Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

23.11.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Archiv všech článků sezony 2015/16

28.08.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR seniorů 2016
Ve dnech 20.-28.srpna 2016 se v Rychnově n/Kn. uskutečnilo Mistrovství ČR seniorů pro rok 2016, kterého se ve třech turnajích zúčastnilo celkem 149 hráčů včetně 20 našich zástupců, kteří však tentokrát žádnou 'díru do světa' neudělali.
V 'nejmladší' kategorii nad 50 let zvítězil CM Zdeněk Urban z Jičína, který nechal za sebou na druhém místě našeho čerstvého padesátníka FM Mariana Sabola z Vysokého Mýta až na druhé pomocné hodnocení.
'Hlavní' kategorie nad 60 let se stala kořistí ukrajinského FM Yrije Vorobyova, nejlepším z následující čtveřice českých hráčů byl Miloslav Pilař z pražského Vyšehradu a nejlepším našincem byl Oldřich Lorenc z Poličky na osmém místě.
Vítězem kategorie nad 70 let se stal favorizovaný Rudolf Mesiarik z Havířova, který měl nejlepší pomocné hodnocení z plné trojice hráčů se stejným počtem bodů, nejlepším z našich zástupců byl Pavel Hamrlík ze Žamberka na 27.místě.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

27.08.16 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Evropy mládeže 2016
Rekordních 1309 hráčů a hráček ze 49 zemí se ve dnech 18.-27.srpna 2016 zúčastnilo Mistrovství Evropy mládeže 2016, které se konalo v Praze. Mezi nimi bylo i 185 mládežníků z ČR včetně 14 hráčů našeho kraje.
Pohled na umístění českých zástupců takřka ve všech kategoriích není nijak růžový - naopak spíše šedivý. Zisk jediné (bronzové) medaile je maximum, čeho naši mladí zástupci dosáhli a s výjimkou nejstarších kategorií nebylo ani příliš těch, kteří uhráli alespoň 50% možných bodů. Nicméně díky možnosti startu v domácím prostředí si všichni zúčastnění mohli uvědomit, jak hodně by na sobě měli ještě zapracovat, aby jim alespoň Evropa i nadále neutíkala.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

31.07.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2016 - doprovodné soutěže
Ani v letošním roce nebyl šachový festival Czech Open 2016 ochuzen o doprovodné zejména dopolední akce, kterých bylo celkem 18 (takže každý zájemce měl možnost bohatého výběru) a zúčastnilo se jich celkem 1049 hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

31.07.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2016 - hlavní soutěže
Hlavní vrchol mezinárodního šachového festivalu Czech Open 2016 probíhal ve dnech 22.-30.července 2016, během nich se hrály čtyři hlavní turnaje, jichž se zúčastnilo celkem 1102 hráčů ze 47 zemí všech kontinentů.

Open A měl v tomto roce na startu 291 hráčů (včetně 6-ti hráčů s FIDE >2600 !) a dal by se s trochou nadsázky nazvat 'sólem pro pardubáky'.
Vítězství za samostatné první místo se ziskem 7,5/9 si odnesl 'pardubák jako poleno', gruzínský rodák se slovenským pasem startující za Arménii, žijící v Praze a hrající již dlouhou řadu let za Rapid Pardubice - GM Sergej Movsesian. Druhé místo s půlbodovým odstupem obsadil pardubický rodák v současné době startující za mistrovský tým 1.Novoborský GM Viktor Láznička, který byl nejlepším českým hráčem. Na 45.místě skončil nejlepší z našinců, hradecký rodák GM Martin Petr, hrající za Rapid Pardubice, a zapomenout nelze ani na největší překvapení turnaje - 19.místo poličského rodáka hrajícího t.č. v dresu Lysé n/L. a pardubických Polabin, který již po osmém kole splnil první normu GM (s druhým nejvyšším průměrem FIDE svých protihráčů v celém turnaji !) - IM Martina Červeného - všem Blahopřejeme !!!

Open B se hrál v režii zahraničních hráčů, když nejlepší z čechů Štěpán Tichý obsadil 7.místo a nejlepším z našinců se stal Václav Grundman z Polabin na 16.místě. Zapomenout nelze ani na našeho mladého hráče Tomáše Ludvíka z Polabin, který jako 200 nasazený skončil na 45.místě !

Open C ovládli rovněž zahraniční hráči, když nejlepším českým hráčem byl Stanislav Mezlík na 5.místě a nejlepším našincem byl Jakub Cach z Polabin na 10.místě. I v tomto turnaji se vyznamenali hned 3 naši mladí hráči - Jan Jiroušek, Rudolf Jun a Jan Nešpůrek, kteří si oproti nasazení polepšili o více než 100 míst !

Open D opanovali rovněž zahraniční účastníci, když nejlepším z čechů se stal Pavel Buk na 5.místě a nejlepším z našich hráčů byl Tomáš Mikulenka z Rapidu Pardubice na 10.místě, za zmínku stojí ještě výborné výsledky Martina Stočka a Karka Brožky, kteří skončili rovněž o více než 100 míst lépe než byli nasazeni.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.07.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy - pozvánka
V sobotu 24.září 2016 pořádá 2222 ŠK Polabiny 18.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, který se bude hrát v osvědčených prostorách Obecního hostince v Chotči.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

22.07.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2016 - rapid jednotlivců
Ve dnech 20.-21.července 2016 se v rámci Šachového festivalu Czech Open uskutečnil jeho druhý vrchol - soutěže jednotlivců v rapidu, kterých se ve třech skupinách zúčastnilo 403 hráčů.
Hlavní skupina A, která měla statut otevřeného Mistrovství ČR, se naprosto nečekaně stala 'pohřebištěm favoritů'. Vítězství si zajistil GM Kacper Piorun z Polska (6-tý nasazený) před GM Stanislavem Novikovem z Ruska (8-mý nasazený) a IM Abhimanyu Piranikem z Indie (až 86-tý nasazený !!), z českých hráčů se nejlépe umístili GM Štěpán Žilka na 10.místě, GM Robert Cvek na 13.místě a IM Vítězslav Rašík na 15.místě, z našich zástupců byl nejúspěšnější FM Jakub Půlpán na 23.místě.
Také ve skupině B se favoritům nedařilo - vítězství si vybojoval Egon Baskanov (29.nasazený) před Konstantinem Fedotovem (11.nasazený - oba z Ruska), třetí místo obsadil nejlepší z českých hráčů Jan Rusńák (9.nasazený) z Hořic, z našinců se nejvýše umístili hráči Rapidu Pardubice Matěj Prokop na pátém a Aleš Novotný na šestém místě.
Ani skupina C nevybočila z letošní tradice pohrom favoritů. Vítězem se stal náš zástupce Karel Brožka st. (až 104.nasazený !!!) ze Zaječic - Blahopřejeme !!! před Tomášem Novotným (12.nasazený) z Pelhřimova a Alexejem Shadrinem (FIDE - 135.nasazený !!!), třetím z českých hráčů byl náš Ondřej Cach z Polabin (33.nasazený !) na sedmém místě.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.07.16 Sekce : KTC mládeže
KTCM PDŠS - plán soustředění 2016
Krajské treninkové centrum mládeže PDŠS připravilo harmonogram a přibližné treninkové skupiny pro rok 2016.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže

18.07.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Czech Open 2016 - soutěže družstev
Ve dnech 14.-17.července 2016 odstartoval v Pardubicích již 27.ročník mamutího šachového festivalu Czech Open 2016 stále oblíbenější soutěží čtyřčlenných družstev. Za účasti 117 družstev zvítězili stylem start-cíl hráči Zikudy Turnov A před zahraničními družstvy Yamal a SC Leipzig, z našich družstev byli nejúspěšnější hráči Bohemie Pardubice A a Chotěboře.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

18.07.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Ligové soutěže družstev ŠSČR 2016/17 - rozlosování
V neděli 17.července 2016 se v pardubickém hotelu Sport uskutečnilo rozlosování všech ligových soutěží družstev pro sezonu 2016/17, z nichž se to pro družstva našeho kraje týtá Extraligy, 1.ligy západ a 2.ligy skupina D.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

17.07.16 Sekce : KTC mládeže
KTCM PDŠS - červencové soustředění
Krajské treninkové centrum mládeže Pardubického krajského šachového svazu uspořádalo ve dnechn 3.-č.července 2016 třetí soustředění v roce 2016, kterého se v Poličce pod vedením trenérů IM Martina Červeného a Davida Schaffera zúčastnilo 7. hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže

12.07.16 Sekce : Svazové informace
Školení a seminář rozhodčích 2 a 3 tříd - pozvánka
Z pověření KR PDŠS pořádá TJ Spartak Choceň školení a seminář rozhodčích 2 a 3 třídy, které se uskuteční v sobotu dne 17.září 2016 v prostorách restaurace Merilyn v Chocni (naproti nádraží).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

12.07.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
FIDE Open Klatovy
Jednou ze stálic mezi letními šachovými turnaji je i Open Klatovy, na jehož 24.ročník i přes značnou vzdálenost zavítalo ve dnech 2.-10.července 2016 také několik našinců. V turnaji B zvítězil náš Milan Kotva ze Svitav, dařilo se i Petru Vavrouškovi z Chocně.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.07.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachový turnaj Bouzov 2016
V sobotu 9.července 2016 se v Bouzově uskutečnil 9.ročník turnaje v rapidu Šachový Bouzov 2016, který si v nemalé konkurenci dalších turnajů již získal své příznivce a to i v řadách hráčů našeho kraje. Za účasti 94 hráčů zvítězil Ladislav Vaněk z Litovle před Romanem Závůrkou z Prostějova a třetí skončil Pavel Hrubeš z Lanškrouna.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

11.07.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krajský přebor v Bughause
V sobotu 9.července 2016 se v Poličce v rámci turnaje FIDE Open Polička 2016 uskutečnil Krajský přebor PDŠS v Bughause, kterého se zúčastnilo pouhých 5 převážně domácích dvojic. První místo bez ztráty jediné partie suverénně získala 'přespolní' dvojice Krása-Jezbera z Hradce Králové, krajskými přeborníky se stala domácí dvojice Tulis+Schaffer O..
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

11.07.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
FIDE Open Polička 2016
Ve dnech 3.-8.července 2016 se v Poličce uskutečnil FIDE Open Polička, který zřejmě nenaplnil očekávání pořadatelů - v konkurenci dalších turnajů musely být pro malý zájem plánované dvě skupiny spojeny do jedné a hrálo se jen 7 kol.
V turnaji pak podle očekávání zvítězil 'domácí' IM Martin Červený z Lysé n/L. před Josefem Jiruše z Hradce Králové a Pavlem Semerákem z Náchoda.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

04.07.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
V neděli 3.července 2016 ve věku 78 let zemřel dlouholetý člen a dřívější předseda Šachového klubu Choceň pan Ing. Ladislav Weis. Čest jeho památce !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.07.16 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2016/17 - úprava
Nedlouho po vydání Rozpisu soutěží družstev PDŠS na sezonu 2016/17 dochází ke změnám v obsazení KP1 a KP2, vyvolanými odhlášením některých oprávněných družstev (zejména z vyšších soutěží). Původní Rozpis zůstává v platnosti, mění se pouze jeho článek 4. Právo účasti ... .
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

24.06.16 Sekce : Přebory škol

Zlato z Celostátního finale přeboru škol 2015/16 !!

Ve dnech 21.-22.června 2016 se ve Zlíně uskutečnilo celostátní finale přeboru čtyřčlenných družstev škol, které se poprve v historie této soutěže uskutečnilo ve stejném termínu na jediném místě pro všechny tři kategorie - 1.-5.třídy, 6.-9.třídy a stř. školy.
V kategorii 1.-5.třídy naši zástupci (ZŠ Třemošnice, ZŠ Klášterec n/O. a ZŠ Felberova Svitavy) obhájili svá nepříliš vysoká nasazení, ale na víc nedosáhli.
V kategorii 6.-9. třídy potvrdilo Gymnazium Pardubice roli nasazené jedničky a získalo zlatou medaili - Blahopřejeme !!!, dařilo se i družstvu ZŠ Na Lukách Polička a jen Gymnazium Lanškroun poněkud zaostalo za očekáváním.
V kategorii stř. škol získalo Gymnazium Chrudim nepopulární 'bramborovou medaili' za čtvrté místo, vytáhlo se i družstvo Gymnazia Lanškroun umístěním na šestém místě !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

21.06.16 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2/2016
Druhá schůze VV PDŠS v roce 2016 se uskutečnila dne 9.června 2016 v Chocni. VV na ní vyslechl zprávy z komisí (STK, KM, KR a hospodáře), schválil konečné výsledky soutěží družstev PDŠS sezony 2015/16 vč. pokut, připravený návrh rozpisu pro sezonu 2016/17, pořádání školení rozhodčích v Chocni a proplacení obdržených faktur, a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

20.06.16 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda - 3.turnaj
V sobotu 18.června 2016 se v Chvaleticích uskutečnil závěrečný 3.turnaj 4.ročníku Chvaletické šachové olympiády, kterého se ve třech věkových kategoriích zúčastnilo celkem 101 hráčů z 22 oddílů/klubů.
V nejmladší kategorii A zvítězil Jakub Nešpůrek ze Železných hor před Karlem Brožkou z Polabin a Robertem Junem z Chotěboře, nejlepší dívkou byla Simona Palečková ze Železných hor.
V kategorii B byl nejlepší Michal Jareš ze Železných hor před Vítem Pilařem, třetí místo obsadila nejlepší z dívek Tereza Šulcová (oba Polabiny).
V nejstarší kategorii C byl nejúspěšnější Matěj Prokop z Rapidu Pardubice následovaný Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O. a Martinem Jouklem z Rapidu Pardubice, nejlepší dívkou byla Jitka Pilná z Polabin.
Konečné pořadí nejlepších hráčů naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

19.06.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krucemburský rapid 2016
V sobotu 18.června 2016 uspořádal šachový klub TJ Sokol Krucemburk 'Krucemburský rapid', kterého se zúčastnilo 46 hráčů z 20 oddílů. V turnaji, hraném švýcarským systémem na 9 kol tempem 2x15 min, zvítězil Josef Jiruše z Hradce Králové před Janem Kolomazníkem z Kutné Hory a Jiřím Polanským z Jihlavy, nejlepší ženou byla Ivana Homolková ze Světlé n/S..
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

14.06.16 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2016/17
STK Pardubického krajského šachového svazu vydala Rozpis soutěží družstev na sezonu 2016/17 včetně Přihlášky do soutěží.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

12.06.16 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Bronz z Mistrovství ČR družstev ml. žáků 2016
Ve dnech 10.-12.června 2016 se v Hradci Králové konalo Mistrovství ČR družstev mladších žáků, jehož se mezi 28 družstvy zúčastnila i tři družstva z našeho kraje.
V turnaji suverénně kralovala družstva BŠŠ z Frýdku-Místku, když její Ačko nedalo nikomu šanci a vyhrálo všech 9 zápasů, druhé skončilo její Béčko a v desítce nejlepších měla ještě Céčko !!! Z našich zástupců se nejvíce dařilo Polabinám A, které skončily na třetím místě - Blahopřejeme !!!, a i Polabiny B umístěním na 9.místě vybojovaly pro kraj další postupové místo v příštím ročníku této soutěže.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

12.06.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2016 + KP jednotlivců v rapidu
V sobotu 11.června 2016 se v Chotěboři uskutečnil již 33.ročník šachového turnaje v rapidu 'O Putovní pohár', který byl současně Krajským přeborem jednotlivců v rapidu pro rok 2016.
Za účasti 97 hráčů se vítězem stal FM Jakub Půlpán z Polabin jen na pomocné hodnocení před IM Martinem Červeným z Lysé n/L. a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Simona Suchomelová ze Světlé n/S..
V Krajském přeboru doplnil Půlpána a Sabola na stupních vítězů Tomáš Trhal z Vysokého Mýta, nejlepší ženou se stala Veronika Holásková z Ústí n/O. a nejlepším seniorem byl Václav Jelínek z Bohemie Pardubice.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

