Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

16.08.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Czech Open 23018 - hlavní turnaje 30.07.18

Čtyři hlavní turnaje 29.ročníku mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2018, které se uskutečnily ve dnech 21.-28.července 2018 v prostorách zimního stadionu v Pardubicích, měly letos na startu celkem 1093 přihlášených hráčů. I když poměr českých a zahraničních účastníků byl přibližně 1:2,5, na stupních vítězů přesto stáli jen cizinci.
V turnaji A spolehlivě zvítězil GM Sergej Movsesjan (ARM), když bílými zkušeně vítězil a černými bezpečně remizoval. Renomovaní čeští velmistři se moc nepochlapili a tak nejlepším z nich byl ten nejmladší - GM Nguyen Thai Dai Van (24 místo), z našich zástupců byl nejúspěšnější IM Jakub Půlpán (40.místo).
V turnaji B dominovala WGM Elmira Mirzoeva (RUS), nejlepšími z čechů byli naši zástupci Aleš Novák (9.místo) a Václav Pekař (15.místo).
V turnaji C došlo k vícenásobnému dělení prvního místa a tak až na pomocné hodnocení se vítězem stal Sergei Polich (UKR), nejlepším z českých hráčů byl Jan Slavík (7.místo) a nejúspěšnějším našincem se stal Oldřich Kastner (16.místo).
V turnaji D nedala soupeřům šanci Batkhishig Udval (MGL) a zaslouženě stanula na nevyšší příčce, z čechů byl nejúspěšnější Pavel Buk (11.místo), následovaný našimi zástupci Petrem Jouzou (15.místo) a Janem Fialou (17.místo).


