Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

13.02.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Články staršího data

10.02.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 3.turnaj
V sobotu 10.února 2018 uspořádal 2222 ŠK Polabiny třetí turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12, kterého se zúčastnilo celkem 86 hráčů a hráček.
Kategorii do 10 let ovládli favorité - vítězem se stal Vojtěch Starý z Heřmanova Městce s plným počtem 7 bodů před Rostislavem Junem z Chotěboře, třetí skončil Michal Knízner z Nekoře, mezi dívkami byla nejúspěšnější Kristýna Pařízková ze Železných hor.
V kategorii do 12 let zvítězil rovněž první nasazený Radek Nejedlý z Chotěboře před Martinem Jakubem Peškem z Hlinska a Matějem Kobrem z Ústí n/O., nejlepší z dívek byla Yana Hong z Rapidu Pardubice.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

08.02.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Zimní Olympiáda dětí a mládeže 2018 - závěrečné zhodnocení
Ve čtvrtek 1.února 2018 byla na zimním stadionu v České Třebové ukončena Zimní Olympiáda dětí a mládeže 2018, které se v 11 sportovních odvětvích a 30 kategoriích zúčastnilo 1276 sportobců ze všech krajů ČR.
V šachové části Olympiády startovalo ve čtyřech kategoriích po jednom nominovaném zástupci každého kraje, výsledky jejichž soutěžení jsou uvedeny ve zveřejněné Závěrečné zprávě organizačního výboru, která dále obsahuje i odkazy na fotografie, videa z rozhovorů se sportovci, záznamy z reportáží ČT, online partie, apod..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

05.02.18 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Konference delegátů PDŠS 2018
V sobotu 27.ledna 2018 se v Chocni uskutečnila Konference delegátů PDŠS pro rok 2018, které se zúčastnilo 23 delegátů z 38 oprávněných. Konference zvolila členy mandátové a návrhové komise, vyslechla zprávy o činnosti PDŠS v roce 2017 vč. zpráv STK, KM, KR a TMK, zprávu hospodáře a revizní komise, v diskuzi se zabývala zejména potřebou novelizace krajských webových stránek a kritikou nového webu ŠSČR, zvolila delegáty PDŠS na Konferenci ŠSČR 2018, byla seznámena s plánem práce VV na rok 2018 a návrhem rozpočtu na rok 2018 a na závěr schválila Usnesení Konference delegátů PDŠS pro rok 2018.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

05.02.18 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Usnesení Konference delegátů PDŠS 2018
Konference delegátů PDŠS pro rok 2018 vzala na vědomí zprávu o činnosti PDŠS za rok 2017 vč. jednotlivých komisí, schválila členské příspěvky pro rok 2018, počty delegátů na příští konferenci PDŠS, hospodaření za rok 2017, příspěvky na režijní výdaje členům VV PDŠS a návrh rozpočtu PDŠS na rok 2018, rozhodla o pokračování motivace na příští Konferenci delegátů PDŠS, zvolila delegáty na Konferenci PDŠS 2018, pověřila VV PDŠS provedením opatření ve smyslu závěrů a usnesení Konference, uložila VV PDŠS realizovat řadu schválených úkolů a totéž uložila i všem klubům/oddílům.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

04.02.18 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - 7.kolo
V neděli 4.února 2018 měla 1.liga západ na pořadu zápasy sedmého kola, v němž Polabiny B zajížděly do blízkého Hradce Králové, kde však v oboustranně značně děravých sestavách podlehly nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5.
Další výsledky: Bartoš Unichess - Vyšehrad Praha 4:4, Neratovice A - České Budějovice 5,5:2,5, OAZA Praha - Neratovice B 5,5:3,5, Pankrác Praha - Bohemians Praha 5:3, Lysá n/L. C - Dopravní podnik Praha 1,5:6,5
Díky remize vedoucího družstva Bartoš Unichess se do čela vyšvihly Neratovice A, závěr tabulky zůstává beze změn a naše Polabiny B se po dvou porážkách za sebou významně přiblížily právě k pásmu sestupu.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

04.02.18 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 7.kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Žamberk - Ústí n/O. B 3,5:4,5, Litomyšl - Polabiny D 4:4, Hlinsko - Lanškroun 4:4, Bohemia Pardubice - Ústí n/. A 4,5:3,5, Zaječice - Vysoké Mýto B 4:4, Polabiny E - Chrudim 3:5
V čele tabulky stále kraluje Chudim s plným počtem bodů a náskokem 2 bodů na Polabiny D (které však mají o jeden předehraný zápas více), poslední zůstávají Polabiny E prakticky již bez šance na záchranu a v pásmu sestupu vystřídala Litomyšl doposud předposlední Ústí n/O.B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

04.02.18 Sekce : Krajská soutěž jih
Krajská soutěž jih - 7.kolo
V sedmém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy tyto výsledky: Polička D - Svitavy B 4:1, Polička E - Lanškroun C 0,5:4,5, Česká Třebová B - Ústí n/O. E 0,5:4,5, Městečko Trnávka - Němčice 3,5:1,5, Choceň volno
V čele tabulky došlo ke střídání, když doposud vedoucí Němčice vystřídala díky lepšímu skore Polička D, poslední beznadějně zůstává Česká Třebová B se ziskem pouhého jednoho bodu.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž jih

04.02.18 Sekce : Krajská soutěž sever
Krajská soutěž sever - 7.kolo
V sedmém kole Krajské soutěže sever byly dosaženy tyto výsledky : Kunvald B - Mistrovice B 2:3, Kunvald C - Jablonné n/O. 1:4, Kunvald D - Červená Voda 3,5:1,5, Mistrovice C - Žamberk B 0,5:4,5, Letohrad B volno
V čele tabulky je (se zápasem navíc) Žamberk B před Jablonným n/O., poslední zůstává Kunvald D.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž sever

04.02.18 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 7.kolo
V sedmém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Krucemburk - Rapid Pardubice F 4:1, Hlinsko C - Polabiny H 4:1, Krouna - Železné hory B 1:4, Chrudim C - Chotěboř C 1:4, Miřetice - Rapid Pardubice E 2,5:2,5, Rapid Pardubice D volno
V čele tabulky je Hlinsko C s jednobodovým náskokem před Krucemburkem a Železnými horami B (ty však mají o zápas méně), poslední zůstává bez jediného bodu Rapid Pardubice F.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

03.02.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Memoriál Tomáše Baštince 2018 / FIDE A
Ve dnech 2.-3.února 2018 se v Bezměrově konal další ročník Memoriálu Tomáše Baštince, kterého se ve třech skupinách zúčastnilo 98 hráčů. Jedním z účastníků hlavního FIDE turnaje A byl i hráč 2222 ŠK Polabiny Adam Josef Ret, který i zde prokázal svou zvyšující se šachovou úroveň obsazením 5.místa, za což si připsal 71,6 FIDE bodů !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.02.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - pozvánka na 3.turnaj
Šachový spolek Železné hory pořádá v sobotu 17.února 2018 třetí kvalifikační turnaj mládeže v kategoriích H/D 14-16, který se bude hrát v tanečním sále Domu kultury ve Chvaleticích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

01.02.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Zlato ze Zimní Olympiády dětí a mládeže 2018
Ve čtvrtek 1.února 2018 ukončili šachisté své vystoupení na Zimní Olympiádě dětí a mládeže zápasy sedmých kol ve všech čtyřech vypsaných kategoriích. A je třeba říct, že naši zástupci se na ní prezentovali velice dobře.
V kategorii starších žáků patřilo vítězství Richardu Mládkovi ze Středočeského kraje před favorizovaným Matoušem Eretem z Plzeňského kraje a Markem Sýkorou z Libereckého kraje, na našeho zástupce Ondřeje Švandu z Poličky zbyla o fous jen 'bramborová medaile'.
V kategorii mladších žáků se o medaile podělili favorité, když vítězem se stal Petr Gnojek z Moravskoslezského kraje před Jakubem Vojtou ze Středočeského kraje a Rudolfem Junem z Kraje Vysočina. Náš zástupce Michal Jareš z Polabin skončil na šestém místě, což je o něco lepší než jeho současné výsledky.
V kategorií nejmladších žáků nenechal náš zástupce Karel Brožka z Polabin nikoho na pochybách o tom, že byl nasazen jako jednička startovního pole oprávněně. V sedmi kolech povolil svým soupeřům jen dvě remizy a stal se vítězem - Blahopřejeme !!! S odstupem půl bodu za ním skončil na druhém místě Marek Fizer z Moravskoslezského kraje a třetí byl Ondřej Winter z Královéhradeckého kraje.
Mezi dívkami byla nejúspěšnější favorizovaná Karin Němcová z Prahy před druhou Julií Vilímovou ze Středočeského kraje a Julií Richterovou z Jihomoravského kraje. Naší zástupkyni Adéle Třasákové z Polabin se příliš nedařilo, nicméně i dvanácté místo zhruba odpovídá její teoretické výkonnosti.
Získaná umístění v soutěžích jednotlivců stačila našim zástupcům na obsazení třetího místa mezi kraji - za suverénně nejlepším Středočeským krajem a druhým Moravskoslezským krajem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

31.01.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
S lítostí oznamujeme všem šachovým přátelům, že v pondělí 29. ledna 2018 zemřel ve věku nedožitých 59. let náš kamarád a dobrý šachista, člen ŠO Červená Voda, který letos hájil i barvy Sokola Mistrovice, pan Miloslav Černohous.
Jeho rodině i všem, kteří ho měli rádi jménem všech členů ŠO Sokola Mistrovice vyslovujeme ÚPŘIMNOU SOUSTRAST.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

31.01.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Kouřim Open 2017
Dne 27.1. 2018 se v Kouřimi v sále městského úřadu 'Na střelnici' konal jubilejní desátý ročník turnaje mládeže Kouřim Open 2018, kterého se v minulých letech účastnila i řada našich hráčů. Letos se ho díky termínové kolizi s Chvaletickou olympiádou zúčastnily pouze dvě 'minivýpravy' - z Pardubic a z Přelouče a obě si vedly nadmíru úspěšně.
Nejlépe se dařilo Janu Nešpůrkovi z 2222 ŠK Polabin, který zvítězil mezi dorostenci a dále pak Jakubu Nešpůrkovi, hrajícímu za ŠO Železné hory, který v kategorii mladších žáků obsadil krásné třetí místo. V kategorii starších žáků pak uspěli i sourozenci Josef a Jakub Laurynovi z DDM Přelouč.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

30.01.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Zimní Olympiáda dětí a mládeže 2018 - první 3 kola šachového turnaje
V neděli 28.ledna 2018 byla v pardubické Tipsport aréně slavnostně zahájena Zimní Olympiáda dětí a mládeže 2018, které se účastní více než 1200 dětí z celé republiky.
Součastí Olympiády jsou i šachové soutěže, které mají za sebou již první tři kola turnajů ve všech čtyřech kategoriích.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

29.01.18 Sekce : Svazové informace
Seznam rozhodčích PDŠS s krátkou dobou platnosti
Komise rozhodčích PDŠS provedla kontrolu platnosti udělených tříd rozhodčích a zpracovala seznam těch, kterým platnost končí už na konci letošního roku.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

