Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.08.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Ostatní akce v kraji - starší články

Datum poslední aktualizace : 30.07.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2017 - hlavní turnaje
V sobotu 29.července 2017 skončil festival Czech Open 2017 partiemi posledního devátého kola všech čtyř hlavních turnajů 28.ročníku, kterých se zúčastnilo celkem 1116 hráčů z 51 zemí - včetně 299 hráčů z celé ČR, z nichž 67 bylo z pardubického kraje. A naši zástupci se v nich rozhodně neztratili, když v těchto turnajích vybojovali 1x absolutní první místo, 1x absolutní třetí místo a k tomu ještě 2x první místo, 1x druhé místo a 3x třetí místo mezi zúčastněnými hráči ČR !!!

V turnaji A zvítězil naprosto nečekaně (ale zcela zaslouženě) GM Jan Krejčí z Lysé n/L., když v prvních dvou kolech pouze remizoval aby pak dalším sedmi soupeřům nedovolil už ani jedinou remizu !! V desítce nejlepších z hráčů ČR figurovali ještě GM Vlastimil Babula na 5.místě a GM Viktor Láznička (oba Nový Bor) na 8.místě, nejlepším z našinců byl FM Jakub Půlpán (Polabiny) na 48.místě.

V turnaji B dominovali cizinci, nejlepší z ČR byl Štěpán Tichý z Karlových Var, ale třetí místo z hráčů ČR už patřilo Tomáši Ludvíkovi z Polabin (celkově 16.místo).

Turnaj C měl zahraničního vítěze, ale bronz za celkové třetí místo bral Michal Jareš ze Železných hor, který byl se startovním čísle 97 (!!) také nejlepším hráčem z ČR !! Také další medaile mezi hráči ČR patřily našim zástupcům - druhý byl Josef Kourek z Polabin (celkově 8.místo) a třetí Jan Švub z Lanškrouna (celkově 14.místo).

Turnaj D přinesl do našeho kraje dokonce celkové zlato zásluhou Jakuba Joukla z Rapidu Pardubice (samozřejmě byl také první z hráčů ČR), což zvýraznilo i třetí místo Marka Juchelky z Polabin mezi hráči ČR (celkově 7.místo) !!


Datum poslední aktualizace : 29.07.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2017 - doprovodné soutěže
Také v letošním roce byl šachový festival Czech Open 2017 kromě hlavních turnajů obohacen celou řadou doprovodných turnajů, které se konaly většinou v dopoledních hodinách a umožňovaly tak zapojení dalších hráčů resp. rozšířily možnosti vyžití šachovým 'fanatikům'.

Datum poslední aktualizace : 20.07.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2017 - soutěže jednotlivců v rapidu
Ve dnech 13.-14.července 2017 se v Pardubické hokejové hale v rámci festivalu Czech Open 2017 odehrály tři otevřené turnaje jednotlivců v rapidu. Celková účast 461 hráčů byla podobná té loňské a stejně jako loni v nich nebyla nouze o překvapení.
V Otevřeném Mistrovství ČR jednotlivců (turnaj G1) zvítězil IM Roven Vogel (GER, 28 nasazený) jen na pomocné hodnocení před GM Sergejem Movesianem (ARM, 1) a třetím byl Sayantan Das (IND, 43), nejlepším českým hráčem byl IM Vojtěch Plát na 7 místě a z osmi našich zástupců se nejvýše umístil FM Jakub Půlpán na 66 místě.
Také ve výkonnostním turnaji G2 obsadili stupně vítězů jen zahraniční hráči - první byl Kristian Boehning (GER, 26), druhý byl Valeryi Shemiakin (UKR, 4) a třetí byl Alexandr Igumnov (RUS, 29), nejlepší český hráč Filip Holý obsadil 7 místo a nejlepší zástupce pardubického kraje Bohuslav Kokeš skončil na 18 místě.
Teprve v amatérském turnaji G3 stál na stupních vítězů i český hráč - za vítězným Leonidem Vinokurem (RUS, 18) skončil na druhém místě Barnabáš Školoud (174 nasazený !!!) a třetí místo získala Agata Dwilewicz (POL, 1), nejlepší z našich zástupců Karel Brožka obsadil 11 místo.


Datum poslední aktualizace : 16.07.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2017 - soutěže družstev
Zahajovací soutěž 28.ročníku šachového festivalu Czech Open (Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev) každoročně přitahuje na start stále větší počet soutěžících a letos se jí ve dnech 13.-16.7.2017 zúčastnilo rekordních 131 družstev s 660 aktivními hráči. Co však soutěži přibylo na kvantitě, o to jí zase ubylo na kvalitě (jak českých tak zahraničních družstev).
Vítězem v extrémně vyrovnané soutěži (a současně i Mistrem ČR) se opět stali hráči Zikudy Turnov A před zahraničními družstvy IMENITNI (Slovinsko) a WITH NO MERCY (Ukrajina), stříbro v MČR patří Lysé n/L. A a bronz juniorům OAZY Praha.
Z našich 16 zástupců se nejvíce dařilo Bohemii Pardubice A, ostatní zřejmě střídají pocity spokojenosti s nespokojeností. Co je však zarážející, je ignorovaní této soutěže ze strany největšího oddílu v kraji 2222 ŠK Polabiny, které budou v příští sezoně hrát nejen 1 a 2 ligu, ale po převodu soutěže z Rapidu Pardubice i Extraligu ŠSČR !


Datum poslední aktualizace : 20.05.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL
TJ ŠO + DDM Chrudim uspořádal v sobotu 20.května 2017 další ročník šachového turnaje s netradičním hracím tempem 'Chrudimský RABL', kterého se zúčastnilo 20 hráčů.
Vítězem se stal FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před Josefem Vařejčkem ze Zaječic a Bohuslavem Kokešem z Chrudimě, nejlepší ženou byla Gabriela Králová ze Zaječic.


Datum poslední aktualizace : 06.05.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
O pohár města Hlinska v bleskové hře
V sobotu dne 6.května 2017 se v Hlinsku uskutečnil tradiční již XVIII.ročník bleskového turnaje 'O pohár města Hlinska', kterého se zúčastnilo 39 hráčů.
Prvenství, o něž hrálo ve finalové skupině A 15 hráčů, si vybojoval Jiří Gregor z Neratovic před druhým Pavlem Daňkem z Bohemie Pardubice a třetím Jindřichem Melichem z Pankráce Praha.


Datum poslední aktualizace : 29.04.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2017
V sobotu 29.dubna 2017 se v Pardubicích na palubě výletní lodi Arnošt z Pardubic uskutečnil již 14.ročník šachového turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', kterého se zúčastnilo 72 hráčů.
Vítězem se stal FM Aleš Jedlička z pořadajících Polabin s bodovým odstupem před dvojicí Michal Horáček a Pavel Mudruňka (oba Bohemia Pardubice), nejlepší ženou byla WFM Hana Modrová z Bohemians Praha.


Datum poslední aktualizace : 15.04.17 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 15.dubna 2017 se do Městečka Trnávka sjelo 98 hráčů na 33.ročník Bleskového turnaje.
Vítězem šestnáctikolového turnaje se stal FM Marian Sabol z Vysokého Mýta s bezpečným odstupem 1,5 bodu před druhým FM Františkem Vránou ze Starého Města, třetí místo obsadil Pavel Hrubeš z Lanškrouna a mezi muži se neztratila ani nejlepší žena Zdeňka Vránová ze Starého Města.


Datum poslední aktualizace : 26.11.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta 2016
V sobotu 26.listopadu 2016 v Mistrovicích uskutečnil již 19 ročník Memoriálu Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 56 hráčů z 19 odddílů nejen našeho kraje.
V turnaji se nejvýše umístili favorizovaní Mistři FIDE Marian Sabol z Vysokého Mýta na prvním a Petr Kačírek z Rychnova n/Kn. na druhém místě, třetí příčka patřila Jaroslavu Volfovi a nejlepší ženou se stala Kateřina Šmajzrová (oba Ústí n/O.) na 15.místě.


Datum poslední aktualizace : 19.11.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Listopádí Břehy 2016
V sobotu 19.listopadu 2016 se ve Břehách u Přelouče uskutečnil 2.ročník turnaje 'Listopádí Břehy', kterého se zúčastnilo 39 hráčů nejrůznější výkonnosti i věku ze 7 klubů nejen našeho kraje. V turnaji, hraném premierově švýcarským zrychleným systémem na 9 kol (nutícím favority hrát už od prvního kola naplno a současně šetřícím nejslabší hráče od 'zbytečného soupeření' s nesrovnatelně silnějšími soupeři), se prosadili favorité - zvítězil Pavel Hrubeš z Lanškrouna jen o lepší pomocné hodnocení před Lubomírem Šilarem ze Železných hor, třetí místo obsadil Roman Solil z Lanškrouna a turnaje se úspěšně zúčastnila i jediná žena Jitka Lorencová z Letohradu.

Datum poslední aktualizace : 24.09.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2016
V sobotu 24.září 2016 uspořádal 2222 ŠK Polabiny 18.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, kterého se v Chotči i přes konkurenci MČR družstev v rapidu a dalších turnajů jednotlivců zúčastnilo 80 hráčů z 24 klubů.
Vítězem se stal FM Josef Havelka z Rychnova n/Kn. před nestárnoucím FM Jaroslavem Mojžíšem z Polabin a Romanem Solilem z Lanškrouna, nejlepší ženou byla WFM Hana Modrová z Bohemians Praha a potěšitelný byl nástup mládí na přední pozice.


Datum poslední aktualizace : 04.09.16 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2016
V sobotu 3.září 2016 se v Jablonném n/O. uskutečnil 7.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího za účasti 103 hráčů z 36 oddílů, mezi nimiž bylo 5 IM a 6 FM !
Vítězem se stal IM Lukáš Černoušek z Unichessu Praha jen na pomocné hodnocení před IM Pavlem Šimáčkem ze Zikudy Turnov a třetí místo obsadil loňský vítěz FM Jakub Půlpán z Rapidu Pardubice, z žen byla nejúspěšnější Jana Zpěváková ze Starého Města a nejlepším seniorem se stal IM Serguei Vesselovsky z BŠŠ Frýdek-Místek.


Datum poslední aktualizace : 31.7.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2016 - hlavní soutěže
Hlavní vrchol mezinárodního šachového festivalu Czech Open 2016 probíhal ve dnech 22.-30.července 2016, během nich se hrály čtyři hlavní turnaje, jichž se zúčastnilo celkem 1102 hráčů ze 47 zemí všech kontinentů.

Open A měl v tomto roce na startu 291 hráčů (včetně 6-ti hráčů s FIDE >2600 !) a dal by se s trochou nadsázky nazvat 'sólem pro pardubáky'.
Vítězství za samostatné první místo se ziskem 7,5/9 si odnesl 'pardubák jako poleno', gruzínský rodák se slovenským pasem startující za Arménii, žijící v Praze a hrající již dlouhou řadu let za Rapid Pardubice - GM Sergej Movsesian. Druhé místo s půlbodovým odstupem obsadil pardubický rodák v současné době startující za mistrovský tým 1.Novoborský GM Viktor Láznička, který byl nejlepším českým hráčem. Na 45.místě skončil nejlepší z našinců, hradecký rodák GM Martin Petr, hrající za Rapid Pardubice, a zapomenout nelze ani na největší překvapení turnaje - 19.místo poličského rodáka hrajícího t.č. v dresu Lysé n/L. a pardubických Polabin, který již po osmém kole splnil první normu GM (s druhým nejvyšším průměrem FIDE svých protihráčů v celém turnaji !) - IM Martina Červeného - všem Blahopřejeme !!!

Open B se hrál v režii zahraničních hráčů, když nejlepší z čechů Štěpán Tichý obsadil 7.místo a nejlepším z našinců se stal Václav Grundman z Polabin na 16.místě. Zapomenout nelze ani na našeho mladého hráče Tomáše Ludvíka z Polabin, který jako 200 nasazený skončil na 45.místě !

Open C ovládli rovněž zahraniční hráči, když nejlepším českým hráčem byl Stanislav Mezlík na 5.místě a nejlepším našincem byl Jakub Cach z Polabin na 10.místě. I v tomto turnaji se vyznamenali hned 3 naši mladí hráči - Jan Jiroušek, Rudolf Jun a Jan Nešpůrek, kteří si oproti nasazení polepšili o více než 100 míst !

Open D opanovali rovněž zahraniční účastníci, když nejlepším z čechů se stal Pavel Buk na 5.místě a nejlepším z našich hráčů byl Tomáš Mikulenka z Rapidu Pardubice na 10.místě, za zmínku stojí ještě výborné výsledky Martina Stočka a Karka Brožky, kteří skončili rovněž o více než 100 míst lépe než byli nasazeni.


Datum poslední aktualizace : 31.7.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2016 - doprovodné soutěže
Ani v letošním roce nebyl šachový festival Czech Open 2016 ochuzen o doprovodné zejména dopolední akce, kterých bylo celkem 18 (takže každý zájemce měl možnost bohatého výběru) a zúčastnilo se jich celkem 1049 hráčů.

Datum poslední aktualizace : 22.7.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2016 - rapid jednotlivců
Ve dnech 20.-21.července 2016 se v rámci Šachového festivalu Czech Open uskutečnil jeho druhý vrchol - soutěže jednotlivců v rapidu, kterých se ve třech skupinách zúčastnilo 403 hráčů.
Hlavní skupina A, která měla statut otevřeného Mistrovství ČR, se naprosto nečekaně stala 'pohřebištěm favoritů'. Vítězství si zajistil GM Kacper Piorun z Polska (6-tý nasazený) před GM Stanislavem Novikovem z Ruska (8-mý nasazený) a IM Abhimanyu Piranikem z Indie (až 86-tý nasazený !!), z českých hráčů se nejlépe umístili GM Štěpán Žilka na 10.místě, GM Robert Cvek na 13.místě a IM Vítězslav Rašík na 15.místě, z našich zástupců byl nejúspěšnější FM Jakub Půlpán na 23.místě.
Také ve skupině B se favoritům nedařilo - vítězství si vybojoval Egon Baskanov (29.nasazený) před Konstantinem Fedotovem (11.nasazený - oba z Ruska), třetí místo obsadil nejlepší z českých hráčů Jan Rusńák (9.nasazený) z Hořic, z našinců se nejvýše umístili hráči Rapidu Pardubice Matěj Prokop na pátém a Aleš Novotný na šestém místě.
Ani skupina C nevybočila z letošní tradice pohrom favoritů. Vítězem se stal náš zástupce Karel Brožka st. (až 104.nasazený !!!) ze Zaječic - Blahopřejeme !!! před Tomášem Novotným (12.nasazený) z Pelhřimova a Alexejem Shadrinem (FIDE - 135.nasazený !!!), třetím z českých hráčů byl náš Ondřej Cach z Polabin (33.nasazený !) na sedmém místě.


Datum poslední aktualizace : 18.7.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2016 - soutěže družstev
Ve dnech 14.-17.července 2016 odstartoval v Pardubicích již 27.ročník mamutího šachového festivalu Czech Open 2016 stále oblíbenější soutěží čtyřčlenných družstev. Za účasti 117 družstev zvítězili stylem start-cíl hráči Zikudy Turnov A před zahraničními družstvy Yamal a SC Leipzig, z našich družstev byli nejúspěšnější hráči Bohemie Pardubice A a Chotěboře.

Datum poslední aktualizace : 11.7.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krajský přebor v Bughause
V sobotu 9.července 2016 se v Poličce v rámci turnaje FIDE Open Polička 2016 uskutečnil Krajský přebor PDŠS v Bughause, kterého se zúčastnilo pouhých 5 převážně domácích dvojic. První místo bez ztráty jediné partie suverénně získala 'přespolní' dvojice Krása-Jezbera z Hradce Králové, krajskými přeborníky se stala domácí dvojice Tulis+Schaffer O..

Datum poslední aktualizace : 11.7.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
FIDE Open Polička 2016
Ve dnech 3.-8.července 2016 se v Poličce uskutečnil FIDE Open Polička, který zřejmě nenaplnil očekávání pořadatelů - v konkurenci dalších turnajů musely být pro malý zájem plánované dvě skupiny spojeny do jedné a hrálo se jen 7 kol.
V turnaji pak podle očekávání zvítězil 'domácí' IM Martin Červený z Lysé n/L. před Josefem Jiruše z Hradce Králové a Pavlem Semerákem z Náchoda.


Datum poslední aktualizace : 19.6.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krucemburský rapid 2016
V sobotu 18.června 2016 uspořádal šachový klub TJ Sokol Krucemburk 'Krucemburský rapid', kterého se zúčastnilo 46 hráčů z 20 oddílů. V turnaji, hraném švýcarským systémem na 9 kol tempem 2x15 min, zvítězil Josef Jiruše z Hradce Králové před Janem Kolomazníkem z Kutné Hory a Jiřím Polanským z Jihlavy, nejlepší ženou byla Ivana Homolková ze Světlé n/S..

