Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.09.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Archiv všech článků sezony 2002/03

31.08.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
7. ročník tradičního turnaje v rapidu - Litovel 2003
Mezi 120 účastníky 'Turnaje v královské hře v královském městě s královským pivem' bylo hned několik výprav zástupců našeho kraje. Nejlépe si vedli pardubáci, kteří se i při účasti dvou GM a několika IM výrazně prosadili v popředí turnaje - vítězství patří Michalu Konopkovi, čtvrtou příčku obsadil Pavel Kárník a na desátou příčku dosáhl Aleš Jedlička.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

31.08.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství České republiky seniorů
Za účasti 34 hráčů v hlavní kategorii nad 60 let proběhlo v Rychnově n/Kn. letošní Mistrovství ČR seniorů, kterého se zúčastnili i naši zástupci. Nejlépe skončil Pavel Vobořil z Infinity Pardubice na 5 místě, s velkým odstupem pak následovali další naši hráči včetně loňského přeborníka Jardy Hájka. V kategorii nad 70 let získal bronz Bohumil Zámečník ze Žamberka, v přípravce (nad 50 let) obsadil druhou příčku Jiří Hájek ze Zaječic a třetí Ladislav Zeman z Litomyšle.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

29.08.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Přehled 50 nejlepších hráčů PDŠS na nové LOK
Současně se zahájením nového školního roku 2003/04 začala platit také nová Listina osobních koeficientů. Nejlepších 50 hráčů, registrovaných v pardubickém kraji, najdete v našem přehledu, ostatní se musí vyhledat sami na oficielních stránkách ŠSČR
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

24.08.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Festival Schneider Bohemia Plzeň 2003
Jeden z letošních nejsilněji obsazených otevřených turnajů na území ČR - Schneider Bohemia Plzeň 2003 - se hrál jako polofinale ČR a pardubičtí zástupci v něm byli opět vidět v popředí. S půlbodovým odstupem za vítěznou sedmibodovou trojicí Hába, Jansa a Michálek skončil na 8. místě Jiří Lechtynský, o dalšího půl bodu méně dosáhli Michal Konopka na 10. místě a Martin Petr na 14. místě. Méně se již dařilo dalším - se ziskem 5,5 bodu skončil Viktor Láznička na 24. místě, s 5 body Jan Bernášek na 33. místě a se 3 body Jaroslav Hájek na 101. místě ze 115 startujících.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

23.08.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
O přeborníka Holcim Prachovice 2003 v rapidu - výsledky
Za nečekaně vysoké a poměrně kvalitní účasti proběhl v Prachovicích další ročník tradičního turnaje v rapidu. V 66-ti členném startovním poli tentokrát kralovali bratři Červení z Poličky - s převahou zvítězil Martin a čtvrtou příčku obsadil Petr.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

10.08.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachová 'Svatba roku'
V letošním roce proběhlo již několik šachových svateb, ta nejvýznamnější z nich se však uskutečnila v takřka dokonalém utajení v sobotu 9.8.2003 v Pardubicích. Na místní radnici si své vzájemné ANO do dalšího života řekli nejlepší slovenský(!) velmistr Sergej Movsesian a (skoro)nejlepší česká velmistryně Petra Krupková. BLAHOPŘEJEME ! ! !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.08.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Olomoucké šachové léto 2003
Silně obsazený otevřený turnaj, hraný jako polofinale Mistrovství ČR jednotlivců, skončil dokonalým triumfem zástupců našeho kraje - ve vítězné pětičlenné skupině se umístili hned tři ! Pomocné hodnocení určilo vítězem a postupujícím do Mistrovství ČR Viktora Lázničku (Blahopřejeme !), druhé místo obsadil Jan Bernášek a na pátém místě skončil Michal Konopka.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

27.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - hlavní turnaje
Na šachovém festivalu CZECH Open 2003 skončily všechny hlavní soutěže - velmistrovský open, ratingový open, výkonnostní open a amatérský open. Ukončeny byly i související turnaje - soutěž družstev mládeže, bleskový turnaj, turnaj VIP a novinářů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

27.07.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství Evropy juniorských družstev
V maďarském Balatonlelle proběhl další ročník Mistrovství Evropy čtyřčlenných družstev juniorů, kterého se zúčastnilo 14 družstev. České družstvo, v němž startovali hned dva zástupci našeho kraje (Viktor Láznička a Jan Bernášek), obsadilo páté místo se ziskem 8 bodů a scorem 16/28.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

26.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - velmistrovský Open
O to, že prvenství mezi 350 hráči tentokrát zůstalo 'doma', se zasloužil samostatným prvním místem Vlastimil Babula, který za sebou zanechal celou smečku zahraničních účastníků. Zahanbit se však nedali ani hráči, startující za náš kraj - na 35. místě skončil Michal Konopka, na 54. místě Jan Votava a na 74. místě Jiří Lechtynský.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - ratingový Open
Prvenství v nevíce obsazením turnaji putuje do Německa zásluhou Nikolase Nueskena, z českých zástupců se nejlépe umístil Jan Turner na sedmém místě. Naši zástupci určitě zůstali za svým očekáváním - nejlepší z nich Marian Sabol skončil na 16. místě, Martin Šklíba na 32. místě a Pavel Vobořil na 65. místě ze 456 hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - bleskový turnaj
Do tradičního bleskového turnaje jednotlivců se přihlásilo 102 účastníků, z toho 13 našich zástupců, z nichž po devítikolovém openu jich do vyřazovacích bojů postoupilo pouhých šest. První kolo znamenalo konečnou pro všechny až na pardubického primáře Jana Kolomazníka - i ten však skončil hned v kole druhém. V turnaji zvítězil rus Ramil Hasangatin, nejlepším českým hráčem byl Jozef Michenka na sedmém místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - výkonnostní Open
Výkonnostní Open se stal kořistí ukrajinky Tatjany Shevchenko, další medaile patřily Pavlovi Karhánkovi a Martinovi Zemanovi. Z našich zástupců skončili nejlépe Marek Prokůpek na 6. místě, Jan Janko na 44. místě a Ondřej Pecina na 50. místě z 248 hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - amatérský Open
Mezi 255 účastníky převážně žákovského věku suverénně kraloval ruský zástupce Sergej Titkov (jako jediný získal plný počet bodů), druhé místo patřilo českému hráči Pavlu Šteinerovi. Naši zástupci se v poli 255 startujících ztráceli - nejlépe dopadl Jaromír Krys na 41. místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - turnaj družstev mládeže
Po určitém útlumu svědčí letošních 20 družstev o obnovení zájmu o tuto soutěž, v níž kralovali zahraniční účastníci. Z našich zástupců si nejlépe vedla mládež z Kamene Chotěboř na sedmém místě, družstva Litomyšle a České Třebové skončila až ve druhé polovině startovního pole.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - turnaj novinářů
V osmnáctičlenném startovním poli 'mistrů pera' prokázal své trvalé kvality Štefan Gross, náš zástupce Bohumil Roub se určitě nerad podělil o poslední místo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - turnaj VIP
V pestrém poli 20 účastníků (včetně zahraničních) tentokrát kralovali pardubičtí hráči. Dlouholetá odmlka nic neubrala na výkonnosti Rudolfovi Diblíkovi, který s přehledem zvítězil, trvalou dobrou formu potvrdil druhým místem Jan Kolomazník a bronzovou medaili 'vyfoukl' dalším renomovaným hráčům Pavel Daněk.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - doprovodné turnaje
Na šachovém festivalu CZECH Open 2003 skončily všechny doprovodné turnaje - turnaj čtyřčlenných družstev, řešitelská soutěž, turnaje ve Fischerových šachách a holanďanech, maraton v bleskové hře i superbleskový turnaj stejně jako ratingový turnaj.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - turnaj družstev
Letošní ročník této soutěže byl povýšen na Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev, což sice způsobilo zvýšený zájem, ale jen málo družstev mělo skutečně republikovou úroveň. Platilo to i o zástupcích našeho kraje - účast šesti družstev nebyla nic moc a také až 8 místo kombinovaného družstva Polabiny Pardubice bylo spíše zklamáním.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - Fischerovy šachy
Obliba Fischerových šachů v našich zeměpisných šířkách není příliš vysoká, takže start několika velmistrů v tomto turnaji byl docela překvapením. Druhá příčka patřila Sergeji Movsesianovi, devátá Janu Bernáškovi a jedenáctá Petře Krupkové.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - Holanďany
Pouhých 20 dvojic ve dvou finálových skupinách A-B rovněž nesvědčí o přílišné oblibě této odrůdy šachů. Z našich zástupců se do finále probojovali jen Stehno s Fialou, ostatní paběrkovali v B skupině.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - bleskový maraton
Také bleskový maraton dostal přívlastek Mistrovství ČR, jenže přední místa v doposud nejmasověji obsazeném turnaji v jeho historii patřila zahraničním účastníkům. Z našich zástupců se nejvíce dařilo Michalu Novotnému na 15. místě, Martinu Červenému na 25 místě a Luboši Ptáčkovi na 32. místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - rapid
Rovněž tato soutěž získala statut Mistrovství ČR v rapidu, ale na rozdíl od soutěží družstev se to také projevilo jak na kvantitě, tak zejména na kvalitě jejich účastníků. Palmu vítěze si odnesl Sergej Movsesian, jehož v těsném závěsu na třetím místě následoval Jan Votava, výborné je i 25. místo Pavla Kárníka a i umístění dalších zástupců kraje lze nazvat více než úspěšným.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - ratingový turnaj
Sedmikolový ratingový turnaj za ostatními turnaji významně zaostával a to zejména po stránce kvalitativní. Na prvních místech byli k vidění pouze 'chrti' z bývalých postsovětských republik, jako nejlepší z našich zástupců skončili Pavel Vobořil na 14. místě, Milan Kotva na 20. místě a nestor turnaje Stanislav Foglar na obdivuhodném 33. místě. 
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - řešitelská soutěž
Řešitelé zřejmě vymírají - ve startovním poli 21 účastníků této soutěže jsme neměli žádné zastoupení. 
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - superbleskový turnaj
Premiérový ročník bleskového turnaje s hracím tempem 2x3 min přivítal na startu slušných 56 účastníků, kteří po předkolech hráli ve finalových skupinách A-D. Nejlepšího výsledku z našich zástupců dosáhl Jan Bernášek, který ve finale A skončil na 5. místě, ve finale B triumfoval Michal Novotný na 1. místě a 13. místo obsadil Filip Hejkrlík.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

13.07.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudim Open 2003 - výsledky
V silně obsazeném IV. ročníku Chrudim Open se za účasti celkem 54 hráčů o první místo a medaile rozdělili favorizovaní velmistři. Krok s nimi však překvapivě udrželi také domácí Jan Řezníček a hradecký Pavel Jirásek, kteří za sebou zanechali celou plejádu mezinárodně ostřílených borců.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

10.07.03 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezónu 2003/04
STK Pardubického krajského šachového svazu připravila Rozpis soutěží družstev na příští sezonu, který maximálně možným způsobem redukuje písemnou korespondenci. Přílohou Rozpisu jsou související dokumenty - Přihláška do soutěží, Kod oddílú, Soupiska družstva a Hlášení výsledků, které jsou k dispozici také v sekci Legislativa.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

05.07.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Listina ELO FIDE k 1.7.2003
Na poslední listině ELO FIDE, která spatřila světlo světa 1.7.2003, je uvedena celá řada hráčů, kteří jsou registrováni v našem kraji.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

24.06.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
Kanec Open 2003 - výsledky
Noční turnaj v rapidu, hraný 20-21.6.2003 v Žamberku, přilákal na start plných 80 hráčů. A nepřijeli na něj pouze milovníci dobrého piva a správné recese - vždyť průměrný rating první desítky byl úctyhodných 2277 bodů !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

