Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

21.02.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Přebory škol - starší články

Datum poslední aktualizace : 22.06.17 Sekce : Přebory škol
Mistrovství ČR školních týmů 2017
Ve dnech 20.-21.června 2017 se ve Zlíně již podruhé konalo Celostátní finale čtyřčlenných družstev škol ve všech třech kategoriích - 1.-5.tříd, 6.-9.tříd a středních škol. Každý kraj mohl mít (kromě ev. divokých karet) v každé kategorii po dvou zástupcích, náš kraj však měl o dva zástupce víc. Jak je to možné ? Z kraje Vysočina se do Celostátního finale kategorie 1.-5.tříd probojovala hned dvě (!!) družstva z Chotěboře, tvořená výhradně z hráčů registrovaných v PDŠS a v soutěžích jednotlivců startujících pod jeho hlavičkou. Ani tato skutečnost nám však letos žádnou medaili ani výraznější úspěch nepřinesla.
V kategorii 1.-5.tříd s velkým odstupem zvítězila až 10 nasazená 1.ZŠ Frýdek-Místek, naše družstva skončila většinou ve druhé polovině tabulky (až 13.místo ZŠ Smetanova Chotěboř je zklamáním, příjemným překvapením je naopak nečekané 19.místo ZŠ Štefanikova Pardubice).
V kategorii 6.-9.tříd bylo nejúspěšnější Gymnazium Jírovcova Č.Budějovice, naše Gymnazia Pardubice i Polička skončila cca podle nasazení (sice na pěkném 6. resp. 7.místě, ale na víc to nestačilo).
Ani v kategorii středních škol to nebyla žádná sláva. Zvítězilo Gymnazium P.Bezruče Frýdek-Místek, naše Gymnazia Lanškroun a Ústí n/O. sice také nepropadla (získala hezké 5. resp. 11.místo), ale opět jen splnila očekávání.


Datum poslední aktualizace : 11.01.17 Sekce : Přebory škol
Krajské finale Přeboru škol PDŠS
V úterý 10.ledna 2017 se ve Svitavách uskutečnilo Krajské kolo Přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategoriích 1.-5. tříd, 6.-9. tříd i středních škol za účasti celkem 27 družstev.
V kategorii 1.-5. tříd zvítězilo družstvo ZŠ Felberova Svitavy před ZŠ Štefánikova Pardubice, třetí s minimálním odstupem skončili zástupci ZŠ Masarykova Klášterec n/O..
V kategorii 6.-9. tříd zvítězilo družstvo Gymnazia Pardubice před Gymnaziem Polička, třetí místo obsadilo Gymnazium K.V.Raise Hlinsko.
V kategorii středních škol a učilišť byli nejúspěšnější zástupci Gymnazia Lanškroun před Gymnaziem Ústí n/O., třetí skončilo družstvo Gymnazia Polička.
První dvě družstva ve všech kategoriích si vybojovala postup do celostátního finale Přeboru škol.


Datum poslední aktualizace : 04.01.17 Sekce : Přebory škol
Přebor škol - seznam postupujících do krajského finale
KM PDŠS zveřejnila seznam škol, jejichž družstva postupují do Krajského finale kategorií 1.-5.tříd a 6.-9.tříd, které se bude hrát 10.ledna 2017 ve Svitavách.

Datum poslední aktualizace : 15.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorie 6.-9. tříd
Ve středu 14.prosince 2016 se v Pardubicích uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol družstev kategorie 6.-9.tříd ZŠ + odpovídajících ročníků víceletých gymnazií, kterého se zúčastnilo pouze 5 družstev. Prvenství si suverénně vybojovalo družstvo Gymnazia Dašická, když svým soupeřům nepovolilo získat ani jedinou remizu, druhé místo obsadilo družstvo ŽS Polabiny 1 a třetí skončilo družstvo ZŠ Štefanikova (všichni Pardubice).

Datum poslední aktualizace : 15.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol - účastníci krajského finale
KM PDŠS doplnila účastníky Krajského kola Přeborů škol v kategoriích 1.-5. tříd ZŠ a 6.-9. tříd ZŠ (vč. odp. tříd víceletých gymnazií), když k vítězům Okresních kol přiřadila ještě další postupující podle celkové účasti a kvality v nich.

Datum poslední aktualizace : 09.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorie 1.-5. tříd
Ve středu 7.prosince 2016 se pod patronací ŠK Rapid Pardubice uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol družstev kategorie 1.-5.tříd ZŠ, kterého se zúčastnilo 15 čtyřčlenných družstev. Z jeho zajištění, obsazení i výsledků se zdá, že na Pardubicku dochází k obměně nejen generační, ale i tradičních organizátorů.
Vítězství si po zásluze vybojovalo A družstvo ZŠ Štefánikova Pardubice před A a B družstvem ZŠ Lázní Bohdaneč.


Datum poslední aktualizace : 09.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim kategorií 1.-5. a 6.-9. tříd
Letošní okresní kolo Přeboru škol okresu Chrudim uspořádala ZŠ Třemošnice ve spolupráci se Šachovým spolkem Železné hory ve středu 7.prosince 2016. Do Třemošnice se dostavilo pouze 6 družstev (2 v kat. 1.-5.tříd a 4 v kat 6.-9.tříd ), která sehrála společný turnaj. Suverénním vítězem celého turnaje se stalo družstvo Gymnázia Hlinsko, které svým soupeřům nepovolilo ani jedinou remizu (!!), ze dvou nejmladších družstev byli úspěšnější hráči ZŠ Na Rovině Chrudim.

Datum poslední aktualizace : 08.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kategorie 6.-9. tříd
Současně s Přeborem škol kategorie 1.-5.tříd se ve středu 7.prosince 2016 ve Svitavách uskutečnilo i okresní kolo Přeboru škol kategorie 6.9.tříd, kterého se zúčastnilo 14 čtyřčlenných družstev. První místo získalo Gymnazium Polička s plným bodokvým ziskem, na druhém místě skončila ZŠ Na Lukách Polička a třetí byla ZŠ Jevíčko.

Datum poslední aktualizace : 08.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kategorie 1.-5. tříd
ŠK Svitavy a SVČ Svitavy ve spolupráci s Pardubickým krajem uspořádaly ve středu 7.prosince 2016 okresní kolo Přeboru škol družstev kategorie 1.-5.tříd ZŠ, kterého se zúčastnilo 8 čtyřčlenných družstev. Vítězství si vybojovala ZŠ Felberova Svitavy s plným bodovým ziskem, druhé místo obsadila ZŠ Masarykova Polička a třetí místo patří ZŠ Zámecká Litomyšl.

Datum poslední aktualizace : 01.12.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 6.-9. tříd
V Lanškrouně se ve čtvrtek 1.prosince 2016 uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol v šachu kategorie 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo 12 družstev.
Zaslouženým vítězem se stalo (převážně) dívčí družstvo Gymnazia Ústí n/O., druhou příčku obsadilo družstvo Gymnazia Lanškroun a na třetím místě skončila ZŠ Dolní Čermná.


Datum poslední aktualizace : 30.11.16 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 1.-5. tříd
V Lanškrouně se ve středu 30.listopadu 2016 uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol v šachu kategorie 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 8 družstev.
Na medailových postech se umístila družstva v pořadí ZŠ Klášterec n/O. A, ZŠ Dobrovského Lanškroun A a ZŠ Komenského Ústí n/O., která se od ostatních významně vzdálila.


Datum poslední aktualizace : 24.6.2016 Sekce : Přebory škol

Zlato z Celostátního finale přeboru škol 2015/16 !!

Ve dnech 21.-22.června 2016 se ve Zlíně uskutečnilo celostátní finale přeboru čtyřčlenných družstev škol, které se poprve v historie této soutěže uskutečnilo ve stejném termínu na jediném místě pro všechny tři kategorie - 1.-5.třídy, 6.-9.třídy a stř. školy.
V kategorii 1.-5.třídy naši zástupci (ZŠ Třemošnice, ZŠ Klášterec n/O. a ZŠ Felberova Svitavy) obhájili svá nepříliš vysoká nasazení, ale na víc nedosáhli.
V kategorii 6.-9. třídy potvrdilo Gymnazium Pardubice roli nasazené jedničky a získalo zlatou medaili - Blahopřejeme !!!, dařilo se i družstvu ZŠ Na Lukách Polička a jen Gymnazium Lanškroun poněkud zaostalo za očekáváním.
V kategorii stř. škol získalo Gymnazium Chrudim nepopulární 'bramborovou medaili' za čtvrté místo, vytáhlo se i družstvo Gymnazia Lanškroun umístěním na šestém místě !