Datum poslední aktualizace : 16.5.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
Rozdělení družstev 2.lig pro sezonu 2016/17
V neděli 15.května 2016 se v Havlíčkově Brodě uskutečnila schůze rozšířené STK ŠSČR, na níž se m.j. rozhodlo o složení skupin druhých lig pro nadcházející sezonu 2016/17 podle předběžně navržené varianty C. Pro družstva Pardubického kraje to znamená, že ve skupině D budou oproti minulé sezoně mít za soupeře místo družstev Olomouckého kraje družstva z Vysočiny.

Datum poslední aktualizace : 8.5.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
Na start 17.ročníku bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska' se v sobotu 7.května 2016 dostavilo 34 hráčů z 10 oddílů. V hlavní finalové skupině zvítězil Roman Vincze z Jihlavy jen na pomocné hodnocení před Michalem Hanusem z Hlinska, třetí byl Josef Hospodka z Chotěboře.

Datum poslední aktualizace : 30.4.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2016
V sobotu 30.dubna 2016 se v Chotči uskutečnil 13.ročník turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', kterého se zúčastnilo 83 hráčů. Vítězem se stal favorizovaný IM Martin Červený z Lysé n/L. před FM Michalem Novotným z Polabin a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla WFM Hana Modrová z Bohemians Praha.

Datum poslední aktualizace : 27.3.2016 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 26.března 2016 se v Městečku Trnávka uskutečnil 32.ročník tradičního bleskového turnaje, kterého se zúčastnilo 89 hráčů z 32 oddílů šesti krajů.
Stupně vítězů patřily favorizovaným hráčům v pořadí FM Marian Sabol z Vysokého Mýta, IM Martin Červený z Lysé n/L. a FM František Vrána ze Starého Města, nejlepší ženou byla Zdeňka Blümelová z Kroměříže.


Datum poslední aktualizace : 31.12.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše 2015
Ve středu 30.prosince 2015 uspořádal šachový oddíl TJ Sokol Krouna 11.ročník šachového turnaje v rapidu Memoriál Jirky Pavliše, kterého se zúčastnilo 74 hráčů z 22 oddílů.
Vítězem se stal Pavel Hrubeš před Tomášem Pokorným (oba Lanškroun) a Vítem Valentou z Velkých Losin, nejlepší z žen byla Monika Ryšavá z Poličky.


Datum poslední aktualizace : 28.12.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Nasavrcký blesk 2015
V sobotu 26.prosince 2015 se v Nasavrkách uskutečnil 3.ročník turnaje Nasavrcký blesk, který organizoval Martin Bartoš ve spolupráci s TJ ŠO Chrudim. Turnaj bohužel kolidoval s bleskovým turnajem v Ustí nad Orlicí, takže kapacita sálu (90 lidí) v restauraci U Šustrů nebyla využita.
Ve finále A zvítězili favorité, když o prvním místě rozhodoval větší počet vítězství. Překvapili hráči na čtvrtém a pátém místě - nestárnoucí Jaroslav Hájek a benjamínek Jůn ml..
Ve finále B opět překvapili svojí hrou mladíci Brožka ml., Roub a Jareš. Zvítězil zkušený Zbyněk Linhart.
Turnaj proběhl v přátelském duchu a organizátoři se už těší na další ročník. Uvažuje se v něm přejít z hracího tempa 5 minut + náhlá smrt, na systém 3 minuty s přídavkem 2 vteřin. Odpadly by tak partie, kdy jeden z hráčů poskakoval v koncovce s nejstejnobarevnými střelci sem a tam s cílem shodit soupeře na čas. Na příští rok se rovněž uvažuje o posunutí termínu o týden dřív.


Datum poslední aktualizace : 28.11.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta 2015
V sobotu 28.listopadu 2015 se v Mistrovicích uskutečnil 18.ročník Memoriálu Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 55 hráčů z 19 míst nejen našeho kraje.
Vítězem se podle očekávání stal FM Marian Sabol před Tomášem Trhalem (oba Vysoké Mýto) a Jaromírem Volfem z Ústí n/O., nejlepší ženou se stala 'přespolní' Kateřina Skybová z Hradce Králové.


Datum poslední aktualizace : 24.10.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Pardubický rapid 2015
V sobotu 24.října 2015 uspořádal ŠK Rapid Pardubice turnaj v rapidu, kterého se zúčastnilo 30 hráčů z 11 oddílů nejen pardubického kraje. Vítězství si odnesl vysoce favorizovaný FM Martin Červený z Lysé n/L. před Jiřím Provazníkem z Rapidu Pardubice a Tomášem Pokorným z Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 20.9.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2015
V sobotu 19.září 2015 se v Chotči uskutečnil 17.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, kterého se zúčastnilo 70 hráčů z 21 oddílů. Na stupních vítězů nedošlo k žádnému významnému překvapení - vítězem se stal FM Jakub Půlpán z Polabin před Sergejem Petuchovem z Rapidu Pardubice a Tomášem Pokorným z Lanškrouna, cenné 5.místo však vybojoval až 18-tý nasazený Jakub Cach z Polabin.

Datum poslední aktualizace : 29.8.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2015
V sobotu dne 29.srpna 2015 se v Jablonném n/O. odehrál 6.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího za rekordní účasti 120 (!) hráčů. Vítězem se stal FM Jakub Půlpán před FM Alešem Jedličkou (oba Polabiny), na třetím místě skončil Vojtěch Dobeš ze Starého Města, nejlepší ženou byla Zdeňka Blümelová z Kroměříže a nejlepším seniorem se stal Sergej Petuchov z Rapidu Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 9.8.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2015 - doprovodné turnaje
Stejně jako v předchozích letech byl volný čas mezi hlavními vrcholy festivalu vyplněn celou řadou vložených turnajů pro všechny, kteří toho hraní v úmorném vedru stále neměli dost.

Datum poslední aktualizace : 2.8.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2015 - hlavní turnaje
Ve dnech 24.července až 1.srpna 2015 vyvrcholil 26.ročník festivalu CHECH OPEN 2015 čtyřmi hlavními turnaji, jichž se zúčastnilo celkem 1038 hráčů.
V turnaji A potvrdili své kvality dva nejvýše nasazení hráči, když první byl 'domácí' GM Viktor Láznička z Nového Boru před 'taky domácím' GM Sergejem Movsesianem (t.č. Arménem), třetí místo patřilo GM Robertu Cvekovi z Nového Boru, nejlepším z našich zástupců byl IM Lukáš Černoušek z Rapidu Pardubice.
Turnaj B vyhrál IM Josef Přibyl z Holdie Praha před G. Kuzminem z Ruska a Minh Duc NGO z Německa, z našich zástupců byl nejúspěšnější Václav Grundman z Polabin.
V turnaji C byl nejlepší Batsaikhan TSERENDORJ z USA, druhé místo obsadil Evgeniy BAGLAEV z Ruska a na třetím místě skončila nejlepší česká zástupkyně Michaela Nová z Polabin.
V turnaji D kralovali zástupci Ruska v pořadí Viatcheslav STAROVEROV, Aida TUKAEVA a Alexander ZAYTSEV, nejlepším českým a současně i naším zástupcem se stal Michal JAREŠ ze Železných hor.


Datum poslední aktualizace : 26.7.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2015 - turnaje v rapidu
Druhým vrcholem letošního 26.ročníku festivalu CZECH OPEN 2015 byly ve dnech 22.-23.července 2015 tři turnaje v rapidu, v nichž se představilo celkem 333 hráčů.
V nejsilněji obsazeném turnaji G1 zvítězil 'domácí' GM Serjej Movsesian před GM Kirillem Stupakem z Běloruska a GM Kirillem Bryzgalinem z Ruska, nejlepší z českých hráčů byl IM Vojtěch Plát z Třince a nejlepším z našinců byl FM Martin Červený z Polabin.
V turnaji G2 se překvapivým vítězem stal Martin Nehyba ze Skaličky, na druhém místě skončila Nataliy Pavlova a na třetím Mikhail Bekhovskiy (oba Rusko), nejlepším z našich zástupců byl Bohuslav Kokeš z Chrudimi.
Turnaj G3 suverénně ovládl Sumiya Chinguun z Mongolska před nejlepším českým i naším zástupcem Ondřejem Cachem z Polabin a Petrem Miratským z Pelhřimova.


Datum poslední aktualizace : 20.7.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2015 - Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev
Ve čtvrtek 16.července 2015 odstartoval v Pardubicích 26.ročník mamutího šachového festivalu CZECH Open tradičně turnajem čtyřčlenných družstev, který měl punc Otevřeného Mistrovství ČR.
Za účasti 108 družstev ze sedmi států se vítězem stalo družstvo ZIKUDA Trutnov A před družstvy Unichess Praha A a Rapid Pardubice A (všechna ČR), do první desítky se z našich zástupců vešlo ještě družstvo 2222 ŠK Polabiny A.


Datum poslední aktualizace : 12.7.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Fide Open Polička 2015
Ve dnech 4.-11.července 2015 se v Poličce při příležitosti oslav 750-tiletého výročí založení města uskutečnil šachový turnaj FIDE Open Polička 2015, jehož se zúčastnilo celkem 30 hráčů.
Vítězem se stal FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před FM Martinem Červeným z Polabin a IM Sergejem Vesselovským z Frýdku-Místku.


Datum poslední aktualizace : 14.6.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár Chotěboř 2015
V sobotu 13.června 2015 se v Chotěboři uskutečnil 32.ročník turnaje v rapidu 'O Putovní pohár', kterého se zúčastnilo 68 hráčů.
V turnaji hraném švýcarským systémem na devět kol zvítězil FM Martin Červený z Polabin před FM Jiřím Tůmou z Chotěboře, třetí skončil Tomáš Popper z ERA Praha a z žen byla nejúspěšnější Simona Suchomelová ze Světlé n/S..


Datum poslední aktualizace : 13.5.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska 2015
S mírným zpožděním dorazily výsledky bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska', který se uskutečnil v sobotu 2.května 2015. Za účasti 29 hráčů zvítězil Josef Vařejčko z Hlinska před Romanem Vinczem z Jihlavy a Ondřejem Ondráčkem z Chotěboře, nejlepší ženou byla Jana Londinová z Hlinska.

Datum poslední aktualizace : 9.5.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Biskupské věže Litomyšl 2015
Šachový oddíl TJ Jiskra Litomyšl uspořádal v sobotu dne 9.května 2015 5.ročník šachového turnaje v rapidu 'Biskupské věže Litomyšl', který byl současně Krajským přeborem PDŠS v rapidu. Za účasti 46 hráčů (vč. několika 'přespolních') zvítězil FM Jakub Půlpán před FM Martinem Červeným (oba Polabiny), třetí skončil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta a mezi muži se neztratila ani jediná žena Lucie Bartošová z Litomyšle.

Datum poslední aktualizace : 8.5.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2015
V pátek 8.května 2015 se v Chotči uskutečnil 12.ročník turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', kterého se zúčastnilo 83 hráčů z 20 oddílů. Vítězem se stal FM Michal Novotný se ziskem 7,5/9 jen na pomocné hodnocení před FM Martinem Červeným (oba Polabiny), na třetím místě skončil Josef Havelka z Lanškrouna, nejlepší ženou byla Jana Londinová z Hlinska.

Datum poslední aktualizace : 20.4.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Mirka Kodytka 2015
V sobotu 18.dubna 2015 se v Kunvaldu uskutečnil XXV.ročník šachového turnaje čtyřčlenných družstev 'Memoriál Mirka Kodytka'. V turnaji 12 družstev, hraném švýcarským systémem na 7 kol, zvítězilo družstvo Slavie Hradec C před Ústím n/O. II a Kunvaldem I.

Datum poslední aktualizace : 5.4.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka 2015
Šachový oddíl Sokol Městečko Trnávka uspořádal v sobotu 4.dubna 31.ročník tradičního bleskového turnaje jednotlivců, kterého se zúčastnilo 83 hráčů nejen z Pardubického kraje.
V šestnáctikolovém turnaji zvítězil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před Pavlem Hrubešem z Lanškrouna a Janem Macháněm z Polabin, nejlepší ženou byla Zdeňka Blümelová z Kroměříže.


Datum poslední aktualizace : 3.1.2015 Sekce : Ostatní akce v kraji
Nasavrcký blesk 2014
V pátek 26.prosince 2014 se v Nasavrkách za účasti 30-ti hráčů uskutečnil II. ročník Nasavrckého blesku. Vítězství získal Jan Kolomazník z Kutné Hory před Josefem Vařejčkem ze Zaječic a Bohuslavem Kokešem z Chrudimi, mezi muži se prosadila i jediná žena Jana Londinová z Hlinska.

Datum poslední aktualizace : 31.12.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše 2014
V úterý 30.prosince 2014 uspořádal Sokol Krouna 10.ročník turnaje v rapidu 'Memoriál Jirky Pavliše', kterého se zúčastnilo 64 hráčů z 24 oddílů.
Vítězství získal Filip Vala z Havlíčkova Brodu suverénním ziskem 8,5/9, na druhém místě skončil Josef Vařejčko ze Zaječic a třetí byl Jakub Půlpán z Polabin, nejlepší ženou byla Jitka Lorencová z Letohradu.
Jak se na turnaj dívali jeho účastníci se můžete dovědět na webových stránkách Chotěboře, Mistrovic a Poličky.


Datum poslední aktualizace : 29.11.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta 2014
V sobotu 29.listopadu 2014 uspořádal ŠO TJ Sokol Mistrovice tradiční již 17.ročník Turnaje Járy Masopusta v rapidu, kterého se zúčastnilo rovných 60 hráčů.
Přesvědčivé vítězství si vybojoval FM Marian Sabol z Vysokého Mýta před Martinem Šmajzrem z Rychnova n/Kn. a Patrikem Krušinou ze Svitav, nejlepší ženou byla Gabriela Obermajerová z Kunvaldu.


Datum poslední aktualizace : 28.9.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2014
V sobotu 27.září 2014 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny v Chotči 16.ročník Memoriálu Čeňka Honsy, kterého se zúčastnilo 52 hráčů z 12 oddílů/klubů. Stupně vítězů obsadili tři nejvýše nasazení hráči - FM Michal Novotný, FM Jakub Půlpán a Matěj Hrabuša (všichni Polabiny). I další místa patřila především Polabinským zástupcům, kteří do první patnáctky pustili jen tři cizí hráče.

Datum poslední aktualizace : 13.9.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
O krále Železných hor 2014
V sobotu 13.září 2014 uspořádal mladý šachový oddíl TJ Energetik Chvaletice v prostorném tanečním sále místního Domu kultury druhý ročník šachového turnaje v rapidu 'O krále Železných hor', kterého se i přes značnou konkurenci dalších turnajů (GP ŠSČR Hostivice, rapid Brno-Bystrc, rapid Moravský Beroun, blesk Pečky) stejně jako loni zúčastnilo 48 hráčů z 26 oddílů/klubů a to nejen z ČR. A nebyla to žádná 'ořezávátka' - ve startovním poli s průměrným koeficientem turnaje 1863 byl 1 GM, 3 IM a 5 FM !!
Ve svižně a korektně probíhajícím turnaji nebyla nouze o celou řadu překvapení, papíroví favorité však přece jen většinou skončili v popředí tabulky (i když mnohdy s pořádně odřenými zády). O místa 'na bedně' se s výsledkem 7/9 rozdělila trojice hráčů v pořadí FM Martin Červený z Polabin, IM Josef Přibyl a Daniel Rous (oba Holdia DP Praha), zajímavé bylo i pořadí hráčů na 4-6 místě IM Jaroslav Bureš ze Starého Města, GM Jan Krejčí z Litovle a FM Aleš Jedlička z Polabin a to se někteří další favorité museli spokojit s ještě skromnějším umístěním. Kromě desítky velice slušných finančních a další více než dvacítky věcných cen byli za účast odměněni i nejlepší žena a také nejmladší a nejstarší hráč (Jitka Lorencová z Letohradu, Adam Josef Ret z Polabin a Jiří Vencl z České Třebové).


Datum poslední aktualizace : 31.8.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2014
V sobotu 30.srpna 2014 uspořádal ŠO TJ Jablonné n/O. 5.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, kterého se zúčastnilo 92 hráčů z 34 oddílů/klubů. Vítězství si na lepší pomocné hodnocení vybojoval FM Jakub Půlpán z Polabin před GM Janem Krejčím z Litovle, třetí příčku obsadil Jan Soural z Prahy.

Datum poslední aktualizace : 30.7.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open - doprovodné turnaje
V průběhu více než 14 dnů šachového festivalu Czech Open se mezi jeho třemi vrcholy - turnaj družstev, turnaje v rapidu a hlavní turnaje - odehrála ještě celá řada doprovodných turnajů (převážně bleskových, ale dostalo se i na další šachová odvětví).

