Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.05.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Nemistrovské akce

Datum poslední aktualizace : 21.04.18 Sekce : Nemistrovské akce
O Putovní věž města Lanškrouna - pozvánka
Šachový oddíl TJ Lanškroun pod záštitou města Lanškroun pořádá v sobotu 9.června 2018 tradiční již XXIV.ročník turnaje pro mládež do 19 let 'O Putovní věž města Lanškrouna', který se uskuteční v prostorách Dělnického domu v Lanškrouně.

Datum poslední aktualizace : 14.04.18 Sekce : Nemistrovské akce
Orlická šachovnice 2018
V sobotu 14.dubna 2018 uspořádal ŠK Ústí n/O. již 48.ročník tradičního turnaje mládeže Orlická šachovnice, kterého se zúčastnilo 117 hráčů z 20 oddílů nejen našeho kraje.
Vítězem se stal 'přespolní' Vladislav Martyniuk z Rychnova n/Kn. s půlbodovým náskokem před trojicí Daniel Zeman z Poličky, Michal Jareš z Polabin a Michal Píše, nejlepší z dívek byla Soňa Leksová (oba Ústí n/O.).


Datum poslední aktualizace : 09.04.18 Sekce : Nemistrovské akce
O Velikonočního beránka Kolín
Dalším z velikonočních turnajů mládeže s naší účastí byl turnaj O Velikonočního beránka, hraný v sobotu 7.dubna 2018 v Kolíně. V kategorii mladších startoval také Vojtěch Starý z Heřmanova Městce, který v konkurenci 52 hráčů skončil na čtvrtém místě, čímž potvrdil nejen své nasazení, ale i svou výkonnost.

Datum poslední aktualizace : 07.04.18 Sekce : Nemistrovské akce
Šachový turnaj mládeže Jevíčko 2018
V sobotu 7.dubna 2018 se v Jevíčku uskutečnil Šachový turnaj mládeže, kterého se zúčastnilo 33 hráčů a mezi nimi bylo 18 hráčů z oddílů jihovýchodní části našeho kraje.
Vítězem se stal favorizovaný Matěj Kupsa z Lanškrouna s plným ziskem 7/7 bodů před Jakubem Proboštem z Boskovic a Miroslavem Štulpou ze Svitav, z dívek byla nejúspěšnější Julie Kalousová z Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 07.04.18 Sekce : Nemistrovské akce
O Velikonočního beránka Náměšť n/O.
Dalším z turnajů s naší účastí, hraných v sobotu 7.dubna 2018, byl turnaj O Velikonočního beránka, který se uskutečnil v Náměšti n/O. jako 7.turnaj Velké ceny Vysočiny mládeže v sezoně 2017/18. Mezi 112-ti účastníky bylo i 9 našinců, kteří však domácím sebrali obě první místa - a nejen ta !! Ve starší kategorii zvítězil Robert Jun a na druhém místě skončila VGiola Ruby Pejřimovská, v mladší kategorii patřilo vítězství Robertu Junovi (všichni Chotěboř).

Datum poslední aktualizace : 02.04.18 Sekce : Nemistrovské akce
Turnaj šachových nadějí Frýdek-Místek
Ve dnech 29.března až 2.dubna 2018 uspořádala Beskydská šachová škola ve Frýdku-Místku již 39.ročník Turnaje šachových nadějí, kterého se ve třech věkových kategoriích a současně probíhajícím Openu Pobeskydí zúčastnilo celkem 279 hráčů ze 13 zemí. Po několikaleté neúčasti mezi nimi bylo také 11 hráčů z našeho kraje (převážně z Polabin), kteří si přijeli změřit síly v turnajích s mezinárodní účastí.
V kategorii do 9 let zvítězil Andrey Lebedev z Ruska před Zuzannou Gaszka z Polska a Danielem Juhaňákem z Unichessu Praha, naši zástupci v této kategorii nestartovali.
V kategorii do 12 let se vítězem stal CM Richard Stalmach z BŠS Frýdek-Místek, druhý skončil Adam Hussain a třetí byl Arjun Kolani (oba Anglie), z dívek byla nejlepší Lucie Fizerová z Interchessu Frýdek-Místek a z našich zástupců byl nejúspěšnější Marek Juchelka z Polabin (na 12.místě).
V kategorii do 15 let patřilo prvenství Marku Mičovi z BŠS Frýdek-Místek, druhý byl Aditya Mushi z Anglie a třetí skončil Vladimír Bochnička ze Slovenska, v dívkách byla nejlepší Kristýna Otrubová z ŠK Říčany a z našinců byl nejúspěšnější Adam Švanda z Poličky (5.místo).
Open Pobeskydí ovládl GM Vojtěch Plát z Lysé n/L., druhý byl Maciej Swicarz z Polska a třetí místo získal FM Jakub Rabatin, mezi dívkami byla první Kristýna Laurincová (oba BŠŠ Frýdek-Místek) a z našinců byl nejúspěšnější Ondřej Švanda z Poličky (18.místo).