Datum poslední aktualizace : 14.1.2016 Sekce : Přebory škol
Krajská finale přeboru škol
Ve středu 13.ledna 2016 se stejně jako v loňském roce ve Svitavách uskutečnily finalové boje Krajských přeborů čtyřčlenných družstev škol ve všech třech kategoriích.
V kategorii 1.-5.tříd byli opět nejúspěšnější zástupci ZŠ Třemošnice před ZŠ Felberova Svitavy, v kategorii 6.-9.tříd bylo nejúspěšnější družstvo Gymnazia Pardubice před Gymnaziem Lanškroun a v kategorii středních škol suverénně zvítězilo Gymnazium Chrudim před Gymnaziem Lanškroun.
Všechna uvedená družstva postupují do celostátního finale přeborů škol příslušných kategorií.


Datum poslední aktualizace : 11.12.2015 Sekce : Přebory škol
Okresní přebory škol Pardubického kraje 2015/16 - sumář
Ve čtvrtek 10.prosince 2015 byla ukončena okresní kola čtyřčlenných družstev základních škol v kategoriích 1.-5. tříd a 6.-9.tříd, z nichž se do finalových krajských kol kvalifikovalo nejlepších osm družstev v každé kategorii.

Datum poslední aktualizace : 10.12.2015 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 1.-5.tříd
Ve čtvrtek 10.prosince 2015 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 8 družstev. Suverénním vítězem se stalo družstvo ZŠ Klášterec n/O. s odstupem před ZŠ Vincence Junka Dolní Čermná, třetí byla ZŠ Dobrovského Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 9.12.2015 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kat. 6.-9.tříd
V úterý 8.prosince 2015 se v prostorách Multifunkčního centra Fabrika ve Svitavách uskutečnilo také okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo neuvěřitelných 18 (!) družstev. Jasným vítězem se stalo družstvo ZŠ Na Lukách Polička A před Gymnaziem Polička A, třetí již s odstupem skončilo družstvo ZŠ Jevíčko.

Datum poslední aktualizace : 9.12.2015 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kat. 1.-5.tříd
V úterý 8.prosince 2015 se v prostorách Multifunkčního centra Fabrika ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategorii 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 7 družstev. Suverénním vítězem se stalo družstvo ZŠ Felberova Svitavy, na druhém místě s velkým odstupem skončila ZŠ Zámecká Litomyšl jen těsně před třetí ZŠ Masarykova Polička.

Datum poslední aktualizace : 9.12.2015 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kat. 6.-9.tříd
V úterý 8.prosince 2015 se v Pardubicích uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo 7 družstev. Vítězem se stalo družstvo Gymnazia Pardubice těsně před ZŠ Polabiny 1, na třetím místě s odstupem skončili hráči ZŠ Sezemice.

Datum poslední aktualizace : 7.12.2015 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kat. 1.-5.tříd
V úterý 1.prosince 2015 se v Pardubicích uskutečniho okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice v kategorii 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 9 družstev z 5 škol. Vítězem se stalo družstvo ZŠ Závodu míru Pardubice B před ZŠ Sezemice a ZŠ+MŠ Lázně Bohdaneč A.

Datum poslední aktualizace : 25.11.2015 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 6.-9.tříd
Ve středu 25.listopadu 2015 se uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo celkem 11 čtyřčlenných družstev. Vítězem se stalo družstvo Gymnazia Lanškroun A těsně před Gymnaziem Ústí n/O., na třetím místě se s mírným odstupem umístilo družstvo Gymnazium Vysoké Mýto.

Datum poslední aktualizace : 6.11.2015 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim kat. 1.-9.tříd
Ve čtvrtek 5.listopadu 2015 se v Hlinsku uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Chrudim v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd. Vzhledem k tomu, že v obou kategoriích se zúčastnilo pouze po čtyřech družstvech, hrály obě kategorie společně.
V kategorii 6.-9.tříd suverénně zvítězilo družstvo Gymnazia K.V.Raise Hlinsko před ZŠ Ležáků Hlinsko, v kategorii 1.-5.tříd bylo nejlepší družstvo ZŠ Třemošnice A s odstupem před B družstvem téže školy.


Datum poslední aktualizace : 15.4.2015 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru škol kategorie 1.-5. tříd 2015
Ve dnech 13.-14.dubna 2015 se pod patronací ŠK Most uskutečnilo Celostátní finale přeboru škol kategorie 1.-5.tříd, které se hrálo hotelu Cascade*** v Mostu. Vítězem se stalo družstvo ZŠ Tyršova Kuřim před ZŠ a MŠ Frýdek-Místek a ZŠ Frýdlant n/O., naši zástupci skončili až ve druhé polovině konečného pořadí (ZŠ Felberova Svitavy - 19.místo, ZŠ Třemošnice - 26.místo).

Datum poslední aktualizace : 1.4.2015 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru středních škol 2015
Ve dnech 30.-31.března 2015 se pod patronací ŠK Spartak Ústí n/L. uskutečnilo Celostátní finale přeboru středních škol, které se hrálo v IH Bohemia*** v Ústí n/L.. Vítězem se stalo družstvo Gymnázia tř. Kpt Jaroše Brno před Gymnáziem Uherské Hradiště a Gymnáziem Kladno, naši zástupci Gymnázium Josefa Ressela Chrudim skončili na devátém a Sportovní gymnázium Pardubice na šestnáctém místě.

Datum poslední aktualizace : 1.4.2015 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru škol kategorie 6.-9. tříd 2015
Ve dnech 30.-31.března 2015 se pod patronací Šachového spolku Železné hory a ZŠ Třemošnice uskutečnilo Celostátní finale přeboru škol kategorie 6.-9.tříd, které se hrálo v EA hotelu Kraskov****. Vítězem se stalo družstvo Gymnázia Mikulášské nám. Plzeň před Gymnáziem Boženy Němcové Hradec Králové a ZŠ Hošťálková. Z našich zástupců se nejlépe umístilo družstvo Gymnázium Ústí n/O. na šestém místě, ZŠ Resslova Hlinsko skončila osmá a Gymnázium Lanškroun bylo sedmnácté, pro pořadatelská družstva ZŠ Ronov n/D. a ZŠ Třemošnice byla tato soutěž nad jejich síly.

Datum poslední aktualizace : 3.12.2014 Sekce : Přebory škol
Krajská finale přeboru škol
V úterý 2.prosince 2014 se ve Svitavách uskutečnily finalové boje Krajských přeborů čtyřčlenných družstev škol ve všech třech kategoriích.
V kategorii 1.-5.tříd byli nejúspěšnější zástupci ZŠ Třemošnice před ZŠ Felberova Svitavy, v kategorii 6.-9.tříd bylo nejúspěšnější družstvo Gymnazia Ústí n/O. před Gymnaziem Lanškroun a v kategorii středních škol zvítězilo Sportovní Gymnazium Pardubice před Gymnaziem Chrudim.
Všechna uvedená družstva postupují do celostátního finale příslušných kategorií.


Datum poslední aktualizace : 17.11.2014 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru škol kat. 1.-5.tříd a 6.-9.tříd - účastníci
Po vyhodnocení výsledků, účasti i zájmu oprávněných škol z okresních kol o účast v Krajském finale škol v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd vydala Komise mládeže seznam škol, které se 2.prosince 2014 ve Svitavách utkají v Krajském finale o postup na Mistrovství ČR škol.

Datum poslední aktualizace : 14.11.2014 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorií 1.-5. a 6.-9. tříd
V pátek 14.listopadu 2014 se v Chvaleticích uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice za účasti sedmi družstev kategorie 6.-9.tříd a pěti družstev kategorie 1.-5.tříd, hrané společně v jedné skupině švýcarským systémem na 7 kol.
V kategorii 6.-9.tříd zvítězili zástupci ZŠ Pardubice-Polabiny I před ZŠ Sezemice a ZŠ Chvaletice A, v kategorii 1.-5.tříd byli nejúspěšnější hráči ZŠ Závodu míru Pardubice - červení před dalším družstvem ZŠ Závodu míru Pardubice - modří, třetí skončili hráči ZŠ Štefánikova Pardubice.


Datum poslední aktualizace : 13.11.2014 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim kategorií 1.-5. a 6.-9. tříd
Ve čtvrtek 13.listopadu 2014 se v Třemošnici uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Chrudim za účasti sedmi družstev kategorie 6.-9.tříd a tří družstev kategorie 1.-5.tříd. Díky zpoždění vlaku a ztráty navazujícího spojení se zahájilo s hodinovým zpožděním, takže se turnaj odehrál jen v jedné skupině švýcarským systémem na 6 kol.
V kategorii 6.-9.tříd suverénně kralovala hlinecká družstva v pořadí ZŠ Resslova, Gymnazium K.Raise a ZŠ Ležáků, v kategorii 1.-5.tříd zvítězilo družstvo ZŠ Chrast.