Datum poslední aktualizace : 27.7.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2014 - hlavní turnaje
Ve dnech 18.-26.července 2014 proběhly v Pardubicích čtyři hlavní turnaje šachového festivalu Czech Open 2014, kterých se letos zúčastnilo 'pouhých' 978 hráčů.
Na stupně vítězů se z českých zástupců dostali jen Michal Schmalz z Buštěhradu za druhé místo v turnaji C a Mark John Towse (v ČR asi neznámý ?) za třetí místo v turnaji D.
Z našich zástupců se nejlépe umístili Jan Tůma z Chotěboře (první v ČR, šestý celkem v turnaji B) a Dominik Řezníček z Polabin (druhý v ČR, devátý celkem v turnaji C) - Blahopřejeme !!!, nikdo další již 'na bednu' nedosáhl.
S názory našich účastníků se možná budete moci postupně seznámit na webových stránkách příslušných oddílů (Bohemia, Č.Třebová, H.Městec, Hlinsko, Chotěboř, Polabiny, Polička, Rapid, Ústí n/O.).


Datum poslední aktualizace : 18.7.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open - rapid jednotlivců
Ve dnech 16.-17.července 2014 se v Pardubicích v rámci šachového festivalu Czech Open 2014 odehrály tři turnaje v rapidu jednotlivců, kterých se zúčastnilo celkem 335 hráčů.
V otevřeném mezinárodním Mistrovství ČR se zápočtem na FIDE se o vítězství dělila početná skupinka v čele se zahraničními účastníky, z českých hráčů v ní byli na 6.místě GM David Navara a na 8.místě GM Martin Petr z Rapidu Pardubice, další našinci FM Michal Novotný a FM Martin Červený (oba Polabiny) skončili ve čtvrté desítce a v první polovině závěrečného pořadí skončil ještě Sergej Petuchov z Rapidu Pardubice.
V otevřeném turnaji pro hráče s ELO FIDE <2100 zvítězil český zástupce Lubomír Bukáček a na 3.místě skončil i Jan Rusnák, z našinců se nejvíce dařilo Aleši Novotnému z Rapidu Pardubice a Jaroslavu Zelenkovi z Bohemie Pardubice, v první polovině výsledkové tabulky figurovalo ještě dalších 7 našinců.
V otevřeném turnaji hráčů s ELO <1800 kralovali cizinci, z českých hráčů byl nejlepší Mark John Towse a z našinců Tomáš Mikulenka z Rapidu Pardubice, do půlky pořadí se prosadilo ještě dalších 7 našinců.


Datum poslední aktualizace : 14.7.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open - družstva
Ve dnech 10.-13.července 2014 se v Pardubicích uskutečnil první z významných turnajů mamutího šachového festivalu Czech Open 2014 - turnaj čtyřčlenných družstev. Mezi rovnými 100 družstvy byli nejlepší zástupci Turnova - na prvním místě skončil Turnov I. a na druhém místě Turnov A. Třetí příčku obsadila ERA Praha A a z našich zástupců byly nejúspěšnější Polabiny A na 6.místě.
Názory medailistů a našich zástupců můžete nalezt na webových stránkách Turnova, ERA Praha, Polabin, Chotěboře, Bohemie Pardubice, Litomyšle, Vysokého Mýta, Poličky, Ústí n/O. a Rapidu Pardubice.


Datum poslední aktualizace : 6.7.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
FIDE OPEN Polička 2014
Ve dnech 26.6.-5.7.2014 se v Poličce uskutečnil II.ročník Openu Polička 2014. Slušný cenový fond přivedl na start 38 hráčů v čele s dvěma mistry Fide, kteří svým kvalitám nezůstali nic dlužni - vítězem se stal FM Martin Červený z Polabin před FM Petrem Červeným z pořádající Poličky a Václavem Pekařem z Litomyšle.

Datum poslední aktualizace : 26.6.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
O přeborníka Heřmanova Městce
Šachový oddíl Jiskra Heřmanův Městec uspořádal v sobotu 21.června 2014 2.ročník turnaje v rapidu O přeborníka Heřmanova Městce, kterého se zúčastnilo 34 hráčů. Oproti prvnímu ročníku sice trochu ubylo hráčů, avšak turnaj dostal punc mezinárodního, když se jej účastnil Slovák Peter Ambrozi.
Vítězem se po právu stal se ziskem 8 bodů GM Miloš Jirovský z Rapidu Pardubice, mistr republiky z roku 2003, který jako jediný neprohrál žádnou partii. Druhý skončil FM Martin Červený z Polabin, který neobhájil loňské prvenství, se ziskem 7,5 bodu, loňský bronz s 6,5 body obhájil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta.


Datum poslední aktualizace : 14.6.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2014
Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř uspořádal v sobotu 14.června 2014 tradiční XXXI. ročník turnaje v rapidu 'O Putovní pohár', který se letos hrál současně i jako Přebor PDŠS jednotlivců v rapidu. Velice kvalitně obsazeného turnaje se zúčastnilo 58 hráčů z 26 oddílů a mezi nimi byli i 3 GM !!
Turnaji však vévodil suverénní Jakub Půlpán z Polabin, který všem pronásledovatelům utekl o půldruhého bodu (Blahopřejeme !!!), o druhé místo se rozdělila pětice hráčů v pořadí FM Marian Sabol z Vysokého Mýta, GM Petr Velička z Ostravy, GM Jan Krejčí z Litovle, GM Miloš Jirovský z Rapidu Pardubice a FM Martin Červený z Polabin.


Datum poslední aktualizace : 18.5.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krucemburský pouťový rapid
V sobotu 17.května 2014 se v Krucemburku uskutečnil další ročník stále oblíbenějšího 'Krucemburského pouťového rapidu' pro hráče s LOK do 1700, kterého se letos zúčastnilo celkem 45 hráčů. Vítězství si vybojoval Martin Buchta z Poličky před Lubomírem Bukáčkem ze Žďáru n/S. a Davidem Schafferem z Poličky, v přidruženém turnaji mládeže byl první Václav Kubát před Tomášem Balkem (oba Havlíčkova Borová) a René Vaškem z pořádajícího Krucemburku.

Datum poslední aktualizace : 18.5.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krajský přebor družstev v rapidu
Krajský přebor čtyřčlenných družstev v rapidu, hraný v neděli 18.května 2014 v Poličce, se moc velkému zájmu netěšil - na start se dostavilo pouhých šest družstev. Vítězem se trochu nečekaně (ale zcela zaslouženě) stalo mladé družstvo Polabin před Vysokým Mýtem a Bohemií Pardubice, na domácí Poličku zbyla až bramborová medaile.

Datum poslední aktualizace : 3.5.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
V sobotu 3.května 2014 uspořádal DDM a ŠO Hlinsko XV.ročník bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska', kterého se zúčastnilo 45 hráčů. Po kvalifikačních bojích se o konečné pořadí hrálo ve čtyřech finalových skupinách, přičemž ve finalové skupině A byl nejúspěšnější Pavel Hrubeš z Lanškrouna před Michalem Hanusem z Hlinska a Romanem Vinczem z Jihlavy.

Datum poslední aktualizace : 3.5.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou Kotvu 2014
V sobotu 3.května 2014 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny 11.ročník devítikolového turnaje v rapidu 'O Pardubickou Kotvu', který se odehrál v osvědčených prostorách Obecního hostince v Chotči. Mezi 54 účastníky byl nejúspěšnější FM Michal Novotný z pořádajících Polabin s bodovým odstupem před druhým Michalem Horáčkem z Bohemie Pardubice a na třetím místě skončil Jakub Půlpán z Polabin.

Datum poslední aktualizace : 21.4.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Šachové velikonoce 2014
Ve dnech 18.-20.dubna 2014 se v Poličce uskutečnil první ročník Šachových velikonoc, kterého se zúčastnilo 22 hráčů. První místo s přehledem vybojoval David Výprachtický ze Žamberka, druhý skončil Adam Sodomka z Poličky a na třetím místě byl Josef Krátký z České Třebové.

Datum poslední aktualizace : 19.4.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 19.dubna 2014 uspořádal Sokol Městečko Trnávka jubilejní 30.ročník turnaje v bleskovém šachu. Za účasti 88 hráčů z 28 oddílů ze širokého okolí skončil na prvním místě favorizovaný FM Marian Sabol z Vysokého Mýta jen na pomocné hodnocení před Janem Macháněm z Polabin, na třetím místě byl Roman Brázdil z Postoupek.

Datum poslední aktualizace : 31.3.2014 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Mirka Kodytka
V sobotu 29.března 2014 se v Kunvaldě odehrál 24.ročník Memoriálu Mirka Kodytka za účasti 11 čtyřčlenných družstev. V sedmikolovém turnaji, hraném švýcarským systémem, bylo nejúspěšnější družstvo Dravci Letohrad, na druhém místě skončil PROSTOR 42 a třetí místo obsadil Sokol Náchod.

Datum poslední aktualizace : 29.12.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše
V neděli 29.prosince 2013 uspořádal Sokol Krouna 9.ročník turnaje v rapidu 'Memoriál Jirky Pavliše', kterého se zúčastnilo celkem 79 hráčů.
V devítikolovém turnaji zvítězil Jaromír Paščenko z Poličky jen na pomocné hodnocení před Lukáškem Karáskem z Jihlavy, na třetím místě skončil FM Jiří Tůma z Chotěboře.


Datum poslední aktualizace : 30.11.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj Járy Masopusta
V sobotu 30.listopadu 2013 se v Mistrovicích uskutečnil 16.ročník turnaje v rapidu Memoriál Járy Masopusta. Mezi 36 účastníky byl nejúspěšnější Jiří Stehlík z Kolína následovaný s půlbodovými odstupy Martinem Šmajzrem z Ústí n/O. a Petrem Jechou z Polabin.

Datum poslední aktualizace : 30.9.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy
V sobotu 28.září 2013 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny 15.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, který se opět uskutečnil v obecním hostinci v Chotči.
Při účasti 43 hráčů z 13 oddílů (např. Vysoké Mýto, Rapid Pardubice, Moravská Třebová, Chotěboř) dominovali hráči domácích Polabin, kteří obsadili všechny stupně vítězů v pořadí František Navrátil, Michal Novotný a Jakub Půlpán.


Datum poslední aktualizace : 31.8.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího
Letošní již 4.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který se uskutečnil v sobotu 31.srpna 2013 v Jablonném n/O., přivítal na startu rekordní účast 90 hráčů v čele s historicky prvním nositelem titulu GM. V turnaji podle očekávání dominoval IM Vojtěch Plát z Třince následovaný mladíky Danielem Kožúškem z Jičína, Vojtěchem Melicharem z Polabin a Davidem Výprachtickým ze Žamberka, kteří odsunuli GM Jiřího Krejčího z Litovle až na 5.místo.

Datum poslední aktualizace : 30.7.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2013 - hlavní turnaje
Největší pozornost na mamutím festivalu Czech Open na sebe poutala pětice hlavních turnajů, kterých se zúčastnilo cca 1150 hráčů a mezi nimi i takřka 80 našich zástupců. Až na vyjímky však stupně vítězů patřily zahraničním účastníkům, mezi českými hráči pak byli 'na bedně' vidět jen dva našinci.
V turnaji A byl z českých hráčů nejlepší GM Martin Petr z Rapidu Pardubice na celkově 5.místě, ostatním se příliš nedařilo.
V turnaji B byli z našich zástupců nejúspěšnější Jakub Půlpán z Polabin a Tomáš Veselý z Rapidu Pardubice následovaní Václavem Pekařem z Litomyšle.
V turnaji C zvítězil český zástupce Jiří Jezbera z Hradce Králové, mezi českými hráči skončil na třetím místě Lubomír Šilar z Chvaletic (celkově šestý), v popředí byli i Vojtěch Melichar z Polabin, Ondřej Kraus z Rapidu Pardubice a Milan Kotva z Moravské Třebové.
V turnaji D byl z našich hráčů nejúspěšnější Jan Švub z Ústí n/O. před Radkem Sukdolákem z Chotěboře, Štefanem Michlianem z Bohemie Pardubice a Alešem Novotným z Rapidu Pardubice.
V turnaji E se nejvíce dařilo hned pětici našinců v pořadí Jakub Cach z Polabin, Adam Lorenc z Letohradu, Petr Jouza z Lázní Bohdaneč, Zdeněk Cach jun. z Polabin a Barbora Voldánová z Bohemie Pardubice.


Datum poslední aktualizace : 20.7.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2013 - soutěže v rapidu
Mezi zahajovacími soutěžemi družstev a závěrečnými hlavními turnaji jednotlivců pardubického šachového festivalu Czech Open jsou vložené turnaje v rapidu, kterých se i letos zúčastnilo přes čtyřicet našich zástupců.
Otevřené Mistrovství ČR ovládli cizinci v čele s 'naším' GM Sergejem Movsesianem, nejlepším českým zástupcem byl GM David Navara na 7.místě a z našinců FM Martin Červený z Polabin na 40.místě.
V otevřeném turnaji o Rtg FIDE opět kralovali cizinci, z našich zástupců skončil nejlépe Jakub Půlpán z Polabin na 9.místě (druhý v ČR).
V otevřeném turnaji hráčů s Rtg FIDE <2000 opět byli nejlepší cizinci, ovšem naši zástupci Pavel Daněk z Bohemie, Jiří Hon z Rapidu a Jaroslav Zelenka z Bohemie obsadili všechna medailová místa mezi hráči z ČR.
Teprve v otevřeném turnaji hráčů s Rtg FIDE <1800 se na medailové posty prosadili i čeští zástupci, z našinců byl nejlepší Martin Bureš z Polabin na 7.místě (třetí v ČR).


Datum poslední aktualizace : 15.7.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2013 - soutěž družstev
Letošní mezinárodní festival Czech Open v Pardubicích zahájil ve dnech 11.-14.července 2013 stále oblíbenější soutěží čtyřčlenných družstev. V rekordním 120-ti členném startovním poli zvítězilo favorizované ruské družstvo Yamal 1 před týmy Plathematics (kombinované družstvo hráčů BŠS, Třince a Polabin) a Oazy Praha A, které se stalo Mistrem ČR. Z našich zástupců se nejvíce dařilo družstvu Chotěboře A, které se vyšvihlo na 11.místo, další týmy (Chrudim, Vysoké Mýto, Polabiny, Bohemia Pardubice, Litomyšl, Ústí n/O. a Rapid Pardubice) skončily buď podle předpokladu a nebo o něco hůře.

Datum poslední aktualizace : 6.7.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Fide Open Polička 2013
Ve dnech 29.června až 6.července 2013 se v Poličce po delší odmlce znovu uskutečnil otevřený FIDE Open (1),(2),(3), kterého se zúčastnilo 34 hráčů. Samostatným vítězem se stal FM Petr Červený z pořádající Poličky následovaný FM Martinem Červeným z Polabin a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, dobře si vedli i nejlepší junior Marek Stodola z Poličky a nejlepší žena Hana Frgalová z Polabin.
Turnaje se kromě hráčů pořádajícího oddílu zúčastnili i zástupci Vysokého Mýta, Polabin, Rapidu Pardubice, Litomyšle, Ústí n/O., Lanškrouna a Chotěboře, dorazili i účastníci z Hradce Králové, Píště a dokonce i z polského Chrzanowa.
Doprovodný rapid turnaj ve Fischerových šachách zájemce nelákal, zato turnaje v Holanďanech se zúčastnilo 9 dvojic (převážně z domácího oddílu).


Datum poslední aktualizace : 15.6.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Přeborníka Heřmanova Městce
Prvního ročníku turnaje v rapidu 'O přeborníka Heřmanova Městce', který se uskutečnil v sobotu 15.června 2013, se zúčastnilo 45 hráčů z 20 oddílů. Vítězem se stal FM Martin Červený z Polabin před Lukášem Karáskem z Jihlavy a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta, z žen byla nejúspěšnější Zuzana Podrázská z Havlíčkova Brodu.

Datum poslední aktualizace : 9.6.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2013
V sobotu 8.června 2013 se v Chotěboři odehrál jubilejní XXX.ročník šachového turnaje jednotlivců v rapidu 'O putovní pohár'. V sedmikolovém turnaji za účasti 82 hráčů byl nejúspěšnější FM Martin Červený z Polabin před Jiřím Gregorem z Neratovic a FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta - Blahopřejeme !!!

Datum poslední aktualizace : 18.5.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Krále Železných hor
V sobotu 18.května 2013 se ve Chvaleticích uskutečnil 1.ročník turnaje v rapidu 'O Krále Železných hor', kterého se v početné konkurenci dalších turnajů hned napoprve zúčastnilo 48 hráčů z 20 blízkých i hodně vzdálených oddílů. A nebyli to žádní začátečníci - více než solidní cenový fond spolu s řadou dalších věcných cen přivedl na start 27 hráčů s ELO FIDE vyšším než 2000 včetně 1 GM, 1 IM a 7 FM !
Vítězem prvního ročníku se stal FM Martin Červený z Polabin (7,5/9) s půlbodovým náskokem před favorizovanou kolínskou dvojicí GM Milošem Jirovským a IM Pavlem Jirovským, nevděčnou 'bramborovou medaili' za samostatné čtvrté místo pak bral FM Marian Sabol z Vysokého Mýta.


