Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.09.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Ostatní akce v kraji

Datum poslední aktualizace : 18.09.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2017 - pozvánka
2222 ŠK Polabiny připomíná ev. zájemcům, že již tuto sobotu 23.září 2017 pořádá 19.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, který se tentokrát uskuteční v prostorách Penzionu U přívozu v Kuněticích.

Datum poslední aktualizace : 03.09.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2017
V sobotu 2.září 2017 uspořádal ŠO TJ Jablonné n/O. 8.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který v důsledku generální opravy tradičního hotelu U Dubu našel útočiště ve spolupráci s ŠO TJ Mistrovice v tělocvičně hostince U Novotnů v nedalekých Mistrovicích.
Turnaj sice oproti předchozím dvěma ročníkům poněkud ztratil na kvantitě i kvalitě, přesto se ho však zúčastnilo 93 hráčů z 30 oddílů v čele s jedním IM a 3 FM.
Vítězem se stal favorizovaný IM Pavel Šimáček ze Zikudy Turnov před Martinem Šmajzrem z Ústí n/O. a Lubomírem Šilarem ze Železných hor, z žen byla nejúspěšnější Zdeňka Vránová ze Starého Města na 12.místě a nejlepším seniorem nad 65 let byl František Navrátil z Polabin na 10.místě. Příjemným překvapením bylo 9.místo nejlepšího juniora/dorostence/žáka Michaela Kureše z Lokomotivy Brno !


Datum poslední aktualizace : 30.07.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2017 - hlavní turnaje
V sobotu 29.července 2017 skončil festival Czech Open 2017 partiemi posledního devátého kola všech čtyř hlavních turnajů 28.ročníku, kterých se zúčastnilo celkem 1116 hráčů z 51 zemí - včetně 299 hráčů z celé ČR, z nichž 67 bylo z pardubického kraje. A naši zástupci se v nich rozhodně neztratili, když v těchto turnajích vybojovali 1x absolutní první místo, 1x absolutní třetí místo a k tomu ještě 2x první místo, 1x druhé místo a 3x třetí místo mezi zúčastněnými hráči ČR !!!

V turnaji A zvítězil naprosto nečekaně (ale zcela zaslouženě) GM Jan Krejčí z Lysé n/L., když v prvních dvou kolech pouze remizoval aby pak dalším sedmi soupeřům nedovolil už ani jedinou remizu !! V desítce nejlepších z hráčů ČR figurovali ještě GM Vlastimil Babula na 5.místě a GM Viktor Láznička (oba Nový Bor) na 8.místě, nejlepším z našinců byl FM Jakub Půlpán (Polabiny) na 48.místě.

V turnaji B dominovali cizinci, nejlepší z ČR byl Štěpán Tichý z Karlových Var, ale třetí místo z hráčů ČR už patřilo Tomáši Ludvíkovi z Polabin (celkově 16.místo).

Turnaj C měl zahraničního vítěze, ale bronz za celkové třetí místo bral Michal Jareš ze Železných hor, který byl se startovním čísle 97 (!!) také nejlepším hráčem z ČR !! Také další medaile mezi hráči ČR patřily našim zástupcům - druhý byl Josef Kourek z Polabin (celkově 8.místo) a třetí Jan Švub z Lanškrouna (celkově 14.místo).

Turnaj D přinesl do našeho kraje dokonce celkové zlato zásluhou Jakuba Joukla z Rapidu Pardubice (samozřejmě byl také první z hráčů ČR), což zvýraznilo i třetí místo Marka Juchelky z Polabin mezi hráči ČR (celkově 7.místo) !!


Datum poslední aktualizace : 29.07.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2017 - doprovodné soutěže
Také v letošním roce byl šachový festival Czech Open 2017 kromě hlavních turnajů obohacen celou řadou doprovodných turnajů, které se konaly většinou v dopoledních hodinách a umožňovaly tak zapojení dalších hráčů resp. rozšířily možnosti vyžití šachovým 'fanatikům'.

