Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.09.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Vyšší soutěže

Datum poslední aktualizace : 10.09.17 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR mládeže v rapidu 2017
Ve dnech 9.-10.září 2017 se v Mostě uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapidu kategorií chlapců H10,12,14 i dívek D10,12,14 za hojné účasti 199 hráčů z 86 oddílů/klubů celé ČR (doprovodný Open o 32 účastnících nepočítaje) ! A mezi nimi bylo také 14 mladých šachistů z našeho kraje, kteří se vrátili s jednou stříbrnou medailí (+ pěti účastmi v první desítce) !!
V kategorii H14 zvítězil Dominik Očko z Interchessu Frýdek-Místek (klub s 3-4 největší účastí na MČR - 7 hráčů), naši zástupci moc vidět nebyli (nejlépe skončil Lukáš Pavlíček z Poličky na 17.místě).
V kategorii H12 zvítězil Jakub Vojta ze Spartaku Vlašim, z našich zástupců byl nejúspěšnější Rudolf Jun z Chotěboře na pěkném 6.místě.
V kategorii H10 suverénně kraloval Filip Dolenský z Libštátu, náš Karel Brožka z Polabin (rovněž klub s 3-4 největší účastí na MČR - 7 hráčů) vybojoval stříbro - Blahopřejeme !!!
V kategorii D14 s velkým odstupem zvítězila Kristýna Laurincová z BŠŠ Frýdek-Místek (klub s nedostižně nejvyšší účastí na MČR - 20 hráčů !!), naše zástupkyně Veronika Holásková z Ústí n/O. a Tereza Šulcová z Polabin skončily na velmi pěkných 5 a 6.místě !
V kategorii D12 zvítězila Daniela Nagyová z Českých Budějovic jen na lepší pomocné hodnocení ze tří (!) medailistek, naše Adéla Třasáková z Polabin skončila 'za bednou' o pouhý půlbod na nevděčném 4.místě a pěkné 7.místo vybojovala i Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře.
V kategorii D10 zvítězila Sibyla Řezníčková z Tachova, pro naši jedinou zástupkyni Elišku Vágnerovou z Kunvaldu (23.místo) byl turnaj první a velmi těžkou zkouškou na celostátní úrovni.
Doprovodný Open se stal kořistí Pavla Flajšmana z Dvorce, náš Pavel Holásek z Ústí n/O. se musel spokojit až s druhým místem.


Datum poslední aktualizace : 19.06.17 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2017
Ve dnech 16.-18.června 2017 se v Krnově konalo Mistrovství ČR družstev ml. žáků, které se hrálo v reprezentačních prostorách Střeleckého domu a zúčastnila se ho i tři družstva z našeho kraje.
Mistrovský titul mezi 28 zúčastněnými družstvy suverénně získalo družstvo BŠŠ Frýdek-Místek A stoprocentním ziskem zápasových bodů, stříbro vybojoval Unichess Praha A a bronz patří Kuřimi A. Naši zástupci tentokrát na medaille nedosáhli a mírně zaostali za očekáváním - Polabiny A skončily na pátém, Chotěboř na desátém a Polabiny B na 18.místě, pro další ročník však přesto vybojovali pro kraj tři postupová místa.