28.01.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - sedmé kolo
V sedmém kole 2.ligy skupiny D se hrála hned dvě krajská derby čtyř našich družstev - vedoucí Polabiny C hostily Eurobit Pardubice a Polička přivítala Vysoké Mýto. A v obou zápasech došlo k překvapení - Polabiny prohrály 3,5:4,5 a Polička zvítězila 5,5:2,5.
Další z našich celků Chotěboř zavítala do Třebíče a nebyla úspěšná - podlehla 5:3.
Další výsledky: Náchod - Náměšť n/O. 3:5, Hradec Králové B - Žďár n/S. 4:4, Lípa - Velké Losiny 4:4
Po sedmém kole zůstávají v čele Polabiny C už jen s tříbodovým náskokem před Eurobitem Pardubice, na chvostu tabulky se Polička sice na score vymanila ze sestupového pásma, ale ani zdaleka ještě nemá vyhráno.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

28.01.18 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Svitavy - Ústí n/O. D 4:4, Mistrovice - Kunvald 1:7, Polička B - Letohrad 1,5:6,5, Moravská Třebová - Ústí n/O. C 5,5:2,5, Lanškroun B - Dolní Čermná 7:1, Horní Čermná - Česká Třebová 3,5:4,5
I přes prohru zůstává v čele Ústí n/O. C, ale jen s o půl bodu lepším skorem před Letohradem, na druhém konci tabulky jsou beznadějně poslední Mistrovice bez jediného bodu a jen o něco málo lépe je na tom Polička B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

28.01.18 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - sedmé kolo
V sedmém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Rapid Pardubice B - Polička C 5:3, Polabiny F - Heřmanův Městec 1:7, Chotěboř B - Železné hory 5,5:2,5, Bohdaneč - Hlinsko B 0:8, Chrudim B - Polabiny G 2:6, Bohemia Pardubice B - Rapid Pardubice C 5,5:2,5
V čele tabulky zůstává Chotěboř B s náskokem pěti bodů před Hlinskem B, tabulku uzavírají Rapid Pardubice C a Bohdaneč rovněž s pětibodovou ztrátou na Bohemii Pardubice B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

27.01.18 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2018 - 1.turnaj
V sobotu 27.ledna 2017 byl v Třemošnici zahájen 6.ročník Chvaletické šachové olympiády prvním turnajem, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 72 hráčů a hráček.
V nejmladší kategorii A zvítězil Vojtěch Starý z Heřmanova Městce s plným počtem 7/7 bodů před Jiřím Bouškou z Hlinska a Prokopem Horákem z Polabin, z dívek byla nejúspěšnější Kristýna Pařízková ze Železných hor.
Ve starší kategorii B kralovaly dívky - první byla Adéla Třasáková s plným počtem 7/7 bodů, třetí místo obsadila Tereza Šulcová (obě Polabiny) a na čtvrtém místě skončila Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře, když pouze na druhou příčku pustily nejlepšího z chlapců Marka Juchelku z Polabin !!!
Nejstarší kategorii C ovládli favorité Rudolf Jun z Chotěboře a Karel Brožka z Polabin se stejným počtem bodů 6/7, když o jejich pořadí rozhodlo až druhé pomocné hodnocení, třetí skončil Petr Klabeneš z Chotěboře a nejlepší z dívek byla Soňa Leksová z Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

26.01.18 Sekce : Svazové informace
Přehled trenérů PDŠS k 26.1.2018
Trenérsko-metodická komise PDŠS uspořádala v sobotu 14.října 2017 školení trenérů 4.třídy a učitelů - vedoucích šachových kroužků mládeže, kterého se zúčastnilo 19 zájemců z 10 oddílů nejen našeho kraje. Po úspěšném absolvování školení se počet trenérů v Pardubickém kraji ustálil na hodnotách 2x 1.třída, 4x 2.třída, 8x 3.třída a 39x 4.třída.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

21.01.18 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - 6.kolo
V neděli 21.ledna 2018 pokračovala 1.liga západ zápasy šestého kola, v němž Polabiny B hostily průběžně vedoucí družstvo Bartoš Unichess a podlehly mu 3:5.
Další výsledky: Vyšehrad Praha - Lysá n/L. C 5,5:2,5, Dopravní podnik Praha - Pankrác Praha 5,5:2,5, Bohemians Praha - OAZA Praha 4:4, Neratovice B - Neratovice A 2,5:5,5, České Budějovice - Hradec Králové 1,5:6,5
V čele soutěže stále zůstává družstvo Bartoš Unichess se 16-ti body o pouhý bod před Neratovicemi A, Polabiny B se propadly na šestou příčku a závěr tabulky stále tvoří Lysá n/L. C, Neratovice B a České Budějovice.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

21.01.18 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 6.kolo
V šestém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Ústí n/O. B - Polabiny E 5:3, Chrudim - Zaječice 4,5:3,5, Vysoké Mýto B - Bohemia Pardubice 5:3, Ústí n/O. A - Hlinsko 6:2, Lanškroun - Litomyšl 6:2, Polabiny D - Žamberk 6,5:1,5
Díky vítězstvím všech vedoucích celků se na čele tabulky nic nezměnilo - stále vede Chrudim s plným počtem bodů a tříbodovým náskokem před Polabinami D a Ústím n/O. A, a konec tabulky stále patří Polabinám E a Ústí n/O. B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

21.01.18 Sekce : Krajská soutěž jih
Krajská soutěž jih - 6.kolo
V šestém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy tyto výsledky: Svitavy B - Choceň 0,5:4,5, Lanškroun C - Polička D 1,5:3,5, Ústí n/O. E - Polička E 5:0, Němčice - Česká Třebová B 2,5:2,5, Městečko Trnávka volno
V čele soutěže i přes ztrátu dvou bodů zůstávají Němčice, jejichž náskok na druhou Poličku D se tak snížil na tři body.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž jih

21.01.18 Sekce : Krajská soutěž sever
Krajská soutěž sever - 6.kolo
V šestém kole Krajské soutěže sever byly dosaženy tyto výsledky : Žamberk B - Kunvald D 3:2, Červená Voda - Kunvald C 2,5:2,5, Jablonné n/O. - Kunvald B 3:2, Mistrovice B - Letohrad B 4:1, Mistrovice C volno
V čele soutěže i přes volný los zůstávají Mistrovice C, na něž se bodově dotáhl Žamberk B (ale s odehraným kolem víc).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž sever

21.01.18 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 6.kolo
V šestém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Rapid Pardubice E - Chrudim C 2:3, Chotěboř C - Krouna 3:2, Železné hory B - Hlinsko C 1:4, Polabiny H - Krucemburk 1,5:3,5, Rapid Pardubice F - Rapid Pardubice D 2:3, Miřetice volno
Na čele tabulky zavládlo malé zemětřesení - po výhře nad Železnými horami C se do čela dostalo Hlinsko C pouze s jednobodovým náskokem na trojici pronásledovatelů.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

21.01.18 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - závěrečné dvoukolo ve skupinách
V sobotu 20.ledna 2018 měla Extraliga dorostu na pořadu závěrečné dva zápasy ve skupinách, které rozhodovaly o postupu do finale resp. do skupiny hrající o sestup. Polabiny po výhře 4:2 nad Kuřimí a remize 3:3 s Vlašimí postoupily do finale A z prvního místa ve skupině východ.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

21.01.18 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga dorostu sk. C - sedmé kolo
V sobotu 20.ledna 2018 měla 1.liga dorostu skupina C na pořadu zápasy sedmého kola, v nichž Polabiny C zvítězily nad Polabinami B 3,5:2,5, Lanškroun podlehl Poličce 2:4 a Chotěboř remizovala s ŠŠPM Lipky Hradec Králové 3:3.
Na čele tabulky došlo ke změně, když doposud vedoucí Duras Brno vystřídala dvojice ŠK Lípa - DDM Hradec Králové a Polička, Polabiny C a Lanškroun stále patří k lepšímu středu tabulky, zatímco Chotěboř a zejména Polabiny B mají nakročeno k sestupu.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

20.01.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Praha 2018
Ve dnech 12.-19.ledna 2018 se v pražském hotelu Olympik uskutečnil 17.ročník mezinárodního festivalu Open Praha 2018, který se hrál v rámci série turnajů Czech Tour 2017/18. V kvalitně obsazeném turnaji A, v němž se to mezi 226 účastníky (14 GM+WGM, 17 IM+WIM a 35 FM+WFM) jen hemžilo hráči ze zahraničí, se nacházela i pětice našich zástupců a vedla si se střídavými úspěchy. Nejlépe skončil FM Jiří Tůma z Chotěboře na 27.místě (zisk 6/9, Rp 2319, druhý nejlepší z hráčů CZE !!) a drábky vystrčil i teprve dvanáctiletý Rudolf Jun také z Chotěboře (84.místo, zisk 5/9, Rp 2027).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

14.01.18 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - třetí dvoukolo
Ve dnech 13.-14.ledna 2018 pokračovala Extraliga ŠSČR zápasy pátého a šestého kola, v nichž našeho zástupce GASCO Pardubice čekala cesta na Moravu jen s s pěti hráči základní sestavy. Ti v sobotu nestačili na BŠŠ Frýdek-Místek a podlehli mu těsně 4,5:3,5, ale v neděli bezpečně zdolali Tatran Litovel 6,5:1,5.
Další výsledky: sobota: Slavoj Poruba - ŠK města Lysá n/L. 5,5:2,5, Labortech Ostrava - Výstaviště Lysá n/L. 3,5:4,5, Tatran Litovel - Zikuda Turnov 1,5:6,5, Unichess Praha - Duras Brno 3:5, 1.Novoborský ŠK - Moravská Slavia Brno 7,5:0,5
neděle: Výstavište Lysá n/L. - Slavoj Poruba 3:5, ŠK města Lysá n/L. - Labortech Ostrava 2,5:5,5, Zikuda Turnov - BŠŠ Frýdek-Místek 6,5:1,5, Moravská Slavia Brno - Unichess Praha 5:3, Duras Brno - 1.Novoborský ŠK 1,5:6,5
V tabulce po šesti kolech nadále kraluje 1.Novoborský ŠK s plným počtem bodů, náš zástupce GASCO Pardubice opustil medailové pozice a je čtvrtý, a na konci tabulky zůstávají už se značnou ztrátou a nulovým bodovým ziskem ŠK města Lysá n/L. a Tatran Litovel.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

14.01.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - šesté kolo
V šestém kole 2.ligy skupiny D se hrálo krajské derby dvou našich družstev z popředí tabulky - Vysoké Mýto hostilo Polabiny C a i přes domácí prostředí prohrálo s kompletními Polabinami C 3,5:4,5
Chotěboř potvrdila svou letošní vysokou úroveň a zvítězila doma nad Lípou 5:3, zato Eurobit Pardubice podlehl doma Dalešicím 2,5:5,5 a Náměšť n/O. zdolala doma Poličku 4,5:3,5
Další výsledky: Velké Losiny - Hradec Králové B 2,5:5,5, Žďár n/S. - Náchod 5,5:2,5
Po šestém kole jsou stále v čele soutěže Polabiny C se stoprocentní ziskem a šestibodovým (!) náskokem na trojici pronásledovatelů, na sestupových pozicích zůstávají Náchod, Polička a překvapivě i Velké Losiny.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

14.01.18 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. D - Horní Čermná 3,5:4,5, Česká Třebová - Lanškroun B 4:4, Dolní Čermná - Moravská Třebová 4,5:3,5, Ústí n/O. C - Polička B 7:1, Letohrad - Mistrovice 6,5:1,5, Kunvald - Svitavy 5:3
V čele je stále družstvo Ústí n/O. C s plným bodovým ziskem a tříbodovým náskokem na druhý Letohrad, tabulku uzavírají Polička B se třemi body a poslední Mistrovice bez bodu.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