CZECH OPEN 2018
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : IO Jan Mazuch (348910)
Čas na rozmyšlenou : 2x1,5 h/40 + 30 min + 30s/move
Místo : Pardubice (CZE)
Datum od : 2018/07/20 Datum do 2018/07/28
"PARDUBICE OPEN" - A (309 účastníků)
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 3 GM Movsesian Sergei  ARM 2635 7,5 50 55 45,25
2 22 IM Jarmula Lukasz  POL 2512 7 46,5 49,5 38,5
3 20 IM Noe Christopher  GER 2520 7 46 50 38,5
24 9 GM Nguyen Thai Dai Van  CZE 2546 6,5 42 45,5 32,5
27 65 IM Zwardon Vojtech  CZE 2424 6 49 53 32,5
32 5 GM Stocek Jiri  CZE 2586 6 45,5 49,5 31,75
40 89 IM Pulpan Jakub  CZE 2386 6 41,5 44 27
125 252 Svanda Ondrej  CZE 2111 5 34,5 37,5 20
136 46 GM Petr Martin  CZE 2456 4,5 41 44,5 22
158 119 FM Cerveny Petr  CZE 2319 4,5 36,5 39,5 17
186 189 FM Jedlicka Ales  CZE 2221 4 39,5 42,5 17
198 277 Ludvik Tomas  CZE 2048 4 37,5 40 15,75
239 233 Bulockin Martin  CZE 2154 3,5 37 40 14,75
267 302 Cerny David  CZE 1962 3 34,5 38 11,5
269 245 Horacek Michal  CZE 2131 3 34 36 8,5
271 308 Danek Pavel  CZE 1904 3 33 34,5 9
"MOTORGAS OPEN" - B (231 účastníků)
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 4 WGM Mirzoeva Elmira  RUS 2249 8,5 50 53,5 49,5
2 5 Aliferenko Aleksei  UKR 2211 8 50 52,5 45,25
3 2 FM Gabr Mohsen  EGY 2287 7 52,5 56,5 40
9 32 Novak Ales  CZE 2071 6,5 46,5 49,5 34,25
15 10 Pekar Vaclav  CZE 2162 6 47,5 50,5 30,75
16 73   Paldus Petr  CZE 1982 6 45,5 48,5 27,5
45 43 Cach Jakub  CZE 2044 5,5 42,5 46 26
69 26 Kourek Josef  CZE 2080 5 43 47 24,5
104 109 Jirousek Jan  CZE 1910 4,5 39 42,5 18,5
110 97 Jun Rudolf Jr.  CZE 1931 4,5 38,5 40,5 16,75
112 209 Hon Jiri  CZE 1731 4,5 38 41 17,75
168 171 Ret Adam Josef  CZE 1824 3,5 39 43 17,25
177 189 Nespurek Petr  CZE 1792 3,5 34 37 12
178 85 Sedlacek Jiri  CZE 1961 3,5 33 35,5 12,25
182 220 Brozka Karel  CZE 1665 3,5 32 34 10
184 129 Schaffer Ondrej  CZE 1888 3,5 31,5 33,5 10,75
188 178 Svanda Adam  CZE 1814 3,5 30,5 32,5 10,25
"GASCO OPEN" - C 266 účastníků)
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 2 Polich Sergei  UKR 2096 7,5 49,5 52 42
2 1 Dimitrov Dejan  FID 2096 7,5 48 53 43,25
3 24   Igumnov Alexandr  RUS 1926 7,5 48 52 43,25
7 26 Slavik Jan  CZE 1925 7 47 50 36,5
9 43 Klubal Jiri  CZE 1842 7 45,5 49 36,75
13 37   Ptacek Jan  CZE 1869 6,5 48 52,5 35
16 3 Kastner Oldrich  CZE 2054 6,5 45 48,5 34
24 36 CM Jares Michal  CZE 1869 6 47 50 31,5
80 162 Mikulenka Tomas  CZE 1598 5 42 43,5 21,5
84 33 Svub Jan  CZE 1892 5 40,5 44 21,5
111 105 Janko Jan  CZE 1703 4,5 41 44 17,75
133 77 Svitil Radek  CZE 1757 4,5 36 39,5 17,75
135 123 Kvapil Petr  CZE 1658 4,5 36 38,5 16,5
136 187 Stocek Martin  CZE 1553 4,5 36 38,5 16
137 72 Cach Ondrej  CZE 1761 4,5 36 38,5 15,25
146 75 Joukl Jakub  CZE 1757 4,5 33 35,5 16,25
148 255 Kralova Gabriela  CZE 1311 4,5 32 34,5 16
162 183 Pulpan Ondrej  CZE 1564 4 38 40 15
168 146 Stodola Zdenek  CZE 1618 4 36,5 39 13,75
180 138 Klabenes Petr  CZE 1630 4 35 37,5 14,25
196 177 Stocek Pavel  CZE 1580 3,5 37,5 39,5 12
205 196 Brazda Vit  CZE 1529 3,5 33,5 36 11,75
244 179 Sindler Jaromir  CZE 1571 2,5 35 38 9
245 131 Nespurek Jan  CZE 1643 2,5 34 37 9,75
256 229 Macha Martin  CZE 1442 2,5 28 29,5 5,75
258 188 Krejci Jan  CZE 1543 2 32 35 6,75
"DOSTIHOVY SPOLEK OPEN" - D (247 účastníků)
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 63 Udval Batkhishig  MGL 1442 8,5 47 50,5 47,5
2 84 Zhukovskyi Myhaylo  UKR 1370 8 49 52 45,25
3 67   Igumnov Igor  RUS 1422 7,5 51 55 45
11 6 Buk Pavel  CZE 1657 7 43 46,5 35,25
15 4 Jouza Petr  CZE 1674 6,5 47,5 51 33,25
17 23   Fiala Jan  CZE 1566 6,5 46,5 51 33,75
23 70 Bilek Marek  CZE 1414 6,5 37 39,5 27,75
25 5 Kotlant Tomas  CZE 1664 6 49 54 33,5
40 16 Joukl Martin  CZE 1609 6 39 41,5 26
41 49 Macek Jaroslav  CZE 1485 6 36,5 40 25,75
69 32 Juchelka Marek  CZE 1538 5,5 37 41 25,5
97 58 Lorenc Josef  CZE 1452 5 37,5 40,5 20,5
99 71 Pejrimovska Viola Ruby  CZE 1413 5 37 40 18
106 43 Janecek Ondrej  CZE 1506 5 34 37 17,5
127 78 Lorencova Jitka  CZE 1395 4,5 38 41 17
137 75 Pistora Lubomir  CZE 1399 4,5 32 34,5 14,25
144 12 Chvojka Jan  CZE 1629 4 40,5 44,5 17,25
158 123 Stekl Filip  CZE 1218 4 37,5 39,5 15,5
159 134 Pliva Petr  CZE 1173 4 37 40 17,25
162 132 Jun Robert  CZE 1196 4 36,5 39,5 14,5
167 111 Pejrimovsky Tadeas Rubel  CZE 1257 4 34,5 36,5 13
177 150 Horackova Isabela  CZE 1111 4 29 29,5 7
182 65 Voldanova Barbora  CZE 1438 3,5 39,5 42,5 14
185 127 Nespurek Jakub  CZE 1213 3,5 37,5 38,5 9,5
186 140 Nespurek Vojtech  CZE 1148 3,5 37 37,5 8,25
198 21 Stepan Josef  CZE 1570 3,5 30 31,5 9,75
201 180 Stary Vojtech  CZE 1065 3 37,5 41 13
208 210 Kvapil Paul  CZE 1000 3 34 36 6,5
218 228 Pulpan Jan  CZE 1000 3 29 31 9
232 177 Koblizek Kamil  CZE 1091 2 32,5 34,5 4

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.