Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

23.11.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Archiv všech článků sezony 2014/15

28.08.15 Sekce : Svazové informace
Dodatek k Rozpisu soutěží družstev PDŠS na sezonu 2015/16
VV PDŠS schválil na své pravidelné schůzi dne 26.8.2015 Dodatek k Rozpisu soutěží družstev PDŠS na sezonu 2015/16, který obsahuje především netradiční rozdělení družstev Krajských soutěží do jednotlivých skupin a tomu odpovídající jiný hrací systém.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

23.08.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR seniorů 2015
Ve dnech 15.-23.srpna 2015 se v Rychnově n/Kn. uskutečnil již 17.ročník Mezinárodního Rychnovského festivalu seniorů, během nějž se odehrála zejména 3 otevřená Mistrovství ČR seniorů v kategoriích nad 50, 60 a 70 let - všechna i s naší nemalou účastí.
Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii nad 60 let, kde se nejvíce dařilo Luboši Trojanovi z Polabin (4.místo - 6,5/9), mezi nejlepšími byli i Oldřich Lorenc z Poličky (5.místo) a Milan Kotva z Moravské Třebové (11.místo) - oba 6/9.
V kategorii nad 70 let byli z našinců nejúspěšnější Jaroslav Volf z Ústí n/O. (7.místo) a Ladislav Zeman z Litomyšle (11.místo) - oba 5,5/9.
V kategorii nad 50 let se nejlépe umístil Peter Marinov z Vysokého Mýta - 9.místo se ziskem 5/9.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

23.08.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachový festival Olomouc 2015
V sobotu 22.srpna 2015 skončil v Olomouci šachový festival Olomoucké šachové léto, během něhož se uskutečnily tři uzavřené turnaje (2x velmistrovský, 1x mistrovský), hlavní Open, Open seniorů, turnaj v rapidu a turnaj v blesku.
Našich zástupců v nich bylo jako šafránu, ale kvalita tentokrát zastínila kvantitu. Na stupně vítězů sice dosáhl IM Lukáš Černoušek z Rapidu Pardubice (bronz ve velmistrovském turnaji A2), ale větší radost bude mít FM Martin Červený z Polabin, který čtvrtým místem v tomtéž turnaji splnil normu IM - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

11.08.15 Sekce : Kalendář akcí
Kalendář akcí PDŠS na sezonu 2015/16
Komise mládeže a Sportovně-technická komise PDŠS opět s předstihem společně vytvořily kalendář Pardubického šachového svazu pro sezónu 2015/2016, obsahující soutěže družstev ŠSČR i PDŠS, dále soutěže mládeže a také řadu turnajů jednotlivců, které by naše členy mohly zajímat.
Kalendář bude průběžně aktualizován a doplňován o odkazy na propozice a pokud do něj chcete přidat další vlastní akce, obracejte se na předsedy KM, STK nebo nejlépe přímo na webmastera.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Kalendář akcí

09.08.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2015 - doprovodné turnaje
Stejně jako v předchozích letech byl volný čas mezi hlavními vrcholy festivalu vyplněn celou řadou vložených turnajů pro všechny, kteří toho hraní v úmorném vedru stále neměli dost.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.08.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2015 - hlavní turnaje
Ve dnech 24.července až 1.srpna 2015 vyvrcholil 26.ročník festivalu CHECH OPEN 2015 čtyřmi hlavními turnaji, jichž se zúčastnilo celkem 1038 hráčů.
V turnaji A potvrdili své kvality dva nejvýše nasazení hráči, když první byl 'domácí' GM Viktor Láznička z Nového Boru před 'taky domácím' GM Sergejem Movsesianem (t.č. Arménem), třetí místo patřilo GM Robertu Cvekovi z Nového Boru, nejlepším z našich zástupců byl IM Lukáš Černoušek z Rapidu Pardubice.
Turnaj B vyhrál IM Josef Přibyl z Holdie Praha před G. Kuzminem z Ruska a Minh Duc NGO z Německa, z našich zástupců byl nejúspěšnější Václav Grundman z Polabin.
V turnaji C byl nejlepší Batsaikhan TSERENDORJ z USA, druhé místo obsadil Evgeniy BAGLAEV z Ruska a na třetím místě skončila nejlepší česká zástupkyně Michaela Nová z Polabin.
V turnaji D kralovali zástupci Ruska v pořadí Viatcheslav STAROVEROV, Aida TUKAEVA a Alexander ZAYTSEV, nejlepším českým a současně i naším zástupcem se stal Michal JAREŠ ze Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

26.07.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2015 - turnaje v rapidu
Druhým vrcholem letošního 26.ročníku festivalu CZECH OPEN 2015 byly ve dnech 22.-23.července 2015 tři turnaje v rapidu, v nichž se představilo celkem 333 hráčů.
V nejsilněji obsazeném turnaji G1 zvítězil 'domácí' GM Serjej Movsesian před GM Kirillem Stupakem z Běloruska a GM Kirillem Bryzgalinem z Ruska, nejlepší z českých hráčů byl IM Vojtěch Plát z Třince a nejlepším z našinců byl FM Martin Červený z Polabin.
V turnaji G2 se překvapivým vítězem stal Martin Nehyba ze Skaličky, na druhém místě skončila Nataliy Pavlova a na třetím Mikhail Bekhovskiy (oba Rusko), nejlepším z našich zástupců byl Bohuslav Kokeš z Chrudimi.
Turnaj G3 suverénně ovládl Sumiya Chinguun z Mongolska před nejlepším českým i naším zástupcem Ondřejem Cachem z Polabin a Petrem Miratským z Pelhřimova.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

20.07.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2015 - Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev
Ve čtvrtek 16.července 2015 odstartoval v Pardubicích 26.ročník mamutího šachového festivalu CZECH Open tradičně turnajem čtyřčlenných družstev, který měl punc Otevřeného Mistrovství ČR.
Za účasti 108 družstev ze sedmi států se vítězem stalo družstvo ZIKUDA Trutnov A před družstvy Unichess Praha A a Rapid Pardubice A (všechna ČR), do první desítky se z našich zástupců vešlo ještě družstvo 2222 ŠK Polabiny A.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.07.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachový turnaj Bouzov
V sobotu 11.července 2015 se v Bouzově uskutečnil 8.ročník turnaje Šachový Bouzov 2015, kterého se zúčastnilo 96 hráčů a mezi nimi byli i zástupci našeho kraje.
Vítězem se stal Ladislav Vaněk z Litovle před FM Tomášem Cagašíkem z Kroměříže a FM Františkem Vránou ze Starého Města, z našinců byl nejúspěšnější Petr Jecha z Polabin.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.07.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Fide Open Polička 2015
Ve dnech 4.-11.července 2015 se v Poličce při příležitosti oslav 750-tiletého výročí založení města uskutečnil šachový turnaj FIDE Open Polička 2015, jehož se zúčastnilo celkem 30 hráčů.
Vítězem se stal FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před FM Martinem Červeným z Polabin a IM Sergejem Vesselovským z Frýdku-Místku.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.06.15 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2015/16
STK Pardubického krajského šachového svazu vydala Rozpis soutěží družstev na sezonu 2015/16 včetně Přihlášky do soutěží.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

21.06.15 Sekce : Nemistrovské akce
Pořadatelsví podzimních soutěží mládeže
Komise mládeže ŠSČR schválila propozice MČR v rapid šachu mládeže, které se uskuteční ve dnech 12.-13.9.2015 v Doksech.
Současně byli schváleni i pořadatele územních mistrovství mládeže na podzim 2015:
a) M-Čech HD12, HD14 a HD16 – ŠK Světlá n/S. (p. Fiala) – bude v Harrachově jako loni
b) MMaS H10-H16 a dívek – SK Slavia Orlová (p. Novák) – bude opět na Dlouhých Stráních
c) M-Čech HD10 + HD8 – 1. Novoborský ŠK (ředitel p. Mach) – bude v Doksech

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

15.06.15 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR družstev ml. žáků
Ve dnech 12.-14.června 2015 se v Hradci Králové uskutečnilo Mistrovství ČR družstev mladších žáků, kterého se zúčastnila i tři družstva z našeho kraje.
Mistrovský titul získalo suverénním způsobem družstvo BŠŠ Frýdek-Místek, druzí byli hráči ŠK Kuřim a třetí zástupci ŠK Lokomotiva Brno, naše družstva skončila za svým očekáváním.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

14.06.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár Chotěboř
V sobotu 13.června 2015 se v Chotěboři uskutečnil 32.ročník turnaje v rapidu 'O Putovní pohár', kterého se zúčastnilo 68 hráčů.
V turnaji hraném švýcarským systémem na devět kol zvítězil FM Martin Červený z Polabin před FM Jiřím Tůmou z Chotěboře, třetí skončil Tomáš Popper z ERA Praha a z žen byla nejúspěšnější Simona Suchomelová ze Světlé n/S..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

10.06.15 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2/2015
Druhá schůze VV PDŠS v roce 2015 se uskutečnila dne 4.června 2015 v Pardubicích, na níž VV vyslechl zprávy STK, KM, KR a hospodáře, schválil konečné výsledky soutěží družstev PDŠS za sezonu 2014/15 vč. navržených pokut a navržené úpravy rozpisu na příští sezonu vč. termínu pro zaslání přihlášek, přidělil pořadatelství zářijového školení rozhodčích Chocni, schválil proplacení faktur podle návrhu hospodáře a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

07.06.15 Sekce : Nemistrovské akce
Lanškrounská věž
V sobotu 6.června 2015 se v Lanškrouně uskutečnil 21.ročník turnaje pro mládež 'Lanškrounská věž' za skromné účasti 39 hráčů.
V kategorii do19 let zvítězil Josef Havelka z Lanškrouna jen na lepší pomocné hodnocení před Vítem Holáskem z Ústí n/O., třetí byl Jakub Ježek z Lanškrouna.
V kategorii do 13 let zvítězil Marek Blaha před Šimonem Nesporým (oba Zábřeh), třetí místo obsadila nejlepší z dívek Julie Kalousová z Lanškrouna.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

07.06.15 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda - 4 turnaj
V sobotu 6.června 2015 se ve Chvaleticích odehrál závěrečný 4.turnaj třetího ročníku 'Chvaletické šachové Olympiády', kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 87 hráčů ze tří krajů.
V kategorii A nedal nikomu šanci Karel Brožka ze Zaječic a zvítězil s plným počtem 7/7 bodů, o zbývající stupně vítězů se rozdělili Radek a Lukáš Nejedlý z Chotěboře, nejlepší dívkou se stala Kamila Němečková z Poděbrad.
V kategorii B byl suverénně nejlepší Rudolf Jun z Chotěboře rovněž s plným bodovým ziskem 7/7, druhý byl Martin Novotný a třetí Pavel Němeček (oba Poděbrady), nejlepší dívkou se stala Soňa Leksová z České Třebové.
V kategorii C byl nejúspěšnější Petr Klabeneš z Chotěboře před Janem Nešpůrkem z Polabin a Alešem Kronowettrem, nejlepší dívkou byla Tereza Novotná (oba Poděbrady).
Celkové pořadí za celý seriál letošních turnajů ve všech vyhlášených kategoriích naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

31.05.15 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR družstev st. žáků v rapidu
Ve dnech 30.-31.května 2015 uspořádal TJ Sokol Zaječice v Juniorhotelu na Seči již 53.ročník šachového turnaje 'Šachové Zaječice', hraný jako Mistrovství ČR družstev st. žáků v rapidu, jehož součástí byl i Turnaj nejmladších dvojic a Open turnaj.
V Mistrovství ČR družstev st. žáků byly mezi 53 zúčastněnými družstvy z našich zástupců opět nejlepší pardubické Polabiny A, které vybojovaly stříbrné medaile - Blahopřejeme !!!, ostatní družstva tentokrát většinou skončila více či méně za očekáváním.
Ani v turnaji nejmladších dvojic to nebyla žádná velká sláva - v první desítce skončily jen dvojice Polabiny B a A, přes 50% získaly už jen dvojice Hlinska a Chotěboře A.
Našincům se dařilo alespoň v přidruženém rapidu jednotlivců, v němž zvítězil FM Jakub Půlpán z Polabin před Pavlem Holáskem z Ústí n/O., vysoce favorizovaný IM Vojtěch Plát z Třince skončil (a to nejen díky neúčasti v prvním kole turnaje !) až na třetím místě.
O tom, že letošní ročník se našim zástupcům (až na Polabiny) příliš nevydařil, svědčí i skutečnost, že se o něm alespoň něco dočtete jen na webových stránkách Hlinska, Polabin a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

25.05.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Rozdělení ligových soutěží 2015/16
V neděli 24.května 2015 se v Havlíčkově Brodě uskutečnila rozšířená schůze STK ŠSČR, která měla na pořadu zejména uzavření ligových soutěží družstev sezony 2014/15, rozdělení ligových družstev do skupin pro sezonu 2015/16 a přípravu kalendáře akcí sezony 2015/16. Hlavním problémem se ukázalo být rozdělení družstev do skupin, kdy 1.ligy byly bezproblémové, ale u druhých lig zvítězila u přítomných až varianta F (v předpřipraveném návrhu byly jen varianty A-D !!).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.05.15 Sekce : Soutěže žáků
KP mládeže HD 10-16 - finale
Ve dnech 23.-24.května 2015 se v Kuněticích odehrály finalové turnaje KP mládeže PDŠS 2014/15 kategorií HD 10-16 za účasti všech 32 oprávněných hráčů, kteří zde bojovali nejen o tituly krajských přeborníků, ale i o postupy na Mistrovství Čech příslušných kategorií.
V kategorii HD 16 byl nejúspěšnější Jan Tulis před Jakubem Nešporem (oba Polička), třetí skončil Matěj Prokop z Rapidu Pardubice.
V kategorii HD 14 zvítězil Daniel Zeman z Poličky na pomocné hodnocení před Rudolfem Junem z Chotěboře, třetí místo obsadil Erik Žejdlík z Polabin.
V kategorii HD 12 suverénně kraloval Adam Švanda z Poličky s plným bodovým ziskem 7/7 (!), na druhém místě skončil Jan Jiroušek z České Třebové a na třetím místě Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V kategorii HD 10 se vítězem stal Michal Ďuriančík ze Svitav před Vítem Pilařem a Markem Juchelkou (oba Polabiny).
Přímé reportáže z průběhu bojů naleznete na webových stránkách Poličky a Ústí n/O., ohlasy by se mohly objevit i na stránkách Hlinska, Chotěboře, Polabin, Rapidu Pardubice a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

