Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.08.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Soutěže jednotlivců - starší články

Datum poslední aktualizace : 10.06.17 Sekce : Soutěže jednotlivců
O Putovní pohár 2017 + KPJ v rapidu
V sobotu 10.června 2017 se v Chotěboři uskutečnil již XXXIV.ročník OPEN turnaje v rapid šachu 'O putovní pohár', kterého se zúčastnilo 96 hráčů nejen z našeho kraje a který byl i letos současně 'Krajským přeborem jednotlivců PDŠS v rapidu'. Plný sál Kulturního domu Junior (třetí nejvyšší účast v historii, jeden IM a 10 FM !) byl svědkem lítých bojů, během nichž 'nezůstal kámen na kameni'!
Vítězem se stal FM Tomáš Vojtta z Vlašimi před Lukášem Karáskem z Jihlavy, třetí skončil FM Michal Novotný z Polabin (který se stal Krajským přeborníkem PDŠS v rapidu pro rok 2017, druhým nejlepším z PDŠS byl FM Jakub Půlpán z Rapidu Pardubice /6 celkem/ a třetím z PDŠS byl FM Marian Sabol /10 celkem/), nejlepší ženou byla stejně jako v minulém roce Simona Suchomelová ze Světlé n/S..


Datum poslední aktualizace : 08.05.17 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor PDŠS jednotlivců 2017
Ve dnech 6.-8.května 2017 se v Poličce uskutečnil 'Krajský přebor jednotlivců PDŠS pro rok 2017', kterého se zúčastnilo 18 hráčů převážně z Poličky a Ústí n/O.
V turnaji hraném švýcarským systémem na 6 kol byl nejúspěšnější vysoce favorizovaný FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před poličskými hráči Adamem Sobotkou a Ondřejem Švandou (který byl současně nejlepším juniorem, dorostencem i žákem), nejlepším seniorem se stal Jiří Vencl z České Třebové a prvenství ve všech ženských kategoriích patří Veronice Šmajzrové z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 26.12.16 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2016 + KPJ v blesku
V pondělí 26.prosince 2016 se v Ústí n/O. uskutečnil již 48.ročník Memoriálu Oldy Hájka, který byl současně i Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře. Mezi 55 účastníky suverénně zvítězil FM Jakub Půlpán z Rapidu Pardubice, který svým soupeřům povolil získat jen jedinou remizu (!), druhý skončil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta a třetí byl FM Josef Havelka z Rychnova n/Kn., nejlepší ženou byla Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O. a nejlepším seniorem se stal Luboš Trojan z Polabin.

Datum poslední aktualizace : 12.6.2016 Sekce : Soutěže jednotlivců
O Putovní pohár 2016 + KPJ v rapidu
V sobotu 11.června 2016 se v Chotěboři uskutečnil již 33.ročník šachového turnaje v rapidu 'O Putovní pohár', který byl současně Krajským přeborem jednotlivců v rapidu pro rok 2016.
Za účasti 97 hráčů se vítězem stal FM Jakub Půlpán z Polabin jen na pomocné hodnocení před IM Martinem Červeným z Lysé n/L. a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Simona Suchomelová ze Světlé n/S..
V Krajském přeboru doplnil Půlpána a Sabola na stupních vítězů Tomáš Trhal z Vysokého Mýta, nejlepší ženou se stala Veronika Holásková z Ústí n/O. a nejlepším seniorem byl Václav Jelínek z Bohemie Pardubice.


Datum poslední aktualizace : 2.1.2016 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce 2015 + KP jednotlivců PDŠS
Šachová Agentura A64 Grygov uspořádala ve dnech 26.12.2015-2.1.2016 již 17.ročník vánočního turnaje České šachové vánoce. který byl současně i Krajským přeborem PDŠS jednotlivců pro rok 2016.
Za účasti 71 hráčů se vítězem stal IM Krzysztof Chojnacki z Polska před GM Petrem Neumanem z Rapidu Pardubice (který se stal i Přeborníkem PDŠS pro rok 2016) a IM Arturem Frolovem z Ukrajiny. Druhé místo v přeboru PDŠS získal FM Jakub Půlpán z Polabin a třetí byl FM Marian Sabol z Vysokého Mýta, nejlepším seniorem se stal Milan Kotva ze Svitav a juniorem Jan Tulis z Poličky.