14.01.18 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Bohemia Pardubice B 5:3, Rapid Pardubice C - Chrudim B 1:7, Polabiny G - Bohdaneč 5:3, Hlinsko B - Chotěboř B 4:4, Železné hory - Polabiny F 4,5:3,5, Heřmanův Městec - Rapid Pardubice B 6,5:1,5
V čele tabulky zůstává Chotěboř B s pětibodovým náskokem před Hlinskem B, o poslední místo se dělí Bohdaneč s Rapidem Pardubice C.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

13.01.18 Sekce : Krajská soutěž st. žáků
Krajská soutěž družstev mládeže - 2.turnaj
TJ Štefanydes Polička uspořádala v sobotu 13.ledna 2018 závěrečný druhý turnaj Krajské soutěže čtyřčlenných družstev mládeže, kterého se zúčastnilo 11 družstev opět převážně ze Svitavska a Ústecka.
Vítězem se po zásluze stalo družstvo ŠO K a.s. Kunvald s 2,5 bodovým odstupem před Hlinskem B, třetí skončily Svitavy B.
Celkovým vítězem Krajské soutěže čtyřčlenných družstev mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 se stalo družstvo ŠO K a.s. Kunvald se stejným počtem bodů jako druhé Hlinsko B díky o bod vyššímu celkovému score.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž st. žáků

10.01.18 Sekce : Přebory škol
Přebory škol PDŠS 2017/18 - krajská finale
V úterý 9.ledna 2018 se opět ve Svitavách uskutečnilo Krajské kolo Přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategoriích 1.-5. tříd, 6.-9. tříd i středních škol za účasti celkem 29 družstev.
V kategorii 1.-5. tříd suverénně zvítězilo družstvo ZŠ Masarykova Polička s odstupem 5,5 bodu před ZŠ Zámecká Litomyšl, třetí bylo družstvo ZŠ Kunvald.
V kategorii 6.-9. tříd zvítězilo družstvo Gymnazia K.V.Raise Hlinsko s odstupem 3,5 bodu před ZŠ Felberova Svitavy, třetí skončilo Gymnazium Vysoké Mýto.
V kategorii středních škol a učilišť byl boj o prvenství vyrovnaný až do poslední partie, přičemž z vítězství se radovali hráči Gymnazia Dašická Pardubice jen s půlbodovým náskokem před Gymnaziem Lanškroun A, třetí skončili zástupci Gymnazia Ústí n/O. A.
První dvě družstva ve všech kategoriích si vybojovala postup do celostátního finale Přeboru škol.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

08.01.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Perníkovou chaloupku 2018
Pozorný čtenář výsledkové listiny 2.kvalifikace mládeže PDŠS kategorií H/D 14-16, hrané v sobotu 6.ledna 2018 ve Svitavách, si musel všimnout absence dvou oddílů kraje s velkou mládežnickou základnou - Rapidu Pardubice a Chotěboře. Zatímco Rapid Pardubice je známý tím, že si víceméně 'hraje jen na vlastním písečku' a turnajů mimo Pardubice se zúčastňuje jen sporadicky, neúčast Chotěboře je poněkud překvapivá.
Vysvětlení je však prosté - ve stejném termínu se hrál v Náměšti n/O. i třetí turnaj Ligy Vysočiny mládeže, známý pod názvem 'O Perníkovou chaloupku', na němž chotěbořští obhajovali čtyři první místa z minulého roku. Letos do Náměště n/O. vyrazilo hned 13 mládežníků a loňské umístění obhájili více než dobře. Prvenství ve svých kategoriích získali Lukáš Nejedlý (H10), Rostislav Jun (H8), Robert Jun (H14) a Viola Ruby Pejřimovská (D12), když 3 hráči přidali ještě umístění na dalších medailových pozicích !!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

07.01.18 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - 5.kolo
V neděli 7.ledna 2018 pokračovala 1.liga západ zápasy pátého kola, v němž Polabiny B přivítaly doma Vyšehrad Praha a v takřka optimální sestavě zvítězily těsně 4,5:3,5.
Další výsledky: Bartoš Unichess - České Budějovice 4:4, Hradec Králové B - Neratovice B 4:4, OAZA Praha - Dopravní podnik Praha 3:5, Neratovice A - Bohemians Praha 5,5:2,5, Pankrác Praha - Lysá n/L. C 5,5:2,5.
Po pátém kole nedošlo na čele ani na chvostu tabulky k nějakým zásadním změnám - první i přes hodně nečekanou ztrátu dvou bodů zůstává Bartoš Unichess, v pásmu sestupu již takřka beznadějně zůstávají Lysá n/L. C a Neratovice B, které (i když už s odstupem) stále doplňují České Budějovice.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

07.01.18 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 5.kolo
V pátém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Zaječice - Polabiny E 6:2, Bohemia Pardubice - Chrudim 2,5:5,5, Hlinsko - Vysoké Mýto B 4:4, Litomyšl - Ústí n/O. A 3:5, Žamberk - Lanškroun 5:3, Polabiny D - Ústí n/O. B 7,5:0,5.
V čele nadále zůstává Chrudim s plným počtem bodů s tříbodovým náskokem před Polabinami D a Ústím n/O. A, v pásmu sestupu se nacházejí Ústí n/O. B a Polabiny E.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

07.01.18 Sekce : Krajská soutěž jih
Krajská soutěž jih - 5.kolo
V pátém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy tyto výsledky: Česká Třebová B - Městečko Trnávka 0:5, Polička E - Němčice 1,5:3,5, Polička D - Ústí n/O. E 3:2, Choceň - Lanškroun 3,5:1,5, Svitavy B volno.
Po polovině soutěže vedou Němčice s plným počtem bodů a pětibodovým náskokem na druhou Poličku D.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž jih

07.01.18 Sekce : Krajská soutěž sever
Krajská soutěž sever - 5.kolo
V pátém kole Krajské soutěže sever byly dosaženy tyto výsledky: Kunvald D - Mistrovice C 0:5, Kunvald C - Žamberk B 2:3, Kunvald B - Červená Voda 2:3, Letohrad B - Jablonné n/O. 1,5:3,5, Mistrovice B volno
Do druhé poloviny soutěže vstupují na prvním místě Mistrovice C s tříbodovým náskokem na Letohrad B a Žamberk B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž sever

07.01.18 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 5.kolo
V pátém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Chrudim C - Miřetice 3,5:1,5, Krouna - Rapid Pardubice E 3:2, Hlinsko C - Chotěboř C 4:1, Krucemburk - Železné hory B 2:3, Rapid Pardubice D - Polabiny H 3:2, Rapid Pardubice F volno.
V čele jsou stále Železné hory B s plným počtem bodů a dvoubodovým náskokem na druhé Hlinsko C.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

06.01.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 2.turnaj
V sobotu 6.ledna 2018 pokračovaly ve Svitavách kvalifikační turnaje mládeže PDŠS druhým turnajem kategorií H/D 14-16, kterých se zúčastnilo celkem 68 hráčů.
V kategorii do 14 let stáli na stupních vítězů jen zástupci Polabin, z nichž byl nejlepší Karel Brožka o půl bodu před Martinem Stočkem a nejlepší z dívek Terezou Šulcovou, když i 'bramborová medaile' patřila Polabinám zásluhou Adély Třasákové se stejným počtem bodů.
V kategorii do 16 let se vítězem stal Lukáš Pavlíček z Poličky jen díky lepšímu pomocnému hodnocení před nejlepší z dívek Veronikou Holáskovou z Ústí n/O., třetí místo patřilo Janu Jirouškovi z Polabin.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

04.01.18 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2018 - pozvánka
V prvním pololetí roku 2018 pořádá ŠS Železné hory pod staronovým názvem již 6.ročník Chvaletické šachové olympiády pro žáky do 16 let, který sestává ze tří turnajů a bude se hrát v termínech 27.1.2018 v Třemošnici, 3.3.2018 ve Chvaleticích a 26.5.2018 rovněž ve Chvaleticích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

01.01.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše 2017
Poslední šachovou akcí roku 2017 na území pardubického kraje byl 12.ročník Memoriálu Jirky Pavliše v rapidu, který v sobotu 30.prosince 2017 uspořádal ŠO TJ Sokol Krouna v Kulturním domě v Oldříši za účasti 76 hráčů z 23 oddílů.
První místo obsadil Vojtěch Říha z Hlinska, který odsunul na druhé místo favorizovaného FM Jiřího Tůmu z Chotěboře jen díky lepšímu (ale až třetímu !) pomocnému hodnocení, na třetím místě skončil Josef Vařejčko ze Zaječic, nejlepší ženou byla Věra Profousová z pořadatelské Krouny a nejlepšími seniory byli Josef Vařejčko (S50) a Jiří Hájek (S65) - oba ze Zaječic. Na turnaji se významně prosadila i mládež - vítězný Vojtěch Říha je ještě dorostencem a na 15.místě skončil nejlepší z žáků, teprve desetiletý Karel Brožka ml. z Polabin !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

30.12.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Zlato z Mistrovství ČR v blesku 2017 putuje do Pardubic !
V sobotu 30.prosince 2017 se v Praze uskutečnilo Otevřené Mistrovství ČR v bleskové hře, kterého se zúčastnilo celkem 250 hráčů a hráček ze všech krajů ČR.
V kategorii Open (čti muži, junioři, senioři, chlapci, atd.) se mezi 213 účastníky stal vítězem kolínský GM Miloš Jírovský (hrající v barvách Polabin) - Blahopřejeme !!! až na lepší druhé pomocné hodnocení před druhým GM Peterem Michalíkem z Unichessu Praha, třetí místo patřilo GM Vlastimilu Babulovi hrajícímu za Nový Bor. Výsledky dalších desíti hráčů z řad PDŠS zhruba odpovídaly jejich nasazení (některým více, většině ± shodně, ale některým i méně).
V turnaji žen (juniorek, dívek, atd.) zvítězila WGM Olga Sikorová z Třince, z našeho kraje našla odvahu ke startu jen Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

26.12.17 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2017
Tradiční již 49.ročník Memoriálu Oldřicha Hájka v bleskové hře se uskutečnil v Ústí n/O. v úterý 26.prosince 2017 a byl současně i Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře.
V turnaji, jehož se zúčastnilo 50 hráčů v čele se dvěmi IM a dvěmi FM, zvítězil IM Pavel Šimáček z Turnova před FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a FM Alešem Jedličkou z Polabin, nejlepší ženou i juniorkou se stala Adéla Třasáková, nejlepším juniorem byl IM Jakub Půlpán (oba Polabiny) a nejlepším seniorem byl Oldřich Lorenc z Poličky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

26.12.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský vánoční RABL 2017
Pouhých 15 účastníků na startu Chrudimského vánočního RABLu způsobilo, že formát turnaje musel být změněn na jednokolový bleskový turnaj Bronštejnovým tempem 5 min + 3 sec/tah a vítězem se stal Lukáš Starý z Heřmanova Městce před Bohuslavem Kokešem z Chrudimi a Tomášem Trhalem z Vysokého Mýta. K pohodové domácí atmosféře turnaje přispěly i vánoční dršťková polévka a vynikající guláš.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