16.06.03 Sekce : Svazové informace
Školení trenérů IV. třídy
V sobotu 20. září 2003 se v DDM Česká Třebová uskuteční školení trenérů IV. třídy, jehož cílem je vysvětlit a přiblížit základy práce s mládeží širokému okruhu zájemců všech věkových kategorií.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

15.06.03 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR družstev mladších žáků
Mistrovství České republiky družstev mladších žáků, které se konalo ve Frýdku-Místku za účasti 22 družstev z celé republiky, se účastnil také vítěž krajského přeboru Pardubického kraje - družstvo ŠK+DDM Vysoké Mýto. Jako devatenácté nasazené skončilo na šestnáctém místě, což v podstatě odpovídá jeho možnostem.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

13.06.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
IV. ročník bleskového turnaje v Ústí n/O.
V pátek 13. června vpodvečer se na náměstí v Ústí n/O. uskutečnil už 4 ročník bleskového turnaje jednotlivců, ve kterém kralovali místní přední hráči, ale dobře si zahráli i všichni ostatní účastníci této propagační akce.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

09.06.03 Sekce : Nemistrovské akce
Zaječice 2003 - kompletní výsledky
S menším zpožděním se zveřejnění dočkala závěrečná zpráva ze 41. ročníku Zaječic (hraných již podruhé na Seči), která obsahuje pořadí soutěže družstev, turnaje nadějí a turnaje jednotlivců, křížovou tabulku družstev, galerii vítězů soutěží družstev i nadějí a dlouhodobou tabulku úspěšnosti oddílů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

27.05.03 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2003/03
V pořadí již třetí schůze VV PDŠS v roce 2003 vzala na vědomí stav placení registračních příspěvků, vyslechla a schválila výsledky všech skončených krajských soutěží jednotlivců i družstev ve všech kategoriích, schválila proplacení předložených dokladů a uložila nové úkoly zejména ve vztahu k nové sezóně.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

25.05.03 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - konečné pořadí
Osmi turnajů Krajského přeboru žáků H/D 10-16, z nichž se do konečného pořadí počítalo pět nejlepších výsledků, se zúčastnilo celkem 274 hráčů z 27 oddílů. Vítězi jednotlivých kategorií a krajskými přeborníky se stali : H-16 Zeinert Michal, H-14 Petráž Martin, H-12 Růžička Filip, H-10 Tomeš Aleš, D-16 Petrážová Kateřina, D-14 Šplíchalová Veronika, D-12 Sabolová Gabriela a D-10 Lehárová Alžběta.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

18.05.03 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - výsledky osmého turnaje
Poslední osmý turnaj letošního seriálu Krajského přeboru žáků H/D 10-16 proběhl v sobotu 17.5.2003 v Pardubicích opět za hojné účasti 108 hráčů, v popředí turnaje se však nic nového neudálo. I nadále kralovali zejména zástupci Č.Třebové - medailové posty obsadili Jan Šimek z Č.Třebové, Milan Beneš z V.Mýta a Michal Zeinert z Č.Třebové.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

13.05.03 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor jednotlivců, žen, seniorů, H18 a H20
Ve dnech 8-11.5.2003 proběhl v DDM Chrudim Krajský přebor jednotlivců, žen, seniorů a juniorů (H18 a H20). Za účasti pouhých 28 hráčů převážně z nejbližšího okolí (vyjma Pardubic !) v něm dominovali zejména hráči Poličky. Krajským přeborníkem se stal David Komárek z Poličky před Marianem Sabolem z V. Mýta (oba 8 b) a Magdalenou Houškovou z Poličky (6,5 b - jediná žena), nejlepším seniorem byl Jaroslav Hájek ze Zaječic (6 b) a z juniorů byli nejlepší Petr Červený z Poličky (6 b - H18) a Michal Mašek z Chrudimi (4 b - H20).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

08.05.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Soutěže družstev mládeže 2002/03 - konečné výsledky
Začátkem května skončily poslední dlouhodobé soutěže dorosteneckých a žákovských družstev. Pro naše zástupce však příliš úspěšné nebyly - z Extraligy sestupuje Synthesia Pardubice a z 1. české ligy východ ji nikdo nenahradí - družstvo Ústí n/O skončilo sice na pěkném třetím místě, ale do kvalifikace nepostoupilo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

05.05.03 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - konečné výsledky
V sobotu 3. května 2003 byly sehrány závěrečné zápasy Krajského přeboru družstev starších žáků. V osmičlenném startovním poli prokázali suverenitu žáci TJ+DDM Chrudim, kteří svým soupeřům nepustili ani jediný bod, na dalších místech se s odstupem seřadila družstva ŠK V.Mýta, Loko Č.Třebové B a TJ Lanškrouna, o jejichž pořadí rozhodlo při stejném počtu získaných bodů až skore.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

02.05.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství České republiky družstev v rapidu
Pod taktovkou agentury Ave-kontakt se 1. května 2003 v Pardubicích uskutečnilo silně obsazené Mistrovství České republiky družstev v rapidu. Naše družstva v konkurenci 34 zástupců všech krajů nezklamala a většinou se umístila na místech, odpovídajících jejich nasazení. Za zmínku stojí výkony našich hráčů Sergeje Movsesiana a Viktora Lázničky, kteří jako jediní získali plný počet 7 bodů (oba na 1 šachovnici !) a Luboše Ptáčka, který byl nejlepším hráčem na 4 šachovnici se ziskem 6 bodů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

01.05.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Listina osobních koeficientů k 1.5.2003
K prvnímu květnu byla vydána listina osobních koeficientů, zahrnující partie sehrané od září 2002. Pořadí nejvýše hodnocených 50-ti hráčů evidovaných v našem kraji vévodí hráči ligových družstev zejména z Pardubic a Chrudimi.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

30.04.03 Sekce : Ostatní akce v kraji
O pohár města Hlinska - výsledky bleskového turnaje
S mírným zpožděním dorazily výsledky bleskového turnaje ' O pohár města Hlinska', v němž v poli 48 startujících vévodili přespolní hráči Gregor, Novotný a Hostička.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

28.04.03 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu, finale B - druhé dvoukolo
Ani kompletní sestava nepomohla Synthesii Pardubice v závěrečném dvoukole B skupiny udržet Extraligu dorostu i na příští sezönu. Po sobotní remize 3:3 s H. Brodem ji mohla udržet ve hře jen výhra nebo remiza se Starým Městem - po prohře 2,5:3,5 se však musí s Extraligou rozloučit.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

27.04.03 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - výsledky sedmého turnaje
Také sedmý turnaj Krajského přeboru žáků H/D 10-16, který se hrál dne 26. dubna 2003 v Mistrovicích, se opět vyznačoval vysokou účastí a již obvyklými výsledky - 99 člennému poli kralovali Jan Šimek a Michal Zeinert z Č.Třebové a Pavel Žák z.Chrudimi
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

20.04.03 Sekce : Svazové informace
Soutěže družstev 2002/03 - konečné tabulky
Soutěže družstev v sezoně 2002/03 jsou už minulostí a pro družstva našeho kraje byly letošní výsledky ve vyšších soutěžích více než uspokojivé. Infinity (Bauset) Pardubice se udržely v Extralize, Synthesia Pardubice se v 1. české lize umístila na 4. místě, TJ+DDM Chrudim zvítězila v 2. české lize východ a 2222 Polabiny Pardubice zvítězily v Divizi F - a žádné z dalších našich družstev nepoznalo hořkost sestupu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

15.04.03 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu, finale B - první dvoukolo
První dvoukolo skupiny o udržení v Extralize dorostu přineslo družstvu Synthesie Pardubice pouze 50%-ní zisk - v sobotu (bez Petra) podlehlo Brankovicím 2:4 a v neděli (konečně kompletní) přehrálo Postoupky 4,5:1,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

14.04.03 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu východ - osmé a deváté kolo
Poslední dvoukolo 1. české ligy dorostu východ nepřineslo žádné neočekávané překvapení. V dobrých výkonech pokračovala družstva Üstí n/O a Č.Třebové, která skončila v první poloivině tabulky, zatímco přímý souboj dvou našich 'outsiderů' vyzněl ve prospěch Hlinska a Černý Petr soutěže tak zůstal Poličce.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

13.04.03 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - jedenácté kolo
V posledním kole Extraligy stačila Třinci remiza k zisku titulu a Bausetu Pardubice naopak k záchraně, takže není divu, že tak 'vzájemný souboj' také skončil. Blahopřejeme pardubickým k udržení soutěže a přejeme jim do příštího ročníku lepší výsledky a méně starostí se záchranou soutěže.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

13.04.03 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor šestičlenných družstev mladších žáků - výsledky
V krajském přeboru šestičlenných družstev mladších žáků, který proběhl v sobotu 12.4.2003 v Chotěboři za účasti osmi družstev, kralovalo družstvo ŠK+DDM Vysoké Mýto, které své soupeře převyšovalo ve všech směrech - Blahopřejeme !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

12.04.03 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - desáté kolo
V předposledním desátém kole Extraligy (plném taktizování) uhrál náš zástupce Bauset Pardubice oba body a po vítěžství 4,5:3,5 na půdě Karviné se opět posunul v tabulce lehce nad sestupové pásmo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

11.04.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Jubilejní 90 narozeniny Stanislava Foglara !!
V pátek dne 11. dubna 2003 se v plné tělesné i duševní pohodě dožil 90 let jeden z nejznámějších pardubických, východočeských ale i českých šachistů, pan Stanislav Foglar - Gratulujeme !!!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

09.04.03 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - jedenácté kolo
Mezi ostatními zprávami poněkud zapadly výsledky posledního jedenáctého kola Krajské soutěže východ, ve které zvítězilo družstvo Č.Třebové D před Letohradem B - Blahopřejeme ! Výsledky: Č.Třebová C - Mistrovice 3:2, Č.Třebová D - Němčice 2,5:2,5, Kunvald C - Žamberk D 3,5:1,5, Ústí n/O D - Litomyšl B 5:0, H.Čermná B - Linhartice 4:1, Lanškroun C - Letohrad B 2,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

07.04.03 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - jedenácté kolo
V posledním jedenáctém kole 1. české ligy už počtvrté za sebou nedokázala Synthesia Pardubice bodovat a podlehla v Děčíně 3:5. V dramatickém závěru soutěže zvítězila Slavie Hradec Králové nad Plzní 5:3 a po 10 letech se vrací do Extraligy - Blahopřejeme !! Další výsledky: Bohemians - Lysá n/L 3,5:4,5, Litoměřice - Vyšehrad B 4:4, Turnov - Pankrác 5:3, Teplice - Klatovy 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

07.04.03 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - jedenácté kolo
Ani v posledním jedenáctém kole Divize F nenašlo družstvo Polabiny Pardubice přemožitele a po výhře 5:3 v Lípě suverénně obsadilo první místo v tabulce a postoupilo do 2. ligy ! Další výsledky: Náchod - Ústí n/O 5,5:2,5, Chrudim B - Polička 4,5:3,5, Hradec B - Eurokomplex 4:4, Evropa - Synthesia C 4:4, Č.Třebová - V.Mýto 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

07.04.03 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - jedenácté kolo
Teprve poslední jedenácté kolo Krajské soutěže západ rozhodlo o vítězi, kterým se po výhře 4:1 nad Chrudimí D stalo družstvo Holcim Prachovice B - Blahopřejeme !! Další výsledky: Chotěboř B - Oldies 2:3, Naděje - H.Městec B 2,5:2,5, Synthesia D - Polabiny C 2,5:2,5, Bohdaneč - Chrudim E 5:0
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

03.04.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Listina ELO FIDE k 1. 4. 2003
K termínu prvního dubnového dne byla vydána aktuální listina ELO FIDE, která obsahuje už 1314 hráčů z ČR. Jen málokomu se však ELO změnilo - z těch, kteří startují v soutěžích našeho kraje, se to týká jen 18 hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

