Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

23.11.17  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Nemistrovské akce - starší články

Datum poslední aktualizace : 10.06.17 Sekce : Nemistrovské akce
O Putovní věž města Lanškrouna
Šachový oddíl TJ Lanškroun uspořádal v sobotu 10.června 2017 již XXIII.ročník tradičního šachového turnaje mládeže do 19 let 'O Putovní pohár města Lanškrouna', kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo skromných 42 hráčů takřka výhradně z východní části našeho kraje.
V kategorii do 13 let zvítězil Matěj Kobr z Ústí n/O. před Michalem Ďuriančíkem ze Svitav, na třetím místě skončila nejlepší dívka Soňa Leksová z Ústí n/O..
V kategorii do19 let zvítězil favorizovaný Matěj Kupsa z Lanškrouna před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O., na třetím místě opět skončila nejlepší z dívek a sice Julie Kalousová z Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 06.05.17 Sekce : Nemistrovské akce
Železnohorská šachová olympiáda 2017 - 3.turnaj
V sobotu 6.května 2017 se v Pardubicích odehrál závěrečný třetí turnaj 'Železnohorské šachové olympiády', kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 68 dětí převážně ze západní části našeho kraje.
V nejmladší kategorii A se suverénním vítězem se ziskem 7/7 stal Jan Šlosar z Polabin, s dvoubodovou ztrátou za vítězem následovali druhý Lukáš Nejedlý a třetí Rostislav Jun (oba Chotěboř), stejný bodový zisk měla i nejlepší dívka Stela Archlebová z Hronova na pátém místě.
Kategorie B měla opět suverénního vítěze se ziskem 7/7 v Martinu Štočkovi z Polabin, s odstupem následovaným druhým Radkem Roubem a třetím Jakubem Nešpůrkem (oba Železné hory), nejlepší z dívek se stala Charlotte Jindřišková z Chrudimi na devátém místě.
Vítězkou nejstarší kategorie C se na lepší pomocné hodnocení stala Veronika Šmajzrová z Ústí n/O. před Janem Jirouškem z Polabin a třetí místo obsadil Jan Chvojka z Chrudimi.
Celkové výsledky seriálu všech tří turnajů Železnohorské šachové olympiády 2017 naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 22.04.17 Sekce : Nemistrovské akce
Železnohorská šachová olympiáda 2017 - 2.turnaj
V sobotu 22.dubna 2017 pokračovala v Pardubicích 'Železnohorská šachová olympiáda' 2.turnajem, kterého se i přes souběh s ligovými soutěžemi mládeže a dalšími turnaji zúčastnilo 76 hráčů.
V nejmladší kategorii A zvítězil Vojtěch Starý z Heřmanova Městce před Jaroslavem Paďoukem ze Železných hor a Jiřím Bouškou z Hlinska, nejlepší z dívek byla Yana Hong z Rapidu Pardubice.
V kategorii B nedal nikomu šanci přespolní Jáchym Kulhánek z Hořic a obsadil první místo s bodovým náskokem před Matějem Kobrem z Ústí n/O. a Radkem Nejedlým z Chotěboře, nejlepší z dívek Charlotte Jindřišková z Chrudimi nechala za sebou nejen všechny zkušenější dívky, ale celkovým čtvrtým místem atakovala i medailové pozice !
Nejstarší kategorii C plně ovládli favorizovaní hráči Ústí n/O. v pořadí Jiří Píše, Veronika Šmajzrová a Vojtěch Holásek, vytáhla se i Gabriela Králová ze Zaječic umístěním na celkovém čtvrtém místě.
Celkové pořadí po dvou odehraných turnajích naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 13.04.17 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička
Ve čtvrtek 13.dubna 2017 se v Poličce uskutečnil 15.ročník Velikonočního tunaje mládeže, kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo 53 hráčů nejen z našeho kraje.
V kategorii LOK zvítězil Matěj Kupsa z Lanškrouna před bratry Vítem a Vojtěchem Holáskovými, z dívek byla nejlepší Veronika Šmajzrová (všichni Ústí n/O.).
V kategorii VT se vítězem stal Vojtěch Horák z Lanškrouna před Václavem Tillem z Rychnova n/Kn. a Bohuslavem Duškem z Kunvaldu, nejlepší z dívek byla Ilona Langrová z Poličky.


Datum poslední aktualizace : 18.03.17 Sekce : Nemistrovské akce
Železnohorská šachová olympiáda 2017 - 1.turnaj
Na novém místě (ve školní jídelně ZŠ Štefanikova v Pardubicích) zahájil v sobotu 18.března 2017 prvním turnajem již pátý ročník Železnohorské (dříve Chvaletické) šachové olympiády mládeže za účasti 110 hráčů nejen z našeho kraje.
V nejmladší kategorii A se o medaile rozdělila trojice hráčů se ziskem 6 bodů v pořadí Rostislav Jun z Chotěboře, Vojtěch Starý z Heřmanova Městce a Lukáš Nejedlý z Chotěboře, nejlepší z dívek byla Yana Hong z Rapidu Pardubice.
V prostřední kategorii B zvítězil přespolní Michal Stejskal z Hořic v P. před Adamem Josefem Retem z Polabin a dalším přespolním Jáchymem Kulhánkem z Hořic v P., nejlepší dívkou se stala Eliška Stárková z Přelouče.
V nejstarší kategorii C byl první Jiří Píše z Ústí n/O., druhý skončil Daniel Zeman z Poličky a třetí byl Vojtěch Holásek z Ústí n/O., mezi dívkami byla nejúspěšnější Gabriela Králová ze Zaječic.


Datum poslední aktualizace : 28.01.17 Sekce : Nemistrovské akce
O Lichnickou věž 2017
V sobotu 28.ledna 2017 se v Třemošnici uskutečnil 1.ročník turnaje mládeže v rapidu 'O Lichnickou věž', kterého se zúčastnilo celkem 45 hráčů z 10 oddílů. Vzhledem k nízkému počtu hráčů v některých z vypsaných kategoriích a jejich nevyrovnanému ratingu se turnaj odehrál v jediné skupině tzv. zrychleným způsobem s vyhodnocením nejúspěšnějších jednotlivců v jednotlivých kategoriích.
V nejstarší kategorii A zvítězil Petr Klabeneš z Chotěboře před Ilonou Langrovou z Poličky a Mirou Maňákovou ze Železných hor.
V kategorii B se nejvíce dařilo Rudolfu Junovi z Chotěboře, následovanému Adamem Hlínou ze Železných hor a Markem Blahou ze Zábřehu, dívky se neúčastnily.
V kategorii C se vítězem stal Lukáš Blaha ze Zábřehu před Violou Pejřimovskou a Tadeášem Pejřimovským (oba Chotěboř).
Nejmladší kategorii D ovládli Chotěbořští zástupci v pořadí Robert Jun, Petr Bělohlávek a Lukáš Nejedlý, z dívek byla nejlepší Daniela Palečková z Třemošnice.


Datum poslední aktualizace : 26.12.16 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj Svitavy
V pátek 23.prosince 2016 se ve Svitavách uskutečnil Vánoční turnaj v šachu, kterého se ve čtyřech kategoriích zúčastniho celkem 138 hráčů z 29 oddílů.
V kategorii A+D se vítězem stal FM Josef Havelka z Rychnova n/Kn. jen na pomocné hodnocení před FM Jakubem Půlpánem z Rapidu Pardubice, třetí skončil Ondřej Třasák z Bohemie Pardubice a nejlepší ženou se stala Lucie Ambrožová ze Starého Města.
V kategorii B zvítězil Rudolf Jun před Petrem Klabenešem (oba Chotěboř) a Kamilem Khadashem (Loko Brno), nejlepší dívkou se stala Olga Dvořáková z Adamova.
V nejmladší kategorii C se suverénním vítězem stal Matěj Kobr z Ústí n/O. s plným ziskem 7/7 (!) před Karlem Brožkou a Adélou Třasákovou (oba Polabiny).


Datum poslední aktualizace : 24.11.16 Sekce : Nemistrovské akce
Hlinecký dvojpěšec 2016
V sobotu 12.listopadu 2016 uspořádal Šachový oddíl Hlinsko 5.ročník přátelského šachového turnaje dvojic, kterého se zúčastnilo 11 dvojic výhradně místních šachistů. Vítězství patřilo dvojici Z.Roušar + O.Novotný, druzí byli L.Janda + J.Šulc a třetí místo obsadili J.Indrová + M.Klapka.