23.12.17 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže Svitavy 2017
V sobotu 23.prosince 2017 se ve Svitavách uskutečnil tradiční Vánoční turnaj mládeže v rapidu, kterého se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo 148 hráčů z 26 oddílů šesti krajů !
V nejmladší kategorii A startovalo 49 hráčů, z nich byl nejúspěšnější Radek Nejedlý z Chotěboře před Jiřím Bouškou z Hlinska a Matějem Kobrem z Ústí n/O., nejlepší dívkou byla Marie Vavřínková z Lokomotivy Brno.
Ve starší kategorii B se zúčastnilo 51 startujících a stupně vítězů patřily jen 'přespolním' - vítězem se stal David Barák z Durasu Brno před Janem Kolářem z Mohelnice a Filipem Nezvalem z Durasu Brno, z dívek byla nejúspěšnější Olga Dvořáková z Adamova.
Nejstarší kategorie C byla pro malý počet hráčů spojena s kategorií doprovodu D a startovalo v ní celkem 48 účastníků. Mládež se však vytáhla a obsadila všechna medailová místa - zvítězil Václav Grundman z Ústí n/O. před Rudolfem Junem z Chotěboře a Matějem Půlpánem z Polabin, nejlepší z dívek byla Lucie Ambrožová ze Starého Města.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

21.12.17 Sekce : Přebory škol
Krajský přebor škol - postupující do finale
Komise mládeže PDŠS vydala seznam postupujících do finalových turnajů Krajského přeboru družstev škol kategorií 1.-5.-tříd a 6.-9.tříd, které se budou konat v úterý 9.ledna 2018 v prostorách Multifunkčního centra Fabrika ve Svitavách.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

19.12.17 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - další dvě kola
V sobotu 16.prosince 2017 pokračoval Krajský přebor družstev žáků některými zápasy čtvrtého a pátého kola, v nichž Hlinsko zvítězilo nad Svitavami 3,2:2,5, Ústí n/O. nad Poličkou B 5,5:0,5 a Polička B nad Lanškrounem B 3,5:2,5.
Před závěrečnými zápasy 5.-7.kola, které se uskuteční až 5.května 2018, figuruje na prvním místě tabulky Hlinsko s plným počtem 12 bodů a tříbodovým náskokem na Poličku B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

17.12.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - páté kolo
V pátém kole 2.ligy skupiny D se hrálo další krajské derby o místo na výsluní tabulky mezi Eurobitem Pardubice a Chotěboří, z něhož vyšel vítězně domácí Eurobit v poměru 4,5:3,5.
Doposud vedoucí Polabiny ani tentokrát nezaváhaly a doma si spolehlivě poradily s Náměští n/O. poměrem 6:2. Na nedlouho minulou prvoligovou příslušnost si vzpomnělo Vysoké Mýto a přivezlo si z Dalešic plný počet tří bodů za těsnou výhru 4,5:3,5. Zato Poličce by v konečném účtování mohly scházet další body, protože doma hrála se Žďárem n/S. jen nerozhodně 4:4.
Další výsledky: Náchod - Velké Losiny 2:6, Hradec Králové B - Lípa 5:3
Před vánoční pauzou stále zůstávají v čele Polabiny C s plným počtem bodů a s tříbodovým náskokem před Eurobitem Pardubice.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

17.12.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Kunvald - Ústí n/O. D 4:4, Svitavy - Letohrad 2:6, Mistrovice - Ústí n/O. C 1,5:6,5, Polička B - Dolní Čermná 5,5:2,5, Moravská Třebová - Česká Třebová 5:3, Lanškroun B - Horní Čermná 6:2.
Minimálně do konce roku si prvenství udrželo Ústí n/O. C s plným počtem bodů před dotírající trojicí družstev majících pouze tříbodovou ztrátu (Letohrad, Lanškroun B, Moravská Třebová).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

17.12.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Heřmanův Městec - Polička C 5,5:2,5, Rapid Pardubice B - Železné hory 5:3, Polabiny F - Hlinsko B 3:5, Chotěboř B - Polabiny G 6:2, Bohdaneč - Rapid Pardubice C 3,5:4,5, Chrudim B - Bohemia Pardubice B 4,5:3,5
V čele soutěže bezpečně přezimuje Chotěboř B s plným počtem bodů a náskokem 5-ti (!) bodů na trojici pronásledovatelů (Rapid Pardubice B, Hlinsko B a Polabiny F).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

18.12.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Vánoční turnaj Bludov
V sobotu 16.prosince 2017 se v Bludově odehrál 6.ročník Vánočního turnaje v rapidu, kterého se zúčastnilo 68 hráčů a vítězství si vybojoval FM František Vrána ze Starého Města. Mezi účastníky byla i sedmičlenná výprava z Lanškrouna, z níž se do první desítky probojoval jen Pavel Hrubeš.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

16.12.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Bleskový turnaj Sendražice
V sobotu 16.prosince 2017 se v Sendražicích uskutečnil 47.ročník bleskového turnaje, jehož vítězem se stal Michal Větrovský z Lokomotivy Praha. Mezi 42 účastníky byla i sedmičlenná výprava našich zástupců převážně z pardubických oddílů, jimž se však turnaj příliš nevydařil.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

10.12.17 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - 4.kolo
Ve čtvrtém kole 1.ligy západ hrály Polabiny B v jihočeské metropoli Českých Budějovicích opět v hodně děravé sestavě a dokázaly přivézt pouze jeden bod za remizu 4:4.
Další výsledky: Vyšehrad Praha - Pankrác Praha 4:4, Lysá n/L. C - OAZA Praha 3,5:4,5, Dopravní podnik Praha - Neratovice A 5:3, Bohemians Praha - Hradec Králové 5,5:2,5, Neratovice B - Bartoš Unichess 3,5:4,5
Po čtvrtém kole je v čele družstvo Bartoš Unichess s plným počtem bodů před Neratovicemi A.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

10.12.17 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Ústí n/O. B - Zaječice 3:5, Polabiny E - Bohemia Pardubice 2:6, Chrudim - Hlinsko 6:2, Vysoké Mýto B - Litomyšl 5:3, Ústí n/O. A - Žamberk 4,5:3,5, Lanškroun - Polabiny D 2,5:5,5
V čele tabulky zůstává s plným bodovým ziskem Chrudim a za ní jsou se ztátou tří bodů dvě družstva.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

10.12.17 Sekce : Krajská soutěž jih
Krajská soutěž jih - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy tyto výsledky: Městečko Trnávka - Polička E 2:3, Němčice - Polička D 3:2, Ústí n/O. E - Choceň 0:5, Lanškroun C - Svitavy B 0:5, Česká Třebová B volno
Po čtvrtém kole je v čele družstvo Němčic s plným počtem bodů, které má na druhého v pořadí luxusní náskok 5-ti bodů.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž jih

10.12.17 Sekce : Krajská soutěž sever
Krajská soutěž sever - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže sever byly dosaženy tyto výsledky: Mistrovice C - Kunvald C 3:2, Žamberk B - Kunvald B 1,5:3,5, Červená Voda - Letohrad B 1,5:3,5, Jablonné n/O. - Mistrovice B 4:1, Kunvald D volno
Po čtvrtém kole se o vedení dělí dvě družstva se stejným počtem bodů i skorem, když Letohrad B je první jen na více vyhraných partií.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž sever

10.12.17 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 4.kolo
Ve čtvrtém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Miřetice - Krouna 0,5:4,5, Rapid Pardubice E - Hlinsko C 2,5:2,5, Chotěboř C - Krucemburk 2:3 , Železné hory B - Rapid Pardubice D 3:2, Polabiny H - Rapid Pardubice F 4,5:0,5, Chrudim C volno
Po čtvrtém kole jsou v čele Železné hory B se stejným počtem bodů jako má druhý Krucemburk, ale se zápasem k dobru.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

09.12.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Losinského kapra 2017
Seriál turnajů Velké ceny ŠSČR 2017/18 v rapidu pokračoval v sobotu 9.prosince 2017 třetím turnajem 'O Losinského kapra' v Koutech nad Desnou za účasti 97 hráčů, mezi nimiž byla i skromná čtyřčlenná výprava z Pardubic.
Samostatným vítězem se stal ukrajinský GM Vladimír Sergeev s půlbodovým náskokem před čtveřicí pronásledovatelů, z nichž pomocné hodnocení vyneslo na druhé místo IM Vojtěcha Zwardoně z Frýdku-Místku a na třetí místo IM Tomáše Krause z Turnova. Z našich zástupců se nejlépe umístil Oldřich Kastner z Bohemie Pardubice na 15 místě, za zmínku stojí i 36.místo Adama Josefa Reta z Polabin (81 nasazený).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

09.12.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 2.turnaj
Druhý kvalifikační turnaj mládeže PDŠS v kategoriích H/D 10-12 uspořádal v sobotu 9.prosince 2017 ŠK Ústí n/O. za celkové účasti 80 hráčů (vč. několika přespolních) z 15 oddílů.
V kategorií H/D 10 si samostatné vítězství vybojoval Jiří Bouška z Hlinska před Vojtěchem Starým z Heřmanova Městce a 'přespolním' Michalem Dušánkem z Rychnova n/Kn., z dívek byla nejlepší Beata Burešová ze Železných hor.
V kategorií H/D 12 ovládla trojice hráčů se steným počtem bodů, přičemž pomocné hodnocení určilo vítězem Matěje Kobra z Ústí n/O., druhý byl Radek Nejedlý z Chotěboře a třetí skončil Martin Jakub Pešek z Hlinska, mezi dívkami byla nejúspěšnější 'přespolní' Elen Hetfleischová z Rychnova n/Kn. před Leonou Bártovou z Moravské Třebové.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

06.12.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
Šachisté ze Žamberka s lítostí oznamují, že včera dohrál svoji životní partii náš kamarád MUDr. Bohumír Zámečník. Šachy mu byly opravdovou vášní a celoživotní láskou. Jeho píle, férový přístup ke hře, bojovnost a především jeho šachové umění byly pro nás velkou inspirací. Čest jeho památce !
Poslední rozloučení se konalo v sobotu 9.12. ve 13.00 hodin v kostele Svaté Kateřiny v Písečné.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.12.17 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu SY kategorií 1.-5.tříd a 6.-9.tříd
Ve středu 6.prosince 2017 se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1.-5.tříd i 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo celkem 17 družstev.
V kategorii 1.-5.tříd hrálo 6 družstev, z nichž byli nejúspěšnější hráči ZŠ Masarykova Polička.
V kategorii 6.-9.tříd se zúčastnilo 11 družstev, z nichž si prvenství vybojovali zástupci ZŠ Felberova Svitavy.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

04.12.17 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu CR kategorií 1.-5.tříd a 6.-9.tříd
Šachový spolek Železné hory uspořádal ve středu 29.listopadu 2017 okresní kolo čtyřčlenných družstev žáků škol okresu Chrudim v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo takřka 'obvyklé' minimum zájemců - v obou kategoriích dohromady pouhých 5 družstev (!!), která tak musela hrála v jedné skupině systémem každé s každým.
V kategorii 1.-5.tříd startovalo jediné družstvo - ZŠ Třemošnice, které neuhrálo ani bod a skončilo poslední, vítězem v kategorii 6.-9.tříd se naopak s plným počtem bodů stalo družstvo Gymnázia K.V.R. Hlinsko.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

