Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.08.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Czech Open 2019 - hlavní turnaje 28.07.19

Hlavní čtyři turnaje mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2019, které se uskutečnily ve dnech 19.-27.července 2019 v prostorách zimního stadionu v Pardubicích, byly letos doplněny ještě o 30+ Open a zúčastnilo se jich celkem 1061 hráčů.
V turnaji A mocným finišem obsadil samostatné první místo GM Jiří Štoček se ziskem 7,5/9 bodu, z devítičlenné 'smečky' pronásledovatelů majících o půlbod méně obsadil druhé místo GM Viktor Láznička, třetí skončil řadu kol vedoucí GM Sergej Movsesian (ARM) a nechyběli v ní ani další čs. hráči GM Vlastimil Babula (6.místo) a GM Vojtěch Plát (9.místo). Z našich zástupců se nejvíce dařilo FM Tomáši Ludvíkovi na 66.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji B zvítězil Gennadi Kuzmin (RUS) se ziskem 7,5/9 bodu a nejlepším pomocným hodnocením, nejlepším českým hráčem byl Jonáš Eret na 5.místě se ziskem 7/9 bodu a nejlepším z našich zástupců byl David Černý na 26.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji C zvítězil český hráč Patrik Tesař se ziskem 7,5/9 bodů a nejlepším pomocným hodnocením, z našich hráčů byl nejúspěšnější Oldřich Kastner na 57.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji D obsadil samostatné první místo Olexiy Gerashchenko (UKR) se ziskem 8/9 bodu, nejlepším českým hráčem byl náš zástupce Jan Fiala na 4.místě s e ziskem 7/9 bodu.
V novém turnaji 30+ zvítězil IM Andrejs Strebkovs (LAT) jen na lepší pomocné hodnocení před naším FM Marianem Sabolem (oba 7/9 bodu).


CZECH OPEN 2019
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : IO Jan Mazuch (348910)
Čas na rozmyšlenou : 2x1,5 h/40 + 30 min + 30s/move
Místo : Pardubice (CZE)
Datum od : 2019/07/19 Datum do 2019/07/27
Open A - Pardubice Open (323 účastníků)
Hlavní rozhodčí : IA Ladislav Palovsky (318744)
Deputy Arbiter : IA Martin Dobrotka (14900645)
Rozhodčí : IA Thomas Strobl (24690163);
Ø ELO turnaje : 2253
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 8 GM STOCEK Jiri  CZE 2556 7,5 49 53,5 44,25
2 1 GM LAZNICKA Viktor  CZE 2658 7 51 55 41,75
3 2 GM MOVSESIAN Sergei  ARM 2649 7 50,5 55,5 41,5
6 9 GM BABULA Vlastimil  CZE 2550 7 46 50 38,5
66 98 FM LUDVIK Tomas  CZE 2334 5,5 40 41 20,25
120 58 IM PULPAN Jakub  CZE 2414 5 37 41 21,5
155 174 FM SVANDA Ondrej  CZE 2234 4,5 39 41 18
220 196   BULOCKIN Martin  CZE 2210 4 33,5 36,5 14,25
240 252   GLOSER David  CZE 2123 3,5 38 40 14
270 201   JUN Rudolf  CZE 2200 3,5 28,5 30,5 9,25
275 320   JIROUSEK Jan  CZE 1924 3 37 40 12,5