17.05.15 Sekce : Soutěže jednotlivců
KP družstev v rapidu
V neděli 17.května se v Poličce konal Krajský přebor družstev v rapidu, jehož se zúčastnilo pouhých 7 týmů (z toho 4 pořadatelská). Vítězství suverénně získal tým Vysokého Mýta před Bohemií Pardubice a A týmem Poličky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

17.05.15 Sekce : Soutěže žáků
KP mládeže v rapidu H/D 10-20
V sobotu 16.května 2015 se v Ústí n/O. uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapidu, jehož se ve čtyřech samostatných turnajích zúčastnilo plných 124 hráčů !
V kategorii do 10 let zvítězil Rudolf Jun z Chotěboře před Adamem Švandou z Poličky a Michalem Jarešem ze Železných hor, nejlepší dívkou byla Tereza Šulcová z Polabin.
V kategorii do 12 let byl nejúspěšnější Ondřej Švanda před Lukášem Pavlíkem (oba Polička), třetí byl Erik Žajdlík z Polabin a nejlepší z dívek byla Veronika Holásková z Ústí n/O..
V kategorii do 14 let byl nejúspěšnější Ondřej Cach z Polabin před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O. a Janem Nešpůrkem z Polabin, nejlepší z dívek byla Marie Vašková z Hlinska.
Kategorie do 16, 18 a 20 let sehrály spojený turnaj, jehož vítězem se stal Václav Grundman z Polabin před Matějem Prokopem z Rapidu Pardubice a Jakubem Cachem z Polabin, dívky se nezúčastnily.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

13.05.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
S mírným zpožděním dorazily výsledky bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska', který se uskutečnil v sobotu 2.května 2015. Za účasti 29 hráčů zvítězil Josef Vařejčko z Hlinska před Romanem Vinczem z Jihlavy a Ondřejem Ondráčkem z Chotěboře, nejlepší ženou byla Jana Londinová z Hlinska.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

11.05.15 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR H/D 8 Klatovy
Ve dnech 9.-10.května 2015 se v Klatovech uskutečnilo Mistrovství ČR kategorie H/D 8, jehož se zúčastnilo i několik nejmladších nadějí z našeho kraje. Mezi chlapci byl nejúspěšnější Karel Brožka ze Zaječic na 9 místě, stejný bodový zisk 6/9 měl i Matěj Kobr z Ústí n/O. na 17.místě. Zastoupení mezi dívkami jsme neměli, zato v doprovodném Openu se blýsknul druhým místem teprve devítiletý Rudolf Jun z Chotěboře !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

10.05.15 Sekce : Nemistrovské akce
Krajské centrun talentované mládeže PDŠS - informace
Krajské centrum talentované mládeže PDŠS připravilo informaci o svých záměrech v nejbližším období pro vybrané hráče a hráčky mládežnických kategorií.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

09.05.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Biskupské věže Litomyšl
Šachový oddíl TJ Jiskra Litomyšl uspořádal v sobotu dne 9.května 2015 5.ročník šachového turnaje v rapidu 'Biskupské věže Litomyšl', který byl současně Krajským přeborem PDŠS v rapidu. Za účasti 46 hráčů (vč. několika 'přespolních') zvítězil FM Jakub Půlpán před FM Martinem Červeným (oba Polabiny), třetí skončil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta a mezi muži se neztratila ani jediná žena Lucie Bartošová z Litomyšle.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

08.05.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu
V pátek 8.května 2015 se v Chotči uskutečnil 12.ročník turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', kterého se zúčastnilo 83 hráčů z 20 oddílů. Vítězem se stal FM Michal Novotný se ziskem 7,5/9 jen na pomocné hodnocení před FM Martinem Červeným (oba Polabiny), na třetím místě skončil Josef Havelka z Lanškrouna, nejlepší ženou byla Jana Londinová z Hlinska.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

08.05.15 Sekce : Soutěže žáků
Listina talentů PDŠS - doplnění
Komise mládeže po vyjití květnové LOK aktualizovala stávající Listinu talentů PDŠS, která bude platit do 17.11.2015.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

04.05.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Černohorský soudek
V neděli 3.května 2015 se v Boskovicích uskutečnil 17.ročník turnaje čtyřčlenných družstev 'Černohorský soudek', kterého se zúčastnilo i několik družstev z našeho kraje. Mezi 28 zúčastněnými družstvy na prvním místě skončilo družstvo Bohemia Pardubice B - Blahopřejeme !!! před ŠK Zábřeh 1921 A a ŠK Duras BVK Brno, ostatní naše družstva bojovala se střídavými úspěchy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

03.05.15 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda - 3.turnaj
Třetí turnaj Chvaletické šachové olympiády, hraný v sobotu 2.května 2015, přivítal na startu ve třech kategoriích opět více než sto startujících (!).
V nejmladší kategorii A mezi 52 účastníky zvítězil Karel Brožka ze Zaječic ale jen na pomocné hodnocení před Michalem Stejskalem z Hořic a Markem Juchelkou, nejlepší dívkou byla Tereza Šulcová (oba Polabiny).
V kategorii B byl z 31 účastníků nejlepší Martin Novotný z Poděbrad před Michalem Jarešem ze Železných hor, na třetím místě skončila nejlepší z dívek Veronika Holásková z Ústí n/O..
V nejstarší kategorii C obsadil první místo mezi 18 hráči Vojtěch Holásek z Ústí n/O. před Matějem Prokopem z Rapidu Pardubice a Bořivojem Kronowetterem, jedinou dívkou byla Tereza Novotná (oba Poděbrady).
Ohlasy na turnaj můžete nalézt na webových stránkách Chotěboře, Rapidu Pardubice, Polabin, Ústí n/O. a Železných hor, průběžné pořadí po třech odehraných turnajích naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

26.04.15 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - finale
Ve dnech 14.-26.dubna 2015 se ve Vlachovicích odehrála finalová utkání všech týmů Extraligy dorostu ve skupině A (o titul) i ve skupině B (o udržení).
Ve skupině A získalo družstvo 2222 ŠK Polabiny stříbrnou medaili - Blahopřejeme !!!, když získalo stejný počet bodů jako vítězná Vlašim a mělo jen horší skore.
Ve skupině B bylo první družstvo Štefanydes Polička a suverénně si zachovalo účast v Extralize dorostu i pro příští sezonu.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

26.04.15 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga ml. dorostu sever - osmé až jedenácté kolo
Ve dnech 24.-26.dubna 2015 se v Rychnově n/Kn. formou soustředění všech týmů uskutečnila závěrečná čtyři kola 1.ligy dorostu skup. sever.
Vítězství a postup do Extraligy dorostu získalo družstvo 2222 ŠK Polabiny B a na druhém místě skončilo družstvo SKM Lanškroun - oběma družstvům Blahopřejeme !!! Na pěkném pátém místě skončila Polička B a spolu s devátým Ústím n/O. si zachovala příslušnost k první lize dorostu, poslední Polabiny C na soutěž nestačily.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

23.04.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
V neděli 19.dubna 2015 ve věku nedožitých 88 let zemřel dlouholetý člen ŠO Hlinsko pan Miroslav Malý. Čest jeho památce !
Poslední rozloučení se zesnulým se uskutečnilo v sobotu 25.dubna 2015 v 9,30 hod v kostele Narození Panny Marie v Hlinsku.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

20.04.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Mirka Kodytka
V soboti 18.dubna 2015 se v Kunvaldu uskutečnil XXV.ročník šachového turnaje čtyřčlenných družstev 'Memoriál Mirka Kodytka'. V turnaji 12 družstev, hraném švýcarským systémem na 7 kol, zvítězilo družstvo Slavie Hradec C před Ústím n/O. II a Kunvaldem I.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

19.04.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - jedenácté kolo
Teprve závěrečné jedenácté kolo 2.ligy skupiny D definitivně rozhodlo o vítězi i o sestupujících družstvech.
V přímém zápase o první místo podlehla Polička A Hradci Králové B 3:5 a obsadila druhé místo, naopak v zápase o naději přivezlo Ústí n/O. všechny body ze Žďáru n/S. za výhru 5:3 a udrželo se ve druhé lize !!
Další výsledky: Polička B - Vysoké Mýto 2,5:5,5, Zábřeh - AKIS Pardubice 4:4, Jičín B - Lípa 3:5, Polabiny B - Velké Losiny 1,5:6,5
Vítězem s právem postupu do 1.ligy se s plným počtem 33 bodů (!!) stalo družstvo Hradce Králové B, sestupují Jičín B, Žďár n/S a Polička B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

19.04.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - jedenácté kolo
V posledním jedenáctém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Horní Čermná - Polička C 3:5, Lanškroun B - Česká Třebová B 4,5:3,5, Letohrad - Kunvald 4:4, Žamberk B - Litomyšl B 4:4, Dolní Čermná - Ústí n/O. B 1:7, Svitavy - Choceň 5,5:2,5.
Vítězem a postupujícím do Krajského přeboru 1.třídy se stalo družstvo ŠK Svitavy, soutěž opouští TJ Sokol Horní Čermná.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

19.04.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - jedenácté kolo
V posledním jedenáctém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Hlinsko B - Polička D 3,5:4,5, Hlinsko A - Rapid Pardubice D 1,5:6,5, Bohdaneč - Polabiny D 5:3, Chrudim B - Heřmanův Městec 4,5:3,5, Polabiny E - Chotěboř C 5:3, Rapid Pardubice E - Bohemia Pardubice B 2,5:5,5.
Vítězem a postupujícím do Krajského přeboru 1.třídy se stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny E, soutěž opouští obě družstva ŠO Hlinsko A i B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

19.04.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Pohár starosty města Nymburk
V sobotu 18.dubna 2015 se v Nymburku uskutečnil turnaj v rapidu O Pohár starosty města Nymburk, kterého se zúčastnilo 106 hráčů v čele se 3 GM, 7 IM a 9 FM !! Mezi nimi byla i početná výprava z Pardubic, která o sobě nechala řádně vědět - zlato bral GM Petr Neumann z Rapidu Pardubice, stříbro získal FM Martin Červený a bramborovou medaili bral FM Jakub Půlpán (oba Polabiny) - Blahopřejeme !!!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

18.04.15 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 4.turnaj
Závěrečný čtvrtý turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 14-16 se uskutečnil v sobotu 18.dubna 2015 v Pardubicích-Polabinách za účasti 75 hráčů.
V kategorii do 16 let zvítězil Ondřej Švanda před Jakubem Nešporem (oba Polička) a Jakubem Ježkem z Lanškrouna, jedinou dívkou byla Veronika Šmajzrová z Ústí n/O..
V kategorii H/D 14 byl první Jan Jiroušek z České Třebové před Rudolfem Junem a Petrem Klabenešem (oba Chotěboř), nejlepší z dívek byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Č.Třebové, Hlinska, Chotěboře, Chvaletic, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice a Ústí n/O., celkové pořadí naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

15.04.15 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru škol kategorie 1.-5. tříd
Ve dnech 13.-14.dubna 2015 se pod patronací ŠK Most uskutečnilo Celostátní finale přeboru škol kategorie 1.-5.tříd, které se hrálo hotelu Cascade*** v Mostu. Vítězem se stalo družstvo ZŠ Tyršova Kuřim před ZŠ a MŠ Frýdek-Místek a ZŠ Frýdlant n/O., naši zástupci skončili až ve druhé polovině konečného pořadí (ZŠ Felberova Svitavy - 19.místo, ZŠ Třemošnice - 26.místo).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

12.04.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - jedenácté kolo
V závěrečném jedenáctém kole 1.ligy východ se Chrudimi v domácím prostředí nepodařilo zdolat Kroměříž a podlehla jí 3:5.
Další výsledky: Rychnov n/Kn. - Duras Brno B 6:2, Zlín - Slezan Opava 3,5:4,5, Grygov - Frýdek-Místek B 4,5:3,5, Orlová - Lokomotiva Brno 5,5:2,5, Duras Brno A - Staré Město 5:3.
Až poslední kolo rozhodlo o tom, že vítězem a postupujícím do Extraligy se stalo družstvo Duras Brno A, tři sestupující (Chrudim, Rychnov n/Kn. a Duras Brno B) byli známi už dříve.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

12.04.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - jedenácté kolo
V závěrečném jedenáctém kole Krajského přeboru 1.třídy zvítězily Polabiny C v Moravské Třebové 5:3, čímž definitivně potvrdily první místo v tabulce a postup do druhé ligy.
Další výsledky: Česká Třebová - Žamberk 3:5, Rapid Pardubice C - Chotěboř A 2,5:5,5, Bohemia Pardubice - Lanškroun 4,5:3,5, Chotěboř B - Zaječice 1,5:6,5, Vysoké Mýto B - Litomyšl 4,5:3,5.
S přeborem se rozloučí družstva Žamberka a Chotěboře B, přičemž osud Moravské Třebové bude záviset na třetím sestupujícím z druhé ligy D.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

12.04.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - jedenácté kolo
V závěrečném jedenáctém kole Krajské soutěže východ udrželo Ústí n/O. C prvenství a postup do KP2 vítězstvím v Kunvaldě nad místním B družstvem 4:1.
Další výsledky: Kunvald C - Městečko Trnávka 1:4, Letohrad B - Mistrovice B 3,5:1,5, Jablonné n/O. - Lanškroun C 2:3, Mistrovice A - Červená Voda 3:2, Žamberk C - Ústí n/O. D 1,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

12.04.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - jedenácté kolo
V závěrečném jedenáctém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Polabiny H - Polabiny I 2:3, Polabiny G - Krucemburk 1,5:3,5, Chrudim D - Rapid Pardubice G 4,5:0,5, Chrudim C - Hlinsko C 3,5:1,5, Rapid Pardubice F - Chvaletice 4,5:0,5, Miřetice - Polabiny F 2:3.
Vítězem a postupujícím do KP2, kterým se již dvě kola před koncem soutěže stalo družstvo Šachového spolku Železné hory, na čemž nic nezměnila ani jeho vysoká prohra v posledním kole.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

