Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

26.05.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Soutěže žáků

Datum poslední aktualizace : 21.05.19 Sekce : Soutěže žáků
Finale Krajského přeboru mládeže 2018/19
Finale Krajského přeboru mládeže pro sezonu 2018/19 kategorií H/D 10,12,14 a 16 se uskutečnilo ve dnech 18.-19.května 2019 v Poličce a spolu s otevřeným turnajem se ho zúčastnilo celkem 54 hráčů a hráček.
V Kategorii do 10 let zvítězil Jan Hrdlička ze Železných hor, druhý byl Jakub Peňáz z Litomyšle a třetí skončil Rostislav Jun z Chotěboře.
V kategorii do 12 let byl první Jiří Bouška z Polabin před Robertem Junem a Radkem Nejedlým (oba Chotěboř).
V kategorii do 14 let se vítězem stal Martin Stoček před Markem Juchelkou (oba Polabiny), třetí byl Michal Ďuriančík ze Svitav.
V kategorii do 16 let zvítězil Jan Jiroušek z Polabin před Janem Rožkem ze Železných hor a Ondřejem Půlpánem z Polabin.
Všichni medailisté si vybojovali postup na Mistrovství Čech mládeže a přidají se k nim ještě další hráči podle postupového klíče (postupující jsou vyznačeni tučně).
V doprovodném Openu se vítězem stal Vojtěch Horák před Julií Kalousovou (oba Lanškroun), třetí skončil František Bulva ze Svitav.


Datum poslední aktualizace : 04.05.19 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže v rapidu 2019
V sobotu 4.května 2019 se ve Svitavách uskutečnil Krajský přebor mládeže 2019 v rapidu kategorií H/D 10,12,14 a 16-18, kterého se zúčastnilo celkem 130 hráčů nejen z našeho kraje.
V kategorii H/D 10 zvítězil Jiří Bouška z Hlinska před Vojtěchem Starým z Polabin, třetí byl 'přespolní' Vojtěch Vlček z Červeného Kostelce jen na lepší pomocné hodnocení před Rostislavem Junem z Chotěboře, nejlepší z dívek byla Hana Večeřová z Lanškrouna.
V kategorii H/D 12 byl první Jakub Nešpůrek ze Železných hor před Robertem Junem z Chotěboře a Zdeňkem Brázdou ze Svitav, nejúspěšnější dívkou byla Leona Bártová z Moravské Třebové.
V kategorii H/D 14 patří prvenství CM Michalovi Jarešovi z Polabin, následovanému Violou Ruby Pejřimovskou z Chotěboře a Adélou Třasákovou z Polabin.
V kategorii H/D 16+18 byl nejúspěšnější Jan Jiroušek z Polabin, na druhém místě skončil Vojtěch Holásek z Ústí n/O. a na třetím místě Daniel Zeman, nejlepší mezi dívkami byla Veronika Šmajzrová (oba Polička).
Postup do Přeboru ČR mládeže v rapidu si v jednotlivých kategoriích vybojovali:
H10 - Vojtěch Starý, Rostislav Jun
D10 - Hana Večeřová
H12 - Jakub Nešpůrek, Robert Jun
D12 - Leona Bártová, Eva Kalousová
H14 - Michal Jareš, Michal Ďuriančík
D14 - Viola Ruby Pejřimovská


Datum poslední aktualizace : 08.04.19 Sekce : Soutěže žáků
Orlická šachovnice 2019 + KP mládeže do 8 let
V sobotu 6.dubna 2019 se v Ústí n/O. uskutečnil 49. ročník Orlické šachovnice a Krajský přebor Pardubického kraje do 8 let.
Orlické šachovnice se zúčastnilo 119 dětí z 21 oddílů Pardubického, Olomouckého a Libereckého kraje. Zvítězil největší favorit Jan Jiroušek hrající za Polabiny před hlineckým Jiřím Bouškou, který je čerstvým mistrem ČR do 8 let a Michalem Jarešem také z Polabin. Nejúspěšnější z 13 domácích hráčů byl Matěj Kobr na celkovém 5. místě a Michal Píše na 8. místě. Nejlepší dívkou byla Eliška Sysrová z Letohradu před domácími Soňou Leksovou a Dominikou Šmajzrovou.
Mezi 28 dětmi v Krajském přeboru (ročník 2011 a mladší) zvítězil Tobiáš Komárek ze Svitav před Vojtěchem Sysrem z Letohradu a Jiřím Hlaváčkem ze Železných hor, nejlepší dívkou byla Leontýna Dospíšilová z Poličky.
Celkem tedy do Ústí přijelo 147 dětí (nebýt termínové kolize s přeborem mládeže Královéhradeckého kraje, mohl padnout účastnický rekord), pořadateli a rozhodčími byli tradičně členové Šachového klubu Ústí nad Orlicí Martin Šmajzr, David Kameník a Pavel Holásek.