318 322   DANEK Pavel  CZE 1902 1,5 28 30 4
Open B - Motorgas Open (216 účastníků)
Hlavní rozhodčí : IA Jiřina Prokopová (337994)
Deputy Arbiter : IA Rastislav Diviak (14908204); FA Petr Buchníček (305235)
Ø ELO turnaje : 1900
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 1   KUZMIN Gennadi  RUS 2283 7,5 49,5 53 44,25
2 2   ALIFERENKO Aleksei  UKR 2242 7,5 43 46,5 38,5
3 12   SHEVCHENKO Danylo  UKR 2154 7,5 42,5 46,5 38,75
5 3   ERET Jonas  CZE 2201 7 45 49 36
9 7   TICHY Stepan  CZE 2186 6,5 45,5 49,5 34
10 37   PYCHA Patrik  CZE 2050 6,5 40 43 28,75
23 36   CERNY David  CZE 2051 6 44 46 27,25
44 133   JANECEK Vaclav  CZE 1857 5,5 41,5 44,5 25,25
57 69   LORENC Adam  CZE 1971 5,5 32 35 21,75
69 82 CM JARES Michal  CZE 1952 5 41,5 44 20
94 74   PAVLICEK Lukas  CZE 1962 5 33,5 36 17,25
98 125   MACEK Ondrej  CZE 1869 4,5 42 43,5 18,25
100 20   KOUREK Josef  CZE 2109 4,5 41 45 21,75
106 44   KRYS Jaromir  CZE 2036 4,5 37,5 41 19,25
130 155   BROZKA JUN Karel  CZE 1816 4 37,5 41,5 18,5
136 100   BELOHLAV Jan  CZE 1905 4 36 39 14,75
149 49   HROBAR Vlastimil  CZE 2030 4 32 34,5 13
152 90   KOTVA Milan  CZE 1934 4 30 33 13
154 151   SVANDA Adam  CZE 1832 4 28,5 30 10,75
174 142   MAZURA Tomas  CZE 1844 3,5 32,5 34 9,25
185 193   SVITIL Radek  CZE 1694 3 33 36 12,75
201 167   NESPUREK Petr  CZE 1799 2,5 38,5 41,5 10,25
203 194   JOUKL Jakub  CZE 1682 2,5 34 36,5 8,5
208 210   KRALOVA Gabriela  CZE 1626 2,5 27 29 6,75
Open C - Gasco Open (265 účastníků)
Hlavní rozhodčí : IA Bogdan Obrochta (POL) (1108280)
Deputy Arbiter : IA Olexandr Prohorov (UKR) (14105578)
Rozhodčí : FA Michail Korecek (347930)
Ø ELO turnaje : 1621
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 11   TESAR Patrik  CZE 2022 7,5 51,5 54,5 43,25
2 10   KHUDOVEKOV Stanislav  RUS 2027 7,5 51 54 42,75
3 7   KOWALEC Maciej  POL 2056 7,5 49 53 43,5
11 3   FISAR Josef  CZE 2081 6,5 48 51,5 34,25
17 27   SOURAL Karel  CZE 1935 6,5 42 45 27,75
57 4   KASTNER Oldrich  CZE 2076 5,5 42,5 45 23
60 65   ZEMAN Daniel  CZE 1797 5,5 41 43,5 21,75
63 191   PEJRIMOVSKA Viola Ruby  CZE 1489 5,5 39,5 42,5 24,25
81 116   STOCEK Martin  CZE 1661 5 42 44,5 21,25
92 122   JUCHELKA Marek  CZE 1647 5 38,5 42 20,75
95 44   SVUB Jan  CZE 1860 5 38 42 22
122 218   BOUSKA Jiri  CZE 1391 4,5 39 42 18,75
130 103   KVAPIL Petr  CZE 1692 4,5 37,5 41 18
143 169   LISKA Krystof  CZE 1543 4,5 35 38 19,75
160 178   PULPAN Ondrej  CZE 1531 4 37,5 41,5 18
161 162   STOCEK Pavel  CZE 1554 4 37,5 41 17
162 141   NESPUREK Jan  CZE 1604 4 37,5 40 13,75
175 213   MACHA Martin  CZE 1414 4 32,5 35,5 13,25