12.04.15 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12- 4.turnaj
Závěrečný čtvrtý kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-12 se uskutečnil v sobotu 11.dubna 2015 v Mistrovicích za účasti 69 hráčů.
V kategorii H/D 12 zvítězil Adam Švanda z Poličky před Janem Jirouškem z České Třebové, na třetím místě skončila nejlepší dívka Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V kategorii H/D 10 byl neúspěšnější Marek Juchelka následovaný nejlepší z dívek Terezou Šulcovou (oba Polabiny), na třetím místě skončil Radek Roub ze Železných hor.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chotěboře, Chvaletic, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice a Ústí n/O., průběžné celkové pořadí naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

12.04.15 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 1/2015
První schůze VV PDŠS v roce 2015 se uskutečnila dne 26.března 2015 v Chocni, na níž VV vyslechl zprávy STK a KM, schválil proplacení plateb podle návrhu hospodáže, vzal na vědomí informaci o Konferenci delegátů ŠSČR a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

05.04.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka
Šachový oddíl Sokol Městečko Trnávka uspořádal v sobotu 4.dubna 31.ročník tradičního bleskového turnaje jednotlivců, kterého se zúčastnilo 83 hráčů nejen z Pardubického kraje.
V šestnáctikolovém turnaji zvítězil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před Pavlem Hrubešem z Lanškrouna a Janem Macháněm z Polabin, nejlepší ženou byla Zdeňka Blümelová z Kroměříže.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

03.04.15 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička
Ve čtvrtek 2.dubna 2015 uspořádal ŠO TJ Štefanydes Polička 13.ročník Velikonočního turnaje mládeže, kterého se ve dvou skupinách zúčastnilo 72 hráčů a hráček převážně z východní části Pardubického kraje.
V kategorii ELO zvítězil FM Jakub Půlpán z Polabin před Josefem Havelkou z Lanškrouna a Matějem Půlpánem z Polabin, nejlepší z dívek byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V kategorii VT skončil na prvním místě Petr Kaška před Petrem Peškem (oba Lanškroun), třetí byl Jakub Dvořák ze Svitav a nejlepší z dívek byla Ilona Langrová z Poličky.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Mistrovic, Polabin, Poličky, Vysokého Mýta a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

01.04.15 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru škol kategorie 6.-9. tříd
Ve dnech 30.-31.března 2015 se pod patronací Šachového spolku Železné hory a ZŠ Třemošnice uskutečnilo Celostátní finale přeboru škol kategorie 6.-9.tříd, které se hrálo v EA hotelu Kraskov****. Vítězem se stalo družstvo Gymnázia Mikulášské nám. Plzeň před Gymnáziem Boženy Němcové Hradec Králové a ZŠ Hošťálková. Z našich zástupců se nejlépe umístilo družstvo Gymnázium Ústí n/O. na šestém místě, ZŠ Resslova Hlinsko skončila osmá a Gymnázium Lanškroun bylo sedmnácté, pro pořadatelská družstva ZŠ Ronov n/D. a ZŠ Třemošnice byla tato soutěž nad jejich síly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

01.04.15 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru středních škol
Ve dnech 30.-31.března 2015 se pod patronací ŠK Spartak Ústí n/L. uskutečnilo Celostátní finale přeboru středních škol, které se hrálo v IH Bohemia*** v Ústí n/L.. Vítězem se stalo družstvo Gymnázia tř. Kpt Jaroše Brno před Gymnáziem Uherské Hradiště a Gymnáziem Kladno, naši zástupci Gymnázium Josefa Ressela Chrudim skončili na devátém a Sportovní gymnázium Pardubice na šestnáctém místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

29.03.15 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - závěrečné trojkolo
Ve dnech 27.-29.března 2015 se v Turnově uskutečnilo závěrečné trojkolo tht Extraligy, které rozhodlo o medailistech i sestupujících. Staronovým vítězem se stalo družstvo 1. ŠK Novoborský, druhý skončil Rapid Pardubice a třetí Výstaviště Lysá n/L., sestupují ŠK Karviná a 2222 ŠK Polabiny
Detailní výsledky: pátek: Labortech Ostrava - Poruba 4:4, Litovel - Frýdek-Místek 4:4, Rapid Pardubice - Polabiny 7,5:0,5, Karviná - Třinec 3:5, Turnov - Nový Bor 1:7, Lysá n/L. - Mahrla Praha 3:5
sobota: Labortech Ostrava - Lysá n/L. 3,5:4,5, Poruba - Mahrla Praha 4:4, Litovel - Turnov 2:6, Frýdek-Místek - Nový Bor 3:5, Rapid Pardubice - Karviná 6:2, Polabiny - Třinec 2:6
neděle: Mahrla Praha - Labortech Ostrava 3,5:4,5, Lysá n/L. - Poruba 4:4, Nový Bor - Litovel 6:2, Turnov - Frýdek-Místek 3,5:4,5, Třinec - Rapid Pardubice 3,5?4,5, Karviná - Polabiny 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

29.03.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - desáté kolo
V desátém kole 2.ligy skupiny D v krajských derbyzápasech porazil AKIS Pardubice Poličku B 6:2, Vysoké Mýto podlehlo Poličce A 3:5 a Ústí n/O. se s Polabinami B rozešlo smírně 4:4.
Další výsledky: Hradec Králové B - Žďár n/S. 5:3, Velké Losiny - Jičín B 5:3, Lípa - Zábřeh 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

29.03.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Svitavy 1:7, Choceň - Dolní Čermná 4,5:3,5, Ústí n/O. B - Žamberk B 7,5:0,5, Litomyšl B - Letohrad 5,5:2,5, Kunvald - Lanškroun B 5:3, Česká Třebová B - Horní Čermná 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

29.03.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička D - Rapid Pardubice E 4:4, Bohemia Pardubice B - Polabiny E 4:4, Chotěboř C - Chrudim B 6,5:1,5, Heřmanův Městec - Bohdaneč 6,5:1,5, Polabiny D - Hlinsko A 5:3, Rapid Pardubice D - Hlinsko B 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

28.03.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Orlická šachovnice + KP do 8 let
V sobotu 28.března 2015 se v Ústí n/O. uskutečnil 45.ročník turnaje mládeže 'Orlická šachovnice', jehož součástí byl také Krajský přebor mládeže do 8 let.
V Krajském přeboru mládeže do 8 let kraloval suverénní Karel Brožka ze Zaječic s plným bodovým ziskem, druhý byl Radek Nejedlý z Chotěboře a na třetím místě skončil Matěj Kobr z Ústí n/O., z dívek byla nejúspěšnější Adriana Václavíková ze Svitav.
Vítězem Orlické šachovnice se stal Ondřej Švanda z Poličky před Matějem Půlpánem z Polabin a Matějem Kupsou z Lanškrouna, z dívek byla nejlepší Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
Ohlasy z turnaje naleznete na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chotěboře, Mistrovic, Moravské Třebové, Polabin, Poličky, Ústí n/O., Vysokého Mýta a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.03.15 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - závěrečné dvoukolo
V sobotu 21.března 2015 byl ve Svitavách ukončen letošní ročník Krajského přeboru družstev starších žáků zápasy posledních tří kol. První místo a postup do 1.ligy družstev mládeže si vybojovali zástupci ŠO Hlinsko (kteří vyhráli všechna svá utkání !!) - Blahopřejeme !!!, na druhém a třetím místě již s odstupem skončili mladí hráči Lanškrouna B a Polabin D.
Ohlasy na turnaj můžete nalézt na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Mistrovic, Polabin, Poličky a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

22.03.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - desáté kolo
V desátém kole 1.ligy východ zvítězila Chrudim v Brně nad Durasem B 5,5:2,5, ale od sestupu ji to už nezachránilo.
Další výsledky: Kroměříž - Duras Brno A 3:5, Staré Město - Orlová 3:5, Lokomotiva Brno - Grygov 5:3, Frýdek-Místek B - Zlín 6,5:1,5, Slezan Opava - Rychnov n/Kn. 5:3
Předposlední kolo definitivně určilo sestupující družstva - Duras Brno B, Rychnov n/Kn. a Chrudim, o vítězi rozhodne až poslední kolo.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

22.03.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Polabiny C - Vysoké Mýto B 4,5:3,5, Litomyšl - Chotěboř B 5:3, Zaječice - Bohemia Pardubice 4,5:3,5, Lanškroun - Rapid Pardubice C 4,5:3,5, Chotěboř A - Česká Třebová 8:0, Žamberk - Moravská Třebová 3,5:4,5
Dostihy o první místo skončí až na cílové pásce, která rozhodne i o sestupech.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

22.03.15 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - desáté kolo
V posledním desátém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Krouna - Polička E 0:5, Svitavy C - Polička F 0:5, Němčice - Svitavy B 2:3
O postupující Poličce E bylo rozhodnuto již dříve, ale suverénní lídr tabulky nevypustil ani poslední kolo a nadělil soupeřům 'kanára'.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

22.03.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - desáté kolo
V desátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Žamberk C 5:0, Ústí n/O. D - Mistrovice A 2:3, Červená Voda - Jablonné n/O. 1,5:3,5, Lanškroun C - Letohrad B 2:3, Mistrovice B - Kunvald C 1,5:4,5, Městečko Trnávka - Kunvald B 4:1
O vítězství ve skupině a postupu do KP2 stále není rozhodnuto a bude se o ně hrát i v posledním kole.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

22.03.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - desáté kolo
V desátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Polabiny I - Miřetice 2,5:2,5, Polabiny F - Rapid Pardubice F 0:5, Chvaletice - Chrudim C 2,5:2,5, Hlinsko C - Chrudim D 3:2, Rapid Pardubice G - Polabiny G 4:1, Krucemburk - Polabiny H 3:2
Železné hory ztratily první body v soutěži, ale na jejich vítězství a postupu do KP2 to už nemá žádný vliv.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

16.03.15 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR mládeže, dorostenců a juniorů 2015
Ve dnech 14. až 21. března se v Koutech nad Desnou konalo 22. Mistrovství České republiky mládeže do 16 let, z něhož naši reprezentanti přivezli 2 stříbrné medaile! V kategorii chlapců do 16 let se z titulu vicemistra ČR radoval lanškrounský Josef Havelka. Stejného úspěchu se podařilo dosáhnout i poličskému Ondřeji Švandovi v kategorii chlapců do 12 let!
Ohlasy z turnaje by měly být k nalezení na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

15.03.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - deváté kolo
V devátém kole 2.ligy skupiny D z našich zástupců vyhrály jen Polabiny B doma nad Žďárem n/S. poměrem 5:3 a stejným poměrem zvítězila také doma i Polička A nad AKISEM Pardubice. Vysoké Mýto podlehlo doma vedoucímu Hradci Králové B těsně 3,5:4,5, Ústí n/O. podlehlo venku Jičínu B 5,5:2,5 a poslední Polička B inkasovala doma nadílku 1:7 od Lípy. Další výsledky: Zábřeh - Velké Losiny 1,5:6,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

15.03.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - deváté kolo
V devátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Česká Třebová B - Polička C 3:5, Horní Čermná - Kunvald 5:3, Lanškroun B - Litomyšl B 2:6, Letohrad - Ústí n/O. B 4,5:3,5, Žamberk B - Choceň 3,5:4,5, Dolní Čermná - Svitavy 1:7
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

15.03.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - deváté kolo
V devátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Rapid Pardubice D - Polička D 3,5:4,5, Hlinsko B - Polabiny D 4:4, Hlinsko A - Heřmanův Městec 3,5:4,5, Bohdaneč - Chotěboř C 3:5, Chrudim B - Bohemia Pardubice B 1,5:6,5, Polabiny E - Rapid Pardubice E 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

09.03.15 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR mládeže, dorostenců a juniorů 2015
V sobotu 7. března 2015 bylo v 13:30 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno 22. Mistrovství České republiky mládeže do 16 let 2015, FIDE Open 2015 a Národní Open 2015. Protože junioři a dorostenci hrají na 11 kol, bylo již v pátek 6. března zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců 2015.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

07.03.15 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olampiáda - 2.turnaj
Chvaletická šachová olympiáda si už získala trvalé místo v kalendáři zejména začínajících šachových nadějí - druhého turnaje třetího ročníku se v sobotu 7.března 2015 ve třech věkových kategoriích zúčastnilo rekordních 119 (!!!) mladých hráčů a hráček ze 13 míst tří krajů !!!
V nejmladší kategorii A do 10 let se zúčastnilo 56 dětí, mezi nimiž kraloval Radek Nejedlý z Chotěboře, druhý skončil Michal Stejskal z Hořic a třetí byl Jakub Nešpůrek z Železných hor, nejlepší z dívek byla Veronika Křivská z Chotěboře.
V prostřední věkové kategorii B do 13 let se mezi 46 účastníky nevíce dařilo Martinovi Novotnému následovanému Pavlem Němečkem (oba Poděbrady), třetí skončil Vít Brázda z Polabin a nejlepší dívkou se stala Barbora Málková z Lanškrouna.
V nejstarší kategorii C do 16 let se prezentovalo 19 hráčů, z nichž první byl Petr Klabeneš z Chotěboře, druhé místo obsadil Jiří Píše z Ústí n/O. a třetí skončil Jan Nešpůrek z Polabin, nejlepší z dívek byla Tereza Novotná z Poděbrad.
Průběžné celkové pořadí po dvou odehraných turnajích naleznete zde.
Ohlasy z turnaje by měly být k nalezení na webových stránkách České Třebové, Chotěboře, Polabin, Ústí n/O. a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

05.03.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
V úterý 3.března 2015 po dlouhé těžké nemoci zemřel ve věku 78 let pan Václav Navrátil, dlouholetý člen a dřívější předseda šachového oddílu TJ Spartak Choceň. Čest jeho památce !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.03.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - deváté kolo
V devátém kole 1.ligy východ podlehla Chrudim doma Opavě 3:5, přesto jí ještě zůstala alespoň teoretická naděje na záchranu soutěže.
Další výsledky: Duras Brno B - Kroměříž 3,5:4,5, Rychnov n/Kn. - Frýdek-Místek B 1,5:6,5, Zlín - Lokomotiva Brno 4,5:3,5, Grygov - Staré Město 2,5:5,5, Orlová - Duras Brno A 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

01.03.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - deváté kolo
V devátém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Žamberk - Polabiny C 2:6, Moravská Třebová - Chotěboř A 2,5:5,5, Česká Třebová - Lanškroun 5,5:2,5, Rapid Pardubice C - Zaječice 6:2, Bohemia Pardubice - Litomyšl 4,5:3,5, Chotěboř B - Vysoké Mýto B 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