03.12.17 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - druhé dvoukolo
Ve dnech 2.-3.prosince 2017 pokračovala Extraliga družstev zápasy třetího a čtvrtého kola, které přineslo řadu vysokých i neočekávaných výsledků. Náš zástupce GASCO Pardubice si po prvním dvoukole 'spravil chuť', když v sobotu po boji zvítězil nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5 nad loňským 'vícemistrem' Výstavištěm Lysá n/L. a v neděli pak rozdrtil ŠK města Lysá n/L. 7,5:0,5 !!
Další výsledky: sobota: Unichess Praha - Slavoj Poruba 5,5:2,5, 1.Novoborský ŠK - Labortech Ostrava 6,5:1,5, Duras Brno - Tatran Litovel 7:1, Moravská Slavia Brno - BŠŠ Frýdek-Místek 4:4, Zikuda Turnov - ŠK města Lysá n/L. 6:2
neděle: Labortech Ostrava - Unichess Praha 6,5:1,5, Slavoj Poruba - 1.Novoborský ŠK 2,5:5,5, BŠŠ Frýdek-Místek - Duras Brno 5:3, Tatran Litovel - Moravská Slavia Brno 1:7, Výstaviště Lysá n/L. - Zikuda Turnov 4:4
V tabulce po čtyřech kolech nezůstal (až na první a tři poslední místa) 'kámen na kameni' !! V čele Extraligy stále je vysoce favorizovaný 1.Novoborský ŠK s plným počtem 12-ti bodů, přitom na záda mu už se ztrátou tří bodů dýchá jen dvojice týmů GASCO Pardubice a Labortech Ostrava, na konci tabulky zůstává s nulou na kontě trojice Slavoj Poruba, ŠK města Lysá n/L. a (na skore beznadějně poslední) Tatran Litovel.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

03.12.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 2.ligy skupiny D došlo k dalšímu krajskému derby, v němž Vysoké Mýto nečekaně podlehlo doma Eurobitu Pardubice 3:5. Polabiny C jen se čtyřmi hráči základní sestavy přivezly všechny body ze Žďáru n/S. v poměru 5:3, doma se vytáhla i Chotěboř na Hradec Králové B jednoznačným vítězstvím 5,5:2,5 a triumf našich zástupců dokonala Polička vítězstvím na půdě Velkých Losin 5:3 !!
Další výsledky: Lípa - Náchod 5,5:2,5, Náměšť n/O. - Dalešice 4:4
Po čtvrtém kole je v čele samostatně stále družstvo Polabiny C s plným počtem bodů, 'na dostřel' za ním je ale stále trojice pronásledovatelů.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

03.12.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. D - Lanškroun B 4,5:3,5, Horní Čermná - Moravská Třebová 2:6, Česká Třebová - Polička B 6:2, Dolní Čermná - Mistrovice 5,5:2,5, Ústí n/O. C - Svitavy 4,5:3,5, Letohrad - Kunvald 6,5:1,5
Po čtvrtém kole se na čele tabulky osamostatnilo Ústí n/O. C s plným počtem 12-ti bodů, v patách má však celou čtveřici družstev.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

03.12.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Chrudim B 5:3, Bohemia Pardubice B - Bohdaneč 5:3, Rapid Pardubice C - Chotěboř C 3:5, Polabiny G - Polabiny F 3:5, Hlinsko B - Rapid Pardubice B 4,5:3,5, Železné hory - Heřmanův Městec 4,5:3,5
V čele tabulky stále zůstává 'neprůstřelná' Chotěboř B s plným počtem bodů, kterou pronásledují jen Polabiny F.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

03.12.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Pohár krále Tvarůžka Loštice
V sobotu 2.prosince 2017 se v Lošticích uskutečnil 8.ročník turnaje v rapidu 'O Pohár krále Tvarůžka', kterého se zúčastnilo 85 hráčů z 34 oddílů. Cestu jen kousek za hranici kraje absolvovalo také několik našinců z Lanškrouna a Letohradu, z nichž se nejvíce dařilo Tomáši Pokornému (4.místo) a Romanu Solilovi (8.místo).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

03.12.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mikulášská šachová nadílka Praha-Smíchov
ŠO Smíchov uspořádal v sobotu 2.prosince 2017 již 15.ročník šachového turnaje pro mládež 'Mikulášská šachová nadílka', kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo 42 vesměs pražských hráčů. V kategorii starších žáků se turnaje zúčastnil i hráč Polabin Adam Josef Ret, který v konkurenci 18 hráčů obsadil pěkné druhé místo.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

02.12.17 Sekce : Krajská soutěž st. žáků
Krajská soutěž družstev mládeže - 1.turnaj
ŠK Lanškroun uspořádal v sobotu dne 2.prosince 2017 první turnaj Krajské soutěže družstev mládeže, kterého se zúčastnilo 8 družstev převážně z blízkého okolí.
Vítězství si vybojovalo družstvo Hlinska s dvoubodovým odstupem před druhým Kunvaldem a třetími Svitavami B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž st. žáků

30.11.17 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu UO kat. 6.-9.tříd
Ve čtvrtek 30.listopadu 2017 uspořádal Šachový oddíl TJ Lanškroun okresní kolo čtyřčlenných družstev žáků škol okresu Ústí nad Orlicí v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo 11 družstev z 10 škol.
V těžké konkurenci renomovaných gymnázií zvítězilo (podle okřídleného hesla - když se dva perou, ...) družstvo ZŠ Dolní Čermná před Gymnáziem Ústí n/O. a Gymnáziem Vysoké Mýto a vybojovalo si postup do krajského finale.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

28.11.17 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 5/2017
Pátá schůze VV PDŠS v roce 2017 se uskutečnila v úterý 21.listopadu 2017 v Pardubicích. VV na ní provedl kontrolu uložených úkolů, vyslechl zprávy z komisí (STK, KM, hospodáře a KR), schválil proplacení předložených faktur a odměn členům VV+RK, určil termín konání Konference delegátů PDŠS v Chocni na sobotu 27.1.2018 a stanovil pro ni počty delegátů z jednotlivých oddílů, a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

26.11.17 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - 3.kolo
Ve třetím kole 1.ligy západ přivítaly Polabiny B na domácí půdě Neratovice B a neukázaly se být příliš gentlemanským hostitelem - zvítězily přesvědčivě poměrem 6,5:1,5, když ztratily jen tři remizy.
Další výsledky: České Budějovice - Vyšehrad Praha 3,5:4,5, Bartoš Unichess - Bohemians Praha 5:3, Hradec Králové - Dopravní podnik Praha 2:6, Neratovice A - Lysá n/L. C 6,5:1,5, OAZA Praha - Pankrác Praha 2,5:5,5
Po třech kolech jsou v čele dva týmy s plným počtem devíti bodů, přičemž vedoucí Neratovice A mají lepší skore než druhý Bartoš Unichess.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

26.11.17 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 3.kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Lanškroun - Ústí n/O. B 7:1, Polabiny D - Ústí n/O. A 5:3, Žamberk - Vysoké Mýto B 4,5:3,5, Hlinsko - Polabiny E 6,5:1,5, Bohemia Pardubice - Zaječice 4:4
Po třetím kole zůstala na čele tabulky pouze Chrudim s plným počtem devíti bodů.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

26.11.17 Sekce : Krajská soutěž jih
Krajská soutěž jih - 3.kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže jih byly dosaženy tyto výsledky: Svitavy B - Ústí n/O. E 3,5:1,5, Choceň - Němčice 2:3, Polička D - Městečko Trnávka 2,5:2,5 , Polička E - Česká Třebová B 4,5:0,5, Lanškroun C volno
Po třech kolech vedou Němčice s plným počtem devíti bodů.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž jih

26.11.17 Sekce : Krajská soutěž sever
Krajská soutěž sever - 3.kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže sever byly dosaženy tyto výsledky: Mistrovice B - Červená Voda 3,5:1,5, Letohrad B - Žamberk B 1,5:3,5, Kunvald B - Mistrovice C 1:4, Kunvald C - Kunvald D 4:1, Jablonné n/O. volno
Po třech kolech je ve vedoucí skupině pět družstev se šesti body, jimž s nejlepším skorem vévodí Mistrovice C.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž sever

26.11.17 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 3.kolo
Ve třetím kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Rapid Pardubice F - Železné hory B 2:3, Rapid Pardubice D - Chotěboř C 2,5:2,5, Krucemburk - Rapid Pardubice E 3,5:1,5, Hlinsko C - Miřetice 1:4, Krouna - Chrudim C 1:4, Polabiny H volno
Po třech kolech je samostatně v čele Chotěboř C se sedmi body následovaná celou smečkou šesti (!) družstev se šesti body !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

26.11.17 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - páté kolo
V sobotu 25.listopadu pokračovala Extraliga dorostu zápasy pátého kola. Ve skupině východ si náš zástupce Polabiny 'utrhnul ostudu', když podlehl poslednímu Jičínu 2,5:3,5, přesto však zůstal na prvním místě tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

26.11.17 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga dorostu sk. C - další dvoukolo
V sobotu 25.listopadu 2017 pokračovala 1.liga dorostu skupina C zápasy pátého a šestého kola, v nichž se našim zástupcům dařilo se střídavými úspěchy.
Do vedení se dostal Duras Brno, v těsném závěsu za ním následují Lípa a Polička, Polabiny C a Lanškroun patří k lepšímu středu, ale Chotěboř a především poslední Polabiny B jsou stále až na sestupových místech.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

25.11.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj Járy Masopusta 2017
TJ Sokol Mistrovice uspořádal v sobotu 25.listopadu 2017 jubilejní 20.ročník Turnaje Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 65 hráčů z 23 oddílů.
Prvenství patřilo favorizovanému FM Marianu Sabolovi z Vysokého místa, druhý skončil Jaroslav Buráň z Vlčnova a třetí místo si vybojoval Martin Nehyba ze Skaličky, nejlepší ženou byla Soňa Leksová z Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

25.11.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Listopádí Břehy 2017
V sobotu 25.listopadu 2017 uspořádal TJ Sokol Břehy již 3.ročník šachového turnaje v rapidu 'Šachové listopádí Břehy', kterého se zúžastnilo symbolických 64 hráčů ze 13 oddílů a 4 krajů.
Samostatné první místo si vybojoval Oldřich Kastner z Bohemie Pardubice před Lubomírem Šilarem ze Železných hor a Lukášem Starým z Heřmanova Městce, mezi žáky byl nejlepší Radek Roub ze Železných hor.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

22.11.17 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu UO kat. 1.-5.tříd
Šachový oddíl TJ Lanškroun uspořádal ve středu 22.listopadu 2017 okresní kolo čtyřčlenných družstev žáků škol okresu Ústí nad Orlicí v kategorii 1.-5.tříd, kterého se letos zúčastnilo jen 5 družstev. Vítězem se stalo družstvo ZŠ Dobrovského Lanškroun, které až do posledního kola pronásledovalo (v celkovém pořadí druhé) družstvo ZŠ Kunvald.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

