Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

15.07.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Krajský přebor ml. žáků - starší články

Datum poslední aktualizace : 25.02.17 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev ml. žáků 2017
V sobotu 23.února 2017 se v Pardubicích uskutečnil Krajský přebor družstev mladších žáků. Za účasti 14 družstev (v nichž startovalo plných 76 registrovaných hráčů !!) zvítězili zástupci Polabin A před Chotěboří A a Polabinami B, přičemž všichni tito medailisté získali právo účasti na červnovém Mistrovství ČR.

Datum poslední aktualizace : 12.6.2016 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Bronz z Mistrovství ČR družstev mladších. žáků 2016
Ve dnech 10.-12.června 2016 se v Hradci Králové konalo Mistrovství ČR družstev mladších žáků, jehož se mezi 28 družstvy zúčastnila i tři družstva z našeho kraje.
V turnaji suverénně kralovala družstva BŠŠ z Frýdku-Místku, když její Ačko nedalo nikomu šanci a vyhrálo všech 9 zápasů, druhé skončilo její Béčko a v desítce nejlepších měla ještě Céčko !!! Z našich zástupců se nejvíce dařilo Polabinám A, které skončily na třetím místě - Blahopřejeme !!!, a i Polabiny B umístěním na 9.místě vybojovaly pro kraj další postupové místo v příštím ročníku této soutěže.


Datum poslední aktualizace : 9.4.2016 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
V sobotu 9.dubna 2016 proběhl v Pardubicích-Polabinách Krajský přebor družstev mladších žáků, kterého se zúčastnilo 15 šestičlenných družstev.
Suverénním vítězem se stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A, které zvítězilo ve všech sedmi zápasech, na dalších stupních vítězů stála s uctivým odstupem družstva 2222 ŠK Polabiny B a Šachového spolku Železné hory A, která doprovodí vítěze do červnového celostátního finale. Za zvláštní zmínku stojí aktivita ŠS Železné hory, který do přeboru vyslal plných 5 družstev !!!
O postřehy z turnaje se s vámi (možná) podělí zástupci družstev z Hlinska, Chotěboře, Polabin. Poličky, Ústí n/O. a Železných hor.


Datum poslední aktualizace : 15.6.2015 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2015
Ve dnech 12.-14.června 2015 se v Hradci Králové uskutečnilo Mistrovství ČR družstev mladších žáků, kterého se zúčastnila i tři družstva z našeho kraje.
Mistrovský titul získalo suverénním způsobem družstvo BŠŠ Frýdek-Místek, druzí byli hráči ŠK Kuřim a třetí zástupci ŠK Lokomotiva Brno, naše družstva skončila za svým očekáváním.


Datum poslední aktualizace : 28.2.2015 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2015
V sobotu 28.února 2015 uspořádal ŠK Svitavy Krajský přebor družstev mladších žáků, kterého se zúčastnilo 16 (!) družstev z 11 oddílů našeho kraje. V sedmikolovém turnaji suverénně obsadilo první místo družstvo Polička A s plným ziskem bodů před Polabinami A, třetí postupové místo do celostátního finale si ve vyrovnaném hlavním poli vybojovalo družstvo Polabiny B.
Postřehy z turnaje by mohly být k nalezení na webových stránkách České Třebové, Chotěboře, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice, Ústí n/O. a Železných hor.


Datum poslední aktualizace : 15.6.2014 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2014
Ve dnech 13.-15.června 2014 se v Brně uskutečnilo Mistrovství České republiky družstev mladších žáků, do něhož postoupilo 28 nejlepších družstev z celé ČR a mezi nimi byla i 3 družstva našeho kraje.
Suverénním vítězem se stalo A družstvo BŠS Frýdek-Místek před svým B družstvem a Kuřimí, z našinců patří páté místo Polabinám a šesté Poličce (díky vzájemné remize v posledním kole - vítěz by bral jednu z medailí !), za očekáváním zůstalo Hlinsko až na 17.místě - což vše dohromady znamená, že na příštím MČR družstev ml. žáků bude mít náš kraj opět trojnásobné zastoupení.