Datum poslední aktualizace : 01.04.19 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 4.turnaj
Poslední čtvrtý kvalifikační turnaj mládeže PDŠS v kategoriích H/D 14-16 v sezoně 2018/19 se uskutečnil v sobotu 30.března 2019 v Mistrovicích za účasti 62 hráčů a hráček.
V kategorii do 14 let zvítězil Marek Juchelka před Adélou Třasákovou (oba Polabiny) a Jakubem Nešpůrkem ze Železných hor.
V kategorii do 16 let se vítězem stal Martin Stoček před Ondřejem Půlpánem (oba Polabiny), třetí místo obsadil Jan Rožek ze Železných hor a nejlepší dívkou byla Soňa Leksová z Ústí n/O..
Celkové pořadí ve všech čtyřech kategoriích (obsahující už jen registrované hráče !), naleznete ZDE.


Datum poslední aktualizace : 26.03.19 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 4.turnaj
Závěrečný čtvrtý kvalifikační turnaj mládeže PDŠS v kategoriích H/D 10-12 se konal v sobotu 23.března 2019 v Chotěboři za celkové účasti 68 hráčů a hráček.
V kategorii H/D 10 byl první Jozef Petrík z Litomyšle před Rostislavem Junem z Chotěboře (oba 6/7 bodů a o pořadí rozhodlo až pomocné hodnocení), na třetím místě skončil Ondřej Čáp z Litomyšle a nejlepší z dívek byla Hana Večeřová z Lanškrouna.
V kategorii H/D 12 byl první Jan Šlosar z Polabin před Jiřím Bouškou z Hlinska (oba 6,5/7 bodů, když o pořadí opět rozhodlo až pomocné hodnocení), třetí skončil Tobiáš Komárek ze Svitav a nejlepší dívkou byla Leona Bártová z Moravské Třebové.
Celkové pořadí v obou kategoriích (obsahující už jen registrované hráče !), naleznete ZDE, pořadí starších kategorií bude vyhodnoceno až po poslední kvalifikaci.


Datum poslední aktualizace : 16.03.19 Sekce : Soutěže žáků
Mistrovství ČR mládeže 2019 opět medailové !
Letošní Mistrovství ČR mládeže do 16 let se uskutečnilo ve dnech 9.-16.března 2019 stejně jako v předchozích letech v hotelu Dlouhé stráně v Koutech n/D. a v osmi kategoriích se ho zúčastnilo celkem 255 hráčů včetně 17 našich zástupců.
V kategorii H16 se našim třem zástupcům vůbec nedařilo, když nejlépe se umístil Lukáš Pavlíček z Poličky na 16.místě se ziskem pouhých 4/9 bodů.
V kategorii H14 se ve vyrovnaném startovním poli až po boji do poslední partie zrodila zlatá medaile, o niž se zasloužil Rudolf Jun z Chotěboře se ziskem 6,5/9 - Blahopřejeme !!!, s 50%-ním ziskem skončil na 14.místě Michal Jareš z Polabin.
V kategorii H12 se Karlu Brožkovi z Polabin nepodařilo navázat na loňské vítězství, přesto se ziskem 5,5/9 bodů skončil na pěkném 6.místě.
V kategorii H10 jsme žádného zástupce neměli.
V kategorii D16 získala Soňa Leksová z Ústí n/O. 50% bodů, což jí stačilo pouze na 12.místo.
V kategorii D14 jsme byli zastoupeni šesti (!) dívkami, z nichž Adéla Třasáková z Polabin získala bronzovou medaili se ziskem 6,5/9 bodů - Blahopřejeme !!! Ani ostatní dívky se nedaly zahanbit, když další tři z nich získaly více než 50% - Tereza Radmila Šulcová z Polabin (6.místo - 6 bodů), Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře (8.místo - 5,5 bodu) a Dominika Šmajzrová z Ústí n/O. (18.místo - 5 bodů).
V Kategorii D12 jsme měli 3 zástupkyně, z nichž nejlépe skončila Eliška Vágnerová z Kunvaldu se ziskem 4/9 bodu až na 25 místě.
V kategorii D10 skončila naše jediná zástupkyně Hedvika Kafková z Hlinska i přes zisk 3/9 bodu až na 32.místě.
V doprovodných turnajích startovalo 101 hráčů vč. 12 našinců, z nichž se ve FIDE Openu umístil nejlépe Matěj Kupsa z Poličky na 23.místě se ziskem 4/9 bodu a v Národním Openu skončil Vojtěch Holásek z Ústí n/O. na 2.místě se ziskem 7,5/9 bodů.


