Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

14.01.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Nemistrovské akce

Datum poslední aktualizace : 22.12.18 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj Svitavy 2018
Tradiční Vánoční turnaj mládeže, který se konal v sobotu 22.prosince 2018 ve Svitavách, si již získal takovou pověst, že se ho letos ve čtyřech kategoriích zúčastnilo plných 167 hráčů a hráček !!
V kategorii A zvítězil Martin Večeř z Lanškrouna jen na lepší pomocné hodnocení před Robertem Junem, třetí byl Rostislav Jun (oba Chotěboř), nejlepší dívkou byla Leona Bártová z Moravské Třebové.
V kategorii B kralovaly dívky - jen na lepší pomocné hodnocení zvítězila Olga Dvořáková z Adamova před Adélou Třasákovou z Polabin, třetí byl nejúspěšnější z chlapců Matěj Kobr z Ústí n/O..
V kategorii C zvítězil Jan Jiroušek z Polabin opět jen na lepší pomocné hodnocení před Jakubem Nešporem z Poličky, třetí byl Jaromír Kolář z Mohelnice, nejúspěšnější z dívek se stala Veronika Holásková z Ústí n/O..
V kategorii D se z vítězství radoval Ondřej Třasák z Bohemie Pardubice následovaný Petrem Jánišem a Václavem Grundmanem (oba Ústí n/O.), jediná dívka Lucie Ambrožová ze Starého Města se mezi chlapci neztratila.


Datum poslední aktualizace : 10.06.18 Sekce : Nemistrovské akce
O Lanškrounskou věž
V sobotu 9.června 2018 se v Lanškrouně uskutečnil již 24.ročník turnaje pro mládež 'O Lanškrounskou věž', kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo 43 hráčů výhradně z východní části kraje.
Mladší kategorie do 13 let se zúčastnilo 30 mládežníků, z nichž se suverénním vítězem (7/7) stal Michal Ďuriančík ze Svitav, na druhém místě skončil Tran Tuan Anh z Ústí n/O. a na třetím místě byl Jakub Sedlák z Lanškrouna, nejlepší z dívek byla Eliška Vágnerová z Kunvaldu.
V kategorii do 19 let nedal nikomu sebemenší šanci (opět 7/7) favorizovaný FM Josef Havelka hrající za Rychnov n/Kn., na druhém místě skončil s dvoubodovým odstupem Matěj Kupsa z Lanškrouna jen na lepší pomocné hodnocení před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O., z dívek byla nejúspěšnější Julie Kalousová z Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 28.05.18 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2018 - závěrečný 3.turnaj
V sobotu 26.května 2018 se ve Chvaleticích uskutečnil závěrečný třetí turnaj Chvaletické šachové olympiády 2018, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo skromných 40 hráčů z osmi oddílů.
V nejmladší kategorii A dominoval favorizovaný Vojtěch Starý z Heřmanova Městce, který se svými soupeři neztratil ani jedinou půlku, nejlepší z dívek byla Kristýna Pařízková ze Železných hor.
V kategorii B zvítězil Radek Roub ze Železných hor až na třetí pomocné hodnocení před Robertem Junem, jedinou dívkou byla Eliška Křivská (oba Chotěboř).
Nejstarší kategorie měla nečekaného vítzěze ve Štěpánu Zvolánkovi z Chotěboře, nejlepší dívkou se stala Soňa Leksová z Ústí n/O..
Vyhodnoceno bylo i pořadí v jednotlivých kategoriích za celý seriál tří turnajů, jejichž vítěze, medailisty i další v pořadí naleznete ZDE a fofografie ze třetího turnaje jsou ZDE.


Datum poslední aktualizace : 14.04.18 Sekce : Nemistrovské akce
Orlická šachovnice 2018
V sobotu 14.dubna 2018 uspořádal ŠK Ústí n/O. již 48.ročník tradičního turnaje mládeže Orlická šachovnice, kterého se zúčastnilo 117 hráčů z 20 oddílů nejen našeho kraje.
Vítězem se stal 'přespolní' Vladislav Martyniuk z Rychnova n/Kn. s půlbodovým náskokem před trojicí Daniel Zeman z Poličky, Michal Jareš z Polabin a Michal Píše, nejlepší z dívek byla Soňa Leksová (oba Ústí n/O.).