Datum poslední aktualizace : 20.6.2016 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda - 3.turnaj
V sobotu 18.června 2016 se v Chvaleticích uskutečnil závěrečný 3.turnaj 4.ročníku Chvaletické šachové olympiády, kterého se ve třech věkových kategoriích zúčastnilo celkem 101 hráčů z 22 oddílů/klubů.
V nejmladší kategorii A zvítězil Jakub Nešpůrek ze Železných hor před Karlem Brožkou z Polabin a Robertem Junem z Chotěboře, nejlepší dívkou byla Simona Palečková ze Železných hor.
V kategorii B byl nejlepší Michal Jareš ze Železných hor před Vítem Pilařem, třetí místo obsadila nejlepší z dívek Tereza Šulcová (oba Polabiny).
V nejstarší kategorii C byl nejúspěšnější Matěj Prokop z Rapidu Pardubice následovaný Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O. a Martinem Jouklem z Rapidu Pardubice, nejlepší dívkou byla Jitka Pilná z Polabin.
Konečné pořadí nejlepších hráčů naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 5.6.2016 Sekce : Nemistrovské akce
O Putovní věž města Lanškrouna
V sobotu 4.června 2016 uspořádal ŠO TJ Lanškroun v rámci oslav 110.výročí narození první mistryně světa Věry Menčíkové již 22.ročník turnaje mládeže 'O Putovní věž města Lanškrouna'. Ve dvou věkových kategoriích chlapců a dívčím turnaji se představilo celkem 58 dětí z 10 oddílů nejen pardubického kraje.
V kategorii do 19 let exceloval FM Josef Havelka, který svým soupeřům nepovolil ani jedinou remizu, následovaný Matějem Kupsou (oba Lanškroun) a Vítem Holáskem z Ústí n/O..
V kategorii do 13 let zvítězil Marek Bláha ze Zábřeha před Michalem Ďuriančíkem ze Svitav a Janem Kolářem z Mohelnice.
V dívčím turnaji se nejvíce dařilo Julii Kalousové z Lanškrouna, za níž skončily Veronika Holásková a Soňa Leksová (obě Ústí n/O.).


Datum poslední aktualizace : 8.5.2016 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda - 2.turnaj
V sobotu 7.května 2016 se ve Chvaleticích uskutečnil 2.turnaj 4.ročníku Chvaletické šachové olympiády, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo celkem 75 hráčů.
V nejmladší kategorii A kraloval Matěj Kobr z Ústí n/O. s plným ziskem 7/7 následovaný Jakubem Nešpůrkem ze Železných hor a Jakubem Váňou z Polabin, nejlepší z dívek byla Simona Palečková ze Železných hor.
V kategorii B zvítězil Rudolf Jun z Chotěboře před Michalem Jarešem ze Železných hor a Vítem Pilařem, mezi dívkami byla nejúspěšnější Tereza Šulcová (oba Polabiny).
V nejstarší kategorii C zvítězil Matěj Prokop před Jakubem Jouklem (oba Rapid Pardubice), na třetím místě skončila nejlepší dívka Jitka Pilná z Polabin.
Pořadí nejlepších po dvou odehraných turnajích naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 23.4.2016 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda - 1.turnaj
V sobotu 23.dubna 2016 se ve Chvaleticích uskutečnil 1.turnaj 4.ročníku Chvaletické šachové olympiády, kterého se ve třech kategoriích i přes kolizi se závěrečnými utkáními Extraligy a 1.ligy mládeže zúčastnilo celkem 72 hráčů.
V nejmladší kategorii A zvítězil s plným počtem bodů Karel Brožka ze Zaječic před Matějem Kobrem z Ústí n/O. a Jakubem Váňou z Polabin, dívky se neúčastnily.
V kategorii B s náskokem bodu zvítězil Vít Pilař před Markem Juchelkou (oba Polabiny) a Šimonem Pospíšilem ze Železných hor, nejlepší z dívek byla Barbora Málková z Lanškrouna.
V nejstarší kategorii C patřilo vítězství Vojtěchu Holáskovi z Ústí n/O. před Janem Chvojkou z Chrudimi a Davidem Faltýnkem z Hradce Králové, nejlepší dívkou se stala Jitka Pilná z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 30.3.2016 Sekce : Nemistrovské akce
Turnaj šachových nadějí Frýdek-Místek
Prodloužený velikonoční víkend využila celá řada našich mladých hráčů a jejich doprovodu k účasti na 37.ročníku Turnaje šachových nadějí, který se konal ve dnech 24.-28.března 2016 ve Frýdku-Místku.
V turnaji nejmladších hráčů do 9 let startoval pouze Jan Šlosar z Polabin, který obhájil své nasazení.
Největší naše účast byla v turnaji do 12 let, v níž se představilo 8 našinců vč. dvou dívek, z nichž se nejlépe umístil Jan Jiroušek z Polabin.
V turnaji nejstarších žáků do 15 let jsme zastoupení neměli.
I ve FIDE Openu jsme měli pět účastníků, z nichž byl nejúspěšnější Ondřej Třasák z Bohemie Pardubice.
Vyhodnocena byla i soutěž čtyřčlenných družstev, v níž dvě družstva Polabin skončila až v druhé polovině konečného pořadí.


Datum poslední aktualizace : 26.3.2016 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička 2016
V pátek 25.března 2016 se v Poličce uskutečnil 14.ročník Velikonočního turnaje mládeže, kterého se ve dvou skupinách zúčastnilo 55 mladých nadějí převážně z východní části našeho kraje.
Ve skupině ELO se za účasti 12 hráčů stal vítězem Jan Tulis z Poličky před Vítem Holáskem a Jiřím Píše (oba Ústí n/O.).
Početná 43-členná skupina VT se stala kořistí dívek, kterým patřily všechny stupně vítězů (!!!) v pořadí Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře, Soňa Leksová z České Třebové a Veronika Holásková z Ústí n/O., nejlepším z chlapců byl Jakub Moravec ze Svitav.


Datum poslední aktualizace : 22.1.2016 Sekce : Nemistrovské akce
O Lichnickou věž 2016
Ve čtvrtek 21.ledna 2016 uspořádala agilní ZŠ Třemošnice ve spolupráci se Šachovým spolkem Železné hory 1.ročník žákovského turnaje v rapidu 'O Lichnickou věž'. Sedmikolové klání skončilo pořádným překvapením, když na stupních vítězů se shodným ziskem 5,5/7 stanuli 'přespolní' mladší žáci v pořadí Šimon Pospíšil, Jakub Nešpůrek a Radek Roub (všichni ŠS Železné hory) a nejlepším hráčem pořádající školy byl až čtvrtý Jan Rožek.

Datum poslední aktualizace : 23.12.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj Svitavy
Ve středu 23.prosince 2015 se ve Svitavách uskutečnil tradiční Vánoční turnaj pro mládež a doprovod, kterého se ve třech skupinách zúčastnilo celkem 143 hráčů z 32 oddílů pěti krajů (!!).
V nejstarší kategorii A, která byla spojena s kategorií doprovodu D, byl podle očekávání nejúspěšnější FM Jakub Půlpán následovaný Václavem Grundmanem (oba Polabiny) a Pavlem Holáskem z Ústí n/O., nejlepší dívkou se stala Lucie Ambrožová ze Starého Města.
V kategorii B zvítězil Matěj Půlpán z Polabin před Filipem Šolcem z Hradce Králové a Matějem Kupsou z Lanškrouna, z dívek byla nejúspěšnější Olga Dvořáková z Adamova.
Nejmladší kategorii C suverénně ovládl Rudolf Jun z Chotěboře s plným ziskem 7/7 (!) s odstupem 1,5 bodu před druhým Filipem Rokošem z Hradce Králové a třetím Janem Kolářem z Mohelnice, nejlepší mezi dívkami byla Alice Habinová z Kuřimi.


Datum poslední aktualizace : 28.11.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Listopádí Břehy 2015
Mezi pravidelnými šachovými akcemi se v západním cípu našeho kraje znenadání vynořila další - Listopádí Břehy 2015, určená pro širokou veřejnost (ale především pro začínající mládež). V sobotu 28.listopadu 2015 se mezi 23 účastníky 1.ročníku turnaje ve Břehách (doufejme, že další budou následovat) nacházelo široké spektrum hráčů co do věku i výkonnosti především z blízkého okolí. Vítězem se stal vysoce favorizovaný Lubomír Šilar ze Železných hor ale jen 's odřenými zády' před Emanuelem Veselým z Lázní Bohdaneč a Jiřím Jurou z místní TJ Sokol Břehy.

Datum poslední aktualizace : 17.10.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Hlinecký dvojpěšec 2015
V sobotu 17.října 2015 uspořádal Šachový oddíl Hlinsko 4.ročník přátelského turnaje dvojic v rapidu Hlinecký dvojpěšec, kterého se zúčastnilo 11 především místních dvojic. Vítězství si odnesla Klidná síla následovaná Rexa týmem a Trhači.

Datum poslední aktualizace : 21.6.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Pořadatelsví podzimních soutěží mládeže
Komise mládeže ŠSČR schválila propozice MČR v rapid šachu mládeže, které se uskuteční ve dnech 12.-13.9.2015 v Doksech.
Současně byli schváleni i pořadatele územních mistrovství mládeže na podzim 2015:
a) M-Čech HD12, HD14 a HD16 – ŠK Světlá n/S. (p. Fiala) – bude v Harrachově jako loni
b) MMaS H10-H16 a dívek – SK Slavia Orlová (p. Novák) – bude opět na Dlouhých Stráních
c) M-Čech HD10 + HD8 – 1. Novoborský ŠK (ředitel p. Mach) – bude v Doksech


Datum poslední aktualizace : 7.6.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Lanškrounská věž 2015
V sobotu 6.června 2015 se v Lanškrouně uskutečnil 21.ročník turnaje pro mládež 'Lanškrounská věž' za skromné účasti 39 hráčů.
V kategorii do19 let zvítězil Josef Havelka z Lanškrouna jen na lepší pomocné hodnocení před Vítem Holáskem z Ústí n/O., třetí byl Jakub Ježek z Lanškrouna.
V kategorii do 13 let zvítězil Marek Blaha před Šimonem Nesporým (oba Zábřeh), třetí místo obsadila nejlepší z dívek Julie Kalousová z Lanškrouna.