05.06.16 Sekce : Nemistrovské akce
O Putovní věž města Lanškrouna
V sobotu 4.června 2016 uspořádal ŠO TJ Lanškroun v rámci oslav 110.výročí narození první mistryně světa Věry Menčíkové již 22.ročník turnaje mládeže 'O Putovní věž města Lanškrouna'. Ve dvou věkových kategoriích chlapců a dívčím turnaji se představilo celkem 58 dětí z 10 oddílů nejen pardubického kraje.
V kategorii do 19 let exceloval FM Josef Havelka, který svým soupeřům nepovolil ani jedinou remizu, následovaný Matějem Kupsou (oba Lanškroun) a Vítem Holáskem z Ústí n/O..
V kategorii do 13 let zvítězil Marek Bláha ze Zábřeha před Michalem Ďuriančíkem ze Svitav a Janem Kolářem z Mohelnice.
V dívčím turnaji se nejvíce dařilo Julii Kalousové z Lanškrouna, za níž skončily Veronika Holásková a Soňa Leksová (obě Ústí n/O.).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

29.05.16 Sekce : Nemistrovské akce
Stříbro ze Šachových Zaječic 2016
Ve dnech 28.-29.května 2016 se na Seči uskutečnil již 54.ročník Šachových Zaječic, který byl i tentokrát Mistrovstvím ČR družstev starších žáků.
Nečekaným Mistrem ČR se stalo B družstvo BŠŠ Frýdek-Místek, favorizované Polabiny A se po prohrách s oběma frýdecko-místeckými družstvy musely spokojit se stříbrnou medailí a bronz patří družstvu Lokomotiva Brno A. Z našich zástupců se dařilo Poličce A, která skončila na šestém místě a do dvacítky se zařadila ještě družstva Hlinska a Ústí n/O..
Turnaj nejmladších družstev se stal kořistí polské Polonie Wroclav, z našich zástupců skončila na čtvrtém místě dvojice Polabin A a do dvacítky se vešly ještě dvojice Železných hor a Hlinska.
Bez zajímavosti nebyl ani doprovodný Open jednotlivců, v němž i přes prohru s ústeckým Pavlem Holáskem zvítězil IM Vojtěch Plát, a v desítce nejlepších byli hned čtyři naši zástupci.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

22.05.16 Sekce : Soutěže žáků
KP mládeže 2015/16 - finale
Ve dnech 21.-22.května se v Poličce uskutečnily finalové boje Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-16, kterých se ve čtyřech uzavřených turnajích zúčastnilo po osmi nejúspěšnějích hráčích z předchozích kvalifikací.
Vítězem nejmladší kategorie H/D 10 se stal Martin Jakub Pešek z Hlinska před Jakubem Váňou z Polabin a Jakubem Nešpůrkem ze Železných hor, v kategorii H/D 12 zvítězil Michal Jareš ze Železných hor před Adamem Josefem Retem a Ondřejem Půlpánem (oba Polabiny), v kategorii H/D 14 kraloval Rudolf Jun s plným bodovým ziskem a značným odstupem před trojicí Lukáš Pavlíček z Poličky, Ondřej Novotný z Hlinska a Daniel Zeman z Poličky se stejným počtem bodů i pomocným hodnocením, a v nejstarší kategorii H/D 16 byl první Matěj Kupsa z Lanškrouna před Petrem Klabenešem z Chotěboře a Janem Jirouškem z Polabin.
Kromě výše uvedených medailistů postupují na Mistrovství Čech z každé kategorie ještě další 1-2 hráči (podle postupového klíče).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

16.05.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Rozdělení družstev 2.lig pro sezonu 2016/17
V neděli 15.května 2016 se v Havlíčkově Brodě uskutečnila schůze rozšířené STK ŠSČR, na níž se m.j. rozhodlo o složení skupin druhých lig pro nadcházející sezonu 2016/17 podle předběžně navržené varianty C. Pro družstva Pardubického kraje to znamená, že ve skupině D budou oproti minulé sezoně mít za soupeře místo družstev Olomouckého kraje družstva z Vysočiny.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

15.05.16 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže H/D 10-20 v rapidu
V sobotu 14.května 2016 uspořádal Sokol Mistrovice Krajský přebor mládeže v rapidu, kterého se ve čtyřech věkových kategoriích zúčastnilo 115 hráčů ze 13 oddílů celého kraje.
V kategorii H/D 10 zvítězil Martin Stoček před Vítem Pilařem (oba Polabiny) a Matějem Kobrem z Ústí n/O., nejlepší dívkou byla Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře.
V kategorii H/D 12 byl nejúspěšnější Michal Jareš ze Železných hor jen na pomocné hodnocení před Robertem Junem z Chotěboře, třetí byl Adam Švanda z Poličky a nejlepší dívkou byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V kategorii H/D 14 kraloval Vojtěch Říha před Michalem Ročňákem (oba Hlinsko) a Danielem Zemanem z Poličky, z dívek byla nejúspěšnější Julie Kalousová z Lanškrouna.
Kategorie H/D 16-20 byly spojeny do jediného turnaje, jehož vítězem se stal Jakub Cach z Polabin před Petrem Pospíšilem a Ondřejem Švandou (oba Polička), z dívek byla nejlepší Veronika Šmajzrová Ústí n/O.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

12.05.16 Sekce : KTC mládeže
Listina talentů PDŠS 2015/16 - doplnění
Komise mládeže po vyjití květnové LOK aktualizovala stávající Listinu talentů PDŠS, která bude platit do 23.11.2016.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže

12.05.16 Sekce : KTC mládeže
KTCM PDŠS - květnové soustředění
Krajské treninkové centrum mládeže Pardubického krajského šachového svazu uspořádalo v sobotu 7.května 2016 druhé soustředění v roce 2016, kterého se v Lanškrouně pod vedením trenérů Antonína Ambrože a Jiřího Krištofa zúčastnilo 10 hráčů a v Poličce pod vedením Davida Schaffera 4 hráči..
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže

10.05.16 Sekce : Nemistrovské akce
Zlato z MČR mládeže do 8 let !
Ve dnech 7.-8.května 2016 se v Mostě konalo Mistrovství ČR mládeže do 8 let, na němž suverénním způsobem zvítězil Karel Brožka ze Zaječic, který získal plný počet 9 bodů z devíti partií - Blahopřejeme !!!
Turnaje se zúčastnili i další naši zástupci, z nichž zejména hráči Chotěboře skončili rovněž v popředí tabulky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

10.05.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR jednotlivců a žen
Ve dnech 30.dubna až 8.května 2016 se v Ostravě uskutečnilo Otevřené Mistrovství ČR mužů a žen, jehož vítězem se stal IM Vojtěch Plát před GM Štěpánem Žilkou a IM Vítězslavem Rašíkem. V početném poli 70 mužů a žen pokoušelo štěstí i několik našich zástupců, žádnému z nich se však nepodařilo nějak významně prosadit.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

08.05.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
Na start 17.ročníku bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska' se v sobotu 7.května 2016 dostavilo 34 hráčů z 10 oddílů. V hlavní finalové skupině zvítězil Roman Vincze z Jihlavy jen na pomocné hodnocení před Michalem Hanusem z Hlinska, třetí byl Josef Hospodka z Chotěboře.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

08.05.16 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda - 2.turnaj
V sobotu 7.května 2016 se ve Chvaleticích uskutečnil 2.turnaj 4.ročníku Chvaletické šachové olympiády, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo celkem 75 hráčů.
V nejmladší kategorii A kraloval Matěj Kobr z Ústí n/O. s plným ziskem 7/7 následovaný Jakubem Nešpůrkem ze Železných hor a Jakubem Váňou z Polabin, nejlepší z dívek byla Simona Palečková ze Železných hor.
V kategorii B zvítězil Rudolf Jun z Chotěboře před Michalem Jarešem ze Železných hor a Vítem Pilařem, mezi dívkami byla nejúspěšnější Tereza Šulcová (oba Polabiny).
V nejstarší kategorii C zvítězil Matěj Prokop před Jakubem Jouklem (oba Rapid Pardubice), na třetím místě skončila nejlepší dívka Jitka Pilná z Polabin.
Pořadí nejlepších po dvou odehraných turnajích naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

30.04.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2016
V sobotu 30.dubna 2016 se v Chotči uskutečnil 13.ročník turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', kterého se zúčastnilo 83 hráčů. Vítězem se stal favorizovaný IM Martin Červený z Lysé n/L. před FM Michalem Novotným z Polabin a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla WFM Hana Modrová z Bohemians Praha.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

29.04.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Velká cena Havlíčkova Brodu - Pribináček 2016
V sobotu 23.dubna 2016 se v Havlíčkově Brodě uskutečnil další ročník Velké ceny Havlíčkova Brodu - Pribináček 2016, na jehož start se i přes konkurenci dalších souběžně konaných turnajů mládeže dostavilo až neuvěřitelných 163 účastníků !!! Mezi nimi nechyběla ani početná výprava hráčů našeho kraje, zejména pak z Chotěboře. Je velká škoda, že tento turnaj se letos pravděpodobně uskutečnil naposled.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

27.04.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Pohár starosty města Nymburk 2016
V sobotu 23.dubna 2016 se v Nymburku uskutečnil 2.ročník turnaje v rapidu 'O Pohár starosty města Nymburk', kterého se zúčastnilo 124 hráčů včetně nejlepšího českého šachisty GM Davida Navary. Mezi nimi bylo i několik zástupců našeho kraje, kteří skončili většinou úměrně svému nasazení.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.04.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krajský přebor družstev v bleskové hře
V sobotu 23.dubna 2016 se ve Vysokém Mýtě uskutečnil Krajský přebor družstev v bleskové hře. Účast byla velice střídmá, nedostatečný počet družstev aspoň trochu kompenzoval dramatický boj o vítězství mezi Lanškrounem a Vysokým Mýtem. Více štěstí nakonec měli domácí a těsně získali přebornický titul. Vzhledem k nízkému počtu družstev se utkali všichni jednotlivci mezi sebou na 2 partie.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

25.04.16 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2015/16 - finalové skupiny
Ve dnech 22.-24.dubna 2016 se uskutečnily finalové zápasy Extraligy dorostu sezony 2015/16, které se již tradičně hrály ve Vlachovicích.
Ve finalové skupině A se hrálo o medaile a vítězství, které tentokrát patřilo družstvu OAZA Praha následovanému BŠŠ Frýdek-Místek, bronz získalo Staré Město. Našim zástupcům se tentokrát závěrečné boje nevydařily a tak Polabiny A skončily na šestém a Polička na osmém místě.
Ve finalové skupině B získaly Polabiny B pouze jedinou remizu, skončily na posledním osmém místě a spolu s družstvy Orlová B, Most a Duras Brno z Extraligy sestupují.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

25.04.16 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga družstev mládeže sever 2015/16 - deváté kolo
V sobotu 23.dubna 2016 skončila posledními zápasy také 1.liga mládeže skupiny sever. První místo a postup do Extraligy mládeže získala i přes zaváhání v posledním kole OAZA Praha, z našinců skončil nejlépe Lanškroun na třetím místě, Polička B a Hlinsko se umístily v klidném středu tabulky a jen Ústí n/O. na soutěž nestačilo a skončilo poslední.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

23.04.16 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda - 1.turnaj
V sobotu 23.dubna 2016 se ve Chvaleticích uskutečnil 1.turnaj 4.ročníku Chvaletické šachové olympiády, kterého se ve třech kategoriích i přes kolizi se závěrečnými utkáními Extraligy a 1.ligy mládeže zúčastnilo celkem 72 hráčů.
V nejmladší kategorii A zvítězil s plným počtem bodů Karel Brožka ze Zaječic před Matějem Kobrem z Ústí n/O. a Jakubem Váňou z Polabin, dívky se neúčastnily.
V kategorii B s náskokem bodu zvítězil Vít Pilař před Markem Juchelkou (oba Polabiny) a Šimonem Pospíšilem ze Železných hor, nejlepší z dívek byla Barbora Málková z Lanškrouna.
V nejstarší kategorii C patřilo vítězství Vojtěchu Holáskovi z Ústí n/O. před Janem Chvojkou z Chrudimi a Davidem Faltýnkem z Hradce Králové, nejlepší dívkou se stala Jitka Pilná z Polabin.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

18.04.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Memoriál Mirka Kodytka 2016
V sobotu 16.dubna 2016 uspořádal ŠO Kunvaldská a.s. 26.ročník turnaje čtyřčlenných družstev v rapidu 'Memoriál Mirka Kodytka', který byl současně Krajským přeborem PDŠS družstev pro rok 2016. Turnaje, konaného v Penzionu U Lípy v Kunvaldě, se zúčastnilo 14 čtyřčlenných družstev, z nichž si vítězství vybojovalo družstvo Vysokého Mýta před Bohemií Pardubice a Ústím n/O. I.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

18.04.16 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 4.turnaj
Závěrečný čtvrtý turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-12 se uskutečnil v sobotu 16.dubna 2016 v Poličce za účasti 59 hráčů.
V kategorii H/D 10 suverénně zvítězil Radek Nejedlý z Chotěboře s plným bodovým ziskem 7/7 před Matějem Kobrem z Ústí n/O. a Janem Šlosarem z Polabin, nejlepší dívkou byla Nikol Vodičková ze Svitav.
V kategorii H/D 12 zvítězil Rudolf Jun z Chotěboře opět s plným ziskem 7/7 před Michalem Jarešem ze Železných hor a Karlem Brožkou ze Zaječic, nejúspěšnější dívkou byla Tereza Šulcová z Polabin.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky, Ústí n/O. a Železných hor, celkové pořadí naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

17.04.16 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - závěrečné trojkolo
Závěrečné trojkolo Extraligy ŠSČR se stejně jako v loňském roce uskutečnilo formou soustředění všech týmů v Turnově ve dnech 15.-17.4.2015. Náš zástupce Rapid Pardubice během nich získal 6 bodů, což mu v závěrečném hodnocení tentokrát stačilo až na čtvrtou příčku tabulky.
9.kolo: Nový Bor - Turnov 6,5:1,5, Ostrava - Poruba 5:3, Duras Brno - Litovel 5,:2,5, Rapid Pardubice - Mahrla Praha 5:3, Třinec - Frýdek-Místek 4:4, Lysá n/L. B - Lysá n/L. A 2,5:5,5
10.kolo: Nový Bor - Lysá n/L. B 5,5:2,5, Turnov - Lysá n/L. A 3,5:4,5, Ostrava - Třinec 5,5:2,5, Poruba - Frýdek-Místek 3:5, Duras Brno - Rapid Pardubice 5:3, Litovel - Mahrla Praha 3:5
11.kolo: Lysá n/L. A - Nový Bor 2:6, Lysá n/L. B - Turnov 4:4, Frýdek-Místek - Ostrava 4,5:3,5, Třinec - Poruba 4,5:3,5, Mahrla Praha - Duras Brno 4,5:3,5, Rapid Pardubice - Litovel 5,5:2,5
Vítězem Extraligy se letošním stoprocentním výsledkem 33 bodů z 11 utkání (!) stal již posedmé za sebou Nový Bor, soutěž opouštějí družstva Třince a Turnova.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

17.04.16 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - jedenácté kolo
V posledním jedenáctém kole 2.ligy skupiny D nestačily v boji o bronz Polabiny C doma na Vysoké Mýto a po těsné prohře 3,5:4,5 mu musely poblahopřát ke třetí příčce v tabulce. Polabiny B jistily setrvání ve druhé lize mírumilovnou remizou 4:4 v Litovli a totéž se (ale až po dlouhém boji) podařilo i Ústí n/O. v Lípě. Chrudim v klíčovém boji o záchranu nenašla ve Velkých Losinách recept na výhru nad místním celkem a po prohře 5,5:2,5 soutěž opouští. V důsledku ostatních výsledků nestačila Rapidu B ani domácí výhra 4,5:3,5 nad hodně děravým vítězem soutěže Rychnovem n/Kn. a i on se s druhou ligou musí rozloučit.
Další výsledky: V posledním utkání si Zábřeh doma alespoň vylepšil svou bilanci výhrou nad demotivovaným a navíc nekompletním Hradcem Králové B v poměru 5,5:2,5
O vítězství a postupu družstva Rychnova n/Kn. bylo rozhodnuto již dávno, k již jistému sestupujícímu Zábřehu se díky výsledkům posledního kola přidala ještě Chrudim a také Rapid Pardubice B. Po hodně dlouhé době tak letos z 2.ligy sestupuje víc družstev z PDŠS (2) než do ní postupuje (1). Sestup dvou družstev navíc znamená, že Krajský přebor 1.třídy letos opustí i desáté družstvo Svitav.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