31.03.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - jedenácté kolo
Poslední jedenácté kolo Krajského přeboru II. třídy východ již nemohlo nic změnit na skutečnosti, že do budoucího Krajského přeboru I. třídy postupují Žamberk a Lanškroun. Výsledky: Svitavy - Polička B 1:7, Letohrad - Ústí n/O B 3,5:4,5, Kunvald - Žamberk B 6:2, Žamberk A - Litomyšl 7,5:0,5, V.Mýto B - Choceň 5:3, Lanškroun - Polička C 1,5:6,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

30.03.03 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - jedenácté kolo
Poslední jedenácté kolo 2. české ligy východ potvrdilo letošní suverenitu družstva Chrudimi, které nezaváhalo ani v zápase s druhým v pořadí Ave-kontaktem Pardubice a po vítězství 5,5:2,5 obsadilo první příčku s plným počtem bodů a impozantním náskokem 7 bodů !! Další zápasy: Vrchlabí - Synthesia B 3:5, Říčany - H.Brod 3,5:4,5, Kobylisy - Bohemians B 4:4, Vlašim - Hořice 4,5:3,5, Rychnov n/Kn - Polabí C 2:6. Nepřehlédnutelnou zajímavostí této soutěže je i skutečnost, že družstva z našeho kraje obsadila všechna čelní místa v tabulce (v družstvu Polabí C hrálo 6 hráčů z Pardubic) !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

24.03.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Členské příspěvky za rok 2003
Členské příspěvky za rok 2003 měly být odeslány na adresu Šachového svazu České republiky nejpozději do 28.2.2003. Podle zprávy sekretariátu ŠSČR tak ke dni 21.3.2003 přesto celá řada oddílů našeho kraje stále ještě neučinila !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

24.03.03 Sekce : Nemistrovské akce
33. ročník Orlické šachovnice - výsledky
Další ročník Orlické šachovnice proběhl 22.3.2003 v Ústí n/O. za účasti 74 hráčů převážně z východní části Pardubického kraje. V turnaji zvítězil Vojtěch Plát z M.Třebové (8,5/9) před Jiřím Rozkovcem z Hradce Králové (7,5) a Michalem Hanusem z Hlinska (7).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

23.03.03 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - desáté kolo
V desátém kole 1. české ligy neudržela Synthesia Pardubice krok s čelem tabulky, když po vlažném výkonu podlehla doma Litoměřicím 3,5:4,5. Další výsledky: Plzeň B - Teplice 6:2, Klatovy - Turnov 4,5:3,5, Pankrác - Bohemians 3,5:4,5, Lysá n/L - Děčín 5:3, Vyšehrad B - Hradec 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

23.03.03 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - desáté kolo
Desáté kolo Divize F definitivně potvrdilo prvenství Polabin Pardubice, které zvítězily doma nad torzem družstva Evropa Pardubice 6:2 - Blahopřejeme ! Další výsledky: Ústí n/O - Č.Třebová 5,5:2,5, V.Mýto - Lípa 4,5:3,5, Synthesia C - Hradec B 0,5:7,5, Autoskla - Chrudim B 0,5:7,5, Polička - Náchod 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

23.03.03 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - desáté kolo
V zápasech desátého kola Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Chrudim E - Synthesia D 1,5:3,5, Polabiny C - Naděje 1,5:3,5, H.Městec B - Chotěboř B 4:1, Oldies - Chrudim D 4:1, Prachovice B - Krouna 5:0
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

20.03.03 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - výsledky šestého turnaje
V sobotu 15.3.2003 uspořádal ŠK Žamberk šestý turnaj seriálu Krajského přeboru žáků v kategoriích H/D 10-16, kterého se zúčastnilo velice slušných 111 startujících. I tentokrát kralovali žáci Č.Třebové, kteří opět obsadili všechna medailová místa v pořadí Šimek Jan, Zeinert Michal a Šimek Zdeněk.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

19.03.03 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2003/02
Druhá schůze VV PDŠS v roce 2003, konaná dne 12.3.2003 v Pardubicích, se zabývala úkoly z konference PDŠS, vyslechla zprávy z komisí STK, KM a hospodářské, uložila nové úkoly a vzala na vědomí zprávu o konferenci ŠSČR.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

16.03.03 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - desáté kolo
I v desátém kole 2. české ligy východ naše družstva pokračovala ve vítězném tažení. Chrudim si vítězstvím 5,5:2,5 nad zdecimovaným Rychnovem n/Kn. udržela plný bodový zisk, Synthesia Pardubice B se po vítězství 6:2 nad odevzdanými Říčanami definitivně usídlila v první polovině tabulky a tak jen Ave-kontakt Pardubice mírně zaváhal a z H.Brodu přivezl jen bod za remizu 4:4. Další výsledky: Polabí C - Vlašim 4:4, Hořice - Kobylisy 2:6, Bohemians B - Vrchlabí 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

16.03.03 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - deváté kolo
V nedělním devátém kole Extraligy se Bausetu Pardubice v utkání s největším favoritem soutěže Hagemanem Opava moc šancí nedávalo a samotné utkání to jen potvrdilo - po prohře 1,5:6,5 se nad naším zástupcem stahují hodně černé mraky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

16.03.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - desáté kolo
Předposlední desáté kolo Krajského přeboru II. třídy východ rozhodlo o druhém postupujícím, kterým se stalo družstvo Lanškrouna - Blahopřejeme ! Výsledky: Polička B - Lanškroun 3,5:4,5, Polička C - V.Mýto B 3,5:4,5, Choceň - Žamberk A 2,5:5,5, Litomyšl - Kunvald 4,5:3,5, Žamberk B - Letohrad 3,5:4,5, Ústí n/O B - Svitavy 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

16.03.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - deváté kolo
Devátým kolem skončil Krajský přebor II. třídy západ. Po výsledcích Zaječice - H.Městec 4,5:3,5, Chrudim C - Chotěboř 4:4, Hlinsko - Kámen 6:0, Krucemburk - Prachovice 0,5:7,5, Cyklo Content - Polabiny B 3,5:4,5 se vítězem stalo družstvo Polabiny Pardubice B a druhým postupujícím do budoucího Krajského přeboru I. třídy také družstvo CHS Chotěboř - Blahopřejeme !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

16.03.03 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - desáté kolo
Předposlední desáté kolo Krajské soutěže východ přineslo tyto výsledky: Mistrovice - Lanškroun C 3:2, Letohrad B - H.Čermná B 3,5:1,5, Linhartice - Ústí n/O D 3,5:1,5, Litomyšl B - Kunvald C 2:3, Žamberk D - Č.Třebová D 1,5:3,5, Němčice - Č.Třebová D 0,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

15.03.03 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - osmé kolo
V zápase osmého kola Extraligy, který měl silně existenční nádech, podlehlo družstvo Bausetu Pardubice doma Trinomu Zlín 3:5 a propadlo se až takřka ke dnu tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

10.03.03 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - deváté kolo
V posledním devátém kole Krajského přeboru III. třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Jablonné n/O - V.Mýto C 5,5:2,5, Č.Třebová B - Choceň B 8:0, Kunvald B - H.Čermná 2,5:5,5, Svitavy B - Lanškroun B 2,5:5,5, Ústí n/O C - Žamberk C 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

10.03.03 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - deváté kolo
V devátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy následující výsledky: Krouna - Oldies 2,5:2,5, Chrudim D - H.Městec B 2,5:2,5, Chotěboř B - Polabiny C 2,5:2,5, Naděje - Chrudim E 4:1, Synthesia D - Bohdaneč 1:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

09.03.03 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - deváté kolo
Magnetem devátého kola 1. české ligy bylo východočeské derby mezi Slávií Hradec Králové a Synthesií Pardubice, v němž se z vítězství 5:3 a udržení prvního místa v tabulce radovali domácí. Další výsledky: Vyšehrad B - Plzeň B 4,5:3,5, Litoměřice - Lysá n/L 4:4, Děčín - Pankrác 2,5:5,5, Bohemians - Klatovy 6,5:1,5, Turnov - Teplice 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

09.03.03 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - deváté kolo
V přímém boji o prvenství v Divizi F a postup do 2. české ligy hostila Slavie Hradec Králové B Polabiny Pardubice a po urputném boji podlehla 3,5:4,5. Další výsledky devátého kola: Polička - Ústí n/O 4,5:3,5, Náchod - Autoskla 4,5:3,5, Chrudim B - Synthesia C 6:2, Evropa - V.Mýto 3,5:4,5, Lípa - Č.Třebová 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

08.03.03 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství České republiky žáků H/D 10-16
Ve dnech 1.-8.3.2003 se v Juniorcentru na Seči konalo Mistrovství České republiky žáků v kategoriích H/D 10-16 za účasti 144 žáků a žákyň. Naši zástupci se moc nevyznamenali - za zmínku stojí jen 7. místo Michala Zeinerta 5/9 a 10. místo Vojtěcha Kastnera 5/9 v kategorii H14 a 11. místo Kateřiny Petrážové 5/9 a 12. místo Magdy Pecinové 4,5/9 v kategorii D14-16.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

08.03.03 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství České republiky žáků H/D 10-16 - doprovodné turnaje
Součástí Mistrovství České republiky žáků v Juniorcentru na Seči byly i dva otevřené turnaje pro doprovod a další zájemce za účasti 106 hráčů. V Openu A skončili v popředí Marian Sabol s 5,5/9 na 5 místě a Jiří Hájek s 5/9 na 9 místě, v Openu B skončil Václav Pekař s 6,5/9 na 2. místě, Jan Šimek s 6,5/9 na 4. místě a Jaroslav Mazura s 6/9 na 10. místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

03.03.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - deváté kolo
Také ve východní skupině Krajského přeboru II. třídy je znám první postupující - stalo se jím dvě kola před koncem družstvo Žamberka A po výhře 4,5:3,5 nad torzem družstva Poličky C. - BLAHOPŘEJEME ! Další výsledky: Svitavy - Žamberk B 5:3, Letohrad - Litomyšl 3:4, Kunvald - Choceň 5:3, V.Mýto B - Lanškroun 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

03.03.03 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - deváté kolo
V devátém kole Krajské soutěže východ byly dosaženy tyto výsledky: Němčice - Mistrovice 2,5:2,5, Č.Třebová D - Litomyšl B 5:0, Kunvald C - Linhartice 2:3, Ústí n/O. D - Letohrad B 2,5:2,5, H.Čermná B - Lanškroun C 2,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

02.03.03 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - deváté kolo
Deváté kolo 2. české ligy východ přineslo našim barvám plný úspěch - Chrudim po výhře 6,5:1,5 ve Vlašimi je již jednou nohou v 1. lize, Ave-kontakt Pardubice po výhře 6,5:1,5 v Rychnově n/Kn. postoupil na druhou příčku a Synthesia Pardubice B po výhře doma nad H. Brodem 5,5:2,5 konečně opustila spodní polovinu tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

02.03.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - osmé kolo
Osmé kolo Krajského přeboru II.třídy západ rozhodlo o prvním postupujícím - stalo se jím kolo před koncem družstvo Polabiny Pardubice B po výhře 8:0 nad torzem družstva Krucemburk - BLAHOPŘEJEME ! Další výsledky: Prachovice - Hlinsko 5,5:2,5, Kámen - Chrudim C 1,5:6,5, Chotěboř - Zaječice 6,5:1,5 (předehráno), H.Městec - Cyklo Content 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