Datum poslední aktualizace : 2.3.2014 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2014
V sobotu 1.března 2014 se v Poličce uskutečnil Krajský přebor šestičlenných družstev mladších žáků, kterého se zúčastnilo celkem 15 družstev. Suverénním vítězem s plným počtem zápasových bodů se stali hráči Hlinska, druhé místo až na pomocné hodnocení získaly Polabiny před třetí Poličkou A - všechna tato družstva postupují do finale Přeboru ČR - Blahopřejeme !!!
Další družstva ze Svitav, Lanškrouna, Chvaletic, Chotěboře, Ústí n/O., Č.Třebové či Kunvaldu na vítěznou trojici nestačila a rozdala si to mezi sebou jen o 'bramborovou' medaili.


Datum poslední aktualizace : 16.6.2013 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Medailová žeň na Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2013
Ve dnech 14.-16.června 2013 se v Táboře uskutečnilo 'Mistrovství ČR družstev mladších žáků', kterého se mezi 28 družstvy z krajských kvalifikací zúčastnili i 3 naši zástupci.
Prvenství v turnaji vybojovalo družstvo 2222 ŠK Polabiny - Blahopřejeme !!!, které tak po zlatu ze 'zaječického' MČR družstev st. žáků získaly v tomto roce 'DUBL' ! Vítězné Polabiny se opíraly zejména o suverénní výkony Jerguše Pecháče a Matěje Půlpána, kteří na 1 a 2 šachovnici získali shodně 8,5/9 !
Druhou příčku obsadili hráči Beskydské šachové školy, mnohaleté stálice na nebi mládežnických soutěží.
Další velký úspěch zaznamenali zástupci ŠK Štefanydes Polička, kteří zásluhou nejlepšího pomocného hodnocení skončili na 3.místě - Blahopřejeme !!!, přičemž jako jediné družstvo (!) prošli turnajem bez porážky !
Poněkud ve stínu obou medailových družstev zůstali mladí hráči ŠO Hlinsko, jejichž 'až' 19 místo je přesto lepší než jejich nasazení.


Datum poslední aktualizace : 27.4.2013 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2013
V sobotu 27.dubna 2013 se v Lanškrouně uskutečnil Krajský přebor družstev mladších žáků. Mezi 10 zúčastněnými družstvy zvítězili zástupci Poličky na score před Polabinami, na třetím místě se umístili hráči Hlinska, na medaile již nedosáhla družstva Lanškrouna, Ústí n/O., Svitav, Chotěboře a další. První tři družstva si vybojovala postup na MČR družstev ml. žáků, které se bude hrát ve dnech 14.-16.června 2013 v Táboře.

Datum poslední aktualizace : 22.6.2012 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2012 podruhé
Neuplynul ani celý týden od letošního Mistrovství družstev ml. žáků a vše je poněkud jinak. 'Zařehtal úřední šiml' v podobě KM ŠSČR, který odsoudil 'liknavý postup' vedoucího družstva Rychnova n/Kn. v případě registrace jeho polského hosta, posvětil 'nekompromisní přístup' rozhodčího turnaje a na správnou míru uvedl 'váhavost' registrační komise v této záležitosti. Důsledkem je kontumace všech utkání družstva Rychnova n/Kn., čímž se Polička posunula na čtvrté místo.
Jen ten šachový kůň se asi bude 'řechtat' ještě hodně dlouho.


Datum poslední aktualizace : 17.6.2012 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2012
Ve dnech 15.-17.června 2012 se v Olomouci uskutečnilo Mistrovství ČR družstev ml. žáků za účasti 28 družstev, z toho tří z našeho kraje.
Na první místo se po tříleté odmlce suverénně vrátilo družstvo BŠS Frýdek Místek A, druhé místo obhájilo a stříbrnou medaili získalo naše družstvo 2222 ŠK Polabiny - Blahopřejeme !!!, na třetím místě skončilo družstvo ŠACHklubu Tábor.
Velmi dobře si vedlo i družstvo TJ Štefanydes Polička, které skončilo na výborném 5.místě a zasloužilo se tak o účast tří našich družstev na MČR i v dalším ročníku.
Zástupci TJ Lanškroun se umístili podle předstartovní prognózy na přibližně odpovídajícím 25.místě.