19.11.17 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR - první dvoukolo
Ve dnech 18.-19.listopadu 2017 zahájila nový ročník i nejvyšší soutěž družstev Extraliga ŠSČR prvními dvěma koly. Náš zástupce GASCO (původně JTEKT) Pardubice sehrál obě utkání na ostravsku a optimistické předstartovní předpoklady v nich moc nepotvrdil - v sobotu podlehl Labortechu Ostrava 4,5:3,5 a v neděli zvítězil nad Slavojem Poruba 5:3.
Další výsledky: sobota: Slavoj Poruba - Zikuda Turnov 3,5:4,5, ŠK města Lysá n/L. - Duras Brno 3,5:4,5, Výstaviště Lysá n/L. - Moravská Slavia Brno 6,5:1,5, Tatran Litovel - Unichess Praha 1,5:6,5, BŠS Frýdek-Místek - 1.Novoborský ŠK 1,5:6,5
neděle: Zikuda Turnov - Labortech Ostrava 3,5:4,5, Moravská Slavia Brno - ŠK města Lysá n/L. 5:3, Duras Brno - Výstaviště Lysá n/L. 2,5:5,5, 1.Novoborský ŠK - Tatran Litovel 7:1, Unichess Praha - BŠS Frýdek-Místek 4:4
Po prvním dvoukole je v čele Extraligy trojice družstev s plným počtem 6 bodů (Nový Bor, Lysá n/L. a Labortech) na čele s 1.Novoborským ŠK s nejlepším skore.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

19.11.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - třetí kolo
Třetí kolo 2.ligy skupina D mělo na pořadu další krajské derby a to mezi Vysokým Mýtem a Chotěboří, v němž Vysoké Mýto zvítězilo 4,5:3,5. Polabiny C pokračovaly ve vítězné serii a zdolaly doma silně prořídlé Velké Losiny vysoko 6:2, také Eurobit Pardubice zvítězil doma nad Náměští n/O. těsně 4,5:3,5 a jedinou domácí prohru zaznamenala Polička, která podlehla Lípě 3:5.
Další výsledky: Dalešice - Žďár n/S. 5:3, Náchod - Hradec Králové B 2:6
Po třech kolech jsou v čele pouze Polabiny C s plným bodovým ziskem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

19.11.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky:
Letohrad - Ústí n/O. D 5,5:2,5, Kunvald - Ústí n/O. C 1,5:6,5, Svitavy - Dolní Čermná 6:2, Mistrovice - Česká Třebová 2,5:5,5, Polička B - Horní Čermná 3:5, Moravská Třebová - Lanškroun B 3:5
Po třech odehraných kolech kraluje tabulce trojice družstev s plným bodovým ziskem v čele s Ústím n/O. C s nejlepším skore.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

19.11.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky:
Železné hory - Polička C 5:3, Heřmanův Městec - Hlinsko B 1,5:6,5, Rapid Pardubice B - Polabiny G 7:1 , Polabiny F - Rapid Pardubice C 5:3, Chotěboř B - Bohemia Pardubice B 6:2, Bohdaneč - Chrudim B 3:5
Po třech kolech je v čele tabulky pouze Chotěboř B s plným bodovým ziskem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

19.11.17 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství Čech mládeže H/D 10 a H/D 8
Ve dnech 15.-19.listopadu 2017 se v Harrachově uskutečnila Mistrovství Čech mládeže v kategoriích do 10 let a do 8 let, kterých se zúčastnilo celkem 115 hráčů včetně 9-ti našich zástupců.
V obou kategoriích naši zástupci sice nezklamali, ale k medailím měli hodně daleko. Umístění v závěru druhé desítky tabulky kategorie H/D 10 mohlo těšit jen Lukáše Nejedlého z Chotěboře, v kategorii H/D 8 však potěšilo jak 10.místo Vojtěcha Starého z Heřmanova Městce, tak zejména 6.místo Jiřího Boušky z Hlinska.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Vyšší soutěže

18.11.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 1.turnaj
První kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 14-16 v sezoně 2017/18 se uskutečnil v sobotu dne 18.listopadu 2017 v Mistrovicích za účasti 68 hráčů ze 13 oddílů.
V kategorii H/D 14 byl nejúspěšnější horký favorit Adam Švanda z Poličky následovaný Adélou Třasákovou z Polabin a Radkem Roubem ze Železných hor.
V kategorii H/D 16 byl první Ondřej Novotný z Hlinska na lepší pomocné hodnocení před Michalem Jarešem z Polabin, třetí místo patří Veronice Holáskové z Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

18.11.17 Sekce : Dorost a junioři
Polofinale Mistrovství ČR dorostenců a juniorů
Ve dnech 12.-18.listopadu 2017 se v Kovářské uskutečnilo Polofinale Mistrovství ČR dorostenců a juniorů společně s Mistrovstvím ČR dorostenek a juniorek. Mezi hochy se prezentovala i pětice našich zástupců, která měla k medailím hodně daleko, ale umístění tří z nich v druhé desítce lze považovat alespoň za drobný úspěch oproti jejich nasazení.
Mezi dívkami jsme žádnou zástupkyni neměli.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Dorost a junioři

17.11.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Hlinecký dvojpěšec 2017
V pátek 17.listopadu 2017 se v Hlinsku uskutečnil 6.ročník přátelského turnaje dvojic s názvem Hlinecký dvojpěšec za účasti 15-ti převážně domácích dvojic. Vítězství si vybojovaly Dětičky těsně před Davidem a Goliášem, na třetím místě skončil konglomerát (R)B+Š.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

15.11.17 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu PA kat.1.-5.tříd a 6.-9.tříd
Šokujících pouhých 5 (!!) družstev z obou věkových kategorií (čtyři z kategorie 1-.5. tříd a jen jediné z kategorie 6.-9.tříd) se dostavilo v úterý 14.listopadu 2017 do Chvaletického Domu kultury na start Přeboru škol okresu Pardubice, který se tak odehrál v komorní atmosféře systémem každého družstva z každým v jedné společné skupině. Vítězem se stalo družstvo ZŠ Štefanikova Pardubice (kat. 6.-9.tříd) s odstupem před svými kolegy z 1.-5.třídy, kteří byli první v mladší kategorii.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

12.11.17 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - 2.kolo
Ve druhém kole 1.ligy západ hostoval náš zástupce Polabiny B na šachovnicích pražského družstva Bohemians a stejně jako v prvním kole odjel domů s nerozhodným výsledkem 4:4.
Další výsledky: Vyšehrad Praha - OAZA Praha 3:5, Pankrác Praha - Neratovice A 3,5:4,5, Lysá n/L. C - Hradec Králové 2,5:5,5, Dopravní podnik Praha - Bartoš Unichess 3:5, Neratovice B - České Budějovice 3,5:4,5
Po dvou kolech je v popředí soutěže trojice družstev s plným ziskem 6 bodů v čele s Neratovicemi A.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

12.11.17 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 2.kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Ústí n/O. B - Bohemia Pardubice 2,5:5,5, Zaječice - Hlinsko 5:3, Polabiny E - Litomyšl 3:5, Chrudim - Žamberk 5:3, Vysoké Mýto B - Polabiny D 3,5:4,5, Ústí n/O. A - Lanškroun 5,5:2,5
Po druhém kole zůstává v čele soutěže Ústí n/O. A o skore před Chrudimí.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

12.11.17 Sekce : Krajská soutěž jih
Krajská soutěž jih - 2.kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže jih byly dosaženy tyto výsledky: Česká Třebová B - Polička D 0:5, Městečko Trnávka - Choceň 3:2, Němčice - Svitavy B 3,5:1,5, Ústí n/O. E - Lanškroun C 2:3, Polička E volno
Po dvou kolech je na prvním místě tabulky Polička D s lepším skorem před Němčicemi (oba s plným počtem bodů).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž jih

12.11.17 Sekce : Krajská soutěž sever
Krajská soutěž sever - 2.kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže sever byly dosaženy tyto výsledky: Kunvald D - Kunvald B 0,5:4,5, Mistrovice C - Letohrad B 1,5:3,5, Žamberk B - Mistrovice B 1,5:3,5, Červená Voda - Jablonné n/O. 2,5:2,5, Kunvald C volno
Po dvou kolech je v čele Letohrad B s plným počtem bodů.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž sever

12.11.17 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 2.kolo
Ve druhém kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Chrudim C - Hlinsko C 2:3, Miřetice - Krucemburk 1,5:3,5, Rapid Pardubice E - Rapid Pardubice D 4:1, Chotěboř C - Rapid Pardubice F 4:1, Železné hory B - Polabiny H 4:1, Krouna volno
Po druhém kole je v čele trojice družstev s plným počtem bodů v pořadí Rapid Pardubice E, Chotěboř C a Hlinsko C.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

12.11.17 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - první tři kola
V sobotu 11.listopadu 2017 odstartoval nový ročník Krajského přeboru družstev žáků za účasti sedmi šestičlenných družstev. Po odehraných třech kolech je v čele Hlinsko s plným počtem 9 bodů a úctyhodným skorem (16/18) následované Poličkou B a Svitavami.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

06.11.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Příspěvek k 1.turnaji mládeže kategorií 10-12
Nad účastí nejmladší mládeže PDŠS na první kvalifikaci kategorií H/D 10-12 se jako nezávislý pozorovatel zamyslel pan Pavel Štoček a požádal o předání jeho názoru na ni také širší šachové veřejnosti.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

05.11.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - druhé kolo
Druhé kolo 2.ligy skupina D, které se hrálo v neděli 5.listopadu 2017, přineslo hned několik nečekaných výsledků.
Druholigový nováček Chotěboř na domácí půdě nezaváhal a nadělil dalšímu nováčkovi Náchodu nakládačku v poměru 6:2, na níž se plně podíleli i dva mládežníci na posledních dvou deskách !! Céčko Polabin s pouhými třemi hráči základní sestavy hrálo venku s takřka kompletní Lípou a přesto zvítězilo 4,5:3,5 !!
Ostatním našincům se však už vůbec nedařilo. Polička ani s kompletní základní osmičkou nestačila venku na béčko Hradce Králové a podlehla mu 4,5:3,5, Eurobit Pardubice také venku nestačil na Žďár n/S. a podlehl mu rovněž 4,5:3,5 a nečekala se ani prohra Vysokého Mýto na půdě dalšího nováčka 2.ligy Náměšti n/O. v poměru 5:3.
Další výsledky: Velké Losiny neponechaly doma nic náhodě a rozstřílely zdecimované Dalešice milosrdně jen 6:2.
V čele soutěže je v současnosti dvojice Chotěboř a Polabiny C s plným počtem bodů, která má v patách sedmičlennou (!) smečku pronásledovatelů s 50-ti procentním bodovým ziskem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

05.11.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - druhé kolo
Ve duhém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky:
Ústí n/O. D - Moravská Třebová 3:5, Lanškroun B - Polička B 5,5:2,5, Horní Čermná - Mistrovice 6:2, Česká Třebová - Svitavy 2:6, Dolní Čermná - Kunvald 4:4, Ústí n/O. C - Letohrad 5,5:2,5
I po druhém kole zůstává v čele Ústí n/O. C s plným počtem bodů a nejlepším skore.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

05.11.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky:
Polička C - Bohdaneč 3:5, Chrudim B - Chotěboř B 2,5:5,5, Bohemia B - Polabiny F 4:4, Polabiny G - Heřmanův Městec 5:3, Hlinsko B - Železné hory 4:4
Po dvou kolech je s plným počtem bodů a lepším skore v čele Chotěboř B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

04.11.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 -1.turnaj
První kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12 v sezoně 2017/18 uspořádaly v sobotu dne 4.listopadu 2017 ŠK Svitavy a SVČ Tramtáryje Svitavy a ve dvou věkových kategoriích se ho zúčastnilo celkem 67 dětí z 11 oddílů.
V kategorii H/D 10 zvítězil Vojtěch Starý z Heřmanova Městce před Jiřím Bouškou z Hlinska a Prokopem Horákem z Polabin, nejlepší z dívek byla Kristýna Pařízková ze Železných hor.
V kategorii H/D 12 se vítězem stal Matěj Kobr z Ústí n/O. před Janem Šlosarem z Polabin a Jakubem Nešpůrkem ze Železných hor, nejlepší dívkou byla Leona Bártová z Moravské Třebové.
Oba vítězové získali přímý postup do finale Krajského přeboru mládeže v příslušných kategoriích.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