Datum poslední aktualizace : 12.11.2014 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 6.-9.tříd
Ve středu 12.listopadu 2014 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9.tříd, kterého se zúčastnilo 14(!!) družstev z 11 škol. Vítězství si vybojovali zástupci Gymnazia Ústí n/O. těsně před Gymnaziem Lanškroun, na třetím místě už s odstupem skončila ZŠ Jiráskova Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 6.11.2014 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kat. 1.-5. tříd a 6.-9. tříd
Ve čtvrtek 6.listopadu 2014 se v Poličce uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1.-5. tříd i 6.-9. tříd, hraného švýcarským systémem na 7 kol v jedné skupině za účasti celkem 11 družstev .
V kategorii 6.-9. tříd byli nejlepší hráči Gymnazia Polička před ZŠ Na Lukách Polička A a ZŠ Zámecká Litomyšl, v kategorii 1.-5. tříd zvítězilo družstvo ZŠ Felberova Svitavy A.


Datum poslední aktualizace : 4.11.2014 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 1.-5.tříd
V pondělí 3.listopadu 2014 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 1.-5.tříd, kterého se zúčastnilo 5 družstev převážně ze severovýchodní části okresu. Vítězství si vybojovali zástupci ZŠ Dolní Čermná těsně před ZŠ Kláštěrec n/O., třetí skončila ZŠ Dobrovského Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 16.4.2014 Sekce : Přebory škol
Přebor středních škol - celostátní finale
Po přeborech základních škol se ve dnech 15.-16.dubna 2014 uskutečnil ve Vlachovicích také Přebor středních škol čtyřčlenných družstev. Naši zástupci skončili na 10 a 12 místě mezi 29 družstvy, přičemž 10.místo Gymnazia Ústí n/O. je mírným zklamáním a 12.místo SPŠE Pardubice odpovídá jejímu startovnímu pořadí.

Datum poslední aktualizace : 11.4.2014 Sekce : Přebory škol
Přebor škol kategorie 6.-9.tříd - celostátní finale
Také celostátní finale Přeboru škol kategorie 6.-9.tříd se uskutečnilo ve Vyškově a to ve dnech 9.-10.dubna 2014. Všichni naši zástupci byli po celý turnaj vidět v popředí a umístění Gymnazia Lanškroun na pátém místě stejně jako Gymnazia Chrudim na šestém místě lze hodnotit jako úspěch, Gymnazium Ústí n/O. se však po dvou 'kanárech' v závěru soutěže propadlo až na 15.místo.

Datum poslední aktualizace : 11.4.2014 Sekce : Přebory škol
Přebor škol kategorie 1.-5.tříd - celostátní finale
Ve dnech 7.-8.dubna 1914 se ve Vyškově uskutečnilo celostátní finale Přeboru škol kategorie 1.-5.tříd. Z našich dvou zástupců se sice ZŠ Na Lukách Polička probojovala do první desítky, ale konečné šesté místo je pro ni přesto zklamáním, pro družstvo ZŠ Třemošnice to bylo hlavně o získávání zkušeností z tak silné soutěže.

Datum poslední aktualizace : 13.12.2013 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru škol kat. středních škol
Ve čtvrtek 12.prosince 2013 se ve Svitavách uskutečnilo Krajské kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol v kategorii středních škol a mezi 10 zúčastněnými družstvy zvítězili zástupci Sportovního Gymnazia Pardubice před Gymnaziem Ústí n/O..

Datum poslední aktualizace : 6.12.2013 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru škol kat. 1.-5.tříd
V pátek 6.prosince 2013 se v Poličce uskutečnilo Krajské kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol v kategorii 1.-5.tříd, v němž bylo nejúspěšnější družstvo ZŠ Na Lukách Polička před ZŠ Třemošnice.

Datum poslední aktualizace : 5.12.2013 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru škol kat. 6.-9.tříd
Ve čtvrtek 5.prosince 2013 se v Lanškrouně uskutečnilo Krajské kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol v kategorii 6.-9.tříd, v němž přesvědčivě zvítězilo Gymnazium Lanškroun před Gymnaziem Ústí n/O..

Datum poslední aktualizace : 30.11.2013 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice
Ve čtvrtek 28.listopadu 2013 se v Pardubicích uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd. Za minimálního zájmu (po dvou školách v každé kategorii !) si vítězství vybojovali ZŠ Štefánikova Pardubice v kategorii 1.-5.tříd a ZŠ Polabiny 1 v kategorii 6.-9.tříd.

Datum poslední aktualizace : 23.11.2013 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy
V pátek 22.listopadu 2013 se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd.
V kategorii 1.-5.tříd byli nejlepší žáci ZŠ Na Lukách Polička před družstvy ZŠ Felberova Svitavy A a B .
V kategorii 6.-9.tříd byla nejúspěšnější ZŠ náměstí Míru Svitavy před ZŠ Na Lukách Polička a Gymnaziem Polička.


Datum poslední aktualizace : 21.11.2013 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 6.-9.tříd
Ve středu 20.listopadu 2013 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9.tříd. Za účasti 8 družstev (z toho 4 z Lanškrouna !) zvítězili zástupci Gymnazia Lanškroun těsně následováni Gymnaziem Ústí n/O., třetí skončila ZŠ Dobrovského Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 13.11.2013 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim - kat. 1.-5.tříd a 6.-9.tříd
Ve středu 13.listopadu 2013 se v Hlinsku odehrálo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Chrudim v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd.
V kategorii 1.-5.tříd byla mezi pěti družstvy nejúspěšnější ZŠ Chrast před ZŠ Třemošnice a ZŠ Ležáků Hlinsko, v kategrorii 6.-9.tříd bylo ze šesti účastníků nejlepší Gymnazium JR Chrudim před ZŠ Ležáků Hlinsko a ZŠ Resslova Hlinsko.


Datum poslední aktualizace : 12.11.2013 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 1.-5.tříd
V úterý 12.listopadu 2013 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 1.-5.tříd. Mezi sedmi zúčastněnými družstvy si nejlépe vedli zástupci ZŠ Dolní Čermná následovaní ZŠ Klášterec n/O. a ZŠ Smetanova Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 10.4.2013 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru středních škol
Ve dnech 9.-10.dubna 2013 se ve Štědroníně uskutečnilo celostátní finale Přeboru družstev středních škol, na němž náš kraj zastupovala družstva Sportovního Gymnazia Pardubice a Gymnazia Lanškroun. Obě družstva předváděla dobré výkony a skončila v první desítce, když o jejich konkrétním umístění rozhodlo až poslední kolo.

Datum poslední aktualizace : 4.4.2013 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru základních škol v kategorii 6.-9.tříd
Ve dnech 3.-4.dubna 2013 se v Mostě uskutečnilo celostátní finale Přeboru družstev ZŠ v kategorii 6.-9.tříd. Zúčastnila se ho i dvě družstva z našeho kraje (ZŠ Polabiny I a Gymnazium Chrudim), která skončila na místech víceméně odpovídajících jejich nasazení.

Datum poslední aktualizace : 21.3.2013 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru základních škol v kategorii 1.-5.tříd
Ve dnech 20.-21.března 2013 se ve Vyškově uskutečnilo celostátní finale Přeboru družstev ZŠ v kategorii 1.-5.tříd. Zúčastnila se ho i dvě družstva z našeho kraje (ZŠ Ležáků Hlinsko a ZŠ Lanškroun), která skončila uprostřed startovního pole.

Datum poslední aktualizace : 13.12.2012 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru středních škol
Ve středu 12.prosince 2012 proběhlo ve Svitavách Krajské finale Přeboru čtyřčlenných družstev středních škol, kterého se letos zúčastnilo rekordních 15 družstev. Mezi nimi si nejlépe vedla družstva Gymnázium Lanškroun A a Sportovní Gymnázium Dašická Pardubice, která si vybojovala postup do celostátního finale.

Datum poslední aktualizace : 11.12.2012 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru základních škol v kategorii 1.-5.tříd
V pondělí 10.prosince 2012 se v Ústí n/O. uskutečnilo Krajské finale Přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategorii 1.-5.tříd. Při účasti pouhých šesti družstev (z toho tří z Pardubic) bylo suverénně nejúspěšnější družstvo ZŠ Ležáků Hlinsko s odstupem následované družstvem ZŠ Jiráskova Lanškroun a obě se kvalifikovala do celostátního finale.

Datum poslední aktualizace : 7.12.2012 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru základních škol v kategorii 6.-9.tříd
Ve čtvrtek 6.prosince 2012 se v Pardubicích uskutečnilo Krajské finale Přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategorii 6.-9.tříd. V osmičlenné finalové skupině se nejvíce dařilo družstvům ZŠ Polabiny 1 Pardubice a Gymnaziu JR Chrudim, která se ostatním vzdálila 'o parník', suverénně obsadila první dvě místa a postoupila do celostátního finale.

Datum poslední aktualizace : 24.11.2012 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kategorií 1.-5.tříd a 6.-9.tříd
V pátek 23.listopadu 2012 se v Poličce uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol kategorií 1.-5.tříd i 6.-9.tříd.
Při účasti pouhých 7 družstev hrály obě kategorie společně v jedné skupině, přičemž vítězem kategorie 1.-5.tříd se stalo družstvo ZŠ Na Lukách Polička A a v kategorii 6-9.tříd zvítězili zástupci ZŠ TGM Polička.