01.03.15 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - deváté kolo
V devátém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Svitavy B - Krouna 3:2, Polička F - Němčice 2,5:2,5, Polička E - Svitavy C 3:2
Kolo před koncem soutěže je již definitivně rozhodnuto o vítězi a postupujícím do Krajského přeboru 2.třídy, kterým se stává družstvo TJ Štefanydes Polička E - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

01.03.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - deváté kolo
V devátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Městečko Trnávka - Ústí n/O. C 2,5:2,5, Kunvald B - Mistrovice B 3:2, Kunvald C - Lanškroun C 2,5:2,5, Letohrad B - Červená Voda 0:5, Jablonné n/O. - Ústí n/O. D 2,5:2,5, Mistrovice A - Žamberk C 4,5:0,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

01.03.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - deváté kolo
V devátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Krucemburk - Polabiny I odloženo, Polabiny H - Rapid Pardubice G 0:5, Polabiny G - Hlinsko C 3,5:1,5, Chrudim D - Železné hory (dříve Chvaletice) 2:3, Chrudim C - Polabiny F 2:3, Rapid Pardubice F - Miřetice 1:4
Dvě kola před koncem soutěže je již rozhodnuto o vítězi a postupujícím do Krajského přeboru 2.třídy, kterým se stává družstvo ŠS Železné hory (původně TJ Energetik Chvaletice) - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

28.02.15 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků
V sobotu 28.února 2015 uspořádal ŠK Svitavy Krajský přebor družstev mladších žáků, kterého se zúčastnilo 16 (!) družstev z 11 oddílů našeho kraje. V sedmikolovém turnaji suverénně obsadilo první místo družstvo Polička A s plným ziskem bodů před Polabinami A, třetí postupové místo do celostátního finale si ve vyrovnaném hlavním poli vybojovalo družstvo Polabiny B.
Postřehy z turnaje by mohly být k nalezení na webových stránkách České Třebové, Chotěboře, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice, Ústí n/O. a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

28.02.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Dobrovický rapid
V sobotu 28.února 2015 se v Dobrovici odehrál šestý turnaj letošního seriálu GP ŠSČR v rapidu, kterého se zúčastnilo 140 hráčů ze 63 (!!) oddílů. Mezi nimi bylo i 12 hráčů našeho kraje, kteří sice na medaile nedosáhli, ale přesto byli v celkovém pořadí hodně vidět.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

22.02.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - osmé kolo
V osmém kole 2.ligy skupiny D se našim zástupcům vůbec nedařilo - Polička A se vrátila z Lípy s nářezem 6,5:1,5 a také Polička B si přivezla z Vekých Losin vysokou prohru 6:2, ani Polabiny B nebodovaly v Hradci Králové a prohrály těsně 4,5:3,5, pouhý bod získalo Ústí n/O. za domácí remizu 4:4 se Zábřehem a v krajském derby podlehl AKIS Pardubice Vysokému Mýtu 3:5.
Další výsledky: Žďár n/S. - Jičín B 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

22.02.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - osmé kolo
V osmém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Dolní Čermná 2:6, Svitavy - Žamberk B 6:2, Choceň - Letohrad 3,5:4,5, Ústí n/O. B - Lanškroun B 4,5:3,5, Litomyšl B - Horní Čermná 6:2, Kunvald - Česká Třebová B 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

22.02.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - osmé kolo
V osmém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička D - Polabiny E 2:6, Rapid Pardubice E - Chrudim B 4:4, Bohemia Pardubice B - Bohdaneč 5,5:2,5, Chotěboř C - Hlinsko A 5:3, Heřmanův Městec - Hlinsko B 4,5:3,5, Polabiny D - Rapid Pardubice D 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

21.02.15 Sekce : Nemistrovské akce
O Hlineckého střelce
V sobotu 21.února 2015 uspořádal DDM a ŠO Hlinsko 7.ročník turnaje pro děti a mládež 'O Hlineckého střelce', kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 47 dětí nejen z blízkého okolí.
V nejstarší kategotii dominoval FM Jakub Půlpán se ziskem plného počtu bodů 7/7 před Jakubem Cachem a Patrikem Žejdlíkem (všichni Polabiny), jediná dívka Tereza Bohuňovská ze Svitav na chlapce nestačila.
Prostřední věková kategorie se stala kořistí Erika Žejdlíka z Polabin následovaného Rudolfem Junem z Chotěboře a Michalem Ročňákem z Hlinska, z dívek se nejvíce dařilo Barboře Málkové z Lanškrouna.
Vítězství v nejmladší kategorii patřilo Karlu Brožkovi ze Zaječic před Filipem Málkem z Lanškrouna a Václavem Šafářem z Poličky, jediná dívka Kamila Němečková z Poděbrad se mezi chlapci rozhodně neztratila.
Komentáře vedoucích výprav byste mohli najít na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

15.02.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - osmé kolo
V osmém kole 1.ligy východ prohrála Chrudim další zápas a sice poměrem 5:3 ve Frýdku-Místku a její udržení v soutěži už je jen teoretické.
Další výsledky: Kroměříž - Orlová 5:3, Duras Brno A - Grygov 6,5:1,5, Staré Město - Zlín 3,5:4,5, Lokomotiva Brno - Rychnov n/Kn. 4,5:3,5, Slezan Opava - Duras Brno B 6,5:1,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

15.02.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - osmé kolo
V osmém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Polabiny C - Chotěboř B 7:1, Vysoké Mýto B - Bohemia Pardubice 4:4, Litomyšl - Rapid Pardubice C 6:2, Zaječice - Česká Třebová 5:3, Lanškroun - Moravská Třebová 4,5:3,5, Chotěboř A - Žamberk 8:0
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

15.02.15 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - osmé kolo
V osmém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Krouna - Svitavy C 2,5:2,5, Němčice - Polička E 1:4, Svitavy B - Polička F 3,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

15.02.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - osmé kolo
V osmém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Mistrovice A 3,5:1,5, Žamberk C - Jablonné n/O. 1,5:3,5, Ústí n/O. D - Letohrad B 1,5:3,5, Červená Voda - Kunvald C 3:2, Lanškroun C - Kunvald B 2,5:2,5, Mistrovice B - Městečko Trnávka 0:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

15.02.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - osmé kolo
V osmém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Polabiny I - Rapid Pardubice F 2:3, Miřetice - Chrudim C 1,5:3,5, Polabiny F - Chrudim D 1,5:3,5, Chvaletice - Polabiny G 4,5:0,5, Hlinsko C - Polabiny H 4:1, Rapid Pardubice G - Krucemburk 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

14.02.15 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda 2015 - 1.turnaj
V sobotu 14.února 2015 se ve Chvaleticích uskutečnil první turnaj třetího ročníku seriálu turnajů pro žáky do 15 let - Chvaletická šachová Olympiáda, kterého se ve třech věkových kategoriích zúčastnilo 95 mladých hráčů z 10 oddílů.
V nejmladší kategorii A suverénně zvítězil Radek Nejedlý z Chotěboře před Karlem Brožkou ze Zaječic a Matějem Kobrem z Ústí n/O., z dívek byla nejlepší Tereza Šulcová z Polabin.
Ve starší kategorii B byl první Rudolf Jun z Chotěboře následovaný Michalem Jarešem z Chvaletic a Pavlem Němečkem z Poděbrad, vítězství mezi dívkami patřilo Jitce Pilné z Polabin.
V nejstarší kategorii C zvítězil Jan Nešpůrek před Patrikem Žejdlíkem a Markem Bílkem (všichni Polabiny), jedinou dívkou byla Mira Maňáková z Chvaletic.
Ohlasy na turnaj můžete nalézt na webových stránkách České Třebové, Chotěboře, Polabin, Ústí n/O. a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

08.02.15 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - čtvrté dvoukolo
Ve dnech 7.-8.února 2015 bylo odehráno čtvrté dvoukolo Extraligy ŠSČR, v němž se naši zástupci utkali v domácím prostředí s Mahrlou Praha a Výstavištěm Lysá n/L..Rapid Pardubice oba zápasy vyhrál a je stále ve hře o medaile, Polabiny po dvou prohrách zůstávají bez jediného bodu na poslední příčce tabulky.
Detailní výsledky: sobota: Rapid Pardubice - Lysá n/L. 5,5:2,5, Polabiny - Mahrla Praha 2,5:5,5, Karviná - Litovel 3:5, Třinec - Frýdek-Místek 3:5, Turnov - Labortech Ostrava 4:4, Nový Bor - Poruba 5,5:2,5
neděle: Mahrla Praha - Rapid Pardubice 3:5, Lysá n/L. - Polabiny 6:2, Frýdek-Místek - Karviná 5:3, Litovel - Třinec 4,5:3,5, Poruba - Turnov 4:4, Labortech Ostrava - Nový Bor 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

08.02.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - sedmé kolo
V sedmém kole 2.ligy skupiny D se naši zástupci významně polepšili - Polička A porazila doma Velké Losiny vysoko 6:2, Polabiny B přivezly všechny body z Jičína B za výhru 5,5:2,5, Vysoké Mýto zdolalo doma Lípu 5:3, v krajském derby podlehla Polička B doma Ústí n/O. 3,5:4,5 a jen AKIS Pardubice nestačil doma na vedoucí Hradec Králové B a podlehl mu těsně 3,5:4,5.
Další výsledky: Zábřeh - Žďár n/S. 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

08.02.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Kunvald - Polička C 5,5:2,5, Česká Třebová B - Litomyšl B 3:5, Horní Čermná - Ústí n/O. B 3,5:4,5, Lanškroun B - Choceň 1,5:3,5, Letohrad - Svitavy 4:4, Žamberk B - Dolní Čermná 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

08.02.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polabiny D - Polička D 4,5:3,5, Rapid Pardubice D - Heřmanův Městec 3,5:4,5, Hlinsko B - Chotěboř C 5:3, Hlinsko A - Bohemia Pardubice B 4:4, Bohdaneč - Rapid Pardubice E 2:6, Chrudim B - Polabiny E 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

07.02.15 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 3.turnaj
Třetí turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 14-16 se uskutečnil v sobotu 7.února 2015 v Poličce za účasti 94 hráčů ze 14 oddílů.
V kategorii do 16 let byl první Tomáš Ludvík před Patrikem Žejdlíkem (oba Polabiny) a třetí skončil Šimon Londin z Prostějova, z dívek byla nejlepší Veronika Šmajzrová z Ústí n/O..
V kategorii do 14 let zvítězil Rudolf Jun z Chotěboře následovaný Adamem Švandou a Danielem Zemanem (oba Polička), nejúspěšnější dívkou byla Marie Vašková z Hlinska.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Č.Třebové, Hlinska, Chotěboře, Chvaletic, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice a Ústí n/O., průběžné celkové pořadí naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

06.02.15 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Konference delegátů PDŠS pro rok 2015
V sobotu 31.ledna 2015 se v Chocni uskutečnila Konference delegátů PDŠS pro rok 2015, na níž přítomní nejprve vyslechli zprávy o činnosti VV a jeho komisí včetně zprávy o hospodaření v roce 2014 a zprávu revizní komise. V diskuzi se zaměřili zejména na školení rozhodčích, výši budoucích krajských příspěvků, návrhu rozpočtu na rok 2015, věnovali se i ev. dřívějším začátkům utkání družstev v KPII a nutnosti upravit názvy a stanovy oddílů. V závěru zvolili delegáty na celostátní konferenci, schválili rozpočet a plán práce VV PDŠS na rok 2015 a na závěr odsouhlasili usnesení z konference.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

06.02.15 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Usnesení Konference delegátů PDŠS pro rok 2015
Konference delegátů Pardubického šachového svazu pro rok 2015 vzala na vědomí zprávy VV a jeho komisí včetně zprávy o hospodaření v roce 2014, schválila hospodaření za rok 2014 a rozpočet na rok 2015, zvolila delegáty na celostátní konferenci a uložila úkoly VV i oddílům.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

06.02.15 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zpráva Revizní komise PDŠS za rok 2014
Revizní komise PDŠS provedla kontrolu hospodaření, během níž nezjistila žádné závady (jen požádala oddíly o zasílání kopií faktur i na mail účetní), v práci předsedy VV neshledala žádné závady a poděkovala přítomným za jejich práci v rámci oddílů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

05.02.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
Ing. Jiří Česenek (dlouholetý hráč Zaječic a mnohaletý ředitel celostátního žákovského turnaje družstev) tři roky bojoval svůj zápas s těžkou nemocí, ale nakonec jí podlehl - zemřel v úterý 3. 2. 2015 v ranních hodinách. Smuteční rozloučení se zesnulým se uskutečnilo v pardubickém krematoriu v úterý 10. 2. 2015 ve 12:00 hodin.
Čest jeho památce !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.02.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - sedmé kolo
V sedmém kole 1.ligy východ nevyužila Chrudim výhodu domácího prostředí a v 'existenčním' souboji podlehla Lokomotivě Brno 3:5.
Další výsledky: Slezan Opava - Kroměříž 5:3, Duras Brno B - Frýdek-Místek B 1,5:6,5, Rychnov n/Kn. - Staré Město 4,5:3,5, Zlín - Duras Brno A 2,5:5,5, Grygov - Orlová 6:2

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

01.02.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Chotěboř A - Polabiny C 4:4, Žamberk - Lanškroun 3:5, Moravská Třebová - Zaječice 4:4, Česká Třebová - Litomyšl 3:5, Rapid Pardubice C - Vysoké Mýto B 5,5:2,5, Bohemia Pardubice - Chotěboř B 8:0
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

01.02.15 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - sedmé kolo
V sedmém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Polička F - Krouna 2,5:2,5, Polička E - Svitavy B 2,5:2,5, Svitavy C - Němčice 1,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

01.02.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Mistrovice B - Ústí n/O. C 1,5:3,5, Městečko Trnávka - Lanškroun C 3,5:1,5, Kunvald B - Červená Voda 2:3, Kunvald C - Ústí n/O. D 3:2, Letohrad B - Žamberk C 3:2, Jablonné n/O. - Mistrovice A 2,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

01.02.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Rapid Pardubice G - Polabiny I 3,5:1,5, Krucemburk - Hlinsko C 2:3, Polabiny H - Chvaletice 1,5:3,5, Polabiny G - Polabiny F 3:2, Chrudim D - Miřetice 2,5:2,5, Chrudim C - Rapid Pardubice F 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