Datum poslední aktualizace : 25.02.19 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 3.turnaj
V sobotu 23.února 2019 uspořádal Šachový klub 2222 ŠK Polabiny třetí kvalifikační turnaj mládeže kategorií H/D 14-16, kterého se v prostorách školní jídelny SPŠCH v Pardubicích-Polabinách zúčastnilo celkem 71 hráčů.
V kategorii H/D 14 obsadil první místo Marek Juchelka jen na lepší až druhé pomocné hodnocení před Martinem Stočkem, třetí byla nejlepší z dívek Adéla Třasáková (všichni Polabiny).
V kategorii H/D 16 podle očekávání dominoval Rudolf Jun z Chotěboře se ziskem 7/7, druhý o bod zpět skončil Jan Jiroušek a třetí místo přisoudilo nejlepší pomocné hodnocení Ondřeji Půlpánovi (oba Polabiny), nejlepší dívkou se stala Soňa Leksová z Ústí n/O..
Aktuální pořadí po třech odehraných turnajích ve všech kategoriích je k dispozici ZDE.


Datum poslední aktualizace : 16.02.19 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 3.turnaj
Šachový spolek Železné hory uspořádal v sobotu 16.února 2019 v reprezentačních prostorách Krajského úřadu v Pardubicích třetí kvalifikační turnaj mládeže kategorií H/D 10-12, kterého se v obou kategoriích zúčastnilo celkem 103 hráčů.
V kategorii H/D 10 suverénně zvítězil favorizovaný Vojtěch Starý z Polabin se ziskem 7/7 před Rostislavem Junem z Chotěboře a Iljou Zuchou ze Žamberka (oba 6/7), nejlepší z dívek byla Hana Večeřová z Lanškrouna.
V kategorii H/D 12 rovněž suverénně zvítězil favorizovaný Jiří Bouška z Hlinska se ziskem 6,5/7 před Robertem Junem z Chotěboře a Tomášem Holáskem z Ústí n/O. (oba 5,5/7), nejlepší dívkou byla Leona Bártová z Moravské Třebové.
Průběžné pořadí v obou kategoriích po třech odehraných turnajích naleznete ZDE.


Datum poslední aktualizace : 17.12.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 2.turnaj
Šachový spolek Železné hory uspořádal v sobotu 15.prosince 2018 v reprezentačních prostorách Krajského úřadu v Pardubicích druhý kvalifikační turnaj mládeže kategorií H/D 14-16, kterého se zúčastnilo celkem 67 hráčů a hráček.
V kategorii H/D 14 kralovaly dívky - samostatné vítězství si vybojovala Tereza Radmila Šulcová se ziskem 6,5/7, druhý skončil Marek Juchelka (6/7) a třetí místo jen lepším pomocným hodnocením připadlo Adéle Třásákové (všichni Polabiny) před další dívkou Violou Ruby Pejřimovskou z Chotěboře (obě 5,5/7) !!
V kategorii H/D 16 suverénně zvítězil Rudolf Jun z Chotěboře s plným ziskem 7/7 před Martinem Stočkem 5,5/7 a Karlem Brožkou 5/7 (oba Polabiny), nejlepší dívkou byla Soňa Leksová z Ústí n/O..
Aktuelní pořadí po všech doposud odehraných turnajích je (bude hned po vyhodnocení) zveřejněno ZDE.


Datum poslední aktualizace : 03.12.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 2.turnaj
V sobotu 1.prosince 2018 uspořádal ŠK Ústí n/O. druhý kvalifikační turnaj mládeže kategorií H/D 10-12, kterého se zúčastnilo celkem 82 hráčů z 16 oddílů pardubického kraje.
V kategorii do 10 let exceloval Tobiáš Komárek ze Svitav, který svým soupeřům nedovolil získat ani jedinou remizu, druhé místo s odstupem jednoho bodu získal Jan Hrdlička ze Železných hor a třetí místo ze zástupu pětibodových hráčů připadlo díky nejlepšímu pomocnému hodnocení Jozefu Petríkovi z Litomyšle, z dívek byla nejúspěšnější Hana Večeřová z Lanškrouna.
V kategorii do 12 let zvítězil Jan Šlosar z Polabin se ziskem 6,5/7 a s půlbodovým náskokem před Lukášem Nejedlým z Chotěboře, o další půlbod zpět zůstal třetí Martin Večeř z Lanškrouna a nejlepší dívkou se stala Leona Bártová z Moravské Třebové.
Průběžné pořadí v obou kategoriích po dvou odehraných turnajích naleznete ZDE.


