Internet Explorer 5.0

Ostatní akce v kraji

Datum poslední aktualizace : 31.03.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 31.března 2018 uspořádal šachový oddíl TJ Sokol Městečko Trnávka již 34.ročník Velikonočního bleskového turnaje, kterého se zúčastnilo 94 hráčů z 32 oddílů 5-ti krajů.
V šestnáctikolovém turnaji byl bezpečně první FM František Vrána ze Starého Města se ziskem 14,5/16 před FM Petrem Červeným z Poličky (13/16) a FM Alešem Jedličkou z Polabin (12/16), nejúspěšnější ženou byla Zdeňka Vránová ze Starého Města (9/16).

Datum poslední aktualizace : 19.03.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2018 - pozvánka
TJ ŠO + DDM Chrudim pořádá v sobotu 19.května 2018 další ročník šachového turnaje s netradičním hracím tempem 'Chrudimský RABL', který se bude hrát v prostorách Herny ŠO v Chrudimi (Čs. partyzánů 13).

Datum poslední aktualizace : 26.02.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska - pozvánka
Dům dětí a mládeže a Šachový oddíl Hlinsko pořádají v úterý 8.května 2018 XIX.ročník bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska', který se uskuteční v hrací místnosti DDM Hlinsko (vedle OD Lidl).

Datum poslední aktualizace : 12.02.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2018 - pozvánka
V sobotu 28.dubna 2018 pořádá 2222 ŠK Polabiny již 15.ročník turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', který se uskuteční na palubě výletní lodi Arnošt z Pardubic, kotvící na Labi v blízkosti zimního stadionu v Pardubicích.

Datum poslední aktualizace : 01.01.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše 2017
Poslední šachovou akcí roku 2017 na území pardubického kraje byl 12.ročník Memoriálu Jirky Pavliše v rapidu, který v sobotu 30.prosince 2017 uspořádal ŠO TJ Sokol Krouna v Kulturním domě v Oldříši za účasti 76 hráčů z 23 oddílů.
První místo obsadil Vojtěch Říha z Hlinska, který odsunul na druhé místo favorizovaného FM Jiřího Tůmu z Chotěboře jen díky lepšímu (ale až třetímu !) pomocnému hodnocení, na třetím místě skončil Josef Vařejčko ze Zaječic, nejlepší ženou byla Věra Profousová z pořadatelské Krouny a nejlepšími seniory byli Josef Vařejčko (S50) a Jiří Hájek (S65) - oba ze Zaječic. Na turnaji se významně prosadila i mládež - vítězný Vojtěch Říha je ještě dorostencem a na 15.místě skončil nejlepší z žáků, teprve desetiletý Karel Brožka ml. z Polabin !

Datum poslední aktualizace : 26.12.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský vánoční RABL 2017
Pouhých 15 účastníků na startu Chrudimského vánočního RABLu způsobilo, že formát turnaje musel být změněn na jednokolový bleskový turnaj Bronštejnovým tempem 5 min + 3 sec/tah a vítězem se stal Lukáš Starý z Heřmanova Městce před Bohuslavem Kokešem z Chrudimi a Tomášem Trhalem z Vysokého Mýta. K pohodové domácí atmosféře turnaje přispěly i vánoční dršťková polévka a vynikající guláš.

Datum poslední aktualizace : 25.11.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj Járy Masopusta 2017
TJ Sokol Mistrovice uspořádal v sobotu 25.listopadu 2017 jubilejní 20.ročník Turnaje Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 65 hráčů z 23 oddílů.
Prvenství patřilo favorizovanému FM Marianu Sabolovi z Vysokého místa, druhý skončil Jaroslav Buráň z Vlčnova a třetí místo si vybojoval Martin Nehyba ze Skaličky, nejlepší ženou byla Soňa Leksová z Ústí n/O..

Listopádí Břehy 2017
V sobotu 25.listopadu 2017 uspořádal TJ Sokol Břehy již 3.ročník šachového turnaje v rapidu 'Šachové listopádí Břehy', kterého se zúžastnilo symbolických 64 hráčů ze 13 oddílů a 4 krajů.
Samostatné první místo si vybojoval Oldřich Kastner z Bohemie Pardubice před Lubomírem Šilarem ze Železných hor a Lukášem Starým z Heřmanova Městce, mezi žáky byl nejlepší Radek Roub ze Železných hor.

Datum poslední aktualizace : 17.11.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Hlinecký dvojpěšec 2017
V pátek 17.listopadu 2017 se v Hlinsku uskutečnil 6.ročník přátelského turnaje dvojic s názvem Hlinecký dvojpěšec za účasti 15-ti převážně domácích dvojic. Vítězství si vybojovaly Dětičky těsně před Davidem a Goliášem, na třetím místě skončil konglomerát (R)B+Š.

Datum poslední aktualizace : 23.09.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2017
V sobotu 23.září 2017 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny 19.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, kterého se v Kuněticích zúčastnilo 75 hráčů z 22 oddílů pěti krajů.
Vítězem se stal favorizovaný Josef Vařejčko ze Zaječic před nestárnoucím FM Jaroslavem Mojžíšem z Polabin a Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta. Mezi účastníky bylo i 19 mládežníků a ti o sobě dali náležitě vědět - nejlépe z nich skončil Karel Brožka z Polabin (8.místo, 44 nasazený), největším 'skokanem' se stal Peter Petrík z Litomyšle (21.místo, 73 nasazený) a mezi dospělými se neztratily ani dívky - nejlepší z nich byla Adéla Třasáková z Polabin (40.místo, 68 nasazená) !!

Datum poslední aktualizace : 03.09.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2017
V sobotu 2.září 2017 uspořádal ŠO TJ Jablonné n/O. 8.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který v důsledku generální opravy tradičního hotelu U Dubu našel útočiště ve spolupráci s ŠO TJ Mistrovice v tělocvičně hostince U Novotnů v nedalekých Mistrovicích.
Turnaj sice oproti předchozím dvěma ročníkům poněkud ztratil na kvantitě i kvalitě, přesto se ho však zúčastnilo 93 hráčů z 30 oddílů v čele s jedním IM a 3 FM.
Vítězem se stal favorizovaný IM Pavel Šimáček ze Zikudy Turnov před Martinem Šmajzrem z Ústí n/O. a Lubomírem Šilarem ze Železných hor, z žen byla nejúspěšnější Zdeňka Vránová ze Starého Města na 12.místě a nejlepším seniorem nad 65 let byl František Navrátil z Polabin na 10.místě. Příjemným překvapením bylo 9.místo nejlepšího juniora/dorostence/žáka Michaela Kureše z Lokomotivy Brno !

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.