraje. Díky ní si již skoro každý může udělat představu o své poslední výkonnosti a svém současném postavení na pomyslném žebříčku.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.05.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
ELO FIDE k 1.5.2011
První májový den je už pravidelně dnem, kdy vychází nový FIDE Rating, zahrnující především všechny výsledky ze soutěží družstev za poslední sezonu. Díky tomu se mění nejen jeho výše u všech jednotlivců, ale někdy i rapidně jejich pořadí v rámci kraje.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.05.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu
V sobotu 30.dubna 2011 se v Chotči uskutečnil 8.ročník turnaje v rapidu - O Pardubickou kotvu, jehož se zúčastnilo 61 hráčů nejrůznější výkonnosti. Své kvality potvrdil první nasazený FM Marian Sabol z Vysokého Mýta, který v turnaji zvítězil se ziskem 7,5/9 před FM Jaroslavem Mojžíšem z pořádajících Polabin a Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta (oba 7/9).
A jak turnaj viděli jeho účastnící, o tom se dočtete např. na stránkách Moravské Třebové nebo Hlinska.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

30.04.11 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev ml. žáků 2011
V sobotu 30.dubna 2011 uspořádala TJ Lanškroun v Dělnickém domě Krajský přebor družstev mladších žáků. Za účasti 9 družstev v něm s plným počtem získaných bodů zvítězily 2222 ŠK Polabiny A, které spolu s druhou TJ Lanškroun A postupují do celostátního finale - Blahopřejeme !!!
Ohlasy z přeboru naleznete na webových stránkách Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

25.04.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Turnaj šachových nadějí 2011
Ve dnech 21.-25.dubna 2011 se ve Frýdku-Místku pod patronací Beskydské šachové školy uskutečnil 32.ročník mezinárodního šachového festivalu Turnaj šachových nadějí, kterého se zúčastnilo celkem 319 hráčů včetně několika málo i z našeho kraje.
Našim zájemcům o zisk norem (GM, IM) se v uzavřených turnajích moc nedařilo a lepší to nebylo ani v Openu nebo turnaji mládeže do 15 let. 'Hrozny visely výš, než kam dosáhli' a tak jedině Aleš Jedlička z Polabin může být spokojený 'alespoň' s prvním místem v IM turnaji.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

23.04.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 23.dubna 2011 se v Městečku Trnávka uskutečnil již 27.ročník turnaje v bleskovém šachu. Na jeho start se i přes nádherné jarní počasí dostavilo 98 hráčů z 33 oddílů, kteří odehráli 16-kolový turnaj švýcarským systémem tempem 2x5 min.
Suverénním vítězem se stal FM Martin Červený z Polabin (15,5/16 !), který měl náskok 1,5 bodu na druhého IM Vojtěcha Pláta z Třince a 3 body na třetího FM Mariana Sabola z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Lucie Bartošová z Litomyšle a nejlepším juniorem (dorostencem i žákem !!) byl David Sion z Poličky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

22.04.11 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička
V pátek 22.dubna 2011 se pod patronací TJ Štefanydes Polička uskutečnil 9.ročník Velikonočního turnaje v šachu mládeže ve dvou kategoriích - o ELO a o VT.
Turnaje o ELO se zúčastnilo 18 mladých šachistů s průměrným ratingem 1705 (!), z nichž první místo obsadil Josef Krátký z Lanškrouna před Patrikem Krušinou ze Svitav a Petrem Pospíšilem z Poličky.
Také turnaj o VT byl velice kvalitní - mezi 30 hráči se nejvíce dařilo Patriku Feltlovi z Poličky, který na druhé místo odsunul Erika Žajdlíka z Hlinska a na třetí místo Vojtěcha Holáska z Ústí n/O., v dívkách byla nejúspěšnější Lucie Ambrožová ze Svitav.
Ohlasy z turnaje naleznete (snad) na webových stránkách Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

18.04.11 Sekce : Nemistrovské akce
Šachový turnaj mládeže Jevíčko
V neděli dne 17.dubna 2011 se v Jevíčku uskutečnil tradiční Šachový turnaj mládeže. Mezi 24 účastníky z 10 oddílů kraloval Lukáš Slouka z Blanska, který získal plný počet bodů (7/7), na dalších místech skončili Filip Dvořáček a Lukáš Osouch (oba Makkabi Boskovice).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

17.04.11 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga družstev ml. dorostu sk. sever - závěrečná 4 kola
Poslední čtyři kola 1.ligy družstev ml. dorostu sk. sever, hraná ve dnech 16.-17.4.2011 formou závěrečného soustředění všech týmů v Hlušicích, se pro nás nesla ve znamení dvou otázek - podaří se Poličce postoupit a udrží se Lanškroun ? Před závěrečným kolem se situace značně zdramatizovala - Polička měla šanci na postup jen tehdy, jestliže se jí podaří v posledním kole zvítězit nad Novým Borem maximálním poměrem 6:0.
A podařilo se jí to !!!
Při pohledu na závěrečnou tabulku je vidět, že první dva týmy měly nejen stejný počet získaných bodů, ale i shodné skore a dokonce i vzájemný zápas skončil remizou, takže v konečném účtování ve prospěch Poličky rozhodlo až tolikrát zatracované kriterium vyššího počtu výher !!
V příští sezoně tak dojde k účasti dvou našich mládežnických týmů v nejvyšší soutěži družstev (v rámci kraje doposud nikdy nevídané) !!
K naší plné spokojenosti na třetí příčce skončily Polabiny B, Polabiny C byly v první polovině tabulky a hlavně se v 1.lize bez problémů udržel i Lanškroun !
Postřehy přímých účastníků najdete na webových stránkách Liberce, Hradce Králové, Nového Boru, Polabin a Poličky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

17.04.11 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - poslední kolo
V závěrečném 11.kole Extraligy ŠSČR se už od Polabin žádný zisk proti staronovému Mistru ČR Novému Boru ani náhodou neočekával, takže nezbývalo než doufat, že pro ně příznivě zasáhne bohyně Caissa.
A stalo se !!!
Po remize s Třincem se druhým sestupujícím stává loňský vicemistr ČR Mahrla Praha, kterého před sestupem nezachránil ani nejlepší český šachista v jeho řadách David Navara. Z tohoto pohledu je konečné 4. místo Rapidu Pardubice sice pěkné, ale už méně zajímavé.
Výsledky: Rapid Pardubice - ŠK Zikuda Turnov 4:4, Polabiny - Nový Bor 1,5:6,5, Labortech Ostrava - Litovel 3,5:4,5, Zlín - Grygov 4,5:3,5, Mahrla Praha - Třinec 4:4, Lysá n/L. - Frýdek-Místek 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

17.04.11 Sekce : Extraliga dorostu
Finale Extraligy dorostu
Ve Finále Extraligy dorostu, hraném ve dnech 15.-17.dubna 2011 ve Vlachovicích, jsme poprve měli i my své zástupce - družstvo 2222 ŠK Polabiny, kteří se na své soupeře až nečekaně úspěšně vytáhli. Po nováčkovských remizách s Náměští n/O. a Havířovem ukázali svou sílu v obou závěrečných soubojích s favorizovanými týmy BŠS Frýdku-Místku a Lokomotivy Brno, které vyhráli (!!) a celkově obsadili čtvrté místo - Blahopřejeme !!
Ohlasy z Finale Extraligy dorostu naleznete na webových stránkách Loko Brno, Frýdku-Místku, Liberce, Náměště n/O., Polabin a Vlašimi.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

16.04.11 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - předposlední kolo
Sobotní předposlední kolo Extraligy ŠSČR přineslo našim zástupcům padesátiprocentní zisk - Rapid Pardubice podlehl Novému Boru a prakticky vypadl z boje o jakoukoliv medaili, Polabiny naopak po toužebně očekávaném vítězství nad Turnovem přiživily naději na záchranu v soutěži. Toto kolo již rozhodlo o Mistru ČR, kterým se stalo družstvo Nového Boru - Blahopřejeme !!, a určilo i prvního sestupujícího (Třinec).
Konkrétní výsledky: Turnov - Polabiny 3,5:4,5, Nový Bor - Rapid Pardubice 5:3, Litovel - Zlín 4,5:3,5, Grygov - Labortech Ostrava 4,5:3,5, Třinec - Lysá n/L. 1:7, Frýdek-Místek - Mahrla Praha 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

13.04.11 Sekce : Přebory škol
Celorepublikové finale základních škol I.stupně
Ve dnech 12.-13.dubna 2011 se v hotelu Bezruč v Malenovicích uskutečnilo celorepublikové kolo Přeboru základních škol I.stupně čtyřčlenných družstev. Mezi 29 družstvy byla i dvě družstva z našeho kraje - ZŠ Resslova Hlinsko a ZŠ Dobrovského Lanškroun. Oba naši zástupci hráli cca na úrovni svého nasazení - Hlinsko o něco lépe, Lanškroun o něco hůže. Za povšimnutí však stojí zejméma výkon obou bratrů Žejdlíkových z Hlinska, kteří získali 8/9 resp. 7/9 možných bodů na druhé a první šachovnici !!
Za tým Hradec Králové - tedy za novopečeného mistra republiky - hrál Marek Bílek, který chodí právě do ZŠ M. Horákové v HK. Marek, v rámci pardubického kraje hájící barvy 2222 ŠK Polabiny, sehrál 5 partií a uhrál 4 body !!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

12.04.11 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže - souhrn výsledků kvalifikací (aktualizováno)
V minulých dnech byla ukončena základní část Krajského přeboru mládeže sezony 2010/11 posledními čtvrtými kvalifikačními turnaji ve všech kategoriích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

12.04.11 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Splněné VT na turnajích mládeže
Jiří Krištof spočítal splněné VT z posledních tří turnajů mládeže PDŠS. Komise mládeže zároveň nabízí oddílům, že splněné VT bude takto hromadně zasílat do svazové databáze, což by vám mohlo ušetřit práci.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

11.04.11 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže kategorií H/D 14-16 - 4.turnaj
Závěrečný čtvrtý turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 14-16 se uskutečnil v sobotu dne 9.dubna 2011 v Hlinsku v prostorách místního DDM a zúčastnilo se ho celkem 52 hráčů a hráček.
V kategorii H/D 16 byl nejúspěšnější Petr Pospíšil před Davidem Sionem (oba Polička), třetí skončil Aleš Novotný z Rapidu Pardubice a v dívkách byla nejlepší Natalie Dunglová ze Žamberka.
V kategorii H/D 14 si nejlépe vedl Jakub Cach z Polabin před Josefem Havelkou z Lanškrouna a Danielem Kožúškem z Polabin, v dívkách byla nejlepší Lucie Ambrožová ze Svitav.
Komentáře z turnaje naleznete jako obvykle na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

10.04.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Znojemská královna
Jubilejní 25.ročník Znojemské královny měl na startu 2 WGM a 3 WIM v čele s již takřka naturalizovanou sympatickou Julií Kočetkovou (bydlící v Praze a hrající za Rapid Pardubice a 1.Novoborský ŠK, ale stejně jako dříve Sergej Movsesian hájící barvy SVK). Ta v devítikolovém rapidu prokázala své kvality a zvítězila, ve startovním poli 23 hráček se však neztratily ani obě sestry Sabolovy z Vysokého Mýta.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

10.04.11 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 11.kolo
V jedenáctém kole 2.ligy skupina C nebyla Liberci nic platná ani výhra a doplnil tak trojici sestupujících. O vítězi bylo rozhodnuto již dříve a stal se jím celek Lysé n/L.B.
Detailní výsledky: Jičín B - Kolín 5:3, Kutná Hora - Liberec 3,5:4,5, Turnov B - Lysá n/L. B 4:4, Bakov n/J. - Neratovice 5:3, Bohemia Pardubice - Pankrác B 4:4, Vlašim - Hradec Králové B 5:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