Datum poslední aktualizace : 26.12.2015 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2015 + KPJ v blesku
V sobotu 26.prosince 2015 se v Ústí n/O. uskutečnil 47.ročník Memoriálu Oldy Hájka, který byl také Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře pro rok 2016.
Letošní ročník se vyznačoval výrazným nástupem mládí - vítězem se stal junior FM Jakub Půlpán z Polabin s absolutním ziskem 13/13 (!!) s velkým odstupem před FM Josefem Havelkou z Lanškrouna, FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a Davidem Výprachtickým z OAZY Praha, když mezi nimi a jejich pronásledovateli byla další neobvykle vysoká propast 2,5 bodu (!!). Za těchto okolností se nejlepší ženou (i juniorkou) stala Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O. a čerstvým seniorem Oldřich Lorenc z Poličky.


Datum poslední aktualizace : 2.1.2015 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce 2014 + KP PDŠS jednotlivců
Ve dnech 26.12.2014 - 2.1.2015 se v Litomyšli uskutečnil 16.ročník turnaje České šachové vánoce, který i letos byl také Krajským přeborem Pardubického kraje jednotlivců pro rok 2015.
Vítězství si vybojoval IM Mikhail Demidov z Ruska suverénním výkonem 8,5/9 (!) před IM Stanislavem Jasným z Frýdku-Místku a FM Martinem Červeným z Polabin.
Ten získal i prvenství v Krajském přeboru PDŠS pro rok 2015, v němž na druhém místě skončil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta a třetí byl FM Aleš Jedlička z Polabin. V Krajském přeboru PDŠS byla nejlepší ženou Lucie Bartošová z Litomyšle, juniorem Ondřej Švanda z Poličky, juniorkou Michaela Nová z Polabin a seniorem Milan Kotva z Moravské Třebové.


Datum poslední aktualizace : 27.12.2014 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2014 + KPJ v blesku
V pátek 26.prosince 2014 se v Ústí n/O. uskutečnil 46.ročník Memoriálu Oldy Hájka, který byl současně Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře pro rok 2015. Mezi 52 účastníky byl nejúspěšnější favorizovaný FM Martin Červený následovaný FM Jakubem Půlpánem (oba Polabiny) a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O., juniorem Josef Havelka z Lanškrouna a seniorem Lubomír Šilar z Chvaletic.

Datum poslední aktualizace : 2.1.2014 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce 2013 + KPJ PDŠS
Ve dnech 26.12.2013 - 2.1.2014 se v Litomyšli uskutečnil 15.ročník turnaje České šachové vánoce, který byl rovněž Krajským přeborem jednotlivců Pardubického kraje.
V turnaji se prosadili favorité, když samostatné první místo obsadil GM Alexej Kislinskij z Orlové s půlbodovým odstupem před ukrajinským IM Petrem Golubkou a IM Vojtěchem Plátem z Třince.
V přeboru jednotlivců Pardubického kraje byl nejúspěšnější FM Petr Červený z Poličky před Jakubem Půlpánem (který byl současně i nejúspěšnějším hráčem do 16 let v celém turnaji !!) a třetí místo získal FM Michal Novotný (oba Polabiny), nejlepším ze seniorů byl Milan Kotva z Moravské Třebové - všem Blahopřejeme !!!Datum poslední aktualizace : 27.12.2013 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2013 + KPJ v blesku
Ve čtvrtek 26.prosince 2013 se v Ústí n/O. uskutečnil 45.ročník Memoriálu Oldy Hájka, který byl současně i Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře.
V sedmnáctikolovém švýcaru byl mezi 54 účastníky nejúspěšnější FM Marian Sabol z Vysokého Mýta těsně následovaný FM Alešem Jedličkou a FM Martinem Červeným (oba Polabiny), nejlepší ženou byla Gabriela Sabolová z Vysokého Mýta, juniorem David Výprachtický ze Žamberka, seniorem František Navrátil z Polabin a nejlepším domácím hráčem se stal Martin Šmajzr.