29.10.17 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - 1.kolo
V prvním kole nového ročníku 1.ligy západ přivítaly Polabiny B doma Dopravní podnik Praha a rozešly se s ním smírně - 4:4 při čtyřech remizách.
Další výsledky: Neratovice B - Vyšehrad Praha 3:5, České Budějovice - Bohemians Praha 3:5, Polabiny B - Dopravní podnik Praha 4:4, Bartoš Unichess - Lysá n/L. C 5:3, Hradec Králové - Pankrác Praha 5:3, Neratovice A - OAZA Praha 6,5:1,5
Díky vysoké výhře nad OAZOU Praha se po prvním kole ujaly vedení Neratovice A.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ

29.10.17 Sekce : Krajský přebor 1.třídy
Krajský přebor 1.třídy - 1.kolo
V prvním kole Krajského přeboru 1.třídy byly dosaženy tyto výsledky: Ústí n/O. A - Ústí n/O. B 6,5:1,5, Lanškroun - Vysoké Mýto B 3,5:4,5, Polabiny D - Chrudim 3,5:4,5, Žamberk - Polabiny E 4:4, Litomyšl - Zaječice 4:4, Hlinsko - Bohemia Pardubice 6:2
První místo v tabulce patří po prvním kole Ústí n/O. A díky rekordní výhře nad svým B družstvem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 1.třídy

29.10.17 Sekce : Krajská soutěž jih
Krajská soutěž jih - 1.kolo
V prvním kole Krajské soutěže jih byly dosaženy tyto výsledky: Lanškroun C - Němčice 1,5:3,5, Svitavy B - Městečko Trnávka 2,5:2,5, Choceň - Česká Třebová B 3,5:1,5, Polička D - Polička E 3,5:1,5, Ústí n/O. E volno
Po prvním kole jsou ve vedení tři družstva (Němčice, Choceň a Polička D) s plným bodovým ziskem a stejným skore.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž jih

29.10.17 Sekce : Krajská soutěž sever
Krajská soutěž sever - 1.kolo
V prvním kole Krajské soutěže sever byly dosaženy tyto výsledky: Jablonné n/O. - Žamberk B 2:3, Mistrovice B - Mistrovice C 1:4, Letohrad B - Kunvald D 4:1, Kunvald B - Kunvald C 2:3, Červená Voda volno
Po prvním kole jsou v čele dvě družstva (Mistrovice C a Letohrad B) s plným počtem bodů a stejným skore.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž sever

29.10.17 Sekce : Krajská soutěž západ
Krajská soutěž západ - 1.kolo
V prvním kole Krajské soutěže západ byly dosaženy tyto výsledky: Polabiny H - Chotěboř C 1,5:3,5, Rapid Pardubice F - Rapid Pardubice E 1:4, Rapid Pardubice D - Miřetice 1,5:3,5, Krucemburk - Chrudim C 1:4, Hlinsko C - Krouna 4,5:0,5, Železné hory B volno
Po prvním kole je v čele Hlinsko C s plným počtem bodů a nejvyšším skore.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajská soutěž západ

28.10.17 Sekce : Soutěže žáků
Mistrovství Čech mládeže 2017 - Medailová smršť a 6 postupů na Mistrovství ČR v kategoriích chlapců !!!
Těžko se hledají jiná slova než která jsou již obsažena v nadpisu pro právě skončené Mistrovství Čech mládeže 2017, které se konalo ve dnech 21.-28.října 2017 v Harrachově. Všechny tři zlaté medaile v chlapeckých kategoriích - H12, H14 i H16, čtvrtá zlatá spolu se stříbrem v kategorii dívek D12 a ještě bronz v kategorii chlapců H14 - tak takovou záplavu cenných kovů jsme v PDŠS ještě nikdy nezažili !!! A dařilo se zejména členům 2222 ŠK Polabiny a TJ CHS Chotěboř.

V nejstarší kategorii H/D 16 na pomocné hodnocení zvítězil Martin Buločkin z Polabin (odchovanec Rychnova n/Kn.), postup na MČR si ze 7.místa vybojoval i Tomáš Ludvík z Polabin.

V kategorii H/D14 dominoval samostatným vítězstvím Rudolf Jun z Chotěboře, kterého doplnil třetím místem Michal Jareš z Polabin (odchovanec Železných hor) a postup na MČR si vybojoval i šestý Adam Josef Ret (opět Polabiny).

Největší medailovou žeň jsme zaznamenali v nejmladší kategorii H/D 12 díky suverénnímu vítězství Karla Brožky z Polabin (odchovanec Zaječic), prvenství Adély Třasákové z Polabin mezi dívkami (12.místo celkem) a stříbru mezi dívkami Violy Ruby Pejřimovské z Chotěboře (celkově na 19.místě), navíc Marek Juchelka z Polabin na 9.místě zaostal za postupem na MČR pouze o pomocné hodnocení !!

V přidruženém FIDE Openu jsme měli tři zástupce, z nichž se nejvíce dařilo ostřílenému matadorovi Pavlovi Holáskovi z Ústí n/O. na třetím místě, ale nezklamal ani mladík Matěj Půlpán z Polabin na 5.místě.

V dalším přidruženém národním Openu se to našinci opět jen hemžilo (a to i v popředí tabulky). Z nich se 'pochlapili' zejména mladíci Jakub Ježek z Mistrovic, Matěj Kupsa z Lanškrouna a Vít Holásek z Ústí n/O. na 2.-4.místě se stejným počtem bodů (7/9) jako vítěz.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

23.10.17 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS pro sezonu 2017/18 - vyhodnocení
Komise mládeže vyhodnotila přihlášky do Konkurzů na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 a zveřejnila přidělená pořadatelství všech soutěží.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

20.10.17 Sekce : KTC mládeže
KTCM PDŠS - říjnové soustředění
Krajské treninkové centrum mládeže Pardubického krajského šachového svazu ve spolupráci s TJ Lanškroun uspořádalo v sobotu dne 14.října 2017 soustředění talentované mládeže, kterého se v prostorách Dělnického domu v Lanškrouně zúčastnilo 15 hráčů a hráček.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže

17.10.17 Sekce : Svazové informace
Školení trenérů 4.třídy a učitelů - vedoucích šachových kroužků
PDŠS ve spolupráci s TJ Lanškroun uspořádal v sobotu 14.října 2017 školení trenérů 4.třídy a učitelů - vedoucích šachových kroužků, kterého se zúčastnilo celkem 19 zájemců a v závěrečných testech všichni uspěli !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

15.10.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - první kolo
V neděli 15.října 2017 zahájila novou sezonu soutěží družstev 2.liga, v jejíž skupině D se představilo 5 našich zástupců a všichni získali nějaké body ! Vytáhl se zejména druholigový nováček Chotěboř, která zvítězila v Náměšti n/O. vysoko 6:2, o svých kvalitách přesvědčilo i Vysoké Mýto domácí výhrou nad Žďárem n/S. 5,5:2,5, překvapil Eurobit (Rapid) Pardubice výhrou 4,5:3,5 nad dost slátanými Velkými Losinami (byť v čele s GM Štěpánem Žilkou !), zahanbit se nenechaly ani prořídlé Polabiny C vítězstvím nad proděravělým Hradcem Králové B 4,5:3,5 a tak jen jediný bod získala kompletní Polička díky domácí remize 4:4 s Náchodem.
Další výsledky: Rekordem kola je vysoká domácí prohra Dalešic (Třebíče) 1,5:6,5 s nekompromisní Lípou, která se tak ujala vedení v tabulce.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

15.10.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - první kolo
V neděli 15.října 2017 zahájil sezonu soutěží družstev i Krajský přebor 2.třídy východ těmito výsledky:
Ústí n/O. C - Ústí n/O. D 8:0, Letohrad - Dolní Čermná 6,5:1,5, Kunvald - Česká Třebová 6:2, Svitavy - Horní Čermná 6,5:1,5, Mistrovice - Lanškroun B 3:5, Polička B - Moravská Třebová 2,5:5,5
Díky stoprocentní výhře je po prvním kole v čele tabulky Ústí n/O. C.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

15.10.17 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - první kolo
Neděle 15.října 2017 byla dnem startu prvního kola nové sezony i v Krajském přeboru 2.třídy západ, kde byly dosaženy tyto výsledky:
Hlinsko B - Polička C 3,5:4,5, Železné Hory - Polabiny G 3,5:4,5, Heřmanův Městec - Rapid C 6,5:1,5, Rapid B - Bohemia B 4:4, Polabiny F - Chrudim B 4,5:3,5, Chotěboř B - Bohdaneč 5:3
Na čele tabulky se po prvním kole nachází Heřmanův Městec.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

15.10.17 Sekce : KTC mládeže
Listina talentů PDŠS 2016/17 - aktualizace k 15.10.2017
Komise mládeže aktualizovala Listinu talentů PDŠS pro období 15.10.2016 - 31.12.2017, přičemž do skupiny A bylo zařazeno 17 hráčů a do skupiny B 15 hráčů.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže

09.10.17 Sekce : Extraliga dorostu
Extraliga dorostu - první čtyřkolo
V sobotu 7.října 2017 zahájila sezonu Extraliga dorostu prvními zápasy ve skupinách. V letošním ročníku náš kraj reprezentují pouze Polabiny ve skupině východ, které v prvních čtyřech kolech získaly jako jediné plný počet 12 bodů a jsou v čele tabulky.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga dorostu

09.10.17 Sekce : 1. liga ml. dorostu
1.liga dorostu sk. C - první čtyřkolo
V sobotu 7. října 2017 zahájila novou sezonu také družstva mládeže v 1.lize dorostu. Ve skupině C má náš kraj opět 5 zástupců, z nichž ligovou premiéru zažívá Chotěboř.
Po prvních čtyřech odehraných kolech je v čele královéhradecké družstvo ŠK Lípa - DDM HK s plným počtem 12 bodů, v těsném závěsu za ním je na třetím místě Polička s 10 body, v lepším středu tabulky jsou Polabiny C a Lanškroun se 7 body, zato Polabiny B a Chotěboř s pouhým jedním bodem tabulku uzavírají.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga ml. dorostu

08.10.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství světa mládeže kat. 14-18 let
Mezi ostatními zářijovými turnaji poněkud uniklo pozornosti Mistrovství světa mládeže kategorií H+D 14-18, které se konalo ve dnech 17.-26.září 2017 v Uruguajském Montevideu za účasti 7 českých hráčů vč. našeho Ondřeje Švandy z Poličky.
Ani tyto kategorie ve srovnání s ostatními hráči obdobných kategorií ve světovém měřítku ničím neoslnily - na medaile nedosáhl nikdo a nejlepší šesté místo IM Nguyen Thai Van Dana resp. 16.místo WFM Nely Pýchové nebo 18.místo Daniela Kožúška (ostatní hráči ČR skončili až ve třetí desítce) nelze hodnotit jako nějaký významný úspěch.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

05.10.17 Sekce : Svazové informace
Přehled rozhodčích PDŠS k 1.10.2017
Komise rozhodčích zveřejnila Seznam rozhodčích PDŠS, v němž je v současné době uvedeno 133 rozhodčích s platnou kvalifikací, z nichž však 13-ti rozhodčím platnost končí již k 31.12.2017 (v seznamu jsou uvedeni červeně).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