Datum poslední aktualizace : 04.06.17 Sekce : Vyšší soutěže
Zlato z Mistrovství ČR družstev st. žáků 2017 putuje do Pardubic !
Ve dnech 3.-4.června 2017 se v Chrudimi v prostorách Muzea uskutečnilo Mistrovství ČR družstev st. žáků za účasti 63 šestičlenných družstev a současně proběhl i turnaj 51 nejmladších dvojic a přidružený Open, takže celkem se v Chrudimi prezentovalo rekordních 552 hráčů (z toho 109 bylo z našeho kraje) !!
Mistrovství ČR družstev starších žáků letos suverénně ovládlo družstvo 2222 ŠK Polabiny A, které získalo plný počet bodů a po dvou stříbrných medailích letos s odstupem další zlato před svými největšími rivaly z Vlašimi (stříbro) a dlouholetým hegemonem mládežnického šachu BSŠ Frýdek-Místek (bronz) - Blahopřejeme !!!
Pozici druhé nejúspěšnější mládežnické 'líhně' PDŠS posledních let obhájila Polička A, na niž zůstala pouze 'bramborová' medaile (od medailistů však byla dost daleko). Z našinců se vyznamenaly ještě Polabiny B sedmým místem (!), ostatní družstva skončila více (či spíše méně) podle očekávání.
Turnaj dvojic nejmladších žáků se stal kořistí dvojice Unichessu Praha A, na nejlepší z našich 2222 ŠK Polabiny A zůstala zůstala jen 'bramborová' medaile (i když jen velice těsně až díky třetímu pomocnému hodnocení !). Za zmínku stojí ještě skutečnost, že z našinců v této kategorii Polabiny stíhala hlavně Chotěboř, která do turnaje postavila dokonce čtyři dvojice !!
Doprovodný Open jednotlivců vyhrál Tomáš Lorenc z Kardových Varů (bývalý Pardubičák) před favorizovaným Josefem Vařejčkem ze Zaječic, zúčastnila se ho však i celá řada našich většinou již 'odrostlejších' mládežníků a nevedli si ani mezi dospěláky nijak špatně.


Datum poslední aktualizace : 14.05.17 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR mládeže do 8 let
Ve dnech 13.-14.května 2017 se v Malenovicích odehrálo Mistrovství ČR chlapců a dívek do 8 let, kterého se zúčastnilo 128 nejmladších adeptů šachové hry z celé ČR.
Letošní Mistrovství se neslo ve znamení nástupu doposud méně známých dětí, když vítězství v kategorii chlapců získal 18-tý nasazený Lukáš Zerba z Hradce Králové a mezi dívkami patřilo prvenství až 27-mé nasazené Amelii Zádrapové ze Vsetína, z našich zástupců byli nejúspěšnější Rostislav Jun z Chotěboře a Barbora Nešporová z Poličky.


Datum poslední aktualizace : 15.04.17 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapidu
Ve dnech 14.-15.dubna 2017 se ve Vyškově hrálo Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapidu, na jehož startu se sešlo pouhých 39 hráčů a hráček (odpovídajících věkem juniorům a dorostencům bylo dokonce jen 20 z nich !!), z toho 6 bylo z našeho kraje.
Stupně vítězů v celkovém pořadí obsadili dorostenci Jiří Liška z Nového Boru před Jonášem Eretem a Martinem Simetem (oba Klatovy), v dívkách byla rovněž nejúspěšnější dorostenka Michaela Nová z Polabin - Blahopřejeme !!!
Naši zástupci hráli většinou o něco lépe než byli nasazeni, zvláštní pozornost však zaslouží teprve 12-ti letý Rudolf Jun z Chotěboře, který skončil na 17.místě a připsal si 62 bodů k FIDE Ratingu !


Datum poslední aktualizace : 18.03.17 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR 2017 juniorů, dorostenců a mládeže kategorií H 10-16 a D 10-16
Ve dnech 11.-18.března 2017 se v Koutech n/D. uskutečnilo Mistrovství ČR ve všech kategoriích mládeže od 10 do 20 let, kterého se zúčastnilo celkem 228 hráčů. Mezi nimi bylo i 17 hráčů z Pardubického kraje (+ další v Openech), z nichž dva získali zlaté medaile !!
V uzavřeném turnaji juniorů a dorostenců se dvojici FM Jakub Půlpán a FM Jan Macháň (oba Rapid Pardubice) dařilo se střídavými úspěchy a výsledkem byl jen zisk čtvrtého a pátého místa.
Mezi hochy byli nejúspěšnější Ondřej Švanda z Poličky v kategorii H14 a Karel Brožka z Polabin v kategorii H10, kteří získali zlaté medaile - Blahopřejeme !!! V první polovině tabulky příslušných kategorií skončili ještě Matěj Půlpán z Polabin (4.místo), Vojtěch Říha z Hlinska (11) a Martin Buločkin z Polabin (12) - všichni H16 a Rudolf Jun z Chotěboře (8) v kategorii H12.
V dívkách se našim zástupkyním na medaile dosáhnout nepodařilo - nejlépe se umístila Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře (5.místo v kategorii D12) následovaná Veronikou Šmajzrovou z Ústí n/O. (8 v D16) a Terezou Šulcovou z Polabin (11 v D12).