Datum poslední aktualizace : 17.11.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 1.turnaj
V sobotu 17.listopadu 2018 uspořádal ŠK Štefanydes Polička první kvalifikační turnaj mládeže kategorií H/D 14-16, kterého se zúčastnilo celkem 59 hráčů ze12 oddílů.
V kategorii H/D-14 o medailích rozhodlo až pomocné hodnocení u tři hráči se stejným ziskem 6/7, když prvenství získal Martin Stoček z Polabin před Michalem Ďuriančíkem ze Svitav a Markem Juchelkou z Polabin, nejlepší mezi dívkami byla Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře.
V kategorii H/D-16 suverénně zvítězil Jan Jiroušek z Polabin s plným ziskem 7/7, na druhém místě skončila nejlepší z dívek Soňa Leksová s lepším pomocným hodnocením než měl třetí Michal Píše (oba Ústí n/O.).


Datum poslední aktualizace : 10.11.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 1.turnaj
ŠK Svitavy uspořádaly v sobotu 10.listopadu 2018 první kvalifikační turnaj mládeže kategorií H/D 10-12, kterého se zúčastnilo celkem 70 hráčů ze 16 oddílů.
V kategorii do 10 let suverénně zvítězil Jiří Bouška z Hlinska s plným ziskem 7/7 před Tobiášem Komárkem ze Svitav a Rostislavem Junem z Chotěboře, nejlepší dívkou byla Hana Večeřová z Lanškrouna.
V kategorii do 12 let kralovali zástupci Chotěboře, když prvenství si vybojoval Radek Nejedlý, druhý byl Lukáš Nejedlý a třetí skončil Robert Jun (všichni Chotěboř), nejlepší z dívek byla Leona Bártová z Moravské Třebové.


Datum poslední aktualizace : 05.11.18 Sekce : Soutěže žáků
Pozlacené Mistrovství Čech mládeže 2018
Na Mistrovství Čech mládeže 2018 v kategoriích HD 12-16, které se konalo ve dnech 29.října až 3.listopadu 2018 v Harrachově a v hlavních turnajích se ho zúčastnilo celkem 214 hráčů (310 celkem), startovalo rovněž 30 zástupců našeho kraje (51 celkem). A domů se s prázdnou nevrátili - získali dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a vybojovali celkem 6 postupů na Mistrovství ČR mládeže !!
V kategorii HD 16 byly pro naše zástupce medaile nedostupné, ale zato si v ní vybojovali hned 3 postupy na MČR mládeže - Lukáš Pavlíček a Daniel Zeman (oba Polička) a Ondřej Novotný (Hlinsko) za 5, 6 a 8.místo se ziskem 6/9 !!
Medaile cinkaly až v kategorii HD 14 a byly hned tři - zlato bral CM Michal Jareš a stříbro Karel Brožka (oba Polabiny) oba se ziskem 7/9, když o pořadí mezi nimi rozhodlo až pomocné hodnocení. Další zlato připojila Adéla Třasáková (Polabiny) jako nejlepší z dívek se slušným ziskem 5,5/9 ! A navíc další postup na MČR mládeže vybojoval Rudolf Jun z Chotěboře za 5.místo se ziskem 6,5/9.
V nejmladší kategorii HD 12 vyšli naši zástupci naprázdno - nejúspěšnější byl Matěj Kobr z Ústí n/O. na 20.místě se ziskem 5,5/9.
V doprovodných turnajích už šlo jen o 'čest a slávu', přesto se i v nich bojovalo s plným nasazením. Nejúspěšnější z našinců byli vítěz FIDE Openu Pavel Holásek a Vít Holásek (oba Ústí n/O.) na 6.místě Národního Openu.
Všem medailistům a postupujícím Blahopřejeme !!! a přejeme hodně úspěchů i na Mistrovství ČR.


Datum poslední aktualizace : 11.10.18 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS pro sezonu 2018/19 - vyhodnocení
Komise mládeže vyhodnotila nabídky na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS pro sezonu 2018/19 a vybrala pořadatele jednotlivých turnajů.

Datum poslední aktualizace : 13.09.18 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS pro sezonu 2018/19
Komise mládeže vypsala Konkurzy na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS pro sezonu 2018/19 s tím, že nabídky je nutné odeslat
nejpozději do 30.9.2018 !