28.02.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství České republiky mužů, žen a juniorů
V posledních únorových dnech proběhla v Luhačovicích silně obsazená Mistrovství České republiky mužů, žen a juniorů, přičemž ve všech kategoriích jsme byli zastoupeni hráči resp. hosty našich oddílů. V mužích Michal Konopka obsadil 10 místo se ziskem 3,5/11, v ženách Jana Jacková se ziskem 6/9 skončila na 4 místě a Petra Krupková s 5,5/9 na 5 místě, v juniorech skončili Jan Bernášek s 9/11 na 3 místě, Viktor Láznička s 7,5/11 na 4 místě a Pavel Stehno s 5/11 na 7 místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

23.02.03 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - osmé kolo
V osmém kole hrála silně prořídlá Synthesia Pardubice doma s Vyšehradem B a po prohře 3:5 se na ni bodově dotáhla družstva Hradce Králové a Bohemians Praha, přičemž Hradec Králové je o půl bodu ve skore v čele tabulky. Další výsledky: Plzeň - Turnov odloženo, Teplice - Bohemians 2,5:5,5, Klatovy - Děčín 4:4, Pankrác - Litoměřice 4:4, Lysá n/L. - Hradec 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

23.02.03 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - osmé kolo
Ani v osmém kole Divize F favorité nezaváhali a všechny své zápasy vyhrali. Výsledky: Ústí n/O. - Lípa 6:2, Č.Třebová - Evropa 2,5:5,5, V.Mýto - Hradec B 3,5:4,5, Polabiny - Chrudim B 5:3, Synthesia C - Náchod 1,5:6,5, Autoskla - Polička 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

23.02.03 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - osmé kolo
Osmé kolo Krajského přeboru III. třídy východ přineslo tyto výsledky: V.Mýto C - Ústí n/O C 2:6, Žamberk C - Svitavy B 4:4, Lanškroun B - Kunvald B 5,5:2,5, H.Čermná - Č.Třebová B 3,5:4,5, Choceň B - Jablonné n/O 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

23.02.03 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - osmé kolo
Osmé kolo Krajské soutěže západ přineslo tyto výsledky: Bohdaneč - Naděje 2,5:2,5, Chrudim E - Chotěboř B odloženo, Polabiny C - Chrudim D 2,5:2,5, H.Městec B - Krouna 1,5:3,5, Oldies - Prachovice B 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

18.02.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - osmé kolo
Krajský přebor II. třídy východ přinesl v osmém kole tyto výsledky: Polička B - Ústí n/O. B 7:1, Lanškroun - Žamberk A 3,5:4,5, Polička C - Kunvald 4,5:3,5, Choceň - Letohrad 5,5:2,5, Litomyšl - Svitavy 4,5:3,5, Žamberk B - Ústí n/O. B 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

18.02.03 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - osmé kolo
V osmém kole Krajské soutěže východ byly zaznamenány tyto výsledky: Mistrovice - H.Čermná B 2,5:2,5, Lanškroun C - Ústí n/O. D 4,5:0,5, Letohrad B - Kunvald C 4:1, Linhartice - Č.Třebová D 1:4, Litomyšl B - Č.Třebová C 0,5:4,5, Žamberk D -Němčice 1,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

16.02.03 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - osmé kolo
V osmém kole 2. české ligy východ naše družstva nazaváhala - TJ+DDM Chrudim si výhrou 6,5:1,5 nad družstvem Praha-Kobylisy upevnila první příčku v tabulce, Ave-kontakt Pardubice po vítězství 4,5:3,5 nad Vlašimí setrvává na bronzové příčce a Synthesia Pardubice B se po výhře 6:2 nad Bohemians B vzdálila od sestupových pozic.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

16.02.03 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - sedmé kolo
V nedělním sedmém kole Extraligy se družstvu Bauset Pardubice nepodařilo zopakovat sobotní výsledek a po prohře 3,5:4,5 s Vyšehradem Praha se opět vrátilo do spodní poloviny tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

16.02.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - sedmé kolo
Sedmé kolo Krajského přeboru II. třidy západ přineslo tyto výsledky: Chotěboř - H.Městec 5,5:2,5, Zaječice - Kámen 7,5:0,5, Chrudim C - Prachovice 3:5, Hlinsko - Polabiny B 2,5:5,5, Krucemburk - Cyklo Content 0,5:7,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

15.02.03 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - šesté kolo
Šesté kolo Etraligy družstev přineslo našemu zástupci Infinity Pardubice (nečekaně přejmenovanému na Bauset Pardubice) vítězství 5:3 nad Mahrlou Praha a v důsledku toho odskok ze spodních pater tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

11.02.03 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - výsledky pátého turnaje
V sobotu 8.2.2003 proběhl v DDM Hlinsko již pátý turnaj seriálu Krajského přeboru žáků v kategoriích H/D 10-16, kterého se zúčastnil rekordní počet 127 startujících. V suverénním výkonu pokračovali žáci Č.Třebové, kteří obsadili všechna medailová místa v pořadí Zeinert Michal, Šimek Jan a Šimek Zdeněk.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

10.02.03 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - 1-3 kolo
V závěru ledna byla sehrána první kola Krajského přeboru družstev starších žáků, ve kterém startuje 8 družstev. Po třech odehraných kolech jsou v čele družstva Lanškrouna a Chrudimi s plným počtem bodů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

09.02.03 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - sedmé kolo
Ani v sedmém kole 1. české ligy Synthesia Pardubice nazaváhala a udělila výrazně oslabenému družstvu Sokola Plzeň B (ale přesto v čele s GM Štočkem !) další slušnou nadílku v poměru 6:2 a i nadále zůstává v čele soutěže. Ostatní výsledky: Vyšehrad B - Lysá n/L. 5:3, Hradec - Pankrác 5,5:2,5, Litoměřice - Klatovy 5:3, Děčín - Teplice 3,5:4,5, Bohemians - Turnov 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

09.02.03 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - sedmé kolo
Sedmé kolo Divize F nepřineslo příliš překvapení - favorizovaná družstva většinou přesvědčivě vyhrávala (Polabiny dokonce s GM Votavou v sestavě). Výsledky: Autoskla - Ústí n/O. 6:2, Polička - Synthesia C 5:3, Náchod - Polabiny 2:6, Chrudim B - V.Mýto 4:4, Hradec B - Č.Třebová 6,5:1,5, Evropa - Lípa 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

09.02.03 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru III. třídy východ byly dosaženy tyto výsledky: Choceň B - V.Mýto C 4:4, Jablonné n/O - H.Čermná 5:3, Č.Třebová B - Lanškroun B 3,5:4,5, Kunvald B - Žamberk C 3,5:4,5, Svitavy B - Ústí n/O C 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

09.02.03 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru družstev starších žáků byly dosaženy tyto výsledky: Polička B - Polička C odloženo, V.Mýto - Infinity 6:0, Lanškroun - Č.Třebová B 4:2, Kámen - Chrudim 1:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

09.02.03 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - sedmé kolo
Sedm kol má za sebou také Krajská soutěž západ s výsledky: Prachovice B - H.Městec B 2:3, Krouna - Polabiny C 1:4, Chotěboř B - Bohdaneč 2:3, Naděje - Synthesia D 2:3, Chrudim D - Chrudim E odloženo
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

08.02.03 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru družstev starších žáků byly dosaženy tyto výsledky: Polička C - Lanškroun 0,5:5,5, Č.Třebová B - Polička B 6:0, Infinity - Kámen 2:4, Chrudim - V.Mýto 4:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

07.02.03 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - první kolo
V prvním kole Krajského přeboru družstev starších žáků byly dosaženy tyto výsledky: Lanškroun - Polička B 6:0, Č.Třebová B - Polička C 5:1, Kámen - V.Mýto 2:4, Chrudim - Infinity 6:0
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

05.02.03 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor pětičlenných družstev v rapidu
Za nečekaně malého zájmu se v Žamberku uskutečnil 1. ročník Krajského přeboru pětičlenných družstev v rapidu. Při neúčasti hráčů z celé řady předních šachových center v kraji dominovali hráči z Chrudimi a Vysokého Mýta, kteří se rozdělili o všechny medaile i postupová místa.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

03.02.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Třetí norma IM pro Viktora Lázničku !!!
Po velmi krátké odmlce dal o sobě znovu vědět další z mladých pardubických talentů - Viktor Láznička. V uzavřeném mistrovském turnaji Czech Tour 2002/03 v Mariánských Lázních obsadil se ziskem 8,5/11 2. místo a splnil svou již třetí normu IM !!! Stal se tak v této sezóně již druhým pardubickým hráčem (po Janu Bernáškovi), který splnil technickou normu mezinárodního mistra - Blahopřejeme !!!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.02.03 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - sedmé kolo
Závěrečné kolo základní skupiny Extraligy dorostu definitivně rozhodlo o tom, že oslabená Synthesia Pardubice i přes výhru nad Vlašimí 3,5:2,5 bude bojovat jen ve skupině o udržení.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

01.02.03 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - šesté kolo
I v předposledním kole Extraligy dorostu se Synthesia Pardubice musela obejít bez svého nejlepšího hráče, ale přesto zvítězila nad Č. Budějovicemi 3,5:2,5 a konečně se odpoutala z posledního místa tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

01.02.03 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - soupisky
Přehled soupisek všech osmi družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Krajském přeboru šestičlenných družstev starších žáků.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

27.01.03 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu východ - sedmé a osmé kolo
Čtvrté dvoukolo 1. české ligy dorostu jen potvrdilo rozdělení družstev ve skupině východ na lepší a horší. Mezi těmi lepšími zůstávají na 4. místě Ústí n/O. s 10 body a na 5. místě Č.Třebová se 7 body, zatímco na nepopulárním posledním místě jsou stále s jediným bodem za jedinou remizu Polička a Hlinsko.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

26.01.03 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - sedmé kolo
V sedmém kole 2. české ligy východ neponechala vedoucí Chrudim nic náhodě a rozdrtila Vrchlabí na jeho půdě 7:1, Synthesia Pardubice B rázně vykročila za záchranou soutěže výhrou nad Hořicemi 6:2 a tak jen Ave-kontakt Pardubice zůstal bez bodů po prohře v Kobylisích 5,5:2,5. Další výsledky: Bohemians B - H. Brod 3,5:4,5, Říčany - Polabí C 4:4, Vlašim - Rychnov n/Kn. 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

26.01.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - sedmé kolo
Sedmé kolo Krajského přeboru II. třidy východ přineslo tyto výsledky: Žamberk B - Polička B 1:7, Ústí n/O. B - Litomyšl 2,5:5,5, Svitavy - Choceň 2,5:5,5, Letohrad - Polička C 2:6, Kunvald - Lanškroun 3:5, Žamberk A - V.Mýto B 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

26.01.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - šesté kolo
Šesté kolo Krajského přeboru II. třidy západ přineslo tyto výsledky: H.Městec - Krucemburk 7:1, Cyklo Content - Hlinsko 3,5:4,5, Polabiny B - Chrudim C 5,5:2,5, Prachovice - Zaječice 2,5:5,5, Kámen - CHS Chotěboř 1,5:6,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

26.01.03 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - sedmé kolo
Sedmé kolo Krajské soutěže východ přineslo tyto výsledky: Žamberk D - Mistrovice 3:2, Němčice - Litomyšl B 1:4, Č.Třebová C - Linhartice 5:0, Č.Třebová D - Letohrad B 4:1, Kunvald C -Lanškroun C 1,5:3,5, Ústí n/O. D - H.Čermná B 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

25.01.03 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - dohrávka 5 kola
V odloženém utkání 5 kola Extraligy dorostu západ podlehla Synthesia Pardubice (opět bez Lázničky) doma Sokolu Kobylisy vysoko 0,5:5,5 a po zásluze setrvává na posledním místě tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