Datum poslední aktualizace : 21.11.2012 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorií 1.-5.tříd a 6.-9.tříd
Ve středu 21.listopadu 2012 se v Pardubicích odehrálo okresní kolo Přeboru škol kategorií 1.-5.tříd i 6.-9.tříd.
V kategorii 1.-5.tříd soutěžilo 14 družstev, z nich nejlepší byli hráči ZŠ Šfefánikova Pardubice před ZŠ Polabiny 1 Pardubice.
V kategorii 6.-9.tříd soutěžilo 5 družstev a vítězem se stali žáci ZŠ Polabiny 1 Pardubice.


Datum poslední aktualizace : 21.11.2012 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim kategorií 1.-5.tříd a 6.-9.tříd
V úterý 20.listopadu 2012 se v Chrudimi uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol kategorií 1.5. tříd a 6-9.tříd, které se při účasti 9 družstev hrálo společně v jedné skupině.
V mladší kategorii 1.-5.tříd zvítězili zástupci ZŠ Ležáků Hlinsko, starší kategorie 6.-9.tříd se stala kořistí družstva GRJ Chrudim.


Datum poslední aktualizace : 20.11.2012 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 6-9.tříd
V úterý 20.listopadu 2012 se v Lanškrouně za účasti 9 družstev uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol okresu Ústí n/O. kategorie 6.-9.tříd základních škol. Suverénním vítězem se stalo družstvo Gymnazia Lanškroun, které v osmi utkáních ztratilo pouhé 3 remizy !!!

Datum poslední aktualizace : 16.11.2012 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 1.-5.tříd
Ve čtvrtek 15.listopadu 2012 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev ZŠ v kategorii 1.-5.tříd, v němž zvítězilo družstvo ZŠ Jiráskova Lanškroun před ZŠ Komenského Ústí n/O.

Datum poslední aktualizace : 3.4.2012 Sekce : Přebory škol
Celostátní kolo Přeboru škol kategorie 6.-9.tříd
Ve dnech 2.-3.dubna 2012 se (do třetice ve Štědroníně) uskutečnilo i finale Mistrovství České republiky školních týmů v kategorii 6.-9.tříd ZŠ, ve kterém zvítězilo družstvo Gymnazia Uherské Hradiště. Naši zástupci - ZŠ Polabiny a Gymnazium Lanškroun - skončili shodně o 4 místa před svým nasazením na 10. (resp 11.) místě.

Datum poslední aktualizace : 30.3.2012 Sekce : Přebory škol
Celostátní kolo Přeboru škol kategorie středních škol
Ve dnech 29.-30.března 2012 se ve Štědroníně uskutečnilo Mistrovství České republiky školních týmů v kategorii středních škol, jehož vítězem se podle očekávání stalo družstvo ČOG Frýdek-Místek. Také naše dvě družstva skončila podle očekávání - Gymnazium Ústí n/O. na 15.místě a Gymnazium Vysoké Mýto na 29.místě.

Datum poslední aktualizace : 29.3.2012 Sekce : Přebory škol
Celostátní kolo Přeboru škol kategorie 1.-5.tříd ZŠ
Ve dnech 27.-28.března 2012 se ve Štedroníně uskutečnilo Mistrovství České republiky školních týmů v kategorii 1.-5.tříd základních škol, jehož vítězem se stala ZŠ Kubatova České Budějovice. Z našeho kraje se přeboru zúčastnila jen ZŠ Bedřicha Smetany z Lanškrouna, která skončila až na 21.místě, odpovídajícím jejímu nasazení v turnaji.

Datum poslední aktualizace : 16.12.2011 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo Přeboru škol kategorie středních škol a odborných učilišť
Krajské kolo Přeboru čtyřčlenných družstev škol v kategorii středních škol a odborných učilišť se uskutečnilo ve čtvrtek 15.prosince 2011 v Pardubicích. Mezi 6 účastníky se z vítězství a postupu do celostátního kola radovali zástupci Gymnázia Ústí n/O. před Gymnáziem Vysoké Mýto (obě družstva postupují do celostátního finale).

Datum poslední aktualizace : 12.12.2011 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo Přeboru škol kategorie 6-9.tříd
Krajské kolo Přeboru čtyřčlenných družstev škol v kategorii 6.-9.tříd se uskutečnilo v pátek dne 9.prosince 2011 v Lanškrouně. Mezi 6 účastníky se z vítězství a postupu do celostátního kola radovali zástupci Gymnazia Lanškroun před ZŠ Polabiny 1 (obě družstva postupují do celostátního finale).

Datum poslední aktualizace : 12.12.2011 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo Přeboru škol kategorie 1-5.tříd
Krajské kolo Přeboru čtyřčlenných družstev škol v kategorii 1.-5.tříd se uskutečnilo v pátek dne 9.prosince 2011 v Poličce. Mezi 6 účastníky se z vítězství a postupu do celostátního kola radovali zástupci ZŠ Bedřicha Smetany z Lanškrouna před ZŠ Na lukách z Poličky (obě družstva postupují do celostátního finale).

Datum poslední aktualizace : 24.11.2011 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorie 1-5.tříd a 6-9.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol v kategorii 1-5.tříd i 6.-9. tříd pro okres Pardubice se uskutečnilo ve středu 23.listopadu v Pardubicích. V kategorii 1.-5.tříd se zúčastnilo 12 družstev, mezi mimiž suverénně zvítězili žáci ZŠ Sezemice A, v kategorii 6.-9.tříd při 4 družstvech těsně zvítězili zástupci ZŠ Polabiny 1.

Datum poslední aktualizace : 24.11.2011 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim kategorie 1-5.tříd a 6-9.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol v kategorii 1-5.tříd i 6.-9. tříd pro okres Chrudim se uskutečnilo ve středu 23.listopadu 2011 v Chrudimi. V kategorii 1.5.tříd byli z 6 družstev nejúspěšnější zástupci ZŠ Ležáků Hlinsko, v kategorii 6.-9.tříd byli mezi 5 družstvy nejlepší žáci ZŠ Chrast.

Datum poslední aktualizace : 22.11.2011 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 6.-9.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol v kategorii 6.-9. tříd pro okres Ústí n/O. se uskutečnilo v úterý 22.listopadu 2011 v Lanškrouně. Mezi osmi účastníky suverénně kralovali domácí - zvítězilo družstvo ZŠ Dobrovského Lanškroun těsně následováno Gymnaziem Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 17.11.2011 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 1.-5.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol v kategorii 1.-5. tříd pro okres Ústí n/O. se uskutečnilo ve středu 16.listopadu 2011 v prostorách Dělnického domu v Lanškrouně. Ve vyrovnaném poli čtyř družstev byli nakonec nejúspěšnější žáci ZŠ Smetanova Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 2.11.2011 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kategorie 1-5.tříd a 6-9.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol okresu Svitavy v kategorii 1-5.tříd i 6.-9. tříd se uskutečnilo v úterý 1.listopadu 2011. Za účasti 9 družstev v kategorii 1.-5.tříd zvítězilo družstvo ZŠ Na lukách Polička a v kategorii 6.-9.tříd družstvo Gymnazia Svitavy.

Datum poslední aktualizace : 13.4.2011 Sekce : Přebory škol
Celorepublikové finale základních škol I.stupně
Ve dnech 12.-13.dubna 2011 se v hotelu Bezruč v Malenovicích uskutečnilo celorepublikové kolo Přeboru základních škol I.stupně čtyřčlenných družstev. Mezi 29 družstvy byla i dvě družstva z našeho kraje - ZŠ Resslova Hlinsko a ZŠ Dobrovského Lanškroun. Oba naši zástupci hráli cca na úrovni svého nasazení - Hlinsko o něco lépe, Lanškroun o něco hůže. Za povšimnutí však stojí zejméma výkon obou bratrů Žejdlíkových z Hlinska, kteří získali 8/9 resp. 7/9 možných bodů na druhé a první šachovnici !!
Za tým Hradec Králové - tedy za novopečeného mistra republiky - hrál Marek Bílek, který chodí právě do ZŠ M. Horákové v HK. Marek, v rámci pardubického kraje hájící barvy 2222 ŠK Polabiny, sehrál 5 partií a uhrál 4 body !!


Datum poslední aktualizace : 6.4.2011 Sekce : Přebory škol
Celorepublikové finale středních škol
Ve dnech 5.-6.dubna 2011 se ve Štědroníně uskutečnilo celorepublikové kolo Přeboru středních škol čtyřčlenných družstev, na němž měl náš kraj tři své zástupce. Ti všichni potvrdili své startovní nasazení, jenže ..... nejenže nijak nepropadli, ale také se ani nijak nevyznamenali.
Ze zúčastněných jednotlivců podala nejlepší výkon Kristýna Sabolová z Gymnazia Vysoké Mýto, jejíž zisk 8/9 znamená dělení nejlepšího výsledku na čtvrté šachovnici s Tomášem Pavelkem z favorizovaného Gymnazia Frýdek-Místek !