10.04.11 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 11.kolo
V jedenáctém kole 2.ligy skupina D se o postupujícím i o třetím sestupujícím rozhodovalo v dvojnásobném třebíčsko-pardubickém derby. K naší radosti obě skončila nejtěsnějším poměrem výhrou našich zástupců, takže Polabiny B postupují do 1.ligy a AKIS Pardubice se ve druhé lize udržel - oběma celkům Blahopřejeme !!! Udržení se AKISU má význam i pro Krajský přebor, z něhož tak budou sestupovat 'pouze' tři družstva.
Detailní vysledky: Chrudim - Bedřichov 5,5:2,5, Loko Brno - Zaječice 5,5:2,5, AKIS Pardubice - Třebíč B 4,5:3,5, Duras Brno B - Litomyšl 6,5:1,5, Třebíč A - Polabiny B 3,5:4,5, Ústí n/O. - Vysoké Mýto 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

10.04.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 11.kolo
V jedenáctém kole Krajského přeboru 2.třídy východ neudrželo Ústí n/O. C vedení v soutěži a po nejtěsnější prohře muselo přenechat první místo a postup do KP1 Slovanu Moravská Třebová - Blahopřejeme !!!
Konkrétní výsledky: Svitavy - M.Třebová 2,5:5,5, D.Čermná - Letohrad B 5,5:2,5, Žamberk B - Ústí n/O. C 4,5:3,5, Kunvald - Litomyšl B 4:4, Č.Třebová B - Lanškroun B 5,5:2,5, Jablonné n/O. - H.Čermná 6,5:1,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

10.04.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 11.kolo
V jedenáctém kole Krajského přeboru 2.třídy západ se v Poličce rozhodlo o nečekaném prvním místě, když mládežnické Polabiny E nečekaně zvítězily nad doposud vedoucí Poličkou B a dosadily tak do čela Jiskru Heřmanův Městec - Blahopřejeme !!!
Konkrétní výsledky: Polička C - H.Městec 2,5:5,5, Polička B - Polabiny E 3:5, Polabiny D - Bohemia B 5,5:2,5, Teenagers - Matadors 4,5:3,5, Hlinsko - Choceň 4,5:3,5, Polabiny F - Chrudim C 2:6

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

09.04.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krucemburský Turnaj ve zrychleném šachu
V sobotu 9.dubna se v Krucemburku uskutečnil Turnaj ve zrychlené hře, určený pro hráče s Elo max. 1650. Za účasti 39 hráčů z krajů Pardubice a Vysočina zvítězil Martin Buchta z Poličky, mezi mládeží byl nejúspěšněší Jan Tůma z Havlíčkova Brodu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

07.04.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
Všem šachistům z našeho kraje sdělujeme smutnou zprávu, že minulý týden zemřel na následky autonehody člen SK Žamberk pan František Pelinka.
Poslední rozloučení se zesnulým se uskutečnilo v pátek 8.dubna od 11.00 hodin ve smuteční síni v Rychnově nad Kněžnou.
Čest jeho památce !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.04.11 Sekce : Přebory škol
Celorepublikové finale středních škol
Ve dnech 5.-6.dubna 2011 se ve Štědroníně uskutečnilo celorepublikové kolo Přeboru středních škol čtyřčlenných družstev, na němž měl náš kraj tři své zástupce. Ti všichni potvrdili své startovní nasazení, jenže ..... nejenže nijak nepropadli, ale také se ani nijak nevyznamenali.
Ze zúčastněných jednotlivců podala nejlepší výkon Kristýna Sabolová z Gymnazia Vysoké Mýto, jejíž zisk 8/9 znamená dělení nejlepšího výsledku na čtvrté šachovnici s Tomášem Pavelkem z favorizovaného Gymnazia Frýdek-Místek !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

6.4.2011 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Mirka Kodytka
V sobotu 2.dubna 2011 se v Kunvaldě uskutečnil 22.ročník turnaje čtyřčlenných družstev v rapidu, který byl současně Krajským přeborem PDŠS. Při rekordní účasti 20 družstev se vítězem stalo družstvo ZIKUDA Turnov A před Sokolem Zaječice a Zbrojovkou Vsetín, v krajském přeboru se za vítěznými Zaječicemi umístili Bohemia Pardubice na druhém a TJ Lanškroun na třetím místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

06.04.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Webové stránky České Třebové
Z delšího 'zimního spánku' se probudily webové stránky Lokomotivy České Třebové, které nyní naleznete v novém hávu na nové adrese.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

03.04.11 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 11.kolo
Poslední jedenácté kolo Krajského přeboru 1.třídy rozhodovalo už jen o tom, kdo se jako třetí přidá k již jasným sestupujícím Ústí n/O. B a Letohradu. Po prohře v přímém souboji se jím po nejtěsnější prohře stalo družstvo Lanškrouna, ale ani jejich přemožitel Vysoké Mýto C ještě nemá vyhráno a musí doufat v záchranu AKISu Pardubice ve 2.lize!
Detailní výsledky: Rapid - Žamberk 4:4, V.Mýto B - Chotěboř 4,5:3,5, V.Mýto C - Lanškroun 4,5:3,5, Letohrad - Polabiny C 3:5, Ústí n/O. B - Č.Třebová 4:4, Chrudim B - Polička 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

02.04.11 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže kategorií H/D 10-12 - 4.turnaj
Poslední čtvrtý turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12 se uskutečnil v sobotu dne 2.dubna 2011 v DDM Kamarád v České Třebové.
V kategorii do 10 let se z vítězství radoval Marek Bílek z Polabin, druhý byl Lukáš Pavlíček ze Svitav a třetí Adam Švanda z Poličky, z dívek byla nejlepší Marie Vašková z Hlinska.
V kategorii do 12 let byl nejúspěšnější Adam Kolomý z Lanškrouna před Ondřejem Švandou z Poličky a Ondřejem Cachem z Polabin, v dívkách patří prvenství Lucii Ambrožové ze Svitav.
Komentáře z turnaje naleznete jako obvykle na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

30.03.11 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 1/2011
Na své první schůzi po Konferenci delegátů konané dne 23.března 2011 rozdělil VV PDŠS jednotlivé funkce v rámci VV, zabýval se úkoly z usnesení Konference PDŠS a informacemi z Konference ŠSČR, vyslechl zprávy z komisí a uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

30.03.11 Sekce : Přebory škol
Celorepublikové finale základních škol II.stupně
Ve dnech 29.-30.března 2011 se ve Vyškově uskutečnilo celorepublikové kolo Přeboru základních škol II.stupně čtyřčlenných družstev. Mezi 28 kvalifikovanými družstvy potvrdilo své nasazení a přivezlo bronzové medaile družstvo Gymnazium Dašická Pardubice v sestavě Petr Nešpůrek, Vojtěch Melichar, Daniel Vančura a Oskar Hofman - Blahopřejeme !!!
Druhý zástupce kraje - ZŠ Polabiny Pardubice - již tak úspěšný nebyl a skončil těsně za svým nasazením na 22.místě.
Nejúspěšnějším hráčem na 4.šachovnici byl Oskar Hofman, který získal 8,5/9 (stejně jako Richard Štefaník z Uherského Hradiště, ale měl výrazně lepší Performance) - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

27.03.11 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 10.kolo
V desátém kole 2.ligy skupina C podlehla Bohemia Pardubice Béčku Hradce Králové a udržení v soutěži je pro ni už jen prakticky nemožnou teorií.
Detailní výsledky: Kolín - Vlašim 3:5, Hradec Králové B - Bohemia Pardubice 5:3, Pankrác B - Bakov n/J. 5:3, Neratovice - Turnov B 3,5:4,5, Lysá n/L. B - Kutná Hora 6,5:1,5, Liberec - Jičín B 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

27.03.11 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 10.kolo
I po předposledním desátém kole 2.ligy skupina D zůstaly v čele Polabiny B po domácí výhře nad Durasem Brno B a vše dospělo až k rozhodujícímu duelu o postup s rovněž vítěznou Třebíčí A. Vyjasnilo se i na konci tabulky - k již sestupující Litomyšli se přidá poražený z duelu Rapid Pardubice - Třebíč B a třetím do party bude Bedřichov. Jenže - pokud dotyčný duel skončí remizou a Bedřichov v posledním kole zvítězí, půjdou dolů oba remizující !
Konkrétní výsledky: Bedřichov - Ústí n/O. 2,5:5,5, Vysoké Mýto - Třebíč A 2,5:5,5, Polabiny B - Duras Brno B 5,5:2,5, Litomyšl - AKIS Pardubice 5,5:2,5, Třebíč B - Loko Brno 2,5:5,5, Zaječice - Chrudim 2,5:5,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

27.03.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 10.kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: M.Třebová - Jablonné n/O. 4,5:3,5, H.Čermná - Č.Třebová B 3:5, Lanškroun B - Kunvald 4:4, Litomyšl B - Žamberk B 2,5:5,5, Ústí n/O. C - D.Čermná 5:3, Letohrad B - Svitavy 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

27.03.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 10.kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: H.Městec - Polabiny F 7,5:0,5, Chrudim C - Hlinsko 3,5:4,5, Choceň - Teenagers 3:5, Matadors - Polabiny D 2:6, Bohemia B - Polička B 3:5, Polabiny E - Polička C 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

26.03.11 Sekce : Nemistrovské akce
Orlická šachovnice + KP mládeže do 8 let
V sobotu 26.března 2011 se v Ústí n/O. uskutečnil 41.ročník turnaje mládeže 'Orlická šachovnice' a současně i Krajský přebor PDŠS v kategorii do 8 let.
Orlické šachovnice se zúčastnilo celkem 80 dětí ze 17 oddílů a to nejen pardubického kraje. Ve starší kategorii byl nejúspěšnější David Sion z Poličky následovaný Jakubem Půlpánem z Polabin a Janem Macháněm z Rychnova n/Kn., z dívek byla nejlepší Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O.. V mladší kategorii zvítězil Matěj Půlpán z Polabin před Jakubem Nešporem z Litomyšle a Matějem Kupsou z Lanškrouna, nejlepší dívkou byla Lucie Ambrožová ze Svitav.
V současně hraném Krajském přeboru kategorie do 8 let suverénně zvítězil Ondřej Švanda z Poličky před Erikem Žajdlíkem z Hlinska a Lukášem Pavlíčkem ze Svitav, nejúspěšnější dívkou byla Veronika Holásková z Ústí n/O.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

20.03.11 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 10.kolo
V desátém kole Krajského přeboru 1.třídy potvrdily Polabiny C roli favorita a po vítězství nad Vysokým Mýtem C se kolo před koncem staly vítězem a postupujícím do 2.ligy - Blahopřejeme !!!
Detailní výsledky: Žamberk - Chrudim B 3,5:4,5, Polička - Ústí n/O. B 5:3, Č.Třebová - Letohrad 5:3, Polabiny C - V.Mýto C 5:3, Lanškroun - V.Mýto B 2,5:5,5, Chotěboř - Rapid 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