23.01.03 Sekce : Přebory škol
Krajský přebor čtyřčlenných družstev škol
V průběhu ledna bylo v Chrudimi sehráno finale krajského přeboru čtyřčlenných družstev škol. V kategorii ZŠ 1-5. tř zvítězilo družstvo ZŠ Žamberk, v kategorii ZŠ 6-9. tř. družstvo ZŠ Č. Třebová a v kategorii SŠ, SOU a Gymnazií bylo první Gymnazium Pardubice.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

23.01.03 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Konference Pardubického krajského šachového svazu 2003
První řádná konference PDŠS vyslechla zprávu o činnosti PDŠS za rok 2002, zprávu o hospodaření a návrh rozpočtu na rok 2003 a zprávu revizní komise, v diskuzi se zabývala některými problémy členské základny a na závěr zvolila delegáty na Konferenci ŠSČR.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

23.01.03 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Usnesení konference PDŠS 2003
Usnesení z konference PDŠS reagovalo na zprávu o činnosti VV PDŠS a zprávu revizni komise a schválilo řadu opatření ke zlepšení činnosti v nejbližším období.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

23.01.03 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2003/01
První schůze VV PDŠS v Novém roce řešila kromě posledních příprav Konference PDŠS také perzonální obsazení VV, hospodaření a plán práce na rok 2003
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

22.01.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Další normy IM pro mladíky z Pardubic !
Zcela utajen zůstal výsledek Turnaje přátelství na chatě Čarták, který se hrál v prosinci minulého roku. V turrnaji sice kralovali dva zástupci bývalého SSSR, ale nás více zajímali naši. Se ziskem 6,5/11 skončil na šestém místě Jan Bernášek z Infinity Pardubice a splnil svou třetí nornu IM - Blahopřejeme ! Ještě lépe dopadl Viktor Láznička ze Synthesie Pardubice, který se ziskem 7/11 skončil na třetím místě a i on splnil svou druhou normu IM - opět Blahopřejeme !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

21.01.03 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - šesté kolo
Do druhé poloviny vstoupila i Krajská soutěž západ s těmito výsledky: Synthesia D - Chotěboř B 1,5:3,5, Bohdaneč - Chrudim D 2,5:2,5, Chrudim E - Krouna 2:3, Polabiny C - Prachovice B 0,5:4,5, H.Městec B - Oldies 3:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

20.01.03 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - šesté kolo
Šestým kolem vstoupil do druhé poloviny také Krajský přebor III. třetí třídy východ s těmito výsledky: V.Mýto C - Svitavy B 5:3, Ústí n/O C - Kunvald B 5,5:2,5, Žamberk C - Č.Třebová B 4:4, Lanškroun B - Jablonné n/O 2,5:5,5, H.Čermná - Choceň B 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

19.01.03 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - šesté kolo
Šesté kolo 1. české ligy se vyznačovalo nejtěsnějšími, zato však překvapivými výsledky, díky nimž se Synthesia Pardubice po výhře 4,5:3,5 v Lysé n/L. dostala samostatně do čela tabulky s dvoubodovým náskokem před celou čtveřicí pronásledovatelů ! Další výsledky: Plzeň B - Bohemians 3,5:4,5, Turnov - Děčín 4:4, Teplice - Litoměřice 3,5:4,5, Klatovy - Hradec 4,5:3,5, Pankrác - Vyšehrad B 3,5:4,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

19.01.03 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - šesté kolo
Po šestém kole se tabulka Divize F rozdělila na dvě zcela rozlišné poloviny - té lepší vévodí beze ztráty bodu Polabiny Pardubice, tu druhou uzavírá s nulovým ziskem Česká Třebová. Výsledky: Ústí n/O. - Evropa 4,5:3,5, Lípa - Hradec B 3:5, Č.Třebová - Chrudim B 2,5:5,5, V.Mýto - Náchod 5,5:2,5, Polabiny - Polička 5,5:2,5, Synthesia C - Autoskla 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

18.01.03 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - páté kolo
V pátém kole Extraligy zajíždělo družstvo Infinity Pardubice k důležitému utkání do Kolína, kde zásluhou i nejmladšího hráče Viktora Lázničky zvítězilo 5:3 a učinilo tak důležitý krok k odpoutání se ode dna tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

13.01.03 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - výsledky čtvrtého turnaje
Ve čtvrtém turnaji Krajského přeboru žáků H/D 10-16, který se hrál v sobotu 11.1.2003 v Zaječicích za účasti 110 startujících, zvítězil suverénné Michal Zeinert z Č. Třebové.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

12.01.03 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - šesté kolo
V šestém kole 2. české ligy východ pokračovala Chrudim ve vítězném tažení a doma porazila Říčany těsně 4,5:3,5, Avekontakt Pardubice rovněž doma rozdrtil Vrchlabí 6:2 a Synthesia Pardubice B přivezla bod z Kolína za rychlou remizu 4:4. Další výsledky: H.Brod - Vlašim 4:4, Rychnov n/Kn. - Kobylisy 5,5:2,5, Hořice - Bohemians B 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

12.01.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přebopru II. třídy byly dosaženy tyto výsledky: Polička B - Žamberk A 2:6, V.Mýto B - Kunvald 5:3, Lanškroun - Letohrad 6:2, Polička C - Svitavy 4,5:3,5, Choceň - Ústí n/O. B 2,5:5,5, Litomyšl - Žamberk B 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

12.01.03 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - páté kolo
V pátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy výsledky: Kámen - H.Městec 3,5:4,5, Chotěboř - Prachovice 8:0, Zaječice - Polabiny B 3,5:4,5, Chrudim C - Cyclo Content 4,5:3,5, Hlinsko - Krucemburk 6,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

12.01.03 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - šesté kolo
Šesté kolo Krajské soutěže východ přineslo tyto výsledky: Mistrovice - Ústí n/O. D 2,5:2,5, H.Čermná B - Kunvald C 1,5:3,5, Lanškroun C - Č.Třebová D 1,5:3,5, Letohrad B - Č.Třebová C 4,5:0,5, Linhartice - Němčice 3,5:1,5, Litomyšl B - Žamberk D 2,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

06.01.03 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru III. třídy východ byly dosaženy výsledky: H.Čermná - V.Mýto C 5,5:2,5, Choceň B - Lanškroun B 4:4, Jablonné n/O - Žamberk C 4,5:3,5, Č.Třebová B - Ústí n/O C 1,5:6,5, Kunvald B - Svitavy B 4:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

06.01.03 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech H/D 8-10
V prvních lednových dnech se v Kostelci n/O. konalo Mezinárodní Mistrovství Čech v nejmladších žákovských kategoriích. V nepříliš početném závodním poli jsme měli své zástupce i my, ale pouze hluboko v poli - v kategorii do 10 let skončili Tomáš Marek s 5 body na 11 místě, Filip Růžička rovněž s 5 body na 15 místě, Ondřej Matura se 4,5 body na 18 místě, Josef Lorenc rovněž se 4,5 body na 23 místě a Šimon Bielčik se 3 body na 31. místě. V kategorii do 8 let skončila Kristýna Sabolová s 5 body na 10 místě, Václav Pleskač se 4 body na 11 místě a Sára Bielčiková s 1,5 bodem na 15 místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

05.01.03 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - páté kolo
V prvním kole 1. české ligy v Novém roce přivítala Synthesia Pardubice doma doposud vedoucí Pankrác Praha a po sedmihodinovém boji ho poslala domů s neuvěřitelným debaklem 7,5:0,5 ! Další výsledky: Lysá - Plzeň B 1,5:6,5, Vyšehrad B - Klatovy 6,5:1,5, Hradec - Teplice 6,5:1,5, Litoměřice - Turnov 3,5:4,5, Děčín - Bohemians 2,5:5,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

05.01.03 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - páté kolo
Po pátém kole Divize F zůstalo v čele už jen jediné družstvo s plným počtem bodů - Polabiny Pardubice. Výsledky: Synthesia - Ústí n/O. 3,5:4,5, Autoskla - Polabiny 1,5:6,5, Polička - Vysoké Mýto 3,5:4,5, Náchod - Č.Třebová 5,5:2,5, Chrudim B - Lípa 4:4, Hradec B - Evropa 6,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

05.01.03 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - páté kolo
Páté kolo Krajské soutěže západ přineslo tyto výsledky: Oldies - Polabiny C 3:2, Prachovice B - Chrudim E 5:0, Krouna - Bohdaneč 2,5:2,5, Chrudim D - Synthesia D 3:2, Chotěboř B - Naděje 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

02.01.03 Sekce : Ostatní zajímavosti
Fide Elo k 1.1.2003 - změny
Na nové listině ELO FIDE, platné k 1.1.2003, se objevily změny i u některých hráčů, kteří jsou registrováni nebo hostují v oddílech našeho kraje - ostatním zůstává beze změny.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

26.12.02 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor jednotlivců v bleskové hře
Dne 26.12.2002 se v Ústí n/O. v rámci Memoriálu Oldy Hájka uskutečnil první přebor PDŠS v bleskové hře. Suverénním vítězem a přeborníkem kraje se stal Marian Sabol z V. Mýta před Pavlem Kárníkem ze Synthesie Pardubice a Martinem Škorpíkem z Poličky, v kategorii H18 zvítězil Jan Bernášek z Ave-kontaktu Pardubice, v kategorii H20 Martin Červený z Poličky, nejlepším seniorem byl Luboš Trojan ze Synthesie Pardubice a jedinou ženou byla Lucie Bartošová z Litomyšle.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

18.12.02 Sekce : Přebory škol
Okresní přebor 4-členných družstev škol - Chrudimsko
DDM Chrudim uspořádal ve dnech 21.11. a 28.11.2002 okresní kolo soutěže čtyřčlenných družstev základních škol v kategoriích 1-5. třída a 6-9. třída a v kategorii 1-3. ročník SŠ, SOU a gymnazií - vítězové postupují do krajského kola
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

17.12.02 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - výsledky třetího turnaje
Třetí turnaj Krajského přeboru žáků H/D 10-16 se hrál v sobotu 14.12.2002 v Lanškrouně. Turnaj, kterého se tentokrát zúčastnilo 92 hráčů z 15 oddílů, s odstupem vyhrála Kateřina Petrážová z Č. Třebové.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

16.12.02 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - páté kolo
I v pátém kole si Chrudim připsala plný bodový zisk, když zvítězila venku nad Synthesií Pardubice B 5,5:2,5 a ani Ave-Kontakt Pardubice nezaváhal a dovezl celé dva body z Říčan za výhru 5:3. Další výsledky: Hořice - H.Brod 5:3, Bohemians B - Kolín B 2,5:5,5, Vrchlabí - Rychnov n/Kn. 5:3, Kobylisy - Vlašim 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

16.12.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - páté kolo
Páté kolo Krajského přeboru II. třídy východ bylo (až na jednu výjimku) pohromou pro domácí družstva. Výsledky: Litomyšl - Polička B 3:5, Žamberk B - Choceň 1:7, Ústí n/O. B - Polička C 6,5:1,5, Svitavy - Lanškroun 1,5:6,5, Letohrad - V.Mýto B 2,5:5,5, Kunvald - Žamberk A 1:7. V tabulce kralují 4 stoprocentní družstva, ostatní už jen paběrkují.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

16.12.02 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - páté kolo
Páté kolo Krajské soutěže východ přineslo tyto výsledky: Litomyšl B - Mistrovice 4:1, Žamberk D -Linhartice 2:3, Němčice - Letohrad B 0:5, Č.Třebová C - Lanškroun C 3:2, Č.Třebová D - H.Čermná B 3:2, Kunvald C - Ústí n/O. D 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

15.12.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru II. třídy západ byly dosaženy následující výsledky: H.Městec - Hlinsko 5:3, Krucemburk - Chrudim C 1,5:6,5, Cyklo Content - Zaječice 2,5:5,5, Polabiny B - Chotěboř 5:3, Prachovice - Kámen 7:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