Datum poslední aktualizace : 30.3.2011 Sekce : Přebory škol
Celorepublikové finale základních škol II.stupně
Ve dnech 29.-30.března 2011 se ve Vyškově uskutečnilo celorepublikové kolo Přeboru základních škol II.stupně čtyřčlenných družstev. Mezi 28 kvalifikovanými družstvy potvrdilo své nasazení a přivezlo bronzové medaile družstvo Gymnazium Dašická Pardubice v sestavě Petr Nešpůrek, Vojtěch Melichar, Daniel Vančura a Oskar Hofman - Blahopřejeme !!!
Druhý zástupce kraje - ZŠ Polabiny Pardubice - již tak úspěšný nebyl a skončil těsně za svým nasazením na 22.místě.
Nejúspěšnějším hráčem na 4.šachovnici byl Oskar Hofman, který získal 8,5/9 (stejně jako Richard Štefaník z Uherského Hradiště, ale měl výrazně lepší Performance) - Blahopřejeme !!!


Datum poslední aktualizace : 18.12.2010 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo přeboru škol kategorie střední školy
Krajské kolo Přeboru čtyřčlenných družstev škol kategorie středních škol se uskutečnilo v pátek 17.prosince 2010 v prostorách Gymnazia Ústí n/O.. Za nečekaně nízké účasti pouhých pěti družstev převážně z nejbližšího okolí skončilo na prvním místě Gymnazium Lanškroun před Gymnaziem Žamberk.

Datum poslední aktualizace : 14.12.2010 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo přeboru škol kategorie 1-5.tříd
Finale krajského kola Přeboru čtyřčlenných družstev škol kategorie 1.-5.tříd základních škol se odehrálo v úterý 14.prosince 2010 v Dělnickém domě v Lanškrouně. Při účasti pouhých pěti družstev zvítězili zástupci ZŠ Resslova Hlinsko před ZŠ Dobrovského Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 10.12.2010 Sekce : Přebory škol
Krajské kolo přeboru škol kategorie 6-9.tříd
Finale krajského kola Přeboru čtyřčlenných družstev škol kategorie 6.-9.tříd základních škol a víceletých gymnazií se uskutečnilo v pátek 10.prosince 2011 v Pardubicích. Z osmi zúčastněných družstev bylo nejlepší Gymnazium Dašická před ŽS Polabiny 1 (obě Pardubice).

Datum poslední aktualizace : 26.11.2010 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy v kategoriích 1.-5. třída a 6.-9. třída
Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1. - 5. třída a 6. - 9. třída se uskutečnil v pátek 26. listopadu 2010 v prostorách Gymnázia Poličky. Celkem do Poličky našlo cestu 7 družstev (3 v nižší kategorii, 4 ve vyšší). Všechny týmy hrály společný turnaj systémem každý s každým při tempu 2 x 20 min + 5s/tah. Obě kategorie vyhráli se slušným náskokem žáci ZŠ Na Lukách Polička.

Datum poslední aktualizace : 25.11.2010 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 6-9.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9. tříd se uskutečnilo ve středu 24.listopadu 2010 v Lanškrouně.
Z devíti zúčastněných družstev byli nejúspěšnější zástupci ZŠ Dobrovského z Lanškrouna následováni Gymnaziem Lanškroun.


Datum poslední aktualizace : 24.11.2010 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorie 1-5.tříd a 6-9.tříd
Okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev žáků škol v kategorii 1-5.tříd i 6.-9. tříd pro okres Pardubice se uskutečnilo v úterý 23.listopadu 2010 v Pardubicích-Polabinách. V kategorii 1-5.tříd byli nejúspěšnější žáci ZŠ Štefanikova A před ZŠ Sezemice A, v kategorii 6-9.tříd zvítězili žáci Gymnazia Dašická před ZŠ Polabiny 1.

Datum poslední aktualizace : 19.11.2010 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 1-5.tříd
Ve čtvrtek 18.listopadu 2010 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo Přeboru čtyřčlenných družstev škol pro okres Ústí n/O. v kategorii 1.-5.ročník základních škol. Za účasti 5-ti družstev byla nejúspěšnější ZŠ Smetanova před ŽS Dobrovského a ZŠ Jiráskova (všechny Lanškroun), postřehy z akce naleznete na webu Jiskry Ústí n/O.

Datum poslední aktualizace : 21.4.2010 Sekce : Přebory škol
Přebor škol kategorie středních škol - celostátní finale
Ve stejném termínu jako finale Přeboru škol kategorie 1.-5.tříd proběhlo rovněž finale Přeboru škol v kategorii středních škol. Místem konání bylo RS Počta ve Štědroníně a náš kraj reprezentovala družstva gymnazií z Vysokého Mýta a Žamberka. Žádné z těchto družstev však nedokázalo navávat na minulé úspěchy gymnazia z České Třebové a obě skončila až ve druhé polovině tabulky - Gymnazium Vysoké Mýto na 23.místě a Gymnazium Žamberk na 25.místě.

Datum poslední aktualizace : 21.4.2010 Sekce : Přebory škol
Přebor škol kategorie 1.- 5.tříd - celostátní finale
Ve dnech 20.-21.dubna 2010 se v hotelu Bezruč v Malenovicích uskutečnilo celostátní kolo Přeboru škol v kategorii 1.-5.tříd základních škol, ve kterém náš kraj reprezentovaly dvě ZŠ z Lanškrouna. Obě byly nasazeny až ve druhé polovině startovního pole a jejich konečné umístění přibližně odpovídá startovním předpokladům - ZŠ Dobrovského skončila na 19.místě a ZŠ Jiráskova na 24.místě.

Datum poslední aktualizace : 31.3.2010 Sekce : Přebory škol
Přebor škol kategorie 6.- 9.tříd - celostátní finale
Ve dnech 30.-31.3.2010 se ve Vyškově uskutečnilo celostátní kolo Přeboru škol v kategorii 6.-9.tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnazií, ve kterém jsme měli dva zástupce. Ti však v konkurenci 29 družstev z celé ČR nijak neoslnili - ZŠ Sezemice skončila na desátém a ZŠ Na Lukách Polička na patnáctém místě.

Datum poslední aktualizace : 17.12.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol kategorie středních škol - krajské finale
Krajské kolo přeboru středních škol proběhlo ve čtvrtek dne 17.prosince 2009 na gymnáziu v Ústí nad Orlicí za účasti nadprůměrných 11 družstev. Hrálo se 7 kol švýcarským systémem tempem 10 minut + 5 sekund za tah. Po bezproblémovém průběhu si postup vybojovalo vítězné Gymnázium Vysoké Mýto a druhé v pořadí Gymnázium Žamberk.

Datum poslední aktualizace : 14.12.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol kategorie 6.- 9.tříd - krajské finale
V pondělí 14.prosince 2009 se ve Vysokém Mýtě uskutečnilo finale Krajského kola přeboru škol družstev v kategorii 6.- 9.třídy. Po zásluze si prvenství a postup do celostátního finále vybojovala ZŠ Na Lukách Polička, která od prvních kol vedla. Na druhém postupovém místě skončila nakonec ZŠ Sezemice, jejíž zaváhání v předposledním kole nedokázalo využít družstvo Gymnázia Ústí nad Orlicí. Po mnoha letech nás tak v této kategorii budou v celostátním finále reprezentovat dvě základní školy.

Datum poslední aktualizace : 13.12.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol kategorie 1.- 5.tříd - krajské finale
Krajské finale přeboru škol v kategorii 1.-5. tříd se uskutečnilo v pátek dne 11.prosince 2009 v Pardubicích. Z osmi zúčastněných družstev byli nejúspěšnější zástupci ZŠ Dobrovského před ZŠ Jiráskova (obě Lanškroun), kteří si vybojovali postup do celostátního finale.

Datum poslední aktualizace : 2.12.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd
Ve středu 2.prosince 2009 se v Chrudimi uskutečnilo okresní kolo přeboru škol v kategoriích 1.-5. a 6.-9.tříd za celkové účasti pouhých 6-ti družstev. Díky tomu se hrálo v jedné skupině systémem každý s každým s tím, že v mladší kategorii byli nejlepší zástupci ZŠ Chrast B a ve starší kategorii zástupci Gymnazia Hlinsko.

Datum poslední aktualizace : 30.11.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 6.-9.tříd
Okresní kolo přeboru okresu Ústí n/O. čtyřčlenných družstev škol kategorie 6.-9.tříd se odehrálo v pondělí dne 30.listopadu 2009 v Lanškrouně v prostorách Dělnického domu. Z desíti zúčastněných druřstev byli nejúspěšnější zástupci Gymnazia Ústí n/O. před Gymnaziem Vysoké Mýto, kteří se od ostatních výrazně odpoutali.