17.04.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - jedenácté kolo
V závěrečném jedenáctém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Žamberk - Ústí n/O. C 3,5:4,5, Mistrovice - Dolní Čermná 4,5:3,5, Česká Třebová B - Polička C 1,5:6,5, Letohrad - Svitavy B 6:2, Kunvald - Choceň 2:6, Lanškroun B - Ústí n/O. B 3,5:4,5
Poslední kolo nemohlo již nic změnit na prvenství a postupu Ústí n/O. B do KP1, potvrdilo jen sestup Mistrovic k nimž se přidala ještě Dolní Čermná.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

17.04.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - jedenácté kolo
V posledním jedenáctém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Chrudim B - Rapid E 4,5:3,5, Železné hory - Polička D 4,5:3,5, Hlinsko - Polabiny E 5:3, Bohdaneč - Bohemia B 3,5:4,5, Rapid D - Chotěboř B 3:5, Heřmanův Městec volno
Poslední kolo potvrdilo vítězství a postup Bohemie Pardubice B a k sestupu odsoudilo družstva Rapidu Pardubice E a také Poličky D.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

13.04.16 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 1/2016
První schůze VV PDŠS v roce 2016 se uskutečnila dne 31.března 2016 v Pardubicích, na níž VV vyslechl zprávy STK a KM, schválil návrh STK na určení klíče pro sestupy z KP2, projednal a schválil Jiřího Krištofa do funkce manažera pro projekt Šachy do škol, schválil navýšení cestovného a proplacení plateb podle návrhu hospodáře, vypsal konkurz na uspořádání školení a semináře rozhodčích R2 a R3 v roce 2016 a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

12.04.16 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - poslední 2 kola
V sobotu 4.dubna 2016 byl ukončen Krajský přebor družstev starších žáků utkáními šestého a sedmého kola. Vítězem a postupujícím do 1.ligy mládeže se s plným bodovým ziskem stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny C před Lanškrounem B a Polabinami D, poslední družstvo Rychnova n/Kn.B hrálo mimo soutěž.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Chotěboře, Polabin, Poličky, Železných hor a Rychnova n/Kn..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

11.04.16 Sekce : Svazové informace
Soutěže družstev PDŠS 12015/16 - postupy a sestupy
Vzhledem k blížícímu se konci krajských soutěží informuje předseda STK o pravidlech týkajících se postupů a sestupů ze soutěží družstev PDŠS.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

10.04.16 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - jedenácté kolo
V jedenáctém kole první ligy východ nestačila Polička venku na Moravskou Slavii Brno a podlehla jí vysoko 6:2.
Další výsledky: Opava - Karviná 7:1, Orlová - Lokomotiva Brno 3:5, Grygov - Ostrava 6:2, Kroměříž - Zlín 5,5:2,5, Frýdek-Místek B - Staré Město 3,5:4,5
Výsledky posledního kola potvrdily vítězství a postup Lokomotivy Brno do Extraligy a současně přidaly k již dříve sestupující Poličce a Karviné posledního sestupujícího, kterým se těsně stal ještě nedávno extraligový Grygov.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

10.04.16 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - jedenácté kolo
V jedenáctém kole první ligy západ přivezly Polabiny poslední tři body z pražských Kobylis za výhru 4,5:3,5, která už na umístění obou týmů v tabulce nemohla nic změnit.
Další výsledky: Neratovice - GROP 4:4, Vyšehrad - Vlašim 4,5:3,5, Jičín - Pankrác 5,5:2,5, Hradec Králové - Nový Bor B 4:4, Unichess - České Budějovice 4:4
O vítězství a postupu Unichessu Praha do Extraligy bylo rozhodnuto již dvě kola před koncem, k již jistým sestupujícím družstvům Kobylis a Vlašimi přibyl ještě dlouholetý účastník 1.ligy Hradec Králové.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

10.04.16 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - jedenácté kolo
V jedenáctém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Rapid C - Zaječice 4:4, Polabiny D - Vysoké Mýto B 4:4, Česká Třebová - Bohemia 2,5:5,5, Svitavy - Chotěboř 2,5:5,5, Moravská Třebová - Lanškroun 2:6, Litomyšl - Polička B 3:5
Vítězem a postupujícím do 2.ligy se už kolo před koncem stalo družstvo Lanškrouna, poslední kolo rozhodlo o druhém sestupujícím, kterým se kromě již jisté Moravské Třebové stala Česká Třebová a osud Svitav bude závislý na výsledku utkání Chrudimi s Velkými Losinami v posledním kole 2.ligy D.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

10.04.16 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - jedenácté kolo
V jedenáctém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
Finalová skupina A : Horní Čermná A - Jablonné n/O. 1,5:3,5, Městečko Trnávka - Letohrad B 2,5:2,5, Svitavy C - Červená Voda 2,5:2,5, Němčice - Žamberk B 5:0. Do Krajského přeboru 2.třídy postupuje vítěz Jablonné n/O spolu s druhou Horní Čermnou A.
Finalová skupina B : Ústí n/O. C - Kunvald D 4:1, Horní Čermná B - Kunvald B 1,5:3,5, Polička E - Kunvald D 3:2, Lanškroun C - Mistrovice B 2:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

10.04.16 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - jedenácté kolo
V jedenáctém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
Finalová skupina A : Hlinsko B - Rapid F 5:0, Krucemburk - Rapid G 1,5:3,5, Chrudim D - Polabiny F 2,5:2,5, Chrudim C - Polabiny I 4,5:1,5. Výsledky posledního kola již nic nemohly změnit na vítězství Hlinska B a jeho postupu spolu s Rapidem F do Krajského přeboru 2.třídy.
Finalová skupina B ukončila své zápolení již o kolo dříve.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

09.04.16 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
KP družstev ml. žáků
V sobotu 9.dubna 2016 proběhl v Pardubicích-Polabinách Krajský přebor družstev mladších žáků, kterého se zúčastnilo 15 šestičlenných družstev.
Suverénním vítězem se stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A, které zvítězilo ve všech sedmi zápasech, na dalších stupních vítězů stála s uctivým odstupem družstva 2222 ŠK Polabiny B a Šachového spolku Železné hory A, která doprovodí vítěze do červnového celostátního finale. Za zvláštní zmínku stojí aktivita ŠS Železné hory, který do přeboru vyslal plných 5 družstev !!!
O postřehy z turnaje se s vámi (možná) podělí zástupci družstev z Hlinska, Chotěboře, Polabin. Poličky, Ústí n/O. a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

03.04.16 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - desáté kolo
V předposledním desátém kole 2.ligy skupiny D remizovaly Polabiny B v místním derby s Rapidem B 4:4, Vysoké Mýto porazilo doma Zábřeh 5:3, Chrudim zvítězila také doma nad Lípou vysoko 6:2, Polabiny C přivezly bod z Rychnova n/Kn. za bezzubou remizu 4:4 a jen Ústí n/O. podlehlo doma Litovli B 3,5:4,5.
Další výsledky: Hradec Králové B - Velké Losiny 4,5:3,5
Zatímco vítězství a postup Rychnova n/Kn. byl jasný už dříve, prvním sestupujícím bude už Zábřeh, ale o dalších dvou rozhodne až poslední kolo.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

03.04.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Lanškroun B 1,5:6,5, Ústí n/O. B - Kunvald 4,5:3,5, Choceň - Letohrad 4:4, Svitavy B - Česká Třebová B 6:2, Polička C - Mistrovice 6:2, Dolní Čermná - Žamberk 2:6
Výhrou nad Kunvaldem splnilo Ústí n/O. B svůj cíl, kterým bylo prvenství a postup do Krajského přeboru 1.třídy, na druhém pólu tabulky naopak prohra Mistrovic pro ně znamená již neodvratný sestup.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

03.04.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Chotěboř B - Bohdaneč 6,5:1,5, Bohemia B - Hlinsko 6,5:1,5, Polabiny E - Železné hory 4,5:3,5, Polička D - Chrudim B 1:7, Rapid E - Heřmanův Městec 4,5:3,5, Rapid D volno
Vítězem a postupujícím do Krajského přeboru 1.třídy se kolo před koncem stalo družstvo Bohemie Pardubice B, boj o sestup zůstáva otevřený až do posledního kola.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

30.01.16 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 4.turnaj
V sobotu 30.dubna 2016 se v Hlinsku uskutečnil závěrečný čtvrtý turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 14-16, kterého se zúčastnilo 56 hráčů.
V kategorii H/D 14 zvítězil Daniel Brokl z Poličky před Michalem Ročňákem z Hlinska a Michalem Ďuriančíkem z Poličky, nejlepší dívkou byla Soňa Leksová z České Třebové.
V kategorii H/D 16 byl nejlepší Vojtěch Říha z Hlinska před Šimonem Londinem z Prostějova a Jiřím Píše, z dívek se nejvíce dařilo Veronice Šmajzrové (oba Ústí n/O.).
Celkové pořadí obou kategorií naleznete zde

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

30.03.16 Sekce : Nemistrovské akce
Turnaj šachových nadějí Frýdek-Místek
Prodloužený velikonoční víkend využila celá řada našich mladých hráčů a jejich doprovodu k účasti na 37.ročníku Turnaje šachových nadějí, který se konal ve dnech 24.-28.března 2016 ve Frýdku-Místku.
V turnaji nejmladších hráčů do 9 let startoval pouze Jan Šlosar z Polabin, který obhájil své nasazení.
Největší naše účast byla v turnaji do 12 let, v níž se představilo 8 našinců vč. dvou dívek, z nichž se nejlépe umístil Jan Jiroušek z Polabin.
V turnaji nejstarších žáků do 15 let jsme zastoupení neměli.
I ve FIDE Openu jsme měli pět účastníků, z nichž byl nejúspěšnější Ondřej Třasák z Bohemie Pardubice.
Vyhodnocena byla i soutěž čtyřčlenných družstev, v níž dvě družstva Polabin skončila až v druhé polovině konečného pořadí.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

27.03.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Velikonoční bleskový turnaj Jihlava
V sobotu 26.března 2016 se v Jihlavě uskutečnil 3.ročník Velikonočního bleskového turnaje, kterého se zúčastnilo 75 hráčů včetně šestice našich zástupců převážně z oddílů jihozápadní části našeho kraje.
Prvenství v turnaji si vybojoval FM Petr Buchníček z Třebíče před FM Josefem Kratochvílem z Brna a FM Pavlem Švandou z Jihlavy, naši zástupci skončili úměrně svému nasazení (nebo lépe).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

27.03.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 26.března 2016 se v Městečku Trnávka uskutečnil 32.ročník tradičního bleskového turnaje, kterého se zúčastnilo 89 hráčů z 32 oddílů šesti krajů.
Stupně vítězů patřily favorizovaným hráčům v pořadí FM Marian Sabol z Vysokého Mýta, IM Martin Červený z Lysé n/L. a FM František Vrána ze Starého Města, nejlepší ženou byla Zdeňka Blümelová z Kroměříže.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.03.16 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička 2016
V pátek 25.března 2016 se v Poličce uskutečnil 14.ročník Velikonočního turnaje mládeže, kterého se ve dvou skupinách zúčastnilo 55 mladých nadějí převážně z východní části našeho kraje.
Ve skupině ELO se za účasti 12 hráčů stal vítězem Jan Tulis z Poličky před Vítem Holáskem a Jiřím Píše (oba Ústí n/O.).
Početná 43-členná skupina VT se stala kořistí dívek, kterým patřily všechny stupně vítězů (!!!) v pořadí Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře, Soňa Leksová z České Třebové a Veronika Holásková z Ústí n/O., nejlepším z chlapců byl Jakub Moravec ze Svitav.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

20.03.16 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - desáté kolo
V desátém kole první ligy východ podlehla Polička doma Frýdku-Místku B 3:5 a bez ohledu na výsledek posledního kola z 1.ligy sestupuje.
Další výsledky: Karviná - Moravská Slavia Brno 2,5:5,5, Staré Město - Kroměříž 5,5:2,5, Zlín - Grygov 5:3, Ostrava - Orlová 4:4, Lokomotiva Brno - Opava 4,5:3,5
Předposlední kolo rozhodlo o tom, že vítězem a postupujícím se stává Lokomotiva Brno, jistými sestupujícími již jsou Polička a Karviná.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

20.03.16 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - desáté kolo
V desátém kole první ligy západ přivítaly Polabiny na domácí půdě již postupující Unichess a (s přispěním Štěstěny) zvítězily 5:3.
Další výsledky: Pankrác - Kobylisy 5,5:2,5, České Budějovice - Hradec Králové 6,5:1,5, Nový Bor B - Neratovice 3,5:4,5, GROP - Vyšehrad 7:1, Vlašim - Jičín 2,5:5,5
O vítězství Unichessu bylo rozhodnuto už v minulém kole, předposlední kolo potvrdilo sestup Kobylis a Vlašimi.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

20.03.16 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Bohemia - Litomyšl 6:2, Polička B - Moravská Třebová 6,5:1,5, Lanškroun - Svitavy 6:2, Chotěboř - Rapid C 6,5:1,5, Zaječice - Polabiny D 4,5:3,5, Vysoké Mýto B - Česká Třebová 8:0
Vítězem a postupujícím do 2.ligy se již stalo družstvo Lanškrouna, prvním ze sestupujících bude Moravská Třebová.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

20.03.16 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - desáté kolo
V desátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
Finalová skupina A : Jablonné n/O. - Němčice 3:2, Letohrad B - Horní Čermná A 2:3, Červená Voda - Městečko Trnávka 2,5:2,5, Žamberk B - Svitavy C 2:3
Finalová skupina B : Kunvald C - Lanškroun C 1,5:3,5, Kunvald B - Ústí n/O. D 0,5:4,5, Kunvald D - Horní Čermná B 4:1, Mistrovice B - Polička E 2,5:2,5
Ve hře o dvě postupová místa do Krajského přeboru 2.třídy se rozhodne až v posledním kole.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

20.03.16 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - desáté kolo
V desátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
Finalová skupina A : Rapid F - Chrudim C 2:3, Rapid G - Hlinsko B 1:4, Polabiny F - Krucemburk 2,5:2,5, Polabiny I - Chrudim D 1,5:3,5
Finalová skupina B : Železné hory B - Krouna 0,5:4,5, Polabiny H - Hlinsko C 2,5:2,5, Polabiny G - Miřetice 3,5:1,5
Bez ohledu na výsledky posledního kola se postupujícími do Krajského přeboru 2.třídy stala družstva Hlinska B a Rapidu Pardubice F.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

19.03.16 Sekce : Nemistrovské akce
Orlická šachovnice + KPM do 8 let 2016
V sobotu 19. března 2016 uspořádal ŠO Ústí n/O. (netradičně v České Třebové) již 46.ročník turnaje mládeže 'Orlická šachovnice', jehož součástí byl opět Krajský přebor mládeže do 8 let.
V Krajském přeboru mládeže do 8 let mezi 36 účastníky suverénně zvítězil Radek Nejedlý z Chotěboře těsně následovaný 'přespolní' Elen Hetfleischovou z Rychnova n/Kn., na dalších místech skončili Lukáš Nejedlý z Chotěboře a Vít Katzer z Polabin, mezi 'našimi' dívkami byla nejúspěšnější Leona Bártová z Moravské Třebové.
Ze 108 účastníků Orlické šachovnice se vítězem stal favorizovaný Matěj Půlpán z Polabin před Rudolfem Junem z Chotěboře a Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O., z dívek byla nejlepší Julie Kalousová z Lanškrouna, mezi staršími žáky se (kromě celkově druhého Rudolfa Juna) prosadili i další mladší žáci Michal Ďuriančík z Poličky a Michal Jareš ze Železných hor, resp. Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře.
Ohlasy z turnaje se mohou objevit na webových stránkách Bohdanče, Chotěboře, Mistrovic, Moravské Třebové, Polabin, Poličky, Ústí n/O. a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