Datum poslední aktualizace : 20.07.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2017 - soutěže jednotlivců v rapidu
Ve dnech 13.-14.července 2017 se v Pardubické hokejové hale v rámci festivalu Czech Open 2017 odehrály tři otevřené turnaje jednotlivců v rapidu. Celková účast 461 hráčů byla podobná té loňské a stejně jako loni v nich nebyla nouze o překvapení.
V Otevřeném Mistrovství ČR jednotlivců (turnaj G1) zvítězil IM Roven Vogel (GER, 28 nasazený) jen na pomocné hodnocení před GM Sergejem Movesianem (ARM, 1) a třetím byl Sayantan Das (IND, 43), nejlepším českým hráčem byl IM Vojtěch Plát na 7 místě a z osmi našich zástupců se nejvýše umístil FM Jakub Půlpán na 66 místě.
Také ve výkonnostním turnaji G2 obsadili stupně vítězů jen zahraniční hráči - první byl Kristian Boehning (GER, 26), druhý byl Valeryi Shemiakin (UKR, 4) a třetí byl Alexandr Igumnov (RUS, 29), nejlepší český hráč Filip Holý obsadil 7 místo a nejlepší zástupce pardubického kraje Bohuslav Kokeš skončil na 18 místě.
Teprve v amatérském turnaji G3 stál na stupních vítězů i český hráč - za vítězným Leonidem Vinokurem (RUS, 18) skončil na druhém místě Barnabáš Školoud (174 nasazený !!!) a třetí místo získala Agata Dwilewicz (POL, 1), nejlepší z našich zástupců Karel Brožka obsadil 11 místo.


Datum poslední aktualizace : 16.07.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2017 - soutěže družstev
Zahajovací soutěž 28.ročníku šachového festivalu Czech Open (Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev) každoročně přitahuje na start stále větší počet soutěžících a letos se jí ve dnech 13.-16.7.2017 zúčastnilo rekordních 131 družstev s 660 aktivními hráči. Co však soutěži přibylo na kvantitě, o to jí zase ubylo na kvalitě (jak českých tak zahraničních družstev).
Vítězem v extrémně vyrovnané soutěži (a současně i Mistrem ČR) se opět stali hráči Zikudy Turnov A před zahraničními družstvy IMENITNI (Slovinsko) a WITH NO MERCY (Ukrajina), stříbro v MČR patří Lysé n/L. A a bronz juniorům OAZY Praha.
Z našich 16 zástupců se nejvíce dařilo Bohemii Pardubice A, ostatní zřejmě střídají pocity spokojenosti s nespokojeností. Co je však zarážející, je ignorovaní této soutěže ze strany největšího oddílu v kraji 2222 ŠK Polabiny, které budou v příští sezoně hrát nejen 1 a 2 ligu, ale po převodu soutěže z Rapidu Pardubice i Extraligu ŠSČR !


Datum poslední aktualizace : 20.05.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL
TJ ŠO + DDM Chrudim uspořádal v sobotu 20.května 2017 další ročník šachového turnaje s netradičním hracím tempem 'Chrudimský RABL', kterého se zúčastnilo 20 hráčů.
Vítězem se stal FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před Josefem Vařejčkem ze Zaječic a Bohuslavem Kokešem z Chrudimě, nejlepší ženou byla Gabriela Králová ze Zaječic.


Datum poslední aktualizace : 06.05.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
O pohár města Hlinska v bleskové hře
V sobotu dne 6.května 2017 se v Hlinsku uskutečnil tradiční již XVIII.ročník bleskového turnaje 'O pohár města Hlinska', kterého se zúčastnilo 39 hráčů.
Prvenství, o něž hrálo ve finalové skupině A 15 hráčů, si vybojoval Jiří Gregor z Neratovic před druhým Pavlem Daňkem z Bohemie Pardubice a třetím Jindřichem Melichem z Pankráce Praha.


