Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

21.01.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Soutěže žáků

Datum poslední aktualizace : 10.01.18 Sekce : Soutěže žáků
Kvalifikační turnaje KP mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 - průběžné pořadí
Komise mládeže PDŠS zpracovala průběžné pořadí Krajského přeboru mládeže 2017/18 ve všech kategoriích po doposud odehraných kvalifikačních turnajích.

Datum poslední aktualizace : 06.01.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 2.turnaj
V sobotu 6.ledna 2018 pokračovaly ve Svitavách kvalifikační turnaje mládeže PDŠS druhým turnajem kategorií H/D 14-16, kterých se zúčastnilo celkem 68 hráčů.
V kategorii do 14 let stáli na stupních vítězů jen zástupci Polabin, z nichž byl nejlepší Karel Brožka o půl bodu před Martinem Stočkem a nejlepší z dívek Terezou Šulcovou, když i 'bramborová medaile' patřila Polabinám zásluhou Adély Třasákové se stejným počtem bodů.
V kategorii do 16 let se vítězem stal Lukáš Pavlíček z Poličky jen díky lepšímu pomocnému hodnocení před nejlepší z dívek Veronikou Holáskovou z Ústí n/O., třetí místo patřilo Janu Jirouškovi z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 09.12.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 2.turnaj
Druhý kvalifikační turnaj mládeže PDŠS v kategoriích H/D 10-12 uspořádal v sobotu 9.prosince 2017 ŠK Ústí n/O. za celkové účasti 80 hráčů (vč. několika přespolních) z 15 oddílů.
V kategorií H/D 10 si samostatné vítězství vybojoval Jiří Bouška z Hlinska před Vojtěchem Starým z Heřmanova Městce a 'přespolním' Michalem Dušánkem z Rychnova n/Kn., z dívek byla nejlepší Beata Burešová ze Železných hor.
V kategorií H/D 12 ovládla trojice hráčů se steným počtem bodů, přičemž pomocné hodnocení určilo vítězem Matěje Kobra z Ústí n/O., druhý byl Radek Nejedlý z Chotěboře a třetí skončil Martin Jakub Pešek z Hlinska, mezi dívkami byla nejúspěšnější 'přespolní' Elen Hetfleischová z Rychnova n/Kn. před Leonou Bártovou z Moravské Třebové.


Datum poslední aktualizace : 18.11.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 1.turnaj
První kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 14-16 v sezoně 2017/18 se uskutečnil v sobotu dne 18.listopadu 2017 v Mistrovicích za účasti 68 hráčů ze 13 oddílů.
V kategorii H/D 14 byl nejúspěšnější horký favorit Adam Švanda z Poličky následovaný Adélou Třasákovou z Polabin a Radkem Roubem ze Železných hor.
V kategorii H/D 16 byl první Ondřej Novotný z Hlinska na lepší pomocné hodnocení před Michalem Jarešem z Polabin, třetí místo patří Veronice Holáskové z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 04.11.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 -1.turnaj
První kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12 v sezoně 2017/18 uspořádaly v sobotu dne 4.listopadu 2017 ŠK Svitavy a SVČ Tramtáryje Svitavy a ve dvou věkových kategoriích se ho zúčastnilo celkem 67 dětí z 11 oddílů.
V kategorii H/D 10 zvítězil Vojtěch Starý z Heřmanova Městce před Jiřím Bouškou z Hlinska a Prokopem Horákem z Polabin, nejlepší z dívek byla Kristýna Pařízková ze Železných hor.
V kategorii H/D 12 se vítězem stal Matěj Kobr z Ústí n/O. před Janem Šlosarem z Polabin a Jakubem Nešpůrkem ze Železných hor, nejlepší dívkou byla Leona Bártová z Moravské Třebové.
Oba vítězové získali přímý postup do finale Krajského přeboru mládeže v příslušných kategoriích.


Datum poslední aktualizace : 28.10.17 Sekce : Soutěže žáků
Mistrovství Čech mládeže 2017 - Medailová smršť a 6 postupů na Mistrovství ČR v kategoriích chlapců !!!
Těžko se hledají jiná slova než která jsou již obsažena v nadpisu pro právě skončené Mistrovství Čech mládeže 2017, které se konalo ve dnech 21.-28.října 2017 v Harrachově. Všechny tři zlaté medaile v chlapeckých kategoriích - H12, H14 i H16, čtvrtá zlatá spolu se stříbrem v kategorii dívek D12 a ještě bronz v kategorii chlapců H14 - tak takovou záplavu cenných kovů jsme v PDŠS ještě nikdy nezažili !!! A dařilo se zejména členům 2222 ŠK Polabiny a TJ CHS Chotěboř.

V nejstarší kategorii H/D 16 na pomocné hodnocení zvítězil Martin Buločkin z Polabin (odchovanec Rychnova n/Kn.), postup na MČR si ze 7.místa vybojoval i Tomáš Ludvík z Polabin.

V kategorii H/D14 dominoval samostatným vítězstvím Rudolf Jun z Chotěboře, kterého doplnil třetím místem Michal Jareš z Polabin (odchovanec Železných hor) a postup na MČR si vybojoval i šestý Adam Josef Ret (opět Polabiny).

Největší medailovou žeň jsme zaznamenali v nejmladší kategorii H/D 12 díky suverénnímu vítězství Karla Brožky z Polabin (odchovanec Zaječic), prvenství Adély Třasákové z Polabin mezi dívkami (12.místo celkem) a stříbru mezi dívkami Violy Ruby Pejřimovské z Chotěboře (celkově na 19.místě), navíc Marek Juchelka z Polabin na 9.místě zaostal za postupem na MČR pouze o pomocné hodnocení !!

V přidruženém FIDE Openu jsme měli tři zástupce, z nichž se nejvíce dařilo ostřílenému matadorovi Pavlovi Holáskovi z Ústí n/O. na třetím místě, ale nezklamal ani mladík Matěj Půlpán z Polabin na 5.místě.

V dalším přidruženém národním Openu se to našinci opět jen hemžilo (a to i v popředí tabulky). Z nich se 'pochlapili' zejména mladíci Jakub Ježek z Mistrovic, Matěj Kupsa z Lanškrouna a Vít Holásek z Ústí n/O. na 2.-4.místě se stejným počtem bodů (7/9) jako vítěz.


Datum poslední aktualizace : 23.10.17 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS pro sezonu 2017/18 - vyhodnocení
Komise mládeže vyhodnotila přihlášky do Konkurzů na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 a zveřejnila přidělená pořadatelství všech soutěží.

Datum poslední aktualizace : 28.09.17 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS pro sezonu 2017/18
Komise mládeže vypsala Konkurzy na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 s tím, že přihlášky je nutné odeslat
nejpozději do 13.10.2017 !



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.