Datum poslední aktualizace : 30.05.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže 2017/18 - závěrečná zpráva
Souhrnnou zprávu z finale Krajského přeboru mládeže PDŠS 2017/18, které se konalo v Poličce, připravil předseda KM PDŠS Mgr. David Schaffer a přidal k ní i několik fotografií z jeho průběhu.
Ve zprávě jsou rovněž aktualizováni postupující na Mistrovství Čech ve všech kategoriích s přihlédnutím k přímým postupům některých účastníků.


Datum poslední aktualizace : 20.05.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže 2017/18 - finale
Ve dnech 19.-20.května 2018 se v Poličce uskutečnilo finale Krajského přeboru mládeže, kterého se ve čtyřech finalových turnajích a doprovodném Openu zúčastnilo 46 hráčů.
Ve finalových turnajích se hrálo zejména o postup na Mistrovství Čech, přičemž vítězi jednotlivých kategorií se stali : HD-10 Jiří Bouška (Hlinsko), HD-12 Matěj Kobr (Ústí n/O.), HD-14 Adam Švanda (Polička), HD-16 Michal Jareš (Polabiny) a Openu Matěj Kupsa (Lanškroun).


Datum poslední aktualizace : 13.05.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže v rapidu
V sobotu 12.května 2018 se v Mistrovicích uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapidu, kterého se v šesti věkových kategoriích zúčastnilo 138 hráčů ze 17 oddílů.
V kategorii do 10 let kralovali zástupci Chotěboře, když obsadili 4 z prvních pěti míst. Vítězem se stal Radek Nejedlý z Chotěboře s plným počtem 9/9 bodů, druhé místo obsadil Jiří Bouška z Hlinska a třetí skončil Robert Jun z Chotěboře, z dívek byla nejúspěšnější Eliška Vágnerová z Kunvaldu.
Kategorii do 12 let ovládli zástupci Polabin, když první byl Martin Stoček, druhý skončil Marek Juchelka a třetí byl Vít Pilař, nejlepší dívkou se stala Adéla Třasáková (všichni Polabiny).
V kategorii do 14 let hegemonie Polabin pokračovala, když jejich hráči obsadili dokonce všech pět prvních míst. Vítězem se stal Michal Jareš před Karlem Brožkou a Janem Jirouškem (všichni Polabiny), nejlepší z dívek byla Barbora Málková z Lanškrouna.
Kategorie do 16, 18 a 20 let hrály společný turnaj, jehož vítězem se stal Rudolf Jun. Vítězi jednotlivých kategorií se stali : H16 - Rudolf Jun z Chotěboře, D16 - Gabriela Králová ze Zaječic, H18 - Matěj Kupsa z Lanškrouna, D18 - Veronika Šmajzrová z Poličky, H20 - Jakub Cach z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 23.04.18 Sekce : Soutěže žáků
Kvalifikační turnaje KP mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 - závěrečné pořadí
Komise mládeže PDŠS zpracovala závěrečné pořadí kvalifikací Krajského přeboru mládeže 2017/18 ve všech čtyřech kategoriích. Na základě jejich výsledků zpracovala rovněž přehled oprávněných účastníků finalových turnajů (včetně stejného počtu náhradníků), obsahující i stav aktuálně přihlášených hráčů do finalových turnajů.

Datum poslední aktualizace : 14.04.18 Sekce : Soutěže žáků
KP mládeže PDŠS 2018 do 8 let
Součástí Orlické šachovnice, konané v sobotu 14.dubna 2018 v Ústí n/O., byl i Krajský přebor PDŠS mládeže do 8 let, kterého se zúčastnilo 29 nejmladších adeptů královské hry.
O medaile se podělili favorité, když vítězem se stal Vojtěch Starý z Heřmanova Městce s bodovým odstupem před Janem Hrdličkou ze Železných hor a Jiřím Bouškou z Hlinska, z dívek byla nejlepší Hana Večeřová z Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 09.04.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 4.turnaj
Šachový oddíl TJ Lanškroun ve spolupráci s městem Lanškroun uspořádal v sobotu 7.dubna 2018 závěrečný čtvrtý kvalifikační turnaj KP mládeže kategorií H/D 14-16 v sezoně 2017/18, kterého se zúčastnilo celkem 51 hráčů a hráček.
V kategorii do 16 let zvítězil Jan Jiroušek před Kryštofem Liškou a Markem Juchelkou, z dívek byla nejúspěšnější Jitka Pilná (všichni Polabiny).
V kategorii do 14 let zvítězila Adéla Třasáková z Polabin, na druhém místě skončil Jakub Moravec ze Svitav a třetí byl Matěj Kobr z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 28.03.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 4.turnaj
V sobotu 24.března 2018 uspořádal šachový oddíl TJ CHS Chotěboř čtvrtý kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže v kategoriích H/D 10-12, kterého se v obou kategoriích zúčastnilo celkem 55 hráčů.
V kategorii H10se vítězem stal Jiří Bouška z Hlinska jen na lepší pomocné hodnocení před Vojtěchem Starým z Heřmanova Městce, na třetím místě skončil Tobiáš Komárek ze Svitav a z dívek byla nejúspěšnější Kristýna Pařízková ze Železných hor.
V kategorii H/D 12zvítězil Lukáš Nejedlý z Chotěboře opět jen na lepší pomocné hodnocení před Jakubem Váňou z Polabin, třetí byl Jakub Nešpůrek ze Železných hor a nejlepší z dívek byla Leona Bártová z Moravské Třebové.
Závěrečné pořadí po čtyřech kvalifikačních turnajích v obou kategioriích, které je rozhodující pro postup do finalových bojů, naleznete ZDE.


