Internet Explorer 5.0

Přebory škol

Datum poslední aktualizace : 22.06.17 Sekce : Přebory škol
Mistrovství ČR školních týmů 2017
Ve dnech 20.-21.června 2017 se ve Zlíně již podruhé konalo Celostátní finale čtyřčlenných družstev škol ve všech třech kategoriích - 1.-5.tříd, 6.-9.tříd a středních škol. Každý kraj mohl mít (kromě ev. divokých karet) v každé kategorii po dvou zástupcích, náš kraj však měl o dva zástupce víc. Jak je to možné ? Z kraje Vysočina se do Celostátního finale kategorie 1.-5.tříd probojovala hned dvě (!!) družstva z Chotěboře, tvořená výhradně z hráčů registrovaných v PDŠS a v soutěžích jednotlivců startujících pod jeho hlavičkou. Ani tato skutečnost nám však letos žádnou medaili ani výraznější úspěch nepřinesla.
V kategorii 1.-5.tříd s velkým odstupem zvítězila až 10 nasazená 1.ZŠ Frýdek-Místek, naše družstva skončila většinou ve druhé polovině tabulky (až 13.místo ZŠ Smetanova Chotěboř je zklamáním, příjemným překvapením je naopak nečekané 19.místo ZŠ Štefanikova Pardubice).
V kategorii 6.-9.tříd bylo nejúspěšnější Gymnazium Jírovcova Č.Budějovice, naše Gymnazia Pardubice i Polička skončila cca podle nasazení (sice na pěkném 6. resp. 7.místě, ale na víc to nestačilo).
Ani v kategorii středních škol to nebyla žádná sláva. Zvítězilo Gymnazium P.Bezruče Frýdek-Místek, naše Gymnazia Lanškroun a Ústí n/O. sice také nepropadla (získala hezké 5. resp. 11.místo), ale opět jen splnila očekávání.

Datum poslední aktualizace : 11.01.17 Sekce : Přebory škol
Krajské finale Přeboru škol PDŠS
V úterý 10.ledna 2017 se ve Svitavách uskutečnilo Krajské kolo Přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategoriích 1.-5. tříd, 6.-9. tříd i středních škol za účasti celkem 27 družstev.
V kategorii 1.-5. tříd zvítězilo družstvo ZŠ Felberova Svitavy před ZŠ Štefánikova Pardubice, třetí s minimálním odstupem skončili zástupci ZŠ Masarykova Klášterec n/O..
V kategorii 6.-9. tříd zvítězilo družstvo Gymnazia Pardubice před Gymnaziem Polička, třetí místo obsadilo Gymnazium K.V.Raise Hlinsko.
V kategorii středních škol a učilišť byli nejúspěšnější zástupci Gymnazia Lanškroun před Gymnaziem Ústí n/O., třetí skončilo družstvo Gymnazia Polička.
První dvě družstva ve všech kategoriích si vybojovala postup do celostátního finale Přeboru škol.

Datum poslední aktualizace : 04.01.17 Sekce : Přebory škol
Přebor škol - seznam postupujících do krajského finale
KM PDŠS zveřejnila seznam škol, jejichž družstva postupují do Krajského finale kategorií 1.-5.tříd a 6.-9.tříd, které se bude hrát 10.ledna 2017 ve Svitavách.

Datum poslední aktualizace : 15.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol - účastníci krajského finale
KM PDŠS doplnila účastníky Krajského kola Přeborů škol v kategoriích 1.-5. tříd ZŠ a 6.-9. tříd ZŠ (vč. odp. tříd víceletých gymnazií), když k vítězům Okresních kol přiřadila ještě další postupující podle celkové účasti a kvality v nich.

Přebor škol okresu Pardubice kategorie 6.-9. tříd
Ve středu 14.prosince 2016 se v Pardubicích uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol družstev kategorie 6.-9.tříd ZŠ + odpovídajících ročníků víceletých gymnazií, kterého se zúčastnilo pouze 5 družstev. Prvenství si suverénně vybojovalo družstvo Gymnazia Dašická, když svým soupeřům nepovolilo získat ani jedinou remizu, druhé místo obsadilo družstvo ŽS Polabiny 1 a třetí skončilo družstvo ZŠ Štefanikova (všichni Pardubice).

Datum poslední aktualizace : 09.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorie 1.-5. tříd
Ve středu 7.prosince 2016 se pod patronací ŠK Rapid Pardubice uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol družstev kategorie 1.-5.tříd ZŠ, kterého se zúčastnilo 15 čtyřčlenných družstev. Z jeho zajištění, obsazení i výsledků se zdá, že na Pardubicku dochází k obměně nejen generační, ale i tradičních organizátorů.
Vítězství si po zásluze vybojovalo A družstvo ZŠ Štefánikova Pardubice před A a B družstvem ZŠ Lázní Bohdaneč.

Přebor škol okresu Chrudim kategorií 1.-5. a 6.-9. tříd
Letošní okresní kolo Přeboru škol okresu Chrudim uspořádala ZŠ Třemošnice ve spolupráci se Šachovým spolkem Železné hory ve středu 7.prosince 2016. Do Třemošnice se dostavilo pouze 6 družstev (2 v kat. 1.-5.tříd a 4 v kat 6.-9.tříd ), která sehrála společný turnaj. Suverénním vítězem celého turnaje se stalo družstvo Gymnázia Hlinsko, které svým soupeřům nepovolilo ani jedinou remizu (!!), ze dvou nejmladších družstev byli úspěšnější hráči ZŠ Na Rovině Chrudim.

Datum poslední aktualizace : 08.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kategorie 1.-5. tříd
ŠK Svitavy a SVČ Svitavy ve spolupráci s Pardubickým krajem uspořádaly ve středu 7.prosince 2016 okresní kolo Přeboru škol družstev kategorie 1.-5.tříd ZŠ, kterého se zúčastnilo 8 čtyřčlenných družstev. Vítězství si vybojovala ZŠ Felberova Svitavy s plným bodovým ziskem, druhé místo obsadila ZŠ Masarykova Polička a třetí místo patří ZŠ Zámecká Litomyšl.

Přebor škol okresu Svitavy kategorie 6.-9. tříd
Současně s Přeborem škol kategorie 1.-5.tříd se ve středu 7.prosince 2016 ve Svitavách uskutečnilo i okresní kolo Přeboru škol kategorie 6.9.tříd, kterého se zúčastnilo 14 čtyřčlenných družstev. První místo získalo Gymnazium Polička s plným bodokvým ziskem, na druhém místě skončila ZŠ Na Lukách Polička a třetí byla ZŠ Jevíčko.

Datum poslední aktualizace : 01.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 6.-9. tříd
V Lanškrouně se ve čtvrtek 1.prosince 2016 uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol v šachu kategorie 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo 12 družstev.
Zaslouženým vítězem se stalo (převážně) dívčí družstvo Gymnazia Ústí n/O., druhou příčku obsadilo družstvo Gymnazia Lanškroun a na třetím místě skončila ZŠ Dolní Čermná.

Datum poslední aktualizace : 30.11.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 1.-5. tříd
V Lanškrouně se ve středu 30.listopadu 2016 uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol v šachu kategorie 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 8 družstev.
Na medailových postech se umístila družstva v pořadí ZŠ Klášterec n/O. A, ZŠ Dobrovského Lanškroun A a ZŠ Komenského Ústí n/O., která se od ostatních významně vzdálila.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.