Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.11.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

2. liga skupina D (E)

Datum poslední aktualizace : 18.11.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - třetí kolo
Ve třetím kole 2.lidy skupiny D došlo k měření sil mezi Rapidem Pardubice a Vysokým Mýtem, které při takřka komletních sestavách obou týmů skončilo vítězstvím domácích v poměru 5,5:2,5 a dařilo se i Chotěboři, která si z duelu s Lokomotivou přivezla z Brna celé tři body za vítězství 5,5:2,5. Zbývající našinci už vyšli naprázdno - Polička prohrála v Náměšti n/O. těsně 4,5:3,5 a Chrudim podlehla doma Ořechovu 5,5:2,5.
Další výsledky: Kolín - Moravská Slavia Brno B 2:6, Kutná Hora - Dalešice 5:3


Datum poslední aktualizace : 04.11.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - druhé kolo
V neděli 4.listopadu 2018 pokračovala 2.liga skupiny D zápasy druhého kola, v němž došlo ke dvěma krajovým derbyzápasům, v nichž Polička B zvítězila nad Rapidem Pardubice 4,5:3,5 a Chotěboř hrála s Chrudimí (díky dvěma kontumacím) 4:4. Vysoké Mýto přivítalo doma Kolín a zaknihovalo s ním svou už druhou remizu 4:4.
Další výsledky : Dalešice - Lokomotiva Brno 4,5:3,5, Ořechov - Náměšť n/O. 6,5:1,5, Moravská Slavia Brno B - Kutná Hora 5,5:2,5
Po dvou kolech jsou v čele dvě družstva s plným počtem 6-ti bodů - Moravská Slavia Brno a Polička.


Datum poslední aktualizace : 14.10.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - první kolo
V neděli 14.října 2018 zahájila sezonu 2018/19 2.liga D, do níž byla premiérově zařazena i dvě družstva Středočeského kraje !
V zápasech prvního kola zvítězil Rapid Pardubice doma nad Ořechovem vysoko 6:2, přesvědčivou výhru 5:3 zaznamenala i Chotěboř v Náměšti n/O., všechny body přivezla i Polička z Kolína za výhru 4,5:3,5, Vysoké Mýto přivezlo z Kutné Hory alespoň bod za remizu 4:4, ale Chrudim klopýtla doma s Lokomotivou Brno a podlehla jí vysoko 6:2
Další výsledky: Moravská Slavia Brno B - Dalešice 6,5:1,5


Datum poslední aktualizace : 08.04.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - jedenácté kolo
V závěrečném jedenáctém kole 2.ligy skupiny D ve dvou zápasech již prakticky o nic nešlo - v Náchodě si sestupující domácí s postupujícími Polabinami C moc nezahráli a odešli poraženi 1:7 a souboj domácí Lípy s Eurobitem Pardubice s výsledkem 5:3 pro domácí rozhodoval jen o konečném umístění.
Důležité byly souboje v krajském derby Poličky s Chotěboří, v němž domácí Polička v boji o udržení zvítězila 4,5:3,5, a ve Velkých Losinách bojovali domácí s Vysokým Mýtem také o bytí či nebytí a i oni zvítězili 5:3
Také v dalších zápasech šlo o sestup: Hradec Králové B porazil doma Dalešice vysoko 6:2 a Žďár n/S. rovněž doma zvítězil nad Náměští n/O. 5,5:2,5
Zatímco o vítězi a postupujícím, kterým se suverénně stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny C, bylo rozhodnuto už dříve, tak k již jisté sestupující Sněžce Náchod se až v posledním kole přidali ještě TJ Žďár n/S a Caisa Pivovar Dalešice.


Datum poslední aktualizace : 18.03.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - desáté kolo
V předposledním desátém kole 2.ligy skupiny D se hrálo jediné krajské derby Polabin C (usilujících o postup) s Poličkou (vážně ohroženou sestupem), v němž Polabiny C neponechaly nic náhodě a po výhře 5:3 slaví postup ! Také Chotěboř využila domácí prostředí a zvítězila nad Žďárem n/S. bezpečně 6:2, Vysoké Mýto také doma remizovalo s Lípou 4:4 při osmi remizách a jen Eurobit Pardubice doma nestačil na Hradec Králové B a podlehl mu 3:5.
Další výsledky: Náměšť n/O. - Velké Losiny 4:4 (při dvou kontumacích hostů na posledních šachovnicích !), Dalešice - Náchod 4,5:3,5
Vítězem a postupujícím do 2.ligy se kolo před koncem stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny C, sestup již nemine poslední Náchod a jen teoretické šance má předposlední Žďár n/S.. V posledním kole se tak bude hrát ještě o třetího sestupujícího, jímž se mohou stát Velké Losiny, Polička nebo Dalešice, teoreticky pak i Náměšť n/O..