Datum poslední aktualizace : 30.11.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd
Okresní kolo přeboru okresu Pardubice čtyřčlenných družstev škol kategorií 1.-5.tříd a 6.-9.tříd se uskutečnilo v pondělí dne 30.listopadu 2009 v Pardubicích v prostorách Kulturního domu v Hronovické ulici. V mladší kategorii se při účasti 6-ti družstev z vítězství radovali zástupci ZŠ Polabiny I, kteří zvítězili ve všech utkáních. Také ve starší kategorii se zúčastnilo 6 družstev a na prvním místě skončila jen o score ZŠ Sezemice.

Datum poslední aktualizace : 20.11.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kategorie 1.-5.tříd
Ve čtvrtek dne 19.listopadu 2009 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo přeboru okresu Ústí n/O. čtyřčlenných družstev škol kategorie 1.-5.tříd. Za vysoké účasti sedmi družstev přesvědčivě zvítězilo družstvo ZŠ Jiráskova před ŽS Dobrovského (obě Lanškroun), třetí skončila s odstupem ZŠ Třebovská Ústí n/O.

Datum poslední aktualizace : 20.11.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy v kategoriích 1.-5. tříd a 6.-9.tříd
Dne 19. listopadu 2009 se v prostorách Gymnázia Poličky uskutečnil Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1.- 5. třída a 6.- 9. třída ZŠ a příslušných ročníků osmiletých gymnázií. Počet zúčastněných družstev byl žalostný - přijela pouze tři družstva, z nichž ani jediné se neúčastnilo nižší kategorie. Hrálo se dvoukolově každý s každým 2x20 minut a zvítězila ZŠ Na Lukách před Gymnáziem Polička a 4. ZŠ Náměstí Míru Svitavy.

Datum poslední aktualizace : 22.4.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol v kategorii středních škol - celostátní finále
Celostátní finále Přeboru ČR škol v kategorii středních škol se uskutečnilo ve dnech 20.-21. dubma 2009 ve Stráži pod Ralskem. Náš zástupce Gymnazium Česká Třebová na něm vybojoval bronzové medaile, když se spolu s prvním Gymnaziem Petra Bezruče a druhým COG (oba Frýdek-Místek) výrazně vzdálili ostatním družstvům, Gymnazium Vysoké Mýto skončilo mírně za očekáváním na 17 místě.

Datum poslední aktualizace : 8.4.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol v kategorii 6.-9. tříd - celostátní finále
Ve dnech 7.-8. dubna 2009 se v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně uskutečnilo celostátní finále Přeboru škol v kategorii 6.-9. tříd. Suverénním vítězem se stalo družstvo ZŠ Boršice, které vyhrálo všech 9 zápasů. Z našich zástupců skončilo Gymnazium Ústí n/O. na pátém a ZŠ npor. Eliáše Pardubice-Polabiny na sedmém místě z 28 účastníků.

Datum poslední aktualizace : 27.3.2009 Sekce : Přebory škol
Přebor škol v kategorii 1.-5. tříd - celostátní finále
Ve dnech 24.-25. března 2009 se v Malenovicích uskutečnilo celostátní finále Přeboru škol ČR v kategorii 1.-5. tříd, jehož vítězem se stalo družstvo ZŠ Komenského z Frýdlantu n/O.. Naši zástupci nijak neoslnili, ale ani nezklamali - ZŠ Dobrovského z Lanškrouna se umístila na 9. místě a 1.ZŠ z Pardubic-Polabin skončila na 12. místě z 26. účastníků.

Datum poslední aktualizace : 5.2.2009 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru škol v kategorii středních škol
Krajský Přebor čtyřčlenných družstev škol v kategorii středních škol se uskutečnil ve čtvrtek dne 5. února 2009 ve Vysokém Mýtě za účasti pouhých 5 škol (vlastně gymnázií). Suverénním vítězem se stalo družstvo Gymnázia Česká Třebová, které se tak může pokusit o získání třetího titulu v řadě na celorepublikovém finále. Do Stráže pod Ralskem je doprovodí družstvo Gymnázia Vysoké Mýto.

Datum poslední aktualizace : 15.12.2008 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru škol v kategorii 6.-9. tříd
Krajské finale Přeboru čtyřčlenných družstev škol v kategorii 6.-9. tříd se uskutečnilo v pondělí dne 15. prosince 2008 v DDM Kamarád v České Třebové. Za účasti pouze 6-ti družstev zvítězili zástupci Gymnazia Ústí n/O. a vybojovali si postup do celostátního finale. Spolu s nimi postupují i žáci ZŠ Polabiny III, kteří skončili na druhém místě.

Datum poslední aktualizace : 11.12.2008 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9. třída
Okresní kolo přeboru škol v kategorii 6.-9. tříd okresu Ústí n/O. se uskutečnilo v úterý dne 9. prosince 2008 ve Vysokém Mýtě. Za rekordní účasti 13 družstev obsadilo první místo Gymnazium Ústí n/O. před ZŠ Dobrovského Lanškroun a obě družstva postupují do krajského finale.

Datum poslední aktualizace : 9.12.2008 Sekce : Přebory škol
Krajské finale přeboru škol - postupující
Na základě celkové účasti a výsledků okresních kol přeborů škol v kategoriích 1.-5. a 6.-9. tříd byli určeni všichni postupující do krajského kola.

Datum poslední aktualizace : 3.12.2008 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim v kategoriích 1.-9. třída
Okresní kolo přeboru škol v kategoriích 1.-5. tříd a 6.-9. tříd okresu Chrudim se uskutečnilo dne 3. prosince 2008 v Chrudimi. V kategorii 1.-5. tříd se zúčastnilo jediné družstvo ZŠ Chrast B, v kategorii 6.-9. tříd za účasti 6-ti družstev zvítězili zástupci Gymnazia Hlinsko.

Datum poslední aktualizace : 28.11.2008 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice v kategoriích 1.- 5. třída a 6.- 9. třída
Okresní kolo přeboru čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice v kategoriích 1.- 5. tříd a 6.- 9. tříd se uskutečnilo v pátek dne 28. listopadu 2008 v Pardubicích-Polabinách. V mladší kategorii hrálo 10 (!) družstev, z nichž nejlepší byli žáci ZŠ Polabiny I A a ve starší kategorii za účasti 8 družstev zvítězili žáci ZŠ Polabiny III A.

Datum poslední aktualizace : 15.11.2008 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy v kategoriích 1.-5. a 6.-9. třída
Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1.- 5. třída a 6.- 9. třída se uskutečnil v pátek dne 14. listopadu 2008 v prostorách Gymnázia Poličky. Kategorie 1.-5. tříd se účastnilo jediné družstvo ZŠ U Školek Litomyšl. V kategorii 6.-9. tříd hrála 4 družstva a vítězství si vybojovali hráči ZŠ Na Lukách Polička.

Datum poslední aktualizace : 14.11.2008 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. v kategorii 1.-5. třída
Čtvrteční dopoledne 13. listopadu 2008 strávili mladí šachisté ze základních škol na okresním kole Přeboru škol v šachu 1. – 5. tříd v Lanškrouně. Šest týmů bojovalo o dvě postupová místa do krajského kola. Od prvního kola se na prvním místě držela čtveřice hráčů ze ZŠ Habrmanova v České Třebové. Teprve poslední kolo rozhodovalo o konečném umístění. Družstvo ze ZŠ Jiráskova Lanškroun se vítězstvím dostalo na postupové místo a vítězem se stala ZŠ Dobrovského Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 23.4.2008 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru škol v kategorii středních škol
Do medailové sbírky z přeboru škol přibyla další medaile a to hned zlatá ! Zasloužili se o ni studenti Gymnazia Česká Třebová, když ve finale Přeboru České republiky středních škol, hraného ve dnech 21.22. dubna 2008 ve Stráži pod Ralskem, obsadili první místo - Blahopřejeme !!! Další náš zástupce, Gymnazium Ústí nad Orlicí, skončil na 21. místě.

Datum poslední aktualizace : 15.4.2008 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru škol v kategorii 1.-5. třída
Ve dnech 14.-15. dubna 2008 se v hotelu Bezruč v Malenovicích uskutečnilo finale Přeboru škol České republiky čtyřčlenných družstev v kategorii 1.-5. tříd základních škol. Za suverénními vítězi ZŠ Frýdlant n/O a ZŠ Frýdek-Místek na třetím místě skončili zástupci ZŠ Sezemice a přivezli si bronzové medaile - Blahopřejeme ! Další náš zástupce, ZŠ Dobrovského z Lanškrouna, už tak úspěšný nebyl a skončil mezi 26 družstvy na 20. místě.

Datum poslední aktualizace : 11.4.2008 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale přeboru škol v kategorii 6.- 9. třída
Vítězem dvoudenního republikového kola přeboru školních družstev v kategorii 2. stupně ZŠ se v Olomouci s velkým náskokem stalo družstvo ČOG Frýdek-Místek před ZŠ Boršice a ZŠ Český Těšín, naši zástupci ZŠ Lanškroun a Gymnazium Vysoké Mýto skončili na 10. resp 21. místě z 28 zúčastněných družstev.