19.03.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR mládeže H/D 10-16
Ve dnech 12.-19.března 2011 se v Koutech nad Desnou uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže v kategoriích H/D 10-16, kterého se z našeho kraje zúčastnilo 16 oprávněných hráčů a hráček. Ti se vrátili domů s jednou stříbrnou (Matěj Půlpán - Polabiny) a jednou bronzovou (Josef Havelka - Lanškroun) medailí - Blahopřejeme !!!, když další bronzová medaile (Kristýna Sabolová) však putuje nikoliv do Vysokého Mýta, ale do Hořic.
Daleko lepší výsledek si od letošního Mistrovství slibovali další hráči, jejichž umístění v první desítce (Petr Čižinský, Jakub Půlpán, Kateřina Vlčková - všichni Polabiny) příliš neodpovídá jejich ambicím, naproti tomu obdobná umístění dalších hráčů (Vilma Hofmanová, Hana Frgalová - obě Polabiny) se už dají považovat za úspěch.
V doprovodných turnajích se pak objevila celá řada dalších mladých hráčů především z Polabin, z nichž zejména umístění Filipa Liducha a Dominika Řezníčka v Národním Openu je příjemným příslibem do budoucna, své si však uhráli i ostatní.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.03.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Martin Petr velmistrem !!
Po nedávném zisku dvou velmistrovských norem (Vasilišinův Memoriál a Pohár rektora) neponechal Martin Petr nic náhodě a v průběhu předposledního dvoukola Extraligy ŠSČR družstev přidal ještě tu třetí a poslední potřebnou k definitivnímu zisku titulu mezinárodní velmistr - Blahopřejeme !! A to ji ještě v tomto nejsilněji obsazeném turnaji z nich splnil už po osmém kole a v tom devátém přidal ještě půl bodu navíc ! Prostě někdy to jde samo aneb 'Kdo umí, ten umí !'
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.03.11 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 9. kolo
V devátém kole Extraligy ŠSČR porazily Polabiny Frýdek-Místek a přiživily tak naději na záchranu a Rapid se po těsném vítězství nad Třincem přiblížil k medailovým postům.
Výsledky: Frýdek-Místek - Polabiny 2,5:5,5, Třinec - Rapid Pardubice 3,5:4,5, Grygov - Lysá n/L. 5:3, Litovel - Mahrla Praha 5,5:2,5, Nový Bor - Zlín 7:1, Turnov - Labortech Ostrava 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

06.03.11 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 9.kolo
V devátém kole 2.ligy skupina C nestačila Bohemia 'v zápase pravdy' na Vlašim a její situace začíná být kritická.
Detailní výsledky: Liberec - Kolín 3:5, Jičín B - Lysá n/L. B 3,5:4,5, Kutná Hora - Neratovice 5:3, Turnov B - Pankrác B 2:6, Bakov n/J. - Hradec Králové B 4:4, Bohemia Pardubice - Vlašim 2:6

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

06.03.11 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 9.kolo
V devátém kole 2.ligy skupina D zvítězily Polabiny B v městském derby s Rapidem a zůstaly v čele tabulky, Zaječice se výhrou posunuly ke klidnému středu, ale Rapid i Ústí n/O. po prohrách zůstávají jen těsně nad sestupovými posty.
Detailní výsledky: Zaječice - Bedřichov 5:3, Chrudim - Třebíč B 5:3, Loko Brno - Litomyšl 6,5:1,5, AKIS Pardubice - Polabiny B 3:5, Duras Brno B - Vysoké Mýto 5:3, Třebíč A - Ústí n/O. 6:2

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

06.03.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 9.kolo
V devátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Letohrad B - M.Třebová 2,5:5,5, Svitavy - Ústí n/O. C 3,5:4,5, D.Čermná - Litomyšl B 5,5:2,5, Žamberk B - Lanškroun B 4:4, Kunvald - H.Čermná 6,5:1,5, Č.Třebová B - Jablonné n/O. 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

06.03.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 9.kolo
V devátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny E - H.Městec 3:5, Polička C - Bohemia B 5,5:2,5, Polička B - Matadors 6,5:1,5, Polabiny D - Choceň 4,5:3,5, Teenagers - Chrudim C 4,5:3,5, Hlinsko - Polabiny F 7:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

05.03.11 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 8. kolo
V osmém kole Extraligy ŠSČR zvítězily Polabiny nad Třincem a vykřesaly tak jiskřičku naděje na záchranu a Rapid stejným poměrem zvítězil nad Frýdkem-Místkem.
Výsledky: Polabiny - Třinec 5:3, Rapid Pardubice - Frýdek-Místek 5:3, Lysá n/L. - Litovel 4:4, Mahrla Praha - Grygov 3,5:4,5, Zlín - ŠK Zikuda Turnov 3:5, Labortech Ostrava - Nový Bor 1,5:6,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

05.03.11 Sekce : Nemistrovské akce
O Hlineckého střelce
I přes první den jarních prázdnin zavítalo do Hlinska plných 44 dětí, aby se utkaly ve třech kategoriích turnaje 'O Hlineckého střelce'. Nejvíce zastoupeni byli hráči z Polabin a Hlinska, kteří také obsadili všechny medailové posty v mladších kategoriích, jen v té nejstarší se dostalo i na zástupce jiných oddílů.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Poličky a Polabin.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

01.03.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
ELO FIDE k 1.3.2011
Ke změnách v březnové listině Ela FIDE přispěla jen účast několika málo hráčů na mezinárodních turnajích (zejména seriálu Czech Tour) a vyřazení neaktivních hráčů v souvislosti s proběhlou registrací pro rok 2011.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

28.02.11 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - šesté a sedmé kolo
V sobotu 26.února 2011 byl v Poličce posledními dvěma koly ukončen letošní ročník Krajského přeboru družstev mládeže. Po rozhodujícím vítězství nad Lanškrounem B získaly titul a postup do 1.ligy Polabiny D - Blahopřejeme !!, druhý skončil Lanškroun B a třetí Polabiny E.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

27.02.11 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 9.kolo
V devátém kole Krajského přeboru 1.třídy vydřely Polabiny C vítězství nad V.Mýtem B a zůstávají stále s náskokem v čele tabulky, zatímco poslední Ústí n/O. B ztratilo po další prohře již i teoretickou šanci na záchranu.
Detailní výsledky: Chotěboř - Žamberk 6:2, Rapid - Lanškroun 4,5:3,5, V.Mýto B - Polabiny C 2,5:5,5, V.Mýto C - Č.Třebová 3,5:4,5, Letohrad - Polička 2:6, Ústí n/O. B - Chrudim B 2:6

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

27.02.11 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 9.kolo
Poslední deváté kolo Krajské soutěže východ vyvrcholilo přímým soubojem o první místo a postup do KP2, v němž bylo úspěšnější suverénní družstvo Sokola Němčice - Blahopřejeme !!
Konkrétní výsledky : Polička E - Svitavy B 2,5:2,5, Polička F - Litomyšl C 1,5:3,5, Krucemburk - Krouna 1,5:3,5, M.Trnávka - Němčice 1,5:3,5, Polička D - volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

27.02.11 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 9.kolo
V posledním devátém kole Krajské soutěže střed doposud vedoucí Lanškroun C nazaváhal a po těsné výhře s hlavním konkurentem po zásluze obsadil první místo a postupuje do KP2 - Blahopřejeme !!
Konkrétní výsledky: Žamberk D - TJ Lanškroun C 2:3, Kunvald C - Letohrad C 1:4, Kunvald B - Č.Třebová C 2,5:2,5, Ústí n/O. D - Mistrovice 3:2, Žamberk C - volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

27.02.11 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 9.kolo
O vítězi Krajské soutěže západ a postupujícím do KP2 rozhodl již dříve předehraný zápas mezi oddílovými kolegy, v němž bylo úspěšnější družstvo Polabiny I - Blahopřejeme !!
Konkrétní výsledky: Talents - Chrudim D 0:5, Polabiny H - Bohdaneč 0,5:4,5, Polabiny I - Polabiny G 3,5:1,5 (předehráno), Chrudim E - Miřetice 2:3, Knights - volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

26.02.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Dobrovice 2011 v rapidu
Sedmý turnaj serie Grand Prix ČR 2010/11 v rapidu - Open Dobrovice 2011 - přivítal na startu plných 150 hráčů v čele s 1 GM a 9 IM, mezi nimiž tentokrát byla i řada zástupců našeho kraje. Z nich se nejvíce dařilo IM Janu Bernáškovi, který obsadil třetí místo, a ani ostatní si nevedli nijak špatně.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

22.02.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Druhá GM norma pro Martina Petra !
Ukrajina Martinu Petrovi svědčí - druhý velmistrovský turnaj v zahraničí, tentokrát samostatné první místo a splněný druhý bal GM normy !!
Po prvním GM turnaji Vasilišinův Memoriál ve Lvově se Martin nyní zúčastnil 13.ročníku velmistrovského turnaje RECTOR CUP 2011 v Charkově, který byl ještě o něco silněji obsazen a na normu GM tak stačilo získat jen 6/9. To se Martinovi celkem bez problémů podařilo, když v turnaji 3x zvítězil a ani jednou neprohrál - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

21.02.11 Sekce : Krajská soutěž ml. žáků
Krajská soutěž družstev mládeže - 2.turnaj
Druhý turnaj Krajské soutěže družstev mládeže se uskutečnil v sobotu 19.února 2011 v Pardubicích v jídelně ZŠ Polabiny 1 za neobvykle vysoké účasti 12 družstev. Vítězství si odneslo družstvo Polabiny F (které se stalo i celkovým vítězem) před Chrudimí a Lanškrounem C.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Polabin a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž ml. žáků

20.02.11 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 8.kolo
V osmém kole 2.ligy skupina C nestačila Bohemia na Kolín a stále se nachází v sestupovém pásmu.
Výsledky: Kolín - Bohemia Pardubice 5:3, Vlašim - Bakov n/J. 3,5:4,5, Hradec Králové B - Turnov B 5:3, Pankrác B - Kutná Hora 2,5:5,5, Neratovice - Jičín B 3,5:4,5, Lysá n/L. B - Liberec 7,5:0,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

20.02.11 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 8.kolo
V osmém kole 2.ligy skupina D Polabiny B 'těsně' zvítězily nad nekompletní Loko Brno a zůstaly v čele, zatímco druholigové vody se již prakticky uzavřely nad Litomyšlí a nad vodou zatím ještě jsou (ale stále ne dostatečně vysoko) AKIS, Zaječice a Ústí n/O..
Výsledky: Bedřichov - Třebíč A 2:6, Ústí n/O. - Duras Brno B 4:4, Vysoké Mýto - AKIS Pardubice 4:4, Polabiny B - Loko Brno 5,5:2,5, Litomyšl - Chrudim 2,5:5,5, Třebíč B - Zaječice 5:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

20.02.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 8.kolo
V osmém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: M.Třebová - Č.Třebová B 5,5:2,5, Jablonné n/O. - Kunvald 5:3, H.Čermná - Žamberk B 2,5:5,5, Lanškroun B - D.Čermná 2,5:5,5, Litomyšl B - Svitavy 4,5:3,5, Ústí n/O. C - Letohrad B 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

20.02.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 8.kolo
V osmém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: H.Městec - Hlinsko 5,5:2,5, Polabiny F - Teenagers 0,5:7,5, Chrudim C - Polabiny D 3:5, Choceň - Polička B 2,5:5,5, Matadors - Polička C 5,5:2,5, Bohemia B - Polabiny E 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

19.02.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Nový Bor
Na poslední turnaj serie Czech TOUR 2010/11 (2.ročník Open Nový Bor) zavítala i malá skupinka hráčů našeho kraje, přičemž z výsledku mohli mít radost jen oba zástupci mladé nastupující generace.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

14.02.11 Sekce : Svazové informace
Nabídka prostoru k publikování
V rámci Pardubického kraje má v současné době vlastní webové stránky již celá polovina šachových oddílů a klubů, jenže řada z nich je ve stadiu hlubokého spánku a skutečně aktivních je jen cca polovina z nich. Na konferenci delegátů PDŠS 2011 proto v diskuzi zazněla nabídka k využití krajských webových stránek pro publikování článků všech zájemců z řad členů oddílů a klubů PDŠS bez ohledu na to, zda vlastní stránky dosud nemají a nebo jsou neaktivní.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

13.02.11 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 8.kolo
V osmém kole Krajského přeboru 1.třídy si v souboji prvních dvou celků Polabiny C upevnily prvenství po výhře 5:3 nad Rapidem, zato na konci tabulky to začíná čím dál tím více houstnout.
Celkové výsledky: Žamberk - Ústí n/O. B 4:4, Chrudim B - Letohrad 6:2, Polička - V.Mýto C 4,5:3,5, Č.Třebová - V.Mýto B 3,5:4,5, Polabiny C - Rapid 5:3, Lanškroun - Chotěboř 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