11.12.02 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství Čech H18,20
Na letošním Mistrovství Čech juniorů a dorostenců, které se konalo ve Vysokém nad Jizerou, reprezentovali náš kraj dva zástupci. Více se dařilo Pavlu Stehnovi z Chrudimi, který se ziskem 6,5/9 obsadil třetí místo, David Karaba ze Synthesie Pardubice skončil se 4 body na 13 místě z 22 startujících.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

08.12.02 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 1. české ligy hostovala silně prořídlá Synthesia Pardubice v Klatovech, ale přesto nedala soupeři žádnou šanci a zvítězila vysoko 7:1. Další výsledky: Plzeň - Děčín 7:1, Bohemians - Litoměřice 4:4, Turnov - Hradec 2:6, Teplice - Vyšehrad 3,5:4,5, Pankrác - Lysá 5:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

08.12.02 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole se počet 100%-ních družstev zúžil už jen na dvě - Polabiny Pardubice a Lípu. Výsledky: Ústí n/O - Hradec 5,5:2,5, Evropa - Chrudim B - 5:3, Lípa - Náchod 5:3, Č.Třebová - Polička 2:6, V.Mýto - Autoskla 4,5:3,5, Polabiny - Synthesia C 6,5:1,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

08.12.02 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - čtvrté kolo
Čtvrté kolo Krajského přeboru III. třídy východ přineslo následující výsledky: V.Mýto C - Kunvald B 5:3, Svitavy B - Č.Třebová B 4:4, Ústí n/O C - Jablonné 4:4, Žamberk C - Choceň B 4:4, Lanškroun B - H.Čermná 2,5:5,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

08.12.02 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Naděje - Chrudim D 2:3, Synthesia D - Krouna 3:2, Bohdaneč - Prachovice B 0,5:4,5, Chrudim E - Oldies 2,5:2,5, Polabiny C - H.Městec B 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

07.12.02 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu východ - páté a šesté kolo
Třetí dvoukolo 1. české ligy dorostu (včetně dohrávek odložených zápasů) rozdělilo tabulku na dvě poloviny - v té lepší jsou z našich zástupců Ústí n/O. a Č.Třebová, zatímco Polička a Hlinsko se svorně dělí o poslední místo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

07.12.02 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - páté kolo
Zápas pátého kola Extraligy dorostu mezi družstvy Synthesia Pardubice a Praha-Kobylisy byl odložen na 25.1.2003, v ostatních zápasech vítězili favorité: Říčany - Oaza 2,5:3,5, Vlašim - Č.Budějovice 3:3, Vyšehrad - Plzeň 1:5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

01.12.02 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - čtvrté kolo
V místním derby zvítězil Ave-kontakt Pardubice nad Synthesií Pardubice B vysoko 6,5:1,5 a stejným poměrem vyhrála i Chrudim nad Bohemians B. Další výsledky: H.Brod - Kobylisy 3:5, Vlašim - Vrchlabí 4:4, Rychnov - Říčany 4,5:3,5, Kolín B - Hořice 6:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

01.12.02 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - čtvrté kolo
Ani čtvrté kolo Extraligy nám žádnou radost nepřineslo - družstvo Infinity Pardubice podlehlo doma Plzni 3,5:4,5 a od posledního místa v tabulce ho dělí pouze score.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

01.12.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru II. třídy východ byly zaznamenány tyto výsledky: Polička B - Kunvald 5,5:2,5, Žamberk A - Letohrad 6:2, V.Mýto B - Svitavy 5:3, Lanškroun - Ústí n/O B 5:3, Polička C - Žamberk B 6,5:1,5, Choceň - Litomyšl 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

01.12.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - třetí kolo
Třetí kolo krajského přeboru II. třídy západ přineslo převážně jednoznačné výsledky: Prachovice - H.Městec 6:2*, Kámen - Polabiny B 0,5:7,5, Chotěboř - Cyclo Content 5,5:2,5, Zaječice - Krucemburk 8:0, Chrudim C - Hlinsko 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

01.12.02 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - čtvrté kolo
Čtvrté kolo Krajské soutěže východ přineslo tyto výsledky: Mistrovice - Kunvald C 1,5:3,5, Ústí n/O. D - Č.Třebová D 0,5:4,5, H.Čermná B - Č.Třebová C 1,5:3,5, Lanškroun C - Němčice 2,5:2,5, Letohrad B - Žamberk D 5:0, Linhartice - Litomyšl B 4:1
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

30.11.02 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - třetí kolo
Sobotní zápasy v pouhém třetím kole Extraligy už přinesly dvě ostudné remizy 'bez hry', o které se zasloužila družstva Karviné s Mahrlou Praha a Kolína s Plzní. Náš zástupce Infinity Pardubice se moc nevyznamenal, když na domácí půdě podlehl nejtěsnějším poměrem 3,4:4,5 poslednímu Domu Armády Praha.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

29.11.02 Sekce : Přebory škol
Okresní přebor 4-členných družstev škol - Ústeckoorlicko
ŠK Vysoké Mýto uspořádal ve dnech 20.11. a 27.11.2002 okresní kolo soutěže čtyřčlenných družstev základních škol v kategoriích 1-5. tř. a 6-9. tř. - vítězové postupují do krajského kola
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

25.11.02 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru III. třídy východ byly docíleny tyto výsledky: Lanškroun B - V. Mýto C 3,5:4,5, H. Čermná - Žamberk C 2,5:5,5, Choceň B - Ústí n/O C 1,5:6,5, Jablonné n/O - Svitavy B 4,5:3,5, Č.Třebová B - Kunvald B 4,5:3,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

24.11.02 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - třetí kolo
První liga pokračovala třetím kolem, v němž Synthesia Pardubice hostila Bonex Teplice a zvítězila sice těsně, ale naprosto zaslouženě 4,5:3,5. Další výsledky: Pankrác - Plzeň 4,5:3,5, Lysá n/L. - Klatovy 4,5:3,5, Vyšehrad B - Turnov 3,5:4,5, Hradec - Bohemians 3,5:4,5, Litoměřice - Děčín 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

24.11.02 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - třetí kolo
Třetí kolo Divize F přineslo řadu těsných i vysokých výher. Polabiny - Ústí n/O 6,5:1,5, Synthesia C - V. Mýto 1,5:6,5, Autoskla - Č. Třebová 4,5:3,5, Polička - Lípa 3,5:4,5, Náchod - Evropa 4,5:3,5, Chrudim B - Hradec B 5:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

24.11.02 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - třetí kolo
Třetí kolo Krajské soutěže západ přineslo tyto výsledky: H.Městec B - Chrudim E 5:0, Oldies - Bohdaneč 1,5:3,5, Prachovice B - Synthesia D 4,5:0,5, Krouna - Naděje 3,5:1,5, Chrudim D - Chotěboř B 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

22.11.02 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2002/04
Na programu poslední schůze VV PDŠS v roce 2002 byly především soutěže - stav soutěží družstev, organizace a výsledky soutěží mládeže, výsledky ve vyšších soutěžích. Na pořadu bylo i hospodaření a příprava konference delegátů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

18.11.02 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - třetí kolo
Ve třetím kole 2. české ligy východ naši zástupci moc bodů nezískali - zvítězila pouze Chrudim v Hořicích 6:2, zatímco Ave-kontakt Pardubice podlehl v Praze Bohemians B 3:5 a Synthesia Pardubice B prohrála doma s Rychnovem n/Kn. 3,5:4,5. Ostatní zápasy: Kolín B - H. Brod 5:3, Říčany - Vlašim 2,5:5,5 , Vrchlabí - Kobylisy 6:2.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

18.11.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II třídy východ - třetí kolo
Třetí kolo Krajského přeboru II. třídy východ přineslo tyto výsledky: Choceň - Polička B 3,5:4,5 , Litomyšl - Polčka C 1,5:6,5 , Žamberk B - Lanškroun 1,5:6,5 , Ústí n/O B - V.Mýto B 3:5, Svitavy - Žamberk A 2:6, Letohrad - Kunvald 4,5:3,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

18.11.02 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajské souteže východ byly docíleny výsledky: Linhartice - Mistrovice 3:2, Litomyšl B - Letohrad B 1:4, Žamberk D - Lanškroun C 2,2:2,5 , Němčice - H. Čermná 2:3, Č.Třebová C - Ústí n/O D 2,5:2,5 , Č.Třebová D - Kunvald C 3,5:1,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

18.11.02 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - výsledky druhého turnaje
Druhého turnaje Krajského přeboru žáků H/D 10-16, který se hrál v sobotu 16.11.2002 ve Vysokém Mýtě, se zúčastnil rekordní počet 120 mladých adeptů šachové hry.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

17.11.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II třídy západ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru II. třídy západ byly docíleny tyto výsledky: H.Městec - Chrudim C 5:3, Hlinsko - Zaječice 3:5, Krucemburk - CHS Chotěboř 0,5:7,5 , Cyklo Content - Kámen 5,5:2,5 *, Polabiny B - Prachovice 5,5:2,5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

13.11.02 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu východ - třetí a čtvrté kolo
Ani ve druhém dvoukole 1.české ligy dorostu se našim zástupcům příliš nedařilo: Polička - Vyšehrad C 3:3, Hlinsko - Říčany B 0,5:5,5 , Rychnov - Č.Třebová 4,5:1,5 , Jaroměř - Ústí n/O odloženo, Říčany B - Polička 4,5:1,5 , Vyšehrad B - Hlinsko 6:0, Ústí n/O - Rychnov 3:3, Č.Třebová - Jaroměř odloženo, Polička - Rychnov 1:5, Hlinsko - Jaroměř 1:5, Jaroměř - Polička 5:1, Rychnov - Hlinsko 5,5:0,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

13.11.02 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - druhé kolo
Druhé kolo 1. České ligy přineslo našemu zástupci krutou prohru - v souboji se Slavií Turnov podlehla Synthesia Pardubice vysoko 1,5:6,5. Ostatní zápasy: Plzeň - Litoměřice 6:2, Děčín - Hradec 3,5:4,5 , Bohemians - Vyšehrad B 4:4, Teplice - Lysá 4:4, Klatovy - Pankrác 4:4.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

13.11.02 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - druhé kolo
I ve druhém kole 2. České ligy východ byli naši zástupci převážně úspěšní - Chrudim zvítězila nad Kolínem 5,5:2,5 a Ave-kontakt Pardubice porazil Hořice 5:3, naprázdno však vyšla Synthesia Pardubice B ve Vlašimi po prohře 3,5:4,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

13.11.02 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - druhé kolo
Už ve druhém kole Divize F se pravděpodobně rozhodovalo o Černém Petru soutěže - v souboji nováčků podlehla Č. Třebová Synthesii C 2:6. Ostatní výsledky: Ústí n/O - Chrudim B 3:5, Hradec B - Náchod 4,5:3,5 , Evropa - Polička 3:5, Lípa - Eurokomplex 7:1, V. Mýto - Polabiny 3,5:4,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

13.11.02 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - čtvrté kolo
Teprve ve čtvrtém kole Extraligy dorostu si Synthesia Pardubice připsala plný bodový zisk za vítězství 4:2 nad družstvem Říčan, přesto však setrvává na posledním místě tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

13.11.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru II. třídy východ byly docíleny tyto výsledky: Polička B - Letohrad 6,5:1,5 , Kunvald - Svitavy 4,5:3,5 , Žamberk A - Ústí n/O B 4,5:3,5 , V.Mýto B - Žamberk B 4,5:3,5 , Lanškroun - Litomyšl 5,5:2,5 , Polička C - Choceň 3:5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

13.11.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - první kolo
Konečně odstartovala i poslední soutěž družstev Pardubického kraje s výsledky: Polabiny B - H. Městec 5,5:2,5 , Prachovice - Cyklo Content 4,5:3,5 , Kámen - Krucemburk 6,5:1,5 , CHS Chotěboř - Hlinsko 4:4, Zaječice - Chrudim C 4,5:3,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