13.03.16 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - deváté kolo
V devátém kole 2.ligy skupiny D podlehl Rapid B v krajském derby Ústí n/O. 3:5, Polabiny C přivezly tři body ze Zábřehu za výhru 5:3, Chrudim přivezla 1 bod z Litovle za remizu 4:4, stejný výsledek 4:4 zapsalo Vysoké Mýto za remizu ve Velkých Losinách a Polabiny B nestačily doma na Rychnov n/Kn. a podlehly mu 3,5:4,5.
Další výsledky: Lípa - Hradec Králové B 4,5:3,5
Dvě kola před koncem soutěže je již znám vítěz a postupující do 1.ligy, kterým se stává Rychnov n/Kn..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

13.03.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - deváté kolo
V devátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Dolní Čermná - Ústí n/O. C 3:5, Žamberk - Polička C 6:2, Mistrovice - Svitavy B 4:4, Česká Třebová B - Choceň 5:3, Letohrad - Ústí n/O. B 5,5:2,5, Kunvald - Lanškroun B 4,5:3,5
Díky klopýtnutí Ústí n/O. B zůstává boj o prvenství a postup stále ještě nevyřešený.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

13.03.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - deváté kolo
V devátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Heřmanův Městec - Polička D 6,5:1,5, Chrudim B - Polabiny E 6:2, Železné hory - Bohemia B 3,5:4,5, Hlinsko - Chotěboř B 4,5:3,5, Bohdaneč - Rapid D 1:7, Rapid E volno
Dvě kola před koncem soutěže se boj o vítězství zúžil jen na dvě družstva - Heřmanův Městec a Bohemii B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

13.03.16 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR mládeže, dorostenců a juniorů 2016
Ve dnech 5.-12.března 2016 se v Koutech n/D. uskutečnily Přebory ČR juniorů, dorostenců a mládeže kategorií H10-16 a D10-16 pro rok 2016, kterých se zúčastnila také řada mladých nadějí našeho kraje. Většině z nich se sice podařilo obhájit/zlepšit svá nasazení, na medailové umístění však na rozdíl od let minulých tentokrát nedosáhl nikdo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

29.02.16 Sekce : KTC mládeže
KTCM PDŠS - únorové soustředění
Krajské treninkové centrum mládeže Pardubického krajského šachového svazu uspořádalo v sobotu 27.února 2016 první soustředění v roce 2016, kterého se v Poličce pod vedením trenérů Pavla Holáska a Davida Schaffera zúčastnilo 14 hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže

29.02.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Dobrovický rapid 2016
V sobotu 27.února 2016 se v Dobrovici uskutečnil 11.ročník turnaje Tereos TTD open, který byl současně čtvrtým turnajem letošního seriálu GP ŠSČR v rapidu a zúčastnilo se ho 128 hráčů z 55 oddílů celé republiky. Mezi nimi bylo i 7 hráčů našeho kraje, z nichž dva stáli na stupních vítězů - GM Petr Neuman z Rapidu Pardubice zvítězil a FM Michal Novotný z Polabin obsadil třetí místo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

28.02.16 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - deváté kolo
V devátém kole první ligy východ hostovala Polička v Kroměříži a protože i zde vyšla naprázdno po prohře 5:3, je její sestup prakticky již neodvratný.
Další výsledky: Lokomotiva Brno - Karviná 5:3, Opava - Ostrava 3,5:4,5, Orlová - Zlín 3:5, Grygov - Staré Město 6:2, Frýdek-Místek B - Moravská Slavia Brno 6:2

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

28.02.16 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - deváté kolo
V devátém kole první ligy západ si Polabiny zajely do Hradce Králové pro remizu 4:4, což se zřejmě více líbilo hostům než domácím.
Další výsledky: Unichess - Kobylisy 7:1, Neratovice - České Budějovice 2,5:5,5, Vyšehrad - Nový Bor B 3:5, Jičín - GROP 6:2, Vlašim - Pankrác 5:3
Dvě kola před koncem soutěže se doposud 100%-ní Unichess již stává vítězem a postupujícím do Extraligy, sestup zřejmě nemine Kobylisy a i přes výhru v tomto kole také Vlašim.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

28.02.16 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - deváté kolo
Krajský přebor 1.třídy - deváté kolo V devátém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Vysoké Mýto B - Bohemia 3:5, Česká Třebová - Zaječice 3,5:5,5, Polabiny D - Chotěboř 5:3, Rapid C - Lanškroun 4:4, Svitavy - Polička B 3:5, Moravská Třebová - Litomyšl 2,5:5,5
Z boje o vítězství v přeboru a postup do druhé ligy vypadla Chotěboř, sestup již nemine Moravskou Třebovou a ani Polička B i přes dnešní vítězství nemá moc dobré vyhlídky na udržení.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

28.02.16 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - deváté kolo
V devátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
Finalová skupina A : Svitavy C - Jablonné n/O. 3,5:1,5, Němčice - Letohrad B 3:2, Horní Čermná A - Červená Voda 3,5:1,5, Městečko Trnávka - Žamberk B 3,5:1,5
Finalová skupina B : Polička E - Kunvald C 3:2, Lanškroun C - Kunvald B 3:2, Ústí n/O. D - Kunvald D 4:1, Horní Čermná B - Mistrovice B 1,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

28.02.16 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - deváté kolo
V devátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
Finalová skupina A : Chrudim D - Rapid F 2,5:2,5, Chrudim C - Rapid G 2:3, Hlinsko B - Polabiny F 3,5:1,5, Krucemburk - Polabiny I 2,5:2,5
Finalová skupina B : Miřetice - Železné hory B 4,5:0,5, Krouna - Polabiny H odloženo, Hlinsko C - Polabiny G 4,5:0,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

21.02.16 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - osmé kolo
V osmém kole 2.ligy skupiny D se hrála dvě krajská derby, v nichž byli úspěšnější hosté - Rapid B zvítězil v Chrudimi 5,5:2,5 a Polabiny B vyhrály v Ústí n/O. těsně 4,5:3,5. V dalších zápasech Polabiny C odehrály doma s Velkými Losinami bezbarvou remizu 4:4 a Vysoké Mýto podlehlo doma Lípě 2,5:5,5.
Další výsledky: Rychnov n/Kn. - Zábřeh 4,5:3,5, Hradec Králové B - Litovel B 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

21.02.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - osmé kolo
V osmém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Kunvald 4:4, Lanškroun B - Letohrad 4,5:3,5, Ústí n/O. B - Česká Třebová B 8:0 (!), Choceň - Mistrovice 4,5:3,5, Svitavy B - Žamberk 3:5, Polička C - Dolní Čermná 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

21.02.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - osmé kolo
V osmém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Rapid D - Hlinsko 2,5:5,5, Chotěboř B - Železné hory 6:2, Bohemia B - Chrudim B 3,5:4,5, Polabiny E - Heřmanův Městec 3,5:4,5 (upravený výsledek po chybě domácích - přehozené poslední dvě šachovnice), Polička D - Rapid E 5,5:2,5, Bohdaneč volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

14.02.16 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - osmé kolo
V osmém kole první ligy východ Polička v domácím zápase, hraném už v sobotu, nestačila na Grygov a prohrála 3,5:4,5.
Další výsledky: Karviná - Frýdek-Místek B 1,5:6,5, Moravská Slavia Brno - Kroměříž 5:3, Staré Město - Orlová 3,5:4,5, Zlín - Opava 4:4, Ostrava - Lokomotiva Brno 3:5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

14.02.16 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - osmé kolo
V osmém kole první ligy západ nestačily Polabiny na Neratovice a podlehly jim doma poměrem 3:5.
Další výsledky: Pankrác - Unichess 2:6, Kobylisy - Hradec Králové 1,5:6,5, České Budějovice - Vyšehrad 1,5:6,5, Nový Bor B - Jičín 4:4, GROP - Vlašim 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

14.02.16 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - osmé kolo
V osmém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Bohemia - Moravská Třebová 6,5:1,5, Litomyšl - Svitavy 6:2, Polička B - Rapid C 4:4, Lanškroun - Polabiny B 5:3, Chotěboř - Česká Třebová 7,5:0,5, Zaječice - Vysoké Mýto B 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

14.02.16 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - osmé kolo
V osmém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
Finalová skupina A : Jablonné n/O. - Městečko Trnávka 4:1, Letohrad B - Svitavy C 1,5:3,5, Červená Voda - Němčice 3,5:1,5, Žamberk B - Horní Čermná A 0,5:4,5
Finalová skupina B : Kunvald C - Horní Čermná B 2,5:2,5, Kunvald B - Polička E 2,5:2,5, Kunvald D - Lanškroun C 1,5:3,5, Mistrovice B - Ústí n/O. D 2,5:2,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

14.02.16 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - osmé kolo
V osmém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
Finalová skupina A : Rapid F - Krucemburk 5:0 (hosté nedojeli), Rapid G - Chrudim D 2:3, Polabiny F - Chrudim C 3:2, Polabiny I - Hlinsko B 0,5:4,5
Finalová skupina B : Železné hory B - Hlinsko C 2,5:2,5, Polabiny H - Miřetice 1:4, Polabiny G - Krouna 1,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

13.02.16 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 3.turnaj
Třetí turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 14-16 se uskutečnil v sobotu 13.února 2016 v Pardubicích a zúčastnilo se ho celkem 96 hráčů ze 16 oddílů celého kraje.
V kategorii H/D 14 bezpečně zvítězil Lukáš Pavlíček před Danielem Zemanem (oba Polička) a Ondřejem Půlpánem z Polabin, mezi dívkami byla nejlepší Barbora Málková z Lanškrouna. Turnaje se zúčastnilo i několik mladších hráčů a těm starším pořádně 'šlapali na paty' !
V kategorii H/D 16 zvítězil Vojtěch Říha z Hlinska před Matějem Kupsou z Lanškrouna a Ondřejem Cachem z Polabin, z dívek byla nejlepší Veronika Šmajzrová z Ústí n/O.
Ohlasy z turnaje možná naleznete na webových stránkách Hlinska, http://chotebor.chesspce.cz/view.php?nazevclanku=krajsky-prebor-mladeze-hd-1416-3-turnaj&cisloclanku=2016020004Chotěboře, Mistrovic, Polabin, Poličky, Rapidu, Ústí n/O. a Železných hor, průběžné pořadí po třech turnajích naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

10.02.16 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Konference delegátů PDŠS pro rok 2016
V sobotu 30.ledna 2016 se v Chocni uskutečnila Konference delegátů PDŠS pro rok 2016, na níž přítomní nejprve vyslechli zprávy o činnosti VV a jeho komisí včetně zprávy o hospodaření v roce 2015 a zprávu revizní komise. V diskuzi se delegáti zaměřili zejména na školení rozhodčích a na návrh rozpočtu na rok 2016, poté zvolili delegáty na celostátní konferenci, schválili rozpočet a plán práce VV PDŠS na rok 2016 a na závěr odsouhlasili usnesení z konference.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

10.02.16 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Usnesení Konference delegátů PDŠS pro rok 2016
Konference delegátů Pardubického šachového svazu pro rok 2016 vzala na vědomí zprávu VV a jeho komisí včetně zprávy o hospodaření v roce 2015, schválila hospodaření za rok 2015 a rozpočet na rok 2016, zvolila delegáty na celostátní konferenci a uložila úkoly VV.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

09.02.16 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - finalové skupiny
Poslední sedmé kolo základních skupin Krajské soutěže východ určilo složení finalové skupiny A (kde se družstva utkají o postup do KP2) i finalové skupiny B (kde se utkají o pořadí na 9.-16. místě). Detaily včetně termínů a losu utkání ve finalové skupině A naleznete zde a ve finalové skupině B zde.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

09.02.16 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - finalové skupiny
Poslední sedmé kolo základních skupin Krajské soutěže západ také určilo složení finalové skupiny A (kde se družstva utkají o postup do KP2) i finalové skupiny B (kde se utkají o pořadí na 9.-14. místě). Detaily včetně termínů a losu utkání ve finalové skupině A naleznete zde a ve finalové skupině B zde.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

07.02.16 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - čtvrté dvoukolo
Ve dnech 6.-7.února 2016 pokračovala tht Extraliga ŠSČR zápasy čtvrtého dvoukola, v nichž náš zástupce Rapid Pardubice v sobotu zvítězil nad Labortechem Ostrava 5:3 a v neděli nestačil na Porubu a podlehl jí 3,5:4,5.
Další výsledky: sobota: Brno - Lysá n/L. B 3:5, Litovel - Lysá n/L. A 5:3, Mahrla Praha - Poruba 4:4, Třinec - Nový Bor 2:6, Frýdek-Místek - Turnov 2,5:5,5
neděle : Lysá n/L. A - Brno 5:3, Lysá n/L. B - Litovel 3,5:4,5, Labortech Ostrava - Mahrla Praha 5:3, Turnov - Třinec 4:4, Nový Bor - Frýdek-Místek 5:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

07.02.16 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - sedmé kolo
V sedmém kole 2.ligy skupiny D se našim celkům moc nedařilo - Polabiny B prohrály v krajském derby s Chrudimí vysoko 2:6, Ústí n/O. prohrálo doma s Rychnovem n/Kn. 3,5:4,5, Rapid B prohrál rovněž doma s Hradcem Králové B 3:5 a také Polabiny C prohrály v Lípě 3,5:4,5, jediné vítězství uhrálo Vysoké Mýto v Litovli v poměru 4,5:3,5.
Další výsledky: Velké Losiny - Zábřeh 3,5:4,5 (!)