Datum poslední aktualizace : 7.6.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda 2015 - 4 turnaj
V sobotu 6.června 2015 se ve Chvaleticích odehrál závěrečný 4.turnaj třetího ročníku 'Chvaletické šachové Olympiády', kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 87 hráčů ze tří krajů.
V kategorii A nedal nikomu šanci Karel Brožka ze Zaječic a zvítězil s plným počtem 7/7 bodů, o zbývající stupně vítězů se rozdělili Radek a Lukáš Nejedlý z Chotěboře, nejlepší dívkou se stala Kamila Němečková z Poděbrad.
V kategorii B byl suverénně nejlepší Rudolf Jun z Chotěboře rovněž s plným bodovým ziskem 7/7, druhý byl Martin Novotný a třetí Pavel Němeček (oba Poděbrady), nejlepší dívkou se stala Soňa Leksová z České Třebové.
V kategorii C byl nejúspěšnější Petr Klabeneš z Chotěboře před Janem Nešpůrkem z Polabin a Alešem Kronowettrem, nejlepší dívkou byla Tereza Novotná (oba Poděbrady).
Celkové pořadí za celý seriál letošních turnajů ve všech vyhlášených kategoriích naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 3.5.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olympiáda 2015 - 3.turnaj
Třetí turnaj Chvaletické šachové olympiády, hraný v sobotu 2.května 2015, přivítal na startu ve třech kategoriích opět více než sto startujících (!).
V nejmladší kategorii A mezi 52 účastníky zvítězil Karel Brožka ze Zaječic ale jen na pomocné hodnocení před Michalem Stejskalem z Hořic a Markem Juchelkou, nejlepší dívkou byla Tereza Šulcová (oba Polabiny).
V kategorii B byl z 31 účastníků nejlepší Martin Novotný z Poděbrad před Michalem Jarešem ze Železných hor, na třetím místě skončila nejlepší z dívek Veronika Holásková z Ústí n/O..
V nejstarší kategorii C obsadil první místo mezi 18 hráči Vojtěch Holásek z Ústí n/O. před Matějem Prokopem z Rapidu Pardubice a Bořivojem Kronowetterem, jedinou dívkou byla Tereza Novotná (oba Poděbrady).
Ohlasy na turnaj můžete nalézt na webových stránkách Chotěboře, Rapidu Pardubice, Polabin, Ústí n/O. a Železných hor, průběžné pořadí po třech odehraných turnajích naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 3.4.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička 2015
Ve čtvrtek 2.dubna 2015 uspořádal ŠO TJ Štefanydes Polička 13.ročník Velikonočního turnaje mládeže, kterého se ve dvou skupinách zúčastnilo 72 hráčů a hráček převážně z východní části Pardubického kraje.
V kategorii ELO zvítězil FM Jakub Půlpán z Polabin před Josefem Havelkou z Lanškrouna a Matějem Půlpánem z Polabin, nejlepší z dívek byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V kategorii VT skončil na prvním místě Petr Kaška před Petrem Peškem (oba Lanškroun), třetí byl Jakub Dvořák ze Svitav a nejlepší z dívek byla Ilona Langrová z Poličky.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Mistrovic, Polabin, Poličky, Vysokého Mýta a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 7.3.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová olampiáda 2015 - 2.turnaj
Chvaletická šachová olympiáda si už získala trvalé místo v kalendáři zejména začínajících šachových nadějí - druhého turnaje třetího ročníku se v sobotu 7.března 2015 ve třech věkových kategoriích zúčastnilo rekordních 119 (!!!) mladých hráčů a hráček ze 13 míst tří krajů !!!
V nejmladší kategorii A do 10 let se zúčastnilo 56 dětí, mezi nimiž kraloval Radek Nejedlý z Chotěboře, druhý skončil Michal Stejskal z Hořic a třetí byl Jakub Nešpůrek z Železných hor, nejlepší z dívek byla Veronika Křivská z Chotěboře.
V prostřední věkové kategorii B do 13 let se mezi 46 účastníky nevíce dařilo Martinovi Novotnému následovanému Pavlem Němečkem (oba Poděbrady), třetí skončil Vít Brázda z Polabin a nejlepší dívkou se stala Barbora Málková z Lanškrouna.
V nejstarší kategorii C do 16 let se prezentovalo 19 hráčů, z nichž první byl Petr Klabeneš z Chotěboře, druhé místo obsadil Jiří Píše z Ústí n/O. a třetí skončil Jan Nešpůrek z Polabin, nejlepší z dívek byla Tereza Novotná z Poděbrad.
Průběžné celkové pořadí po dvou odehraných turnajích naleznete zde.
Ohlasy z turnaje by měly být k nalezení na webových stránkách České Třebové, Chotěboře, Polabin, Ústí n/O. a Železných hor.


Datum poslední aktualizace : 21.2.2015 Sekce : Nemistrovské akce
O Hlineckého střelce 2015
V sobotu 21.února 2015 uspořádal DDM a ŠO Hlinsko 7.ročník turnaje pro děti a mládež 'O Hlineckého střelce', kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 47 dětí nejen z blízkého okolí.
V nejstarší kategotii dominoval FM Jakub Půlpán se ziskem plného počtu bodů 7/7 před Jakubem Cachem a Patrikem Žejdlíkem (všichni Polabiny), jediná dívka Tereza Bohuňovská ze Svitav na chlapce nestačila.
Prostřední věková kategorie se stala kořistí Erika Žejdlíka z Polabin následovaného Rudolfem Junem z Chotěboře a Michalem Ročňákem z Hlinska, z dívek se nejvíce dařilo Barboře Málkové z Lanškrouna.
Vítězství v nejmladší kategorii patřilo Karlu Brožkovi ze Zaječic před Filipem Málkem z Lanškrouna a Václavem Šafářem z Poličky, jediná dívka Kamila Němečková z Poděbrad se mezi chlapci rozhodně neztratila.
Komentáře vedoucích výprav byste mohli najít na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Poličky a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 14.2.2015 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda 2015 - 1.turnaj
V sobotu 14.února 2015 se ve Chvaleticích uskutečnil první turnaj třetího ročníku seriálu turnajů pro žáky do 15 let - Chvaletická šachová Olympiáda, kterého se ve třech věkových kategoriích zúčastnilo 95 mladých hráčů z 10 oddílů.
V nejmladší kategorii A suverénně zvítězil Radek Nejedlý z Chotěboře před Karlem Brožkou ze Zaječic a Matějem Kobrem z Ústí n/O., z dívek byla nejlepší Tereza Šulcová z Polabin.
Ve starší kategorii B byl první Rudolf Jun z Chotěboře následovaný Michalem Jarešem z Chvaletic a Pavlem Němečkem z Poděbrad, vítězství mezi dívkami patřilo Jitce Pilné z Polabin.
V nejstarší kategorii C zvítězil Jan Nešpůrek před Patrikem Žejdlíkem a Markem Bílkem (všichni Polabiny), jedinou dívkou byla Mira Maňáková z Chvaletic.
Ohlasy na turnaj můžete nalézt na webových stránkách České Třebové, Chotěboře, Polabin, Ústí n/O. a Železných hor.


Datum poslední aktualizace : 25.12.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj Svitavy 2014
V úterý 23.prosince 2014 se ve Svitavách uskutečnil Vánoční šachový turnaj, který opět lámal rekordy v účasti - zúčastnilo se ho totiž naprosto neuvěřitelných 186 hráčů z takřka 40 míst a 6 krajů celé ČR !!!
Ve skupině A+D (nejstarší mládežníci + doprovod) suverénně zvítězil FM Jakub Půlpán z Polabin s plným bodovým ziskem 7/7 před Pavlem Holáskem z Ústí n/O., na třetím místě skončila nejlepší z žen a dívek Lucie Ambrožová ze Starého Města.
Ve skupině B (mládež do 14 let) obsadil první místo Filip Šolc ze Slavie Hradec Králové před Tomášem Ludvíkem a Matějem Půlpánem (oba Polabiny), nejlepší z dívek byla Julie Kalousová z Lanškrouna.
Ve skupině C (mládež do 10 let) byl nejlepší Rudolf Jun z Chotěboře před Adamem Švandou z Poličky a Michaelem Kurešem z Lokomotivy Brno, nejlepší dívkou byla Olga Dvořáková z Adamova.


Datum poslední aktualizace : 14.12.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Šachový Spolek Železné hory
Ve čtvrtek 11.prosince 2014 se v prostorách ZŠ Třemošnice uskutečnil 2.ročník Vánočního šachového turnaje žáků spřátelených základních škol západní oblasti regionu Železné hory, v němž se prosadili favorité.
Probouzející se Západ našeho kraje (zastoupený šachovým oddílem TJ ENERGETIK Chvaletice) začal budovat opravdu od podlahy a v současnosti se uvedený mladý oddíl věnuje dětem již ve 4 centrech (Třemošnice, Ronov nad Doubravou, Chvaletice a Týnec nad Labem). Vedle dvacítky již registrovaných dětí v šachovém svazu ČR zde kroužky navštěvuje dalších 70 dětí. Proto se vedení šachového oddílu TJ ENERGETIK rozhodlo od ledna příštího roku osamostatnit a založit spolek pod názvem ŠACHOVÝ SPOLEK ŽELEZNÉ HORY.
Ke změně názvu šachového oddílu dojde ihned po registraci nového subjektu u Krajského soudu s tím, že následně do něj dojde k automatickému převedení všech hráčů, kteří vystupovali až dosud pod TJ ENERGETIK Chvaletice.