Datum poslední aktualizace : 3.1.2013 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce 2012
Ve dnech 26.prosince 2012 až 2.ledna 2013 se v Litomyšli uskutečnil 14.ročník turnaje České šachové vánoce, který byl současně Krajským přeborem Pardubického kraje.
Mezi symbolickými 64 účastníky zvítězil IM David Kaňovský z Grygova před FM Martinem Červeným z Polabin a IM Kananem Hyedarlim z Azerbajdžanu, nejlepší ženou (i juniorkou) se stala Eliška Johnová z Mostu, nejlepším juniorem Michael Kubík z Frýdku-Místku a nejlepším seniorem Jiří Tejkal z Loko Praha.
V Krajském přeboru skončili za prvním FM Martinem Červeným z Polabin na druhém místě FM Marian Sabol z Vysokého mýta a na třetím místě FM Michal Novotný z Polabin, z juniorů byl nejlepší Jakub Půlpán z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 27.12.2012 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2012 + KPJ v blesku
Ve středu 26.prosince 2012 se v Ústí n/O. uskutečnil 44.ročník Memoriálu Oldřich Hájka, který byl současně Krajským přeborem PDŠS pro rok 2013 v bleskové hře a započítával se do hodnocení RtgFide v blesku.
Za účasti 56 hráčů s odstupem zvítězil Martin Červený před Alešem Jedličkou (oba Polabiny) a Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Magdaléna Komárková z Poličky, seniorem František Navrátil z Polabin, juniorem Jan Mareš z Ústí n/O. a juniorkou Gabriela Sabolová z Vysokého Mýta.


Datum poslední aktualizace : 2.6.2012 Sekce : Soutěže jednotlivců
Biskupské věže Litomyšl 2012 + KPJ v rapidu
Třetí ročník šachového turnaje v rapidu, uspořádaný Jiskrou Litomyšl v sobotu 2.června 2012 a hraný současně i jako Krajský přebor PDŠS v rapidu, přilákal na start celkem 56 hráčů. Vítězem se stal FM Martin Červený z Polabin před Sergejem Petuchovem z Rapidu Pardubice a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou (i juniorkou) byla Tran Huyen Linh, juniorem Aleš Novotný (oba Rapid Pardubice) a seniorem nestárnoucí František Vykydal z Lokomotivy Brno.
Pořadí v KP PDŠS bylo totožné, jen nejlepším seniorem se stal Karel Černý z Jablonného n/O..


Datum poslední aktualizace : 1.1.2012 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce 2011
Ve dnech 26.12.2011-1.1.2012 se v Litomyšli uskutečnil 13.ročník turnaje České šachové vánoce, který byl současně i Krajským přeborem PDŠS jednotlivců pro rok 2012.
Mezi 68 účastníky si nejlépe vedl polský IM Krzysztof Bulski, druhý byl FM Martin Červený z Polabin a třetí IM David Kaňovský z Grygova, přičemž Martin Červený svým výsledkem splnil druhou normu IM - Blahopřejeme !!!
V přeboru PDŠS získal stříbro FM Marian Sabol z Vysokého Mýta a bronz Petr Čižinský z Polabin (který byl i nejlepším juniorem) a nejlepší ženou (i juniorkou) byla Kristýna Sabolová z Vysokého Mýta.