Datum poslední aktualizace : 27.1.2008 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru středních škol
V Krajském přeboru středních škol, které se uskutečnilo v pátek dne 25. ledna 2008 ve Vysokém Mýtě, jednoznačně kralovalo družstvo Gymnazia Česká Třebová, které se svými soupeři ztratilo pouze jediný bod. O druhé postupové místo se bojovalo až do posledního kola a štěstěna se nakonec přiklonila na stranu Gymnazia Ústí n/O., které předstihlo o pouhý půlbod Gymnazium Vysoké Mýto.

Datum poslední aktualizace : 27.1.2008 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru škol v kategorii 1.- 5. třída
Krajské kolo přeboru škol družstev v kategorii 1.- 5. třída se uskutečnilo v pondělí 14. ledna 2008 v Pardubicích - Polabinách. O prvenství bojovala až do posledního kola dvě družstva, z nichž se nakonec stalo šťastnějším družstvo ZŠ Sezemice, které o pouhou půlku bodu předstihlo ŽS Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 12.1.2008 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru škol v kategorii 6.- 9. třída
Krajské kolo přeboru škol družstev v kategorii 6.- 9. třída proběhlo ve středu 9.1.2008 ve Vysokém Mýtě. Zatímco o titulu krajského přeborníka bylo od 3.kola více méně jasno, boj o druhé postupové místo byl dramatický až do poslední partie. Štěstí se nakonec usmálo na ZŠ Dobrovského z Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 6.12.2007 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 6.- 9. třída
Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9. třída, který proběhl ve středu dne 6. prosince 2007 ve Vysokém Mýtě, byl početně obsazen a byl dramatický až do posledního kola. Ještě před posledním kolem mělo šanci na vítězství 6 (!!) škol a rozdíl mezi 1. a 4. školou v konečném pořadí činil pouhých 0,5 bodu, když ještě 8.škola v pořadí ztratila na 1. místo pouze 2 body ! Z vítězství se nakonec radovali zástupci Gymnazia Vysoké Mýto před ZŠ Dobrovského Lanškroun a Gymnaziem Žamberk, když všichni získali 12,5 bodu a o pořadí rozhodlo až pomocné kriterium.

Datum poslední aktualizace : 6.12.2007 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy kategorií 1.- 5. třída a 6.- 9. třída
Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Svitavy v kategoriích 1.- 5. třída a 6.- 9. třída se uskutečnil v pátek dne 30. listopadu 2007 v prostorách Gymnázia Poličky. V kategorii 1.-5. tříd se zúčastnily 2 družstva, z nichž úspěšnější byla 2. ZŠ Litomyšl. V kategorii 6.-9. tříd hrálo 5 družstev a zvítězili hráči ZŠ Na Lukách A.

Datum poslední aktualizace : 6.12.2007 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim kategorií 1.- 5. třída a 6.- 9. třída
Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Chrudim v kategoriích 1.- 5. třída a 6.- 9. třída se uskutečnil ve středu 5. prosince 2007 v Chrudimi. Při účasti 8 družstev (6 v kategorii 6.-9.tř. a 2 v kategorii 1.-5. tř.) sehrála všechna družstva jeden společný turnaj. Nejúspěšnějším družstvem v kategorii 1.-5. třída byla ZŠ Chrast, v kategorii 6.-9. tříd triumfovali zástupci Gymnazia JR Chrudim.

Datum poslední aktualizace : 27.11.2007 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice kategorií 1.- 5. třída a 6.- 9. třída
Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Pardubice v kategoriích 1.- 5. třída a 6.- 9. třída se uskutečnil v pátek dne 23. listopadu 2007 v prostorách DDM Alfa v Pardubicích - Polabinách. V kategorii 1.-5. tříd se zúčastnilo 7 družstev, z nichž nejúspěšnější byli zástupci ZŠ Sezemice. V kategorii 6.-9. tříd hrálo rovněž 7 družstev a prvenství si odnesli hráči ZŠ Polabiny 3 A.

Datum poslední aktualizace : 22.11.2007 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. kat. 1.- 5. třída
Přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 1.- 5. třída se uskutečnil ve středu dne 21. listopadu 2007 v prostorách DDM v Lanškrouně. Mezi devíti zúčastněnými školami jednoznačně kralovalo družstvo ZŠ Dobrovského z Lanškrouna, které neztratilo ani bod, na druhém a třetím místě skončili již s odstupem zástupci ZŠ Habrmanova z České Třebové a ZŠ Komenského z Ústí n/O.

Datum poslední aktualizace : 4.4.2007 Sekce : Přebory škol
Mistrovství ČR družstev středních škol
Ve dnech 2.-.3. dubna 2007 uspořádal Šachový klub Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou ve Žďáru nad Sázavou Mistrovství ČR týmů středních škol v šachu pro rok 2007. Mistrem České republiky týmů středních škol 2007 se stal náš zástupce Gymnázium Česká Třebová (BLAHOPŘEJEME !!!), na 2. místě se umístilo Gymnázium Plzeň a 3. místo obsadilo Gymnázium Zlín. Druhý náš zástupce - Gymnazium Chrudim - skončil na 19. místě z 28 družstev.

Datum poslední aktualizace : 29.1.2007 Sekce : Přebory škol
Krajský přebor škol v kategorii 6.-9. tříd
Krajské kolo přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategorii 6.-9. tříd se hrálo dne 17.1.2007 v Ústí n/O.. Za účasti 8 postupujících z okresních kol zvítězilo Gymnazium Žamberk před ZŠ Polička a ZŠ Polabiny III Pardubice, přičemž první dvě družstva postupují do celostátního finale.

Datum poslední aktualizace : 29.1.2007 Sekce : Přebory škol
Krajský přebor škol v kategorii 1.-5. tříd
Krajské kolo přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategorii 1.-5. tříd se hrálo dne 24.1.2007 ve Vysokém Mýtě. Za účasti 8 postupujících z okresních kol zvítězila ZŠ Dobrovského Lanškroun před ZŠ Komenského Ústí n/O. a ZŠ Sezemice, přičemž první dvě družstva postupují do celostátního finale.

Datum poslední aktualizace : 10.1.2007 Sekce : Přebory škol
Krajský přebor škol v kategorii střední školy
Krajské kolo přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategorii středních škol se konalo v pondělí dne 8.1.2007 v České Třebové. Za účastí 5 družstev suverénně zvítězilo Gymnazium Česká Třebová, které ve dvoukolovém turnaji neztratilo z 32 partií ani jedinou remizu a spolu s druhým Dymnmaziem Josefa Ressla z Chrudimi nás budou reprezentovat v celostátním finale.

Datum poslední aktualizace : 7.12.2006 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9. tříd
Ve čtvrtek 6. prosince 2006 se ve Vysokém Mýtě uskutečnil okresní přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6.-9. tříd. V konkurenci úctyhodných 12 družstev bylo nejúspěšnější družstvo Gymnazia Žamberk před Gymnaziem Vysoké Mýto A a ZŠ Dobrovského Lanškroun.

Datum poslední aktualizace : 7.12.2006 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim v kategorii 6.-9. tříd
Ve čtvrtek 6. prosince 2006 se v Chrudimi uskutečnil okresní přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Chrudim v kategorii 1.-5. tříd. Ze čtyř zúčastněných družstev bylo nejúspěšnější družstvo ZŠ Chrast u Chrudimi před ZŠ Reslova Hlinsko v Čechách a ZŠ U stadionu Chrudim.

Datum poslední aktualizace : 7.12.2006 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Chrudim v kategorii 1.-5. tříd
Ve čtvrtek 6. prosince 2006 proběhl v Chrudimi okresní přebor čtyřčlenných družstev škol okresu Chrudim v kategorii 6.-9. tříd. Mezi pěti účastníky bylo nejúspěšnější družstvo ZŠ Chrast u Chrudimi před ZŠ Heřmanův Městec a Gymnaziem JR Chrudim A.

Datum poslední aktualizace : 6.12.2006 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy
Za minimální účasti převážně místních škol se ve čtvrtek 23.11.2006 v Poličce uskutečnil okresní přebor čtyřčlenných školních družstev okresu Svitavy. V kategorii 6.-9. tříd zvítězilo družstvo ŽS Na Lukách A před Gymnaziem a ZŠ Na Lukách B (všechna Polička), zatímco v kategorii 1.-5. tříd se zúčastnilo jediné družstvo a sice ZŠ Zámecká Litomyšl.

Datum poslední aktualizace : 5.12.2006 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. v kategorii 1.-5. tříd
Přebor škol okresu Ústí n/O. čtyřčlenných družstev v kategorii 1.-5. tříd základních škol se uskurečnil ve středu 29.11.2006 ve Vysokém Mýtě. Za účasti 8 družstev zvítězilo A družstvo ZŠ Dobrovského Lanškroun před ZŠ Komenského Ústí n/O. a ZŠ Nádražní Žamberk.