26.01.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - šesté kolo
V šestém kole 2.ligy skupiny D zvítězila Polička A v Ústí n/O. 6,5:1,5 a nadále neztratila ani bod a první výhru si připsaly i Polabiny B za domácí výhru nad Zábřehem poměrem 5,5:2,5. Zbývající naši zástupci však vyšli naprázdno - Polička B podlehla ve Žďáru n/S. 6,5:1,5, AKIS Pardubice prohrál v Lípě 6:2 a také Vysoké Mýto podlehlo ve Velkých Losinách 4,5:3,5.
Další výsledky: Hradec Králové B - Jičín B 6,5:1,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

26.01.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Žamberk B 6:2, Dolní Čermná - Letohrad 1:7, Svitavy - Lanškroun B 6:2, Choceň - Horní Čermná 5:3, Ústí n/O. B - Česká Třebová B 7,5:0,5, Litomyšl B - Kunvald 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

26.01.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička D - Chrudim B 1:7, Polabiny E - Bohdaneč 6,5:1,5, Rapid Pardubice E - Hlinsko A 6,5:1,5, Bohemia Pardubice B - Hlinsko B 6:2, Chotěboř C - Rapid Pardubice D 6,5:1,5, Heřmanův Městec - Polabiny D 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

25.01.15 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu východ - závěrečné dvoukolo
V sobotu 24.ledna 2015 byla závěrečnými dvěma koly ukončena Extraliga dorostu v základních skupinách. Ve skupině východ si Polabiny dvěma vítězstvími vybojovaly postup do finalové skupiny s plným počtem bodů, zatímco Polička bude muset hrát jen ve skupině o udržení. Zajímavostí je, že dlouhodobý veleúspěšný účastník Extraligy dorostu BŠŠ Frýdek-Místek se poprve ve své historii neprobojoval do finale a čeká ho pouze účast v bojích o záchranu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

25.01.15 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga ml. dorostu sever - sedmé kolo
V sobotu 24.ledna 2015 pokračovala 1.liga družstev dorostu skup. sever zápasy sedmého kola, po nichž se Polabiny B posunuly do čela tabulky a ostatní naši zástupci (Polička B, Lanškroun, Ústí n/O. a Polabiny C) potvrdili své dosavadní pozice.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

22.01.15 Sekce : Svazové informace
Webové stránky ŠO Sokol Lázně Bohdaneč
V Novém roce 2015 neuplynul ještě ani měsíc a světlo světa spatřily webové stránky dalšího z oddílů našeho kraje - Sokola Lázně Bohdaneč.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

18.01.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - šesté kolo
V šestém kole 1.ligy východ měla Chrudim svůj zápas se Starým Městem již předehraný s výsledkem 4:4.
Další výsledky: Kroměříž - Grygov 5,5:2,5 Orlová - Zlín 4,5:3,5, Duras Brno A - Rychnov n/Kn. 6:2, Lokomotiva Brno - Duras Brno B 4,5:3,5, Frýdek-Místek B - Slezan Opava 5:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

18.01.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Polabiny C - Bohemia Pardubice 6:2, Chotěboř B - Rapid Pardubice C 4:4, Vysoké Mýto B - Česká Třebová 4:4, Litomyšl - Moravská Třebová 6,5:1,5, Zaječice - Žamberk 7,5:0,5, Lanškroun - Chotěboř A 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

18.01.15 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - šesté kolo
V šestém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Krouna - Němčice 2:3, Svitavy B - Svitavy C 3,5:1,5, Polička F - Polička E 0,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

18.01.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - šesté kolo
V šestém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Jablonné n/O. 3,5:1,5, Mistrovice A - Letohrad B 3,5:1,5, Žamberk C - Kunvald C 1,5:3,5, Ústí n/O. D - Kunvald B 2,5:2,5, Červená Voda - Městečko Trnávka 2:3, Lanškroun C - Mistrovice B 4:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

18.01.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - šesté kolo
V šestém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Polabiny I - Chrudim C 3:2, Rapid Pardubice F - Chrudim D 1,5:3,5, Miřetice - Polabiny G 2,5:2,5, Polabiny F - Polabiny H 1,5:3,5, Chvaletice - Krucemburk 3:2, Hlinsko C - Rapid Pardubice G 0,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

17.01.15 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 3.kolo
Za účasti 70 hráčů se v sobotu 10.ledna 2015 uskutečnil v Lanškrouně třetí turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-12.
V kategorii H/D 10 suverénně zvítězil Adam Zelenka z Hlinska s plným bodovým ziskem 7/7, na druhém místě skončla Tereza Šulcová z Polabin Martin Jakub Pešek z Hlinska.
V kategorii H/D 12 zvítězil Rudolf Jun z Chotěboře před Janem Jirouškem z České Třebové a Michalem Jarešem z Chvaletic, nejlepší dívkou byla Barbora Málková z Lanškrouna.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chotěboře, Chvaletic, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice a Ústí n/O., průběžné celkové pořadí naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

11.01.15 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - třetí dvoukolo
Ve dnech 10.-11.ledna 2015 se uskutečnilo třetí dvoukolo tht Extraligy ŠSČR, v němž obě pardubická družstva hrála na Moravě. Podle očekávání se lépe dařilo Rapidu Pardubice, který oba zápasy vyhrál těsně 4,5:3,5 (v sobotu nad Litovlí a v neděli nad Frýdkem-Místkem), Polabiny v obou zápasech podlehly (v sobotu s Frýdkem-Místkem 6:2 a v neděli s Litovlí 5:3).
Další výsledky: sobota: Lysá n/L. - Turnov 5:3, Mahrla Praha - Nový Bor 3:5, Labortech Ostrava - Karviná 5:3, Poruba - Třinec 5:3
neděle: Nový Bor - Lysá n/L. 4,5:3,5, Turnov - Mahrla Praha 3,5:4,5 , Třinec - Labortech Ostrava 2,5:5,5, Karviná - Poruba 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

11.01.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - páté kolo
V pátém kole 2.ligy skupiny D pokračovala ve vítězném tažení Polička A, která doma porazila Žďár n/S. 5:3 a AKIS Pardubice hrál doma s Velkými Losinami nerozhodně 4:4. V krajských derby porazilo Vysoké Mýto Ústí n/O. 5,5:2,5 a Polička B zaznamenala první výhru v soutěži v poměru 4,5:3,5 nad Polabinami B.
Další výsledky: Lípa - Hradec Králové B 3,5:4,5, Zábřeh - Jičín B 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

11.01.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Litomyšl B - Polička C 5,5:2,5, Kunvald - Ústí n/O. B 3,5:4,5, Česká Třebová B - Choceň 3:5, Horní Čermná - Svitavy 1,5:6,5, Lanškroun B - Dolní Čermná 5,5:2,5, Letohrad - Žamberk B 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

11.01.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Heřmanův Městec - Polička D 2:6, Polabiny D - Chotěboř C 2:6, Rapid Pardubice D - Bohemia Pardubice B 2,5:5,5, Hlinsko B - Rapid Pardubice E 4:4, Hlinsko A - Polabiny E 2,5:5,5, Bohdaneč - Chrudim B 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

11.01.15 Sekce : Krajská soutěž st. žáků
Krajská soutěž družstev mládeže - 2.turnaj
V sobotu 10.ledna 2015 se ve Chvaleticích uskutečnil 2.turnaj Krajské soutěže družstev mládeže za účasti 17 družstev (!!), z nichž polovinu tvořili mladí hráči Rapidu Pardubice a domácího Energetiku. Suverénním vítězem se stalo družstvo Rapidu Pardubice - červení, které ostatní o třídu převyšovalo, na druhém místě skončil TJ Lanškroun C a na třetím místě Proplast Česká Třebová.
Celkové pořadí KS družstev mládeže (bez neregistrovaných žáků) je uvedeno zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž st. žáků

04.01.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - páté kolo
V pátém kole 1.ligy východ nestačila Chrudim na vedoucí Duras Brno A a podlehla mu doma vysoko 2:6.
Další výsledky: Frýdek-Místek B - Kroměříž 5,5:2,5, Slezan Opava - Lokomotiva Brno 5:3, Duras Brno B - Staré Město 0,5:7,5, Rychnov n/Kn. - Orlová 2,5:5,5, Zlín - Grygov 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

04.01.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Lanškroun - Polabiny C 5,5:2,5, Chotěboř A - Zaječice 5:3, Žamberk - Litomyšl 4:4, Moravská Třebová - Vysoké Mýto B 3:5, Česká Třebová - Chotěboř B 4,5:3,5, Rapid Pardubice C - Bohemia Pardubice 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

04.01.15 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - páté kolo
V pátém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Polička E - Krouna 3,5:1,5, Polička F - Svitavy C 2:3, Svitavy B - Němčice 1:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

04.01.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - páté kolo
V pátém Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Lanškroun C - Ústí n/O. C 2,5:2,5, Mistrovice B - Červená Voda 1,5:3,5, Městečko Trnávka - Ústí n/O. D 0:5, Kunvald B - Žamberk C 2:3, Kunvald C - Mistrovice A 3:2, Letohrad B - Jablonné n/O. 1:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

04.01.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - páté kolo
V pátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Hlinsko C - Polabiny I 2:3, Rapid Pardubice G - Chvaletice 2:3, Krucemburk - Polabiny F 2,5:2,5, Polabiny H - Miřetice 0,5:4,5, Polabiny G - Rapid Pardubice F 1,5:3,5, Chrudim D - Chrudim C 0,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

04.01.15 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - další 3 kola
Jako první v novém roce 2015 pokračoval v soutěži Krajský přebor družstev st. žáků, v němž byla na pořadu další tři kola. Po jejich odehrání se na špici udržela s plným bodovým ziskem jen družstva Hlinska a Polabin D, zatímco třetí Lanškroun B už má za nimi větší ztrátu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

03.01.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Nasavrcký blesk 2014
V pátek 26.prosince 2014 se v Nasavrkách za účasti 30-ti hráčů uskutečnil II. ročník Nasavrckého blesku. Vítězství získal Jan Kolomazník z Kutné Hory před Josefem Vařejčkem ze Zaječic a Bohuslavem Kokešem z Chrudimi, mezi muži se prosadila i jediná žena Jana Londinová z Hlinska.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

02.01.15 Sekce : Svazové informace
Webová stránka šachového oddílu TJ Sokol Mistrovice
V době, kdy některým webovým stránkám šachových oddílů/klubů našeho kraje došel dech (resp. pomalu dochází), se na šachovém nebi objevila další čerstvá vlaštovka - webové stránky šachového oddílu TJ Sokol Mistrovice.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

02.01.15 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce + KP PDŠS jednotlivců
Ve dnech 26.12.2014 - 2.1.2015 se v Litomyšli uskutečnil 16.ročník turnaje České šachové vánoce, který i letos byl také Krajským přeborem Pardubického kraje jednotlivců pro rok 2015.
Vítězství si vybojoval IM Mikhail Demidov z Ruska suverénním výkonem 8,5/9 (!) před IM Stanislavem Jasným z Frýdku-Místku a FM Martinem Červeným z Polabin.
Ten získal i prvenství v Krajském přeboru PDŠS pro rok 2015, v němž na druhém místě skončil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta a třetí byl FM Aleš Jedlička z Polabin. V Krajském přeboru PDŠS byla nejlepší ženou Lucie Bartošová z Litomyšle, juniorem Ondřej Švanda z Poličky, juniorkou Michaela Nová z Polabin a seniorem Milan Kotva z Moravské Třebové.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

31.12.14 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše
V úterý 30.prosince 2014 uspořádal Sokol Krouna 10.ročník turnaje v rapidu 'Memoriál Jirky Pavliše', kterého se zúčastnilo 64 hráčů z 24 oddílů.
Vítězství získal Filip Vala z Havlíčkova Brodu suverénním ziskem 8,5/9, na druhém místě skončil Josef Vařejčko ze Zaječic a třetí byl Jakub Půlpán z Polabin, nejlepší ženou byla Jitka Lorencová z Letohradu.
Jak se na turnaj dívali jeho účastníci se můžete dovědět na webových stránkách Chotěboře, Mistrovic a Poličky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

27.12.14 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka + KPJ v blesku
V pátek 26.prosince 2014 se v Ústí n/O. uskutečnil 46.ročník Memoriálu Oldy Hájka, který byl současně Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře pro rok 2015. Mezi 52 účastníky byl nejúspěšnější favorizovaný FM Martin Červený následovaný FM Jakubem Půlpánem (oba Polabiny) a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O., juniorem Josef Havelka z Lanškrouna a seniorem Lubomír Šilar z Chvaletic.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

25.12.14 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj Svitavy
V úterý 23.prosince 2014 se ve Svitavách uskutečnil Vánoční šachový turnaj, který opět lámal rekordy v účasti - zúčastnilo se ho totiž naprosto neuvěřitelných 186 hráčů z takřka 40 míst a 6 krajů celé ČR !!!
Ve skupině A+D (nejstarší mládežníci + doprovod) suverénně zvítězil FM Jakub Půlpán z Polabin s plným bodovým ziskem 7/7 před Pavlem Holáskem z Ústí n/O., na třetím místě skončila nejlepší z žen a dívek Lucie Ambrožová ze Starého Města.
Ve skupině B (mládež do 14 let) obsadil první místo Filip Šolc ze Slavie Hradec Králové před Tomášem Ludvíkem a Matějem Půlpánem (oba Polabiny), nejlepší z dívek byla Julie Kalousová z Lanškrouna.
Ve skupině C (mládež do 10 let) byl nejlepší Rudolf Jun z Chotěboře před Adamem Švandou z Poličky a Michaelem Kurešem z Lokomotivy Brno, nejlepší dívkou byla Olga Dvořáková z Adamova.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

15.12.14 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 2.ligy skupiny D byly naše zisky a ztráty vyrovnané - Vysoké Mýto si přivezlo výhru 5,5:2,5 ze Žďáru n/S. zatímco Polička B prohrála v Jičíně B vysoko 7:1. V krajských derby zápasech podlehly Polabiny B Poličce A těsně 3,5:4,5 a stejným poměrem 4,5:3,5 zvítězilo Ústí n/O. nad Akisem Pardubice.
Další výsledky: Hradec Králové B - Zábřeh 6:2, Velké Losiny - Lípa 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