Datum poslední aktualizace : 29.03.18 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička 2018
Ve čtvrtek 29.března 2018 uspořádal ŠO TJ Štefanydes Polička již 16.ročník tradičního Velikonočního turnaje mládeže, který se konal pod záštitou radního Pardubického kraje p. René Živného a byl finančně podpořen Pardubickým krajem. Ve dvou vypsaných kategoriích se ho zúčastnilo 82 dětí ze 13 oddílů/klubů nejen Pardubického kraje.
V kategorii VT (s LOK <1300) se vítězem mezi čtyřmi hráči se stejným bodovým ziskem 6/7 díky pomocnému hodnocení stal Václav Šafář před Michalem Martínkem (oba Polička) a Michalem Kýrem ze Svitav, z dívek byla nejúspěšnější Ilona Langrová z Poličky.
V kategorii LOK (s LOK >1300) se vítězem stal Matěj Kupsa z Lanškrouna, druhý byl Jiří Píše z Ústí n/O. a třetí skončil Lukáš Pavlíček z Poličky, nejlepší mezi dívkami byla Julie Kalousová z Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 05.03.18 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2018 - 2.turnaj
V sobotu 4.března 2018 pokračoval ve Chvaleticích 6.ročník Chvaletické šachové olympiády druhým turnajem, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 75 hráčů a hráček z 10 oddílů.
V nejmladší kategorii A na prvních místech skončili favorité - první byl Jiří Bouška z Hlinska s plným počtem 7/7 bodů před Vojtěchem Starým z Heřmanova Městce, třetí byl Luboš Jindřišek z Chrudimi a nejlepší z dívek byla Beáta Burešová ze Železných hor.
Ve starší kategorii B skončil na prvním místě Marek Juchelka z Polabin jen na lepší pomocné hodnocení před přespolním Michalem Stejskalem z Hořic v Podkrkonoší, třetí místo si vybojovala nejlepší dívka Adéla Třasáková z Polabin.
V nejstarší kategorii C opět kralovali favorité - první byl Rudolf Jun z Chotěboře před Michalem Jarešem, třetí místo vybojoval Kryštof Liška (oba Polabiny) a nejlepší dívkou se stala Veronika Holásková z Ústí n/O..
Fotogalerie z druhého turnaje je k dispozici ZDE a průběžné celkové pořadí po dvou turnajích naleznete ZDE.


Datum poslední aktualizace : 27.01.18 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2018 - 1.turnaj
V sobotu 27.ledna 2018 byl v Třemošnici zahájen 6.ročník Chvaletické šachové olympiády prvním turnajem, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 72 hráčů a hráček.
V nejmladší kategorii A zvítězil Vojtěch Starý z Heřmanova Městce s plným počtem 7/7 bodů před Jiřím Bouškou z Hlinska a Prokopem Horákem z Polabin, z dívek byla nejúspěšnější Kristýna Pařízková ze Železných hor.
Ve starší kategorii B kralovaly dívky - první byla Adéla Třasáková s plným počtem 7/7 bodů, třetí místo obsadila Tereza Šulcová (obě Polabiny) a na čtvrtém místě skončila Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře, když pouze na druhou příčku pustily nejlepšího z chlapců Marka Juchelku z Polabin !!!
Nejstarší kategorii C...


Datum poslední aktualizace : 23.12.17 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže Svitavy 2017
V sobotu 23.prosince 2017 se ve Svitavách uskutečnil tradiční Vánoční turnaj mládeže v rapidu, kterého se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo 148 hráčů z 26 oddílů šesti krajů !
V nejmladší kategorii A startovalo 49 hráčů, z nich byl nejúspěšnější Radek Nejedlý z Chotěboře před Jiřím Bouškou z Hlinska a Matějem Kobrem z Ústí n/O., nejlepší dívkou byla Marie Vavřínková z Lokomotivy Brno.
Ve starší kategorii B se zúčastnilo 51 startujících a stupně vítězů patřily jen 'přespolním' - vítězem se stal David Barák z Durasu Brno před Janem Kolářem z Mohelnice a Filipem Nezvalem z Durasu Brno, z dívek byla nejúspěšnější Olga Dvořáková z Adamova.
Nejstarší kategorie C byla pro malý počet hráčů spojena s kategorií doprovodu D a startovalo v ní celkem 48 účastníků. Mládež se však vytáhla a obsadila všechna medailová místa - zvítězil Václav Grundman z Ústí n/O. před Rudolfem Junem z Chotěboře a Matějem Půlpánem z Polabin, nejlepší z dívek byla Lucie Ambrožová ze Starého Města.



Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.