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

07.02.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Ústí n/O. C 4,5:3,5, Dolní Čermná - Svitavy B 4:4, Žamberk - Choceň 6:2, Mistrovice - Ústí n/O. B 2,5:5,5, Česká Třebová B - Lanškroun B 6:2, Letohrad - Kunvald 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

07.02.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Rapid E - Polabiny E 4:4, Heřmanův Městec - Bohemia B 2:6, Chrudim B - Chotěboř B 3:5, Železné hory - Rapid D 5,5:2,5, Hlinsko - Bohdaneč 3,5:4,5, Polička D volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

06.02.16 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 3.turnaj
Třetí turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-12 se uskutečnil v sobotu 6.února v Lanškrouně za účasti 62 hráčů z 13 oddílů nejen pardubického kraje.
V kategorii H/D 10 zvítězil Martin Jakub Pešek z Hlinska před Jakubem Váňou z Polabin a Matějem Kobrem z Ústí n/O., nejlepší dívkou byla Barbora Krátká ze Svitav.
V kategorii H/D 12 byl nejúspěšnější Adam Švanda z Poličky před Michalem Jarešem ze Železných hor a Karlem Brožkou ze Zaječic, nejlepší dívkou byla Lucie Kotizová z Kunvaldu.
Ohlasy z turnaje by mohly být k nalezení na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky, Ústí n/O. a Železných hor, průběžné pořadí po třech turnajích naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

02.02.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Kouřim Open 2016
V sobotu 30.ledna 2016 se ve středočeské Kouřimi uskutečnil již 8.ročník turnaje pro děti a mládež 'Kouřim Open', jehož sílu a atmosféru se k sousedům vydala prověřit i desítka mládežníků z našeho kraje - a většinou uspěla více než úspěšně !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.02.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Radniční korbel 2016
V sobotu 30.ledna 2016 se v Jihlavě v atraktivním prostředí Radničního pivovaru uskutečnil 2.ročník devítikolového turnaje v rapidu 'O radniční korbel', kterého se zúčastnilo 58 hráčů včetně několika našinců.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

31.01.16 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - sedmé kolo
V sedmém kole první ligy východ vybojovala Polička nečekaný bod za remizu 4:4 v Orlové (!), díky čemuž se o poslední místo v tabulce už dělí s dalšími dvěma družstvy.
Další výsledky: Ostrava - Karviná 6:2, Lokomotiva Brno - Zlín 6:2, Opava - Staré Město 5:3, Grygov - Moravská Slavia Brno 3:5, Kroměříž - Frýdek-Místek B 5,5:2,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

31.01.16 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - sedmé kolo
V sedmém kole první ligy západ v dramatickém zápase s jedinou remizou zvítězily Polabiny v Praze nad Vyšehradem 4,5:3,5 a udržely si tak třetí příčku tabulky s větším odstupem od dalších pronásledovatelů.
Další výsledky: GROP - Pankrác 5,5:2,5, Vlašim - Nový Bor B 2:6, Jičín - České Budějovice 5,5:2,5, Neratovice - Kobylisy 5:3, Hradec Králové - Unichess 1,5:6,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

31.01.16 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Zaječice - Bohemia 2:6, Vysoké Mýto B - Chotěboř 3,5:4,5, Česká Třebová - Lanškroun 1:7, Polabiny D - Polička B 4,5:3,5, Rapid C - Litomyšl 5,5:2,5, Svitavy - Moravská Třebová 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

31.01.16 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Jablonné n/O. - Kunvald C 3:2, Žamberk B - Červená voda 3,5:1,5, Mistrovice B - Kunvald D 2,5:2,5, Letohrad B - Kunvald B 4:1
skupina B : Polička E - Němčice 1,5:3,5, Horní Čermná B - Svitavy C 1:4, Ústí n/O. D - Lanškroun C 3,5:1,5, Městečko Trnávka - Horní Čermná A 1:4
Do finale o prvenství postupují první čtyři týmy skupin A a B, ostatní se utkají o 9-16 místo.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

31.01.16 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Polabiny I - Rapid F 1:4, Polabiny G - Polabiny H 0,5:4,5, Rapid G - Polabiny F 3:2, Železné hory B volno
skupina B : Chrudim D - Krouna 4,5:0,5, Hlinsko B - Krucemburk 4:1, Miřetice - Hlinsko C 3,5:1,5, Chrudim C volno
Do finale o prvenství postupují první čtyři týmy skupin A a B, ostatní se utkají o 9-14 místo.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

25.01.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Zimní Olympiáda dětí a mládeže ČR 2016
Ve dnech 17.-22.ledna 2016 se v Ústeckém kraji konaly Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016, na které byly po 4 letech opět zařazeny šachy a kterých se ve 4 šachových kategoriích (starší žáci, mladší žáci, nejmladší žáci a dívky) zúčastnilo 56 dětí ze všech 14 krajů ČR !
Mladí šachisté Pardubického kraje na nich v soutěžích jednotlivců vybojovali 2 cenné kovy - Ondřej Švanda (TJ Štefanydes Polička) získal zlatou medaili v kategorii mladších žáků a Michal Jareš (Šachový spolek Železné hory) bronzovou medaili mezi nejmladšími žáky - Gratulujeme !!!, v soutěži krajů naše šachová výprava jako celek obsadila nepopulární (ale přesto výborné) čtvrté místo !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

24.01.16 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - šesté kolo
Šesté kolo kole 2.ligy skupiny D pěkně zamíchalo tabulkou. Z našich zástupců vyhráli Rapid B ve Vysokém Mýtě 4,5:3,5 a Ústí n/O. v Chrudimi 5:3, Polabiny B remizovaly v Hradci Králové 4:4 a Polabiny C podlehly doma Litovli B 3,5:4,5.
Další výsledky: Rychnov n/Kn. - Velké Losiny 5:3, Zábřeh - Lípa 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

24.01.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Letohrad 4,5:3,5, Kunvald - Česká Třebová B 3:5, Lanškroun B - Mistrovice 5:3, Ústí n/O. B - Žamberk 8:0, Choceň - Dolní Čermná 5:3, Svitavy B - Polička C 2,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

24.01.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Bohdaneč - Železné hory 4,5:3,5, Rapid D - Chrudim B 5:3, Chotěboř B - Heřmanův Městec 2,5:5,5, Bohemia B - Rapid E 7,5:0,5, Polabiny E - Polička D 5,5:2,5, Hlinsko volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

23.01.16 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2015/16 - poslední dvě kola
V sobotu 23.ledna 2016 pokračovala Extraliga dorostu 2015/16 posledními dvěma koly v základních skupinách.
Ve skupině východ Polabiny A po dvou vítězstvích obsadily 2 místo a vybojovaly si postup do finale, Polabiny B po dvou prohrách skončily poslední a čeká je boj o udržení.
Ve skupině západ stačila Poličce jedna výhra k posunu na čtvrté místo, znamenající postup do finalové skupiny a jistotu udržení v Extralize i pro přístí rok.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

23.01.16 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga družstev mládeže sever 2015/16 - sedmé a osmé kolo
V sobotu 23.ledna 2016 pokračovala 1.liga sever dalšími zápasy, po nichž se pořadí příliš nezměnilo - Lanškroun si drží druhé místo, Polička B a Hlinsko okupují střed tabulky a Ústí n/O. je stále poslední.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

22.01.16 Sekce : Nemistrovské akce
O Lichnickou věž 2016
Ve čtvrtek 21.ledna 2016 uspořádala agilní ZŠ Třemošnice ve spolupráci se Šachovým spolkem Železné hory 1.ročník žákovského turnaje v rapidu 'O Lichnickou věž'. Sedmikolové klání skončilo pořádným překvapením, když na stupních vítězů se shodným ziskem 5,5/7 stanuli 'přespolní' mladší žáci v pořadí Šimon Pospíšil, Jakub Nešpůrek a Radek Roub (všichni ŠS Železné hory) a nejlepším hráčem pořádající školy byl až čtvrtý Jan Rožek.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

18.01.16 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - sedmé kolo
V sedmém kole první ligy východ vybojovala Polička nečekaný bod za remizu 4:4 v Orlové (!), díky čemuž se o poslední místo v tabulce už dělí s dalšími dvěma družstvy.
Další výsledky: Ostrava - Karviná 6:2, Lokomotiva Brno - Zlín 6:2, Opava - Staré Město 5:3, Grygov - Moravská Slavia Brno 3:5, Kroměříž - Frýdek-Místek B 5,5:2,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

18.01.16 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - šesté kolo
V šestém kole první ligy západ nekompletní Polabiny podlehly doma Jičínu 3:5.
Další výsledky: Pankrác - Hradec Králové 5:3, Unichess - Neratovice 5,5:2,5, Kobylisy - Vyšehrad 3:5, České Budějovice - Vlašim 4:4, Nový Bor B - GROP 3:5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

18.01.16 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Bohemia - Svitavy 3,5:4,5, Moravská Třebová - Rapid C 4:4, Litomyšl - Polabiny D 4:4, Polička B - Česká Třebová 3,5:4,5, Lanškroun - Vysoké Mýto B 7:1, Chotěboř - Zaječice 6,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

18.01.16 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - šesté kolo
V šestém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Kunvald C - Letohrad B 2,5:2,5, Kunvald B - Mistrovice B 2:3, Kunvald D - Žamberk B 2:3, Červená Voda - Jablonné n/O. 0,5:4,5
skupina B : Němčice - Městečko Trnávka 2,5:2,5, Horní Čermná A - Ústí n/O. D 3:2, Lanškroun C - Horní Čermná B 2:3, Svitavy C - Polička E 4,5:1,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

18.01.16 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - šesté kolo
V šestém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Polabiny F - Polabiny G 3,5:1,5, Polabiny H - Polabiny I 1,5:3,5, Rapid F - Železné hory B 3:2, Rapid G volno
skupina B : Hlinsko C - Hlinsko B 2,5:2,5, Krucemburk - Chrudim D 2,5:2,5, Krouna - Chrudim C 2:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

18.01.16 Sekce : Krajská soutěž st. žáků
Krajská soutěž družstev mládeže - 2.turnaj
Druhý turnaj Krajské soutěže družstev mládeže uspořádala v soboru 16.ledna 2016 ŠO TJ Lanškroun. Za účasti 12 družstev zvítězilo družstvo Lanškroun C před Kunvaldem A a Lanškrounem D.
Obou turnajů se zúčastnilo celkem 13 družstev, přičemž celkovým vítězem se stal Lanškroun C před Kunvaldem a Ústím n/O. B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž st. žáků

14.01.16 Sekce : Přebory škol
Krajská finale přeboru škol
Ve středu 13.ledna 2016 se stejně jako v loňském roce ve Svitavách uskutečnily finalové boje Krajských přeborů čtyřčlenných družstev škol ve všech třech kategoriích.
V kategorii 1.-5.tříd byli opět nejúspěšnější zástupci ZŠ Třemošnice před ZŠ Felberova Svitavy, v kategorii 6.-9.tříd bylo nejúspěšnější družstvo Gymnazia Pardubice před Gymnaziem Lanškroun a v kategorii středních škol suverénně zvítězilo Gymnazium Chrudim před Gymnaziem Lanškroun.
Všechna uvedená družstva postupují do celostátního finale přeborů škol příslušných kategorií.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

10.01.16 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - třetí dvoukolo
Ve dnech 9.-10.ledna 2016 pokračovala tht Extraliga ŠSČR třetím dvoukolem, v němž se náš zástupce Rapid Pardubice v sobotu podlehl obhájci titulu Novému Boru nejtěsnějším poměrem 3,5:4,5 (při sedmi remizách !) a v neděli pouze remizoval s posledním Turnovem 4:4.
Další výsledky: sobota: Lysá n/L. B - Třinec 4:4, Lysá n/L. A - Frýdek-Místek 3,5:4,5, Turnov - Mahrla Praha 4:4, Labortech Ostrava - Duras Brno 5:3, Poruba - Litovel 4,5:3,5
neděle: Frýdek-Místek - Lysá n/L. B 3,5:4,5, Třinec - Lysá n/L. A 3,5:4,5, Mahrla Praha - Nový Bor 0,5:7,5, Litovel - Labortech Ostrava 4,5:3,5, Duras Brno - Poruba 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

10.01.16 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - páté kolo
V pátém kole 2.ligy skupiny D v zvítězily Polabiny B nad Vysokým Mýtem těsně 4,5:3,5 a Rapid B podlehl Polabinám C 2,5:5,5, zbývajícím našim družstvům se nedařilo - Chrudim podlehla Rychnovu n/Kn. 2:6 a Ústí n/O. podlehlo Hradci Králové B 2,5:5,5.
Další výsledky: Litovel B - Zábřeh 4,5:3,5, Lípa - Velké Losiny 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

10.01.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Svitavy B - Ústí n/O. C 7,5:0,5, Polička C - Choceň 6:2, Dolní Čermná - Ústí n/O. B 4:4, Žamberk - Lanškroun B 3,5:4,5, Mistrovice - Kunvald 3:5, Česká Třebová B - Letohrad 1,5:6,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

10.01.16 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička D - Bohemia B 3:5, Rapid E - Chotěboř B 3,5:4,5, Heřmanův Městec - Rapid D 6:2, Chrudim B - Bohdaneč 5,5:2,5, Železné hory - Hlinsko 5:3, Polabiny E volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

09.01.16 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - další 2 kola
V sobotu 9.ledna 2016 pokračoval Krajský přebor družstev starších žáků utkáními šestého a sešdmého kola. Po nich nadále zůstala v čele tabulky suverénní družstva Lanškrouna B jen 'o fous' před Polabinami C, následována s uctivým odstupem Železnými horami.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

07.01.16 Sekce : Ostatní zajímavosti
Vánoční rapid Kostelec n/O.
V sobotu 26.prosince 2015 se v Kostelci n/O. uskutečnil již 22.ročník vánočního turnaje v rapidu, kterého se zúčastnilo 67 hráčů. Mezi nimi byla i řada hráčů převážně ze severovýchodní části našeho kraje a vedli si nadmíru úspěšně - zvítězil Tomáš Pokorný z Lanškrouna před Janem Macháněm z Polabin a v popředí tabulky byli vidět i další našinci.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.01.16 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce 2015 + KP jednotlivců PDŠS
Šachová Agentura A64 Grygov uspořádala ve dnech 26.12.2015-2.1.2016 již 17.ročník vánočního turnaje České šachové vánoce. který byl současně i Krajským přeborem PDŠS jednotlivců pro rok 2016.
Za účasti 71 hráčů se vítězem stal IM Krzysztof Chojnacki z Polska před GM Petrem Neumanem z Rapidu Pardubice (který se stal i Přeborníkem PDŠS pro rok 2016) a IM Arturem Frolovem z Ukrajiny. Druhé místo v přeboru PDŠS získal FM Jakub Půlpán z Polabin a třetí byl FM Marian Sabol z Vysokého Mýta, nejlepším seniorem se stal Milan Kotva ze Svitav a juniorem Jan Tulis z Poličky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

31.12.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše 2015
Ve středu 30.prosince 2015 uspořádal šachový oddíl TJ Sokol Krouna 11.ročník šachového turnaje v rapidu Memoriál Jirky Pavliše, kterého se zúčastnilo 74 hráčů z 22 oddílů.
Vítězem se stal Pavel Hrubeš před Tomášem Pokorným (oba Lanškroun) a Vítem Valentou z Velkých Losin, nejlepší z žen byla Monika Ryšavá z Poličky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

28.12.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Nasavrcký blesk 2015
V sobotu 26.prosince 2015 se v Nasavrkách uskutečnil 3.ročník turnaje Nasavrcký blesk, který organizoval Martin Bartoš ve spolupráci s TJ ŠO Chrudim. Turnaj bohužel kolidoval s bleskovým turnajem v Ustí nad Orlicí, takže kapacita sálu (90 lidí) v restauraci U Šustrů nebyla využita.
Ve finále A zvítězili favorité, když o prvním místě rozhodoval větší počet vítězství. Překvapili hráči na čtvrtém a pátém místě - nestárnoucí Jaroslav Hájek a benjamínek Jůn ml..
Ve finále B opět překvapili svojí hrou mladíci Brožka ml., Roub a Jareš. Zvítězil zkušený Zbyněk Linhart.
Turnaj proběhl v přátelském duchu a organizátoři se už těší na další ročník. Uvažuje se v něm přejít z hracího tempa 5 minut + náhlá smrt, na systém 3 minuty s přídavkem 2 vteřin. Odpadly by tak partie, kdy jeden z hráčů poskakoval v koncovce s nejstejnobarevnými střelci sem a tam s cílem shodit soupeře na čas. Na příští rok se rovněž uvažuje o posunutí termínu o týden dřív.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.12.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Oldy Hájka 2015 + KPJ v blesku
V sobotu 26.prosince 2015 se v Ústí n/O. uskutečnil 47.ročník Memoriálu Oldy Hájka, který byl také Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře pro rok 2016.
Letošní ročník se vyznačoval výrazným nástupem mládí - vítězem se stal junior FM Jakub Půlpán z Polabin s absolutním ziskem 13/13 (!!) s velkým odstupem před FM Josefem Havelkou z Lanškrouna, FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a Davidem Výprachtickým z OAZY Praha, když mezi nimi a jejich pronásledovateli byla další neobvykle vysoká propast 2,5 bodu (!!). Za těchto okolností se nejlepší ženou (i juniorkou) stala Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O. a čerstvým seniorem Oldřich Lorenc z Poličky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