15.12.14 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Letohrad 1,5:6,5, Žamberk B - Lanškroun B 4,5:3,5, Dolní Čermná - Horní Čermná 5,5:2,5, Svitavy - Česká Třebová B 5,5:2,5, Choceň - Kunvald 4:4, Ústí n/O. B - Litomyšl B 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

15.12.14 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička D - Bohdaneč 5,5:2,5, Chrudim B - Hlinsko A 5:3, Polabiny E - Hlinsko B 6:2, Rapid Pardubice E - Rapid Pardubice D 4,5:3,5, Bohemia Pardubice B - Polabiny D 4:4, Chotěboř C - Heřmanův Městec 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

14.12.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachový Spolek Železné hory
Ve čtvrtek 11.prosince 2014 se v prostorách ZŠ Třemošnice uskutečnil 2.ročník Vánočního šachového turnaje žáků spřátelených základních škol západní oblasti regionu Železné hory, v němž se prosadili favorité.
Probouzející se Západ našeho kraje (zastoupený šachovým oddílem TJ ENERGETIK Chvaletice) začal budovat opravdu od podlahy a v současnosti se uvedený mladý oddíl věnuje dětem již ve 4 centrech (Třemošnice, Ronov nad Doubravou, Chvaletice a Týnec nad Labem). Vedle dvacítky již registrovaných dětí v šachovém svazu ČR zde kroužky navštěvuje dalších 70 dětí. Proto se vedení šachového oddílu TJ ENERGETIK rozhodlo od ledna příštího roku osamostatnit a založit spolek pod názvem ŠACHOVÝ SPOLEK ŽELEZNÉ HORY.
Ke změně názvu šachového oddílu dojde ihned po registraci nového subjektu u Krajského soudu s tím, že následně do něj dojde k automatickému převedení všech hráčů, kteří vystupovali až dosud pod TJ ENERGETIK Chvaletice.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

13.12.14 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 2.turnaj
Druhý turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 14-16 uspořádali v sobotu 13.prosince 2014 DDM spolu s ŠO Hlinsko za účasti 70 hráčů ze 13 oddílů.
V kategorii do 16 let zvítězil Jakub Nešpor z Poličky před Matějem Kupsou z Lanškrouna a Patrikem Žejdlíkem z Polabin, nejlepší z pouhých dvou dívek byla Veronika Šmajzrová z Ústí n/O..
V kategorii do 14 let byl nejúspěšnější Ondřej Novotný z Hlinska následovaný Erikem Žejdlíkem z Polabin a Rudolfem Junem z Chotěboře, těsně za nimi skončila nejlepší dívka Julie Kalousová z Lanškrouna.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chotěboře, Chvaletic, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice a Ústí n/O., průběžné celkové pořadí naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

13.12.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR v bleskové hře
V sobotu 13.prosince 2014 se v Brně-Jundrově uskutečnilo Mistrovství ČR v bleskové hře v kategoriích Muži, Ženy a Mládež za účasti 112 hráčů. Mezi nimi bylo i 11 hráčů ze 4 oddílů našeho kraje (Rapid Pardubice, Polabiny, Vysoké Mýto a Chotěboř) a vedli si docela dobře.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

08.12.14 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 4/2014
Poslední čtvrtá schůze VV PDŠS v roce 2014 se uskutečnila dne 20.listopadu 2014 v Chocni. VV na ní provedl kontrolu dříve uložených úkolů, vyslechl zprávy z komisí STK, KM a hospodáře, schválil proplacení předložených faktur a konání konference delegátů v termínu 31.ledna 2015 v Chocni a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

08.12.14 Sekce : Soutěže žáků
Dorostenecká liga PDŠS 2014/15
Do Dorostenecké ligy PDŠS 2014/15 se letos i přes dvakrát prodloužený termín přihlásilo pouze 7 hráčů a tak se liga pro letošní sezónu ruší. Kvalifikačním turnajem pro Polofinále MČR juniorů a dorostenců a MČR juniorek a dorostenek tak budou nadcházející České šachové Vánoce v Litomyšli.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

07.12.14 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 1.ligy východ podlehla Chrudim v Orlové 5,5:2,5. Další výsledky: Kroměříž - Zlín 4:4, Grygov - Rychnov n/Kn. 5,5:2,5, Duras Brno A - Duras Brno B 6:2, Staré Město - Slezan Opava 5:3, Lokomotiva Brno - Frýdek-Místek B 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

07.12.14 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Polabiny C - Rapid Pardubice C 4,5:3,5, Bohemia Pardubice - Česká Třebová 4:4, Chotěboř B - Moravská Třebová 2:6, Vysoké Mýto B - Žamberk 6:2, Litomyšl - Chotěboř A 1,5:6,5, Zaječice - Lanškroun 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

07.12.14 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Krouna - Svitavy B 2:3, Němčice - Polička F 4:1, Svitavy C - Polička E 0:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

07.12.14 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Letohrad B 3:2, Jablonné n/O. - Kunvald C 3:2, Mistrovice A - Kunvald B 3:2, Žamberk C - Městečko Trnávka 2,5:2,5, Ústí n/O. D - Mistrovice B 2,5:2,5, Červená Voda - Lanškroun C 2,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

07.12.14 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Polabiny I - Chrudim D 1,5:3,5, Chrudim C - Polabiny G 3,5:1,5, Rapid Pardubice F - Polabiny H 4:1, Miřetice - Krucemburk 2:3, Polabiny F - Rapid Pardubice G 1,5:3,5, Chvaletice - Hlinsko C 4,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

06.12.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Losinského kapra
V sobotu 6.prosince se v Koutech nad Desnou uskutečnil XXII.ročník otevřeného turnaje v rapidu O Losinského kapra, kterého se zúčastnilo 119 hráčů. Mezi nimi byla i celá řada hráčů z našeho kraje, z nichž se nejlépe umístili Martin Červený na 8.místě a Aleš Jedlička (oba Polabiny) na 9. místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.12.14 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu východ - páté kolo
V sobotu 6.prosince 2014 pokračovala Extraliga dorostu skup. východ zápasy pátého kola, v němž Polabiny porazily Poličku vysoko 5,5:0,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

06.12.14 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga ml. dorostu sever - páté a šesté kolo
V sobotu 6.prosince 2014 pokračovala 1.liga družstev dorostu skup. sever zápasy pátého a šestého kola, po nichž naši zástupci (Polabiny B, Polička B, Lanškroun, Ústí n/O. i Polabiny C) setrvali na dříve získaných místech tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

03.12.14 Sekce : Přebory škol
Krajská finale přeboru škol
V úterý 2.prosince 2014 se ve Svitavách uskutečnily finalové boje Krajských přeborů čtyřčlenných družstev škol ve všech třech kategoriích.
V kategorii 1.-5.tříd byli nejúspěšnější zástupci ZŠ Třemošnice před ZŠ Felberova Svitavy, v kategorii 6.-9.tříd bylo nejúspěšnější družstvo Gymnazia Ústí n/O. před Gymnaziem Lanškroun a v kategorii středních škol zvítězilo Sportovní Gymnazium Pardubice před Gymnaziem Chrudim.
Všechna uvedená družstva postupují do celostátního finale příslušných kategorií.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

30.11.14 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - druhé dvoukolo
O posledním listopadovém víkendu 29.-30.listopadu 2014 pokračovala tht Extraliga druhým dvoukolem, v němž se naši zástupci představili na domácí půdě. Dařilo se však jen Rapidu Pardubice, který nejprve zdolal Labortech Ostrava 5,5:2,5 a v neděli i Ostravu-Porubu 4,5:3,5. Polabiny už tak úspěšné nebyly - v sobotu podlehly Ostravě-Porubě 2,5:5,5 a v neděli i Labortechu Ostrava vysoko 1:7.
Další výsledky: sobota: Litovel - Lysá n/L. 3:5, Frýdek-Místek - Mahrla Praha 5:3, Karviná - Turnov 3,5:4,5, Třinec - Nový Bor 0,5:7,5
neděle: Mahrla Praha - Litovel 2:6, Lysá n/L. - Frýdek-Místek 5:3, Nový Bor - Karviná 6:2, Turnov - Třinec 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

30.11.14 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - třetí kolo
Ve třetím kole 2.ligy skupiny D převážily naše plusy nad minusy. AKIS Pardubice deklasoval doma Žďár n/S. vysoko 7:1 a Polička A porazila doma Jičín B těsně 4,5:3,5, Ústí n/O. přivezlo z Lípy nečekaný bod za remizu 4:4 a stejným poměrem skočilo i utkání Vysokého Mýta s Polabinami B. Jedinou prohru tak zaznamenala Polička B v domácím utkání se Zábřehem v poměru 2,5:5,5.
Další výsledky: Velké Losiny - Hradec Králové B 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

30.11.14 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. B - Polička C 6,5:1,5, Litomyšl B - Choceň 3,5:4,5, Kunvald - Svitavy 2,5:5,5, Česká Třebová B - Dolní Čermná 4,5:3,5, Horní Čermná - Žamberk B 4,5:3,5, Lanškroun B - Letohrad 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

30.11.14 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Chotěboř C - Polička D 5:3, Heřmanův Městec - Bohemia Pardubice B 3:5, Polabiny D - Rapid Pardubice E 4:4, Rapid Pardubice D - Polabiny E 3:5, Hlinsko B - Chrudim B 2:6, Hlinsko A - Bohdaneč 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

29.11.14 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - druhý turnaj
Druhý turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-12 uspořádal v sobotu 29.listopadu 2014 ŠO Hlinsko a zúčastnilo se ho celkem 60 hráčů z 12 oddílů.
V kategorii do 12 let zvítězil 'přespolní' Filip Rokoš z Hradce Králové před Rudolfem Junem z Chotěboře a Martinem Stočkem z Polabin, nejlepší z dívek byla Barbora Málková z Lanškrouna.
V kategorii do 10 let byl suverénně nejlepší Vít Pilař z Polabin, druhý skončil Filip Málek z Lanškrouna a třetí byl Andrej Bartoš z Poličky, prvenství mezi dívkami patřilo Tereze Šulcové z Polabin.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chotěboře, Chvaletic, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

29.11.14 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta
V sobotu 29.listopadu 2014 uspořádal ŠO TJ Sokol Mistrovice tradiční již 17.ročník Turnaje Járy Masopusta v rapidu, kterého se zúčastnilo rovných 60 hráčů.
Přesvědčivé vítězství si vybojoval FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před Martinem Šmajzrem z Rychnova n/Kn. a Patrikem Krušinou ze Svitav, nejlepší ženou byla Gabriela Obermajerová z Kunvaldu.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

23.11.14 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - třetí kolo
Ve třetím kole 1.ligy východ se Chrudimi na domácí půdě nedařilo a podlehla Grygovu 2,5:5,5.
Další výsledky: Lokomotiva Brno - Kroměříž 3,5:4,5, Frýdek-Místek B - Staré Město 5,5:2,5, Slezan Opava - Duras Brno A 2:6, Duras Brno B - Orlová 5:3, Rychnov n/Kn. - Zlín 3:5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

23.11.14 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Zaječice - Polabiny C 3:5, Lanškroun - Litomyšl 5:3, Chotěboř A - Vysoké Mýto B 6,5:1,5, Žamberk - Chotěboř B 4,5:3,5, Moravská Třebová - Bohemia Pardubice 1:7, Česká Třebová - Rapid Pardubice C 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

23.11.14 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - třetí kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Svitavy C - Krouna 3:2, Polička E - Němčice 3,5:1,5, Polička F - Svitavy B 2,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

23.11.14 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Červená Voda - Ústí n/O. C 3:2, Lanškroun C - Ústí n/O. D 1,5:3,5, Mistrovice B - Žamberk C 0,5:4,5, Městečko Trnávka - Mistrovice A 1,5:3,5, Kunvald B - Jablonné n/O. 1,5:3,5, Kunvald C - Letohrad B 1,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

23.11.14 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Chvaletice - Polabiny I 5:0, Hlinsko C - Polabiny F 2,5:2,5, Rapid Pardubice G - Miřetice 3:2, Krucemburk - Rapid Pardubice F 2,5:2,5, Polabiny H - 1:4, Polabiny G - Chrudim D 1:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

22.11.14 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - první 3 kola
V sobotu 22.listopadu 2014 zahájil ve Chvaleticích a v Lanškrouně novou sezonu Krajský přebor družstev starších žáků za účasti 9 družstev. Po odehraných prvních třech kolech jsou v čele favorizovaná družstva Lanškrouna B a Hlinska.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

22.11.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Polofinale MČR juniorů a MČR juniorek
Ve dnech 16.-22.listopadu 2014 se ve Frýdku-Místku uskutečnilo Polofinale přeboru ČR juniorů a dorostenců společně s Mistrovstvím ČR juniorek a dorostenek, na němž se většině našich zástupců moc nedařilo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

20.11.14 Sekce : Soutěže žáků
Listina talentů PDŠS
Komise mládeže PDŠS aktualizovala listinu talentů, narozených v roce 2000 a ml., která je platná pro na období od 18.11.2014 do 17.11.2015. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK splňoval další mládežník dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

18.11.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
V pátek 14.listopadu 2014 ve věku 52 let tragicky zemřel dlouholetý hráč ŠK Bohemia Pardubice pan Jaroslav Zelenka. Čest jeho památce !
Poslední rozloučení se zesnulým se uskutečnilo ve čtvrtek 27.listopadu 2014 ve 13 hodin v obřadní síni pardubického krematoria.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

17.11.14 Sekce : Svazové informace
Dorostenecká liga PDŠS 2014/15 - propozice
Komise mládeže vydala Propozice čtvrtého ročníku Dorostenecké ligy PDŠS pro sezonu 2014/15, která se bude hrát stejně jako v minulých sezonách švýcarským systémem na 7 kol.
Vzhledem k doposud stále nízkému počtu přihlášených se termín pro zaslání přihlášky do Dorostenecké ligy PDŠS 2014/15 prodlužuje do neděle 23.11.2014 s tím, že 1.kolo se prozatím odkládá !!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

17.11.14 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru škol kat. 1.-5.tříd a 6.-9.tříd - účastníci
Po vyhodnocení výsledků, účasti i zájmu oprávněných škol z okresních kol o účast v Krajském finale škol v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd vydala Komise mládeže seznam škol, které se 2.prosince 2014 ve Svitavách utkají v Krajském finale o postup na Mistrovství ČR škol.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

