Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.09.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Nemistrovské akce

Datum poslední aktualizace : 10.06.17 Sekce : Nemistrovské akce
O Putovní věž města Lanškrouna
Šachový oddíl TJ Lanškroun uspořádal v sobotu 10.června 2017 již XXIII.ročník tradičního šachového turnaje mládeže do 19 let 'O Putovní pohár města Lanškrouna', kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo skromných 42 hráčů takřka výhradně z východní části našeho kraje.
V kategorii do 13 let zvítězil Matěj Kobr z Ústí n/O. před Michalem Ďuriančíkem ze Svitav, na třetím místě skončila nejlepší dívka Soňa Leksová z Ústí n/O..
V kategorii do19 let zvítězil favorizovaný Matěj Kupsa z Lanškrouna před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O., na třetím místě opět skončila nejlepší z dívek a sice Julie Kalousová z Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 06.05.17 Sekce : Nemistrovské akce
Železnohorská šachová olympiáda 2017 - 3.turnaj
V sobotu 6.května 2017 se v Pardubicích odehrál závěrečný třetí turnaj 'Železnohorské šachové olympiády', kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 68 dětí převážně ze západní části našeho kraje.
V nejmladší kategorii A se suverénním vítězem se ziskem 7/7 stal Jan Šlosar z Polabin, s dvoubodovou ztrátou za vítězem následovali druhý Lukáš Nejedlý a třetí Rostislav Jun (oba Chotěboř), stejný bodový zisk měla i nejlepší dívka Stela Archlebová z Hronova na pátém místě.
Kategorie B měla opět suverénního vítěze se ziskem 7/7 v Martinu Štočkovi z Polabin, s odstupem následovaným druhým Radkem Roubem a třetím Jakubem Nešpůrkem (oba Železné hory), nejlepší z dívek se stala Charlotte Jindřišková z Chrudimi na devátém místě.
Vítězkou nejstarší kategorie C se na lepší pomocné hodnocení stala Veronika Šmajzrová z Ústí n/O. před Janem Jirouškem z Polabin a třetí místo obsadil Jan Chvojka z Chrudimi.
Celkové výsledky seriálu všech tří turnajů Železnohorské šachové olympiády 2017 naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 22.04.17 Sekce : Nemistrovské akce
Železnohorská šachová olympiáda 2017 - 2.turnaj
V sobotu 22.dubna 2017 pokračovala v Pardubicích 'Železnohorská šachová olympiáda' 2.turnajem, kterého se i přes souběh s ligovými soutěžemi mládeže a dalšími turnaji zúčastnilo 76 hráčů.
V nejmladší kategorii A zvítězil Vojtěch Starý z Heřmanova Městce před Jaroslavem Paďoukem ze Železných hor a Jiřím Bouškou z Hlinska, nejlepší z dívek byla Yana Hong z Rapidu Pardubice.
V kategorii B nedal nikomu šanci přespolní Jáchym Kulhánek z Hořic a obsadil první místo s bodovým náskokem před Matějem Kobrem z Ústí n/O. a Radkem Nejedlým z Chotěboře, nejlepší z dívek Charlotte Jindřišková z Chrudimi nechala za sebou nejen všechny zkušenější dívky, ale celkovým čtvrtým místem atakovala i medailové pozice !
Nejstarší kategorii C plně ovládli favorizovaní hráči Ústí n/O. v pořadí Jiří Píše, Veronika Šmajzrová a Vojtěch Holásek, vytáhla se i Gabriela Králová ze Zaječic umístěním na celkovém čtvrtém místě.
Celkové pořadí po dvou odehraných turnajích naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 13.04.17 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička
Ve čtvrtek 13.dubna 2017 se v Poličce uskutečnil 15.ročník Velikonočního tunaje mládeže, kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo 53 hráčů nejen z našeho kraje.
V kategorii LOK zvítězil Matěj Kupsa z Lanškrouna před bratry Vítem a Vojtěchem Holáskovými, z dívek byla nejlepší Veronika Šmajzrová (všichni Ústí n/O.).
V kategorii VT se vítězem stal Vojtěch Horák z Lanškrouna před Václavem Tillem z Rychnova n/Kn. a Bohuslavem Duškem z Kunvaldu, nejlepší z dívek byla Ilona Langrová z Poličky.