Datum poslední aktualizace : 11.10.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Hlinecký dvojpěšec 2014
V sobotu 11.října 2014 uspořádal ŠK Hlinsko 3.ročník přátelského turnaje dvojic 'Hlinecký dvojpěšec', kterého se zúčastnilo 23 dvojic, v nichž alespoň jeden hráč musel být narozen v roce 2001 nebo později.
Prvenství získala favorizovaná dvojice 'Asterix a Obelix' před 'Chotěbořskými zabijáky' a 'Sebrankou', všichni si však především dobře zahráli !!


Datum poslední aktualizace : 7.6.2014 Sekce : Nemistrovské akce
O putovní věž města Lanškrouna
V sobotu 7.června 2014 se v Lanškrouně uskutečnil XX.ročník turnaje mládeže do 19 let 'O Putovní věž města Lanškrouna' za účasti 51 hráčů převážně z východní části našeho kraje (ale i 'přespolních' z Hronova a Zábřeha).
Souboj o prvenství v nejstarší kategorii skončil mrtvým během favoritů Josefa Havelky z Lanškrouna a Václava Grundmana z Polabin, třetí skončil Adam Kolomý rovněž z pořádajícího Lanškrouna.
V kategorii do 13 let zvítězil přespolní David Černý z Hronova před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O. a Michalem Simonem z Poličky, nejlepší z dívek byla domácí Julie Kalousová.
Kategorii do 10 let suverénně ovládl opět přespolní Marek Blaha ze Zábřeha s plným bodovým ziskem před Kateřinou Dudlovou z Ústí n/O. a Andrejem Bartošem z Poličky.


Datum poslední aktualizace : 11.5.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická Olympiáda - 4.turnaj
V sobotu 10.května 2014 se ve Chvaleticích uskutečnil závěrečný čtvrtý turnaj Chvaletické Olympiády 2014, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 62 chlapců a dívek.
V nejmladší kategorii A zvítězil Jan Jiroušek z České Třebové před Rudolfem Junem z Chotěboře a Filipem Rokošem z Hradce Králové, nejlepší dívkou byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V kategorii B se suverénním vítězem s plným bodovým ziskem stal Petr Klabeneš z Chotěboře před Martinem Novotným z Poděbrad a Vojtěchem Holáskem, nejlepší z dívek byla Veronika Holásková (oba Ústí n/O.).
V kategorii C byl první Martin Bureš z Polabin před Vítem Holáskem z Ústí n/O. a Karlem Lysým z Polabin, mezi chlapci se neztratila ani jediná dívka Tereza Nováková z Poděbrad.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách České Třebové, Chotěboře, Chvaletic, Poděbrad, Polabin a Ústí n/O..
Závěrečné pořadí po čtyřech sehraných turnajích naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 4.5.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Šachový turnaj mládeže
Šachový klub Jevíčko uspořádal v neděli 4.května 2014 turnaj mládeže, kterému letos dominovaly dívky a Lokomotiva Brno.
V kategorii starších byla z 15 účastníků nejúspěšnější Eliška Vavřínková z Loko Brno před Martinem Burešem z Polabin a Terezou Kocí z Loko Brno.
V kategorii mladších se prezentovalo 26 účastníků, mezi nimiž zvítězil Tomáš Kocí před Annou Vavřínkovou a Michaelem Kurešem (všichni Loko Brno).


Datum poslední aktualizace : 26.4.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická Šachová Olympiáda 2014 - třetí turnaj
V sobotu 26.dubna 2014 se ve Chvaleticích uskutečnil 3.turnaj Chvaletické Šachové Olympiády 2014, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo celkem 72 mladých adeptů šachové hry ze 14 oddílů a klubů.
V nejpočetněji obsazené nejmladší Kategorii A se ze 42 účastníků nejvíce dařilo zástupcům DDM Symfonie Poděbrady Pavlovi a Lukášovi Němečkovým, kteří se spolu s Michalem Jarešem z Chvaletic rozdělili o první místo až třetí místo a o jejichž pořadí rozhodlo až pomocné hodnocení, nejlepší dívkou byla Soňa Leksová z České Třebové.
V kategorii B se prezentovalo 26 hráčů, z nichž byl suverénně nejlepší Martin Novotný s plným bodovým ziskem (!) před Karlem Doležalem (oba DDM Symfonie Poděbrady) a Vítem Brázdou z Polabin, nejlepší z dívek byla Natálie Hrůšová z Ústí n/O..
Nejstarší kategorie C se zúčastnili pouze 4 hráči (nezájem, kolize s nejvyššími dorosteneckými soutěžemi družstev a nebo pouhá přehranost ?), z jejichž dvoukolového klání se stoprocentním bodovým výsledkem vyšel suverénní vítěz Matěj Prokop z Rapidu Pardubice, boj o stříbro skončil mrtvým během Jana Řeháka z Kunvaldu a Bořivoje Kronowettera z DDM Symfonie Poděbrady.
Průběžné pořadí po třech odehraných turnajích naleznete zde.


Datum poslední aktualizace : 21.4.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Turnaj šachových nadějí
Ve dnech 17.-21.dubna 2014 uspořádala Beskydská šachová škola 35.ročník Turnaje šachových nadějí, kterého se zúčastnila i menší výprava pardubických hráčů a v pestré mezinárodní konkurenci obstála se ctí.

Datum poslední aktualizace : 17.4.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička
Ve čtvrtek 17.dubna 2014 uspořádala TJ Štefanydes Polička 12.ročník Velikonočního turnaje mládeže v rapidu, kterého se zúčastnilo celkem 59 mládežníků převážně z východní části našeho kraje.
V kategorii ELO-rapid se na prvních příčkách umístili vysoce favorizovaní bratři Půlpánové v pořadí Jakub a Matěj (oba Polabiny) před Ondřejem Švandou z Poličky, jedinou dívkou byla Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O..
V kategorii VT zvítězil Jiří Píše z Ústí n/O. před Jakubem Dvořákem ze Svitav a Jakubem Simonem z Poličky, nejlepší z dívek byla Veronika Šmajzrová z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 15.3.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda - 2.turnaj
V sobotu 15.března 2014 se ve Chvaleticích uskutečnily druhé turnaje 'Chvaletické šachové Olympiády 2014', kterých se ve třech věkových kategoriích zúčastnilo 71 hráčů ze 14 oddílů a škol.
V kategorii A byl první Michal Píše z Ústí n/O. před Michalem Jarešem a Adamem Hlínou (oba Chvaletice), nejlepší z dívek byla Soňa Leksová z České Třebové.
V kategorii B zvítězil Vojtěch Holásek z Ústí n/O. před Markem Bílkem z Polabin a Jiřím Píše z Ústí n/O., nejlepší dívkou byla Jitka Pilná z Polabin.
V kategorii C suverénně zvítězil Martin Bureš z Polabin před Matějem Prokopem z Rapidu Pardubice a Janem Šafránkem, jedinou dívkou byla Tereza Novotná (oba Poděbrady).
Průběžné celkové výsledky naleznete na stránkách pořadatelů.


Datum poslední aktualizace : 1.2.2014 Sekce : Nemistrovské akce
O Hlineckého střelce
V sobotu 1.února 2014 uspořádal DDM a ŠO Hlinsko 6.ročník turnaje pro děti a mládež 'O Hlineckého střelce', kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo 37 hráčů z 10 oddílů převážně z jižní části našeho kraje.
V kategorii 2005 a mladších zvítězil Rudolf Jun z Chotěboře před Ondřejem Půlpánem z Polabin a Jiřím Šulcem, nejlepší z dívek byla Sofie Holfeuerová (oba Hlinsko).
V kategorii 2004 - 2002 byl nejlepší Tomáš Ludvík z Polabin před Marií Vaškovou a Michalem Ročňákem (oba Hlinsko).
V nejstarší kategorii 2001 - 1997 byl první Jakub Půlpán z Polabin před Janem Tulisem z Poličky a Vojtěchem Říhou z Hlinska.


Datum poslední aktualizace : 1.2.2014 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická Olympiáda 2014 - 1.turnaj
V sobotu 1.února 2014 se ve Chvaleticích uskutečnily první turnaje druhého ročníku seriálu turnajů pro žáky do 15 let - Chvaletická Olympiáda, kterých se zúčastnilo 67 hráčů z 10 oddílů převážně ze severní části kraje, ale i početná výprava dětí z Poděbrad.
V nejmladší kategorii A byl nejúspěšnější Jan Jiroušek z České Třebové jen na pomocné hodnocení před Pavlem Němečkem z Poděbrad, třetí byl Martin Stoček z Polabin a nejlepší z dívek byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
Kategorii B vyhrál Jiří Píše před Vojtěchem Holáskem (oba Ústí n/O.), třetí byl Marek Bílek z Polabin, nejlepší dívkou se stala Veronika Holásková z Ústí n/O..
V kategorii C byl suverénně nejlepší Václav Grundman z Ústí n/O. s plným počtem bodů, druhý byl Martin Bureš a třetí Matěj Formánek (oba Polabiny), mezi dívkami byla nejlepší Tereza Novotná z Poděbrad.