Datum poslední aktualizace : 10.5.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
S menší prodlevou dorazily výsledky XIV.ročníku bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska', konaného v sobotu 4.května 2013 v Hlinsku za účasti 34 hráčů. Ve finalové skupině A zvítězil Josef Hospodka z Chotěboře před Janem Kolomazníkem z Kutné Hory a Oldřichem Kastnerem z Rapidu Pardubice, mezi žáky byli nejlepší Vojtěch Říha, Petr Zelenka a Ondřej Novotný (všichni Hlinsko).

Datum poslední aktualizace : 4.5.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu
V sobotu dne 4.května 2013 se v Chotči uskutečnil 10.ročník turnaje v rapidu - O Pardubickou kotvu, kterého se zúčastnilo 55 hráčů ze 17 oddílů. První místo obsadil FM Marian Sabol z Vysokého Mýta jen na lepší pomocné hodnocení před FM Martinem Červeným z Polabin, třetí místo obsadil Stanislav Galíček z Tachova.

Datum poslední aktualizace : 28.4.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj ve zrychleném šachu
V sobotu 27.dubna 2013 se v Krucemburku uskutečnil Turnaj ve zrychleném šachu, kterého se zúčastnilo 30 hráčů z 9 oddílů. Ve vyrovnaném turnaji zvítězil až na pomocné hodnocení Martin Buchta z Poličky před Přemyslem Osičkou z Hlinska a Bohdanem Trčkou z Prahy-Smíchova, mezi mládeží byli nejúspěšnější Martin Bureš z Polabin před Petrem Štůlou a Jakubem Satrapou (oba Havlíčkův Brod).

Datum poslední aktualizace : 26.4.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Mirka Kodytka
V sobotu 20.dubna 2013 se v Kunvaldu uskutečnil XXIII.ročník Memoriálu Mirka Kodytka za účasti dvanácti čtyřčlenných družstev. Mezi nimi bylo nejúspěšnější družstvo Pandy Rychnov n/Kn. před ŠK Ústí n/O. a Sokolem Žamberk.

Datum poslední aktualizace : 30.3.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 30.března 2013 se v Městečku Trnávka uskutečnil již 29.ročník Velikonočního bleskového turnaje, kterého se zúčastnilo 93 hráčů z 31 oddílů. Třetí prvenství v řadě za sebou vybojoval FM Martin Červený z Polabin a získal tak do trvalého vlastnictví putovní pohár - Blahopřejeme !! Druhý skončil FM Marian Sabol a třetí Luboš Ptáček (oba Vysoké Mýto).

Datum poslední aktualizace : 3.1.2013 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše
V neděli 30.12.2012 pořádala TJ Sokol Krouna v sokolovně již 8. ročník šachového turnaje Memoriál Jirky Pavliše v rapidu. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol v tempu 2 x 15 minut. Turnaje se zúčastnilo celkem 83 hráčů nejen z několika krajů Čech a Moravy, ale i dva hráči z Litvy. Průměrné ELO hráčů turnaje bylo 1699 bodů, přičemž 15 z nich mělo ELO vyšší než 2000.
Po 9 kolech se vítězem turnaje zaslouženě stal Michal Novotný z ŠK 2222 Polabiny Pardubice se ziskem 7,5 bodu, druhý skončil Vlastimil Bouček z ŠK Kostelec n. Č.L. se 7 body , třetí místo také se 7 body obsadil Lukáš Karásek z ŠO Gordic Jihlava.
S názory na turnaj (možná) dostanete příležitost se seznámit na webových stránkách zúčastněných oddílů - Hlinsko, Chotěboř, Polabiny, Polička, Vysoké Mýto a Ústí n/O.


Datum poslední aktualizace : 24.11.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta
V sobotu 24.listopadu 2012 uspořádal TJ Sokol Mistrovice 15.ročník Turnaje Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 43 hráčů zejména z východní části našeho kraje. V turnaji se prosadili favorité, když zvítězil Tomáš Pokorný z Lanškrouna před Richardem Jermanem z Kladna a Jaroslavem Volfem z Ústí n/O..

Datum poslední aktualizace : 23.9.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy
V sobotu 22.září 2012 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny 14.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, který se opět uskutečnil v obecním hostinci v Chotči.
Mezi 59 účastníky zvítězil GM Viguen Mirumian z Lysé n/L. před FM Michalem Novotným z Polabin a Sergejem Petuchovem z Rapidu Pardubice, zúčastnili se však nejen zástupci dalších oddílů z kraje (Bohemia Pardubice, Chotěboř, Lanškroun a Vysoké Mýto), ale i z dalších 11 oddílů.


Datum poslední aktualizace : 2.9.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího
V sobotu 1.září 2012 uspořádal Ing. Karel Černý z ŠO TJ Jablonné n/O. 3.ročník Memoriálu armádního generála Ludvíka Krejčího v rapidu, kterého se zúčastnilo 65 hráčů z 22 oddílů. Mezi nimi byla celá řada seniorů, kteří přijeli především poblahopřát řediteli turnaje k jeho významnému životnímu jubileu a ostatním ukázat, že ty šachy ještě hrát nezapomněli.
Nečekaným vítězem se stal František Navrátil z Polabin (který byl současně i nejlepším seniorem) před Pavlem Strašilem z Litovle a Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a nejúspěšnější ženou byla Petra Masáková z Adamova (která byla současně nejlepší mezi žáky).


Datum poslední aktualizace : 28.7.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2012 - hlavní turnaje
Letošního šachového festivalu Czech Open se v pěti hlavních turnajích, konaných ve dnech 20.-28.července 2012 v prostorách pardubického Zimního stadionu, zúčastnilo celkem 1124 šachuchtivých jedinců. Mezi nimi bylo více než 80 hráčů z našeho kraje, kteří letos získali 4 medaile a kromě toho v dalších 16 případech skončili na některém z prvních tří míst v hodnocení českých hráčů !!

Ve velmistrovském turnaji A byl z českých hráčů nejlepší IM Vítězslav Rašík, který skončil na 2.místě a splnil normu GM, z našich zástupců se blýsknul 6.místem (2 nejlepší čech) GM Jan Votava a třetí příčku mezi českými seniory obsadil IM Eduard Prandstetter (oba Rapid Pardubice).

V ratingovém turnaji B se z našich hráčů nejvíce dařilo Jakubovi Půlpánovi z Polabin (45.místo a druhé mezi českými hráči do 16 let) a třetí příčku mezi českými seniory získal Václav Jelínek z Bohemie Pardubice.

Nejúspěšněji pro náš kraj dopadl ratingový turnaj C, v němž jsme získali hned 4 medaile. O dvě z nich se zasloužil Jan Macháň, který skončil na 3.místě (1 v ČR) a současně byl druhým nejlepším hráčem do 16 let (1 v ČR), třetí získal Daniel Kožúšek (oba Polabiny) za 2.místo v kategorii do 16 let (2 v ČR) a čtvrtou přidala Lucie Bartošová z Litomyšle za druhé místo (1 v ČR) mezi ženami - Blahopřejeme !!! Na čelných místech mezi českými hráči se však umístili ještě další naši zástupci - Vojtěch Melichar z Polabin (3 v ČR mezi U16) a Milan Kotva z Moravské Třebové (3 v ČR mezi seniory).

Také v Mistrovství Evropy hráčů s FIDE pod 2000 jsme bodovali - Jaroslav Zelenka z Bohemie Pardubice obsadil 10.místo v Mistrovství Evropy (3 v ČR) a mezi ženami skončily Tran Huyen Linh z Rapidu Pardubice jako první a Hana Frgalová z Polabin jako druhá mezi českými ženami.

Ani v Mistrovství Evropy hráčů s FIDE pod 1800 jsme nevyšli naprázdno - hlinecký Patrik Žejdlík (t.č. již z Polabin) obsadil páté místo v Mistrovství Evropy (1 v ČR) a Barbora Voldánová z Bohemie Pardubice byla první mezi českými ženami.


Datum poslední aktualizace : 28.7.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2012 - doprovodné turnaje
Součástí šachového festivalu Czech Open je každoročně celá řada doprovodných turnajů, ve kterých nechybí ani naši zástupci. Letos se jim však (až na světlé výjimky) příliš nedařilo.

Datum poslední aktualizace : 20.7.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2012 - turnaje v rapidu
Druhým vrcholem pardubického šachového festivalu Czech Open jsou turnaje v rapidu, kterých se letos zúčastnilo přes čtyřicet našich zástupců.

Otevřené Mistrovství ČR plně ovládli cizinci, nejlepším českým zástupcem byl GM David Navara na 6.místě a z našinců FM Luboš Roško z Polabin na 41.místě, vytáhli se i Jakub Půlpán z Polabin a zejména Vojtěch Kastner z Rapidu Pardubice.

V Amatérském Mistrovství Evropy s FIDE <2000 byli nejlepšími z našich zástupců Josef Krátký z České Třebové na čtvrtém a Pavel Daněk z Bohemie Pardubice na 8.místě, ostatním se příliš nedařilo.

Jedinou medaili pro ČR získal v Amatérském Mistrovství Evropy s FIDE <1800 Matěj Půlpán z Polabin za třetí místo - Blahopřejeme !!!, do desítky nejlepších se prosadili ještě Vojtěch Melichar z Polabin a David Půlpán z Chrudimě.


Datum poslední aktualizace : 15.7.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2012 - družstva
Mamutí šachový festival v Pardubicích zahájil jako obvykle soutěží čtyřčlenných družstev, jíž se ve dnech 12.-15.července 2012 zúčastnilo 103 družstev. Vítězem se stalo favorizované družstvo ukrajinských velmistrů před Zikudou Turnov A (vítěz přeboru ČR) a ruským Yamalem, druzí v přeboru ČR byli hráči ŠK Lípa A a třetí příčku obsadil Pankrác Praha. Z našich družstev byli nejúspěšnější hráči Polabin A před Bohemií Pardubice A a Polabinami B.
Postřehy z turnaje by se snad někdy mohly objevit na webových stránkách Č.Třebové, Chotěboře, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice, Ústí n/O. a Vysokého Mýta.


Datum poslední aktualizace : 10.6.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2012
V sobotu 9.června 2012 byl v Chotěboři odehrán 29.ročník turnaje v rapidu 'O Putovní pohár', kterého se zúčastnilo 82 hráčů převážně z Vysočiny a Pardubického kraje. V sedmikolovém turnaji hraném švýcarským systémem zvítězil Marian Sabol z Vysokého Mýta před Richardem Jermanem z Kladna a Jiřím Tůmou z Chrudimě, nejlepší ženou byla Monika Vilímová ze Sázavy.

Datum poslední aktualizace : 29.5.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Pouťová pětiminutovka Krucemburk
Pouťového bleskového turnaje, který se konal v sobotu 26.května 2012 v Krucemburku, se zúčastnilo 45 hráčů z 15 oddílů. Mezi nimi byl nejúspěšnější Luboš Ptáček z Vysokého Mýta před Janem Kolomazníkem z Kutné Hory a Pavlem Hrubešem z Lanškrouna, mezi muži se neztratila ani Jana Londinová z Hlinska.

Datum poslední aktualizace : 18.5.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
V sobotu 12.května 2012 se v Hlinsku uskutečnil 13.ročník turnaje v bleskové hře 'O Pohár města Hlinska'. Za účasti 34 hráčů zvítězil Jaromír Pasčenko z Poličky před Sergejem Petuchovem z Rapidu Pardubice a Janem Kolomazníkem z Kutné Hory.

Datum poslední aktualizace : 29.4.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu
Zatímco parník Arnošt z Pardubic po generální rekonstrukci ještě čeká v Přelouči na nezbytné dokončení úprav, proběhl v sobotu 28.dubna 2012 již 9.ročník turnaje v rapidu O Pardubickou kotvu opět na suchu - v prostorách Obecního hostince v Chotči.
Zúčastnilo se ho 57 hráčů, kteří si na různá šachová překvapení rozhodně nemohli stěžovat - zvítězil FM Michal Novotný před Lubomírem Šilarem a Danielem Kožúškem (všichni Polabiny).


Datum poslední aktualizace : 22.4.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj ve zrychlené hře
TJ Sokol Krucemburk uspořádal v sobotu dne 21.dubna 2012 další turnaj v rapidu, který byl určen jen pro hráče s ELO max. 1700. Zúčastnilo se ho 43 hráčů převážně z nejbližšího okolí a mezi nimi byl nejúspěšnější Miroslav Blažek z Havlíčkova Brodu.

Datum poslední aktualizace : 7.4.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj M.Trnávka
V sobotu dne 7.dubna 2012 uspořádal šachový oddíl Sokol Městečko Trnávka již 28.ročník Turnaje v bleskovém šachu, kterého se zúčastnilo rovných 100 hráčů. Vítězství si s odstupem zajistil Martin Červený před Michalem Novotným (oba Polabiny), na třetí příčce skončil Marian Sabol z Vysokého Mýta a mezi muži se neztratila ani jediná žena ve startovním poli Lucie Bartošová z Litomyšle.

Datum poslední aktualizace : 23.3.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Ondřej Kraus vede DL po 3. kole
Třetí kolo dorostenecké ligy se odehrálo 25. února v Poličce. Po tomto kole se již jen Ondřej Kraus z Rapidu Pardubice může pyšnit 100% bodovým ziskem. Ondra se na čele osamostatnil výhrou černými nad Janem Marešem z ŠK Ústí nad Orlicí. Půl bodu na lídra ztrácí Josef Krátký z Lanškrouna. 'Peloton' dvoubodových čítá celkem 5 jmen. Ligu provází i několik překvapení ratingově slabších hráčů na úkor těch silnějších. V této statistice se nevíce daří Ondřeji Schafferovi z Poličky. Čtvrté kolo čeká naše účastníky 28. 4. 2012 v Lanškrouně, poté bude následovat víkendové finále v Kuněticích u Pardubic.

Datum poslední aktualizace : 3.1.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Silvestrovský turnaj v Chotěboři
V pátek 30.prosince 2011 uspořádal ŠO TJ CHS Chotěboř již 29.ročník Silvestrovského turnaje v destiminutovkách, který časově navazoval na turnaj v Krouně. Z 24 účastníků byl nejlepší Radek Sukdolák před Jiřím Tůmou a Václavem Jelínkem, mezi muži se neztratila ani Markéta Voltrová.

Datum poslední aktualizace : 3.1.2012 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše
V pátek 30.prosince 2011 uspořádal ŠO Sokol Krouna 7.ročník Memoriálu Jirky Pavliše v rapidu, kterého se zúčastnilo 72 (!) hráčů nejen z našeho kraje. Těsné vítězství (na pomocné hodnocení) si vybojoval Pavel Hrubeš z Lanškrouna před Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta a na třetím místě skončil Jiří Tůma z Chrudimě, mezi ženami byla nejlepší Kristýna Stodolová z Vlašimi.

Datum poslední aktualizace : 29.12.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Vánoční bleskový turnaj Bohemie Pardubice
Další ze serie Vánočních bleskových turnajů se uskutečnil ve středu 28.prosince 2011 v kavárně Evropa v Pardubicích. K přátelskému klání v povánoční atmosféře usedlo za šachovnice 28 hráčů z Pardubic a nejbližšího okolí, mezi nimiž s přehledem zvítězil Jiří Pačovský (t.č. člen Porg Praha).

Datum poslední aktualizace : 26.11.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta
V sobotu 26.listopadu 2011 se v Mistrovicích uskutečnil 14.ročník Memoriálu Járy Masopusta, kterého se zúčastnilo 48 hráčů převážně ze severovýchodní části našeho kraje.
Vítězství získal nestárnoucí Jaroslav Volf z Ústí n/O. před Davidem Výprachtickým ze Žamberka a Romanem Solilem z Lanškrouna, nejlepší ženou byla Natalie Dunglová ze Žamberka.


Datum poslední aktualizace : 4.9.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího
V sobotu 3.září 2011 uspořádal ŠO TJ Jablonné n/O. 2.ročník Memoriálu armádního generála Ludvíka Krejčího, kterého se zúčastnilo 53 hráčů převážně ze severovýchodní části našeho kraje. Očekáváným vítězem se stal IM Vojtěch Plát z Třince před Martinem Šmajzrem z Ústí n/O. a Pavlem Justem z Polabin.
Ohlasy na turnaj by se mohly objevit i na stránkách České Třebové, Chotěboře, Moravské Třebové, Polabin, Rapidu Pardubice a Ústí n/O.


Datum poslední aktualizace : 1.8.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2011 - doprovodné turnaje
Volný čas mezi jednotlivými vrcholy festivalu (družstva, rapid, hlavní turnaje) byl i tentokrát vyplněn celou řadou doplňkových turnajů. Našincům se v nich dařilo pouze v bleskovém maratonu, když Martin Červený a Michal Novotný (oba Polabiny) získali první dvě místa v Mistrovství ČR - Blahopřejeme !!