Datum poslední aktualizace : 26.12.2011 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2011 + KPJ v blesku
V pondělí 26.prosince 2011 uspořádala Jiskra Ústí n/O. 43.ročník Memoriálu Oldy Hájka, který i letos byl současně Krajským přeborem jednotlivců v bleskové hře.
Při účasti 51 hráčů zvítězil a titul krajského přeborníka v bleskové hře pro rok 2012 získal IM Jan Bernášek z Rapidu Pardubice před FM Martinem Červeným z Polabin a FM Marianem Sabolem, nejlepší ženou i juniorkou byla Gabriela Sabolová (oba Vysoké Mýto), nejlepším juniorem se stal Jan Mareš a nejlepším seniorem Jaroslav Volf (oba Ústí n/O.).


Datum poslední aktualizace : 27.9.2011 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2011 + KPJ v rapidu
V sobotu 24.září 2011 se v Chotči uskutečnil 13.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který byl současně i Krajským přeborem PDŠS jednotlivců v rapidu. Vítězem se stal FM Michal Novotný před FM Martinem Červeným (oba Polabiny) a Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Jana Londinová z Hlinska, seniorem FM Jaroslav Mojžíš, juniorem Jakub Půlpán (oba Polabiny) a juniorkou Veronika Holásková (Ústí n/O.).
Celý turnaj se letos vyznačoval především rapidním nástupem mládí (4. Jakub Půlpán, 7. Daniel Kožúšek, 9. Jan Macháň - všichni Polabiny).


Datum poslední aktualizace : 2.1.2011 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce 2010 + Krajský přebor jednotlivců
Ve dnech 26.12.2010 - 2.1.2011 se v Litomyšli uskutečnil 12.ročník šachového turnaje České šachové vánoce, který byl současně Krajským přeborem PDŠS jednotlivců pro rok 2011.
V nejsilnějším českém vánočním turnaji (98 hráčů, z toho 1 GM, 11 IM/WIM a 6 FM/WFM z 10 zemí) zvítězil IM Jan Bernášek z Rapidu Pardubice před GM Tomášem Likavským ze Slovenska a IM Richardem Biolkem z Grygova, nejlepší ženou byla WIM Karolina Olšarová z Orlové a juniorem Jiří Navrátil z Uničova.
V přeboru PDŠS skončil na druhém místě FM Martin Červený a na třetím FM Michal Novotný, nejlepším juniorem byl Petr Čižinský (všichni Polabiny), nejlepší ženou byla Lucie Bartošová z Litomyšle (turnaj pro nemoc nedokončila) a nejlepším seniorem byl Milan Kotva z Moravské Třebové.


Datum poslední aktualizace : 26.12.2010 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2010 + KPJ v blesku
Tradičně na poslední svátek vánoční se v neděli 26.prosince 2010 v Ústí n/O. uskutečnil již 42. ročník Memoriálu Oldřicha Hájka, který byl současně Krajským přeborem PDŠS v bleskové hře pro rok 2011.
V 17-ti kolovém turnaji tempem 3'+2'' při účasti 54 hráčů exceloval Marian Sabol z Vysokého Mýta se ziskem 16,5/17 (!) před Martinem Červeným z Polabin a Martinem Šklíbou z Rapidu Pardubice.
Jedinou ženou ve startovním poli byla nebojácná Kateřina Petrážová z České Třebové, nejlepším dorostencem i juniorem byl David Výprachtický ze Žamberka a nejlepším ze seniorů byl František Navrátil z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 3.10.2010 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2010 - pozvánka
V sobotu 2.října 2010 uspořádal 2222 ŠK Polabiny ve velkém sále Domu Techniky v Pardubicích 12.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který byl součástí GP ŠSČR a také Krajským přeborem PDŠS v rapidu. Za účasti 92 hráčů v něm zvítězil favorizovany GM Petr Velička z Ostravy před FM Martinem Červeným z Polabin a IM Janem Bernáškem z Rapidu Pardubice. Nejlepší ženou se stala WFM Hana Kubíková z Pragy Praha, juniorem Marek Kosek z Vysokého Mýta, juniorkou Veronika Holásková z Ústí n/O. a seniorem Jaroslav Mojžíš z pořádajících Polabin.