13.02.11 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 8.kolo
V osmém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Němčice - Krucemburk 4,5:0,5, Krouna - Polička F 3,5:1,5, Litomyšl C - Polička E 1,5:3,5, Svitavy B - Polička D 0,5:4,5, M.Trnávka - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

13.02.11 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 8.kolo
V osmém kole Krajské soutěže střed byly dosaženy tyto výsledky: Mistrovice - Kunvald B 1:4, Č.Třebová C - Kunvald C 3,5:1,5, Letohrad C - Žamberk D 2:3, TJ Lanškroun C - Žamberk C 4:1, Ústí n/O. D - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

13.02.11 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 8.kolo
Osmé kolo Krajské soutěže západ již rozhodlo o vítězi skupiny, kterým se stalo mladé družstvo Polabiny I - Blahopřejeme !!!
Dosažené výsledky: Miřetice - Polabiny I 0:5, Polabiny G - Polabiny H 4:1, Bohdaneč - Talents 5:0, Chrudim D - Knights 2:3, Chrudim E - volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

12.02.11 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže kategorií H/D 14-16 - 3.turnaj
Třetí turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 14-16 se uskutečnil v sobotu dne 12.února 2011 v Poličce v prostorách místní ZŠ Na Lukách a zúčastnilo se ho celkem 50 hráčů a hráček.
V kategorii H/D 16 zvítězil David Sion z Poličky před Filipem Liduchem z Polabin a Petrem Johnem z Ústí n/O., nejlepší dívkou byla Natalie Dunglová ze Žamberka.
V kategorii H/D 14 byl nejúspěšnější Dominik Řezníček z Polabin následovaný Josefem Havelkou z Lanškrouna a Oskarem Hofmanem z Polabin, v dívkách byla nejlepší Lucie Ambrožová ze Svitav.
Komentáře z turnaje naleznete jako obvykle na webových stránkách Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

10.02.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Webové stránky Moravské Třebové
Řady oddílů a klubů PDŠS, které se prezentují na vlastních webových stránkách, rozšířil před delší dobou další oddíl. Je jím TJ Slovan Moravská Třebová, jehož webové stránky byly spuštěny už v říjnu minulého roku a dodnes unikaly pozornosti.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.02.11 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 7.kolo
V sedmém kole 2.ligy skupina C zvítězila Bohemia Pardubice v Bakově n/J. 5,5:2,5 a posílila tak své šance na záchranu soutěže. Další výsledky: Lysá n/L. B - Kolín 4,5:3,5, Liberec - Neratovice 3,5:4,5, Jičín B - Pankrác B 4:4, Kutná Hora - Hradec Králové B 4:4, Turnov B - Vlašim 4,5:3,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

06.02.11 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 7.kolo
Bombou sedmého kola 2.ligy skupina D je prohra Třebíče A v Brně s B družstvem Durasu v poměru 4,5:3,5, která na skore vrátila do čela soutěže Polabinské béčko. Celkové výsledky: Třebíč B - Bedřichov 4:4, Zaječice - Litomyšl 5:3, Chrudim - Polabiny B 1,5:6,5, Loko Brno - Vysoké Mýto 4:4, AKIS Pardubice - Ústí n/O. 5,5:2,5, Duras Brno B - Třebíč A 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

06.02.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 7.kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Ústí n/O. C - M.Třebová 1,5:6,5, Letohrad B - Litomyšl B 2:6, Svitavy - Lanškroun B 4:4, D.Čermná - H.Čermná 6,5:1,5, Žamberk B - Jablonné n/O. 5:3, Kunvald - Č.Třebová B 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

06.02.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 7.kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: Bohemia B - H.Městec 4,5:3,5, Polabiny E - Matadors 2,5:5,5, Polička C - Choceň 3,5:4,5, Polička B - Chrudim C 4,5:3,5, Polabiny D - Polabiny F 7,5:0,5, Teenagers - Hlinsko 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

04.02.11 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Konference delegátů PDŠS 2011
Konference delegátů Pardubického šachového svazu se uskutečnila v sobotu 29.1.2011 v Pardubicích za těsně nadpoloviční účasti 17 oprávněných zástupců oddílů/klubů. Přítomní nejprve vyslechli zprávy o činnosti VV a jeho komisí včetně zprávy o hospodaření v roce 2010 a zprávu revizní komise. V diskuzi se vyjádřili zejména k současnému stavu a možnostem zvyšování členské základny a k problematice financování činnosti. Zvolili nové členy VV a revizní komise, dále delegáty na celostátní konferenci, schválili rozpočet a plán práce VV PDŠS na rok 2011 a na závěr usnesení z konference.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

04.02.11 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Usnesení Konference delegátů PDŠS 2011
Konference delegátů Pardubického šachového svazu vzala na vědomí zprávy VV a jeho komisí včetně zprávy o hospodaření v roce 2010, schválila hospodaření za rok 2010 a rozpočet na rok 2011, zvolila nový VV a revizní komisi, zvolila delegáty na celostátní konferenci, schválila plán práce VV a uložila úkoly VV i oddílům.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

30.01.11 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 7.kolo
Sedmé kolo Krajského přeboru 1.třídy bylo pohromou favoritů - oba celky z čela tabulky prohrály, ale přesto na svých místech zůstaly. Výsledky: Lanškroun - Žamberk 5,5:2,5, Chotěboř - Polabiny C 4,5:3,5, Rapid - Č.Třebová 3,5:4,5, V.Mýto B - Polička 3,5:4,5, V.Mýto C - Chrudim B 3:5, Letohrad - Ústí n/O. B 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

30.01.11 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 7.kolo
V sedmém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Polička D - Litomyšl C 4,5:3,5, Polička E - Krouna 2:3, Polička F - Němčice 2:3, Krucemburk - M.Trnávka 2:3, Svitavy B - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

30.01.11 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 7.kolo
V sedmém kole Krajské soutěže střed byly dosaženy tyto výsledky: Žamberk C - Letohrad C 2:3, Žamberk D - Č.Třebová C 3:2, Kunvald C - Mistrovice 1,5:3,5, Kunvald B - Ústí n/O. D 1:4, TJ Lanškroun C - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

30.01.11 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 7.kolo
V sedmém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Knights - Bohdaneč 2,5:2,5, Talents - Polabiny G 1:4, Polabiny H - Miřetice 2:3, Polabiny I - Chrudim E 3:2, Chrudim D - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

29.01.11 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže kategorií H/D 10-12 - 3.turnaj
Třetí turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12 se uskutečnil v sobotu dne 29.ledna 2011 v Hlinsku v prostorách místního DDM, které svědčily místním borcům.
V kategorii H/D 12 zvítězil Patrik Žejdlík z Hlinska před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O. a Janem Tulisem z Poličky, dívky se tentokrát nezúčastnily.
V nejmladší kategorii H/D 10 zvítězil s plným bodovým ziskem (!) Erik Žejdlík z Hlinska před Markem Bílkem z Polabin a Lukášem Pavlíčkem ze Svitav, nejlepší dívkou byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

24.01.11 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 5. kolo
Páté kolo Extraligy ŠSČR se hrálo skoro 2 měsíce - některá utkání byla předehrána, ostatní odložena. Ve vzájemném souboji našich družstev, sehraném již začátkem prosince, byl úspěšnější Rapid Pardubice, když zvítězil nad Polabinami těsně 4,5:3,5.
Ostatní výsledky: Lysá n/L. - Mahrla Praha 5:3, Zlín - Labortech Ostrava 4:4, Turnov - Nový Bor 1:7, Litovel - Grygov 3,5:4,5, Třinec - Frýdek-Místek 2,5:5,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

24.01.11 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - čtvrté a páté kolo
V sobotu 22.ledna 2011 pokračoval Krajský přebor družstev starších žáků v Polabinách a Ústí n/O. zápasy čtvrtého a pátého kola, po nichž stále zůstávají na čele neporažená družstva Lanškrouna B a Polabin D.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

23.01.11 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 7. kolo
V nedělním sedmém kole Extraligy ŠSČR zvítězil Rapid Pardubice ve Zlíně těsně 4,5:3,5, zatímco Polabiny prohrály i v Ostravě poměrem 5:3 a sestupové vody se nad nimi pomalu ale jistě uzavírají.
Další výsledky: Mahrla Praha - ŠK Zikuda Turnov 3:5, Lysá n/L. - Nový Bor 4:4, Frýdek-Místek - Litovel 4:4, Třinec - Grygov 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

23.01.11 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 6.kolo
V šestém kole 2.ligy skupina C se Bohemia Pardubice dočkala prvního vítězství v poměru 4,5:3,5 nad Turnovem B a odpoutala se z posledního místa v tabulce.
Další výsledky: Kolín - Bakov n/J. 4,5:3,5, Vlašim - Kutná Hora 3,5:4,5, Hradec Králové B - Jičín B 5:3, Pankrác B - Liberec 5:3, Neratovice - Lysá n/L. B 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

23.01.11 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 6.kolo
V šestém kole 2.ligy skupina D byla největším překvapením nešťastná prohra vedoucích Polabin B se Zaječicemi v poměru 3,5:4,5. Další výsledky: Bedřichov - Duras Brno B 3,5:4,5, Třebíč A - AKIS Pardubice 5,5:2,5, Ústí n/O. - Loko Brno 3,5:4,5, Vysoké Mýto - Chrudim 3:5, Litomyšl - Třebíč B 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

23.01.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 6.kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: M.Třebová - Kunvald 7:1, Č.Třebová B - Žamberk B 6:2, Jablonné n/O. - D.Čermná 3,5:4,5, H.Čermná - Svitavy 3:5, Lanškroun B - Letohrad B 6:2, Litomyšl B - Ústí n/O. C 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

23.01.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 6.kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: H.Městec - Teenagers 4:4, Hlinsko - Polabiny D 4:4, Polabiny F - Polička B 0:8, Chrudim C - Polička C 3:5, Choceň - Polabiny E 4:4, Matadors - Bohemia B 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

22.01.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Mariánské lázně
Vynikající úspěch dosáhl na Openu Mariánské lázně Michal Novotný z Polabin. Z pozice 10 nasazeného hráče získal 7 bodů z 9 partií, což mu vyneslo nejen první místo, ale i splnění první IM normy - Blahopřejeme !!!
Ve stínu tohoto úspěchu zůstává poněkud skryto stejně nečekané 10.místo Petra Čižinského rovněž z Polabin, který při ztrátě pouhého 0,5 bodu na vítěze (!!) za sebou nechal celou plejádu renomovaných hráčů !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

22.01.11 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 6. kolo
V šestém kole Extraligy ŠSČR vyšli oba naši zástupci naprázdno - Polabiny podlehly ve Zlíně těsně 3,5:4,5 a prořídlý Rapid Pardubice prohrál v Ostravě vysoko 2:6.
Další výsledky: Turnov - Lysá n/L. 3:5, Nový Bor - Mahrla Praha 5,5:2,5, Litovel - Třinec 5:3, Grygov - Frýdek-Místek 3:5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

16.01.11 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 6.kolo
V šestém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Žamberk - Letohrad 7:1, Ústí n/O. B - V.Mýto C 3:5, Chrudim B - V.Mýto B 4,5:3,5, Polička - Rapid 3,5:4,5, Č.Třebová - Chotěboř 6,5:1,5, Polabiny C - Lanškroun 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

16.01.11 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 6.kolo
V šestém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: M.Trnávka - Polička F 4:1, Němčice - Polička E 4,5:0,5, Krouna - Polička D 3,5:1,5, Litomyšl C - Svitavy B 2:3, Krucemburk - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