Datum poslední aktualizace : 31.7.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2011 - hlavní turnaje
Hlavní turnaje 22.ročníku Czech Open českým barvám moc radostí nepřinesly - 'na bedně' stanul jediný český zástupce a to 'naturalizovaný' Sergej Kuzmin z Bohemie Pardubice ve skupině E - Blahopřejeme !!!
V hlavní skupině nás potěšilo alespoň 22 místo Martina Petra z Polabin (třetí z českých zástupců), ti ostatní sice nezklamali, ale také nijak nezazářili.
Ani v ostatních skupinách to nebylo nijak slavné - do první desítky se z 'pardubáků' dostali jen Oldřich Kastner z Rapidu Pardubice (7) a Kateřina Vlčková z Polabin (9) ve skupině C, Jindřich Bauer z Polabin (6) ve skupině D a Petr Jouza z Bohdanče (10) ve skupině E.


Datum poslední aktualizace : 22.7.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2011 - turnaje v rapidu
Dalším vrcholem letošního ročníku šachového festivalu Czech Open 2011 byly turnaje jednotlivců v rapidu. V hlavní skupině se až na expadrubáka Viktora Lázničku nikomu příliš nedařilo, lepší už to bylo v dalších skupinách. V turnaji do FIDE max. 2000 skončil nejlépe Josef Krátký z Lanškrouna na 10 místě, v turnaji do FIDE max. 1800 byl Patrik Marcinko (Rapid Pardubice) čtvrtý a Tomáš Kotlant (Bohemia Pardubice) jedenáctý.

Datum poslední aktualizace : 17.7.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2011 - družstva
XXII.ročník šachového festivalu Czech Open 2011 odstartoval stále oblíbenějšími soutěžemi čtyřčlenných družstev, kterých se ve dnech 14.-17.července 2011 zúčastnilo rekordních 111 družstev. V sedmikolovém turnaji se nejvíce dařilo favorizovanému ukrajinskému družstvu Dněpr, které však zvítězilo jen na pomocné hodnocení před Zikudou Turnov A a Slavií Hradec Králové, třetí v přeboru ČR byl SK AD Jičín A.
Soutěže se zúčastnilo i 18 družstev z našeho kraje, z nichž nejúspěšnější bylo družstvo SK Chrudim na 10.místě.
Dojmy z turnaje by se mohly objevit i na stránkách zúčastněných družstev z Č.Třebové, Chotěboře, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 12.6.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár
V sobotu 11.června 2011 se v Chotěboři odehrál XXVIII.ročník turnaje v rapidu 'O Putovní pohár'. Za účasti 94 hráčů v něm zvítězil FM František Vrána ze Starého Města před Zdeňkem Hábou z Jihlavy a IM Pavlem Jirovským z Kolína. Našim početným zástupcům se tentokrát tolik nedařilo, když nejlepší z nich byl Jiří Tůma z Chrudimi před loňským vítězem Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a Jaroslavem Zelenkou z Bohemie Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 11.6.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Biskupské věže Litomyšle
Na start 3.ročníku turnaje v rapidu Biskupské věže Litomyšle se dostavilo 62 hráčů převážně z východní části našeho kraje. Z vítězství se ovšem radoval jediný IM ve startovním poli - Vojtěch Plát z Třince, který na další místa odsunul extraligisty Martina Červeného a Michala Novotného z Polabin.
Vzhledem k početným enklávám hráčů z řady krajských oddílů se o dojmech z turnaje snad dočtete nejen na stránkách Litomyšle, ale i České Třebové, Polabin, Poličky a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 30.5.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krucemburská pouťová pětiminutovka
V sobotu 28.května 2011 se v Krucemburku uskutečnil šachový turnaj v bleskové hře s názvem 'Krucemburská pouťová pětiminutovka'. Vzhledem k nižší než předpokládané účasti rozšířili pořadatelé možnost startu i pro hráče s ELO mírně nad 1800. Mezi 28 účastníky se o prvenství se shodným ziskem 11 bodů rozdělili (v pořadí podle pomocných kriterií) Jakub Skořepa z Bedřichova, Miroslav Holata z Havlíčkova Brodu a Milan Zimpl z Nového Veselí.

Datum poslední aktualizace : 23.5.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2011
V sobotu 21.května 2011 se v Chrudimi uskutečnil již 6.ročník tradičního turnaje s netradičním hracím tempem - RABL 2011. Velice vydařeného turnaje se zúčastnilo 27 hráčů z 11 oddílů, z nichž na prvním místě skončil Luboš Ptáček z Vysokého Mýta před Jiřím Malivánkem a Davidem Onderkem (oba Chrudim), v konečném pořadí se neztratila ani jediná žena Jana Londinová z Polabin.

Datum poslední aktualizace : 15.5.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Tour 2011 - Open Hradec Králové
Druhý ročník šachového festivalu Open Hradec Králové přilákal na start větší skupinu hráčů našeho kraje, mezi nimiž se nejvíce dařilo Jiřímu Malivánkovi z Chrudimě. Úspěšní byli i někteří dorostenečtí extraligisté z Polabin, ostatním se už příliš nedařilo.

Datum poslední aktualizace : 6.5.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
Za nečekaně skromné účasti 21 hráčů se v neděli 1.května 2011 v Hlinsku uskutečnil bleskový turnaj O Pohár města Hlinska. Přespolních hráčů mnoho nebylo, takže o prvenství se rozdělili místní Michal Hanus s Janem Kolomazníkem z Kutné Hory, třetí skončil opět místní Ondřej Baudyš.

Datum poslední aktualizace : 1.5.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu
V sobotu 30.dubna 2011 se v Chotči uskutečnil 8.ročník turnaje v rapidu - O Pardubickou kotvu, jehož se zúčastnilo 61 hráčů nejrůznější výkonnosti. Své kvality potvrdil první nasazený FM Marian Sabol z Vysokého Mýta, který v turnaji zvítězil se ziskem 7,5/9 před FM Jaroslavem Mojžíšem z pořádajících Polabin a Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta (oba 7/9).
A jak turnaj viděli jeho účastnící, o tom se dočtete např. na stránkách Moravské Třebové nebo Hlinska.


Datum poslední aktualizace : 23.4.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 23.dubna 2011 se v Městečku Trnávka uskutečnil již 27.ročník turnaje v bleskovém šachu. Na jeho start se i přes nádherné jarní počasí dostavilo 98 hráčů z 33 oddílů, kteří odehráli 16-kolový turnaj švýcarským systémem tempem 2x5 min.
Suverénním vítězem se stal FM Martin Červený z Polabin (15,5/16 !), který měl náskok 1,5 bodu na druhého IM Vojtěcha Pláta z Třince a 3 body na třetího FM Mariana Sabola z Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Lucie Bartošová z Litomyšle a nejlepším juniorem (dorostencem i žákem !!) byl David Sion z Poličky.


Datum poslední aktualizace : 9.4.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Krucemburský Turnaj ve zrychleném šachu
V sobotu 9.dubna se v Krucemburku uskutečnil Turnaj ve zrychlené hře, určený pro hráče s Elo max. 1650. Za účasti 39 hráčů z krajů Pardubice a Vysočina zvítězil Martin Buchta z Poličky, mezi mládeží byl nejúspěšněší Jan Tůma z Havlíčkova Brodu.

Datum poslední aktualizace : 3.1.2011 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše
Ve čtvrtek 30.12.2010 pořádala TJ Sokol Krouna v kulturním domě v Oldříši již 6.ročník Memoriálu Jirky Pavliše v rapidu. Turnaje se zúčastnilo 70 hráčů z několika krajů Čech i Moravy, přičemž 20 z nich mělo ELO vyšší než 2000, průměrné ELO hráčů turnaje bylo 1782. Po 9 kolech se vítězem turnaje zaslouženě stal Zdeněk Hába z ŠK Gordic Jihlava se ziskem 8 bodů, druhý skončil Josef Vařejčko z ŠK Sokola Zaječice se 7 body, třetí místo také se 7 body obsadil Martin Mojžíš z ŠK 2222 Polabiny.

Datum poslední aktualizace : 7.12.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta
S mírným zpožděním dorazily výsledky Memoriálu Járy Masopusta, který se uskutečnil v sobotu 27.listopadu 2010 v Mistrovicích. Při solidní účasti 42 hráčů na samostatném prvním místě skončil David Výprachtický ze Žamberka, když za sebou nechal svého oddílového kolegu Tomáše Felcmana a na třetím místě skončil Václav Chládek z Letohradu.

Datum poslední aktualizace : 16.8.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Ludvíka Krejčího
V sobotu dne 14.srpna 2010 se v Jablonném n/O. uskutečnil 1. ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího v rapidu, kterého se zúčastnilo 39 hráčů převážně z nejbližšího okolí. Z vítězství se radoval Tomáš Kracík z Rychnova n/Kn., který za sebou nechal favorizované hráče Martina Šmajzra z Ústí n/O. na druhém a Jaroslava Mojžíše z Polabin na třetím místě.

Datum poslední aktualizace : 1.8.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2010 - hlavní turnaje
Pardubický šachový festival Czech Open soustředil na startu svých pěti turnajů opět přes 1300 šachuchtivých zájemců. I když nejvíce jich bylo z českých luhů a hájů, na stupních vítězů z nich stála jen Kristýna Novosadová z Beskydské šachové školy v turnaji C.
V turnaji A byl z českých zástupců nejúspěšnější Jiří Štoček na 10.místě, náš Marian Sabol z Vysokého Mýta skončil na 68.místě, když mu o půl bodu utekla norma IM.
V turnaji B byl nejlepším českým zástupcem náš Milan Hošek z Polabin na 6.místě, ostatní našinci se mu dívali na paty s větším odstupem.
V turnaji C zvítězila již zmiňovaná Kristýna Novosadová, z našich hráčů se nejlépe umístili poličtí zástupci Jaromír Paščenko na 16.místě a Oldřich Kastner na 19.místě.
V turnaji D se z našinců nevíce dařilo Jaroslavu Zelenkovi z Bohemie Pardubice na 10.místě a Janu Švubovi z Ústí n/O. na 13.místě, za zmínku stojí i zisk +92(!) ELO bodů Petra Nešpůrka z Polabin.
V turnaji E byl naším nejúspěšnějším zástupcem Petr Jouza z Lázní Bohdaneč na 10.místě.


Datum poslední aktualizace : 31.7.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2010 - doprovodné turnaje
Ve volném čase mezi turnajem družstev a hlavními turnaji jednotlivců se konala celá řada doplňkových turnajů. Ze zástupců našeho kraje nás nejvíce potěšil zisk Mistra ČR Martina Petra ve Fisherových šachách, druhé místo Martina Červeného v bleskovém maratonu a vítězství Jaromíra Paščenka v druhém z ratingových turnajů.

Datum poslední aktualizace : 24.7.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2010 - rapid jednotlivců
Letošní soutěže jednotlivců v rapidu měly v nejsilnější skupině zajímavé výsledky i nečekané pořadí, do něhož však naši zástupci nijak významně nezasahovali. V kategorii do 2000 ELO se již několik našich zástupců umístilo v první desítce stejně jako v kategorii do 1800 ELO. Největším krajským úspěchem však byl zisk titulu Mistryně Evropy v kategorii do 1800 ELO, který získala Jana Londinová z Polabin - Blahopřejeme !!!.

Datum poslední aktualizace : 18.7.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2010 - soutěž družstev
A už je to tady opět ! Každoroční šachové šílenství v rámci festivalu CZECH OPEN 2010 zahájila jako obvykle soutěž čtyřčlenných družstev, která měla na startu rekordních 110 účastníků (z toho plných 18 bylo z našeho kraje). Oproti minulému ročníku však žádný z našich manšaftů na stupně vítězů nedosáhl, když nejlépe umístěným družstvem byly 2222 ŠK Polabiny A na 12.místě.
Poznatky z turnaje v podání zástupců našich družstev si můžete přečíst na webech Poličky nebo Chotěboře.


Datum poslední aktualizace : 21.6.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
O putovní pohár 2010
V sobotu 19.června 2010 se v Chotěboři odehrál další v pořadí již XXVII.ročník turnaje v rapidu 'O putovní pohár'. Za účasti 86 hráčů se v něm nejlépe dařilo Marianu Sabolovi z Vysokého Mýta, který utekl druhému v pořadí Sergeji Petuchovovi z Rapidu Pardubice stejně jako třetímu Tomáši Vojtovi z Turnova o celý bod.

Datum poslední aktualizace : 14.6.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Biskupské věže Litomyšle 2010
Druhý ročník turnaje v rapidu s názvem Biskupské věže Litomyšle přitáhl v sobotu 12.června 2010 do Litomyšle celkem 90 adeptů šachové hry nejrůznější výkonnosti. Devítikolový turnaj v úmorném vedru řádně prověřil zejména fyzičku všech zúčastněných, favorité se však ani vedrem zaskočit nenechali. Stylem Start-Cíl zvítězil IM Vojtěch Plát z Třince, druhý byl FM Marian Sabol z Vysokého Mýta a třetí skončil Sergej Petuchov z Rapidu Pardubice. Nejlepší ženou byla Lucie Bartošová z Litomyšle, nejlepším juniorem David Sion z Poličky a nejlepším seniorem Milan Šnorek z Jičína.

Datum poslední aktualizace : 25.4.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu 2010
Navzdory změně hracího místa zavítalo v sobotu 24.dubna 2010 do Chotče na 7.ročník turnaje 'O Pardubickou kotvu' 46 účastníků ze 13 oddílů. Vítězem na šachovnicích se stal Jiří Malivánek z Chrudimi před Jaroslavem Mojžíšem z pořádajících Polabin a Lubošem Jedličkou z Lípy, absolutní jedničkou však podle mínění všech účastníků byl nehrající šéfkuchař místního hostince Martin Škroch !
Na turnaj zavítali i 'zvědové' z nss.cz a jejich poznatky naleznete ve článku Námořníci na suchu, krátké video natočila i Pardubická televize.


Datum poslední aktualizace : 6.4.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka 2010
Velikonoční bleskový turnaj v Městečku Trnávka si rok od roku získává stále větší popularitu. Letošního 26.ročníku, hraného v sobotu 3.dubna 2010 švýcarským systémem na 16 kol, se zúčastnilo 96 hráčů z 33 oddílů, přičemž více než polovina účastníků byla z jiných krajů. V turnaji samotném se prosadili favorité - suverénně zvítězil Vojtěch Plát z Třince před Martinem Červeným z Polabin a Marianem Sabolem z Vysokého Mýta.
O turnaji se dočtete v regionálním Svitavském deníku i na webových stránkách JmŠS.


Datum poslední aktualizace : 6.1.2010 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše
Pátý ročník Memoriálu Jirky Pavliše pořádaný Sokolem Krouna se uskutečnil v neděli dne 27.prosince 2009 v Kulturním domě v Oldříši. Na jeho startu se sešlo velice slušných 62 účastníků z 21 oddílů, z nichž celá řada náležela do jiných krajů než pardubického (z krajských zástupců měla nejpočetnější zastoupení Polička). Mezi všemi zúčastněnými si nejlépe vedl Libor Chloupek z Makkabi Boskovice před Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta a Josefem Jirušem z Hradce Králové.

Datum poslední aktualizace : 29.12.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Vánoční turnaje 2009
V období vánočních svátků se na území kraje uskutečnily některé další regionální turnaje. V sobotu 26.prosince to byl bleskový turnaj v Chrudimi a v neděli 27.prosince Vánoční bleskový turnaj Bohemie Pardubice (průměr ELO 1933). A do třetice - zajímavou akci uspořádala již v pátek 25. prosince Polička a sice bleskový turnaj po Internetu.

Datum poslední aktualizace : 3.10.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
6. turnaj Restaurace U Karla
V sobotu 26. září 2009 se v Hlinsku uskutečnil 6. ročník šachového turnaje v rapidu s názvem 'Restaurace U Karla'. V konkurenci 25 hráčů převážně z jižní části kraje dominovali hráči Poličky - zvítězil Oldřich Kastner před Oldřichem Lorencem, třetí byl Josef Vařejčko ze Zaječic.

Datum poslední aktualizace : 2.8.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2009 - hlavní turnaje
Jubilejní 20. ročník šachového festivalu přivítal na startu pěti hlavních turnajů přes 1300 účastníků, mezi nimiž bylo více než osm desítek zástupců našeho kraje. Nepřekonatelnou atmosféru festivalu vhodně doplňoval on-line přenos celkem 15 (!) prvních šachovnic s komentáři IM Piska a jeho hostů, takže na své si přišli i diváci u internetu a v komentátorské místnosti.