Datum poslední aktualizace : 23.12.2013 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj v šachu
V pondělí dne 23.prosince 2013 uspořádal ŠK Svitavy spolu s DDM Tramtárije tradiční Vánoční turnaj v šachu (především pro mládež), kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo takřka neuvěřitelných 153 hráčů !!
V nejmladší Kategorii A se z vítězství radoval Jan Jiroušek z České Třebové jen na lepší pomocné hodnocení před Rudolfem Junem z Chotěboře, na třetím místě skončil Tomáš Kocí z Lokomotivy Brno a nejlepší dívkou byla také 'externí' Olga Dvořáková z Adamova.
Ve starší Kategorii B dominoval Václav Grundman z Ústí n/O., který svým soupeřům nepovolil ani půlku (!!) následovaný Janem Tulisem z Poličky a favorizovaným Matějem Půlpánem z Polabin, z dívek byla nejúspěšnější opět 'externí' Tereza Kocí z Lokomotivy Brno.
V nejstarší Kategorii C změřili síly s mládeží i vedoucí výprav a doprovázející rodiče, ale moc neuspěli - na medailových postech skončili mládežníci Josef Krátký z České Třebové před Jakubem Půlpánem a Dominikem Řezníčkem, mezi mladými 'vlčáky' se neztratila ani nejlepší z dívek Hana Frgalová (všichni Polabiny).


Datum poslední aktualizace : 6.10.2013 Sekce : Nemistrovské akce
Hlinecký dvojpěšec
V sobotu 5.října 2013 se v Hlinsku uskutečnil 2.ročník turnaje dvojic Hlinecký dvojpěšec. Za účasti 23 dvojic zvítězila domácí dvojice Pat a Mat před Chotěbořskými draky a Poličkou A.

Datum poslední aktualizace : 9.6.2013 Sekce : Nemistrovské akce
Lanškrounská věž 2013
V sobotu 8.června 2013 se v Lanškouně konal 19.ročník turnaje pro mládež 'O Putovní věž města Lanškrouna'.
V nejstarší kategorii do 19 let byl mezi osmi účastníky nejlepší Jan Mareš z Ústí n/O. před Janem Fraňkem z Bohemians Praha a Josefem Havelkou z Lanškrouna.
V nejpočetněji zastoupené kategorii do 14 let se 21 účastníky patřilo vítězství Petru Žižkovi z Bohemians Praha ale jen na pomocné hodnocení před Adamem Kolomým z Lanškrouna a Lukášem Pavlíčkem z Poličky, z dívek byla nejúspěšnější Natalie Hrůšová z Ústí n/O..
V kategorii do 10 let byla z 18 hráčů nejlepší Kateřina Dudlová z Ústí n/O. opět jen na lepší pomocné hodnocení před Janem Jirouškem z České Třebové, třetí skončil Marek Bláha ze Zábřehu.


Datum poslední aktualizace : 26.5.2013 Sekce : Nemistrovské akce
O Svitavského koníka
Současně s finalovými boji Krajského přeboru mládeže se ve dnech 25.-26.května 2013 ve Svitavách uskutečnil také turnaj mládeže O Svitavského koníka.
V uzavřeném turnaji O Svitavského koníka A se o vítězství díky stejnému pomocnému hodnocení podělili Josef Havelka z Lanškrouna a Jakub Cach z Polabin, finanční cenu si do Brna odvezla i celkově třetí Tereza Kocí.
Otevřenému turnaji O Svitavského koníka B dominoval poličský Jakub Simon následovaný Danielem Urbanem a Petrem Peškem (oba Lanškroun).


Datum poslední aktualizace : 6.4.2013 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda - 4.turnaj
V sobotu 6.dubna 2013 se ve Chvaleticích uskutečnil závěrečný 4.turnaj Chvaletické šachové Olympiády 2013, kterého se zúčastnilo 34 žáků.
Turnaji už počtvrté kraloval bezchybný Dominik Řezníček (který ani tentokrát neztratil ani půlku a opět zvítězil s plným počtem bodů) před Martinem Burešem a Janem Nešpůrkem (všichni Polabiny).
Mezi mladšími žáky byl nejúspěšnější Vojtěch Váňa z Polabin před Janem Jirouškem z České Třebové a Josefem Laurynem z Přelouče.
Mezi dívkami byla nejlepší Marie Kronowetterová z Poděbrad před Soňou Leksovou z České Třebové a Eliškou Stárkovou z Přelouče, nejlepším supermladším žákem byl Rostislav Štěpánek z Klánovic a z domácích nadějí vynikl Vladimír Chudý z Ronova n/D..


Datum poslední aktualizace : 29.3.2013 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj Polička
Ve čtvrtek 28.března 2013 se V Poličce uskutečnil již 11.ročník Velikonočního turnaje pro mládež, kterého se zúčastnilo celkem 75 dětí.
V Kategorii ELO zvítězil Jakub Půlpán z Polabin před Davidem Sionem a Petrem Pospíšilem (oba Polička), z dívek byla nejúspěšnější Simona Suchomelová ze Světlé n/S..
V kategorii VT zvítězil Michal Ročňák před Ondřejem Novotným (oba Hlinsko), třetí byla Kateřina Šmajzrová z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 4.3.2013 Sekce : Nemistrovské akce
O Hlineckého střelce
V sobotu 2.března 2013 se v Hlinsku uskutečnil 5.ročník turnaje pro děti a mládež 'O hlineckého střelce', kterého se zúčastnilo 42 hráčů ve třech kategoriích.
Mezi nejmladšími byl nejúspěšnější Rudolf Jun (7/7 !) z Chotěboře, následovaný Viktorem Pražákem z Lípy a Adamem Zelenkou z Hlinska.
V prostřední kategorii zvítězil Tomáš Ludvík před Matějem Půlpánem (oba Polabiny) a Vojtěchem Říhou, hned za nimi se umístila Marie Vašková (oba Hlinsko).
Nejstarší kategorie se nesla ve znamení převahy Polabin - zvítězil Jakub Půlpán (100%) před Vojtěchem Melicharem a Patrikem Žejdlíkem, Monika Ryšavá z Poličky na své soupeře tentokrát nestačila.


Datum poslední aktualizace : 2.3.2013 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda - 3.turnaj
V sobotu 2.března 2013 se ve Chvaleticích uskutečnil 3.turnaj Chvaletické šachové Olympiády 2013, kterého se zúčastnilo 46 žáků.
Mezi staršími žáky opět nedal nikomu šanci polabinský Dominik Řezníček a zvítězil s plným počtem bodů, druhý byl Jiří Píše a třetí Vojtěch Holásek (oba Ústí n/O.).
Mladší kategorii vyhrál Aleš Kronowetter z Poděbrad před Vojtěchem Váňou z Polabin a Josefem Laurynem z Přelouče.
V kategorii dívek patřilo prvenství Veronice Holáskové z Ústí n/O. před Soňou Leksovou z České Třebové a Marií Kronowetterovou z Poděbrad, mezi supermladšími žáky se z vítězství radoval Oliver Hruban z Čáslavi a z domácích nadějí se nejvíce dařilo Jakubovi Tlustému z Třemošnice.


Datum poslední aktualizace : 2.2.2013 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda - 2.turnaj
V sobotu 2.února 2013 se ve Chvaleticích uskutečnil 2.turnaj Chvaletické šachové Olympiády 2013, kterého se zúčastnilo 40 žáků z 10 míst.
Mezi staršími žáky opět bezkonkurenčně kraloval polabinský Dominik Řezníček s plným počtem bodů, následovaný Václavem Grundmanem a Jiřím Píše (oba Ústí n/O.), mladší kategorii vyhrál Jan Jiroušek z Č.Třebové před Markem Bílkem z Polabin a Martinem Novotným z Poděbrad.
Mezi 10 (!) dívkami byla nejúspěšnější Kateřina Dudlová z Ústí n/O. před Soňou Leksovou z Č.Třebové a Veronikou Holáskovou z Ústí n/O., mezi supermladšími žáky byl nejlepší Oliver Hruban z Čáslavi, z 'domácích nadějí' se nejvíce dařilo Janu Rožkovi ze ZŠ Třemošnice a vyhlášeni byli nejúspěšnější hráči ještě dalších kategorií.


Datum poslední aktualizace : 5.1.2013 Sekce : Nemistrovské akce
Chvaletická šachová Olympiáda - 1.turnaj
V sobotu 5.ledna 2013 se v Kulturním domě ve Chvaleticích uskutečnil 1.turnaj nového seriálu turnajů pro mládež - Chvaletická šachová Olympiáda, kterého se ve dvou kategoriích (hraných v jedné skupině) zúčastnilo celkem 29 hráčů z blízkého i hodně vzdáleného okolí.
Mezi staršími žáky suverénně kraloval Dominik Řezníček z Polabin, který nepovolil svým soupeřům ani jedinou remizu, následovaný dvojicí David Černý a Jan Trojtl (oba Hronov), jedinou dívkou byla Lenka Křemenáková z Chvaletic.
V mladší kategorii byl nejúspěšnější Marek Bílek před Tomášem Ludvíkem (oba Polabiny), třetí skončil Lukáš Němeček z Poděbrad, z dívek se nejvíce dařilo Miře Maňákové z Chvaletic.