23.12.15 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj Svitavy
Ve středu 23.prosince 2015 se ve Svitavách uskutečnil tradiční Vánoční turnaj pro mládež a doprovod, kterého se ve třech skupinách zúčastnilo celkem 143 hráčů z 32 oddílů pěti krajů (!!).
V nejstarší kategorii A, která byla spojena s kategorií doprovodu D, byl podle očekávání nejúspěšnější FM Jakub Půlpán následovaný Václavem Grundmanem (oba Polabiny) a Pavlem Holáskem z Ústí n/O., nejlepší dívkou se stala Lucie Ambrožová ze Starého Města.
V kategorii B zvítězil Matěj Půlpán z Polabin před Filipem Šolcem z Hradce Králové a Matějem Kupsou z Lanškrouna, z dívek byla nejúspěšnější Olga Dvořáková z Adamova.
Nejmladší kategorii C suverénně ovládl Rudolf Jun z Chotěboře s plným ziskem 7/7 (!) s odstupem 1,5 bodu před druhým Filipem Rokošem z Hradce Králové a třetím Janem Kolářem z Mohelnice, nejlepší mezi dívkami byla Alice Habinová z Kuřimi.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

20.12.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Vánoční bleskový turnaj Sendražice
V sobotu 19.prosince 2015 se v Sendražicích uskutečnil Vánoční bleskový turnaj, kterého se stejně jako v minulých letech zúčastnilo i několik hráčů z našeho kraje. Rozdíl ale byl v jejich letošních výsledcích - kromě Pavla Daňka a Ondřeje Třasáka (oba Bohemia Pardubice) se ostatním dařilo méně než očekávali.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.12.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Vánoční rapid Bludov 2015
Nedaleko za severovýchodními hranicemi našeho kraje se v obci Bludov v sobotu 19.prosince 2015 uskutečnil 4.ročník Vánočního turnaje v rapidu, kterého se zúčastnilo i několik hráčů z našeho kraje a vedli si nadmíru úspěšně.
Vítězem se stal Pavel Hrubeš před Tomášem Pokorným (oba Lanškroun) - Blahopřejeme !!!, a ani ostatní se v šedesátičlenném startovním poli neztratili.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.12.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR jednotlivců, žen a mládeže v blesku 2015
Mistrovství ČR mužů, žen a mládeže v bleskové hře, které se konalo 19. prosince 2015 v Praze, se zúčastnilo celkem 13 zástupců našeho kraje, z nichž se do finalového 'play off' probojoval jen FM Josef Havelka z Lanškrouna druhým místem v kategorii mládeže. Tam však druhé místo neobhájil a musel se spokojit až s bronzovou medailí.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

19.12.15 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 2.turnaj
Druhý turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 14-16 uspořádal v sobotu 19.prosince 2015 ŠK Ústí n/O. v prostorách jídelny Rieter v Ústí n/O. a zúčastnilo se ho celkem 78 hráčů.
V kategorii H/D 14 se vítězem stal Rudolf Jun z Chotěboře před Vítem Brázdou z Polabin a Danielem Zemanem z Poličky, nejlepší z dívek byla Barbora Málková z Lanškrouna.
V kategorii H/D 16 zvítězil Jan Jiroušek před Ondřejem Cachem (oba Polabiny) a Petrem Klabenešem z Chotěboře, nejlepší z dívek byla Marie Vašková z Hlinska.
Průběžné pořadí po dvou turnajích naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

14.12.15 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga družstev mládeže sever 2015/16 - třetí dvoukolo
Po odehraném šestém kole 1.ligy družstev mládeže skupiny sever se pořadí na čele tabulky dost změnilo - na první příčku se prodral Jičín následovaný Lanškrounem, Hlinsko se propadlo na čtvrté místo, Polička B okupuje šestou příčku, jen Ústí n/O. se stále ne a ne odpoutat z posledního desátého místa.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

13.12.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - páté kolo
V pátém kole první ligy východ si Polička zajela do Brna pro vysokou prohru 7:1 od místní Lokomotivy a zůstává na předposlední příčce tabulky.
Další výsledky: Zlín - Karviná 2,5:5,5, Ostrava - Staré Město 2:6, Opava - Moravská Slavia Brno 2,5:5,5, Orlová - Frýdek-Místek B 6,5:1,5, Grygov - Kroměříž 2,5:5,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

13.12.15 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - páté kolo
V pátém kole první ligy západ zvítězily Polabiny ve Vlašimi 6:2 a zůstávají na druhém místě tabulky.
Další výsledky: Nový Bor B - Pankrác 4:4, GROP - České Budějovice 7:1, Jičín - Kobylisy 5,5:2,5, Vyšehrad - Unichess 3,5:4,5, Neratovice - Hradec Králové 5,5:2,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

13.12.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Chotěboř - Bohemia 3,5:4,5, Zaječice - Lanškroun 2,5:5,5, Vysoké Mýto B - Polička B 6,5:1,5, Česká Třebová - Litomyšl 3,5:4,5, Polabiny D - Moravská Třebová 6:2, Rapid C - Svitavy 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

13.12.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - páté kolo
V pátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Červená Voda - Kunvald C 4:1, Jablonné n/O. - Kunvald D 4:1, Žamberk B - Kunvald B 2:3, Mistrovice B - Letohrad B 1:4
skupina B : Svitavy C - Němčice 2,5:2,5, Polička E - Lanškroun C 0,5:4,5, Horní Čermná B - Horní Čermná A 0:5, Ústí n/O. D - Městečko Trnávka 2:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

13.12.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - páté kolo
V pátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Železné hory B - Polabiny H 3:2, Polabiny I - Polabiny F 0,5:4,5, Polabiny G - Rapid G 2,5:2,5, Rapid F volno
skupina B : Chrudim C - Krucemburk 4:1, Chrudim D - Hlinsko C 3:2, Hlinsko B - Miřetice 3,5:1,5, Krouna volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

13.12.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachy s Fantomasem
V sobotu 12.prosince 2015 se v prostorách autosalonu Regina v Hradci Králové ve spolupráci ŠŠPM Lipky Hradec Králové s REGINOU a.s. uskutečnila originální akce - šachový turnaj mládeže ve třech věkových kategoriích, doplněný pro dospělý doprovod m.j. 'vědomostním kvízem' o firmě Citroën o netradiční hlavní cenu. Originalita turnaje a snadná dostupnost Hradce Králové přivedla na start celou řadu hráčů našeho kraje a ti si nevedli vůbec špatně !
V nejstarší kategorii I (do 16 let) mezi 14 účastníky suverénně kraloval Matěj Půlpán, druhý byl David Černý a třetí Filip Šolc, nejlepší dívkou byla Wiktoria Wasala.
Kategorie II (do 13 let ) se zúčastnilo 34 dětí, z nichž na prvním místě skončil Michal Jareš před Ondřejem Půlpánem a Janem Jirouškem, nejlepší z dívek byla Soňa Leksová.
Nejmladší kategorii III (32 hráčů do 9 let) ovládl Karel Brožka před Ondřejem Winterem a Vítem Pilařem, mezi dívkami byla nejúspěšnější Tereza Šulcová.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.12.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Losinského kapra 2015
V sobotu 12.prosince 2015 se v Koutech nad Desnou uskutečnil XXIII.ročník otevřeného turnaje v rapidu O Losinského kapra (zařazeného do serie turnajů GP ŠSČR 2015/16 v rapidu), kterého se zúčastnilo 116 hráčů. Mezi nimi byla i řada hráčů z našeho kraje, ale ti žádnou velkou radost ze svého umístění (snad až na Pavla Daňka z Bohemie Pardubice) mít nemohli.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

11.12.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
Ve středu 9.prosince 2015 zemřel na následky tragické dopravní nehody pan Jaromír Paščenko, člen ŠK Štefanydes Polička. Čest jeho památce !
Poslední rozloučení se zesnulým proběhlo v pátek dne 18.prosince 2015 v 15,00 hod v kostele sv.Jana Křtitele v Bystrém.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

11.12.15 Sekce : Přebory škol
Okresní přebory škol Pardubického kraje 2015/16 - sumář
Ve čtvrtek 10.prosince 2015 byla ukončena okresní kola čtyřčlenných družstev základních škol v kategoriích 1.-5. tříd a 6.-9.tříd, z nichž se do finalových krajských kol kvalifikovalo nejlepších osm družstev v každé kategorii.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

10.12.15 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 1.-5.tříd
Ve čtvrtek 10.prosince 2015 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 8 družstev. Suverénním vítězem se stalo družstvo ZŠ Klášterec n/O. s odstupem před ZŠ Vincence Junka Dolní Čermná, třetí byla ZŠ Dobrovského Lanškroun.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

09.12.15 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kat. 6.-9.tříd
V úterý 8.prosince 2015 se v prostorách Multifunkčního centra Fabrika ve Svitavách uskutečnilo také okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo neuvěřitelných 18 (!) družstev. Jasným vítězem se stalo družstvo ZŠ Na Lukách Polička A před Gymnaziem Polička A, třetí již s odstupem skončilo družstvo ZŠ Jevíčko.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

09.12.15 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kat. 1.-5.tříd
V úterý 8.prosince 2015 se v prostorách Multifunkčního centra Fabrika ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategorii 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 7 družstev. Suverénním vítězem se stalo družstvo ZŠ Felberova Svitavy, na druhém místě s velkým odstupem skončila ZŠ Zámecká Litomyšl jen těsně před třetí ZŠ Masarykova Polička.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

09.12.15 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kat. 6.-9.tříd
V úterý 8.prosince 2015 se v Pardubicích uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo 7 družstev. Vítězem se stalo družstvo Gymnazia Pardubice těsně před ZŠ Polabiny 1, na třetím místě s odstupem skončili hráči ZŠ Sezemice.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

07.12.15 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kat. 1.-5.tříd
V úterý 1.prosince 2015 se v Pardubicích uskutečniho okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice v kategorii 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 9 družstev z 5 škol. Vítězem se stalo družstvo ZŠ Závodu míru Pardubice B před ZŠ Sezemice a ZŠ+MŠ Lázně Bohdaneč A.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

07.12.15 Sekce : KTC mládeže
Listina talentů PDŠS 2015/16
Po ukončení letošních Mistrovství Čech a ČR zpracovala Komise mládeže PDŠS novou Listinu talentů, platnou pro období 23.11.2015 - 23.11.2016. Listina talentů PDŠS je rozdělena do dvou skupin, zahrnujících hráče :
Skupina A (13 hráčů) - kteří patří do krajské špičky a dosahují i republikových úspěchů
Skupina B (13 hráčů) - kteří dosahují nadprůměrných výsledků i na republikových soutěžích

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže

06.12.15 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - druhé dvoukolo
Ve dnech 5.-6.prosince 2015 pokračovala tht Extraliga ŠSČR druhým dvoukolem, v němž náš zástupce Rapid Pardubice v sobotu nejprve zvítězil nad Třincem přesvědčivě 6:2, ale v neděli podlehl Frýdku-Místku 3:5.
Další výsledky: sobota: Ostrava - Lysá n/L. B 4:4, Poruba - Lysá n/L. A 3,5:4,5, Brno - Nový Bor 2,5:5,5, Litovel - Turnov 4,5:3,5, Mahrla Praha - Frýdek-Místek 4:4.
neděle: Lysá n/L. A - Ostrava 6:2, Lysá n/L. B - Poruba 4:4, Turnov - Brno 3:5, Nový Bor - Litovel 7:1, Třinec - Mahrla Praha 2,5:5,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

06.12.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 2.ligy skupiny D zvítězilo Vysoké Mýto nad Ústím n/O. těsně 4,5:3,5 a v druhém derby se Polabiny C rozešly s Polabinami B smírně 4:4. Rapid Pardubice B přivezl cenné 3 body ze Zábřehu za výhru 5,5:2,5 a Chrudim přivezla z Hradce Králové bod za remizu 4:4.
Další výsledky: Rychnov n/Kn. - Lípa 4,5:3,5, Velké Losiny - Litovel B 6:2

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

06.12.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Česká Třebová B 4,5:3,5, Letohrad - Mistrovice 5:3, Kunvald - Žamberk 5:3, Lanškroun B - Dolní Čermná 4,5:3,5, Ústí n/O. B - Polička C 7:1, Choceň - Svitavy B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

06.12.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Hlinsko - Chrudim B 4,5:3,5, Bohdaneč - Heřmanův Městec 3:5, Rapid D - Rapid E 4,5:3,5, Chotěboř B - Polička D 4:4, Bohemia B - Polabiny E 4,5:3,5, Železné hory volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

06.12.15 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 2.turnaj
Druhý turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-12 se uskutečnil v sobotu 5.prosince 2015 v Pardubicích za účasti 67 hráčů.
V kategorii H/D 10 se vítězem stal Karel Brožka ze Zaječic, druhý skončil Martin Jakub Pešek z Hlinska a třetí místo obsadil Radek Nejedlý z Chotěboře, jedinou dívkou byla Nikol Vodičková ze Svitav.
Vítězem kategorie H/D 12 se stal Rudolf Jun z Chotěboře před Adamem Švandou z Poličky a Michalem Jarešem ze Železných hor, nejlepší dívkou byla Tereza Šulcová z Polabin.
Průběžné pořadí po dvou turnajích naleznete zde, postřehy z turnaje pak na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky, Ústí n/O. a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

01.12.15 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 4/2015
Poslední čtvrtá schůze VV PDŠS v roce 2015 se konala dne 19.listopadu 2015 v Chocni, během níž VV provedl kontrolu zadaných úkolů, vyslechl zprávy komisí STK, KM a hospodáře, schválil proplacení předložených faktur, schválil konání Konference delegátů PDŠS dne 30.ledna 2015 v Chocni a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

29.11.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - čtvrté kolo
V první lize východ nestačila Polička doma na Ostravu a podlehla jí 2,5:5,5, takže i nadále setrvává v pásmu sestupu.
Další výsledky: Karviná - Grygov 4,5:3,5, Kroměříž - Orlová 5,5:2,5, Frýdek-Místek B - Opava 6:2, Moravská Slavia Brno - Lokomotiva Brno 4:4, Staré Město - Zlín 5,5:2,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

29.11.15 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 1.ligy západ Polabiny přivítaly doma družstvo GROP Praha a po přesvědčivém vítězství 5,5:2,5 se posunuly na druhou příčku tabulky.
Další výsledky: Pankrác - Neratovice 5,5:2,5, Hradec Králové - Vyšehrad 3,5:4,5, Unichess - Jičín 5,5:2,5, Kobylisy - Vlašim 4,5:3,5, České Budějovice - Nový Bor B 3:5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

29.11.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Bohemia - Rapid C 5:3, Svitavy - Polabiny D 3:5, Moravská Třebová - Česká Třebová 2,5:5,5, Litomyšl - Vysoké Mýto B 3:5, Polička B - Zaječice 2:6, Lanškroun - Chotěboř 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

29.11.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Kunvald C - Mistrovice B 3,5:1,5, Letohrad B - Žamberk B 2:3, Kunvald B - Jablonné n/O. 2:3, Kunvald D - Červená Voda 1:4
skupina B : Němčice - Ústí n/O. D 3:2, Městečko Trnávka - Horní Čermná B 4,5:0,5, Horní Čermná A - Polička E 3,5:1,5, Lanškroun C - Svitavy C 2:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

29.11.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Rapid G - Polabiny I 3:2, Polabiny F - Železné hory B 3,5:1,5, Polabiny H - Rapid F 2:3, Polabiny G volno
skupina B : Miřetice - Chrudim D 2:3, Hlinsko C - Chrudim C 2,5:2,5, Krucemburk - Krouna 2,5:2,5, Hlinsko B volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

29.11.15 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2015/16 - páté kolo
V pátém kole Extraligy dorostu 2015/16 ve skupině východ podlehly Polabiny B Polabinám A 2:4, ve skupině západ západ podlehla Polička ve Vlašimi 3,5:2,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

29.11.15 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga družstev mládeže sever 2015/16 - druhé dvoukolo
Po neúplném čtvrtém kole 1.ligy mládeže skupiny sever se Hlinsko posunulo do čela tabulky, Polička B a Lanškroun zůstávají ve středu tabulky, jen Ústí n/O. má na svém kontě stále nulu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