13.11.02 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - druhé kolo
Krajský přebor třetí třídy východ přinesl ve druhém kole tyto výsledky: V.Mýto C - Č.Třebová B 3,5:4,5 , Kunvald B - Jablonné 2,5:5,5 , Svitavy B - Choceň B 4:4, Ústí n/O C - H. Čermná 6:2, Žamberk C - Lanškroun B 4:4.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

13.11.02 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - druhé kolo
Ve druhém kole krajské soutěže východ byly docíleny tyto výsledky: Mistrovice - Č.Třebová D 1:4, Kunvald C - Č.Třebová C 1,5:3,5 , Ústí n/O - Němčice 4:1, H.Čermná B - Žamberk D 4:1, Lanškroun C - Litomyšl B 2:3, Letohrad B - Linhartice 3,5:1,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

13.11.02 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutež západ - druhé kolo
Druhé kolo krajské soutěže západ přineslo tyto výsledky: CHS Chotěboř B - Krouna 4:1, Naděje - Prachovice B 3:2, Synthesia D - Oldies 3:2, Bohdaneč - H.Městec B 2:3, Chrudim E - Polabiny C 2,5:2,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

12.11.02 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - třetí kolo
Ani ve třetím kole Extraligy dorostu se Synthesia Pardubice nedočkala vítězství a po prohře s družstvem Oaza Praha 2,5:3,5 je stále na posledním místě tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

10.11.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
35. Olympiáda družstev mužů a žen - výsledky
Poslední olympiáda družstev ve slovinském Bledu přinesla výrazné polepšení obou českých družstev - muži skončili na pěkném 18 místě a ženy dokonce na výborném 10 místě. Na historickém úspěchu se podíleli i zástupci kraje - Petr Hába a Petra Krupková coby hráči a Michal Konopka jako nehrající kapitán mužské reprezentace.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

10.11.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Přebor Čech mládeže H/D 10-16 - výsledky
Další Mistrovství Čech mládeže v kategoriích H/D 10-12 uspořádal šachový oddíl Sklobohemia Světlá n/S. v jihočeském Frymburku a i naši zástupci byli u toho.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.10.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČŠS v Bedřichově - výsledky
Poslední Mistrovství Českého šachového svazu, hrané v náhradním temínu jako součást Open České hory, se tentokrát žádnou velkou kvalitou nevyznačovalo. Nás může těši jen skutečnost, že v popředí se umístili hráči, hostující v oddílech kraje (Konopka, Valenta, Petr), zatímco kmenovým hráčům se příliš nedařilo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

21.10.02 Sekce : Soutěže žáků a dorostu
Krajský přebor žáků H/D 10-16 - výsledky prvního turnaje
Z prvního turnaje Krajského přeboru žáků, konaného dne 12.10.2002 v Chrudimi, dorazily konečně celkové výsledky. Celkem se zúčastnilo 66 hráčů z 10 oddílů, mezi nimiž se většinou prosadili favorité.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků a dorostu

20.10.02 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu východ - první a druhé kolo
Dohrávkami odložených utkání bylo ukončeno první dvoukolo 1. české ligy dorostu východ s výsledky: Lysá n/L. - Č.Třebová 5:1, Hradec - Ústí n/O. 2:4, Polička - Rychnov n/Kn. 1:5, Hlinsko - Jaroměř 1:5, Vyšehrad B - Říčany B 1:5, Ústí n/O. - Lysá n/L. 2:4, Č.Třebová - Hradec 3:3, Jaroměř - Polička 5:1, Rychnov n/Kn. - Hlinsko 5,5:0,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

20.10.02 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - první kolo
V prvním kole 1. české ligy odstartoval náš zástupce Synthesia Pardubice naprosto nevídaně - ještě loni extraligové Bohemians Praha porazil vysoko 6,5:1,5. Ostatní zápasy: Klatovy - Plzeň 3,5:4,5 , Pankrác - Teplice 5,5:2,5 , Polabí Sokol Joly B - Turnov 4:4, Vyšehrad - Děčín 3:5, Hradec - Litoměřice 6,5:3,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

20.10.02 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - první kolo
První kolo měla na pořadu také Divize F (základ pro budoucí Krajský přebor I třídy). Výsledky jednotlivých zápasů : V.Mýto - Ústí n/O. 3:5, Polabiny - Č.Třebová 6,5:1,5 , Synthesia C - Lípa 2,5:5,5 , Autoskla - Evropa 5:3, Polička - Hradec B 3:5, Náchod - Chrudim B 3,5:4,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

20.10.02 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - první kolo
Poslední zahájená soutěž družstev na východě kraje zaznamenala v prvním kole tyto výsledky: Žamberk C - V.Mýto C 6,5:1,5 , Lanškroun B - Ústí n/O C 3,5:4,5 , H.Čermná - Svitavy B 6,5:1,5 , Choceň B - Kunvald B 5:3, Jablonné n/O Č.Třebová B 3:5
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

20.10.02 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - první kolo
Konečně začaly soutěže družstev i na západní straně kraje. V prvním kole krajské soutěže se zde utkalo 10 družstev s výsledky: Polabiny C - Bohdaneč 1,5:3,5 , H.Městec B - Synthesia D 3,5:1,5 , Oldies - Naděje 2:3, Prachovice B - Chotěboř B 4:1, Krouna - Chrudim D 2:3
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

16.10.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
Open Klopoty 2002 - výsledky turnaje dvojic
S mírným zpožděním byly zveřejněny výsledky 1. ročníku turnaje dvojic v rapidu, který pořádala Jiskra Ústí n/O. v rekreační oblasti Klopoty. Mezi 24 dvojicemi triumfovali mladí hráči z Pardubic - Bernard a Novotný.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

14.10.02 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - první kolo
V prvním kole 2.české ligy východ si naši zástupci připsali plný bodový zisk - Ave-kontakt Pardubice zvítězil v Kolíně 4,5:2,5 (+ 1 partie protest), Chrudim doma porazila nováčka Havlíčkův Brod těsně 5:3 a v souboji dalších nováčků Synthesia Pardubice B doma se štěstím zvítězila nad Prahou-Kobylisy nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

14.10.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - první kolo
První kolo má za sebou východní skupina krajského přeboru II. třídy s těmito výsledky: Polička C - Polička B 3:5, Choceň - Lanškroun 3:5, Litomyšl - V.Mýto B 3,5:4,5 , Žamberk B - Žamberk A 0:8, Ústí n/O B - Kunvald 6,5:1,5 , Svitavy - Letohrad 2:6
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

14.10.02 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - první kolo
O víkendu odstartovala prvním kolem východní skupina krajské soutěže pětičlenných družstev s výsledky: Letohrad B - Mistrovice 3:2, Linhartice - Lanškroun C 4:1, Litomyšl B - H.Čermná B 2,5:2,5 (upraveno), Žamberk D - Ústí n/O D 2:3, Němčice - Kunvald C 1,5:3,5 , Č.Třebová C - Č.Třebová D 3:2
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

13.10.02 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - druhé kolo
Nedělní zápasy prvního dvoukola Extraligy pokračovaly ve výrobě dalších nečekaných výsledků. Infinity Pardubice hostily nováčka z Litovle a podlehly nečekaně vysoko 2:6, když konečný výsledek mohl být ještě horší.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

12.10.02 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - první kolo
První dvoukolo nového ročníku Extraligy družstev přineslo hned celou řadu překvapení na úkor velkých favoritů. Náš zástupce Infinity Pardubice v prvním zápase na domácí půdě v sobotu nezaváhal a porazil Lázně Slatinice poměrem 5:3.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

10.10.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Láznička přivezl bronz z Mistrovství Evropy !!
Na Mistrovství Evropy H/D 10-16 byl nejúspěšnějším čs. reprezentantem Viktor Láznička, který v kategorii H14 se ziskem 7/9 dělil 1-4 místo z 71 hráčů a jen pomocné hodnocení ho odsunulo až na bronzovou příčku !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

09.10.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Krajském přeboru II. třídy, skupina východ
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

09.10.02 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Krajském přeboru III. třídy, skupina východ
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

09.10.02 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Krajské soutěži východ
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

09.10.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství Evropy seniorů
Právě skončeného Mistrovství Evropy seniorů se zúčastnil letošní přeborník ČR a předseda Pardubického šachového svazu Jaroslav Hájek. V turnaji, kterého se zúčastnila řada špičkových hráčů, nijak neoslnil, ale také nezklamal - výsledné 64. místo ze 133 účastníků odpovídá jeho nasazení.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.10.02 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor jednotlivců v rapidu
Poslední zářijovou sobotu se v Pardubicích konal 4. ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který byl současně prvním přeborem Pardubického kraje v rapidu. V početném poli 73 účastníků dominovali hráči Infinity Pardubice, kterým patřily všechny stupně vítězů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

06.10.02 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - druhé kolo
Neúčast Lázničky se podepsala i na výsledku druhého kola Extraligy dorostu, v němž Synthesia Pardubice podlehla Vyšehradu opět 2:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

05.10.02 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - první kolo
Jediný zástupce našeho kraje v Extralize dorostu Synthesia Pardubice nastoupila proti favoritu soutěže Plzni oslabena o Lázničku (startoval na Mistrovství Evropy) a podlehla 2:4
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

05.10.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor II. třídy východ - rozlosování
Ve středu 2.10.2002 byly v Ústí n/O. vylosovány východní soutěže družstev Pardubického šachového svazu pro sezónu 2002/03, mj. i Krajský přbor II. třídy - skupina východ
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

05.10.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Krajském přeboru II. třídy, skupina západ (tak jak je družstva předala, dosud bez kontroly vedoucím souutěže).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

05.10.02 Sekce : Krajský přebor 3.třídy východ
Krajský přebor III. třídy východ - rozlosování
Ve středu 2.10.2002 byly v Ústí n/O vylosovány východní soutěže družstev Pardubického šachového svazu pro sezónu 2002/03, mj. i Krajský přbor III. třídy - skupina východ
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 3.třídy východ

05.10.02 Sekce : Krajská soutěž východ
Krajská soutěž východ - rozlosování
Ve středu 2.10.2002 byly v Ústí n/O. vylosovány východní soutěže družstev Pardubického šachového svazu pro sezónu 2002/03, mj. i Krajská soutěž skupina východ.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž východ

05.10.02 Sekce : Nemistrovské akce
Mistrovství ČR mládeže (H/D 10-14) v rapidu
Poslední zářijový víkend se v Brně uskutečnil přebor ČR mládeže v rapidu. Skromná výprava z našeho kraje nám příliš radosti neudělala - výjimkou je jen třetí místo Gabriely Sabolové v kategorii D10.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

04.10.02 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Extralize (tak, jak je zveřejnil vedoucí extraligy).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

03.10.02 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu východ - soupisky
Přehled soupisek družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat ve východní skupině 1. české ligy dorostu (jak je zveřejnil vedoucí soutěže).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

03.10.02 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - soupisky družstev
Přehled soupisek družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v západní skupině Extraligy dorostu (jak je zveřejnil vedoucí soutěže).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

03.10.02 Sekce : Svazové informace
Přehled vylosování všech soutěží družstev
Ve středu 2.10.2002 byly vylosovány poslední soutěže družstev PDŠS pro novou sezónu. K dispozici je již kompletní přehled losu ve všech soutěžích s účastí družstev Pardubického kraje. Detailní informace jsou uvedeny v příslušných sekcích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

02.10.02 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v 1. české lize. Na soupiskách jsou již uvedeny aktuální hodnoty ELO FIDE u všech hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

02.10.02 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat ve 2. české lize, skupina východ
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

02.10.02 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Divizi F
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