Datum poslední aktualizace : 28.4.2012 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2012
V sobotu 28.dubna 2012 se v Lanškrouně uskutečnil Krajský přebor družstev mladších žáků pro rok 2012. Za účasti 8 družstev zvítězili zástupci Štefanydes Polička - Blahopřejeme !!! - před Polabinami A a Lanškrounem A. Všichni tři medailisté postupují na Mistrovství ČR, které se uskuteční ve dnech 17.-19.června 2012 v Olomouci.
Za stupni vítězů pak zůstala družstva Ústí n/O, Hlinska, Svitav a B družstva Polabin a Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 19.6.2011 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2011
Další stříbrnou medaili vybojovalo družstvo 2222 ŠK Polabiny na Mistrovství ČR družstev mladších žáků, které se uskutečnilo ve dnech 17.-19.června 2011 v Klatovech. Po extrémně vyrovnaném boji o medaile skončilo Mistrovství 'mrtvým během' tří družstev, která získala nejen stejný počet bodů, ale i shodný Buchholz, takže o zlaté medaili pro Sokol Klatovy A rozhodovalo až skore a stříbrné Polabiny předstihly bronzovou BŠS Frýdek-Místek dokonce až na stř. Buchholz !!
Vytáhl se i Lanškroun, který v konečném pořadí obsadil 11.místo a zasloužil se tak o to, že v příštím ročníku MČRDMŽ bude mít náš kraj 3 zástupce !


Datum poslední aktualizace : 30.4.2011 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2011
V sobotu 30.dubna 2011 uspořádala TJ Lanškroun v Dělnickém domě Krajský přebor družstev mladších žáků. Za účasti 9 družstev v něm s plným počtem získaných bodů zvítězily 2222 ŠK Polabiny A, které spolu s druhou TJ Lanškroun A postupují do celostátního finale - Blahopřejeme !!!
Ohlasy z přeboru naleznete na webových stránkách Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 13.6.2010 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Polabiny obhájily titul na MČR družstev mladších žáků 2010
Ve dnech 11.-13.června 2010 se v Kyjově uskutečnilo Mistrovství ČR družstev ml. žáků, na němž žáci 2222 ŠK Polabiny obhajovali loňský nečekaný titul - a podařilo se jim to ! Po výborném kolektivním výkonu (doprovázeném ale i občasnými nečekanými nezdary) získali zlaté medaile před týmy ŠK Starého Města a Lokomotivy Brno - Blahopřejeme !!! Daleko ve stínu tohoto úspěchu zůstal náš další zástupce - B družstvo Polabin, jehož 25.místo odpovídalo předstartovním předpokladům. Za povšimnutí stojí i skutečnost, že dlouholetí vládci této kategorie - BŠŠ Frýdek-Místek - se poprvé v historii nevešli na stupně vítězů.
Zajímavé ohlasy na Mistrovství naleznete také na celé řadě dalších webových stránek - Jihomoravského šachového svazu, Rychnova n/Kn., Vlašimi, Sokola Hradec Králové, Durasu Brno, Ústí n/L., Deska Liberec, Bohemians Praha a dalších.


Datum poslední aktualizace : 19.4.2010 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2010
V sobotu dne 17.dubna 2010 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny Krajský přebor družstev mladších žáků pro rok 2010, kterého se zúčastnilo celkem 10 družstev z 5 oddílů kraje. Suverénním vítězem se stalo A družstvo pořádajících Polabin před B družstvem stejného oddílu (obě postupují do celostátního finale) a Lanškrounem A.
Atmosféru turnaje přibližují články na webech Polabin a Ústí n/O.


Datum poslední aktualizace : 15.6.2009 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství České republiky družstev mladších žáků 2009
Ve dnech 12.-14. června 2009 se v Sezemicích pod patronátem 2222 ŠK Polabiny uskutečnilo Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. Náš kraj zastupoval jen pořádající klub, zato však hned třemi družstvy a dařilo se mu ! Mezi 28 družstvy ze všech krajů republiky získalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A zlaté medaile (Blahopřejeme !!), B družstvo skončilo na 14. místě a C družstvo na 26. místě.