V prestižním Openu A letos zaujala bojová nálada většiny účastníků, která vyvrcholila dramatickou partií posledního kola mezi Lázničkou a Korobovem o první místo a potěšila hra i výsledky dalších českých hráčů. Naši zástupci hráli i skončili většinou podle papírových předpokladů, když nejvýše se umístili Martin Petr a Viguen Mirumian na 38. a 39. místě (oba 6 bodů).
V Openu B se vytáhli především mladíci z Polabin - 13. místo Petra Čižinského s 6,5 body i 57. místo Jakuba Půlpána s 5,5 body jsou opravdu vynikající.
V Openu C dosáhlo hned pět našich zástupců na 6 bodů (Dorjkhu, Horáček, Kastner, Vobořil, Holásek), přičemž o jejich pořadí rozhodovalo jen pomocné hodnocení, na paty jim šlapala i Gabriela Sabolová s 5,5 body.
Open D byl svědkem největšího úspěchu, když o jednu ze dvou českých medailí ze všech hlavních festivalových turnajů se zasloužil zlatý Lukáš Vondra z České Třebové (Blahopřejeme !!!). Výborné je i 9. místo Tomáše Mazury a 22. místo Miloše Papáčka (oba 6,5 bodu).
V Openu E si na dřívější úspěchy vzpomněl Jan Krejčí a se 6,5 body obsadil pěkné 19. místo, po 6 bodech měli Sodomka, Jouza a Krys st., neztratila se ani Bára Voldánová s 5,5 bodem.


Datum poslední aktualizace : 1.8.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2009 - doprovodné turnaje
Ekonomická krize dolehla i na letošní ročník šachového festivalu Czech Open 2009 a postihla především doprovodné turnaje. V řadě z nich byl oproti minulým ročníkům znát citelný úbytek především kvantity účastníků.

Datum poslední aktualizace : 24.7.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2009 - turnaje v rapidu
Šachový festival Czech Open 2009 pokračoval další oblíbenou soutěží - turnaji jednotlivců v rapidu, z nichž některé měly statut Mistrovství Evropy amatérů. Celkem čtyř turnajů se zúčastnilo přes 350 hráčů, mezi nimiž byla i třicítka hráčů z našeho kraje. Největšího úspěchu dosáhl v Mistrovství Evropy amatérů s ELO <2000 Michal Horáček z Bohemie Pardubice, který získal bronzovou medaili, těsně následován Pavlem Daňkem ze stejného oddílu a Jaroslavem Hájkem ze Zaječic.

Datum poslední aktualizace : 19.7.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2009 - soutěže družstev
Prvním ukončeným turnajem letošního ročníku festivalu Czech Open je jako každoročně oblíbená soutěž čtyřčlenných družstev. Jejím vítězem se stalo favorizované družstvo Charkova v sestavě se třemi GM a jedním IM, na druhém místě skončilo družstvo A64 Grygov (nový mistr ČR) a třetí byli zástupci 2222 ŠK Polabiny. Mezi 96 družstvy se prezentovala ještě celá řada družstev z našeho kraje, z nichž si nejlépe vedli hráči Vysokého Mýta (8 místo). Celou řadu fotografií z turnaje můžete shlédnout ve fotogaleriích I a II na webu Polabin, reportáž z účasti naleznete i na webu Chotěboře.

Datum poslední aktualizace : 6.7.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Biskupské Věže Litomyšle 750
V sobotu dne 4. července 2009 se v Litomyšli uskutečnil otevřený šachový turnaj v rapidu s názvem Biskupské věže Litomyšl 750, na jehož startu se sešlo 83 hráčů různé výkonnosti nejen z našeho kraje. Mezi nimi triumfoval Michal Novotný z 2222 ŠK Polabiny před Tomášem Vojtou z Vlašimi a Pavlem Jiráskem v Vysokého Mýta, nejlepší ženou byla Magda Komárková z Poličky a mezi žáky dominovala Kateřina Vlčková z Jaroměře.
Komentáře a řadu fotografií z turnaje naleznete na webech Poličky, Polabin a Vlašimi.


Datum poslední aktualizace : 15.6.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2009
V sobotu 13. června 2009 se v Chotěboři uskutečnil XXVI. ročník turnaje O putovní pohár. Při účasti 70 hráčů se z vítězství radoval Sergej Petuchov z Rapidu Pardubice před druhým Tomášem Vojtou z Vlašimi a třetím Vlastimilem Boučkem z Kostelce n/Č.l.

Datum poslední aktualizace : 8.6.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2009
Chrudimský turnaj M&M Reality sice kolidoval s velmi populárním turnajem v Hustopečích, přesto našlo cestu do hrací místnosti 28 příznivců královské hry. Pro pořadatele bylo opět smutné zjištění, že tohoto turnaje se zúčastnilo jen osm chrudimských hráčů, byť má oddíl 52 aktivních hráčů!! Velkou účast měli hráči z Vysokého Mýta a každý musel projít jejich mlýnicí.
Vítěz turnaje Marian Sabol opět jako každý rok zaváhal v prvním kole a musel potom dohánět své konkurenty, hlavně výborně hrajícího Michala Novotného. V rozhodujícím šestém kole se Sabolovi podařilo porazit Novotného, přesto musel stále čekat na jeho další klopýtnutí. To se mu splnilo v předposledním kole, kdy Novotný remizoval s třetím v pořadí Petuchovem. Tito tři si pak odnesli zaslouženě palmy vítězství.
Jak se nevyplácí hrát turnaj a zároveň jej i organizovat si mohli na svých výsledcích vyzkoušet oba chrudimští pořadatelé Krys Jaromír ml. a Němec Pavel. Výborné zázemí zajišťovalo vedení restaurace „U Guláška“, finanční a věcné ceny potom hlavní sponzor M&M Reality.
Další tento netradiční turnaj s větším cenovým ohodnocením připravují pořadatelé 12. září 2009 ve větších prostorách restaurace chrudimské Besedy – Muzeum.


Datum poslední aktualizace : 4.5.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Hlinsko
V sobotu dne 2. května 2009 se v Hlinsku odehrál 10. ročník bleskového turnaje, který proběhl tradičně na vysoké organizační úrovni a v domácím prostředí. Za účasti 30 hráčů se o vítězství rozdělili Pavel Němec, Sergej Petuchov a David Onderek se stejným počtem 10,5 bodů a o konečném pořadí rozhodovalo až pomocné kriterium.

Datum poslední aktualizace : 26.4.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu - 6. ročník
V sobotu dne 25. dubna 2009 se na výletní lodi Arnošt z Pardubic uskutečnil 6. ročník turnaje v rapidu 'O Pardubickou kotvu', který pořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny. Mezi 44 účastníky kraloval IM Martin Petr z Rapidu Pardubice, který svým soupeřům povolil pouze jedinou remizu v posledním kole, před Janem Dočekalem ze Znojma a Pavlem Šottem z Klatov, nejlepším domácím borcem byl Michal Novotný.

Datum poslední aktualizace : 11.4.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka
Jubilejní 25. ročník bleskového turnaje v Městečku Trnávka se mohl pochlubit rekordní účastí 103 hráčů. Z nich se nejlépe dařilo favorizovanému Vojtěchu Plátovi z Třince, který zvítězil o pověstný chlup před Martinem Červeným z 2222 ŠK Polabiny a Marianem Sabolem z Vysokého Mýta.

Datum poslední aktualizace : 9.2.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Járy Masopusta 2008
V sobotu 29. listopadu 2008 se v Mistrovicích konal již 11. ročník Memoriálu Járy Masopusta v rapidu, jehož výsledky dorazily se značným zpožděním teprve nyní. Za účasti 50 hráčů se z vítězství radoval Vít Valenta ze Šumperka, když druhým v pořadí byl Luboš Ptáček z Vysokého Mýta a třetím Václav Chládek z Ústí n/O.

Datum poslední aktualizace : 4.1.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Jirky Pavliše
V neděli dne 28. prosince 2008 se v Kulturním domě v Oldříši uskutečnil 4. ročník Memoriálu Jirky Pavliše v rapidu, na jehož start se dostavilo 49 hráčů převážně z jižní části našeho kraje. Samostatné první místo si vybojoval David Komárek z Chrudimi před Josefem Vařejčkem ze Zaječic a Pavlem Strašilem z Litovle.

Datum poslední aktualizace : 2.1.2009 Sekce : Ostatní akce v kraji
České šachové vánoce 2008
Grygovská agentura A64 uspořádala v Litomyšli ve dnech 26.12.2008 až 2.1.2009 již jubilejní 10. ročník oblíbeného šachového turnaje České šachové vánoce. Ve stočlenném peletonu, vedeném čtyřmi velmistry a dvanácti mezinárodními mistry, stylem Start-Cíl suverénně zvítězil IM Pavel Vávra před GM Bartolomiejem Heberlou a IM Martinem Petrem. Neztratili se ani další naši zástupci - Martin Červený obsadil 10. místo, Aleš Jedlička byl čtrnáctý a Marian Sabol šestnáctý (a to ještě nepočítám čtvrtého Davida Kaňovského, který hostuje v barvách Polabin) !

Datum poslední aktualizace : 5.10.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj dvojic v rapidu Klopoty
V neděli 5. října 2008 se ve výletní restauraci v Klopotech uskutečnil již 7. ročník turnaje dvojic v rapidu. I přes nižší účast oproti minulým ročníkům se sešla velmi kvalitní konkurence hráčů především z ústeckoorlického regionu. Ve vyrovnaném startovním poli, kde mezi 4. až 10. místem byl rozdíl pouhého jednoho bodu, zvítězila dvojice Vysokého Mýta Sabol - Ptáček.

Datum poslední aktualizace : 27.7.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2008 - hlavní turnaje
Czech Open 2008 hraný na pět turnajů, z nichž 3 měly statut Mistrovství Evropy amatérů, je již minulostí. Z českých zástupců byl tentokrát nejúspěšnější novoborský GM Jiří Štoček se ziskem stříbrné medaile ve velmistrovském turnaji a velice cenné je i vítězství frýdecko-místeckého Tomáše Pechy v ratingovém turnaji. Zástupců našeho kraje bylo ve všech turnajích k vidění opět hodně, na čelné umístění však nikdo z nich nedosáhl.

Datum poslední aktualizace : 21.7.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2008 - doprovodné turnaje
Před startem hlavních turnajů se jako každoročně uskutečnila celá řada doprovodných turnajů, které však naše zástupce (snad jen s výjimkou akcí v bleskové hře) příliš nelákaly. A kvantitě odpovídala i kvalita - na stupně vítězů dosáhl jen Viktor Láznička, který skončil na druhém místě ve Fischerových šachách - Blahopřejeme !!!, v ostatních turnajích už nám pšenka nekvetla.

Datum poslední aktualizace : 17.7.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2008 - turnaje v rapidu
Prognozy letošního ročníku turnajů jednotlivců v rapidu při CZECH OPEN 2008 slibovaly zajímavou účast a útok českých hráčů na přední pozice - ale zůstalo jen u prognoz. Někteří špičkoví hráči vůbec nedorazili, další turnaj nedohráli a většině našich se ani zdaleka nedařilo podle jejich představ. Na stupně vítězů tak vystoupil jediný český zástupce - chrudimský Jakub Půlpán, který v turnaji ME amatérů do 2000 ELO získal stříbrnou medaili - Blahopřejeme !!!

Datum poslední aktualizace : 13.7.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2008 - turnaj družstev
Rok se s rokem sešel a už je tady znovu 'šachové šílenství' - XIX. ročník festivalu CZECH Open odstartoval turnajem čtyřčlenných družstev. Čelo peletonu ovládli jako obvykle zástupci bývalých 'zemí, kde slunce nezapadá', ale letos jim úspěšně konkurovali i našinci. Na třetím místě skončilo družstvo 2222 ŠK Polabiny, které se stalo i Mistrem ČR - Blahopřejeme !!! V početném 96-tičlenném peletonu se však neztratila ani další naše družstva (a to ještě někteří špičkoví hráči hráli za konkurenci).

Datum poslední aktualizace : 8.6.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2008 - rapid v Chotěboři
V sobotu dne 7.června 2008 se v Chotěboři uskutečnil jubilejní XXV. ročník turnaje v rapidu 'O Putovní pohár'. V nejkvalitnějším turnaji chotěbořské historie se prezentovalo 84 hráčů včetně pěti vítězů dřívějších ročníků. Letošní ročník se nesl ve znamení suverénního vítěze Štepána Žilky z Litovle, který získal 6,5/7 a zanechal za sebou druhého Michala Novotného z 2222 ŠK Polabiny o 0,5 bodu a třetího Sergeje Petuchova z Rapidu Pardubice (+ 3 další hráče) o další půlbod.

Datum poslední aktualizace : 8.6.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2008
V neděli 8. června 2008 se v Chrudimi odehrál další ročník turnaje s netradičním hracím tempem - Chrudimský RABL. Za účasti 23 hráčů byl nejúspěšnější vysokomýtský Tomáš Trhal, který se ziskem 7/9 na pomocné hodnocení předstihl Michala Novotného z 2222 ŠK Polabiny a o půl bodu i svého oddílového kolegu a největšího favorita Mariana Sabola.

Datum poslední aktualizace : 12.4.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pardubickou kotvu - rapid na lodi
V sobotu 12. dubna 2008 se na výletní lodi Arnošt z Pardubic uskutečnil 5. ročník otevřeného turnaje v rapidu O Pardubickou kotvu. Za účasti 38 hráčů zvítězil Michal Novotný před Alešem Jedličkou (oba z pořádajícího klubu 2222 ŠK Polabiny) třetí skončil Tomáš Veselý z Rapidu Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 27.3.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečko Trnávka
V sobotu 22. března 2008 se v Městečku Trnávka uskutečnil 24. ročník Velikonočního bleskového turnaje. Na start se dostavilo rekordních 100 hráčů, jejichž kvalita byla rovněž výrazně vyšší než v ročníku předchozím. Ve finalové skupině se prosadil nejvýše nasazený Marian Sabol z Vysokého Mýta, který zvítězil s náskokem 1,5 bodu před Michalem Novotným z 2222 ŠK Polabiny a 2 body před třetím Martinem Červeným z Durasu Brno.

Datum poslední aktualizace : 22.1.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj Járy Masopusta v rapidu
S takřka dvouměsíčním zpožděním dorazily výsledky jubilejního 10. ročníku Turnaje Járy Masopusta v rapidu, který uspořádal v sobotu dne 24. listopadu 2007 TJ Sokol Mistrovice. Za účasti 28 hráčů se z vítězství radovali 'přespolní' - zvítězil Jiří Stehlík z Kolína před Vladimírem Kalouskem z Ústí n/O. a Tomášek Kracíkem z Třebechovic.

Datum poslední aktualizace : 3.1.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
Vánoční bleskový turnaj v Chrudimi
Letos se vánočního turnaje zúčastnilo 21 hráčů ze čtyř oddílů - Chrudimi, Pardubic, Prachovic a Zaječic. Turnaj měl dobrou úroveň i přesto, že kolidoval s mezinárodním turnajem v Litomyšli a bleskovým přeborem PDŠS v Ústí nad Orlicí. Vítězem se stal Jarmír Krys ml. a tím zachraňoval čest Chrudimáků, na druhém i třetím místě skončili hosté z Prachovic Starý a Skokan. Překvapením byla opět neúčast nejen chrudimské mládeže, ale i dospělých.

Datum poslední aktualizace : 1.1.2008 Sekce : Ostatní akce v kraji
České šachové vánoce 2007
Ve dnech 26.12.2007 až 1.1.2008 se v Litomyšli uskutečnil již 9. ročník otevřeného šachového turnaje 'České šachové vánoce'. V početném a silně obsazeném poli 132 hráčů zvítězil IM David Kaňovský z Grygova před IM Lukášem Černouškem z Litoměřic a IM Martinem Petrem, do destítky nejlepších se dostal ještě Martin Šklíba (oba Rapid Pardubice). Dařilo se i dalším našim zástupcům, z nichž nejvíce zaujal mimořádný výkon Lucie Bartošové z Litomyšle.

Datum poslední aktualizace : 22.10.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
Resturace U Karla - hlinecký turnaj v rapidu
V sobotu 13. října 2007 proběhl v Hlinsku v Restauraci U Karla již 4. ročník turnaje v rapidu, kterého se zúčastnilo 31 účastníků. Mezi nimi suverénně kraloval zaječický Josef Vařejčko se ziskem 8/9 před Janem Kolomazníkem z Kutné Hory a Michalem Hanusem z Chrudimi.

Datum poslední aktualizace : 7.10.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj dvojic v rapidu v Klopotech
V neděli 7.10.2007 uspořádala Jiskra Ústí n/O. ve spolupráci s městem Ústí n/O. 6. ročník turnaje dvojic v rapidu, který se hrál opět v rekreační oblasti Klopoty. Ve startovním poli 16 dvojic triumfovala kombinovaná dvojice Polabin 1 Pavel Švanda s Lubomírem Šilarem před favorizovanou dvojicí Polabin 2 Michalem Novotným s Radkem Bujnochem a na třetím místě skončili Tomáš Pokorný s Romanem Solilem z Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 13.8.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
RC SPORT Open 2007 - turnaj v rapidu
Součástí 3. ročníku mezinárodního turnaje RC Sport Open byl i nedělní sedmikolový turnaj v rapidu, kterého se zúčastnilo celkem 45 hráčů. V něm se nejvíce dařilo GM Robertu Cvekovi z Nového Boru, na stříbrnou příčku dosáhl pardubický GM Jan Votava, čtvrtý skončil jeho oddílový kolega IM Jan Bernášek a v celkovém pořadí se prosadili i další zástupci kraje.