Datum poslední aktualizace : 23.03.18 Sekce : Soutěže žáků
Postupy na Mistrovství Čech mládeže 2018
Komise mládeže ŠSČR zveřejnila statistiku registrovaných mládežníků v českých krajích ke dni 30.6.2017, na jejímž základě stanovila (po jednotlivých kategoriích) počty postupujících z krajů do Mistrovství Čech mládeže pro rok 2018. Pro náš kraj z toho plyne, že z Finale KP mládeže se na Mistrovství Čech kvalifikuje následující počet chlapců: H16 - 5, H14 - 4, H12 - 5 a H10 - 4.
Zaregistrovaní hráči přímo ovlivňují počet postupujících a náš kraj je na předních místech. Při velikosti kraje je to obdivuhodné a klubům pracujícím s mládeží patří velký dík ! Jen u ročníků 2009+ jsme v tzv. lepším středu, takže se nebojte registrovat všechny děti !


Datum poslední aktualizace : 17.03.18 Sekce : Soutěže žáků
Mistrovství ČR mládeže 2018 opět s medailemi !
Ve dnech 10.-17.března 2018 se tradičně v Koutech n/D. konalo Mistrovství ČR mládeže do 16 let spolu s Mistrovstvím juniorů a dorostenců, doplněné FIDE Openem a Národním Openem, jichž se zúčastnilo celkem 323 hráčů. Mezi mládežníky bylo i 18 zástupců našeho kraje (9 chlapců a 9 dívek), kteří vybojovali jednu zlatou a jednu bronzovou medaili !
V kategorii H16 vybojoval samostatné první místo ziskem 7/9 Martin Buločkin z Polabin - Blahopřejeme !!!, v první desítce skončili i pátý Vojtěch Říha z Hlinska a desátý Tomáš Ludvík z Polabin.
V kategorii do 14 let se nejlépe umístil Michal Jareš z Polabin na desátém místě, favorizovanému Rudolfu Junovi z Chotěboři se turnaj vůbec nevydařil.
V kategorii do 12 let jsme měli jediného zástupce Marka Juchelku z Polabin, který skončil mírně za svým nasazením.
V kategorii do 10 let favorizovaný Karel Brožka z Polabin získal bronz za třetí místo - Blahopřejeme !!!, když nečekaně ztratil na startu a v závěru již ztrátu nedohnal.
V kategorii D16 startovalo hned pět našich zástupkyň, z nichž byla nejúspěšnější Lea Rosenbaumová z Polabin na 8.místě, další dívky skončily úměrně svému nasazení.
V kategorii do 14 letstartovala pouze Soňa Leksová z Ústí n/O., jejíž konečné dvanácté místo zhruba odpovídá jejímu nasazení.
V kategorii do 12 let se prezentovaly tři naše hráčky, z nichž nejlépe skončila Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře na nevděčném čtvrtém místě, do desítky se probojovala ještě Adéla Třasáková z Polabin (osmé místo).
V kategorii do 10 let žádná z našich nejmladších dívek nestartovala.
Zajímavostí letošního Mistrovství ČR mládeže byla skutečnost, že vítězové i vítězky všech kategorií pocházeli z různých oddílů/klubů a mezi všemi 24 medailisty bylo jen 5 oddílů úspěšných dvakrát.
V současně probíhajícím Mistrovství ČR juniorů a dorostenců jsme žádného zástupce neměli, ve FIDE Openu se dařilo více těm mladším, v Národním Openu se blýsknul prvním místem Ondřej Novotný z Hlinska a do desítky se vešli ještě Adam Švanda z Poličky na pátém a Matěj Kupsa z Lanškrouna na šestém místě.