16.01.11 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 6.kolo
V šestém kole Krajské soutěže střed byly dosaženy tyto výsledky: Ústí n/O. D - Kunvald C 3,5:1,5, Mistrovice - Žamberk D 0,5:4,5, Č.Třebová C - Žamberk C 4:1, Letohrad C - TJ Lanškroun C 1,5:3,5, Kunvald B - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

16.01.11 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 6.kolo
V šestém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Chrudim E - Polabiny H 4,5:0,5, Miřetice - Talents 4,5:0,5, Polabiny G - Knights 3:2, Bohdaneč - Chrudim D 2:3, Polabiny I - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

15.01.11 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu západ - šesté a sedmé kolo
V Extralize dorostu byly posledními dvěmi koly ukončeny boje v základních skupinách. V té západní remizovaly Polabiny s Libercem 3:3 a zvítězily nad Hořicemi 4:2, což jim stačilo k umístění na druhém místě a k historickému postupu do finale Extraligy - Blahopřejeme !!!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

15.01.11 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga ml.dorostu sever - sedmé kolo
V sedmém kole 1.ligy družstev ml. dorostu se ve vzájemných zápasech utkala družstva, která spolu hrají ve dvojicích. V pardubickém zápase byli úspěšnější Polabiny B, které zvítězily nad svými kolegy z C družstva 4,5:1,5, ve východním derby se radovala Polička z vítězství 4:2 nad Lanškrounem.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

10.01.11 Sekce : Krajská soutěž ml. žáků
Krajská soutěž družstev mládeže - 1.turnaj
V sobotu 8.ledna 2011 se v Lanškrouně uskutečnil první turnaj Krajské soutěže družstev mládeže. Navzdory nepříznivému počasí (zima, náledí a mlhy) se na start dostavilo devět družstev, z nichž byly nejúspěšnější Svitavy B před Polabinami F a Lanškrounem C.
Postřehy z turnaje můžete nalézt jako obvykle na stránkách zúčastněných oddílů Hlinska, Polabin nebo Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž ml. žáků

09.01.11 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 5.kolo
V pátém kole 2.ligy skupina C byly dosaženy tyto výsledky: Neratovice - Kolín 5:3, Lysá n/L. B - Pankrác B 3,5:4,5, Liberec - Hradec Králové B 2:6, Jičín B - Vlašim 5:3, Kutná Hora - Bohemia Pardubice 5:3, Turnov B - Bakov n/J. 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

09.01.11 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 5.kolo
V pátém kole 2.ligy skupina D byly dosaženy tyto výsledky: Litomyšl - Bedřichov 4:4, Třebíč B - Polabiny B 0:8, Zaječice - Vysoké Mýto 3,5:4,5, Chrudim - Ústí n/O. 5,5:2,5, Loko Brno - Třebíč A 2,5:5,5, AKIS Pardubice - Duras Brno B 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

09.01.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 5.kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Litomyšl B - M.Třebová 2,5:5,5, Ústí n/O. C - Lanškroun B 6:2, Letohrad B - H.Čermná 5,5:2,5, Svitavy - Jablonné n/O. 5:3, D.Čermná - Č.Třebová B 5:3, Žamberk B - Kunvald 7:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

09.01.11 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 5.kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: Matadors - H.Městec 3,5:4,5, Bohemia B - Choceň 4:4, Polabiny E - Chrudim C 5:3, Polička C - Polabiny F 6,5:1,5, Polička B - Hlinsko 3,5:4,5, Polabiny D - Teenagers 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

05.01.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
LOK ČR k 5.1.2011
Nedlouho po zveřejnění FIDE Ela spatřila světlo světa také česká Listina osobních koeficientů. Mnoho turnajů (s výjimkou žákovských) do ní započteno není, přesto na ní došlo k řadě zajímavých změn v pořadí jednotlivců.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

03.01.11 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše
Ve čtvrtek 30.12.2010 pořádala TJ Sokol Krouna v kulturním domě v Oldříši již 6.ročník Memoriálu Jirky Pavliše v rapidu. Turnaje se zúčastnilo 70 hráčů z několika krajů Čech i Moravy, přičemž 20 z nich mělo ELO vyšší než 2000, průměrné ELO hráčů turnaje bylo 1782. Po 9 kolech se vítězem turnaje zaslouženě stal Zdeněk Hába z ŠK Gordic Jihlava se ziskem 8 bodů, druhý skončil Josef Vařejčko z ŠK Sokola Zaječice se 7 body, třetí místo také se 7 body obsadil Martin Mojžíš z ŠK 2222 Polabiny.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

02.01.11 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce + Krajský přebor jednotlivců
Ve dnech 26.12.2010 - 2.1.2011 se v Litomyšli uskutečnil 12.ročník šachového turnaje České šachové vánoce, který byl současně Krajským přeborem PDŠS jednotlivců pro rok 2011.
V nejsilnějším českém vánočním turnaji (98 hráčů, z toho 1 GM, 11 IM/WIM a 6 FM/WFM z 10 zemí) zvítězil IM Jan Bernášek z Rapidu Pardubice před GM Tomášem Likavským ze Slovenska a IM Richardem Biolkem z Grygova, nejlepší ženou byla WIM Karolina Olšarová z Orlové a juniorem Jiří Navrátil z Uničova.
V přeboru PDŠS skončil na druhém místě FM Martin Červený a na třetím FM Michal Novotný, nejlepším juniorem byl Petr Čižinský (všichni Polabiny), nejlepší ženou byla Lucie Bartošová z Litomyšle (turnaj pro nemoc nedokončila) a nejlepším seniorem byl Milan Kotva z Moravské Třebové.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

02.01.11 Sekce : Ostatní zajímavosti
ELO FIDE k 1.1.2011
I když se v posledních měsících příliš turnajů nesehrálo, přesto se počet našich členů na nejnovější lednové listině FIDE Elo opět rozrostl, ale změny v celkovém pořadí jsou víceméně jen kosmetické.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

26.12.10 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldřicha Hájka v blesku
Tradičně na poslední svátek vánoční se v neděli 26.prosince 2010 v Ústí n/O. uskutečnil již 42. ročník Memoriálu Oldřicha Hájka, který byl současně Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře pro rok 2011.
V 17-ti kolovém turnaji tempem 3'+2'' při účasti 54 hráčů exceloval Marian Sabol z Vysokého Mýta se ziskem 16,5/17 (!) před Martinem Červeným z Polabin a Martinem Šklíbou z Rapidu Pardubice.
Jedinou ženou ve startovním poli byla nebojácná Kateřina Petrážová z České Třebové, nejlepším dorostencem i juniorem byl David Výprachtický ze Žamberka a nejlepším ze seniorů byl František Navrátil z Polabin.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

26.12.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
České šachové vánoce - turnaj v rapidu
V neděli 26.prosince 2010 odstartovaly v Litomyšli České šachové vánoce turnajem v rapidu. V turnaji (v podstatě až příliš komorním) zvítězil Jaroslav Bureš z Grygova před litevským IM Andrejsem Strebkovsem a Jakubem Půlpánem z Polabin.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

23.12.10 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže
Příležitost obohatit své volné předvánoční dny šachovým turnajem využila celá řada mladých hráčů a na svitavský Vánoční turnaj mládeže se jich ve čtvrtek 23.prosince 2010 sjelo plných 75 plus 30 členů jejich doprovodu.
V kategorii starších žáků zvítězil David Sion z Poličky před Antonínem Vu z Lanškrouna a Vojtěchem Melicharem z Polabin, z dívek byla nejlepší Anna Doláková ze Svitav.
V kategorii mladších žáků nedal nikomu šanci Patrik Žejdlík z Hlinska, který zvítězil s plným počtem bodů před Janem Tulisem z Poličky a Matějem Kupsou z Lanškrouna, nejlepší z dívek byla Marie Vašková z Hlinska.
V doprovodném turnaji dominoval Václav Pekař z Litomyšle před Benediktem Hofírkem z Loko Brno a Pavlem Holáskem z Ústí n/O., nejlepší ženou byla Jana Londinová z Polabin.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

21.12.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Zaječice mají znak obce se šachovou symbolikou !
Od 6.prosince 2010 mají Zaječice obecní vlajku a znak, který vystihuje i šachovou proslulost této obce !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

18.12.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR jednotlivců v bleskové hře
Prestižní Mistrovství ČR v bleskové hře jednotlivců se uskutečnilo v sobotu 18.prosince 2010 v Praze za celkové účasti 106 hráčů, z nichž byli v základní části nejúspěšnější v mužích Vojtěch Plát, v ženách Olga Sikorová (oba Třinec) a mládeži vévodil Josef Kratochvíl z Třebíče. Našich zástupců se Mistrovství (až na mužskou kategorii) mnoho nezúčastnilo, ale rozhodně se neztratili.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

18.12.10 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo přeboru škol kategorie střední školy
Krajské kolo Přeboru čtyřčlenných družstev škol kategorie středních škol se uskutečnilo v pátek 17.prosince 2010 v prostorách Gymnazia Ústí n/O.. Za nečekaně nízké účasti pouhých pěti družstev převážně z nejbližšího okolí skončilo na prvním místě Gymnazium Lanškroun před Gymnaziem Žamberk.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

14.12.10 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo přeboru škol kategorie 1-5.tříd
Finale krajského kola Přeboru čtyřčlenných družstev škol kategorie 1.-5.tříd základních škol se odehrálo v úterý 14.prosince 2010 v Dělnickém domě v Lanškrouně. Při účasti pouhých pěti družstev zvítězili zástupci ZŠ Resslova Hlinsko před ZŠ Dobrovského Lanškroun.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

12.12.10 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 5.kolo
V pátém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny C - Žamberk 4,5:3,5, Lanškroun - Č.Třebová 4:4, Chotěboř - Polička 4,5:3,5, Rapid - Chrudim B 5:3, V.Mýto B - Ústí n/O. B 4,5:3,5, V.Mýto C - Letohrad 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

12.12.10 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 5.kolo
V pátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Svitavy B - Krouna 2,5:2,5, Polička D - Němčice 1,5:3,5, Polička E - M.Trnávka 1:4, Polička F - Krucemburk 0,5:4,5, Litomyšl C - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

12.12.10 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 5.kolo
V pátém kole Krajské soutěže střed byly dosaženy tyto výsledky: TJ Lanškroun C - Č.Třebová C 4:1, Žamberk C - Mistrovice 3:2, Žamberk D - Ústí n/O. D 3,5:1,5, Kunvald C - Kunvald B 2,5:2,5, Letohrad C - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

12.12.10 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 5.kolo
V pátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Chrudim D - Polabiny G 2:3, Knights - Miřetice 2,5:2,5, Talents - Chrudim E 1,5:3,5, Polabiny H - Polabiny I 0:5, Bohdaneč - volno.
Předehrávka 9.kola Polabiny I - Polabiny G 3,5:1,5.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

11.12.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Losinského kapra
Nejznámnější, nejpočetnější a nejkvalitnější předvánoční turnaj v rapidu 'O Losinského kapra' uspořádala letos již poosmnácté TJ Lázně Velké Losiny. V sobotu 10.prosince 2010 se do hotelu Dlouhé stráně v Koutech pod Desnou sjelo 154 hráčů z celé republiky, mezi nimiž nechyběli ani zástupci našeho kraje. V turnaji plném překvapení zvítězil IM Štěpán Žilka z Litovle před IM Janem Bernáškem z Rapidu Pardubice a GM Robertem Cvekem z Nového Boru.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

11.12.10 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - první 3 kola
V sobotu 10.prosince 2010 zahájil v Hlinsku a Lanškrouně za účasti 7 družstev (Litomyšl se do Hlinska nedostavila) Krajský přebor družstev starších žáků. Po prvních třech kolech je v čele Lanškroun B následován Polabinami D a Ústím n/O..
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