30.09.02 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - soupisky družstev
Přehled soupisek všech družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Krajské soutěži skupina západ (tak jak je družstva předala, dosud bez kontroly vedoucím souutěže).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

28.09.02 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor II. třídy západ - rozlosování
V sobotu 28.9.2002 se v Pardubicích uskutečnilo rozlosování západní skupiny Krajského přeboru druhé třídy pro sezónu 2002/03. Ještě před losováním se pro nedostatek hráčů ze soutěže odhlásila družstva Infinity Pardubice F a Synthesie Pardubice D, takže o postup bude hrát pouze 10 družstev.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

28.09.02 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - rozlosování
Současně s losováním Krajského přeboru II třídy - západ se uskutečnilo i losování Krajské soutěže západ pro sezónu 2002/03. Oproti předpokladům se skupina rozšířila o Synthesii Pardubice D, která odřekla účast ve vyšší soutěži a ve skupině tak bude startovat 11 družstev.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

25.09.02 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1. česká liga dorostu východ - rozlosování
Rozlosována byla 1. česká liga dorostu, skupina východ, ve které náš kraj zastoupují čtyři družstva - Lokomotiva Česká Třebová, Spartak Hlinsko, Štefanides Polička a Jiskra Ústí n/O.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

24.09.02 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - rozlosování
Rozlosována byla i nejvyšší soutěž družstev - Extraliga, přičemž jediný zástupce našeho kraje - Infinity Pardubice - bude hrát takřka všechny zápasy v domácím prostředí.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

23.09.02 Sekce : 1. liga západ
1. česká liga - rozlosování
Obsazení 1. České ligy na sezonu 2002/03 bylo poznamenáno vyloučením družstva Holdia Praha ze soutěže pro nezaplacení poplatků za účast v poháru družstev a pokuty vypsané ŠSČR
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

23.09.02 Sekce : 2. liga skupina C
2. česká liga východ - rozlosování
Ani obsazení 2.ČL východ pro sezónu 2002/03 se neobešlo bez překvapení - v soutěži setrvává Sokol Kolín B (pod názvem Polabí Sokol Joly C).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina C

23.09.02 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Divize F - rozlosování
Do posledního ročníku Divize F se přihlásila všechna oprávněná družstva, která se v dalším období stanou základem pro Krajský přebor PDŠS 1. třídy.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

23.09.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Rozlosování soutěží družstev 2002/03
Poslední víkend se nesl ve znamení losovacích schůzí všech soutěží družstev pro sezonu 2002/03, která budou řízena Šachovým svazem České republiky
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

23.09.02 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2002/03
Hlavními body programu třetí schůze VV PDŠS v roce 2002 byly přihlášky do soutěží družstev a uspořádání soutěží mládeže pro sezónu 2002/03
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

22.09.02 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - rozlosování
Letošní ročník Extraligy dorostu se poprve bude hrát systémem dvou základních skupin s následujícím finalem ve skupinách o titul a o sestup. Rozlosování, termíny a místa konání utkání v obou skupinách (západ a východ) jsou následující:
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

11.09.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
Česká Třebová - 26. ročník turnaje v rapidu
Pomalu v hlubokém utajení proběhl další ročník populárního turnaje v rapidu, jehož pořadatelem je Lokomotiva Česká Třebová. Za velice solidní účasti 96 hráčů (kteří tentokrát poněkud pokulhávali za kvalitou předchozích ročníků), dominovala daší vycházející hvězda českého šachu - Štěpán Žilka.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

07.09.02 Sekce : Svazové informace
Přehled družstev přihlášených do soutěží družstev PDŠS
Po uzavření přihlášek do všech soutěží družstev Pardubického šachového svazu na sezónu 2002/03 dosáhl celkový počet přihlášených družstev počtu 56 (2 skupiny KPII po 12 družstvech, 1 skupina KPIII o 10 družstvech a dvě skupiny KS po 10 a 12 družstvech).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

24.08.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
O přeborníka ŠK Holcim Prachovice
V sobotu 24. srpna 2002 se v Prachovicích za velice solidní účasti 66 hráčů z 32 oddílů uskutečnil další ročník turnaje v rapidu. V přátelské atmosféře hraném turnaji dominovali ligoví hráči z Pardubic, kteří při totální neúčasti předních chrudimských hráčů obsadili všechny stupně vítězů a do první desítky pustili jen dva hráče odjinud.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

16.08.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Předseda PDŠS Jaroslav Hájek mistrem ČR seniorů !!
Na již tradičním přeboru ČR seniorů v Rychnově n/Kn. dosáhl na nejvyšší příčku předseda našeho krajského svazu Jaroslav Hájek ze Sokola Zaječice a po zásluze se stal mistrem ČR pro rok 2002. Neztratili se ani další zástupci kraje - Luboš Trojan ze Synthesie Pardubice skončil na devátém a Bohumír Zámečník ze Sokola Žamberk na 10 místě.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

08.08.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Jan Bernášek a Viktor Láznička splnili normu IM !!
Uzavřené turnaje Olomouckého šachového léta se nesly ve znamení úspěchu mladých pardubických hráčů - Jan Bernášek z Infinity Pardubice ve své skupině suverénně zvítězil a splnil druhou normu IM a Viktor Láznička ze Synthesie Pardubice se v další skupině dělil o první místo a i on splnil svou první normu IM - Blahopřejeme !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

28.07.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2002 - výsledky hlavních turnajů
Po více než týdenním zápolení skončily všechny hlavní turnaje pardubického šachového festivalu, kterých se zúčastnilo takřka 1250 šachistů z celé řady zemí celého světa.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

21.07.02 Sekce : Svazové informace
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezónu 2002/03
STK PDŠS zpracovala Rozpis soutěží družstev pro sezónu 2002/03, který obsahuje i další důležité dokumenty - přihlášku do soutěže, přehled specifických symbolů pro placení vkladů, soupisku a závazné pokyny pro hlášení detailních výsledků.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

20.07.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2002 - doprovodné turnaje
Na mamutím šachovém festivalu Czech Open v Pardubicích již skončily všechny doprovodné turnaje - turnaj čtyřčlenných družstev, vedlejší otevřený turnaj (oba se zápočtem na FIDE), maraton v bleskové hře, turnaj v aktivním šachu, turnaj ve Fischerově šachu, řešitelská soutěž i turnaj čtyřčlenných družstev mládeže.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

17.07.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudim Open 2002 - výsledky III. ročníku
Na třetím ročníku otevřeného turnaje, hraného opět v reprezentačních místnostech chrudimské Záložny za účasti 48 hráčů, se prosadili favorité. Prvenství si odnesl letošní přeborník ČR GM Petr Hába se ziskem 7/9 před IM Ramilem Hasangatinem 7/9 a IM Jiřím Nunem 6,5/9.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

17.07.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudim Open 2002 - konečné pořadí
Výsledky třetího ročníku Chrudim Open 2002.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

10.07.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
Jan Bernášek z Infinity Pardubice splnil normu IM !!
Turnaje Chess Open v Novém Bydžově se zúčastnil jediný hráč našeho kraje - Jan Bernášek z Infinity Pardubice. Na nepočetném, ale silně obsazeném turnaji, obsadil 4. místo se ziskem 6 bodů z 9 partií, předstihl celou řadu renomovaných hráčů a splnil svou první normu IM - Blahopřejeme !!
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

01.07.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Rozpis soutěží družstev 2002/03, řízených ŠSČR
STK ŠSČR vydala Rozpis soutěží družstev pro sezonu 2002/03, který upřesňuje 'pravidla hry' pro poslední ročník, hraný stávajícím systémem (až na postupy a sestupy)
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

26.06.02 Sekce : Ostatní akce v kraji
Kanec OPEN 2002 - výsledky
V pátek 21. června 2002 se v Dluhoňovicích (u Žamberka) uskutečnil už 6. ročník nočního turnaje v rapid šachu. Na start se dostavilo solidních 61 zájemců o šachy i místního Kance, tentokrát však mezi nimi moc špičkových hráčů nebylo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

25.06.02 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství Evropy družstev do 18 let
Ve dnech 11-20.6.2002 se v maďarském Balatonlelle konalo Mistrovství Evropy juniorských družstev do 18 let. Českou republiku reprezentovali hned dva zástupci našeho kraje - Viktor Láznička ze Synthesie Pardubice na první a Jan Bernášek z Infinity Pardubice na druhé šachovnici.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

25.06.02 Sekce : Nemistrovské akce
Přebor mládeže H(D) 10, 12 a 14 v rapidu
V rámci VIII. ročníku integrovaného turnaje mládeže v rapid šachu, uspořádaného šachovým oddílem TJ Lanškroun, se za velmi malého zájmu hráčů z pardubického kraje ukutečnil i první krajský přebor nejmladších kategorií v rapid šachu.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

20.06.02 Sekce : Svazové informace
Návrh komise mládeže na strukturu soutěží
Při příležitosti turnaje mládeže v Lanškrouně se sešla komise mládeže a připravila předběžný návrh krajských soutěží mládeže pro sezónu 2002/03, který tímto předkládá k připomínkám zejména všem pracovníkům s mládeží v kraji.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

15.06.02 Sekce : Nemistrovské akce
Zaječice 2002 - kompletní výsledky
V krátké době po skončení jubilejního ročníku přeboru České republiky družstev mladších žáků v rapidu byla vydána kompletní závěrečná zpráva, která obsahuje pořadí soutěže družstev, turnaje nadějí a turnaje vedoucích, křížovou tabulku družstev, přehled sponzorů, galerii vítězů soutěží družstev i nadějí, adresář vedoucích a dlouhodobou tabulku úspěšnosti oddílů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

02.06.02 Sekce : Nemistrovské akce
Jubilejní 40. ročník populárních Zaječic
Nejstarší turnaj družstev mládeže v Čechách - populární Zaječice - se dočkaly jubilejního 40. ročníku. Jako obvykle se jednalo o velký šachový svátek nejmladšího šachového potěru i jejich vedoucích a přesto bylo tentokrát mnohé jinak. Poprvé v historii se pořadatelům nepodařilo zajistit proslulé vojenské stany, pod kterými se odehrály všechny předcházející ročníky a tak se muselo změnit i místo konání - hrálo se v Juniorcentru na Seči.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

01.06.02 Sekce : Svazové informace
Možnosti nových internetových stránek PDŠS
Současně s oficielním zahájením provozu internetových stránek Pardubického krajského šachového svazu mohou oddíly i jednotlivci, kteří jsou členy PDŠS, začít bezplatně využívat některé nové možnosti - získání prostoru pro oddílové stránky, založení vlastní e-mailové adresy nebo přihlášení se k odběru krátkých SMS zpráv na mobil.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

22.05.02 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2002/02
V novém prostředí Krajského svazu ČSTV se dne 22.5.2002 uskutečnila druhá schůze VV PDŠS, která se zabývala již konkrétními otázkami šachového života v Pardubickém kraji pro další období
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

14.04.02 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2002/01
Bezprostředně po skončení ustavující konference Krajského šachového svazu Pardubického kraje se uskutečnila první schůze VV PDŠS, na níž byli ustanoveni předsedové odborných komisí a stanoveny úkoly na nejbližsší přechodné období
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

13.04.02 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Usnesení ustavující konference
Ustavující konference Krajského šachového svazu Pardubického kraje ustanovila Krajský šachový svaz, zvolila VV PDŠS, schválila členské příspěvky, strukturu soutěží jednotlivců, družstev a mládeže a odsouhlasila počty delegátů na příští konferenci PDŠS
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

13.04.02 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Ustavující konference krajského šachového svazu
V sobotu 13. dubna 2002 se v DDM Kamarád v České Třebové uskutečnila ustavující schůze Krajského šachového svazu Pardubického kraje za účasti zástupců 21 šachových oddílů a klubů se sídlem v Pardubickém kraji
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.