Datum poslední aktualizace : 22.12.2012 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže Svitavy
V sobotu 22.prosince 2012 se ve Svitavách uskutečnil další ročník Vánočního turnaje mládeže ve třech kategoriích.
V kategorii do 12 let s přehledem zvítězil první nasazený Tomáš Ludvík z Polabin, který za sebou s bodovým odstupem nechal dvojici Lukáš Pavlíček z Poličky a Michal Ročňák, z dívek byla nejlepší Marie Vašková (oba Hlinsko).
Také v kategorii do 16 let se prosadili favorité, ale o medailistech v pořadí Matěj Půlpán z Polabin, Josef Havelka z Lanškrouna a Václav Grundmann z Ústí n/O. rozhodovalo až pomocné hodnocení, mezi dívkami kralovala Lucie Ambrožová z Poličky.
V Openu se z vítězství radoval Jan Mareš z Ústí n/O., který předstihl favorizované duo Jakub Půlpán a Jan Macháň (oba Polabiny) o půl bodu, jedinou dívkou byla Monika Ryšavá z Poličky.
Postřehy z turnaje byste časem mohli nalézt na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chotěboře, Mohelnice, Polabin, Poličky, Vysokého Mýta a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 10.6.2012 Sekce : Nemistrovské akce
O Putovní věž města Lanškrouna
V sobotu 9.června 2012 se v Lanškrouně uskutečnil 18.ročník integrovaného turnaje pro mládež do 18 let 'O Putovní věž města Lanškrouna', kterého se ve dvou skupinách zúčastnilo celkem 33 hráčů.
Ve skupině do 14 let kralovali zástupci Bohemians Praha, kteří obsadili všechny stupně vítězů v pořadí Jakub Voříšek, Tomáš Kozbert a Petr Aubrecht, nejlepší z dívek byla Kateřina Dudlová z Ústí n/O..
V kategorii do 18 let, hrané kruhovým systémem, zvítězil Jan Mareš z Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 15.4.2012 Sekce : Nemistrovské akce
Šachový turnaj mládeže Jevíčko
V neděli 15.dubna 2012 uspořádal Šachový klub Jevíčko tradiční dubnový turnaj mládeže, kterého se tentokrát mezi 61 hráči zúčastnila celá řada našich žáků.
Starší kategorii ovládli zástupci Boskovic Filip Dvořáček a Lukáš Osouch před Tomášem Dumou ze Svitav, z dívek byla nejlepší Beáta Soldánová rovněž ze Svitav.
V mladší kategorii se na první příčku prosadil Jan Kolář z Mohelnice následován Marií Vaškovou a Ondřejem Novotným (oba Hlinsko).


Datum poslední aktualizace : 5.4.2012 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže
Ve čtvrtek 5.dubna 2012 se v Poličce uskutečnil 10.ročník Velikonočního turnaje mládeže, kterého se zúčastnilo 83 hráčů ve dvou kategoriích.
V turnaji Elistů startovalo 29 hráčů, z nichž byl nejúspěšnější Tomáš Kraus z Hořic před Jakubem Půlpánem a Petrem Čižinským (oba Polabiny), jediná dívka Lucie Ambrožová ze Svitav tentokrát na hochy nestačila.
Ve skupině hrající o VT zvítězil Matěj Kupsa z Lanškrouna před Lukášem Pavlíčkem z Poličky a Tomášem Mikulenkou, ze 13 (!) dívek byla nejúspěšnější Huyen Linh Tran (oba Rapid Pardubice) před sestrami Kateřinou a Veronikou Šmajzrovými (obě Ústí n/O.).
Ohlasy z turnaje byste mohli časem nalézt na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky, Rapidu a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 3.3.2012 Sekce : Nemistrovské akce
O Hlineckého střelce
V sobotu dne 3.března 2012 uspořádal DDM Hlinsko a ŠO Hlinsko 4.ročník šachového turnaje pro děti a mládež 'O Hlineckého střelce' za účasti 38 hráčů převážně ze západní části našeho kraje.
V kategorii 1995-99 zvítězil Petr Nešpůrek před Oskarem Hofmanem (oba Polabiny) a Janem Tůmou (Polička), v kategorii 2000-02 byl nejlepší Tomáš Ludvík z Polabin před Radomírem Kolářem z Mohelnice a Patrikem Žejdlíkem z Hlinska a v nejmladší kategorii do 2003 byli nejúspěšnější Erik Žajdlík, Michal Ročňák a Ondřej Novotný (všichni Hlinsko).


Datum poslední aktualizace : 23.12.2011 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže Svitavy 2011
V pátek 23.prosince 2011 se ve svitavském Multifunkčním centru Fabrika uskutečnil další ročník Vánočního turnaje mládeže, kterého se zúčastnilo 90 hráčů a hráček (vč. doprovodu) nejen z Pardubického kraje.
V kategorii do 12 let a mladší tentokrát dominovaly dívky - zvítězila Petra Masáková z Adamova před Tomášem Ludvíkem z Polabin a Lucií Ambrožovou ze Svitav.
V kategorii 14-16 letých zvítězil Petr Pospíšil z Poličky před Vojtěchem Melicharem z Polabin a Josefem Havelkou z Lanškrouna, nejlepší z dívek byla Beata Soldánová ze Svitav.
V nejstarší kategorii byl nejlepší Josef Krátký z Lanškrouna před Ladislavem Kubištou a Vítem Kapounem (oba Ústí n/O.), jedinou dívkou byla Monika Ryšavá z Poličky.
Mezi doprovodem kraloval Pavel Holásek z Ústí n/O. před Adamem Sobotkou a Davidem Schafferem (oba Polička), mezi muži se však neztratila ani Jana Londinová z Hlinska.


Datum poslední aktualizace : 18.12.2011 Sekce : Nemistrovské akce
Talent Cup 2011
Ve dnech 16.-18.prosince 2011 uspořádala Beskydská šachová škola v hotelu Bezruč v Malenovicích 5.ročník mezinárodního festivalu žactva Talent Cup 2011. V turnaji B se ho zúčastnili i tři zástupci našeho nejmladšího šachového potěru a mezi 63 účastníky byli celou dobu náležitě vidět ! Nejlépe z nich skončil Lukáš Pavlíček (5.místo) z Poličky následován Tomášem Ludvíkem (8) z Polabin (2, 3), když Marek Bílek (24) rovněž z Polabin slibně zahájený turnaj v posledních třech kolech pokazil 'velkou rošádou'.

Datum poslední aktualizace : 19.8.2011 Sekce : Nemistrovské akce
Rozdělení družstev mládeže do skupin pro sezonu 2011/12
Komise mládeže ŠSČR zveřejnila rozdělení ligových družstev dorostu do jednotlivých skupin Extraligy a 1.lig, v nichž bude náš kraj mít celkem 6 zástupců (2x Extraliga a 4x 1.liga).

Datum poslední aktualizace : 4.6.2011 Sekce : Nemistrovské akce
O Putovní věž města Lanškrouna
V sobotu dne 4.června 2011 uspořádal šachový oddíl TJ Lanškroun ve spolupráci s humanitární organizací P R O T E B E, v rámci projektu „Šach pro tebe – šach pro každého“ a pod záštitou města Lanškrouna, XVII. ročník integrovaného šachového turnaje mládeže do 18-ti let s názvem 'O Putovní věž města Lanškrouna'.
V kategorii do 14 let hrálo 18 hráčů, přičemž všechny medailové posty obsadili hosté z Prahy - první skončil Filip Nový z Vyšehradu, druhý Jakub Voříšek a třetí Ondřej Staněk (oba Bohemians).
V kategorii do 18 let byl mezi 16 účastníky nejúspěšnější Jakub Vaculík ze Šumperka před Janem Macháněm z Polabin a Patrikem Krušinou ze Svitav.


Datum poslední aktualizace : 22.4.2011 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička
V pátek 22.dubna 2011 se pod patronací TJ Štefanydes Polička uskutečnil 9.ročník Velikonočního turnaje v šachu mládeže ve dvou kategoriích - o ELO a o VT.
Turnaje o ELO se zúčastnilo 18 mladých šachistů s průměrným ratingem 1705 (!), z nichž první místo obsadil Josef Krátký z Lanškrouna před Patrikem Krušinou ze Svitav a Petrem Pospíšilem z Poličky.
Také turnaj o VT byl velice kvalitní - mezi 30 hráči se nejvíce dařilo Patriku Feltlovi z Poličky, který na druhé místo odsunul Erika Žajdlíka z Hlinska a na třetí místo Vojtěcha Holáska z Ústí n/O., v dívkách byla nejúspěšnější Lucie Ambrožová ze Svitav.
Ohlasy z turnaje naleznete (snad) na webových stránkách Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 18.4.2011 Sekce : Nemistrovské akce
Šachový turnaj mládeže Jevíčko
V neděli dne 17.dubna 2011 se v Jevíčku uskutečnil tradiční Šachový turnaj mládeže. Mezi 24 účastníky z 10 oddílů kraloval Lukáš Slouka z Blanska, který získal plný počet bodů (7/7), na dalších místech skončili Filip Dvořáček a Lukáš Osouch (oba Makkabi Boskovice).