Datum poslední aktualizace : 2.1.2010 Sekce : Soutěže jednotlivců
České šachové vánoce 2009
Ve dnech 26.prosince 2009 až 2.ledna 2010 se v Litomyšli konal další ročník Českých šachových vánoc, který byl současně přeborem pardubického kraje jednotlivců pro rok 2010. Mezi 109 účastníky zvítězil IM Martin Petr z Polabin před GM Bartolomiejem Heberlou a IM Janem Bernáškem (oba Rapid Pardubice), bronz z přeboru kraje bral FM Marian Sabol z Vysokého Mýta. V přeboru kraje byla nejlepší ženou Lucie Bartošová z Litomyšle, juniorem Petr Čižinský z Polabin a seniorem Milan Kotva z České Třebové.

Datum poslední aktualizace : 27.12.2009 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2009 + KPJ v blesku
V sobotu dně 26.prosince 2009 se v Ústí n/O. uskutečnil již 41.ročník Memoriálu Oldřich Hájka, který byl současně Krajským přeborem PDŠS v blesku pro rok 2010. Švýcarský systém a hlavně zvolený čas na rozmyšlenou (3' + 3''/tah) významně přispěly k výraznému zkvalitnění hry. Za účasti 43 hráčů z celé řady oddlílů se také prosadili favorité - přesvědčivě zvítězil Martin Červený z Polabin před Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a Michalem Novotným z Polabin.

Datum poslední aktualizace : 26.9.2009 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2009 + KPJ v rapidu
11. ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který byl současně druhým turnajem GP ČR 2009/10 v rapidu a také Krajským přeborem PDŠS, oproti loňskému ročníku postrádal na startu špičkové hráče. Při účasti 36 domácích ze 76 účastníků tak Memoriál připomínal nejvíce přebor pořádajícího klubu, když zvítězil Michal Novotný (8,5/9 !! - pokračování serie z Fr. Lázní !) před Martinem Petrem a Jaroslavem Mojžíšem (všichni 2222 ŠK Polabiny).

Datum poslední aktualizace : 6.7.2009 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor PDŠS 2009 - výsledky
V sobotu 4.7. se ve Vysokém Mýtě sešlo pouhých 16 nadšenců (z toho 15 z našeho kraje), aby si zahráli o přebornické tituly a postupová místa hned v sedmi kategoriích.
O atmosféře turnaje se můžete dočíst i na webech Poličky a Ústí n/O.


Datum poslední aktualizace : 26.12.2008 Sekce : Soutěže jednotlivců
40. ročník Memoriálu Oldy Hájka 2008 + KPJ v blesku
V pátek dne 26. prosince 2008 se uskutečnil jubilejní 40. ročník Memoriálu Oldy Hájka, který byl současně Krajským přeborem jednotlivců v bleskové hře pro rok 2009. Turnaj se odehrál v příjemném prostředí restaurace Na Tiché Orlici premierově švýcarským systémem na 17 kol a zúčastnilo se ho symbolických 40 hráčů, jejichž průměrné ELO bylo 1941 ! Po velmi korektním průběhu se vítězem a krajským přeborníkem PDŠS v blesku stal Martin Červený (Polabiny) před Mariánem Sabolem (Vysoké Mýto) a Janem Šťastným (Polabiny).

Datum poslední aktualizace : 28.9.2008 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy
V sobotu 27.9.2008 se v Pardubicích v režii 2222 ŠK Polabiny uskutečnil jubilejní 10. ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který byl současně Krajským přeborem PDŠS v rapidu a byl zařazen i do GP ČR v rapidu. Při solidní účasti 86 hráčů s průměrem první desítky 2371 (!) dominoval 'přespolní' GM Viktor Láznička z 1. Novoborského ŠK, který zvítězil s půlbodovým náskokem před turnovským IM Tomášem Kulhánkem. Třetí post a titul krajského přeborníka získal překvapivě domácí František Navrátil následovaný IM Janem Bernáškem z Rapidu Pardubice a Jaromírem Krysem z Chrudimi, nejlepší ženou byla Barbora Voldánová z Bohemie Pardubice a nejlepším juniorem Vojtěch Plát z Třince.