30.09.17 Sekce : Rozpisy soutěží PDŠS
Rozpis soutěží družstev mládeže pro sezonu 2017/18
Komise mládeže vydala Rozpis soutěží družstev mládeže pro sezonu 2017/18, jehož součástí je i Přihláška do soutěže, kterou je nutné odeslat nejpozději do 13.10.2017.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Rozpisy soutěží PDŠS

30.09.17 Sekce : Rozpisy soutěží PDŠS
Přihláška do soutěží družstev mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18
Formulář Přihlášky do soutěží družstev mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18, kterou je nutné odeslat nejpozději do 13.10.2017.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Rozpisy soutěží PDŠS

30.09.17 Sekce : Rozpisy soutěží PDŠS
Směrnice pro pořádání KP mládeže jednotlivců 2017/18
Komise mládeže PDŠS novelizovala Směrnici pro pořádání Krajských přeborů mládeže jednotlivců, platnou od sezony 2017/18.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Rozpisy soutěží PDŠS

28.09.17 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS pro sezonu 2017/18
Komise mládeže vypsala Konkurzy na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 s tím, že přihlášky je nutné odeslat
nejpozději do 13.10.2017 !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

24.09.17 Sekce : Svazové informace
Mistrovství Čech mládeže 2017 - oprávnění účastníci z PDŠS
Komise mládeže ŠSČR zveřejnila seznam oprávněných účastníků Mistrovství Čech, které se uskuteční v Harrachově v říjnu a listopadu a na němž bude mít náš kraj 27 oprávněných účastníků. V kategorii H10 je pro turnaj hraný 16.-20.11. ještě možno žádat o divokou kartu do 30.9.2017.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

24.09.17 Sekce : Kalendář akcí
Kalendář akcí PDŠS na sezonu 2017/18
Jako každoročně začátkem sezony vytvořily Komise mládeže a Sportovně-technická komise PDŠS kalendář Pardubického šachového svazu pro sezónu 2017/18, obsahující soutěže družstev ŠSČR i PDŠS, dále soutěže mládeže a také řadu turnajů jednotlivců, které by naše členy mohly zajímat.
Kalendář bude průběžně aktualizován a pokud do něj chcete přidat další vlastní akce, obracejte se na předsedy KM, STK nebo nejlépe přímo na webmastera.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Kalendář akcí

24.09.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR družstev 2017 v rapidu a blesku
Ve dnech 23. a 24.září 2017 se v Liberci uskutečnila hned dvě Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev - v rapidu a v blesku.
Sobotního Mistrovství ČR družstev v rapidu se zúčastnilo 40 družstev a vítězem se stala Zikuda Turnov A před Bohemians Praha A a Oazou Praha, jediný náš účastník Štefanydes Polička skončil na 13.místě.
Nedělního Mistrovství ČR družstev v blesku se zúčastnilo už pouze 26 družstev, z nichž nejúspěšnější byli opět hráči Zikudy Turnov A, loňské stříbro obhájily také naše Polabiny a bronz braly QCC České Budějovice, druhý náš zástupce Štefanydes Polička obsadil 18.místo.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

23.09.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2017
V sobotu 23.září 2017 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny 19.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, kterého se v Kuněticích zúčastnilo 75 hráčů z 22 oddílů pěti krajů.
Vítězem se stal favorizovaný Josef Vařejčko ze Zaječic před nestárnoucím FM Jaroslavem Mojžíšem z Polabin a Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta. Mezi účastníky bylo i 19 mládežníků a ti o sobě dali náležitě vědět - nejlépe z nich skončil Karel Brožka z Polabin (8.místo, 44 nasazený), největším 'skokanem' se stal Peter Petrík z Litomyšle (21.místo, 73 nasazený) a mezi dospělými se neztratily ani dívky - nejlepší z nich byla Adéla Třasáková z Polabin (40.místo, 68 nasazená) !!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

20.09.17 Sekce : Svazové informace
Rozlosování soutěží družstev PDŠS pro sezonu 2017/18
V úterý 19.září 2017 se v Chocni uskutečnilo rozlosování všech soutěží družstev PDŠS pro sezonu 2017/18.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

14.09.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Přestupy členů PDŠS k 31.8.2017
Organizační komise ŠSČR dne 11.září 2017 zveřejnila seznam uskutečněných a schválených přestupů pro rok 2017, podle něhož se to v našem kraji týká celkem 34 hráčů. Plná polovina z přestupů (17) jde na vrub Polabin zejména v důsledku převzetí Extraligy od Rapidu Pardubice (v této souvislosti je zajímavý také přehled o schváleném hostování cizinců).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

13.09.17 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 4/2017
Čtvrtá schůze VV PDŠS v roce 2017 se uskutečnila v úterý 5.září 2017 v Chocni. VV na ní provedl kontrolu uložených úkolů, vyslechl zprávy z komisí (STK, KM, hospodáře a KR), schválil rozdělení družstev do skupin KP2 a KS a udělení pokuty za pozdní přihlášku, vzal na vědomí informaci o stavu příprav šachové části Olympiády dětí a mládeže 2018 v Litomyšli, schválil proplacení předložených faktur a cestovních dokladů, a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

11.09.17 Sekce : Rozpisy soutěží PDŠS
Dodatek k Rozpisu soutěží družstev PDŠS pro sezónu 2017/18
Do soutěží družstev PDŠS pro sezónu 2017/18 se přihlásilo celkem 65 družstev, z toho 36 osmičlenných a 29 pětičlenných. Zatímco s rozdělením 24 osmičlenných družstev do dvou skupin KP2 nebyly problémy, 29 družstev do KS (územně značně nerovnoměrně rozmístěných) se podařilo vyřešit až jejich rozdělením do tří skupin - KSZ o 11 účastnících, KSJ a KSV po 9 účastnících.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Rozpisy soutěží PDŠS

10.09.17 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR mládeže v rapidu 2017
Ve dnech 9.-10.září 2017 se v Mostě uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapidu kategorií chlapců H10,12,14 i dívek D10,12,14 za hojné účasti 199 hráčů z 86 oddílů/klubů celé ČR (doprovodný Open o 32 účastnících nepočítaje) ! A mezi nimi bylo také 14 mladých šachistů z našeho kraje, kteří se vrátili s jednou stříbrnou medailí (+ pěti účastmi v první desítce) !!
V kategorii H14 zvítězil Dominik Očko z Interchessu Frýdek-Místek (klub s 3-4 největší účastí na MČR - 7 hráčů), naši zástupci moc vidět nebyli (nejlépe skončil Lukáš Pavlíček z Poličky na 17.místě).
V kategorii H12 zvítězil Jakub Vojta ze Spartaku Vlašim, z našich zástupců byl nejúspěšnější Rudolf Jun z Chotěboře na pěkném 6.místě.
V kategorii H10 suverénně kraloval Filip Dolenský z Libštátu, náš Karel Brožka z Polabin (rovněž klub s 3-4 největší účastí na MČR - 7 hráčů) vybojoval stříbro - Blahopřejeme !!!
V kategorii D14 s velkým odstupem zvítězila Kristýna Laurincová z BŠŠ Frýdek-Místek (klub s nedostižně nejvyšší účastí na MČR - 20 hráčů !!), naše zástupkyně Veronika Holásková z Ústí n/O. a Tereza Šulcová z Polabin skončily na velmi pěkných 5 a 6.místě !
V kategorii D12 zvítězila Daniela Nagyová z Českých Budějovic jen na lepší pomocné hodnocení ze tří (!) medailistek, naše Adéla Třasáková z Polabin skončila 'za bednou' o pouhý půlbod na nevděčném 4.místě a pěkné 7.místo vybojovala i Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře.
V kategorii D10 zvítězila Sibyla Řezníčková z Tachova, pro naši jedinou zástupkyni Elišku Vágnerovou z Kunvaldu (23.místo) byl turnaj první a velmi těžkou zkouškou na celostátní úrovni.
Doprovodný Open se stal kořistí Pavla Flajšmana z Dvorce, náš Pavel Holásek z Ústí n/O. se musel spokojit až s druhým místem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Vyšší soutěže

10.09.17 Sekce : Svazové informace
Školení rozhodčích 2 a 3 tříd
V sobotu 9.září 2017 uspořádal ŠO TJ Spartak Choceň z pověření KR PDŠS v salonku restaurace Merilyn v Chocni školení a seminář rozhodčích 2 a 3 tříd, který se těšil velkému zájmu !
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

03.09.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Pohár města Říčany 2017
V sobotu 2.září 2017 byl v Říčanech ukončen osmidenní šachový turnaj O Pohár města Říčany, kterého se ve dvou skupinách zúčastnilo celkem 156 hráčů z 53 oddílů zejména středočeského kraje.
Turnaje se zúčastnila také čtyřčlenná výprava hráčů pardubických Polabin a vedla si velice úspěšně - vítězem A turnaje se stal FM Jakub Půlpán, druhý skončil FM Michal Novotný a v tlačenici se neztratili ani mládežníci Tomáš Ludvík a Eva Rosenbaumová.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

03.09.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2017
V sobotu 2.září 2017 uspořádal ŠO TJ Jablonné n/O. 8.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který v důsledku generální opravy tradičního hotelu U Dubu našel útočiště ve spolupráci s ŠO TJ Mistrovice v tělocvičně hostince U Novotnů v nedalekých Mistrovicích.
Turnaj sice oproti předchozím dvěma ročníkům poněkud ztratil na kvantitě i kvalitě, přesto se ho však zúčastnilo 93 hráčů z 30 oddílů v čele s jedním IM a 3 FM.
Vítězem se stal favorizovaný IM Pavel Šimáček ze Zikudy Turnov před Martinem Šmajzrem z Ústí n/O. a Lubomírem Šilarem ze Železných hor, z žen byla nejúspěšnější Zdeňka Vránová ze Starého Města na 12.místě a nejlepším seniorem nad 65 let byl František Navrátil z Polabin na 10.místě. Příjemným překvapením bylo 9.místo nejlepšího juniora/dorostence/žáka Michaela Kureše z Lokomotivy Brno !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

04.08.17 Sekce : Svazové informace
Rozlosování ligových soutěží družstev pro sezonu 2017/18
Při příležitosti konání festivalu Czech Open byly v sobotu 22.července 2017 v Pardubicích rozlosovány ligové soutěže všech přihlášených družstev pro nadcházející sezonu.
Vzhledem k tomu, že oproti předpokladům STK na květnové rozšířené schůzi se několik družstev nepřihlásilo, musela být družstva doplněna resp. také přesunuta mezi jednotlivými skupinami. Z našich zástupců se změny týkají zejména Extraligy, kde mezitím došlo k avizovanému převodu soutěže z Rapidu Pardubice na 2222 ŠK Polabiny.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

14.06.17 Sekce : Rozpisy soutěží PDŠS
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2017/18
STK Pardubického krajského šachového svazu vydala Rozpis soutěží družstev na sezonu 2017/18 včetně Přihlášky do soutěží.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Rozpisy soutěží PDŠS

20.04.17 Sekce : Adresář PDŠS
Adresáře PDŠS 2017
Sekretář VV PDŠS zpracoval Adresář oddílů Pardubického krajského šachového svazu a Adresář členů VV PDŠS vč. Revizní komise, platné ke dni 15.4.2017.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Adresář PDŠS

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.