10.12.10 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo přeboru škol kategorie 6-9.tříd
Finale krajského kola Přeboru čtyřčlenných družstev škol kategorie 6.-9.tříd základních škol a víceletých gymnazií se uskutečnilo v pátek 10.prosince 2011 v Pardubicích. Z osmi zúčastněných družstev bylo nejlepší Gymnazium Dašická před ŽS Polabiny 1 (obě Pardubice).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

07.12.10 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta
S mírným zpožděním dorazily výsledky Memoriálu Járy Masopusta, který se uskutečnil v sobotu 27.listopadu 2010 v Mistrovicích. Při solidní účasti 42 hráčů na samostatném prvním místě skončil David Výprachtický ze Žamberka, když za sebou nechal svého oddílového kolegu Tomáše Felcmana a na třetím místě skončil Václav Chládek z Letohradu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

05.12.10 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 4. kolo
Ve čtvrtém kole Extraligy ŠSČR se našim zástupcům nepodařilo napravit sobotní neúspěch a oba opět prohráli. Výsledky: Grygov - Polabiny 6:2, Litovel - Rapid Pardubice 4,5:3,5, Nový Bor - Třinec 6:2, Turnov - Frýdek-Místek 3:5, Labortech Ostrava - Lysá n/L. 5:3, Zlín - Mahrla Praha 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

05.12.10 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 4.kolo
Ve čtvrtém kole 2.ligy skupina C byly dosaženy tyto výsledky: Kolín - Turnov B 4:4, Bakov n/J. - Kutná Hora 4,5:3,5, Bohemia Pardubice - Jičín B 3:5, Vlašim - Liberec 6,5:1,5, Hradec Králové B - Lysá n/L. B 2:6, Pankrác B - Neratovice 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

05.12.10 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 4.kolo
Ve čtvrtém kole 2.ligy skupina D byly dosaženy tyto výsledky: Bedřichov - AKIS Pardubice 4,5:3,5, Duras Brno B - Loko Brno 5:3, Třebíč A - Chrudim 5:3, Ústí n/O., (2) - Zaječice 5:3, Vysoké Mýto - Třebíč B 5:3, Polabiny B - Litomyšl 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

05.12.10 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: M.Třebová - Žamberk B 4:4, Kunvald - D.Čermná 4:4, Č.Třebová B - Svitavy 6:2, Jablonné n/O. - Letohrad B 4,5:3,5, H.Čermná - Ústí n/O. C 1,5:6,5, Lanškroun B - Litomyšl B 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

05.12.10 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: H.Městec - Polabiny D 5:3, Teenagers - Polička B 0,5:7,5, Hlinsko - Polička C 5:3, Polabiny F - Polabiny E 2,5:5,5, Chrudim C - Bohemia B 5:3, Choceň - Matadors 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

04.12.10 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 3. kolo
Ve třetím kole Extraligy ŠSČR se našim zástupcům vůbec nedařilo. Výsledky: Polabiny - Litovel 2:6, Rapid Pardubice - Grygov 2,5:5,5, Třinec - ŠK Zikuda Turnov 2,5:5,5, Frýdek-Místek - Nový Bor 4:4, Lysá n/L. - Zlín 4:4, Mahrla Praha - Labortech Ostrava 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

04.12.10 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže kategorií H/D 14-16 - 2.turnaj
Druhý turnaj mládeže kategorie H/D 14-16 se uskutečnil v sobotu dne 4.prosince 2010 v Mistrovicích.
Za nepříliš velké účasti 10 hráčů ve starší kategorii do 16 let se z vítězství radoval Vojtěch Melichar před Danielem Vančurou (oba Polabiny) a Štěpánem Kolomým z Lanškrouna, nejlepší dívkou byla Beáta Soldánová ze Svitav.
V mladší kategorii do 14 let zvítězil Josef Havelka z Lanškrouna před Dominikem Řezníčkem a Danielem Kožúškem (oba Polabiny), z dívek byla nejúspěšnější Kateřina Králová ze Svitav.
Postřehy z turnaje naleznete jako obvykle na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

03.12.10 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mládeže 2010/11 - propozice
I v letošní sezoně se v rámci PDŠS uskuteční Krajský přebor šestičlenných družstev žáků a Krajská soutěž čtyřčlenných družstev žáků, pro něž komise mládeže vydala společný Rozpis soutěží.
Krajský přebor se bude hrát za účasti 8 družstev v termínech 11.12.2010 v Hlinsku a Lanškrouně (3 kola), 22.1.2011 v Polabinách a Ústí n/O. (2 kola) a 26.2.2011 v Poličce (2 kola).
Krajská soutěž se uskuteční v termínech 8.1.2011 a 19.2.2011, pořadatelé ještě nejsou známi.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

02.12.10 Sekce : Svazové informace
Placení příspěvků na rok 2011
Organizační komise ŠSČR rozeslala všem oddílům pokyny pro Registraci členů v ŠSČR na rok 2011, které byly doplněny PDŠS o výši krajských příspěvků a seznam platných variabilních symbolů jednotlivých oddílů. Členské příspěvky na rok 2011 pro ŠSČR činí 150 Kč pro všechny dospělé a 75 Kč pro mládež do 18 let a seniory nad 65 let, krajské příspěvky pro PDŠS zůstávají beze změny (100 a 50 Kč).
Veledůležitou změnou je, že všechny příspěvky musí být zaplaceny nejpozději do 1.2.2011, notorické neplatiče a zapomnětlivé opozdilce čekají slušné sankce !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

02.12.10 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 4/2010
Na své poslední letošní schůzi dne 24.listopadu 2010 zkontroloval VV PDŠS stav plnění zadaných úkolů, vyslechl a schválil zprávy komisí STK, KM a hospodáře, zabýval se přípravou krajské volební konference a uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

01.12.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
První GM norma pro Martina Petra !
První výjezd Martina Petra na velmistrovský turnaj do zahraničí, dělené první místo a splněný první bal GM normy - co víc si ještě přát !
To vše se odehrálo na VII.ročníku Memoriálu Michaila Vasilišina, který se hrál ve dnech 23.11.-1.12.2010 v ukrajinském Lvově. Splněná norma potěší o to víc, že k jejímu dosažení bylo (o pouhé 2 body na průměru turnaje) potřeba dosáhnout výsledku celých 6,5/9, což se Martinovi podařilo výhrou v posledním kole černými s favoritem turnaje GM Oleksijenkem - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

28.11.10 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Žamberk - V.Mýto C 5:3, Letohrad - V.Mýto B 4:4, Ústí n/O. B - Rapid 3:5, Chrudim B - Chotěboř 5:3, Polička - Lanškroun 4:4, Č.Třebová - Polabiny C 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

28.11.10 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Krucemburk - Polička E 1:4, M.Trnávka - Polička D 1:4, Němčice - Svitavy B 3,5:1,5, Krouna - Litomyšl C 3,5:1,5, Polička F - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

28.11.10 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže střed byly dosaženy tyto výsledky: Kunvald B - Žamberk D 4:1, Ústí n/O. D - Žamberk C 1,5:3,5, Mistrovice - TJ Lanškroun C 2:3, Č.Třebová C - Letohrad C 2:3, Kunvald C - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

28.11.10 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny I - Talents 3,5:1,5, Chrudim E - Knights 3:2, Miřetice - Chrudim D 0,5:4,5, Polabiny G - Bohdaneč 3:2, Polabiny H –volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

27.11.10 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu západ - páté kolo
V pátém kole Extraligy dorostu skupiny západ hostoval náš zástupce 2222 ŠK Polabiny v Rychnově n/Kn., odkud přivezl všechny body za vítězství v poměru 4:2.
Další výsledky: Liberec - Hořice 5:1, Údlice - Kladno 2:4, Vlašim - OAZA 5,5:0,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

27.11.10 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga ml.dorostu sever - páté a šesté kolo
V dalším dvoukole 1.ligy družstev ml. dorostu se takřka všem našim zástupcům navýsost dařilo. Nejlepším z našich stále zůstává Polička, na paty jí s mírným odstupem šlapou oba zástupci Polabin a ani Lanškroun nezůstává nějak významně pozadu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

26.11.10 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy v kategoriích 1.-5. třída a 6.-9. třída
Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1. - 5. třída a 6. - 9. třída se uskutečnil v pátek 26. listopadu 2010 v prostorách Gymnázia Poličky. Celkem do Poličky našlo cestu 7 družstev (3 v nižší kategorii, 4 ve vyšší). Všechny týmy hrály společný turnaj systémem každý s každým při tempu 2 x 20 min + 5s/tah. Obě kategorie vyhráli se slušným náskokem žáci ZŠ Na Lukách Polička.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

25.11.10 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 6-9.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9. tříd se uskutečnilo ve středu 24.listopadu 2010 v Lanškrouně.
Z devíti zúčastněných družstev byli nejúspěšnější zástupci ZŠ Dobrovského z Lanškrouna následováni Gymnaziem Lanškroun.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

24.11.10 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorie 1-5.tříd a 6-9.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol v kategorii 1-5.tříd i 6.-9. tříd pro okres Pardubice se uskutečnilo v úterý 23.listopadu 2010 v Pardubicích-Polabinách. V kategorii 1-5.tříd byli nejúspěšnější žáci ZŠ Štefanikova A před ZŠ Sezemice A, v kategorii 6-9.tříd zvítězili žáci Gymnazia Dašická před ZŠ Polabiny 1.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

21.11.10 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 3.kolo
Ve třetím kole 2.ligy skupina C byly dosaženy tyto výsledky: Pankrác B - Kolín 4:4, Neratovice - Hradec Králové B 5:3, Lysá n/L. B - Vlašim 4,5:3,5, Liberec - Bohemia Pardubice 4,5:3,5, Jičín B - Bakov n/J. 6,5:1,5, Kutná Hora - Turnov B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

21.11.10 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 3.kolo
Ve třetím kole 2.ligy skupina D byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny B - Bedřichov 7,5:0,5, Litomyšl - Vysoké Mýto 1,5:6,5, Třebíč B - Ústí n/O. 3,5:4,5, Zaječice - Třebíč A 1,5:6,5, Chrudim - Duras Brno B 5:3, Loko Brno - AKIS Pardubice 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

21.11.10 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 3.kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Lanškroun B - M.Třebová 4,5:3,5, Litomyšl B - H.Čermná 4,5:3,5, Ústí n/O. C - Jablonné n/O. 5:3, Letohrad B - Č.Třebová B 0:8, Svitavy - Kunvald 6:2, D.Čermná - Žamberk B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

21.11.10 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 3.kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: Choceň - H.Městec 2:6, Matadors - Chrudim C 5,5:2,5, Bohemia B - Polabiny F 7,5:0,5, Polabiny E - Hlinsko 2:6, Polička C - Teenagers 5,5:2,5, Polička B - Polabiny D 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

20.11.10 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže kategorií H/D 10-12 - 2.turnaj
Druhý turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12 se odehrál v Poličce v sobotu dne 20.listopadu 2010 a nejvíc radostí z něj tentokráte měli v Hlinsku.
Ve starší kategorii zvítězil Patrik Žejdlík z Hlinska před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O. a Janem Nešpůrkem z Polabin, nejlepší dívkou byla Lucie Ambrožová ze Svitav.
V mladší kategorii byl nejlepší Ondřej Švanda z Poličky před Erikem Žejdlíkem z Hlinska a Lukášem Pavlíkem ze Svitav, vítězství mezi dívkami patří Marii Vaškové z Hlinska.
Postřehy z turnaje naleznete jako obvykle na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