16.11.14 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech mládeže kategorií do 8 a do 10 let
V Harrachově se ve dnech 14.-16.listopadu 2014 uskutečnilo Mistrovství Čech mládeže v nejmladších kategoriích do 10 a 8 let, na nichž byl náš kraj zastoupen 11 účastníky z Chotěboře, Chvaletic, Poličky a Polabin. Na medaile nikdo z nich nedosáhl, ale jistý postup na Mistrovství ČR v kategorii H/D 10 si vybojoval Michal Jareš z Chvaletic - Blahopřejeme !!! a do 10 místa se vešel ještě Adam Švanda z Poličky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

16.11.14 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - druhé kolo
Ve druhém kole 2.ligy skup. D se našim zástupcům moc nedařilo. Jediné vítězství poměrem 5,5:2,5 si ze Zábřehu přivezla Polička A a remizou 4:4 skončilo pardubické derby mezi Polabinami B a AKISEM. Zbývající družstva vyšla naprázdno - Ústí n/O. podlehlo doma Velkým Losinám 3:5, Vysoké Mýto prohrálo v Jičíně B těsně 4,5:3,5 a Polička B podlehla v Hradci Králové B vysoko 7:1. Další výsledky: Žďár n/S. - Lípa 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

16.11.14 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Lanškroun B 5,5:2,5, Letohrad - Horní Čermná 5,5:2,5, Žamberk B - Česká Třebová B 2,5:5,5, Dolní Čermná - Kunvald 4:4, Svitavy - Litomyšl B 5:3, Choceň - Ústí n/O. B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

16.11.14 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička D - Hlinsko A 3,5:4,5, Lázně Bohdaneč - Hlinsko B 5:3, Chrudim B - Rapid Pardubice D 5,5:2,5, Polabiny E - Polabiny D 4,5:3,5, Rapid Pardubice E - Heřmanův Městec 4:4, Bohemia Pardubice B - Chotěboř C 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

16.11.14 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - první turnaj
První turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 14-16 uspořádal v sobotu 15.listopadu 2014 ŠK Energetik Chvaletice ve velkém sále Domu Kultury za účasti celkem 84 hráčů z 11 oddílů.
V kategorii H/D 16 byl mezi 29 účastníky nejlepší Jan Tulis před Jakubem Nešporem (oba Polička) a Vojtěchem Říhou z Hlinska, dívky se nezúčastnily.
V kategorii H/D 14 hrálo 55 hráčů a vítězství získal Tomáš Ludvík z Polabin před Michalem Ročňákem z Hlinska a Erikem Žajdlíkem z Polabin, nejlepší z dívek byla Marie Vašková z Hlinska.
Postřehy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chvaletic, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

14.11.14 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorií 1.-5. a 6.-9. tříd
V pátek 14.listopadu 2014 se v Chvaleticích uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice za účasti sedmi družstev kategorie 6.-9.tříd a pěti družstev kategorie 1.-5.tříd, hrané společně v jedné skupině švýcarským systémem na 7 kol.
V kategorii 6.-9.tříd zvítězili zástupci ZŠ Pardubice-Polabiny I před ZŠ Sezemice a ZŠ Chvaletice A, v kategorii 1.-5.tříd byli nejúspěšnější hráči ZŠ Závodu míru Pardubice - červení před dalším družstvem ZŠ Závodu míru Pardubice - modří, třetí skončili hráči ZŠ Štefánikova Pardubice.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

13.11.14 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim kategorií 1.-5. a 6.-9. tříd
Ve čtvrtek 13.listopadu 2014 se v Třemošnici uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Chrudim za účasti sedmi družstev kategorie 6.-9.tříd a tří družstev kategorie 1.-5.tříd. Díky zpoždění vlaku a ztráty navazujícího spojení se zahájilo s hodinovým zpožděním, takže se turnaj odehrál jen v jedné skupině švýcarským systémem na 6 kol.
V kategorii 6.-9.tříd suverénně kralovala hlinecká družstva v pořadí ZŠ Resslova, Gymnazium K.Raise a ZŠ Ležáků, v kategorii 1.-5.tříd zvítězilo družstvo ZŠ Chrast.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

12.11.14 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 6.-9.tříd
Ve středu 12.listopadu 2014 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo 14(!!) družstev z 11 škol. Vítězství si vybojovali zástupci Gymnazia Ústí n/O. těsně před Gymnaziem Lanškroun, na třetím místě už s odstupem skončila ZŠ Jiráskova Lanškroun.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

09.11.14 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - druhé kolo
Ve druhém kole 1.ligy východ podlehla Chrudim ve Zlíně nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5 a v předehrávaném utkání 6.kola remizovala ve Starém Městě 4:4.
Další výsledky: Kroměříž - Rychnov n/Kn. 5,5:2,5, Grygov - Duras Brno B 6,5:1,5, Orlová - Slezan Opava 6:2, Duras Brno A - Frýdek-Místek B 6:2, Staré Město - Lokomotiva Brno 5,5:2,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

09.11.14 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Polabiny C - Česká Třebová 5:3, Rapid Pardubice C - Moravská Třebová 5:3, Bohemia Pardubice - Žamberk 7:1, Chotěboř B - Chotěboř A 4:4, Vysoké Mýto B - Lanškroun 3:5, Litomyšl - Zaječice 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

09.11.14 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - druhé kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy následující výsledky: Krouna - Polička F 1,5:3,5, Svitavy B - Polička E 1,5:3,5, Němčice - Svitavy C 3,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

09.11.14 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Kunvald C 4:1, Letohrad B - Kunvald B 3,5:1,5, Jablonné n/O. - Městečko Trnávka 2:3, Mistrovice A - Mistrovice B 3,5:1,5, Žamberk C - Lanškroun C 2:3, Ústí n/O. D - Červená Voda 3,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

09.11.14 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Polabiny I - Polabiny G 2,5:2,5, Chrudim D - Polabiny H 3,5:1,5, Chrudim C - Krucemburk 2,5:2,5, Rapid Pardubice F - Rapid Pardubice G 3:2, Miřetice - Hlinsko C 1:4, Polabiny F - Chvaletice 1,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

09.11.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Mohelnice 2014
V sobotu 8.listopadu 2014 se v Mohelnici uskutečnil 28.ročník otevřeného turnaje v rapidu, kterého se zúčastnilo celkem 84 hráčů. Mezi nimi byly i dvě pětičlenné výpravy z našeho kraje (z Lanškrouna a Poličky) a vedly si docela úspěšně.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

08.11.14 Sekce : Krajská soutěž st. žáků
Krajská soutěž družstev mládeže - 1.turnaj
V sobotu 8.listopadu 2014 se v Lanškrouně uskutečnil 1.turnaj Krajské soutěže družstev mládeže za účasti 14 (!) družstev šesti oddílů výhradně z (severo)východní části kraje. V sedmikolovém turnaji hraném švýcarským systémem si vítězství suverénně vybojovalo družstvo Lanškroun C před Lanškrounem D a Kunvaldem.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž st. žáků

06.11.14 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kat. 1.-5. tříd a 6.-9. tříd
Ve čtvrtek 6.listopadu 2014 se v Poličce uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1.-5. tříd i 6.-9. tříd, hraného švýcarským systémem na 7 kol v jedné skupině za účasti celkem 11 družstev .
V kategorii 6.-9. tříd byli nejlepší hráči Gymnazia Polička před ZŠ Na Lukách Polička A a ZŠ Zámecká Litomyšl, v kategorii 1.-5. tříd zvítězilo družstvo ZŠ Felberova Svitavy A.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

04.11.14 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 1.-5.tříd
V pondělí 3.listopadu 2014 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 5 družstev převážně ze severovýchodní části okresu. Vítězství si vybojovali zástupci ZŠ Dolní Čermná těsně před ZŠ Kláštěrec n/O., třetí skončila ZŠ Dobrovského Lanškroun.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

03.11.14 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - první dvoukolo
O víkendu 1.-2.listopadu 2014 odstartovala prvním dvojkolem tht Extraliga, v níž má nás kraj zastoupení dvěma družstvy z Pardubic. Ta se utkala s družstvy ze severu Čech a (bohužel) vyšla zcela naprázdno - nejen favorité z Nového Boru ale i hráči Turnova byli tentokrát lepší.
Výsledky: sobota: Lysá n/L. - Karviná 6,5:1,5, Mahrla Praha - Třinec 4,5:3,5, Turnov - Rapid Pardubice 4,5:3,5, Nový Bor - Polabiny 7:1, Labortech Ostrava - Litovel 4,5:3,5, Poruba - Frýdek-Místek 3,5:4,5
neděle: Třinec - Lysá n/L. 2,5:5,5, Karviná - Mahrla Praha 1,5:6,5, Polabiny - Turnov 3:5, Rapid Pardubice - Nový Bor 2,5:5,5, Frýdek-Místek - Labortech Ostrava 2,5:5,5, Litovel - Poruba 3:5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

03.11.14 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - první kolo
V dalším ročníku 2.ligy skupiny D tvoří naši zástupci plnou polovinu startujících - ale už první kolo naznačilo, že její udržení do další sezony bude velice obtížné. V Poličském derby zvítězilo Ačko nad Béčkem přesvědčivě 6:2, AKIS Pardubice zdolal doma Jičín B těsně 4,5:3,5 a stejným poměrem porazilo Vysoké Mýto také doma Zábřeh, ale pak už to bylo horší - neúplné Ústí n/O. podlehlo doma děravému Hradci Králové B vysoko 1,5:6,5 a také družstvo Polabin B v seniorské sestavě podlehlo venku kompletní Lípě 5:3.
Další výsledky: Velké Losiny - Žďár n/S. 5:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

03.11.14 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - první kolo
V prvním kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Choceň - Polička C 5:3, Ústí n/O. B - Svitavy 4:4, Litomyšl B - Dolní Čermná 7:1, Kunvald - Žamberk B 4,5:3,5, Česká Třebová B - Letohrad 2,5:5,5, Horní Čermná - Lanškroun B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

03.11.14 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - první kolo
V prvním kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Bohemia Pardubice B - Polička D 6,5:1,5, Chotěboř C - Rapid Pardubice E 5:3, Heřmanův Městec - Polabiny E 3:5, Polabiny D - Chrudim B 3:5, Rapid Pardubice D - Bohdaneč 3,5:4,5, Hlinsko B - Hlinsko A 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

02.11.14 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech mládeže 2014
Ve dnech 25.října až 1.listopadu 2014 se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství Čech mládeže do 16 let, z něhož naši zástupci přivezli hned několik medailí a postupů na Mistrovství ČR.
V kategorii do 16 let získala zlatou medaili mezi dívkami Michaela Nová z Polabin za samostatné první místo v celkovém pořadí (!!!) a tak zlatou medaili mezi chlapci si odvezl až druhý v pořadí Josef Havelka z Lanškrouna - Blahopřejeme !!!
Medailové žně pokračovaly i v kategorii do 14 let, v níž zlato získal Vojtěch Říha z Hlinska a stříbro Matěj Půlpán z Polabin - Blahopřejeme !!!
V kategorii do 12 let už na nás medaile nezbyly, ale postup na MČR si vybojovali Ondřej Švanda a Lukáš Pavlíček (oba Polička).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

28.10.14 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech mládeže 2014 - průběh
Ve dnech 25.10.-1.11.2014 se v Harrachově hraje Mistrovství Čech mládeže v kategoriích H/D 12-16, kterého se účastní 26 mladých hráčů a hráček z Pardubického kraje. Průběžné zpravodajství z Mistrovství pochází z pera předsedy KM PDŠS Bc. Davida Schaffera, aktuální dojmy naleznete také v komentářích k jednotlivým kolům na webových stránkách Poličky nebo v serii článků na webu Ústí n/O..
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

25.10.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Hradec Králové
Ve dnech 18.-25.října 2014 se v Hradci Králové uskutečnil pátý ročník otevřeného turnaje serie Czechtour 2014/15, kterého se zúčastnila i řada našinců především z Pardubic. A podařilo se jim ostatním účastníkům ukázat, 'zač je v Pardubicích perník' !
Zasloužil se o to zejména Aleš Jedlička z Polabin, který napodobil svého bývalého oddílového kolegu Luboše Roška a stejně jako on při prvním ročníku tohoto turnaje v roce 2010 v turnaji zvítězil - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.10.14 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - první kolo
V prvním kole 1.ligy východ Chrudim na domácí půdě ani v děravé sestavě nezaváhala a zvítězila nad Rychnovem n/Kn. nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5.
Další výsledky : Staré Město - Kroměříž 4,5:3,5, Lokomotiva Brno - Duras Brno A 4:4, Frýdek-Místek B - Orlová 3:5, Opava - Grygov 4,5:3,5, Duras Brno B - Zlín 1,5:6,5.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

19.10.14 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - první kolo
V prvním kole nového ročníku Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky:
Litomyšl - Polabiny C 3:5, Zaječice - Vysoké Mýto B 6:2, Lanškroun - Chotěboř B 4,5:3,5 , Chotěboř A - Bohemia Pardubice 4:4, Žamberk - Rapid Pardubice C 3:5, Moravská Třebová - Česká Třebová 3:5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

19.10.14 Sekce : Krajská soutěž střed
Krajská soutěž jih - první kolo
V prvním kole Krajské soutěže jih, hrané v této sezoně netradičně v šesti účastnících dvoukolově, byly dosaženy tyto výsledky: Němčice - Krouna 5:0, Svitavy C - Svitavy B 1:4, Polička E - Polička F 4:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž střed

19.10.14 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - první kolo
V prvním kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Ústí n/O. D - Ústí n/O. C 1,5:3,5, Červená Voda - Žamberk C 2,5:2,5, Lanškroun C - Mistrovice A 1:4, Mistrovice B - Jablonné n/O. 3:2, Městečko Trnávka - Letohrad B 2,5:2,5, Kunvald B - Kunvald C 3,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

19.10.14 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - první kolo
V prvním kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny F - Polabiny I 4:1, Chvaletice - Miřetice 4,5:0,5, Hlinsko C - Rapid Pardubice F 1:4, Rapid Pardubice G - Chrudim C 1:4, Krucemburk - Chrudim D 2,5:2,5, Polabiny H - Polabiny G 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