Datum poslední aktualizace : 18.03.17 Sekce : Nemistrovské akce
Železnohorská šachová olympiáda 2017 - 1.turnaj
Na novém místě (ve školní jídelně ZŠ Štefanikova v Pardubicích) zahájil v sobotu 18.března 2017 prvním turnajem již pátý ročník Železnohorské (dříve Chvaletické) šachové olympiády mládeže za účasti 110 hráčů nejen z našeho kraje.
V nejmladší kategorii A se o medaile rozdělila trojice hráčů se ziskem 6 bodů v pořadí Rostislav Jun z Chotěboře, Vojtěch Starý z Heřmanova Městce a Lukáš Nejedlý z Chotěboře, nejlepší z dívek byla Yana Hong z Rapidu Pardubice.
V prostřední kategorii B zvítězil přespolní Michal Stejskal z Hořic v P. před Adamem Josefem Retem z Polabin a dalším přespolním Jáchymem Kulhánkem z Hořic v P., nejlepší dívkou se stala Eliška Stárková z Přelouče.
V nejstarší kategorii C byl první Jiří Píše z Ústí n/O., druhý skončil Daniel Zeman z Poličky a třetí byl Vojtěch Holásek z Ústí n/O., mezi dívkami byla nejúspěšnější Gabriela Králová ze Zaječic.


Datum poslední aktualizace : 28.01.17 Sekce : Nemistrovské akce
O Lichnickou věž 2017
V sobotu 28.ledna 2017 se v Třemošnici uskutečnil 1.ročník turnaje mládeže v rapidu 'O Lichnickou věž', kterého se zúčastnilo celkem 45 hráčů z 10 oddílů. Vzhledem k nízkému počtu hráčů v některých z vypsaných kategoriích a jejich nevyrovnanému ratingu se turnaj odehrál v jediné skupině tzv. zrychleným způsobem s vyhodnocením nejúspěšnějších jednotlivců v jednotlivých kategoriích.
V nejstarší kategorii A zvítězil Petr Klabeneš z Chotěboře před Ilonou Langrovou z Poličky a Mirou Maňákovou ze Železných hor.
V kategorii B se nejvíce dařilo Rudolfu Junovi z Chotěboře, následovanému Adamem Hlínou ze Železných hor a Markem Blahou ze Zábřehu, dívky se neúčastnily.
V kategorii C se vítězem stal Lukáš Blaha ze Zábřehu před Violou Pejřimovskou a Tadeášem Pejřimovským (oba Chotěboř).
Nejmladší kategorii D ovládli Chotěbořští zástupci v pořadí Robert Jun, Petr Bělohlávek a Lukáš Nejedlý, z dívek byla nejlepší Daniela Palečková z Třemošnice.


Datum poslední aktualizace : 26.12.16 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj Svitavy
V pátek 23.prosince 2016 se ve Svitavách uskutečnil Vánoční turnaj v šachu, kterého se ve čtyřech kategoriích zúčastniho celkem 138 hráčů z 29 oddílů.
V kategorii A+D se vítězem stal FM Josef Havelka z Rychnova n/Kn. jen na pomocné hodnocení před FM Jakubem Půlpánem z Rapidu Pardubice, třetí skončil Ondřej Třasák z Bohemie Pardubice a nejlepší ženou se stala Lucie Ambrožová ze Starého Města.
V kategorii B zvítězil Rudolf Jun před Petrem Klabenešem (oba Chotěboř) a Kamilem Khadashem (Loko Brno), nejlepší dívkou se stala Olga Dvořáková z Adamova.
V nejmladší kategorii C se suverénním vítězem stal Matěj Kobr z Ústí n/O. s plným ziskem 7/7 (!) před Karlem Brožkou a Adélou Třasákovou (oba Polabiny).


Datum poslední aktualizace : 24.11.16 Sekce : Nemistrovské akce
Hlinecký dvojpěšec 2016
V sobotu 12.listopadu 2016 uspořádal Šachový oddíl Hlinsko 5.ročník přátelského šachového turnaje dvojic, kterého se zúčastnilo 11 dvojic výhradně místních šachistů. Vítězství patřilo dvojici Z.Roušar + O.Novotný, druzí byli L.Janda + J.Šulc a třetí místo obsadili J.Indrová + M.Klapka.


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.