Datum poslední aktualizace : 25.02.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - deváté kolo
V devátém kole 2.ligy skupiny D se utkali dva naši zástupci v boji o čelo tabulky, přičemž domácí Polabiny C porazily Chotěboř přesvědčivě 6:2. Polička doma posílila naději na záchranu vítězstvím 4,5:3,5 nad Dalešicemi, které přijely jen v sedmi. Eurobit Pardubice cestoval do Náchoda pro remizu 4:4, která mu vzala šanci na prvenství a Náchod již definitivně poslala do krajského přeboru. Vysoké Mýto muselo za soupeřem jen do Hradce Králové, ale vrátilo se s vítězstvím 5:3, které mu dává klid do posledních dvou kol.
Další výsledky: Lípa - Náměšť n/O. 6,5:1,5, Velké Losiny - Žďár n/S. 4,5:3,5
Na čele ani na konci tabulky se nic nezměnilo - Polabinám C stačí k postupu ze dvou zápasů jediná remiza a to přitom hraje s posledním Náchodem, kterému k udržení už nestačí ani oba zápasy vyhrát. Na sestupových místech se stále drží Žďár n/S. k němuž se přidaly Dalešice, sestupem jsou však ohrožena ještě další 2-4 družstva !


Datum poslední aktualizace : 12.02.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - osmé kolo
V osmém kole 2.ligy skupiny D se hrálo jediné krajské derby, v němž Eurobit Pardubice zvítězil nad Poličkou 5:3. Vedoucí Polabiny C nezaváhaly v Třebíči ani v prořídlé sestavě a zvítězily nad Dalešicemi přesvědčivě 5,5:2,5, také Chotěboř doma porazila trápící se Velké Losiny 5:3 a plný bodový zisk si připsalo i Vysoké Mýto za domácí vítězství nad posledním Náchodem v poměru 5:3.
Další výsledky: Žďár n/S. - Lípa 3:5, Náměšť n/O. - Hradec Králové B 6,5:1,5 (!)
V čele tabulky zůstává dvojice pardubických klubů Polabiny a Eurobit, do jejichž dostihů o první ligu může ještě zasáhnout třetí Chotěboř. Černého Petra sestupu se už těžko zbaví Náchod, jehož mohou překvapivě doprovodit Velké Losiny plus další adepti jako Žďár n/S. a Polička.


Datum poslední aktualizace : 28.01.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - sedmé kolo
V sedmém kole 2.ligy skupiny D se hrála hned dvě krajská derby čtyř našich družstev - vedoucí Polabiny C hostily Eurobit Pardubice a Polička přivítala Vysoké Mýto. A v obou zápasech došlo k překvapení - Polabiny prohrály 3,5:4,5 a Polička zvítězila 5,5:2,5.
Další z našich celků Chotěboř zavítala do Třebíče a nebyla úspěšná - podlehla 5:3.
Další výsledky: Náchod - Náměšť n/O. 3:5, Hradec Králové B - Žďár n/S. 4:4, Lípa - Velké Losiny 4:4
Po sedmém kole zůstávají v čele Polabiny C už jen s tříbodovým náskokem před Eurobitem Pardubice, na chvostu tabulky se Polička sice na score vymanila ze sestupového pásma, ale ani zdaleka ještě nemá vyhráno.


Datum poslední aktualizace : 14.01.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - šesté kolo
V šestém kole 2.ligy skupiny D se hrálo krajské derby dvou našich družstev z popředí tabulky - Vysoké Mýto hostilo Polabiny C a i přes domácí prostředí prohrálo s kompletními Polabinami C 3,5:4,5
Chotěboř potvrdila svou letošní vysokou úroveň a zvítězila doma nad Lípou 5:3, zato Eurobit Pardubice podlehl doma Dalešicím 2,5:5,5 a Náměšť n/O. zdolala doma Poličku 4,5:3,5
Další výsledky: Velké Losiny - Hradec Králové B 2,5:5,5, Žďár n/S. - Náchod 5,5:2,5
Po šestém kole jsou stále v čele soutěže Polabiny C se stoprocentní ziskem a šestibodovým (!) náskokem na trojici pronásledovatelů, na sestupových pozicích zůstávají Náchod, Polička a překvapivě i Velké Losiny.