20.11.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Polofinale MČR juniorů a MČR juniorek
Ve dnech 14.-20.listopadu 2010 se v Přibyslavi uskutečnilo Mistrovství ČR juniorek a Polofinale Mistrovství ČR juniorů. Naše zastoupení bylo velice skromné, ale zato nadmíru úspěšné.
V kategorii juniorek do 20 let získala zlatou medaili Gabriela Sabolová z Vysokého Mýta (a nic na tom nezmění ani fakt, že byla jedinou hráčkou v této kategorii) - Blahopřejeme !!, v dorostenkách do 18 let se neztratila ani Kristýna Sabolová (t.č. Hořice v P.).
Nejen mezi dorostenci do 18 let (ale v celém turnaji !) dominoval Petr Čižinský z Polabin a na třetím místě ve stejné kategorii skončil na třetím místě i polabinský host Štěpán Seidl z Bedřichova (oba postupují do finale MČR juniorů pro příští rok) - Blahopřejeme !!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.11.10 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 1-5.tříd
Ve čtvrtek 18.listopadu 2010 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev škol pro okres Ústí n/O. v kategorii 1.-5.ročník základních škol. Za účasti 5-ti družstev byla nejúspěšnější ZŠ Smetanova před ŽS Dobrovského a ZŠ Jiráskova (všechny Lanškroun), postřehy z akce naleznete na webu Jiskry Ústí n/O.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

18.11.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Turnaj brněnských vysokých škol
Při příležitosti Mezinárodního dne studenstva se v Brně uskutečnil šachový turnaj studentů, absolventů a zaměstnanců brněnských vysokých škol v rapidu, kterého se zúčastnilo i několik hráčů z našeho kraje.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

14.11.10 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 3.kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Č.Třebová - Žamberk 3,5:4,5, Polabiny C - Polička 5,5:2,5, Lanškroun - Chrudim B 3,5:4,5, Chotěboř - Ústí n/O. B 6:2, Rapid - Letohrad 5,5:2,5, V.Mýto B - V.Mýto C 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

14.11.10 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 3.kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Litomyšl C - Němčice 1,5:3,5, Svitavy B - M.Trnávka 0:5, Polička D - Krucemburk 4:1, Polička E - Polička F 2:3, Krouna - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

14.11.10 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 3.kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže střed byly dosaženy tyto výsledky: Letohrad C - Mistrovice 1,5:3,5, TJ Lanškroun C - Ústí n/O. D 2,5:2,5, Žamberk C - Kunvald B 3,5:1,5, Žamberk D - Kunvald C 3:2, Č.Třebová C - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

14.11.10 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 3.kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Bohdaneč - Miřetice 1,5:3,5, Chrudim D - Chrudim E 1:4, Knights - Polabiny I 0,5:4,5, Talents - Polabiny H 2:3, Polabiny G - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

13.11.10 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže kategorií H/D 14-16 - 1.turnaj
První z turnajů mládeže kategorie H/D 14-16, který se uskutečnil v sobotu dne 13.listopadu 2010 v Pardubicích, skončil spanilou jízdou bratří Půlpánů a dalších zástupců Polabin.
V kategorii H/D 16 zvítězil Jakub Půlpán před Danielem Vančurou (oba Polabiny) a Davidem Sionem z Poličky, nejlepší dívkou byla Natalie Dunglová ze Žamberka.
Kategorii H/D 14 pak Polabiny ovládly kompletně - nejlepší byli Matěj Půlpán před Dominikem Řezníčkem a Jakubem Cachem, dívkám kralovala Vilma Hofmanová.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

12.11.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Webové zprávy Jiskry Heřmanův Městec
Další šachový oddíl Pardubického kraje prezentuje svou činnost na webových stránkách. Je jím Jiskra Heřmanův Městec, která tak činí v naprostém utajení již déle než rok na sportovních stránkách města Heřmanův Městec.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

08.11.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Další webové stránky - ŠO DDM Hlinsko !
V naprosté tichosti byly připraveny a spuštěny další webové stránky, kterými se od 1.listopadu 23010 prezentuje ŠO DDM Hlinsko !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.11.10 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 2. kolo
I ve druhém kole Extraligy ŠSČR se hrály velmi vyrovnané zápasy: Výsledky: Rapid Pardubice - Lysá n/L. 4,5:3,5, Polabiny - Mahrla Praha 3,5:4,5, Frýdek-Místek - Zlín 3:5, Třinec - Labortech Ostrava 3,5:4,5, Grygov - ŠK Zikuda Turnov 4:4, Litovel - Nový Bor 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

07.11.10 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 2.kolo
Ve druhém kole 2.ligy skupina C byly dosaženy tyto výsledky: Kolín - Kutná Hora 4:4, Turnov B - Jičín B 3,5:4,5, Bakov n/J. - Liberec 3,5:4,5, Bohemia Pardubice - Lysá n/L. B 3,5:4,5, Vlašim - Neratovice 4:4, Hradec Králové B - Pankrác B 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

07.11.10 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 2.kolo
Ve druhém kole 2.ligy skupina D byly dosaženy tyto výsledky: Bedřichov - Loko Brno 4:4, AKIS Pardubice - Chrudim 3:5, Duras Brno B - Zaječice 5:3, Třebíč A - Třebíč B 5,5:2,5, Ústí n/O. - Litomyšl 4,5:3,5, Vysoké Mýto - Polabiny B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

07.11.10 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 2.kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: M.Třebová - D.Čermná 5:3, Žamberk B - Svitavy 4:4, Kunvald - Letohrad B 5,5:2,5, Č.Třebová B - Ústí n/O. C 3,5:4,5, Jablonné n/O. - Litomyšl B 3,5:4,5, H.Čermná - Lanškroun B 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

07.11.10 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 2.kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: H.Městec - Polička B 4:4, Polabiny D - Polička C 4:4, Teenagers - Polabiny E 3:5, Hlinsko - Bohemia B 4,5:3,5, Polabiny F - Matadors 0:8, Chrudim C - Choceň 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

06.11.10 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - 1. kolo
První kolo Extraligy ŠSČR naznačilo, že letošní ročník by mohl být až extrémně vyrovnaný - čtyři nerozhodné zápasy a dvě výhry nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5 hovoří za vše !
Výsledky: Lysá n/L. - Polabiny 4:4, Mahrla Praha - Rapid Pardubice 3,5:4,5, Zlín - Třinec 4:4, Labortech Ostrava - Frýdek-Místek 4:4, Turnov - Litovel 4:4, Nový Bor - Grygov 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

06.11.10 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor mládeže kategorií H/D 10-12 - 1.turnaj
První turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12 se uskutečnil v sobotu dne 6.listopadu 2010 ve Svitavách a zúčastnilo se ho celkem 47 dětí.
V kategorii do 10 let zvítězil Tomáš Ludvík před Markem Bílkem (oba Polabiny) a Ondřejem Švandou z Poličky, nejlepší dívkou byla Veronika Holásková z Ústí n/O.
V kategorii do 12 let patří vítězství Patriku Žejdlíkovi z Hlinska, druhý byl Jakub Nešpor z Litomyšle a třetí byl Ondřej Cach z Polabin, nejlepší dívkou byla Lucie Ambrožová ze Svitav.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

06.11.10 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Listina mládežnické reprezentace PDŠS na sezónu 2010/2011
Před zahájením kvalifikačních bojů v soutěžích mládeže vydala KM PDŠS Listinu talentů, na níž jsou zařazeni všichni, kteří se v roce 2010 umístili v první polovině startovního pole v mistrovství Čech nebo MČR (dívky) a účastníci MČR.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

01.11.10 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 2.kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Žamberk - V.Mýto B 3,5:4,5, V.Mýto C - Rapid 3,5:4,5, Letohrad - Chotěboř 2,5:5,5, Ústí n/O. B - Lanškroun 2,5:5,5, Chrudim B - Polabiny C 2,5:5,5, Polička - Č.Třebová 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

31.10.10 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 2.kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Polička F - Polička D 0,5:4,5, Krucemburk - Svitavy B 2,5:2,5, M.Trnávka - Litomyšl C 4:1, Němčice - Krouna 4:1, Polička E - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

31.10.10 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 2.kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže střed byly dosaženy tyto výsledky: Kunvald C - Žamberk C 3,5:1,5, Kunvald B - TJ Lanškroun C 1:4, Ústí n/O. D - Letohrad C 4:1, Mistrovice - Č.Třebová C 3:2, Žamberk D - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

31.10.10 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 2.kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny H - Knights 1:4, Polabiny I - Chrudim D 4,5:0,5, Chrudim E - Bohdaneč 2,5:2,5, Miřetice - Polabiny G 1,5:3,5, Talents - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

31.10.10 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech mládeže H/D 12-16
Ve dnech 23.-30.října 2010 se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství Čech mládeže v kategoriích H/D 12-16. Z našich zástupců získali zlatou medaili Josef Havelka z Lanškrouna v kategorii H12, stříbrnou medaili Kateřina Vlčková v D16 a bronzové medaile Jakub Cach v H12 a Vilma Hofmanová v D12 - všichni Polabiny.
Postup do Mistrovství ČR si umístěním do 8.místa vybojovali ještě Jakub Půlpán z Polabin (7/H14) z Polabin a Patrik Žejdlík z Hlinska (8/H12).
Úspěšní byli naši zástupci i v doprovodných turnajích, když ve všech zvítězili - v Open A Michal Novotný z Polabin, v Open B Jan Mareš z Ústí n/O. a v bleskovém turnaji Marian Sabol z Vysokého Mýta.
Postřehy z místa konání naleznete i na webech Poličky a Ústí n/O.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

25.10.10 Sekce : Svazové informace
Dodatek č.2 k Rozpisu soutěží družstev PDŠS na sezonu 2010/11
V návaznosti na změnu Soutěžního řádu ŠSČR vydala STK PDŠS Dodatek č.2 k Rozpisu soutěží družstev PDŠS na sezonu 2010/11, kterým se upravují podmínky požadovaného aktivního členství po celou dobu trvání sezony soutěží družstev.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

20.10.10 Sekce : 2. liga skupina C
2.liga skupina C - 1.kolo
V prvním kole 2.ligy skupina C byly dosaženy tyto výsledky: Hradec Králové B - Kolín 3:5, Pankrác B - Vlašim 5:3, Neratovice - Bohemia Pardubice 4:4, Lysá n/L. B - Bakov n/J. 6:2, Liberec - Turnov B 5:3, Jičín B - Kutná Hora 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

17.10.10 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - 1.kolo
V prvním kole 2.ligy skupina D byly dosaženy tyto výsledky: Vysoké Mýto - Bedřichov 5:3, Polabiny B - Ústí n/O. 7:1, Litomyšl - Třebíč A 1,5:6,5, Třebíč B - Duras Brno B 3,5:4,5, Zaječice - AKIS Pardubice 5:3, Chrudim - Loko Brno 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

17.10.10 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - 1.kolo
V prvním kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: Chrudim C - H.Městec 1:7, Choceň - Polabiny F 8:0, Matadors - Hlinsko 4,5:3,5, Bohemia B - Teenagers 5:3, Polabiny E - Polabiny D 2,5:5,5, Polička C - Polička B 1,5:6,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

17.10.10 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - 1.kolo
V prvním kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: H.Čermná - M.Třebová 4:4, Lanškroun B - Jablonné n/O. 2,5:5,5, Litomyšl B - Č.Třebová B 2:6, Ústí n/O. C - Kunvald 4:4, Letohrad B - Žamberk B 2:6, Svitavy - D.Čermná 6,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

17.10.10 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech žáků do 8 a 10 let
Ve dnech 15.-17.října 2010 se v Juniorhotelu na Seči uskutečnilo Mistrovství Čech nejmladších žáků v kategoriích do 8 a do 10 let.
V nejmladší kategorii do 8 let nám udělali radost Ondřej Švanda z Poličky a Veronika Holásková z Ústí n/O., kteří získali stříbrné medaile - Blahopřejeme !!
V kategorii do 10 let se více dařilo zástupcům Lanškrouna (Kupsa, Brejša) než Polabin (Cach O., Nešpůrek J.), v doprovodném Openu se v popředí udrželi další členové rodiny Cachovy z Polabin.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