Datum poslední aktualizace : 29.04.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2017
V sobotu 29.dubna 2017 se v Pardubicích na palubě výletní lodi Arnošt z Pardubic uskutečnil již 14.ročník šachového turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', kterého se zúčastnilo 72 hráčů.
Vítězem se stal FM Aleš Jedlička z pořadajících Polabin s bodovým odstupem před dvojicí Michal Horáček a Pavel Mudruňka (oba Bohemia Pardubice), nejlepší ženou byla WFM Hana Modrová z Bohemians Praha.


Datum poslední aktualizace : 15.04.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 15.dubna 2017 se do Městečka Trnávka sjelo 98 hráčů na 33.ročník Bleskového turnaje.
Vítězem šestnáctikolového turnaje se stal FM Marian Sabol z Vysokého Mýta s bezpečným odstupem 1,5 bodu před druhým FM Františkem Vránou ze Starého Města, třetí místo obsadil Pavel Hrubeš z Lanškrouna a mezi muži se neztratila ani nejlepší žena Zdeňka Vránová ze Starého Města.


Datum poslední aktualizace : 26.11.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta 2016
V sobotu 26.listopadu 2016 dr v Mistrovicích udkutečnil již 19 ročník Memoriálu Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 56 hráčů z 19 odddílů nejen našeho kraje.
V turnaji se nejvýše umístili favorizovaní Mistři FIDE Marian Sabol z Vysokého Mýta na prvním a Petr Kačírek z Rychnova n/Kn. na druhém místě, třetí příčka patřila Jaroslavu Volfovi a nejlepší ženou se stala Kateřina Šmajzrová (oba Ústí n/O.) na 15.místě.


Datum poslední aktualizace : 19.11.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Listopádí Břehy 2016
V sobotu 19.listopadu 2016 se ve Břehách u Přelouče uskutečnil 2.ročník turnaje 'Listopádí Břehy', kterého se zúčastnilo 39 hráčů nejrůznější výkonnosti i věku ze 7 klubů nejen našeho kraje. V turnaji, hraném premierově švýcarským zrychleným systémem na 9 kol (nutícím favority hrát už od prvního kola naplno a současně šetřícím nejslabší hráče od 'zbytečného soupeření' s nesrovnatelně silnějšími soupeři), se prosadili favorité - zvítězil Pavel Hrubeš z Lanškrouna jen o lepší pomocné hodnocení před Lubomírem Šilarem ze Železných hor, třetí místo obsadil Roman Solil z Lanškrouna a turnaje se úspěšně zúčastnila i jediná žena Jitka Lorencová z Letohradu.

Datum poslední aktualizace : 24.09.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2016
V sobotu 24.září 2016 uspořádal 2222 ŠK Polabiny 18.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, kterého se v Chotči i přes konkurenci MČR družstev v rapidu a dalších turnajů jednotlivců zúčastnilo 80 hráčů z 24 klubů.
Vítězem se stal FM Josef Havelka z Rychnova n/Kn. před nestárnoucím FM Jaroslavem Mojžíšem z Polabin a Romanem Solilem z Lanškrouna, nejlepší ženou byla WFM Hana Modrová z Bohemians Praha a potěšitelný byl nástup mládí na přední pozice.


Datum poslední aktualizace : 04.09.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2016
V sobotu 3.září 2016 se v Jablonném n/O. uskutečnil 7.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího za účasti 103 hráčů z 36 oddílů, mezi nimiž bylo 5 IM a 6 FM !
Vítězem se stal IM Lukáš Černoušek z Unichessu Praha jen na pomocné hodnocení před IM Pavlem Šimáčkem ze Zikudy Turnov a třetí místo obsadil loňský vítěz FM Jakub Půlpán z Rapidu Pardubice, z žen byla nejúspěšnější Jana Zpěváková ze Starého Města a nejlepším seniorem se stal IM Serguei Vesselovsky z BŠŠ Frýdek-Místek.Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.