Datum poslední aktualizace : 15.8.2008 Sekce : Soutěže jednotlivců
RC Sport Open 2008 + KP PDŠS jednotlivců
Vítězem 4. ročníku otevřeného mezinárodního turnaje RC Sport Open se stal český GM Robert Cvek před FM Janem Krejčím a IM Sebastianem Plischkim. V krajském přeboru se nejvíce dařilo FM Marianu Sabolovi z Vysokého Mýta před IM Bernáškem z Rapidu Pardubice a trojicí hráčů 2222 ŠK Polabiny Alešem Jedličkou, Martinem Červeným a Michalem Novotným. Nejlepší krajskou ženou (i D20 a D18) byla Gabriela Sabolová z Vysokého Mýta, kategoriím H20 i H18 kraloval teprve 10-tiletý (!!) Jakub Půlpán z Chrudimi a ze seniorů byl nejlepší Luboš Trojan z 2222 ŠK Polabiny.

Datum poslední aktualizace : 29.12.2007 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2007 + KPJ v blesku
Tradiční vánoční bleskový turnaj se hrál v obvyklém termínu v sauně v Ústí nad Orlicí. Sešla se velmi kvalitní konkurence hráčů převážně z Pardubického kraje, průměrné ELO všech 33 hráčů bylo 2016. Zaslouženě zvítězil Marian Sabol z Vysokého Mýta, který se tak stal přeborníkem Pardubického kraje pro rok 2008 před loňským vítězem Martinem Červeným z Durasu Brno a nejlepším seniorem Jaroslavem Volfem z domácího oddílu

Datum poslední aktualizace : 29.9.2007 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2007 + KPJ v rapidu
V sobotu dne 29. září 2007 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny 9. ročník Memoriálu Čeňka Honzy, který byl současně Krajským přeborem PDŠS v rapidu a byl zařazen i do seriálu Grand Prix ČR 2007/08. V početném startovném poli 106 účastníků se nejvíce dařilo GM Janu Votavovi z Rapidu Pardubice, druhý skončil Robert Hlaváček z Chrudimi a třetí byl klatovský Vojtěch Plát.

Datum poslední aktualizace : 18.8.2007 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor PDŠS na rok 2007
Součástí 3. ročníku mezinárodního turnaje RC Sport Open byl také Krajský přebor PDŠS, kterého se zúčastnilo 36 hráčů z 15 oddílů celého kraje. Vítězem se stal GM Jan Votava před IM Martinem Petrem a IM Janem Bernáškem (všichni RC Sport Pardubice), 'bramborovou' medaili pak získal Michal Novotný z 2222 ŠK Polabiny, kterému unikl první bal IM jen díky nízkému počtu cizinců. V kategoriích H18 a H20 kralovali zástupci Orlicka - Martin Pečinka z Ústí n/O. před Marcelem Bednářem z Jablonného n/O., nejlepší senioři pocházeli z 2222 ŠK Polabiny (Jaroslav Mojžíš před Lubošem Trojanem) a všechny 'ženské' kategorie patřily Gabriele Sabolové z Vysokého Mýta.

Datum poslední aktualizace : 17.8.2007 Sekce : Soutěže jednotlivců
RC SPORT Open 2007
Druhý letošní nejsilnější český otevřený turnaj - RC Sport Open 2007, hraný ve dnech 10.-17.8.2007 v České Třebové - je minulostí. Mezi nejlepšími hráči hráli prim členové extraligového družstva RC Sport Pardubice, kteří obsadili pět ze sedmi prvních míst v turnaji ! Vítězem se stal GM Jan Votava (jemuž patří i první místo v Krajském přeboru Pardubického kraje), když stejně jako dalších 5 účastníků získal 7 bodů z 9 partií, ale měl výrazně nejlepší pomocné hodnocení - Blahopřejeme !!!