28.11.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta 2015
V sobotu 28.listopadu 2015 se v Mistrovicích uskutečnil 18.ročník Memoriálu Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 55 hráčů z 19 míst nejen našeho kraje.
Vítězem se podle očekávání stal FM Marian Sabol před Tomášem Trhalem (oba Vysoké Mýto) a Jaromírem Volfem z Ústí n/O., nejlepší ženou se stala 'přespolní' Kateřina Skybová z Hradce Králové.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

28.11.15 Sekce : Nemistrovské akce
Listopádí Břehy 2015
Mezi pravidelnými šachovými akcemi se v západním cípu našeho kraje znenadání vynořila další - Listopádí Břehy 2015, určená pro širokou veřejnost (ale především pro začínající mládež). V sobotu 28.listopadu 2015 se mezi 23 účastníky 1.ročníku turnaje ve Břehách (doufejme, že další budou následovat) nacházelo široké spektrum hráčů co do věku i výkonnosti především z blízkého okolí. Vítězem se stal vysoce favorizovaný Lubomír Šilar ze Železných hor ale jen 's odřenými zády' před Emanuelem Veselým z Lázní Bohdaneč a Jiřím Jurou z místní TJ Sokol Břehy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

25.11.15 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 6.-9.tříd
Ve středu 25.listopadu 2015 se uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo celkem 11 čtyřčlenných družstev. Vítězem se stalo družstvo Gymnazia Lanškroun A těsně před Gymnaziem Ústí n/O., na třetím místě se s mírným odstupem umístilo družstvo Gymnazium Vysoké Mýto.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

22.11.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
K životu bohužel patří i smutné zprávy. Před čtrnácti dny nás náhle navždy opustil Sergej Petuchov, šachista tělem i duší, který řadu posledních let hrál za ŠK Rapid Pardubice. Vzpomínejme na něj v dobrém!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

22.11.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - třetí kolo
Také ve třetím kole 2.ligy skupiny D se hrálo na ostří nože a výsledky nenechaly v tabulce 'kámen na kameni'. V krajských derbyzápasech měly navrch hostující celky a oba zápasy Chrudim - Vysoké Mýto a Ústí n/O. - Polabiny C skončily shodně 3:5. Zlepšily se Polabiny B a zdolaly doma Zábřeh těsně 4,5:3,5, ale Rapid Pardubice B nestačil doma na Velké Losiny a po prohře 5,5:2,5 mu patří poslední příčka tabulky.
Další výsledky: Hradec Králové B - Rychnov n/Kn. 3:5, Litovel B - Lípa 5:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

22.11.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Choceň - Ústí n/O. C 2,5:5,5, Svitavy B - Ústí n/O. B 1,5:6,5, Polička C - Lanškroun B 5,5:2,5, Dolní Čermná - Kunvald 5,5:2,5, Žamberk - Letohrad 4,5:3,5, Mistrovice - Česká Třebová B 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

22.11.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polabiny E - Chotěboř B 5,5:2,5, Polička D - Rapid Pardubice D 3:5, Rapid Pardubice E - Bohdaneč 4:4, Heřmanův Městec - Hlinsko 4:4, Chrudim B - Železné hory 4:4, Bohemia Pardubice B volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

21.11.15 Sekce : Krajská soutěž st. žáků
Krajská soutěž družstev st. žáků - 1.turnaj
V sobotu 21.listopadu 2015 se ve Chaleticích odehrál první turnaj Krajského přeboru mládeže za účasti 9 čtyřčlenných družstev. Na prvním místě skončil ŠKM TJ Lanškroun C před ŠO k.a.s Kunvald a Šachovým spolkem Železné hory B, čtvrté místo patřilo ŠK Ústí n/O. B.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž st. žáků

21.11.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
MČR juniorek a Polofinale MČR juniorů 2015
Ve dnech 14.-20.listopadu 2015 se v Doksech uskutečnilo Mistrovství ČR juniorek a Polofinale Mistrovství ČR juniorů.
Mezi 19 juniorkami byla z našich zástupkyň nejúspěšnější Kateřina Vlčková, která získala bronz - Blahopřejeme !!!, pátá skončila Michaela Nová (obě Polabiny),
V Polofinale juniorů zvítězil FM Jakub Půlpán z Polabin před FM Josefem Havelkou z Lanškrouna, pátý skončil Jan Macháň z Polabin a mezi 43 účastnícky se neztratili ani další naši zástupci.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

15.11.15 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech mládeže 2015 kat. H/D 8-10
Ve dnech 13.-17.listopadu 2015 uspořádal 1.Novoborský ŠK z pověření KM ŠSČR v Doksech Mistrovství Čech mládeže v nejmladších kategoriích H/D 8-10.
Mistrovství Čech nejmladší kategorie H/D 8 probíhalo jen ve dnech 14.-15.listopadu a přineslo do našeho kraje zlatou medaili, o kterou se zasloužil Karel Brožka ze Zaječic - Blahopřejeme !!! Pozadu však nezůstali ani další hráči, zejména chotěbořští Radek a Lukáš Nejedlý a Robert Jun nebo polabinský Jan Šlosar !
Kategorie H/D 10 pokračovala až do 17.listopadu a přinesla do našeho kraje další medaile. Mezi chlapci získal bronz Michal Ďuriančík z Poličky za třetí místo a z dívek zlato Adéla Třasáková za vítězství a bronz Tereza Šulcová (obě Polabiny) za třetí místo - Blahopřejeme !!! A to se v popředí tabulky umístili ještě další hráči - Martin Štoček, Vít Pilař a Marek Juchelka z Polabin i Adam Zelenka z Hlinska !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

15.11.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - třetí kolo
V první lize východ cestovala Polička do vzdáleného Zlína, kde však vyšla naprázdno po prohře 5,5:2,5.
Další výsledky: Staré Město - Karviná 5,5:2,5, Ostrava - Moravská Slavia Brno 3,5:4,5, Lokomotiva Brno - Frýdek-Místek B 5,5:2,5, Opava - Kroměříž 1:7 , Orlová - Grygov 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

15.11.15 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - třetí kolo
V první lize západ se Polabiny představily venku proti družstvu Nového Boru B a z duelu dvou prořídlých sestav vytěžily tři body za výhru 3,5:4,5
Další výsledky: České Budějovice - Pankrác 5:3, GROP - Kobylisy 4:4, Vlašim - Unichess 2:6, Jičín - Hradec Králové 5:3, Vyšehrad - Neratovice 5:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

15.11.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Lanškroun - Bohemia 5:3, Chotěboř - Polička B 5:3, Zaječice - Litomyšl 5,5:2,5, Vysoké Mýto B - Moravská Třebová 5,5:2,5, Česká Třebová - Svitavy 3,5:4,5, Polabiny D - Rapid C 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

15.11.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže východ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Kunvald D - Kunvald C 1,5:3,5, Červená Voda - Kunvald B 3,5:1,5, Jablonné n/O. - Letohrad B 4:1, Žamberk B - Mistrovice B 3,5:1,5
skupina B : Lanškroun C - Němčice 2,5:2,5, Svitavy C - Horní Čermná A 2,5:2,5, Polička E - Městečko Trnávka 1,5:3,5, Horní Čermná B - Ústí n/O. D 2,5:2,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

15.11.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky :
skupina A : Rapid F - Polabiny F 3:2, Železné hory B - Rapid G 1:4, Polabiny I - Polabiny G 3,5:1,5, Polabiny H volno
skupina B : Krouna - Hlinsko C 2,5:2,5, Chrudim C - Miřetice 3:2, Chrudim D - Hlinsko B 1,5:3,5, Krucemburk volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

14.11.15 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 1.turnaj
První turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 14-16 se uskutečnil v sobotu 14.listopadu 2015 v Poličce a ve dvou skupinách se ho zúčastnilo 87 hráčů z 15 oddílů.
V kategorii do 14 let zvítězil Ondřej Novotný z Hlinska před Adamem Švandou a Danielem Zemanem (oba Polička), z dívek byla nejlepší Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V kategorii do 16 let byl první Matěj Půlpán před Ondřejem Cachem (oba Polabiny) a Ondřejem Švandou z Poličky, mezi dívkami byla nejúspěšnější Marie Vašková z Hlinska.
Postřehy z turnaje můžete nalézt na webových stánkách Hlinska, Mistrovic, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice, Ústí n/O., Vysokého Mýta a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

08.11.15 Sekce : Extraliga
tht Extraliga - první dvoukolo
Ve dnech 7.-8.listopadu 2015 odstartoval nový ročník tht Extraligy ŠSČR prvním dvoukolem. Náš zástupce Rapid Pardubice v sobotu vstoupil do soutěže rozpačitou výhrou nad Lysou n/L. B 4,5:3,5 a v neděli po boji remizoval s Lysou n/L. A 4:4.
Další výsledky: sobota: Lysá n/L. A - Mahrla Praha 4,5:3,5, Třinec - Brno 4:4, Frýdek-Místek - Litovel 6:2, Nový Bor - Ostrava 5:3, Turnov - Poruba 3:5
neděle: Mahrla Praha - Lysá n/L. B 6:2, Litovel - Třinec 2,5:5,5, Brno - Frýdek-Místek 2:6, Poruba - Nový Bor 3:5, Ostrava - Turnov 5:3

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

08.11.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - druhé kolo
Ani ve druhém kole 2.ligy skup. D nebyla nouze o zajímavé výsledky. V dobrých výkonech pokračovalo Ústí n/O. a přivezlo všechny body ze Zábřeha za výhru 5,5:2,5, vytáhly se Polabiny C domácí výhrou 5:3 nad Chrudimí a i Polabiny B přivezly alespoň 1 bod z Velkých Losin za remizu 4:4. Neuspěl však Rapid Pardubice a podlehl v Lípě vysoko 6:2 a stejným poměrem podlehlo i Vysoké Mýto také venku s Hradcem Králové B.
Další výsledky: Rychnov n/Kn. - Litovel B 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

08.11.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. C - Mistrovice 5:3, Česká Třebová B - Žamberk 2,5:5,5, Letohrad - Dolní Čermná 4,5:3,5, Kunvald - Polička C 0,5:7,5, Lanškroun B - Svitavy B 4:4, Ústí n/O. B - Choceň 7:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

08.11.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Železné Hory - Heřmanův Městec 4:4, Hlinsko - Rapid Pardubice E 6,5:1,5, Bohdaneč - Polička D 5,5:2,5, Rapid Pardubice D - Polabiny E 1:7, Chotěboř B - Bohemia Pardubice B 4:4, Chrudim B volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

07.11.15 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 1.turnaj
První turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-12 uspořádal v sobotu 7.listopadu 2015 ve Chvaleticích Šachový spolek Železné hory a ve dvou kategoriích se ho zúčastnilo 66 hráčů z 11 oddílů.
V kategorii do 10 let zvítězil Matěj Kobr z Ústí n/O. před Karlem Brožkou ze Zaječic a Jakubem Váňou z Polabin, dívky se nezúčastnily.
V kategorii do 12 let byl první Michal Jareš ze Železných hor před Josefem Adamem Retem a Ondřejem Půlpánem, z dívek byla nejúspěšnější Adéla Třasáková (všichni Polabiny).
Postřehy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Bohdanče, Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky, Ústí n/O. a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

06.11.15 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim kat. 1.-9.tříd
Ve čtvrtek 5.listopadu 2015 se v Hlinsku uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Chrudim v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd. Vzhledem k tomu, že v obou kategoriích se zúčastnilo pouze po čtyřech družstvech, hrály obě kategorie společně.
V kategorii 6.-9.tříd suverénně zvítězilo družstvo Gymnazia K.V.Raise Hlinsko před ZŠ Ležáků Hlinsko, v kategorii 1.-5.tříd bylo nejlepší družstvo ZŠ Třemošnice A s odstupem před B družstvem téže školy.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

02.11.15 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - druhé kolo
Ve druhém kole 1.ligy západ se Polabiny představily doma takřka kompletní a výsledekem střetnutí proti hodně děravým Českým Budějovicím byla jejich vysoká výhra 6,5:1,5.
Další výsledky: Pankrác - Vyšehrad 4:4, Neratovice - Jičín 3,5:4,5, Hradec Králové - Vlašim 5:3, Unichess - GROP 5,5:2,5, Kobylisy - Nový Bor B 2:6

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

02.11.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky: Bohemia - Polabiny D 3:5, Rapid C - Česká Třebová 5,5:2,5, Svitavy - Vysoké Mýto B 2,5:5,5, Moravská Třebová - Zaječice 1,5:6,5, Litomyšl - Chotěboř 4:4, Polička B - Lanškroun 0,5:7,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

02.11.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - druhé kolo
V Krajské soutěži východ byly ve druhém kole dosaženy následující výsledky :
Skupina A : Kunvald C - Žamberk B 4:1, Mistrovice B - Jablonné n/O. 1:4, Letohrad B - Červená Voda 4:1, Kunvald B - Kunvald D 2:3
Skupina B : Němčice - Horní Čermná B 3,5:1,5, Ústí n/O. D - Polička E 2:3, Městečko Trnávka - Svitavy C 2,5:2,5, Horní Čermná A - Lanškroun C 4:1

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

02.11.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - druhé kolo
V Krajské soutěži západ byly ve druhém kole dosaženy následující výsledky :
Skupina A : Polabiny G - Železné hory B 2,5:2,5, Rapid G - Rapid F 1,5:3,5, Polabiny F - Polabiny H 4:1, Polabiny I volno
Skupina B : Hlinsko B - Chrudim C 4,5:0,5, Miřetice - Krouna 2:3, Hlinsko C - Krucemburk 2:3, Chrudim D - volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

01.11.15 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech mládeže 2015
Ve dnech 24.-31.října 2015 se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství Čech mládeže kategorií H/D 12-16, kterého se ve třech kategoriích (H/D 12, H/D 14 a H/D 16) zúčastnilo 200 hráčů, mezi nimiž bylo 32 zástupců z 10 oddílů našeho kraje.
Největší úspěch zaznamenali naši hráči v kategorii H/D 14, jejímž vítězem se stal Tomáš Ludvík z Polabin, třetí skončil Vojtěch Říha a druhá mezi dívkami byla Marie Vašková (oba Hlinsko) - Blahopřejeme !!!
V kategorií do 16 let jsme na medaile nedosáhli, ale Matěj Prokop z Rapidu Pardubice a Jan Tulis z Poličky si vybojovali postup na MČR za umístění na 4 resp. 6 místě.
Bez medaile i postupu tak skončili pouze naši zástupci v kategorii H/D 12.
Pohledy na turnaj očima přímých účastníků resp. jejich vedoucích můžete nalézt na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky (2), Rapidu Pardubice, Ústí n/O. (2, 3) a Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

26.10.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Seznam rozhodčích PDŠS
Začátkem září uspořádala Komise rozhodčích v Chocni školení a doškolení rozhodčích, na němž získalo nebo obnovilo 3. a 2.třídu 12 rozhodčích, nových 3.třídu 8 jeden neudělal zkoušku a 2. třídu 5 z našeho kraje. V současnosti má v kraji platnou kvalifikaci celkem 114 rozhodčích, z nichž však dvěma rozhodčím platnost končí již k 31.12.2015 a o její prodloužení se nepokusili (v seznamu jsou uvedeni červeně).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.10.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - druhé kolo
V neděli 25.října 2015 pokračovala 1.liga východ druhým kolem, v němž náš zástupce Štefanydes Polička podlehla doma Starému Městu 3:5.
Další výsledky: Karviná - Orlová 2:6, Grygov - Opava 1,5:6,5, Kroměříž - Loko Brno 4:4, Frýdek-Místek B - Ostrava 4:4, Moravská Slavia - Zlín 3,5:4,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