17.10.10 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 1.kolo
Prvním kolem zahájil novou sozonu Krajský přebor družstev 1.třídy s těmito výsledky: Polička - Žamberk 3:5, Č.Třebová - Chrudim B 4,5:3,5, Polabiny C - Ústí n/O. B 7:1, Lanškroun - Letohrad 3,5:4,5, Chotěboř - V.Mýto C 3,5:4,5, Rapid - V.Mýto B 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

10.10.10 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - 1.kolo
V prvním kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Krouna - M.Trnávka 1:4, Litomyšl C - Krucemburk 2:3, Svitavy B - Polička F 4:1, Polička D - Polička E 4,5:1,5, Němčice - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

10.10.10 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž střed - 1.kolo
V prvním kole Krajské soutěže střed byly dosaženy tyto výsledky: Č.Třebová C - Ústí n/O. D 2:3, Letohrad C - Kunvald B 2,5:2,5, TJ Lanškroun C - Kunvald C 4:1, Žamberk C - Žamberk D 2,5:2,5, Mistrovice - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

10.10.10 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 1.kolo
V prvním kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny G - Chrudim E 4,5:3,5, Bohdaneč - Polabiny I 2,5:2,5, Chrudim D - Polabiny H 5:0, Knights - Talents 5:0, Miřetice - volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

10.10.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mitlener Open v rapidu
V dokonalou pohromu našich zástupců se proměnil jejich start na 5.ročníku Mitlener Openu v Mladé Boleslavi, který se hrál jako čtvrtý turnaj GP ČR v rapidu. Hned dvě 'velké rošády' v podání favorizovaných polabinských hráčů nejsou tak často k vidění.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

09.10.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Olympiáda trochu jinak
Web Pardubického šachového svazu Vás od počátku své existence informoval výhradně jen o šachovém dění na území Pardubického kraje resp. o výsledcích jeho členů jinde. Tentokrát poprve uděláme vyjímku: otevřený dopis pana Václava Staňka za to stojí - co říkáte ?!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

04.10.10 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga ml.dorostu sever - první čtyři kola
První čtyři kola nového ročníku 1.ligy družstev ml. dorostu odehráli všichni naši zástupci na srazu v Lanškrouně. Nejlépe si zatím vede Polička, která je v průběžném pořadí na druhém místě, Polabiny B jsou páté a Polabiny C spolu s Lanškrounem zaujímají osmou resp. devátou příčku tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

03.10.10 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu západ - první čtyři kola
Ve dnech 2.-3.října 2010 se na srazu všech družstev v Kuněticích uskutečnila první 4 kola Extraligy dorostu skupiny západ. Polabinám se vstup do soutěže povedl, když po prvním vítězství 6:0 nad Oazou Praha zvítězily ve třetím kole i nad Kladnem 3,5:2,5, ve druhém kole však podlehly Vlašimi 2:4 a na závěr remizovaly s Údlicemi 3:3. Další účastníci srazu (Liberec, Hořice, Rychnov n/Kn.) hodnotili první kola soutěže zase ze svého pohledu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

03.10.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachová Olympiáda 2010
V neděli 3.října 2010 skončil v ruském Chanty-Mansijsku svátek všech šachistů - Šachová olympiáda, které se v řadách družstev ČR a SR zúčastnili i tři bývalí spoluhráči z Rapidu Pardubice - Sergej Movsesian, Viktor Láznička a Jan Votava. Sergej Movsesian byl hlavním tahounem družstva SR, které hlavně díky jemu skončilo na výborném 16.místě a Viktor Láznička byl zase jedním ze strůjců pěkného 20.místa týmu ČR, Honzovi Votavovi se však příliš nedařilo.
V družstvu žen jsme zastoupení neměli, ale o nic jsme nepřišli - ženám se vůbec nedařilo a skončily až na nelichotivé 50.příčce celkového pořadí.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

03.10.10 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy
V sobotu 2.října 2010 uspořádal 2222 ŠK Polabiny ve velkém sále Domu Techniky v Pardubicích 12.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který byl součástí GP ŠSČR a také Krajským přeborem PDŠS v rapidu. Za účasti 92 hráčů v něm zvítězil favorizovany GM Petr Velička z Ostravy před FM Martinem Červeným z Polabin a IM Janem Bernáškem z Rapidu Pardubice. Nejlepší ženou se stala WFM Hana Kubíková z Pragy Praha, juniorem Marek Kosek z Vysokého Mýta, juniorkou Veronika Holásková z Ústí n/O. a seniorem Jaroslav Mojžíš z pořádajících Polabin.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

02.10.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Vysočina
Ve dnech 25.9.-2.10.2010 se ve Žďáru n/S. uskutečnil 6.ročník mezinárodního šachového turnaje Open Vysočina, který je součástí celoroční akce CZECH TOUR. Na turnaj 'zabloudilo' i několik hráčů našeho kraje, kteří na ceny sice nedosáhli, ale alespoň nějaký ten bodík do ELA jim to dalo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.10.10 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga ml.dorostu sever
V novém ročníku 1.ligy družstev ml. dorostu sk. sever budou náš kraj reprezentovat opět čtyři družstva - Polabiny B a C, Polička a Lanškroun. A právě posledně jmenované družstvo bude pořadatelem prvních čtyř kol, která se uskuteční v termínu 2.-3.10.2010.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

30.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
1° INTERNATIONAL LIVIGNO CHESS OPEN
Ve dnech 10.-18.září 2010 se v italském vysokohorském středisku Livigno uskutečnil 1.ročník mezinárodního šachového festivalu, na který našlo cestu i pár hráčů se vztahem k našemu kraji. Jejich šachové vystoupení bylo víceméně průměrné, na ostatní zážitky však určitě nezapomenutelné - viz zpráva na webu JmŠS.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

30.09.10 Sekce : Svazové informace
Školení rozhodčích 3.třídy
V sobotu dne 25.září 2010 se v Chocni uskutečnilo školení rozhodčích třetí třídy, po němž se řady rozhodčích PDŠS rozrostly o 8 úspěšných absolventů (jeden z nich byl z ústeckého kraje).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

29.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Memoriál Oldřicha Šípka
V úterý 28.září 2010 se za účasti 66 hráčů uskutečnil v Brně 5.ročník Memoriálu Oldřicha Šípka. Mezi účastníky byli i dva studenti z Litomyšle a vedli si nadmíru zdatně - Václav Pekař skončil třetí a ani Lucie Bartošová se nenechala zahanbit.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

29.09.10 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu
Po dlouhých třech letech pauzy má náš kraj opět zastoupení v Extralize dorostu, když po Synthesii Pardubice (2002/03), Lokomotivě Česká Třebová (2005/06), a ŠO Chrudim (2006/07) nás bude reprezentovat družstvo 2222 ŠK Polabiny. Soutěž startuje 2-3.10.2010 a její první čtyři kola kola se uskuteční v prostorách hostince U přívozu v Kuněticích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

27.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Burčákový turnaj v Boršicích
V neděli dne 27.září 2010 se v Boršicích uskutečnil tradiční turnaj čtyřčlenných družstev v bleskové hře, který se hrál jako Otevřený přebor Moravy a Zlínského kraje. Hostem na něm bylo i družstvo Lanškrouna v sestavě Jan Bernášek, Marian Sabol, Pavel Hrubeš a Roman Solil, které se v peletonu 43 zúčastněných družstev od počátku turnaje usadilo na čele a nakonec suverénně zvítězilo s přesvědčivým 6,5 bodovým náskokem.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

26.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
O pohár BVK 2010
V sobotu 25.září 2010 s v Brně uskutečnil 11.ročník turnaje v rapidu O pohár BVK, kterého se zúčastnilo i několik zástupců našeho kraje. V konkurenci 72 hráčů si nevedli nijak špatně a spolu s Janem Bernáškem z Rapidu Pardubice na třetím místě se i ostatní v konečném pořadí umístili hodně vysoko.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.09.10 Sekce : Svazové informace
Rozlosování soutěží družstev sezony 2010/11
Po losovacích schůzích ligových soutěžích se ve čtvrtek 23.září 2010 uskutečnila v Chocni losovací schůze soutěží družstev PDŠS. Po mírných problémech se nakonec podařilo vyhovět všem požadavkům na řízené losování a soutěže tak mohou v klidu odstartovat.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

23.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
O pohár místostarostky
V sobotu dne 18.září 2010 se v Brně uskutečnil již 4.ročník turnaje v rapidu O pohár místostarostky, kterého se zúčastnila i minivýprava šachistů Poličky. V turnaji dominoval Martin Červený (t.č. Polabiny) a ani zbývající dva poličáci se v početném poli 75 hráčů převážně z pořádající Lokomotivy Brno neztratili.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

20.09.10 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 3/2010
Na své pravidelné schůzi dne 8.září 2010 zkontroloval VV PDŠS stav plnění zadaných úkolů a zaplacení příspěvků i startovného do soutěží družstev, schválil rozdělení družstev do skupin KP2 a KS, vyzval oddíly k zaslání návrhů na pořadatelství krajských soutěží mládeže a vzal na vědomí zprávu KR.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

13.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
O putovní pohár Makkabi Boskovice
V neděli 12.září 2010 se v Boskovicích uskutečnil 12.ročník bleskového turnaje O pohár Makkabi Boskovice. Podobně jako v minulém roce nebyl počet účastníků příliš velký, ale zvučná jména mezi nimi nechyběla. Všem dravcům však ukázal záda polabinský Martin Červený a neztratili se ani další zástupci našeho kraje.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR juniorů v rapidu
Ve stejném termínu jako MČR mládeže se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo Mistrovství České republiky juniorů v rapidu. Naši zástupci tentokrát neuspěli a až na Gabrielu Sabolovou hráli dost pod své možnosti.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.09.10 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR mládeže v rapidu
Ve dnech 11.-12.září 2010 se v Klatovech uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže v rapidu, na kterém jsme v šesti kategoriích měli celkem 14 zástupců. Nejúspěšněji si vedli Jakub Půlpán, který přivezl zlatou medaili v kategorii H14 a Kateřina Vlčková (oba Polabiny), která získala stříbro v kategorii D14.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

12.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Změny oddílových příslušností
Jako každoročně byl poslední srpnový den posledním dnem letošního přestupního termínu, během nějž v rámci našeho kraje změnilo oddílovou příslušnost celkem 25 hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Žamberecký Mish-Mash
Že šachisté hravě zvládnou kombinaci sedavého sportu s aktivním pohybem, to dokázali na žambereckém turnaji družstev ve víceboji. Soubojů v šachu, fotbalu, nohejbalu a volejbalu se o víkendu 4.-5.září 2010 zúčastnilo celkem 7 družstev, z nichž nejúspěšnější byli zástupci Českého Brodu (kteří byli suverénně nejlepší ve všech nešachových disciplinách). Dojmy z tohoto netradičního turnaje naleznete např. na webových stránkách Rychnova n/Kn. nebo Poličky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
LOK ČR k 5.9.2010
Začátek září je obdobím, kdy pravidelně vychází česká Listina osobních koeficientů. I tentokrát jsou do ní zahrnuty výsledky všech letních turnajů a na té letošní je zařazeno už 539 aktivních hráčů z našeho kraje.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

05.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
Memoriál Georgiev - Kesarovski
Ve dnech 28.8.-5.9.2010 se na bulharském Slunečném pobřeží uskutečnil 9.ročník Memoriálu Georgieva a Kesarovskieho, který byl letos přidružen k seriálu turnajů Czech Open. Česká výprava čítala celkem 20 hráčů, kteří však turnaj pojali spíše rekreačně a v silné konkurenci se nijak neprosadili.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

05.09.10 Sekce : Ostatní zajímavosti
ELO FIDE k 1.9.2010
Letošní již pátá listina ELA FIDE zohlednila zejména výsledky všech letních turnajů a s pořadím jednotlivců na ní to řádně zamíchalo (a navíc se na ní objevila řada nových hráčů).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.