207 215   GLOSER Tomas  CZE 1405 3,5 33 35,5 11,25
213 233   STARY Vojtech  CZE 1334 3,5 30,5 33 11,5
214 220   PEJRIMOVSKY Tadeas Rubel  CZE 1384 3,5 30,5 33 11,25
247 231   SULCOVA Tereza Radmila  CZE 1340 2,5 32 34,5 7
249 164   STODOLA Zdenek  CZE 1551 2,5 31 33,5 7,25
Open D - Timra Open (223 účastníků)
Hlavní rozhodčí : IA Katerina Simackova (373150) 
Deputy Arbiter : FA Jan Sikora (305405)
Rozhodčí : Veronika Smajzrova (378291)
Ø ELO turnaje : 1253
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 73   GERASHCHENKO Oleksiy  UKR 1366 8 51,5 57 50
2 13   FILIN Denys  UKR 1620 7,5 50 55 44,25
3 64   TOROPTSEVA Yevheniia  UKR 1392 7,5 44,5 48 39
4 7   FIALA Jan  CZE 1641 7 52,5 57 42
14 11   MIKULENKA Tomas  CZE 1626 6,5 46 49,5 33,25
17 31   KVAPIL Pavel  CZE 1501 6,5 44,5 49 34
27 24   JOUKL Martin  CZE 1533 6 43,5 47 28,5
29 6   JOUZA Petr  CZE 1653 6 43 47 29
41 99   NESPUREK Jakub  CZE 1269 6 34 36,5 25,5
43 111   JUN Robert  CZE 1247 5,5 45 48 25,25
44 30   VOREL Bohuslav  CZE 1505 5,5 45 47,5 25,75
55 50   MELICHAR Zdenek  CZE 1440 5,5 39 43 24,75
56 57   LORENC-SEN. Josef  CZE 1411 5,5 39 41,5 23,25
60 62   PISTORA Lubomir  CZE 1399 5,5 35 38 20,5
115 143   JINDRISKOVA Charlotte  CZE 1056 4,5 38 40,5 18
126 159   VCELA Martin  CZE 1134 4,5 36,5 37,5 15,5
134 22   ZIDEK Jan  CZE 1553 4 42,5 44,5 17,75
135 37   BILEK Marek  CZE 1486 4 41 44 16,75
156 135   NESPUREK Vojtech  CZE 1146 4 32,5 34,5 11,25
160 95   STEKL Filip  CZE 1286 4 30,5 33 14
202 150   ZELENKA Pavel  CZE 1542 2,5 36,5 38,5 9
207 161   KVAPIL Paul  CZE 1094 2,5 29,5 31,5 5,75
Open 30+ - Chládek a Tintěra Open (36 účastníků)
Hlavní rozhodčí : IA Palovsky, Ladislav 318744
Deputy Arbiter : Bednarik, Josef 359017
Ø ELO turnaje : 1719
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 1 IM STREBKOVS Andrejs  LAT 2275 7 47,5 51 38,25
2 2 FM SABOL Marian  CZE 2266 7 43,5 47 34,75
3 4   DIMITROV Dejan  BUL 2191 6,5 46 50,5 36
4 9   JIRUSE Josef  CZE 1975 6 42,5 45,5 27
8 11 CM PETRAS Milan  CZE 1935 5,5 47 51 29,25
10 8   KOKES Bohuslav  CZE 1987 5,5 38 40,5 22,5
13 21   JANKO Jan  CZE 1694 5 42 43,5 20,75
14 10   JECHA Petr  CZE 1952 5 40,5 42 21
21 13   STARY Lukas  CZE 1891 4 41,5 45 17
23 31   MACEK Jaroslav  CZE 1358 4 36 39 14,5
24 25   SINDLER Jaromir  CZE 1571 4 34,5 37,5 15
26 29   STEHLIK Pavel  CZE 1397 4 33,5 36 14,25
29 18   HON Jiri  CZE 1776 3,5 36 37,5 11
30 27   KREJCI Jan  CZE 1468 3,5 34,5 36 8,5
31 33   VINS Karel  CZE 1314 3,5 26,5 28 6,25
34 30   BILEK Jaroslav  CZE 1386 2 31,5 33 4
35 35   HORACKOVA Isabela  CZE 1135 2 30,5 32 6

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.