Datum poslední aktualizace : 23.11.2006 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice v kategorii 6.-9. tříd
V úterý 21. listopadu 2006 se uskutečnil přebor družstev 6.-.9. tříd základních škol okresu Pardubice. Za účasti šesti čtyřčlených družstev zvítězilo družstvo ZŠ Polabiny 3 A před ZŠ Závodu Míru a ZŠ Polabiny 3 B (všechna Pardubice).

Datum poslední aktualizace : 23.11.2006 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Pardubice v kategorii 1.-5. tříd
V úterý 21. listopadu 2006 se uskutečnil přebor čtyřčlenných družstev 1.-5. tříd základních škol okresu Pardubice. V konkurenci 13 družstev zvítězila ZŠ Závodu Míru Pardubice jen těsně před ZŠ Sezemice A a třetí skončila ZŠ Polabiny 1 Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 22.4.2006 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev středních škol
V celostátním finale družstev středních škol, které proběhlo ve Žďáru n/S., se skvěle dařilo oběma našim zástupcům. Po vzájemné remize 2:2 v posledním kole obsadilo Gymnazium Česká Třebová bronzovou příčku a Gymnazium Ústí n/O. skončilo hned na čtvrtém místě.

Datum poslední aktualizace : 20.4.2006 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev škol 6.-9. ročník
Ve dnech 11.-12.4. se v Hluku u Uherského Hradiště uskutečnilo celostátní finále škol v kategorii 6.-9.ročník. Ze dvou zástupců Pardubického kraje se více dařilo studentům Gymnázia Vysoké Mýto, kteří se po celou dobu turnaje pohybovali na hranici první desítky.

Datum poslední aktualizace : 20.4.2006 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev škol 1.-5. ročník
Již na konci března proběhl ve Frýdku-Místku finálový turnaj přeboru škol pro kategorii 1.-5.třída ZŠ. Zástupcům našeho kraje se příliš nedařilo a skončili v poli poražených.

Datum poslední aktualizace : 10.2.2006 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru družstev škol - kategorie 6-9. třídy
Z finalového turnaje krajského kola družstev 6-9. tříd základních škol a víceletých gymnazií, hraného 30.1.2006 v Ústí n/O., si postup do Přeboru ČR vybojovala družstva gymnazií ve Vysokém Mýtě a v Chrudimi.

Datum poslední aktualizace : 10.2.2006 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru družstev škol - kategorie 1-5. třídy
Z finalového turnaje krajského kola družstev 1-5. tříd základních škol, hraného 2.2.2006 ve Vysokém Mýtě, si postup do Přeboru ČR vybojovala družstva ZŠ Dobrovského Lanškroun a ZŠ Javornického Vysoké Mýto.

Datum poslední aktualizace : 30.1.2006 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru družstev středních škol
Z finalového turnaje krajského kola družstev středních škol, hraného 25.1.2006 v Hlinsku, si postup do Přeboru ČR vybojovala družstva gymnazií v České Třebové a v Ústí n/O.

Datum poslední aktualizace : 16.1.2006 Sekce : Přebory škol
Finale Krajského přeboru družstev škol - pokyny
Nadcházející krajské finale Přeboru škol PDŠS v jednotlivých kategoriích se budou hrát ve Vysokém Mýtě, Ústí n/O. a Hlinsku za dodržení přiložených pokynů pro jejich organizaci.

Datum poslední aktualizace : 26.11.2005 Sekce : Přebory škol
Okresní přebor družstev 1-5. tříd škol Ústeckoorlicka
Okresního přeboru škol družstev Ústeckoorlicka v kategorii 1.-5.tříd se zúčastnilo celkem 8 družstev, z nichž nejlepší bylo družstvo ZŠ Habrmanova z České Třebové.

Datum poslední aktualizace : 18.4.2005 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev středních škol
Ve finale přeboru České republiky středních škol pro rok 2005, které se konalo 12-13.4.2005 v Havlíčkově Brodě, jsme byli zastoupeni hned třemi družstvy - Gymnazium Litomyšl, Gymnazium Chotěboř a Gymnazium Česká Třebová. Mile překvapili zástupci Litomyšle svým šestým místem mezi 27 účastníky, ostatní své nasazení nepotvrdili.

Datum poslední aktualizace : 18.4.2005 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev škol - 6-9. třídy
Ve finale přeboru České republiky škol v kategorii 6-9.tříd pro rok 2005, které se konalo 7-8.4.2005 ve Stráži p/R., jsme měli opět dva zástupce - Gymnazium Vysoké Mýto a Gymnazium JR Chrudim. Zatímco umístění V.Mýta odpovídalo jeho nasazení, umístění Chrudimi je spíše zklamáním.

Datum poslední aktualizace : 18.4.2005 Sekce : Přebory škol
Celostátní finale družstev škol - 1-5. třídy
Do bojů o přeborníka České republiky škol v kategorii 1-5.tříd pro rok 2005, které se konalo 12-13.4.2005 v Hluku, zasáhli také dva naši zástupci - ZŠ Lanškroun a ZŠ Vysoké Mýto, jejichž konečné umístění víceméně odpovídalo jejich možnostem.

Datum poslední aktualizace : 21.2.2005 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru družstev středních škol
Ve čtvrtek 17.2.2004 proběhlo v Ústí n/O. krajské finale přeboru středních škol. V dramatickém posledním kole se utkala obě vedoucí družstva, přičemž Litomyšl potřebovala k celkovému vítězství vyhrát 3:1. Za stavu 1:1 směřovaly obě poslední partie v turnaji do časových tísní a v obou stáli na výhru hráči Litomyšle. O kýženém bodu pro Třebovou však rozhodla hrubá chyba v partii Vondra - Jirsa.

Datum poslední aktualizace : 10.2.2005 Sekce : Přebory škol
Finale přeboru družstev škol kat. 1-5 a 6-9 tříd
Ve středu dne 2. února 2005 se ve Vysokém Mýtě uskutečnilo krajské finale družstev škol. V kategorii 1-5 třída zvítězili žáci ZŠ Javornického V. Mýto před ZŠ Dobrovského Lanškroun, v kategorii 6-9 třída žáci Gymnazia JR Chrudim před Gymnaziem V. Mýto - všichni postupují do celostátního finale.

Datum poslední aktualizace : 10.12.2004 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O. starších kategorií
Díky vysokému počtu zúčastněných družstev proběhl přebor škol okresu Ústí n/O. v kategorii 6-9. třída švýcarským systémem na sedum kol.

Datum poslední aktualizace : 10.12.2004 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresů Chrudim a Pardubice
V minulých dnech proběhl v Chrudimi okresní přebor škol, kterého se zúčastnilo i několik málo družstev okresu Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 26.11.2004 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Ústí n/O.
Ve Vysokém Mýtě se ve středu 24.11.2004 uskutečnilo okresní kolo přeboru škol pro kategorii 1.- 5.třída ZŠ.

Datum poslední aktualizace : 26.11.2004 Sekce : Přebory škol
Přebor škol okresu Svitavy
Ve středu 24.11.2004 se uskutečnil také přebor škol bývalého okresu Svitavy.

Datum poslední aktualizace : 20.2.2004 Sekce : Přebory škol
Finale Krajského přeboru škol
Za účasti 3 družstev v kategorii 1-5. třída a šestri družstev v kategorii 6-9 třída se již 4.2.2004 ve Vysokém Mýtě uskutečnilo finale Krajského přeboru škol čtyřčlenných družstev pro rok 2004

Datum poslední aktualizace : 23.1.2003 Sekce : Přebory škol
Krajský přebor čtyřčlenných družstev škol
V průběhu ledna bylo v Chrudimi sehráno finale krajského přeboru čtyřčlenných družstev škol. V kategorii ZŠ 1-5. tř zvítězilo družstvo ZŠ Žamberk, v kategorii ZŠ 6-9. tř. družstvo ZŠ Č. Třebová a v kategorii SŠ, SOU a Gymnazií bylo první Gymnazium Pardubice.

Datum poslední aktualizace : 18.12.2002 Sekce : Přebory škol
Okresní přebor 4-členných družstev škol - Chrudimsko
DDM Chrudim uspořádal ve dnech 21.11. a 28.11.2002 okresní kolo soutěže čtyřčlenných družstev základních škol v kategoriích 1-5. třída a 6-9. třída a v kategorii 1-3. ročník SŠ, SOU a gymnazií - vítězové postupují do krajského kola

Datum poslední aktualizace : 29.11.2002 Sekce : Přebory škol
Okresní přebor 4-členných družstev škol - Ústeckoorlicko
ŠK Vysoké Mýto uspořádal ve dnech 20.11. a 27.11.2002 okresní kolo soutěže čtyřčlenných družstev základních škol v kategoriích 1-5. tř. a 6-9. tř. - vítězové postupují do krajského kola


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.