Datum poslední aktualizace : 30.7.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
CZECH OPEN 2007 - hlavní turnaje
Obsazení Mezinárodního festivalu šachu, bridže a her CHECH OPEN 2007 opět překonalo rekord - pěti hlavních turnajů se zúčastnilo přes 1700 šachistů ze 47 zemí. Z nich 501 bylo českých zástupců a mezi nimi byla celá řada hráčů našeho kraje.

Datum poslední aktualizace : 20.7.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
CZECH OPEN 2007 - doprovodné turnaje
V pátek 20.7.2007 skončily v pardubické Aréně a Ideonu boje v posledním z 'doprovodných' turnajů 18. ročníku Mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2007. V jednotlivých turnajích se bojů zúčastnila celá řada hráčů našeho kraje, jejichž výsledky by se daly shrnout jako „střídavě oblačno“.

Datum poslední aktualizace : 12.7.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
Start Czech Open 2007
Ve čtvrtek dne 12.7.2007 začal v Pardubicích mamutí mezinárodní festival šachu, bridže a her prvními střetnutími. A ani tentokrát se to neobešlo bez masivního zájmu tisku, zejména MF DNES.

Datum poslední aktualizace : 12.6.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
24. ročník turnaje 'O putovní pohár' v Chotěboři
Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř uspořádal v sobotu 9. června 2007 v KD Junior již XXIV. ročník šachového turnaje v rapid šachu 'O putovní pohár'. V sedmikolovém turnaji, hraném tempem 2x25 minut na partii, zvítězil mezi 56 účastníky Tomáš Kulhánek před Alešem Jedličkou a Martinem Červeným.

Datum poslední aktualizace : 20.5.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2007
V sobotu 19. května 2007 se v Chrudimi uskutečnil další ročník šachového turnaje, hraného netradičním tempem. Za účasti 27 hráčů v něm kraloval málokdy vídaným způsobem Sergej Petuchov z Rapidu Pardubice, který zvítězil ziskem 9/10 s dvoubodovým náskokem před domácím Michalem Hanusem a Marianem Sabolem z Vysokého Mýta.

Datum poslední aktualizace : 12.4.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
4. ročník turnaje O Pardubickou kotvu
V sobotu dne 7. dubna 2007 uspořádal šachový klub 2222 ŠK Polabiny již 4. ročník turnaje v rapidu, který se hrál na palubě výletní lodě Arnošt z Pardubic. Domácím tentokrát 'vypálil rybník' Pavel Novák z Plzně, na druhém a třetím místě skončili domácí Jaroslav Mojžíš a Josef Kourek.

Datum poslední aktualizace : 9.1.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský Vánoční RABL
Letos se vánočního turnaje zúčastnilo 26 hráčů z šesti oddílů Chrudimi, Pardubic, Prachovic, Prahy, Heřmanova Městce a Zaječic. Suverénním vítězem se stal jediný host z Prahy prvoligový hráč Jiří Gregor se 100% ziskem, na druhém i třetím místě skončili další favorité Jan Šťastný z Pardubic a domácí David Onderek, mezi favority se vklínil hlinecký Slavomil Dvořák. Turnaj uspěl i přesto, že kolidoval s mezinárodním turnajem v Litomyšli a bleskovým přeborem PDŠS v Ústí nad Orlicí.

Datum poslední aktualizace : 1.1.2007 Sekce : Ostatní akce v kraji
České šachové vánoce 2006
Ve dnech 26.12.06-1.1.07 se v Litomyšli uskutečnil 8 ročník otevřeného mezinárodního turnaje České šachové vánoce 2006. Mezi 105 účastníky ze 13 zemí se nejlépe dařilo GM Dydyskovi z BLR, který na pomocné hodnocení obsadil 1. místo před IM Černouškem a IM Grunbergem z ROM (všichni 7/9). Z našich zástupců skončil nejlépe IM Petr na 4. místě, dařilo se i bratřím Červeným a Sabolovi.

Datum poslední aktualizace : 29.12.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
Vánoční přátelský turnaj v Kavárně Evropa
Ve středu 28.12.2006 uspořádal ŠK Rapid Pardubice v Kavárně Evropa další ročník vánočního turnaje v bleskové hře. Přátelská atmosféra přilákala na start i tentokrát řadu bleskových specialistů a turnaj se tak kvalitou i kvantitou takřka vyrovnal o den dříve hranému Krajskému přeboru PDŠS. V jedenáctikolovém turnaji hraném švýcarským systémem dominovali Pavel Kárník se Sergejem Petuchovem před Zbyňkem Šírem.

Datum poslední aktualizace : 3.10.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj dvojic v rapidu v Ústí n/O.
V neděli 1.10.2006 se pod patronátem místní Jiskry uskutečnil v Ústí/O. již 5. ročník turnaje dvojic v rapidu. Za skromné účasti 13 dvojic se v čele vytvořila extrémně vyrovnaná skupinka, z níž vyšel vítězně tým Poličky ve složení Oldřich Lorenc a Martin Škorpík.

Datum poslední aktualizace : 2.9.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
2. ročník RC Sport Open Česká Třebová
Vysoký cenový fond 2. ročníku RC Sport Open, hraného tentokrát v České Třebové, přilákal na start 6 GM a 15 IM a naproti tomu poměrně nízkou účast netitulovaných hráčů z blízkého okolí. V průběhu turnaje nebyla o překvapení nouze, ale favorité se nakonec přece jen prosadili - zvítězil Petr Hába před Radkem Kalodem a Mikulášem Maníkem (všichni 6,5 b).

Datum poslední aktualizace : 13.8.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
O přeborníka Holcim Prachovice
V sobotu 12. srpna 2006 uspořádal ŠK Holcim Prachovice ve spolupráci s Obecním úřadem již 7. ročník turnaje v rapidu. Za účasti 52 hráčů převážně z nejbližšího okolí (ale i z hodně vzdálených míst) se na medailových postech umístili pardubičtí hráči Michal Novotný před Františkem Navrátilem a Jaroslavem Zelenkou, v turnaji mládeže dominoval Jakub Půlpán z Chrudimi.

Datum poslední aktualizace : 30.7.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2006 - hlavní turnaje
I přes dlouhotrvající úmorné vedro prolomil šachový festival CZECH Open 2006 další rekord v počtu účastníků - ve všech hlavních turnajích startovalo celkem 1655 hráčů ze 42 zemí celého světa.

Datum poslední aktualizace : 23.7.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2006 - doprovodné turnaje
První týden mamutího festivalu Czech Open 2006 v Pardubicích měl na pořadu tzv. doplňkové turnaje, z nichž některé nabývají stále většího významu, zatímco jiné stagnují resp. pomalu ale jistě skomírají.

Datum poslední aktualizace : 20.6.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
XXIII. ročník turnaje 'O putovní pohár'
Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř uspořádal v sobotu 10. června 2006 v KD Junior již XXIII. ročník šachového turnaje v rapid šachu 'O putovní pohár', kterého se zúčastnilo 64 hráčů z 24 oddílů ČR.

Datum poslední aktualizace : 21.5.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2006
Vítězství v druhém ročníku Chrudimského RABLU - turnaje s netradičním hracím tempem - získal při účasti 34 hráčů přespolní Jiří Gregor na pomocné hodnocení před Marianem Sabolem, na třetím místě skončil domácí Jan Řezníček.

Datum poslední aktualizace : 7.5.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
RC Sport Open 2006 - bleskový turnaj
Druhým ukončeným turnajem šachového festivalu RC Sport Open, konaného v Ústí n/O., se stal silně obsazený bleskový turnaj jednotlivců. V turnaji, hraném švýcarským systémem na 9 kol, se ve startovním poli 28 hráčů prosadili favorité - zvítězil IM Sergeev před GM Vološinem a GM Likavským, nejlepší naši zástupci IM Pisk a KM Novotný skončili na 4 a 5 místě.

Datum poslední aktualizace : 7.5.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
RC Sport Open 2006
První ročník šachového festivalu RC Sport Open, hraného ve dnech 29.4.-6.5.2006 v Ústí n/O., zná již svého prvního vítěze. Stal se jím něčekaně ale naprosto zaslouženě odchovanec Poličky, startující za Lanškroun, Petr Červený. V početném a vysoce kvalitním poli 58 hráčů získal 7 bodů a nejenže předstihl druhého GM Tomáše Likavského a třetího IM Martina Petra, ale suverénně získal i svůj první bal IM - Blahopřejeme !!

Datum poslední aktualizace : 1.5.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
RC Sport Open 2006 - turnaj v rapidu
Nový šachový festival na území našeho kraje - RC Sport Open 2006 - který se koná v Üstí n/O., má už za sebou turnaj v rapidu, kterého se zúčastnilo 55 hráčů. Mezi nimi kraloval IM Vladimir Sergeev se ziskem 6,5 bodů, kterého následovali IM Zapolskis se 6 body a GM Likavský spolu s GM Vološinem (oba 5,5 bodu). Z našich zástupců se nejlépe umístil Aleš Jedlička na 6. místě se ziskem 5 bodů.

Datum poslední aktualizace : 23.4.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
Pardubická kotva 2006
Třetího ročníku turnaje v rapidu `O Pardubickou kotvu`, hraného v atraktivním prostředí výletní lodi Arnošt, se zúčastnilo celkem 44 hráčů včetně jednoho velmistra, který se však musel spokojit až s druhým místem. Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení stal domácí Michal Novotný následován Janem Votavou a bronzovým Alešem Jedličkou.

Datum poslední aktualizace : 20.4.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
Velikonoční bleskový turnaj Městečka Trnávky
Za účasti 96 hráčů se v Městečku Trnávka uskutečnil již 22. ročník Velikonočního bleskového turnaje, ve kterém zvítězil Jan Bernášek z Bausetu Pardubice před Vojtěchem Plátem ze Starého Města a Martinem Škorpíkem z Poličky.

Datum poslední aktualizace : 2.1.2006 Sekce : Ostatní akce v kraji
České šachové vánoce 2005
Sedmý ročník silně obsazeného Otevřeného mezinárodního festivalu České šachové vánoce 2005 se stal kořistí zahraničních účastníků. Z prvenství se radoval GM Viacheslav Dydyshko před IM Gregorzem Gajewskim a Jakubem Zeberskim, nejlepším českým zástupcem byl na 5.místě IM Jan Bernášek.

Datum poslední aktualizace : 30.12.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
Vánoční přátelský turnaj v bleskové hře 2005
Dne 28.12.2005 byl v Pardubicích sehrán Vánoční přátelský turnaj, jehož organizátorem byl AVE-Kontakt a Kavárna Evropa. Účastnící - hráči pardubických i mimopardubických oddílů, včetně extraligového ŠK Zlín, sehráli bleskový turnaj 2x5 minut na 9 kol švýcarským systémem. Hráči odehráli se svým soupeřem v jednom kole 2 partie se střídavými barvami a se započítáním celkového výsledku: výhra, remis, prohra. Partie probíhaly v napínavém a bojovném, přesto přátelském ovzduší a vítězem se po zásluze stal František Navrátil.

Datum poslední aktualizace : 2.10.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
Turnaj dvojic v rapidu Ústí n/O.
V neděli 2.10.2005 proběhl v Ústí n/O. čtvrtý ročník turnaje dvojic v rapidu. Mezi 18 dvojicemi triumfovali Marian Sabol s Lubošem Ptáčkem z Vysokého Mýta před Martinem Šklíbou s Janem Šťasným z Pardubic.

Datum poslední aktualizace : 10.8.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
Holcim Open 2005 - výsledky
Šestý ročník otevřeného turnaje v rapidu v Prachovicích přilákal na start mnohem početnější i kvalitnější pole závodníků, než ročník předchozí. Mezi 58 startujícími tentokrát kraloval Martin Vacek ze Slavie Hradec Králové, z domácích hráčů byl nejúspěšnější Jindřich Klouček na 21. místě.

Datum poslední aktualizace : 30.7.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2005 - doprovodné turnaje
Mamutí šachový festival Czech Open rok od roku zvyšuje počet turnajů i startujících a nejinak tomu bylo i v letošním ročníku. V 10 doprovodných turnajích (otevřené mistrovství ČR čtyřčlenných družstev, otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let v aktivním šachu, otevřené mistrovství ČR v rapid šachu, otevřené mistrovství ČR v bleskovém maratónu, bleskový turnaj, otevřený ratingový turnaj, řešitelská soutěž, otevřené mistrovství ČR v bughouse, otevřené mistrovství ČR ve Fischerových šachách, superbleskový turnaj) startovalo celkem 1325 hráčů, z nichž celá řada byla hráči našeho kraje.

Datum poslední aktualizace : 30.7.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2005 - hlavní turnaje
Počet hlavních turnajů Czech Open 2005 se v letošním roce rozrostl ze čtyř na pět (otevřený velmistrovský turnaj, dva otevřené ratingové turnaje, otevřený výkonnostní turnaj, otevřený amatérský turnaj) a zároveň vzrostl i počet startujících hráčů - letos do všech hlavních turnajů nastoupilo už 1486 hráčů a jejich počet tak již atakoval magickou hranici 1500 hráčů.

Datum poslední aktualizace : 22.6.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
Kanec Open 2005
Na start IX. ročníku nočního turnaje v rapidu 'Kanec Open 2005' se do Žamberka-Dluhoňovic dostavilo 58 vyznavačů šachové hry a dobrého piva. Tuto netradiční kombinaci nejlépe zvládli Martin Vacek ze Slavie Hradec Králové (7,5), Sergej Petuchov z Eurokomplexu Pardubice (7,5) a Martin Červený z Durasu Brno (6,5).

Datum poslední aktualizace : 19.6.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
22 ročník Chotěbořského turnaje O putovní pohár
S mírným zpožděním dorazily výsledky otevřeného turnaje v rapidu 'O putovní pohár', který se hrál 11.6.2005 v Chotěboři. Mezi 64 hráči se z vítězství radoval Martin Vacek se ziskem 6 bodů před Neklanem Vyskočilem (6) a Františkem Vykydalem (5,5).

Datum poslední aktualizace : 13.4.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
Výsledky Kodytkova memoriálu 2005 - soutěže družstev v rapidu
Pořadatelem turnaje byl ŠO-K a.s.Kunvald, hrálo se v restauraci 'V kotli' v Žamberku. Účast 13 družstev, na vesnický turnaj kvalita již tradičně vysoká - 20 hráčů s ELO přes 2000. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem 25 min (aby účastníci stihli sledovat vítězné tažení hokejistů Pardubic). Hodnocení Olympijským systémem, při rovnosti rozhodoval výsledek od první šachovnice. Bylo také provedeno vyhodnocení nejlepších šachovnic. Na první šachovnici Kačírek P. 6,5 b., druhá Novotný a Komárková 6 b., třetí Bujnoch 6,5 b. a na čtvrté Pavlíček 6 b. Tabulku zpracoval řed. turnaje Tobiška Jar.a Michalička V., kteří se spolu s dalšími pořadateli těší na Vaši účast na 17-tém ročníku duben 2006! Turnaj řídil Tobiška J.

Datum poslední aktualizace : 7.4.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
21. ročník bleskového turnaje v Městečku Trnávka
Na start 21. ročníku tradičního velikonočního bleskového turnaje v Městečku Trnávka se dostavilo plných 84 hráčů, kteří absolvovali nejprve boje ve vyřazovacích a poté v jednotlivých finalových skupinách. Celkovým vítězem se stal Tomáš Pokorný z Lanškrouna před Martinem Červeným z Brna a Romanem Závůrkou z Prostějova.

Datum poslední aktualizace : 4.4.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
2. ročník Pardubické kotvy
Druhého ročníku Pardubické kotvy v rapidu se zúčastnilo celkem 33 hráčů z 10 oddílů. Prvenství tentokrát putuje do Chrudimě zásluhou Radka Bujnocha, stříbro vybojoval Aleš Jedlička z pořádajícího klubu 2222 Polabiny a bronz si odvezl Marian Sabol z Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 2.1.2005 Sekce : Ostatní akce v kraji
České šachové vánoce 2004
Ve dnech 26.12.2004 až 2.1.2005 proběhl v Litomyšli jeden z nejsilněji obsazených turnajů roku 2004 v České republice - otevřený vánoční turnaj České šachové vánoce 2004. Pod taktovkou agentury A64 z Grygova se v konkurenci 88 hráčů představilo 5 GM a cca 10 IM, z nichž se nejvíce dařilo Pavlu Blatnému, zahanbit se však nenechali ani naši mladí zástupci.