18.10.14 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 1.turnaj
V sobotu 18.října 2014 se v Poličce uskutečnil první kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích do 10 a 12 let, kterého se zúčastnilo celkem 70 chlapců a dívek z 11 oddílů/klubů.
V kategorii do 12 let zvítězil Michal Jareš z Chvaletic před Janem Jirouškem z České Třebové a Adamem Švandou z Poličky, nejlepší dívkou byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V nejmladší kategorii do 10 let nedal nikomu šanci Michal Ďuriančík ze Svitav a zvítězil s plným bodovým ziskem 7/7, druhý skončil Martin Stoček z Polabin a třetí byl Adam Zelenka z Hlinska, vítězství mezi dívkami získala Tereza Šulcová z Polabin.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Č.Třebové, Hlinska, Chotěboře, Chvaletic, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

13.10.14 Sekce : Svazové informace
Přehled rozhodčích PDŠS ke dni 13.10.2014
Začátkem září uspořádala Komise rozhodčích v Chocni školení a doškolení rozhodčích, na němž získalo nebo obnovilo 3. a 2.třídu 16 rozhodčích z našeho kraje. V současnosti má v kraji platnou kvalifikaci celkem 112 rozhodčích, z nichž však osmi rozhodčím platnost končí již k 31.12.2014 a o její prodloužení se nepokusili (v seznamu jsou uvedeni červeně).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

13.10.14 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu východ - první čtyřkolo
Ve dnech 11.-12.října 2014 se v Brně uskutečnila první čtyři kola nového ročníku Extraligy dorostu sk. východ, v níž startují i dvě družstva z našeho kraje - 2222 ŠK Polabiny a Polička.
Po prvním soustředění jsou na tom lépe Polabiny, jimž se třemi vítězstvími a jednou remizou patří druhá příčka, Polička s jednou výhrou a jednou remizou je na páté příčce (z osmi účastníků).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

13.10.14 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga ml. dorostu sever - první čtyřkolo
Ve dnech 11.-12.října 2014 se v Poličce uskutečnila první čtyři kola nového ročníku 1.ligy dorostu sk. sever, v níž hraje i pět družstev našeho kraje - Polabiny B a C, Polička B, Lanškroun a Ústí n/O..
První kola přinesla nejvíce bodů Polabinám B, které po třech výhrach a jedné remize zaujímají třetí příčku ve dvanáctičlenném startovním poli, Lanškroun je čtvrtý, Polička B pátá, Ústí n/O. osmé a Polabiny C jsou s odstupem poslední.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

11.10.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Hlinecký dvojpěšec
V sobotu 11.října 2014 uspořádal ŠK Hlinsko 3.ročník přátelského turnaje dvojic 'Hlinecký dvojpěšec', kterého se zúčastnilo 23 dvojic, v nichž alespoň jeden hráč musel být narozen v roce 2001 nebo později.
Prvenství získala favorizovaná dvojice 'Asterix a Obelix' před 'Chotěbořskými zabijáky' a 'Sebrankou', všichni si však především dobře zahráli !!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.10.14 Sekce : Soutěže žáků
Podzimní soustředění CTM PDŠS
Ve dnech 4.-5.října 2014 uspořádalo Centrum talentované mládeže PDŠS ve spolupráci s ŠK Štefanydes Polička v České Třebové podzimní soustředění talentované mládeže, v jehož průběhu kromě přednášek absolvovali jeho účastníci i dva pětikolové turnaje se zápočtem na LOK.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

05.10.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Fejfarův Memoriál
V sobotu 4.října 2014 se v Novém Boru uskutečnil 38.ročník bleskového turnaje 'Fejfarův Memoriál', kterého se zúčastnilo 40 hráčů. Mezi nimi byli i tři pardubáci, kteří úspěšně zasáhli i do bojů o medaile - druhé místo obsadil GM Miloš Jirovský a 'bramborovou medaili' získal Sergej Petuchov (oba Rapid Pardubice).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.10.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Informace Komise rozhodčích ŠSČR
V polovině září se objevila na oficiálním webu FIDE výzva a výklad o uplatňování článku 11.3b a neschválené změně tohoto článku na srpnovém kongresu v Tromso, kterou se od 1.10.2014 mají všichni rozhodčí řídit.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

28.09.14 Sekce : Soutěže žáků
Aktualizovaná listina talentů PDŠS k 23.9.2014
Komise mládeže PDŠS po vyjití zářijové listiny LOK aktualizovala Listinu talentů PDŠS pro sezonu 2013/14, na níž je v současnosti 10 talentů ve skupině A a 9 talentů ve skupině B. Další Listina talentů PDŠS, platná již pro sezonu 2014/15, bude zpracována po skončení letošních Přeborů Čech mládeže.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

28.09.14 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy
V sobotu 27.září 2014 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny v Chotči 16.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, kterého se zúčastnilo 52 hráčů z 12 oddílů/klubů. Stupně vítězů obsadili tři nejvýše nasazení hráči - FM Michal Novotný, FM Jakub Půlpán a Matěj Hrabuša (všichni Polabiny). I další místa patřila především Polabinským zástupcům, kteří do první patnáctky pustili jen tři cizí hráče.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.09.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Los soutěží družstev PDŠS pro sezonu 2014/15
Ve středu 24.září 2014 se v Chocni uskutečnilo losování soutěží družstev PDŠS pro sezonu 2014/15. Zatímco u soutěží osmičlenných družstev (KP1 a obou skupin KP2) vše proběhlo ve standardních kolejích, díky hlasování zástupců skupiny KS jih se tentokrát budou Krajské soutěže pětičlenných družstev (západ, jih, východ) hrát v netradičním složení 12-6-12 (skupina jih bude hrát dvoukolově) !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.09.14 Sekce : Soutěže žáků
Vyhodnocení konkurzů Komise mládeže pro sezonu 2014/15
Komise mládeže PDŠS zveřejnila vyhodnocení konkurzu na pořádání vypsaných soutěží mládeže v sezoně 2014/15, které se týká takřka 20 soutěží jednotlivců i družstev.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

24.09.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Žamberecký mish mash 2014
Ve dnech 5. až 7. Září 2014 se v Žamberku konal již 5.ročník turnaje Žamberecký mish mash, v němž se spolu utkala 4-členná družstva v 5 disciplínách - nohejbalu, volejbalu, fotbalu, blitz a rapid šachu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

15.09.14 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 3/2014
Třetí schůze VV PDŠS v roce 2014 se uskutečnila dne 4.září 2014 v Pardubicích. VV na ní provedl kontrolu dříve uložených úkolů, vyslechl zprávy z komisí STK, KM, hospodáře a KR, rozhodl o provedení ankety o rozdělení družstev v KS mezi dotčenými oddíly, schválil udělení pokut za pozdní úhradu startovného do soutěží družstev PDŠS, projednal využití dotace od ŠSČR pro TCM a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

14.09.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR mládeže v rapidu 2014
Ve dnech 13.-14.září 2014 se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapidu, kterého se z našeho kraje zúčastnilo 17 mladých hráčů a hráček a z něhož naši zástupci přivezli jednu stříbrnou medaili zásluhou Kateřiny Dudlové z Ústí n/O. - Blahopřejeme !!!
Umístění dalších našinců už ale tak optimistické nebylo - ke světlým výsledkům patří jen 5.místo Tomáše Ludvíka v H12 a 6.místo Matěje Půlpána v H14 (oba Polabiny) a do desítky nejlepších se dostala i Marie Vašková z Hlinska.
A jak se výsledky líbí trenérům, to se možná dočtete na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chvaletic, Polabin, Poličky a Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

13.09.14 Sekce : Ostatní akce v kraji
O krále Železných hor
V sobotu 13.září 2014 uspořádal mladý šachový oddíl TJ Energetik Chvaletice v prostorném tanečním sále místního Domu kultury druhý ročník šachového turnaje v rapidu 'O krále Železných hor', kterého se i přes značnou konkurenci dalších turnajů (GP ŠSČR Hostivice, rapid Brno-Bystrc, rapid Moravský Beroun, blesk Pečky) stejně jako loni zúčastnilo 48 hráčů z 26 oddílů/klubů a to nejen z ČR. A nebyla to žádná 'ořezávátka' - ve startovním poli s průměrným koeficientem turnaje 1863 byl 1 GM, 3 IM a 5 FM !!
Ve svižně a korektně probíhajícím turnaji nebyla nouze o celou řadu překvapení, papíroví favorité však přece jen většinou skončili v popředí tabulky (i když mnohdy s pořádně odřenými zády). O místa 'na bedně' se s výsledkem 7/9 rozdělila trojice hráčů v pořadí FM Martin Červený z Polabin, IM Josef Přibyl a Daniel Rous (oba Holdia DP Praha), zajímavé bylo i pořadí hráčů na 4-6 místě IM Jaroslav Bureš ze Starého Města, GM Jan Krejčí z Litovle a FM Aleš Jedlička z Polabin a to se někteří další favorité museli spokojit s ještě skromnějším umístěním. Kromě desítky velice slušných finančních a další více než dvacítky věcných cen byli za účast odměněni i nejlepší žena a také nejmladší a nejstarší hráč (Jitka Lorencová z Letohradu, Adam Josef Ret z Polabin a Jiří Vencl z České Třebové).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

08.09.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Přestupy členů PDŠS k 5.9.2014
Dne 5.září 2014 zveřejnila Organizační komise ŠSČR informaci o schválených přestupech, v nichž tentokrát figuruje 24 našich/bývalých/nových hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.09.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
O putovní pohár Makkabi Boskovice
V neděli 7.září 2014 se v Boskovicích uskutečnil 16.ročník bleskového turnaje O putovní pohár Makkabi, kterého se zúčastnilo 56 hráčů (včetně 2 GM). Mezi nimi byly i dvě výpravy našinců (z Pardubic a Poličky), jejichž členové se však většinou nacházeli až v hloubi peletonu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.09.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR juniorů v rapidu
Ve dnech 6.-7.září 2014 se ve Světlé n/S. konalo Mistrovství ČR juniorů v rapidu, jehož se zúčastnilo plných 19 (!) zástupců našeho kraje. Na stupně vítězů v celkovém pořadí sice nikdo z nich nedosáhl, ale Jan Macháň obsadil 3.místo v kategorii U18, Václav Grundman skončil třetí v U16, Erik Žajdlík (všichni Polabiny) byl druhý v U12, Rudolf Jun z Chotěboře byl druhý v U10 a Polabiny přivezly domů první i druhé místo v soutěži družstev.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.09.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Turnovský Granát
V sobotu 6.září 2014 byl zahájen další ročník GR ŠSČR v rapidu v Turnově turnajem Turnovský Granát, kterého se zúčastnilo 98 hráčů. Turnaje se zúčastnila také čtveřice pardubických hráčů, z nichž nejúspěšněji skončil GM Petr Neuman z Rapidu na druhém místě - Blahopřejeme !!! - a ani zástupci Polabin se nedali zahanbit.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

05.09.14 Sekce : Soutěže žáků
Směrnice pro pořádání turnajů mládeže
Komise mládeže PDŠS zveřejnila aktualizované Směrnice pro pořádání KP mládeže jednotlivců, obsahující kromě všeobecných ustanovení také povinnosti komise mládeže, povinnosti a práva pořadatele, hodnocení výsledků v jednotlivých turnajích a celkové hodnocení výsledků.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

05.09.14 Sekce : Soutěže žáků
Rozpis soutěží družstev mládeže PDŠS na sezonu 2014/15
Komise mládeže PDŠS vydala Rozpis soutěží družstev mládeže, platný pro sezonu 2014/15.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

05.09.14 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS v sezoně 2014/15
KM PDŠS vypisuje konkurzy na pořádání krajských soutěží mládeže v sezoně 2014/15 s tím, že termín na podání přihlášek do konkurzů je do 21.9.2014 !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

31.08.14 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího
V sobotu 30.srpna 2014 uspořádal ŠO TJ Jablonné n/O. 5.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, kterého se zúčastnilo 92 hráčů z 34 oddílů/klubů. Vítězství si na lepší pomocné hodnocení vybojoval FM Jakub Půlpán z Polabin před GM Janem Krejčím z Litovle, třetí příčku obsadil Jan Soural z Prahy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

23.08.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Soutěže družstev PDŠS pro sezonu 2014/15
STK PDŠS zveřejnila seznam družstev, která se ke dnešnímu dni přihlásila do soutěží PDŠS na sezonu 2014/15. Krajský přebor 1.třídy i obě skupiny Krajského přeboru 2.třídy jsou již naplněné (a v podstatě i rozdělené do skupin), do Krajské soutěže je možné se ještě dodatečně přihlásit do 31.8.2014 s tím, že rozdělení družstev KS do skupin bude provedeno až po definitivním uzavření přihlášek.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

21.08.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Ligové soutěže družstev dorostu pro sezonu 2014/15
Komise mládeže ŠSČR provedla rozdělení družstev Extraligy dorostu a prvních lig dorostu do jednotlivých skupin, přičemž pardubický kraj bude mít v sezoně 2014/15 dva zástupce (Polabiny a Polička) v Extralize východ a pět zástupců (Polabiny B a C, Polička B, Lanškroun a Ústí n/O. ) ve skupině 1.ligy sever.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.07.14 Sekce : Ostatní zajímavosti
Los ligových soutěží družstev ŠSČR pro sezonu 2014/15
V sobotu 19.července 2014 se v pardubickém hotelu Sport uskutečnil los ligových soutěží družstev ŠSČR pro sezonu 2014/15. Původní návrh složení jednotlivých skupin prvních i druhých lig doznal po odhlášení několika družstev změny, díky nimž zůstává ve 2.lize Ústí n/O., které je spolu se všemi našimi účastníky zařazeno do skupiny D.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.06.14 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2014/15
STK Pardubického krajského šachového svazu vydala Rozpis soutěží družstev na sezonu 2014/15 včetně Přihlášky do soutěží.
Po odřeknutí účasti několika družstev ve 2.lize se v této soutěži nakonec udrželo družstvo ŠK Ústí n/O., což má významný vliv i na obsazení soutěží družstev KP1 a KP2 pro sezonu 2014/15. Vzhledem k výše uvedenému (a problémům při přihlašování družstev PDŠS do soutěží před startem minulého ročníku) STK důrazně upozorňuje na nutnost dodržení termínu zaslání přihlášek (tj. nejpozději do 31.7.2014) a to včetně zaplacení startovného, pokut, atd. s tím, že případným letošním opozdilcům budou bez vyjímky uděleny pokuty dle Rozpisu v plné výši.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.