Datum poslední aktualizace : 5.3.2011 Sekce : Nemistrovské akce
O Hlineckého střelce
I přes první den jarních prázdnin zavítalo do Hlinska plných 44 dětí, aby se utkaly ve třech kategoriích turnaje 'O Hlineckého střelce'. Nejvíce zastoupeni byli hráči z Polabin a Hlinska, kteří také obsadili všechny medailové posty v mladších kategoriích, jen v té nejstarší se dostalo i na zástupce jiných oddílů.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Poličky a Polabin.


Datum poslední aktualizace : 23.12.2010 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže
Příležitost obohatit své volné předvánoční dny šachovým turnajem využila celá řada mladých hráčů a na svitavský Vánoční turnaj mládeže se jich ve čtvrtek 23.prosince 2010 sjelo plných 75 plus 30 členů jejich doprovodu.
V kategorii starších žáků zvítězil David Sion z Poličky před Antonínem Vu z Lanškrouna a Vojtěchem Melicharem z Polabin, z dívek byla nejlepší Anna Doláková ze Svitav.
V kategorii mladších žáků nedal nikomu šanci Patrik Žejdlík z Hlinska, který zvítězil s plným počtem bodů před Janem Tulisem z Poličky a Matějem Kupsou z Lanškrouna, nejlepší z dívek byla Marie Vašková z Hlinska.
V doprovodném turnaji dominoval Václav Pekař z Litomyšle před Benediktem Hofírkem z Loko Brno a Pavlem Holáskem z Ústí n/O., nejlepší ženou byla Jana Londinová z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 24.6.2010 Sekce : Nemistrovské akce
Dětský šachový festival V4 Liptov 2010
Ve dnech 18.-24.června 2010 se v Liptovském Mikuláši uskutečnil 3.ročník mezinárodního dětského festivalu V4 Liptov 2010, kterého se z našeho kraje zúčastnili hráči 2222 ŠK Polabiny a v hlavní soutěži - turnaji čtyřčlenných družstev - obsadili víceméně podle očekávání 10.místo ze 16 účastníků.
Další hráči se zúčastnili vložených turnajů jednotlivců do 14 a do 11 let, v prestižním uzavřeném mistrovském turnaji dívek ani v silném doprovodném Openu jsme zastoupení neměli.


Datum poslední aktualizace : 20.6.2010 Sekce : Nemistrovské akce
Lanškrounská věž 2010
V sobotu 19.června 2010 se v Lanškrouně uskutečnil XVI.ročník integrovaného šachového turnaje mládeže do 18-ti let 'O Putovní věž města Lanškrouna'. Letos se hrálo ve třech kategoriích (do 10, 14 a 18 let) a zúčastnilo se ho celkem 50 hráčů především z východní části našeho kraje a také několik 'přespolních'.
Kategorii do 10 let ovládli přespolní, když zvítětil Ondřej Staněk z Bohemians Praha před Lukášek Osouchem z Boskovic a Jakubem Voříškem z ŠK Leonardo.
V kategorii do 14 let se radovali zástupci Poličky v pořadí Petr Pospíšil a David Sion, třetí skončil Michal Škvařil z Bohemians Praha.
V kategorii do 18 let putuje zlato do Rychnova n/Kn. zásluhou Jana Macháně, stříbro získal David Výprachtický ze Žamberka a bronz si odvezl Jan Petr z Bohemians Praha.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Poličky a Ústí n/O.


Datum poslední aktualizace : 1.4.2010 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička
Ve čtvrtek dne 1.dubna 2010 uspořádal šachový oddíl TJ Štefanydes Polička 8.ročník Velikonočního turnaje mládeže, kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo 71 mladých hráčů.
V kategorii neelistů zvítězil Marek Šulc ze Svitav před Zdeňkem Cachem z Polabin a Patrikem Žejdlíkem z Hlinska, neúspěšnější dívkou byla Lucie Ambrožová ze Svitav.
V kategorii elistů kralovali favorité - prvenství získal Marcel Bednář z Holdie Praha před Petrem Čižinským z Polabin a Davidem Výprachtickým ze Žamberka.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Polabin, Poličky a Ústí n/O.


Datum poslední aktualizace : 7.3.2010 Sekce : Nemistrovské akce
O Hlineckého střelce 2010
V sobotu 6.března 2010 uspořádal ŠO DDM Hlinsko šachový turnaj pro děti základních škol 'O Hlineckého střelce'. V hlavní kategorii dominovali výhradně hráči Poličky v pořadí Kamil Petrásek, Petr Pospíšil a David Sion, nejlepší dívkou byla Monika Ryšavá. V mladší kategorii zvítězil Ondřej Cach z Polabin před Erikem Žejdlíkem z Hlinska a Janem Nešpůrkem z Polabin, z dívek byla nejlepší Sofie Přibylová z Prahy.

Datum poslední aktualizace : 8.2.2010 Sekce : Nemistrovské akce
Triumf Marka Bílka ve VC Hradce Králové
Jeden z nejmladších adeptů šachové hry z našeho kraje - sedmiletý Marek Bílek z Polabin - se pravidelně zúčastňuje turnajů Velkých cen v sousedním Královéhradeckém kraji a daří se mu. V posledním turnaji, hraném v sobotu 6.února 2010 na ZŠ Gočárova v Hradci Králové, za sebou nechal všechny hráče ve své kategorii a připsal si další vítězství ! Blahopřejeme !!!

Datum poslední aktualizace : 24.12.2009 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže
Ve středu 23.prosince 2009 se ve Svitavách uskutečnil Vánoční turnaj mládeže za účasti 84 hráčů. V nejmladší kategorii do 10 let se z vítězství radoval Josef Havelka z Lanškrouna před Patrikem Žejdlíkem z Hlinska a Matějem Dolečkem z Lanškrouna. Kategorie do 14 let byla plně v režii hráčů Poličky - zvítězil Michal Rott před Davidem Sionem a Petrem Pospíšilem. Nejstarší kategorii do 18 let vyhrál Martin Petráž z České Třebové před Gabrielou Sabolovou z Vysokého Mýta a Janem Marešem z Hradce Králové. Dojmy z turnaje jsou k dispozici i na stránkách Jiskry Ústí n/O..

Datum poslední aktualizace : 27.6.2009 Sekce : Nemistrovské akce
Dětský šachový festival V4 Liptov 2009
Ve dnech 19.-25. června 2009 proběhl v Liptovském Mikuláši 2. ročník mezinárodního Dětského šachového festivalu V4 Liptov 2009, kterého se zúčastnili také zástupci 2222 ŠK Polabiny. V hlavní soutěži čtyřčlenných družstev do 16 let obsadilo A družstvo mezi významně staršími a ostřílenějšími soupeři odpovídající 10. místo, když nejlepší výkon v něm podal Petr Čižinský na první desce (7/9), kombinované B družstvo skončilo na 19. příčce.
Soutěže jednotlivců do 11 let se zúčastnili 3 bratři Cachové a všichni získali nejméně 50% možných bodů (Jakub 5,5, Ondřej 5 a Zdeněk 4,5).
Ve velmi silném Openu pro doprovod si své uhráli Jakub Půlpán i Jindřich Bauer a to i přesto, že oba skončili až ve druhé polovině startovního pole.


Datum poslední aktualizace : 22.6.2009 Sekce : Nemistrovské akce
O putovní věž města Lanškrouna
V sobotu dne 20. června 2009 se v Lanškrouně uskutečnil XV. ročník integrovaného šachového turnaje pro mládež do 18 let - O putovní věž města Lanškrouna. V kategorii do 18 let zvítězil David Výprachtický ze Žamberka před Janem Fraňkem a Michalem Škvařilem (oba Praha), v kategorii do 11 let byl nejlepší Josef Havelka z Lanškrouna před Vítem Holáskem z Ústí n/O. a Matějem Kupsou z Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 14.4.2009 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička
Ve čtvrtek dne 9. dubna 2009 se v Poličce uskutečnil 7. ročník integrovaného turnaje mládeže za účasti 60 mladých hráčů převážně z východní části Pardubického kraje. V otevřeném turnaji zvítězil Petr Čižinský z Polabin před Davidem Výprachtickým ze Žamberka a Michalem Markem z Lanškrouna, v žákovském turnaji byl nejlepší domácí Petr Pospíšil před Vojtěchem Melicharem z Polabin a Štěpánem Kolomým z Lanškrouna, z dívek byla nejlepší Anna Doláková ze Svitav.

Datum poslední aktualizace : 28.12.2008 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj žáků Svitavy
Dne 23. prosince 2008 se ve Svitavách uskutečnil 3. ročník Vánočního turnaje žáků. V turnaji A, který byl pro prvních 8 hráčů dle aktuálního ELa, zvítězil Patrik Krušina ze Svitav před Janem Marešem z Ústí nad Orlicí a Josefem Krátkým z Lanškrouna. V turnaji B, ve kterém hrálo 46 hráčů, zvítězil Vít Kapoun z Ústí nad Orlicí před Petrem Nešpůrkem z Pardubic a Davidem Kozákem ze Svitav.