24.10.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Pardubický rapid 2015
V sobotu 24.října 2015 uspořádal ŠK Rapid Pardubice turnaj v rapidu, kterého se zúčastnilo 30 hráčů z 11 oddílů nejen pardubického kraje. Vítězství si odnesl vysoce favorizovaný FM Martin Červený z Lysé n/L. před Jiřím Provazníkem z Rapidu Pardubice a Tomášem Pokorným z Lanškrouna.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.10.15 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - první kolo
V prvním kole 2.ligy skupina D se pět z našich šesti zástupců představilo na domácí půdě, která však pardubickým družstvům nesvědčila.
Nejvyšší vítězství z našinců docílilo Ústí n/O., které zvítězilo nad Velkými Losinami 5:3, nejtěsnější výhry 4,5:3,5 si připsalo Vysoké Mýto nad Rychnovem n/Kn. a také Chrudim nad Zábřehem, ovšem Polabiny B podlehly 3,5:4,5 Lípě a Rapid Pardubice B prohrál s Litovlí B 3:5.
Venku hrály jen Polabiny C v Hradci Králové s místním B družstvem a prohrály 5,5:2,5.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

18.10.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - první kolo
V prvním kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. B - Ústí n/O. C 7,5:0,5, Choceň - Lanškroun B 1,5:6,5, Svitavy B - Kunvald 6:2, Polička C - Letohrad 4:4, Dolní Čermná - Česká Třebová B 6:2, Žamberk - Mistrovice 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

18.10.15 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - první kolo
V prvním kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Bohemia Pardubice B - Rapid Pardubice D 7:1, Polabiny E - Bohdaneč 5,5:2,5, Polička D - Hlinsko 5:3, Rapid Pardubice E - Železné hory 3:5, Heřmanův Městec - Chrudim B 5,5:2,5, Chotěboř B volno
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

18.10.15 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - první 3 kola
V sobotu 17.října 2015 odstartoval ve Chvaleticích a v Lanškrouně Krajský přebor družstev starších žáků. Po prvních třech odehraných kolech jsou v čele družstva Lanškroun B před Polabinami C (oba 9 bodů) a Železnými horami (6 bodů).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

17.10.15 Sekce : Nemistrovské akce
Hlinecký dvojpěšec 2015
V sobotu 17.října 2015 uspořádal Šachový oddíl Hlinsko 4.ročník přátelského turnaje dvojic v rapidu Hlinecký dvojpěšec, kterého se zúčastnilo 11 především místních dvojic. Vítězství si odnesla Klidná síla následovaná Rexa týmem a Trhači.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

15.10.15 Sekce : Soutěže žáků
Projekt podpory šachových kroužků - podklady
Ke dni 12.12.2014 zveřejnil ŠSČR Projekt podpory šachových kroužků pro sezonu 2014/15, podle něhož je v současné době nutné urychleně zpracovat podklady a odeslat je k vyhodnocení.
Upozornění:
Vedoucí projektu Antonín Ambrož prodloužil termín pro odeslání vyplněných tabulek až do 21.10.2015 s tím, že tabulky je nutné zaslat již přímo jemu !!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

14.10.15 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků 2015/16 - propozice
Komise mládeže PDŠS vydala Úvodní zpravodaj Krajského přeboru st. žáků pro sezonu 2015/16, obsahující rozlosování, termíny a místa konání srazů a sestavy všech osmi přihlášených družstev.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

13.10.15 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - první kolo
V 1.lize východ se v prvním kole představil náš staronový zástupce - Štefanydes Polička, která do soutěže vstoupila úspěšně výhrou 4,5:3,5 nad Karvinou.
Další výsledky: Staré Město - Moravská Slavia 5,5:2,5, Zlín - Frýdek-Místek B 4,5:3,5, Ostrava - Kroměříž 3:5, Loko Brno - Grygov 4,5:3,5, Opava - Orlová 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

13.10.15 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - první kolo
V 1.lize západ má náš kraj po několikaleté odmlce opět svého zástupce - 2222 ŠK Polabiny, kterým se však úvodní zápas nepovedl a prohrály doma s Pankrácem Praha 3,5:4,5.
Další výsledky: Č.Budějovice - Kobylisy 5:3, Nový Bor B - Unichess 1:7, GROP - Hradec Králové 3,5:4,5, Vlašim - Neratovice 3,5:4,5, Jičín - Vyšehrad 4:4

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

13.10.15 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - první kolo
V prvním kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy následující výsledky:
Polička B - Bohemia 4,5:3,5, Lanškroun - Litomyšl 4,5:3,5, Chotěboř - Moravská Třebová 5,5:2,5, Zaječice - Svitavy 4:4, Vysoké Mýto - Rapid C 5,5:2,5, Česká Třebová - Polabiny D 4,5:3,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

13.10.15 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - první kolo
Krajská soutěž východ se letos hraje ve dvou skupinách A a B, v jejichž prvním kole byly dosaženy následující výsledky:
Skupina A : Kunvald B - Kunvald C 3:2, Kunvald D - Letohrad B 2:3, Červená Voda - Mistrovice B 4:1, Jablonné n/O. - Žamberk B 5:0
Skupina B : Horní Čermná A - Němčice 1,5:3,5, Lanškroun C - Městečko Trnávka 3:2, Svitavy C - Ústí n/O. D 1:, Polička E - Horní Čermná B 3,5:1,5

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

13.10.15 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - první kolo
Také Krajská soutěž západ se letos hraje ve dvou skupinách A a B, v nichž byly v prvním kole dosaženy následující výsledky:
Skupina A : Polabiny H - Rapid G 2:3, Rapid F - Polabiny G 3,5:1,5, Železné hory B - Polabiny I 2,5:2,5, Polabiny F volno
Skupina B : Krucemburk - Miřetice 2,5:2,5, Krouna - Hlinsko B 1:4, Chrudim C - Chrudim D 3,5:1,5, Hlinsko C volno

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

05.10.15 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu 2015/16 - první čtyřkola
V novém ročníku Extraligy dorostu 2015/16 má náš kraj opět trojnásobné zastoupení - 2222 ŠK Polabiny A a B startují ve skupině východ a Štefanydes Polička ve skupině západ.
V obou skupinách byla ve dnech 3.-4.října 2015 odehrána první čtyři kola, z nichž ve skupině východ Polabiny A vytěžily 8 bodů (2-2-0) a Polabiny B 0 bodů (0-0-4), ve skupině západ získala Polička 6 bodů (2-0-2).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

05.10.15 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga družstev mládeže sever 2015/16 - první dvoukolo
V sobotu 3.října 2015 odstartoval nový ročník 1.ligy družstev mládeže prvními koly. Ve skupině sever máme mezi pouhými deseti (!) účastníky čtyři zástupce, z nichž se nejvíce dařilo hráčům Hlinska (4 body ze 2 zápasů) před Poličkou B (3/2), Lanškrounem (1/2) a Ústím n/O. (0/2).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

04.10.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR družstev v rapidu a blesku
V letošním roce obnovil ŠSČR Pohár ČR družstev v rapidu a Mistrovství ČR družstev v blesku, která se uskutečnila ve dnech 3. a 4.října 2015 v prostorách Wellness hotelu Babylon v Liberci.
Sobotního Poháru ČR družstev v rapidu se zúčastnilo 40 družstev, mezi nimiž byla i 3 družstva z našeho kraje. Suverénním vítězem se stali hráči ŠK JOLY Lysá n/L. A, náš zástupce Rapid Pardubice obsadil druhé místo.
V nedělním Mistrovství ČR družstev v bleskové hře se prezentovalo 30 družstev rovněž s třemi našinci. Na stupních vítězů si včerejší medailisté pořadí prohodili - prvenství získali hráči Rapidu Pardubice, JOLY Lysá n/L. skončila druhá.
Vytáhlo se i další naše družstvo - Vysoké Mýto, které v obou soutěžích obsadilo shodně osmé místo.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

30.09.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Přestupy členů PDŠS k 31.8.2015
Letošní informace o schválených přestupech k 31.8.2015 proběhla v mírném utajení - Organizační komise ŠSČR ji zveřejnila pouze na svých stránkách v rámci webu ŠSČR.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

29.09.15 Sekce : Soutěže žáků
Vyhodnocení konkurzů Komise mládeže pro sezonu 2015/16
Komise mládeže PDŠS zveřejnila vyhodnocení Konkurzů na pořádání vypsaných soutěží mládeže v sezoně 2015/16, které se týká soutěží jednotlivců i družstev. Vybraní pořadatelé byli doplněni do Kalendáře akcí PDŠS, kam budou postupně doplňovány i odkazy na propozice jednotlivých akcí.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

25.09.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Rozlosování a soupisky soutěží družstev 2015/16
Zatímco rozlosování všech soutěží družstev dospělých je známo již dlouhou dobu, soupisky byly vedoucím soutěží předány ke kontrole a zveřejnění teprve nedávno - přesto se již s nimi můžete seznámit.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

20.09.15 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2015
V sobotu 19.září 2015 se v Chotči uskutečnil 17.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, kterého se zúčastnilo 70 hráčů z 21 oddílů. Na stupních vítězů nedošlo k žádnému významnému překvapení - vítězem se stal FM Jakub Půlpán z Polabin před Sergejem Petuchovem z Rapidu Pardubice a Tomášem Pokorným z Lanškrouna, cenné 5.místo však vybojoval až 18-tý nasazený Jakub Cach z Polabin.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

13.09.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR dorostenců a juniorů v rapidu 2015 - 5 medailí !
Ve stejném termínu jako MČR mládeže se ve Vyškově uskutečnilo také Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapidu, jehož se v jediné skupině zúčastnilo 52 hráčů a hráček. Hrdinou turnaje se stal Daniel Kožúšek z Jičína, který turnaj vyhrál a současně byl první v kategoriích H16, H18 i H20 !!!
Z našeho kraje se ho zúčastnili jen hráči Polabin, zato však v úctyhodném počtu 10 (!) zástupců a přivezli celkem 5 medailí - Jan Macháň (celkově druhý !) 2x stříbro za 2.místo v kategorii H18 i H20, Michaela Nová bronz za třetí místo v kategorii D16 a všichni společně zlato a bronz za 1.místo a 3.místo v soutěži družstev - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

13.09.15 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR mládeže v rapidu 2015 - 2x zlato !
Ve dnech 12.-13.září 2015 se v Doksech uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapidu, kterého se v šesti samostatných turnajích zúčastnilo celkem 130 chlapců a 64 dívek.
Naše výprava v počtu 10 chlapců a 6 dívek přivezla dvě zlaté medaile, o které se zasloužili Matěj Půlpán z Polabin v kategorii H14 a Ondřej Švanda z Poličky v kategorii H12 - Blahopřejeme !!!
Mistrovství se zúčastnila i Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O. v roli rozhodčí, jejíž postřehy naleznete zde.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

09.09.15 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 3/2015
Třetí schůze VV PDŠS v roce 2015 se konala dne 28.srpna 2015 v Chocni, během níž VV vyslechl zprávy STK, KM, KR a hospodáře, schválil pokuty za pozdní přihlášky do soutěží družstev, rozhodl o novém uspořádání Krajských soutěží družstev pro sezonu 2015/16, schválil proplacení předložených faktur, projednal využití dotace ŠSČR pro KTCM a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

07.09.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Boskovický blesk 2015
V neděli 6.září 20125 se v Boskovicích hrál otevřený přebor Jihomoravského kraje jednotlivců v bleskové hře pro rok 2015. Mezi 56 účastníky byla i čtveřice našich zástupců, z nichž někteří absolvovali i sobotní rapidy v Libině nebo v Turnově.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.09.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Libinská věž 2015
V sobotu 5.září 2015 se v Libině konal 29.ročník turnaje v rapidu Libinská věž, kterého se zúčastnila i pětice hráčů z Lanškrouna a vedla si velice dobře - na druhém místě skončil Pavel Hrubeš a Roman Solil byl pátý.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.09.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Turnovský Granát 2015
V sobotu 5.září 2015 se v Turnově konal otevřený turnaj v rapidu Turnovský granát, jehož se zúčastnilo 78 hráčů. Mezi nimi byla i čtveřice pardubických hráčů, kteří se výrazně zapsali do závěrečného pořadí - první skončil GM Petr Neumann z Rapidu, druhý byl FM Martin Červený a na pátém místě byl FM Jakub Půlpán (oba Polabiny).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

04.09.15 Sekce : Soutěže žáků
Směrnice pro pořádání KP mládeže jednotlivců
Komise mládeže PDŠS novelizovala Směrnici pro pořádání KP mládeže jednotlivců v sezoně 2015/16, obsahující kromě všeobecných ustanovení také povinnosti komise mládeže, povinnosti a práva pořadatele, hodnocení výsledků v jednotlivých turnajích a celkové hodnocení výsledků.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

04.09.15 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS na pořadatelství soutěží mládeže
Komise mládeže PDŠS vypsala konkurzy na soutěže mládeže, pořádané v sezoně 2015/16 s tím, že všechny přihlášky do Konkuzů je třeba zpracovat a podat nejpozději do 20.září 2015.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

04.09.15 Sekce : Soutěže žáků
Rozpis soutěží družstev mládeže PDŠS pro sezonu 2015/16
Komise mládeže PDŠS vydala Rozpis soutěží družstev mládeže, platný pro sezonu 2015/16. Přihlášky do těchto soutěží je třeba zaslat do 30.9.2015, soupisky jednotlivých družstev pak do 10.10.2015.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

02.09.15 Sekce : Svazové informace
Los soutěží družstev PDŠS pro sezonu 2015/16
Ve středu 2.září 2015 se v Chocni uskutečnilo losování soutěží družstev PDŠS pro sezonu 2015/16 ve všech skupinách (KPI - 12 osmičlenných družstev, KPIIV a KPIIZ - 2x12 osmičlenných družstev, KSVA a KSVB - 2x8 pětičlenných družstev, KSZA a KSZB - 2x7 pětičlenných družstev).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

02.09.15 Sekce : Svazové informace
Novelizace Soutěžního řádu ŠSČR
Ode dne 1.9.2015 vstoupil v platnost novelizovaný Soutěžní řád ŠSČR, který m.j. povoluje každému oddílu/klubu uvádět na soupiskách pro soutěže družstev dospělých neomezený počet volných hráčů a zavádí povinnost odehrát nejméně 2 partie za sezonu všem hráčům od prvního místa na soupisce až po posledního hráče tzv. základní sestavy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

28.08.15 Sekce : Svazové informace
Dodatek k Rozpisu soutěží družstev PDŠS na sezonu 2015/16
VV PDŠS schválil na své pravidelné schůzi dne 26.8.2015 Dodatek k Rozpisu soutěží družstev PDŠS na sezonu 2015/16, který obsahuje především netradiční rozdělení družstev Krajských soutěží do jednotlivých skupin a tomu odpovídající jiný hrací systém.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

11.08.15 Sekce : Kalendář akcí
Kalendář akcí PDŠS na sezonu 2015/16
Komise mládeže a Sportovně-technická komise PDŠS opět s předstihem společně vytvořily kalendář Pardubického šachového svazu pro sezónu 2015/2016, obsahující soutěže družstev ŠSČR i PDŠS, dále soutěže mládeže a také řadu turnajů jednotlivců, které by naše členy mohly zajímat.
Kalendář bude průběžně aktualizován a doplňován o odkazy na propozice a pokud do něj chcete přidat další vlastní akce, obracejte se na předsedy KM, STK nebo nejlépe přímo na webmastera.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Kalendář akcí

26.06.15 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2015/16
STK Pardubického krajského šachového svazu vydala Rozpis soutěží družstev na sezonu 2015/16 včetně Přihlášky do soutěží.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

25.05.15 Sekce : Ostatní zajímavosti
Rozdělení ligových soutěží 2015/16
V neděli 24.května 2015 se v Havlíčkově Brodě uskutečnila rozšířená schůze STK ŠSČR, která měla na pořadu zejména uzavření ligových soutěží družstev sezony 2014/15, rozdělení ligových družstev do skupin pro sezonu 2015/16 a přípravu kalendáře akcí sezony 2015/16. Hlavním problémem se ukázalo být rozdělení družstev do skupin, kdy 1.ligy byly bezproblémové, ale u druhých lig zvítězila u přítomných až varianta F (v předpřipraveném návrhu byly jen varianty A-D !!).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.