Datum poslední aktualizace : 10.8.2007 Sekce : Soutěže jednotlivců
RC SPORT Open 2007 odstartoval
V pátek 10.8.2007 byl v České Třebové zahájen 3. ročník mezinárodního turnaje RC Sport Open, který je současně také Krajským přeborem Pardubického kraje. Početně i kvalitativně silně obsazený turnaj se bude hrát až do pátku 17.srpna v prostorách SOU technických oborů a sledovat ho můžete i na webových stránkách Chess-Results.com.

Datum poslední aktualizace : 27.12.2006 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2006 + KPJ v blesku
Tradiční vánoční bleskový turnaj se hrál v obvyklém termínu v sauně v Ústí nad Orlicí. Sešla se velmi kvalitní konkurence hráčů převážně z Pardubického kraje, průměrné ELO všech 38 hráčů bylo 2015 !! Zaslouženě zvítězil Martin Červený hrající za Duras Brno před Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, který se stal přeborníkem Pardubického kraje a Sergejem Petuchovem z Rapidu Pardubice. Nejlepším seniorem se stal František Navrátil z Pardubic, nejlepším juniorem Michal Zeinert z domácího oddílu.

Datum poslední aktualizace : 1.10.2006 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2006 + KPJ v rapidu
V sobotu 30.9.2006 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny již 8. ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který byl současně přeborem PDŠS v rapidu. Za účasti 54 hráčů získal prvenství až na druhé pomocné hodnocení Tomáš Kulhánek před Janem Votavou (oba 8,5/9 !) a Janem Bernáškem (7), nejlepším seniorem byl Luboš Trojan na 5 místě se 6 body a nejlepší ženou byla Magda Komárková na 15. místě s 5,5 body.

Datum poslední aktualizace : 2.1.2006 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor PDŠS jednotlivců pro rok 2006
V rámci mezinárodního šachového festivalu České šachové vánoce 2005 se uskutečnil rovněž Krajský přebor Pardubického šachového svazu jednotlivců pro rok 2006. Při skromné účasti 16 hráčů zvítězil IM Jan Bernášek před Marianem Sabolem a Alešem Jedličkou, v kategorii H18 byl nejlepší Michal Zeinert a mezi ženami Kristyna Stodolová.

Datum poslední aktualizace : 27.12.2005 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2005 + KPJ v bleskové hře
Letošní ročník Memoriálu Oldřich Hájka, hraný současně jako Krajský přebor PDŠS v bleskové hře, měl tentokrát nižší účast, ale staronového vítěze - Mariana Sabola z Vysokého Mýta.

Datum poslední aktualizace : 25.9.2005 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2005 + KPJ v rapidu
Sedmý ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který uspořádal ŠK 2222 Polabiny, se stal kořistí IM Petra Piska. Krajským přeborníkem v rapidu pro rok 2006 se stal druhý v pořadí, kterým byl Luboš Ptáček z Vysokého Mýta.

Datum poslední aktualizace : 8.5.2005 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor PDŠS jednotlivců, juniorů a seniorů pro rok 2005
Ve dnech 5.-8.5.2005 uspořádal šachový oddíl TJ+DDM Chrudim Krajské přebory jednotlivců pro rok 2005. Za skromné účasti 18 hráčů se vítězem stal Sergej Petuchov před Petrem Červeným a Pavlem Němcem, v juniorech do 18 let byl nejlepší Pavel Žák, do 20 let triumfoval Petr Červený a v seniorech patří prvenství Jaroslavu Hájkovi.

Datum poslední aktualizace : 26.12.2004 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2004 + KPJ v blesku
36. ročník Memoriálu Oldy Hájka v bleskové hře, hraný současně jako Krajský přebor PDŠS pro rok 2005, se stal kořistí jediného IM v řadách startujících - Petra Piska z Infinity Pardubice před Marianem Sabolem a Martinem Škorpíkem.