Datum poslední aktualizace : 18.4.2009 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2009
V sobotu dne 18. dubna 2009 se v DDM Kamarád v České Třebové uskutečnil Krajský přebor družstev mladších žáků pro rok 2009. Za účasti sedmi celků si první místo a právo účasti na Přeboru ČR vybojovalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A před svými klubovými spoluhráči z B družstva, na třetím místě skončilo A družstvo Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 27.1.2008 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků - 2008
V sobotu 26. ledna 2008 se v prostorách DDM Alfa v Pardubicích-Polabinách uskutečnil Krajský přebor družstev mladších žáků. Za účasti 8 družstev si první místo a postup do celostátního finale celkem jednoznačně vybojovalo A družstvo pořádajícího klubu 2222 ŠK Polabiny - Blahopřejeme !

Datum poslední aktualizace : 19.6.2007 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2007
Ve dnech 15.-17. června 2007 proběhlo ve Stráži pod Ralskem Mistrovsví České republiky družstev mladších žáků za účasti 28 nejlepších družstev. Suverénním vítězem se stalo družstvo BŠS Frýdek-Místek před Biomedikou Říčany a Náměští n/O., náš zástupce DDM Hlinsko skončil úměrně svým možnostem na 20 místě.

Datum poslední aktualizace : 8.5.2007 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2007
V sobotu 5. května 2007 se v Ústí n/O. uskutečnil Krajský přebor družstev mladších žáků, jehož se zúčastnilo celkem 9 družstev. Přestože družstvo DDM Hlinska nastupovalo k utkáním pouze v pěti hráčích, dokázalo v turnaji těsně zvítězit před DDM Lanškroun, třetí místo obsadila Jiskra Ústí n/O. jen lepším pomocným hodnocením před DDM Alfa Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 2.5.2006 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2006
Krajský přebor družstev mladších žáků uspořádal DDM Kamarád v České Třebové. Roli favorita splnilo družstvo ŠK Vysoké Mýto, které ale po zaváhání ve 2.kole s Hlinskem, muselo o postup na Mistrovství ČR bojovat až do posledního kola. Vzhledem k velmi početné účasti (10 družstev !!) je možné, že pozvánku na Mistrovství ČR dostane i druhé družstvo v pořadí SK Žamberk.

Datum poslední aktualizace : 29.6.2005 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2005
Mistrovství ČR družstev mladších žáků se uskutečnilo v Kroměříži za účasti také našeho zástupce. Zbytečná a těsná prohra v posledním kole odsunula družstvo ŠK Vysoké Mýto mimo první desítku. Tahouny družstva byli Jakub Půlpán (host z Chrudimi - ročník 1998!!) a Matěj Sháněl - oba získali 8 bodů z 9-ti partií.

Datum poslední aktualizace : 18.4.2005 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2005
V sobotu 16.4.2005 proběhl v Chotěboři Krajský přebor družstev mladších žáků. Za účasti šesti družstev si vítězství a postup do Přeboru České republiky zaslouženě vybojovali zástupci ŠK+DDM Vysoké Mýto.

Datum poslední aktualizace : 18.6.2004 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2004
Pod taktovkou Pavla Chrze se v Ústí n/L. uskutečnilo Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. Za účasti 28 družstev se z vítězství radovali zástupci BŠS ŠK Frýdek-Místek, z našeho kraje se zúčastnilo pouze družstvo ŠK+DDM Vysokého Mýta a skončilo ve středu startovního pole.

Datum poslední aktualizace : 12.1.2004 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2004
V sobotu 10.1.2004 se v Chotěboři uskutečnil Krajský přebor družstev mladších záků za účasti 5 družstev, mezi nimiž dominovali mladí hráči z V.Mýta těsně sledováni domácimi nadějemi.

Datum poslední aktualizace : 15.6.2003 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2003
Mistrovství České republiky družstev mladších žáků, které se konalo ve Frýdku-Místku za účasti 22 družstev z celé republiky, se účastnil také vítěž krajského přeboru Pardubického kraje - družstvo ŠK+DDM Vysoké Mýto. Jako devatenácté nasazené skončilo na šestnáctém místě, což v podstatě odpovídá jeho možnostem.

Datum poslední aktualizace : 13.4.2003 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev mladších žáků 2003
V krajském přeboru šestičlenných družstev mladších žáků, který proběhl v sobotu 12.4.2003 v Chotěboři za účasti osmi družstev, kralovalo družstvo ŠK+DDM Vysoké Mýto, které své soupeře převyšovalo ve všech směrech - Blahopřejeme !


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.