Datum poslední aktualizace : 20.02.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 3.turnaj
V sobotu 17.února 2018 uspořádal Šachový spolek Železné hory třetí kvalifikační turnaj mládeže v kategoriích H/D 14-16, kterého se v tanečním sále Domu kultury ve Chvaleticích zúčastnilo celkem 61 dětí ze 12 oddílů.
V kategorii do 14 let suverénně zvítězil Ondřej Půlpán s plným ziskem 7/7 bodů a s náskokem 1,5 bodu před druhým Martinem Stočkem, třetí místo obsadila na lepší pomocné hodnocení Tereza Šulcová před Adélou Třasákovou (všichni Polabiny).
Kategorii do 16 let jednoznačně ovládl Jan Jiroušek se ziskem 6,5/7 před dvojicí mladíků Michal Jareš a Karel Brožka (všichni Polabiny), z dívek se nejvíce dařilo Veronice Holáskové z Ústí n/O..
Průběžné pořadí po všech odehraných třech kolech ve všech kategoriích jsou k dispozici ZDE.


Datum poslední aktualizace : 13.02.18 Sekce : Soutěže žáků
Kvalifikační turnaje KP mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 - průběžné pořadí
Komise mládeže PDŠS zpracovala průběžné pořadí Krajského přeboru mládeže 2017/18 ve všech kategoriích po doposud odehraných kvalifikačních turnajích.

Datum poslední aktualizace : 10.02.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 3.turnaj
V sobotu 10.února 2018 uspořádal 2222 ŠK Polabiny třetí turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12, kterého se zúčastnilo celkem 86 hráčů a hráček.
Kategorii do 10 let ovládli favorité - vítězem se stal Vojtěch Starý z Heřmanova Městce s plným počtem 7 bodů před Rostislavem Junem z Chotěboře, třetí skončil Michal Knízner z Nekoře, mezi dívkami byla nejúspěšnější Kristýna Pařízková ze Železných hor.
V kategorii do 12 let zvítězil rovněž první nasazený Radek Nejedlý z Chotěboře před Martinem Jakubem Peškem z Hlinska a Matějem Kobrem z Ústí n/O., nejlepší z dívek byla Yana Hong z Rapidu Pardubice.


Datum poslední aktualizace : 06.01.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 2.turnaj
V sobotu 6.ledna 2018 pokračovaly ve Svitavách kvalifikační turnaje mládeže PDŠS druhým turnajem kategorií H/D 14-16, kterých se zúčastnilo celkem 68 hráčů.
V kategorii do 14 let stáli na stupních vítězů jen zástupci Polabin, z nichž byl nejlepší Karel Brožka o půl bodu před Martinem Stočkem a nejlepší z dívek Terezou Šulcovou, když i 'bramborová medaile' patřila Polabinám zásluhou Adély Třasákové se stejným počtem bodů.
V kategorii do 16 let se vítězem stal Lukáš Pavlíček z Poličky jen díky lepšímu pomocnému hodnocení před nejlepší z dívek Veronikou Holáskovou z Ústí n/O., třetí místo patřilo Janu Jirouškovi z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 09.12.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - 2.turnaj
Druhý kvalifikační turnaj mládeže PDŠS v kategoriích H/D 10-12 uspořádal v sobotu 9.prosince 2017 ŠK Ústí n/O. za celkové účasti 80 hráčů (vč. několika přespolních) z 15 oddílů.
V kategorií H/D 10 si samostatné vítězství vybojoval Jiří Bouška z Hlinska před Vojtěchem Starým z Heřmanova Městce a 'přespolním' Michalem Dušánkem z Rychnova n/Kn., z dívek byla nejlepší Beata Burešová ze Železných hor.
V kategorií H/D 12 ovládla trojice hráčů se steným počtem bodů, přičemž pomocné hodnocení určilo vítězem Matěje Kobra z Ústí n/O., druhý byl Radek Nejedlý z Chotěboře a třetí skončil Martin Jakub Pešek z Hlinska, mezi dívkami byla nejúspěšnější 'přespolní' Elen Hetfleischová z Rychnova n/Kn. před Leonou Bártovou z Moravské Třebové.