Datum poslední aktualizace : 29.03.18 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička 2018
Ve čtvrtek 29.března 2018 uspořádal ŠO TJ Štefanydes Polička již 16.ročník tradičního Velikonočního turnaje mládeže, který se konal pod záštitou radního Pardubického kraje p. René Živného a byl finančně podpořen Pardubickým krajem. Ve dvou vypsaných kategoriích se ho zúčastnilo 82 dětí ze 13 oddílů/klubů nejen Pardubického kraje.
V kategorii VT (s LOK <1300) se vítězem mezi čtyřmi hráči se stejným bodovým ziskem 6/7 díky pomocnému hodnocení stal Václav Šafář před Michalem Martínkem (oba Polička) a Michalem Kýrem ze Svitav, z dívek byla nejúspěšnější Ilona Langrová z Poličky.
V kategorii LOK (s LOK >1300) se vítězem stal Matěj Kupsa z Lanškrouna, druhý byl Jiří Píše z Ústí n/O. a třetí skončil Lukáš Pavlíček z Poličky, nejlepší mezi dívkami byla Julie Kalousová z Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 05.03.18 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2018 - 2.turnaj
V sobotu 4.března 2018 pokračoval ve Chvaleticích 6.ročník Chvaletické šachové olympiády druhým turnajem, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 75 hráčů a hráček z 10 oddílů.
V nejmladší kategorii A na prvních místech skončili favorité - první byl Jiří Bouška z Hlinska s plným počtem 7/7 bodů před Vojtěchem Starým z Heřmanova Městce, třetí byl Luboš Jindřišek z Chrudimi a nejlepší z dívek byla Beáta Burešová ze Železných hor.
Ve starší kategorii B skončil na prvním místě Marek Juchelka z Polabin jen na lepší pomocné hodnocení před přespolním Michalem Stejskalem z Hořic v Podkrkonoší, třetí místo si vybojovala nejlepší dívka Adéla Třasáková z Polabin.
V nejstarší kategorii C opět kralovali favorité - první byl Rudolf Jun z Chotěboře před Michalem Jarešem, třetí místo vybojoval Kryštof Liška (oba Polabiny) a nejlepší dívkou se stala Veronika Holásková z Ústí n/O..
Fotogalerie z druhého turnaje je k dispozici ZDE a průběžné celkové pořadí po dvou turnajích naleznete ZDE.


Datum poslední aktualizace : 27.01.18 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2018 - 1.turnaj
V sobotu 27.ledna 2018 byl v Třemošnici zahájen 6.ročník Chvaletické šachové olympiády prvním turnajem, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 72 hráčů a hráček.
V nejmladší kategorii A zvítězil Vojtěch Starý z Heřmanova Městce s plným počtem 7/7 bodů před Jiřím Bouškou z Hlinska a Prokopem Horákem z Polabin, z dívek byla nejúspěšnější Kristýna Pařízková ze Železných hor.
Ve starší kategorii B kralovaly dívky - první byla Adéla Třasáková s plným počtem 7/7 bodů, třetí místo obsadila Tereza Šulcová (obě Polabiny) a na čtvrtém místě skončila Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře, když pouze na druhou příčku pustily nejlepšího z chlapců Marka Juchelku z Polabin !!!
Nejstarší kategorii C...


Datum poslední aktualizace : 04.01.18 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2018 - pozvánka
V prvním pololetí roku 2018 pořádá ŠS Železné hory pod staronovým názvem již 6.ročník Chvaletické šachové olympiády pro žáky do 16 let, který sestává ze tří turnajů a bude se hrát v termínech 27.1.2018 v Třemošnici, 3.3.2018 ve Chvaleticích a 26.5.2018 rovněž ve Chvaleticích.

Datum poslední aktualizace : 23.12.17 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže Svitavy 2017
V sobotu 23.prosince 2017 se ve Svitavách uskutečnil tradiční Vánoční turnaj mládeže v rapidu, kterého se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo 148 hráčů z 26 oddílů šesti krajů !
V nejmladší kategorii A startovalo 49 hráčů, z nich byl nejúspěšnější Radek Nejedlý z Chotěboře před Jiřím Bouškou z Hlinska a Matějem Kobrem z Ústí n/O., nejlepší dívkou byla Marie Vavřínková z Lokomotivy Brno.
Ve starší kategorii B se zúčastnilo 51 startujících a stupně vítězů patřily jen 'přespolním' - vítězem se stal David Barák z Durasu Brno před Janem Kolářem z Mohelnice a Filipem Nezvalem z Durasu Brno, z dívek byla nejúspěšnější Olga Dvořáková z Adamova.
Nejstarší kategorie C byla pro malý počet hráčů spojena s kategorií doprovodu D a startovalo v ní celkem 48 účastníků. Mládež se však vytáhla a obsadila všechna medailová místa - zvítězil Václav Grundman z Ústí n/O. před Rudolfem Junem z Chotěboře a Matějem Půlpánem z Polabin, nejlepší z dívek byla Lucie Ambrožová ze Starého Města.



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.