Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2019 - doprovodné turnaje 29.07.19

Stejně jako v předchozích letech byla v mezidobí mezi nejvýznamnějšími turnaji a rovněž v dopoledních hodinách v době konání hlavních turnajů pro účastníky šachového festivalu připravena celá serie doprovodných turnajů. Těchto doprovodných turnajů se zúčastnilo více než 1100 převážně zahraničních šachistů, kteří však vyhráli takřka vše, co se hrálo.

Czech Open 2019 – doprovodné turnaje

F - otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let (14 družstev)

Trojice medailistů v pořadí ŠK Libštát, Hagener SV a 2222 ŠK Polabiny A skončila stejně jako byla nasazena, v dalším pořadí však již dominovala zahraniční družstva.

I - otevřený bleskový k.o. turnaj (90 účastníků)

Kvalifikaci o postup mezi finálovou osmičku ovládli výhradně zahraniční hráči, z nichž v následném k.o. systému zvítězil IM Mikhail Demidov (RUS), nejlepší z českých hráčů byl FM Daniel Šorm na 10.místě kvalifikačního turnaje.

J - otevřený ratingový turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR (67 účastníků)

Sedmikolový ratingový turnaj ovládli zahraniční hráči v čele s IM Viktorem Skliarovem (UKR), nejlepší z českých hráčů byl CM Michal Jareš na 8.místě.

K - Řešitelská soutěž (27 účastníků)

Ani v Řešitelské soutěži se čeští zástupci neprosadili – zvítězil IM Danila Pavlov jun. (RUS), našemu FM Miloslavu Vankovi sen. patřilo až 12.místo.

L – Otevřené mistrovství České republiky v bughouse (mezinárodní forma holanďanů) (16 dvojic)

V kvalifikačním turnaji zvítězila dvojice LimontasChocenka (LTU) a vítězství si zopakovala i ve čtyřčlenném finále, v němž na druhém místě skončil český pár JezberaŠlezinger.

M - Otevřené mistrovství České republiky ve Fischerových šachách, Memoriál Vladimíra Nováka (26 účastníků)

Až ve Fischerových šachách patřilo prvenství českému hráči, kterým se stal GM Vojtěch Plát, a na třetím místě skončil další český hráč GM Pavel Blatný.

N - otevřený superbleskový turnaj (73 účastníků)

Ve 26-ti kolovém superbleskovém turnaji měl „nejrychlejší ruku“ IM Li Ming Peng (UKR), z českých hráčů byl nejúspěšnější Martin Nehyba na 10.místě.

O - Otevřený turnaj dvojic v rapid šachu (43 dvojic)

Převaha zahraničních hráčů pokračovala i v turnaji dvojic v rapidu, v němž byli první EscobarBlandon, nejlepší ryze česká dvojice Zdražil - Zdražil skončila na 10.místě.

P - Otevřený bleskový turnaj dvojic (44 dvojic)

Zahraniční hráči dominovali i v bleskovém turnaji dvojic, jehož vítězi se stali GelperinMirzoev, nejlepší česká dvojice Vrána – Vránová skončila na 10.místě.

Q1,Q2,Q3 - Seriál otevřených bleskových turnajů  (128, 120 a 99 účastníků)

Pod taktovkou zahraničních hráčů pokračovala i série tří bleskových turnajů, jejichž vítězi se stali IM Alisher  Suleymenov (KAZ) - Matouš Eret 6.místo, IM Levy Rozman (USA) - Adam Frank 10.místo a IM Gabor Nagy (HUN) - IM Daniel Šorm (9.místo).

R - Otevřený bleskový turnaj čtyřčlenných družstev (23 družstev)

Ve stále stejném duchu letošního šachového festivalu skončil i turnaj družstev v bleskové hře – zvítězilo družstvo GIGA (RUS), z českých družstev bylo nejlepší družstvo BŠS na 4.místě.

S – Otevřený turnaj v Raindropchess (38 účastníků)

V prvním ze série „exotických“ šachů se prosadili čeští hráči – první byl Oliver Špaček  a druhý skončil Adam Effenberger.

T - Tematický turnaj (26 účastníků)

Nepříliš početně obsazený Tematický vyhrál IM Christian Richter (GER), nejlepším z českých hráčů byl Daniel Kaplan na 4.místě.

U - Mistrovství světa v Polgár Superstar Chess (21 účastníků)

Honosně nazvaného Mistrovství světa v Polgár Superstar Chess bylo mezi hráči hned 9 zástupců Maďarska a vítězem se stal Tom Polgar-Schutzman (ISR), jediný český hráč Tomáš Vrzal skončil na 7.místě.

V - Otevřený turnaj v baskickém šachu (22 účastníků)

I turnaj v baskickém šachu měl zahraničního vítěze, kterým se stal IM Li Min Peng (UKR), nejlépe z českých hráčů skončil FM Ondřej Kořínek na 7.místě.

W - Frolov chess (30 účastníků)

Poslední z „exotických“ turnajů měl na startu 30 hráčů, z nichž si vítězství vybojoval IM Viktor Matviishen (UKR), český zástupce CM Ivan Petras skončil na 8.místě.

VIP turnaj (14 účastníků)

Vítězem VIP turnaje se stal předseda Evropské šachové unie GM Zurab Azmaiparashvili (GEO), na druhém místě skončil český hráč FM Roman Prymula.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.