Datum poslední aktualizace : 20.11.16 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství Čech mládeže kategorií H/D 8 a H/D 10
Mistrovství Čech mládeže kategorií H/D 8 a H/D 10, hrané ve dnech 16.-20.listopadu 2016 v Harrachově za účasti 103 nejmladších hráčů a hráček z 52 oddílů/klubů, přineslo do našeho kraje další zlatou medaili ! Zasloužil se o ni Karel Brožka z Polabin, který jako nováček v kategorii H/D 10 triumfálně zvítězil ziskem 9/9 - Blahopřejeme !!!
Další našinci již tak úspěšní nebyli, přesto v závěrečných tabulkách byli zejména hráči Chotěboře vidět o dost výše, než odpovídalo jejich nasazení.


Datum poslední aktualizace : 31.10.16 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství Čech mládeže 2016 se třemi medailemi !!
Ve dnech 22.-29.října 2016 se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství Čech mládeže, v němž naši zástupci získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile a kromě medailistů si postup na MČR vybojoval ještě jeden hráč !!
V nejstarší kategorii H/D 16 získal stříbro Matěj Půlpán z Polabin a bronz Vojtěch Říha z Hlinska - Blahopřejeme !!! Když se k tomu připočte ještě 9.místo Martina Buločkina z Polabin, byla tato kategorie v našem kraji jednoznačně nejúspěšnější !
V kategorii H/D 14 nám však 'pšenka nekvetla' - nejvýše z našich zástupců se umístil Daniel Zeman z Poličky na 16.místě, což z krajského pohledu lze jen stěží považovat za úspěch.
V nejmladší kategorii H/D 12 se však opět 'blýskalo na časy' - bronz vybojoval Michal Jareš ze Železných hor a postup na MČR za umístění na 6.místě patří ještě Rudolfu Junovi z Chotěboře - Blahopřejeme !!!
Všechny výsledky našich zástupců v jednotlivých kolech najdete v souhrnné tabulce.
O trenérské zajištění letošní krajské výpravy PDŠS se postarala trojice FM Pavel Němec, FM Michal Novotný a DAvid Schaffer.


Datum poslední aktualizace : 11.09.16 Sekce : Vyšší soutěže
Medaile z Mistrovství ČR dorostenců a juniorů v rapidu 2016
Ve stejném termínu jako Mistrovství ČR mládeže v rapidu (11.-12.září 2016) se ve Vyškově uskutečnilo také Mistrovství ČR dorostenců a juniorů v rapidu, na němž jsme rovněž měli početné zastoupení (převážně z Pardubic). V kategorii H18 získal 'až' bronzovou medaili vysoce favorizovaný FM Jakub Půlpán z Rapidu Pardubice a v kategorii D20 vybojovala zlatou medaili Kateřina Vlčková z Polabin - Blahopřejeme !!! Prosadili se ale i další našinci, když valná většina z nich skončila v popředí celkového pořadí.

Datum poslední aktualizace : 11.09.16 Sekce : Vyšší soutěže
'Bronzové' Mistrovství ČR mládeže v rapidu 2016
Ve dnech 10.-11.září 2016 se v Klatovech uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapidu, kterého se v šesti kategoriích (H10, H12, H14 a D10, D12, D14) zúčastnilo celkem 203 hráčů ze všech koutů České republiky.
Mezi nimi bylo i 19 našich zástupců, kteří přivezli dvě bronzové medaile za třetí místa - Tomáš Ludvík z Polabin v kategorii H14 a Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře v kategorii D10 - Blahopřejeme !!! Mezi desítkou nejlepších skončili ještě Vojtěch Říha z Hlinska (4. místo v H14), Tereza Šulcová (4.místo v D10), Adéla Třasáková (6.místo v D10) - obě Polabiny - a Marie Vašková z Hlinska (8.místo v D14), navíc i řada dalších našinců docílila více než 50% možných bodů !Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.