Datum poslední aktualizace : 30.6.2008 Sekce : Nemistrovské akce
O putovní věž města Lanškrouna
Celkem 50 mladých šachových nadějí se zúčastnilo turnaje O putovní věž města Lanškrouna, který se konal v sobotu dne 21. června 2008. V nejmladší kategorii do 10 let putovalo vítězství do Prahy zásluhou Ondřeje Dundera, v kategorii do 14 let zvítězil Jan Mareš z Ústí n/O. a mezi nejstaršími do 18 let byl nejúspěšnější Adam Sodomka z Poličky.

Datum poslední aktualizace : 23.6.2007 Sekce : Nemistrovské akce
Letní olympiáda dětí a mládeže 2007
Ve dnech 19.-24.6.2007 se v Ústí n/L. uskutečnil 3. ročník Letní olympiády dětí a mládeže, jehož součástí byly i sedmikolové šachové turnaje nejlepších krajských zástupců v kategoriích mladších a starších chlapců a dívek. Z našich zástupců se dařilo dívkám - Kristýna Sabolová ziskem 6/7 získala zlato v kategorii mladších dívek (Blahopřejeme !!!) a Gabriela Sabolová skončila se 3,5/7 na šestém místě mezi staršími dívkami. Zato chlapci na své soupeře nestačili a skončili až na chvostu tabulky - Petr Čižinský skončil mezi mladšími chlapci na předposledním 13. místě se ziskem 1,5/7 a Marek Kosek byl mezi staršími chlapci až 14. se ziskem 0,5/7.

Datum poslední aktualizace : 19.6.2007 Sekce : Nemistrovské akce
O putovní věž města Lanškrouna - 13. ročník
V sobotu 9. června 2007 se na ZŠ Dobrovského konal 13. ročník integrovaného šachového turnaje mládeže O putovní věž města Lanškrouna, který pořádala TJ a DDM Lanškroun ve spolupráci s humanitární organizací PROTEBE. Celkem se sešlo 43 hráčů a hráček, kteří hráli ve třech skupinách. Celkovým vítězem se stal Martin Pečinka před Jidřichem Balážem a Michal Marek skončil na třetím místě. Kategorii do 14 let s přehledem vyhrála Kateřina Vlčková z Jaroměře. V nejmladší kategorii se mezi dva hráče z Prahy vklínil lanškrounský Antonín Vu. Ale co bylo nejdůležitější? Že si všichni dobře zahráli, navázali nová kamarádství, odnesli si pěknou cenu a těšili se na prázdniny.

Datum poslední aktualizace : 8.4.2007 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže
Dne 5.4. 2007 se v Poličce uskutečnil pátý Velikonoční turnaj mládeže. Za účasti 54 hráčů zvítězil Patrik Krušina ze Svitav před Kamilem Petráskem z Poličky a Michalem Markem z Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 24.3.2007 Sekce : Nemistrovské akce
37. ročník Orlické šachovnice
V sobotu 24. března se v jídelně RIETER a.s. v Ústí nad Orlicí konal již 37. ročník tradičního turnaje mládeže (ročník 1992 a mladší). Letos přijelo 117 chlapců a dívek z 18 oddílů převážně Pardubického kraje (nejvzdálenější účastník přijel ale až z Kladna). Celkovým vítězem se stal Marcel Bednář z Jablonného n. O. před Gabrielou Sabolovou z Vysokého Mýta a Jakubem Půlpánem z Chrudimi.

Datum poslední aktualizace : 4.1.2007 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže Svitavy
Druhý ročník Vánočního turnaje mládeže se ukutečnil 27.12.2006 ve Svitavách. Za účasti 33 hráčů zvítězil Marek Kosek z Vysokého Mýta před Kamilem Petráskem z Poličky a Michalem Rottem z Hlinska.

Datum poslední aktualizace : 20.6.2006 Sekce : Nemistrovské akce
O putovní věž města Lanškrouna
Už podvanácté se v Lanškrouně konal integrovaný šachový turnaj mládeže do 18-ti let. Pořádaly ho společně DDM a TJ Lanškroun ve spolupráci s humanitární organizací P R O T E B E, v rámci projektu ‘Šach pro tebe – šach pro každého‘. V prostorách Základní školy Dobrovského v Lanškrouně se sešlo 53 šachistů a šachistek, kteří sehráli ve dvou kategoriích 7 kol na 2x 25 minut. Celkovým vítězem se stal Marek Kosek z Vysokého Mýta, v mladší kategorii překvapivě vyhrál Petr John z Ústí nad Orlicí.

Datum poslední aktualizace : 6.6.2006 Sekce : Nemistrovské akce
O pohár Polabin
V sobotu 3.6.2006 se konal závěrečný turnaj žáků základních škol pod názvem Žákovský turnaj v šachu O pohár Polabin. Vítězem v kategorii 1.-4. třída ZŠ se stal Daniel Vančura ze ZŠ Sezemice následovaný Petrem Nešpůrkem ze ZŠ Svítkov a Matoušem Režem ze ZŠ Lázně Bohdaneč. V kategorii 5.-6. třída ZŠ vyhrála Alžběta Léharová ze ZŠ Polabiny 2 před druhým Petrem Svobodou a třetím Tomášem Stavrovským - oba ze ZŠ Spořilov.

Datum poslední aktualizace : 13.1.2006 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj mládeže - Svitavy
V úterý dne 27.12.2005 se ve Svitavách uskutečnil Vánoční turnaj mládeže, kterého se zúčastnilo 28 hráčů. Palmu vítězství si odnesl Karel Laštůvka z Hlinska, nejvýše nasazený Marcel Bednář tentokrát skončil v poli poražených.

Datum poslední aktualizace : 29.6.2005 Sekce : Nemistrovské akce
Olympiáda dětí a mládeže 2005
Poslední akcí mládeže v sezoně 2004/05 byla Olympiáda dětí a mládeže, která se konala v Brně. Jak je vidět z přiložených celkových výsledků, nikdo z našich nezazářil a nikdo nepropadl. V podstatě všichni skončili tak, jak naznačovalo jejich předturnajové nasazení. V neoficiální soutěži krajů to stačilo na dělené 8.místo, což zřejmě odpovídá úrovni mládežnického šachu u nás.

Datum poslední aktualizace : 29.6.2005 Sekce : Nemistrovské akce
Lanškrounská věž 2005
V sobotu 18.6.2005 uspořádal TJ Lanškroun ve spolupráci s humanitární organizací PROTEBE XI. ročník turnaje mládeže O Lanškrounskou věž. V jednotlivých kategoriích zvítězili Adam Sobotka z Poličky, Jakub Michálek z Prahy a Michl Rott z Hlinska.

Datum poslední aktualizace : 12.3.2005 Sekce : Nemistrovské akce
35. ročník Orlické šachovnice
V sobotu 12.3.2005 se v Ústí n/O. uskutečnil již 35.ročník Orlické šachovnice. Za účasti 77 mladých šachistů se z vítězství radoval Lukáš Vondra z České Třebové se ziskem 8 bodů z 9 partií před Martinem Petrážem a Martinem Pečinkou.

Datum poslední aktualizace : 21.12.2004 Sekce : Nemistrovské akce
O pohár města Lanškrouna 2004
V sobotu 18.12.2004 se v Lanškrouně uskutečnil další ročník turnaje mládeže do 16 let 'O pohár města Lanškrouna'. Za účasti 32 hráčů si tentokrát pro vítězství přijel Adam Sodomka, který získal 6,5 bodů z 9 partií.

Datum poslední aktualizace : 23.6.2004 Sekce : Nemistrovské akce
Lanškrounská věž 2004
V sobotu 19. června 2004 se v jídelně SPŠ a SOU Lanškroun na Střelnici sešlo 68 mladých šachistů a šachistek ze 13 měst ČR na 10. ročníku šachového turnaje o Putovní věž města Lanškrouna. Hrálo se 7 kol na dvakrát 25 minut.

Datum poslední aktualizace : 22.3.2004 Sekce : Nemistrovské akce
34. ročník Orlické šachovnice - výsledky
V sobotu 20.3.2004 se v Ústí n/O. uskutečnil již 34. ročník Orlické šachovnice, která se letos hrála i jako Krajský přebor Pardubického šachového svazu v rapid šachu mládeže. Letos se zúčastnil rekordní počet 150 dětí ze 20 oddílů Pardubického kraje a krajskými přeborníky se stali Martin Petráž (v kategorii H14), Marek Kosek (H12), Šimon Bielčik (H10), Veronika Šplíchalová (D14), Gabriela Sabolová (D12) a Alžběta Lehárová (D10).

Datum poslední aktualizace : 24.3.2003 Sekce : Nemistrovské akce
33. ročník Orlické šachovnice - výsledky
Další ročník Orlické šachovnice proběhl 22.3.2003 v Ústí n/O. za účasti 74 hráčů převážně z východní části Pardubického kraje. V turnaji zvítězil Vojtěch Plát z M.Třebové (8,5/9) před Jiřím Rozkovcem z Hradce Králové (7,5) a Michalem Hanusem z Hlinska (7).

Datum poslední aktualizace : 25.6.2002 Sekce : Nemistrovské akce
Přebor mládeže H(D) 10, 12 a 14 v rapidu
V rámci VIII. ročníku integrovaného turnaje mládeže v rapid šachu, uspořádaného šachovým oddílem TJ Lanškroun, se za velmi malého zájmu hráčů z pardubického kraje ukutečnil i první krajský přebor nejmladších kategorií v rapid šachu.


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.