Datum poslední aktualizace : 28.12.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
Přátelský bleskový turnaj Pardubice
Den po Krajském přeboru PDŠS v bleskové hře se v kavárně Evropa v Pardubicích konal další vydařený bleskový turnaj. Za účasti 36 hráčů se uskutečnil dvoukolový turnaj švýcarským systemem na 8 kol, v němž zvítězil Jiří Pačovský před Pavlem Kárníkem a Zbyňkem Šírem.

Datum poslední aktualizace : 7.10.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
3. ročník turnaje dvojic v rapidu - Klopoty 2004
Na třetí ročník stále populárnějšího turnaje dvojic v rapidu - Klopoty 2004 - našlo cestu 24 dvojic především z východní části kraje. I tentokrát zvítězila favorizovaná rychnovská dvojice Červinka - Kačírek, na medailových postech skončili pardubičtí Šklíba - Hejkrlík a vysokomýtští Sabol - Ptáček.

Datum poslední aktualizace : 4.9.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
Holcim Open 2004 - rapid
Na startu pátého ročníku otevřeného turnaje v rapidu se v Prachovicích sešlo mnohem méně účastníků, než pořadatelé očekávali a ani jejich výkonnostní úroveň nedosahovala kvalit předchozích ročníků. Ve startovním poli 34 účastníků s přehledem zvítězil J. Tůma ze Sokola Bedřichov, z domácích byl nejúspěšnější J. Honek na 14. místě.

Datum poslední aktualizace : 1.8.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2004 - hlavní turnaje
Hlavní turnaje mezinárodního festivalun Czech Open 2004, hrané současně jako otevřené Mistrovství Evropy amatérů, docílily dalšího rekordu v účasti, když na nich současně startovalo bezmála 1500 hráčů a hráček všech výkonnostních a věkových kategorií.

Datum poslední aktualizace : 22.7.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2004 - doprovodné turnaje
Letošní ročník Czech Open zaznamenal v doprovodných turnajích další nárůst zájmu hráčů ve všech soutěžích, z nichž většina byla po dohodě se Šachovým svazem České republiky povýšena na otevřená Mistrovství České republiky.

Datum poslední aktualizace : 14.7.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudim Open 2004
Ve dnech 6.-13.7.2004 se uskutečnil již pátý ročník silně obsazeného otevřeného turnaje Chrudim Open 2004. Za účasti symbolických 64 hráčů, mezi nimiž byli 2 GM a 8 IM dominovali dle očekávání ti nejzkušenější - zvítězil Petr Hába před Konstantinem Cernyšovem a Sašou Vukanovičem.

Datum poslední aktualizace : 21.6.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
Kanec Open 2004 - výsledky
Ani letošní ročník populárního nočního turnaje v rapidu, který pořádal ŠK Žamberk, si nemohl stěžovat na nepřízeň hráčů. Mezi 62 účastníky se na medailové posty protlačili favorité, když z celkového vítězství se radoval Tomáš Kulhánek ze Slavie Hradec Králové.

Datum poslední aktualizace : 4.4.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
Pardubická kotva - 1. ročník
První ročník otevřeného turnaje v rapidu - Pardubická kotva - přivedl na start 34 účastníků nejrůznější výkonnosti, mezi nimiž suverénně kraloval Michal Novotný z pořádajícího oddílu ŠK 2222 Polabiny Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 1.1.2004 Sekce : Ostatní akce v kraji
Mezinárodní vánoční turnaj Open Lilie Litomyšl 2003
Na Nový rok skončil obnovený mezinárodní vánoční turnaj Open Lilie Litomyšl 2003 samostatným vítězstvím Michala Konopky před dvojicí Tomáš Polák a Tomáš Kulhánek. Ze zástupců našeho kraje se v popředí umístili ještě Jan Bernášek na 6.místě a Marian Sabol na 14.místě, ostatní už většinou zaostali za očekáváním.

Datum poslední aktualizace : 4.10.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Klopoty 2003 - výsledky turnaje dvojic v rapidu
Druhý ročník turnaje dvojic v rapidu 'O pohár starosty města Ústí nad Orlicí' přivítal na startu 19 různých dvojic, z nichž se po tuhých bojích ve vyrovnaném startovním poli z prvního místa radovali favorité - rychnovští Kačírek s Červinkou.

Datum poslední aktualizace : 23.8.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
O přeborníka Holcim Prachovice 2003 v rapidu - výsledky
Za nečekaně vysoké a poměrně kvalitní účasti proběhl v Prachovicích další ročník tradičního turnaje v rapidu. V 66-ti členném startovním poli tentokrát kralovali bratři Červení z Poličky - s převahou zvítězil Martin a čtvrtou příčku obsadil Petr.

Datum poslední aktualizace : 27.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - hlavní turnaje
Na šachovém festivalu CZECH Open 2003 skončily všechny hlavní soutěže - velmistrovský open, ratingový open, výkonnostní open a amatérský open. Ukončeny byly i související turnaje - soutěž družstev mládeže, bleskový turnaj, turnaj VIP a novinářů.

Datum poslední aktualizace : 26.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - turnaj VIP
V pestrém poli 20 účastníků (včetně zahraničních) tentokrát kralovali pardubičtí hráči. Dlouholetá odmlka nic neubrala na výkonnosti Rudolfovi Diblíkovi, který s přehledem zvítězil, trvalou dobrou formu potvrdil druhým místem Jan Kolomazník a bronzovou medaili 'vyfoukl' dalším renomovaným hráčům Pavel Daněk.

Datum poslední aktualizace : 26.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - turnaj novinářů
V osmnáctičlenném startovním poli 'mistrů pera' prokázal své trvalé kvality Štefan Gross, náš zástupce Bohumil Roub se určitě nerad podělil o poslední místo.

Datum poslední aktualizace : 26.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - turnaj družstev mládeže
Po určitém útlumu svědčí letošních 20 družstev o obnovení zájmu o tuto soutěž, v níž kralovali zahraniční účastníci. Z našich zástupců si nejlépe vedla mládež z Kamene Chotěboř na sedmém místě, družstva Litomyšle a České Třebové skončila až ve druhé polovině startovního pole.

Datum poslední aktualizace : 26.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - amatérský Open
Mezi 255 účastníky převážně žákovského věku suverénně kraloval ruský zástupce Sergej Titkov (jako jediný získal plný počet bodů), druhé místo patřilo českému hráči Pavlu Šteinerovi. Naši zástupci se v poli 255 startujících ztráceli - nejlépe dopadl Jaromír Krys na 41. místě.

Datum poslední aktualizace : 26.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - výkonnostní Open
Výkonnostní Open se stal kořistí ukrajinky Tatjany Shevchenko, další medaile patřily Pavlovi Karhánkovi a Martinovi Zemanovi. Z našich zástupců skončili nejlépe Marek Prokůpek na 6. místě, Jan Janko na 44. místě a Ondřej Pecina na 50. místě z 248 hráčů.

Datum poslední aktualizace : 26.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - bleskový turnaj
Do tradičního bleskového turnaje jednotlivců se přihlásilo 102 účastníků, z toho 13 našich zástupců, z nichž po devítikolovém openu jich do vyřazovacích bojů postoupilo pouhých šest. První kolo znamenalo konečnou pro všechny až na pardubického primáře Jana Kolomazníka - i ten však skončil hned v kole druhém. V turnaji zvítězil rus Ramil Hasangatin, nejlepším českým hráčem byl Jozef Michenka na sedmém místě.

Datum poslední aktualizace : 26.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - ratingový Open
Prvenství v nevíce obsazením turnaji putuje do Německa zásluhou Nikolase Nueskena, z českých zástupců se nejlépe umístil Jan Turner na sedmém místě. Naši zástupci určitě zůstali za svým očekáváním - nejlepší z nich Marian Sabol skončil na 16. místě, Martin Šklíba na 32. místě a Pavel Vobořil na 65. místě ze 456 hráčů.

Datum poslední aktualizace : 26.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - velmistrovský Open
O to, že prvenství mezi 350 hráči tentokrát zůstalo 'doma', se zasloužil samostatným prvním místem Vlastimil Babula, který za sebou zanechal celou smečku zahraničních účastníků. Zahanbit se však nedali ani hráči, startující za náš kraj - na 35. místě skončil Michal Konopka, na 54. místě Jan Votava a na 74. místě Jiří Lechtynský.

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - superbleskový turnaj
Premiérový ročník bleskového turnaje s hracím tempem 2x3 min přivítal na startu slušných 56 účastníků, kteří po předkolech hráli ve finalových skupinách A-D. Nejlepšího výsledku z našich zástupců dosáhl Jan Bernášek, který ve finale A skončil na 5. místě, ve finale B triumfoval Michal Novotný na 1. místě a 13. místo obsadil Filip Hejkrlík.

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - řešitelská soutěž
Řešitelé zřejmě vymírají - ve startovním poli 21 účastníků této soutěže jsme neměli žádné zastoupení. 

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - ratingový turnaj
Sedmikolový ratingový turnaj za ostatními turnaji významně zaostával a to zejména po stránce kvalitativní. Na prvních místech byli k vidění pouze 'chrti' z bývalých postsovětských republik, jako nejlepší z našich zástupců skončili Pavel Vobořil na 14. místě, Milan Kotva na 20. místě a nestor turnaje Stanislav Foglar na obdivuhodném 33. místě. 

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - rapid
Rovněž tato soutěž získala statut Mistrovství ČR v rapidu, ale na rozdíl od soutěží družstev se to také projevilo jak na kvantitě, tak zejména na kvalitě jejich účastníků. Palmu vítěze si odnesl Sergej Movsesian, jehož v těsném závěsu na třetím místě následoval Jan Votava, výborné je i 25. místo Pavla Kárníka a i umístění dalších zástupců kraje lze nazvat více než úspěšným.

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - bleskový maraton
Také bleskový maraton dostal přívlastek Mistrovství ČR, jenže přední místa v doposud nejmasověji obsazeném turnaji v jeho historii patřila zahraničním účastníkům. Z našich zástupců se nejvíce dařilo Michalu Novotnému na 15. místě, Martinu Červenému na 25 místě a Luboši Ptáčkovi na 32. místě.

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - Holanďany
Pouhých 20 dvojic ve dvou finálových skupinách A-B rovněž nesvědčí o přílišné oblibě této odrůdy šachů. Z našich zástupců se do finále probojovali jen Stehno s Fialou, ostatní paběrkovali v B skupině.

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - Fischerovy šachy
Obliba Fischerových šachů v našich zeměpisných šířkách není příliš vysoká, takže start několika velmistrů v tomto turnaji byl docela překvapením. Druhá příčka patřila Sergeji Movsesianovi, devátá Janu Bernáškovi a jedenáctá Petře Krupkové.

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - turnaj družstev
Letošní ročník této soutěže byl povýšen na Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev, což sice způsobilo zvýšený zájem, ale jen málo družstev mělo skutečně republikovou úroveň. Platilo to i o zástupcích našeho kraje - účast šesti družstev nebyla nic moc a také až 8 místo kombinovaného družstva Polabiny Pardubice bylo spíše zklamáním.

Datum poslední aktualizace : 18.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2003 - doprovodné turnaje
Na šachovém festivalu CZECH Open 2003 skončily všechny doprovodné turnaje - turnaj čtyřčlenných družstev, řešitelská soutěž, turnaje ve Fischerových šachách a holanďanech, maraton v bleskové hře i superbleskový turnaj stejně jako ratingový turnaj.

Datum poslední aktualizace : 13.7.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudim Open 2003 - výsledky
V silně obsazeném IV. ročníku Chrudim Open se za účasti celkem 54 hráčů o první místo a medaile rozdělili favorizovaní velmistři. Krok s nimi však překvapivě udrželi také domácí Jan Řezníček a hradecký Pavel Jirásek, kteří za sebou zanechali celou plejádu mezinárodně ostřílených borců.

Datum poslední aktualizace : 24.6.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
Kanec Open 2003 - výsledky
Noční turnaj v rapidu, hraný 20-21.6.2003 v Žamberku, přilákal na start plných 80 hráčů. A nepřijeli na něj pouze milovníci dobrého piva a správné recese - vždyť průměrný rating první desítky byl úctyhodných 2277 bodů !

Datum poslední aktualizace : 13.6.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
IV. ročník bleskového turnaje v Ústí n/O.
V pátek 13. června vpodvečer se na náměstí v Ústí n/O. uskutečnil už 4 ročník bleskového turnaje jednotlivců, ve kterém kralovali místní přední hráči, ale dobře si zahráli i všichni ostatní účastníci této propagační akce.

Datum poslední aktualizace : 30.4.2003 Sekce : Ostatní akce v kraji
O pohár města Hlinska - výsledky bleskového turnaje
S mírným zpožděním dorazily výsledky bleskového turnaje ' O pohár města Hlinska', v němž v poli 48 startujících vévodili přespolní hráči Gregor, Novotný a Hostička.

Datum poslední aktualizace : 16.10.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
Open Klopoty 2002 - výsledky turnaje dvojic
S mírným zpožděním byly zveřejněny výsledky 1. ročníku turnaje dvojic v rapidu, který pořádala Jiskra Ústí n/O. v rekreační oblasti Klopoty. Mezi 24 dvojicemi triumfovali mladí hráči z Pardubic - Bernard a Novotný.

Datum poslední aktualizace : 11.9.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
Česká Třebová - 26. ročník turnaje v rapidu
Pomalu v hlubokém utajení proběhl další ročník populárního turnaje v rapidu, jehož pořadatelem je Lokomotiva Česká Třebová. Za velice solidní účasti 96 hráčů (kteří tentokrát poněkud pokulhávali za kvalitou předchozích ročníků), dominovala daší vycházející hvězda českého šachu - Štěpán Žilka.

Datum poslední aktualizace : 24.8.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
O přeborníka ŠK Holcim Prachovice
V sobotu 24. srpna 2002 se v Prachovicích za velice solidní účasti 66 hráčů z 32 oddílů uskutečnil další ročník turnaje v rapidu. V přátelské atmosféře hraném turnaji dominovali ligoví hráči z Pardubic, kteří při totální neúčasti předních chrudimských hráčů obsadili všechny stupně vítězů a do první desítky pustili jen dva hráče odjinud.

Datum poslední aktualizace : 28.7.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2002 - výsledky hlavních turnajů
Po více než týdenním zápolení skončily všechny hlavní turnaje pardubického šachového festivalu, kterých se zúčastnilo takřka 1250 šachistů z celé řady zemí celého světa.

Datum poslední aktualizace : 20.7.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2002 - doprovodné turnaje
Na mamutím šachovém festivalu Czech Open v Pardubicích již skončily všechny doprovodné turnaje - turnaj čtyřčlenných družstev, vedlejší otevřený turnaj (oba se zápočtem na FIDE), maraton v bleskové hře, turnaj v aktivním šachu, turnaj ve Fischerově šachu, řešitelská soutěž i turnaj čtyřčlenných družstev mládeže.

Datum poslední aktualizace : 19.7.2002 Sekce : Ostatní akce v krajiDatum poslední aktualizace : 19.7.2002 Sekce : Ostatní akce v krajiDatum poslední aktualizace : 19.7.2002 Sekce : Ostatní akce v krajiDatum poslední aktualizace : 19.7.2002 Sekce : Ostatní akce v krajiDatum poslední aktualizace : 19.7.2002 Sekce : Ostatní akce v krajiDatum poslední aktualizace : 19.7.2002 Sekce : Ostatní akce v krajiDatum poslední aktualizace : 19.7.2002 Sekce : Ostatní akce v krajiDatum poslední aktualizace : 19.7.2002 Sekce : Ostatní akce v krajiDatum poslední aktualizace : 17.7.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudim Open 2002 - konečné pořadí
Výsledky třetího ročníku Chrudim Open 2002.

Datum poslední aktualizace : 17.7.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudim Open 2002 - výsledky III. ročníku
Na třetím ročníku otevřeného turnaje, hraného opět v reprezentačních místnostech chrudimské Záložny za účasti 48 hráčů, se prosadili favorité. Prvenství si odnesl letošní přeborník ČR GM Petr Hába se ziskem 7/9 před IM Ramilem Hasangatinem 7/9 a IM Jiřím Nunem 6,5/9.

Datum poslední aktualizace : 10.7.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
Jan Bernášek z Infinity Pardubice splnil normu IM !!
Turnaje Chess Open v Novém Bydžově se zúčastnil jediný hráč našeho kraje - Jan Bernášek z Infinity Pardubice. Na nepočetném, ale silně obsazeném turnaji, obsadil 4. místo se ziskem 6 bodů z 9 partií, předstihl celou řadu renomovaných hráčů a splnil svou první normu IM - Blahopřejeme !!

Datum poslední aktualizace : 26.6.2002 Sekce : Ostatní akce v kraji
Kanec OPEN 2002 - výsledky
V pátek 21. června 2002 se v Dluhoňovicích (u Žamberka) uskutečnil už 6. ročník nočního turnaje v rapid šachu. Na start se dostavilo solidních 61 zájemců o šachy i místního Kance, tentokrát však mezi nimi moc špičkových hráčů nebylo.


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.