Datum poslední aktualizace : 25.9.2004 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2004 + KPJ v rapidu
V sobotu 25.9.2004 se v Pardubicích-Polabinách odehrál již 6. ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který se hrál opět i jako Krajský přebor jednotlivců v rapidu. Za účasti 81 hráčů se z vítězství radoval 'přespolní' Tomáš Kulhánek z Hradce Králové před Petrem Piskem a Sergejem Petuchovem z Infinity Pardubice a Jaroslavem Mojžíšem z pořádajícího klubu 2222 ŠK Polabiny.

Datum poslední aktualizace : 14.7.2004 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor jednotlivců PDŠS pro rok 2004
V rámci turnaje Chrudim Open 2004 se uskutečnil i Krajský přebor Pardubického šachového svazu, ve kterém zvítězil Pavel Stehno z Chrudimi před Marianem Sabolem z Lanškrouna a Davidem Komárkem z Poličky. Nejlepší ženou byla Magda Houšková z Poličky, juniorem Kamil Kastner ze Synthesie Pardubice a seniorem Pavel Vobořil z Infinity Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 26.12.2003 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2003 + KPJ v bleskové hře
Letošní Memoriál Oldy Hájka v bleskové hře, hraný současně jako Krajský přebor jednotlivců, nepostrádal na zajímavosti. Za účasti 48 hráčů se novým krajským přeborníkem stal Martin Škorpík z Poličky jen o pomocné hodnocení před Martinem Šmajzrem z pořádajícího oddílu a Pavlem Hrubešem z Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 27.9.2003 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2003 + KPJ v rapidu
V sobotu 27.9.2003 se v Pardubicích-Polabinách uskutečnil 5. ročník Memoriálu Čeňka Honsy, hraný současně jako přebor PDŠS v rapidu. Prvenství mezi 63 účastníky si odnesl Sergej Petuchov z Infinity Pardubice před Tomášem Kulhánkem ze Slavie Hradec Králové a Martinem Šklíbou z Infinity Pardubice (všichni 7/9).

Datum poslední aktualizace : 13.5.2003 Sekce : Soutěže jednotlivců
Krajský přebor jednotlivců, žen, seniorů, H18 a H20
Ve dnech 8-11.5.2003 proběhl v DDM Chrudim Krajský přebor jednotlivců, žen, seniorů a juniorů (H18 a H20). Za účasti pouhých 28 hráčů převážně z nejbližšího okolí (vyjma Pardubic !) v něm dominovali zejména hráči Poličky. Krajským přeborníkem se stal David Komárek z Poličky před Marianem Sabolem z V. Mýta (oba 8 b) a Magdalenou Houškovou z Poličky (6,5 b - jediná žena), nejlepším seniorem byl Jaroslav Hájek ze Zaječic (6 b) a z juniorů byli nejlepší Petr Červený z Poličky (6 b - H18) a Michal Mašek z Chrudimi (4 b - H20).

Datum poslední aktualizace : 26.12.2002 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2002 + KPJ v bleskové hře
Dne 26.12.2002 se v Ústí n/O. v rámci Memoriálu Oldy Hájka uskutečnil první přebor PDŠS v bleskové hře. Suverénním vítězem a přeborníkem kraje se stal Marian Sabol z V. Mýta před Pavlem Kárníkem ze Synthesie Pardubice a Martinem Škorpíkem z Poličky, v kategorii H18 zvítězil Jan Bernášek z Ave-kontaktu Pardubice, v kategorii H20 Martin Červený z Poličky, nejlepším seniorem byl Luboš Trojan ze Synthesie Pardubice a jedinou ženou byla Lucie Bartošová z Litomyšle.

Datum poslední aktualizace : 7.10.2002 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Čeňka Honsy 2002 + KPJ v rapidu
Poslední zářijovou sobotu se v Pardubicích konal 4. ročník Memoriálu Čeňka Honsy, který byl současně prvním přeborem Pardubického kraje v rapidu. V početném poli 73 účastníků dominovali hráči Infinity Pardubice, kterým patřily všechny stupně vítězů.


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.