Datum poslední aktualizace : 17.12.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - páté kolo
V pátém kole 2.ligy skupiny D se hrálo další krajské derby o místo na výsluní tabulky mezi Eurobitem Pardubice a Chotěboří, z něhož vyšel vítězně domácí Eurobit v poměru 4,5:3,5.
Doposud vedoucí Polabiny ani tentokrát nezaváhaly a doma si spolehlivě poradily s Náměští n/O. poměrem 6:2. Na nedlouho minulou prvoligovou příslušnost si vzpomnělo Vysoké Mýto a přivezlo si z Dalešic plný počet tří bodů za těsnou výhru 4,5:3,5. Zato Poličce by v konečném účtování mohly scházet další body, protože doma hrála se Žďárem n/S. jen nerozhodně 4:4.
Další výsledky: Náchod - Velké Losiny 2:6, Hradec Králové B - Lípa 5:3
Před vánoční pauzou stále zůstávají v čele Polabiny C s plným počtem bodů a s tříbodovým náskokem před Eurobitem Pardubice.


Datum poslední aktualizace : 03.12.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - čtvrté kolo
Ve čtvrtém kole 2.ligy skupiny D došlo k dalšímu krajskému derby, v němž Vysoké Mýto nečekaně podlehlo doma Eurobitu Pardubice 3:5. Polabiny C jen se čtyřmi hráči základní sestavy přivezly všechny body ze Žďáru n/S. v poměru 5:3, doma se vytáhla i Chotěboř na Hradec Králové B jednoznačným vítězstvím 5,5:2,5 a triumf našich zástupců dokonala Polička vítězstvím na půdě Velkých Losin 5:3 !!
Další výsledky: Lípa - Náchod 5,5:2,5, Náměšť n/O. - Dalešice 4:4
Po čtvrtém kole je v čele samostatně stále družstvo Polabiny C s plným počtem bodů, 'na dostřel' za ním je ale stále trojice pronásledovatelů.


Datum poslední aktualizace : 19.11.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - třetí kolo
Třetí kolo 2.ligy skupina D mělo na pořadu další krajské derby a to mezi Vysokým Mýtem a Chotěboří, v němž Vysoké Mýto zvítězilo 4,5:3,5. Polabiny C pokračovaly ve vítězné serii a zdolaly doma silně prořídlé Velké Losiny vysoko 6:2, také Eurobit Pardubice zvítězil doma nad Náměští n/O. těsně 4,5:3,5 a jedinou domácí prohru zaznamenala Polička, která podlehla Lípě 3:5.
Další výsledky: Dalešice - Žďár n/S. 5:3, Náchod - Hradec Králové B 2:6
Po třech kolech jsou v čele pouze Polabiny C s plným bodovým ziskem.


Datum poslední aktualizace : 05.11.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - druhé kolo
Druhé kolo 2.ligy skupina D, které se hrálo v neděli 5.listopadu 2017, přineslo hned několik nečekaných výsledků.
Druholigový nováček Chotěboř na domácí půdě nezaváhal a nadělil dalšímu nováčkovi Náchodu nakládačku v poměru 6:2, na níž se plně podíleli i dva mládežníci na posledních dvou deskách !! Céčko Polabin s pouhými třemi hráči základní sestavy hrálo venku s takřka kompletní Lípou a přesto zvítězilo 4,5:3,5 !!
Ostatním našincům se však už vůbec nedařilo. Polička ani s kompletní základní osmičkou nestačila venku na béčko Hradce Králové a podlehla mu 4,5:3,5, Eurobit Pardubice také venku nestačil na Žďár n/S. a podlehl mu rovněž 4,5:3,5 a nečekala se ani prohra Vysokého Mýto na půdě dalšího nováčka 2.ligy Náměšti n/O. v poměru 5:3.
Další výsledky: Velké Losiny neponechaly doma nic náhodě a rozstřílely zdecimované Dalešice milosrdně jen 6:2.
V čele soutěže je v současnosti dvojice Chotěboř a Polabiny C s plným počtem bodů, která má v patách sedmičlennou (!) smečku pronásledovatelů s 50-ti procentním bodovým ziskem.


Datum poslední aktualizace : 15.10.17 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - první kolo
V neděli 15.října 2017 zahájila novou sezonu soutěží družstev 2.liga, v jejíž skupině D se představilo 5 našich zástupců a všichni získali nějaké body ! Vytáhl se zejména druholigový nováček Chotěboř, která zvítězila v Náměšti n/O. vysoko 6:2, o svých kvalitách přesvědčilo i Vysoké Mýto domácí výhrou nad Žďárem n/S. 5,5:2,5, překvapil Eurobit (Rapid) Pardubice výhrou 4,5:3,5 nad dost slátanými Velkými Losinami (byť v čele s GM Štěpánem Žilkou !), zahanbit se nenechaly ani prořídlé Polabiny C vítězstvím nad proděravělým Hradcem Králové B 4,5:3,5 a tak jen jediný bod získala kompletní Polička díky domácí remize 4:4 s Náchodem.
Další výsledky: Rekordem kola je vysoká domácí prohra Dalešic (Třebíče) 1,5:6,5 s nekompromisní Lípou, která se tak ujala vedení v tabulce.Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.