Internet Explorer 5.0

Ostatní zajímavosti

Datum poslední aktualizace : 06.11.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Příspěvek k 1.turnaji mládeže kategorií 10-12
Nad účastí nejmladší mládeže PDŠS na první kvalifikaci kategorií H/D 10-12 se jako nezávislý pozorovatel zamyslel pan Pavel Štoček a požádal o předání jeho názoru na ni také širší šachové veřejnosti.

Datum poslední aktualizace : 08.10.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství světa mládeže kat. 14-18 let
Mezi ostatními zářijovými turnaji poněkud uniklo pozornosti Mistrovství světa mládeže kategorií H+D 14-18, které se konalo ve dnech 17.-26.září 2017 v Uruguajském Montevideu za účasti 7 českých hráčů vč. našeho Ondřeje Švandy z Poličky.
Ani tyto kategorie ve srovnání s ostatními hráči obdobných kategorií ve světovém měřítku ničím neoslnily - na medaile nedosáhl nikdo a nejlepší šesté místo IM Nguyen Thai Van Dana resp. 16.místo WFM Nely Pýchové nebo 18.místo Daniela Kožúška (ostatní hráči ČR skončili až ve třetí desítce) nelze hodnotit jako nějaký významný úspěch.

Datum poslední aktualizace : 24.09.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR družstev 2017 v rapidu a blesku
Ve dnech 23. a 24.září 2017 se v Liberci uskutečnila hned dvě Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev - v rapidu a v blesku.
Sobotního Mistrovství ČR družstev v rapidu se zúčastnilo 40 družstev a vítězem se stala Zikuda Turnov A před Bohemians Praha A a Oazou Praha, jediný náš účastník Štefanydes Polička skončil na 13.místě.
Nedělního Mistrovství ČR družstev v blesku se zúčastnilo už pouze 26 družstev, z nichž nejúspěšnější byli opět hráči Zikudy Turnov A, loňské stříbro obhájily také naše Polabiny a bronz braly QCC České Budějovice, druhý náš zástupce Štefanydes Polička obsadil 18.místo.

Datum poslední aktualizace : 14.09.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
Přestupy členů PDŠS k 31.8.2017
Organizační komise ŠSČR dne 11.září 2017 zveřejnila seznam uskutečněných a schválených přestupů pro rok 2017, podle něhož se to v našem kraji týká celkem 34 hráčů. Plná polovina z přestupů (17) jde na vrub Polabin zejména v důsledku převzetí Extraligy od Rapidu Pardubice (v této souvislosti je zajímavý také přehled o schváleném hostování cizinců).

Datum poslední aktualizace : 03.09.17 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Pohár města Říčany 2017
V sobotu 2.září 2017 byl v Říčanech ukončen osmidenní šachový turnaj O Pohár města Říčany, kterého se ve dvou skupinách zúčastnilo celkem 156 hráčů z 53 oddílů zejména středočeského kraje.
Turnaje se zúčastnila také čtyřčlenná výprava hráčů pardubických Polabin a vedla si velice úspěšně - vítězem A turnaje se stal FM Jakub Půlpán, druhý skončil FM Michal Novotný a v tlačenici se neztratili ani mládežníci Tomáš Ludvík a Eva Rosenbaumová.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.