Datum poslední aktualizace : 18.11.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 14-16 - 1.turnaj
První kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 14-16 v sezoně 2017/18 se uskutečnil v sobotu dne 18.listopadu 2017 v Mistrovicích za účasti 68 hráčů ze 13 oddílů.
V kategorii H/D 14 byl nejúspěšnější horký favorit Adam Švanda z Poličky následovaný Adélou Třasákovou z Polabin a Radkem Roubem ze Železných hor.
V kategorii H/D 16 byl první Ondřej Novotný z Hlinska na lepší pomocné hodnocení před Michalem Jarešem z Polabin, třetí místo patří Veronice Holáskové z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 04.11.17 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 -1.turnaj
První kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže kategorií H/D 10-12 v sezoně 2017/18 uspořádaly v sobotu dne 4.listopadu 2017 ŠK Svitavy a SVČ Tramtáryje Svitavy a ve dvou věkových kategoriích se ho zúčastnilo celkem 67 dětí z 11 oddílů.
V kategorii H/D 10 zvítězil Vojtěch Starý z Heřmanova Městce před Jiřím Bouškou z Hlinska a Prokopem Horákem z Polabin, nejlepší z dívek byla Kristýna Pařízková ze Železných hor.
V kategorii H/D 12 se vítězem stal Matěj Kobr z Ústí n/O. před Janem Šlosarem z Polabin a Jakubem Nešpůrkem ze Železných hor, nejlepší dívkou byla Leona Bártová z Moravské Třebové.
Oba vítězové získali přímý postup do finale Krajského přeboru mládeže v příslušných kategoriích.


Datum poslední aktualizace : 28.10.17 Sekce : Soutěže žáků
Mistrovství Čech mládeže 2017 - Medailová smršť a 6 postupů na Mistrovství ČR v kategoriích chlapců !!!
Těžko se hledají jiná slova než která jsou již obsažena v nadpisu pro právě skončené Mistrovství Čech mládeže 2017, které se konalo ve dnech 21.-28.října 2017 v Harrachově. Všechny tři zlaté medaile v chlapeckých kategoriích - H12, H14 i H16, čtvrtá zlatá spolu se stříbrem v kategorii dívek D12 a ještě bronz v kategorii chlapců H14 - tak takovou záplavu cenných kovů jsme v PDŠS ještě nikdy nezažili !!! A dařilo se zejména členům 2222 ŠK Polabiny a TJ CHS Chotěboř.

V nejstarší kategorii H/D 16 na pomocné hodnocení zvítězil Martin Buločkin z Polabin (odchovanec Rychnova n/Kn.), postup na MČR si ze 7.místa vybojoval i Tomáš Ludvík z Polabin.

V kategorii H/D14 dominoval samostatným vítězstvím Rudolf Jun z Chotěboře, kterého doplnil třetím místem Michal Jareš z Polabin (odchovanec Železných hor) a postup na MČR si vybojoval i šestý Adam Josef Ret (opět Polabiny).

Největší medailovou žeň jsme zaznamenali v nejmladší kategorii H/D 12 díky suverénnímu vítězství Karla Brožky z Polabin (odchovanec Zaječic), prvenství Adély Třasákové z Polabin mezi dívkami (12.místo celkem) a stříbru mezi dívkami Violy Ruby Pejřimovské z Chotěboře (celkově na 19.místě), navíc Marek Juchelka z Polabin na 9.místě zaostal za postupem na MČR pouze o pomocné hodnocení !!

V přidruženém FIDE Openu jsme měli tři zástupce, z nichž se nejvíce dařilo ostřílenému matadorovi Pavlovi Holáskovi z Ústí n/O. na třetím místě, ale nezklamal ani mladík Matěj Půlpán z Polabin na 5.místě.

V dalším přidruženém národním Openu se to našinci opět jen hemžilo (a to i v popředí tabulky). Z nich se 'pochlapili' zejména mladíci Jakub Ježek z Mistrovic, Matěj Kupsa z Lanškrouna a Vít Holásek z Ústí n/O. na 2.-4.místě se stejným počtem bodů (7/9) jako vítěz.


Datum poslední aktualizace : 23.10.17 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS pro sezonu 2017/18 - vyhodnocení
Komise mládeže vyhodnotila přihlášky do Konkurzů na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 a zveřejnila přidělená pořadatelství všech soutěží.

Datum poslední aktualizace : 28.09.17 Sekce : Soutěže žáků
Konkurzy KM PDŠS pro sezonu 2017/18
Komise mládeže vypsala Konkurzy na pořadatelství soutěží mládeže PDŠS pro sezonu 2017/18 s tím, že přihlášky je nutné odeslat
nejpozději do 13.10.2017 !



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.