Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

16.08.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Extraliga ŠSČR - čtvrté dvoukolo 12.02.18

Ve dnech 10.-11.2.2018 se hrálo čtvrté dvoukolo Extraligy ŠSČR, v nichž náš zástupce GASCO Pardubice přivítal v prostorách pardubického Restaurantu Tiburón úřadujícího mistra ČR 1.Novoborský ŠK a Unichess Praha. Sobotní utkání s Novým Borem, v němž se představilo 6 hráčů s ratingem 2700+ (!!), skončilo vítězstvím hostí v poměru 5:3 (doposud nejnižší výhra favorita), nedělní utkání s Unichessem vyhráli stejným poměrem domácí.
Další výsledky: sobota: Výstaviště Lysá n/L. - BŠS Frýdek-Místek 4,5:3,5, ŠK města Lysá n/L. - Tatran Litovel 6,5:1,5, Zikuda Turnov - Unichess Praha 3:5, Moravská Slavia Brno - Labortech Ostrava 3:5, Duras Brno - Slavoj Poruba 3,5:4,5
neděle: Labortech Ostrava - Duras Brno 4,5:3,5, Slavoj Poruba - Moravská Slavia Brno 5:3, 1.Novoborský ŠK - Zikuda Turnov 7:1, BŠS Frýdek-Místek - ŠK města Lysá n/L. 3,5:4,5, Tatran Litovel - Výstaviště Lysá n/L. 0,5:7,5
Před závěrečným trojkolem se na čele ani na konci tabulky nic nezměnilo - suverénně vede 1.Novoborský ŠK před Výstavištěm Lysá n/L., beznadějně poslední je Tatran Litovel, zato ŠK města Lysá n/L. 'vystrčil drápky' a díky vítězství nad BŠS Frýdek-Místek má ještě šanci boj o druhého sestupujícího zdramatizovat. GASCO Pardubice zůstalo na čtvrtém místě a jeho naděje na medaili stále žije.


EXTRALIGA 2017/2018
VÝSLEDKY 7. KOLA HRANÉHO 10. 02. 2018
ŠK DURAS BVK Královo Pole – ŠK Slavoj Poruba Moravská Slavia Brno – Labortech Ostrava
Rozhodčí: Šmajzrová Kateřina Rozhodčí: Hurta Miroslav
1. Huschenbeth N. C 2581 0:1 Mišta A. C 2575 1. Balogh C. C 2633 1/2 Miton K. C 2597
2. Shengelia D. C 2522 0:1 Markowski T. C 2556 2. Heberla B. C 2560 1/2 Dziuba M. C 2584
3. Dragnev V. C 2461 1/2 Jakubowski K. C 2512 3. Vogel R. C 2437 1/2 Velička P. 2419
4. Ponížil C. 2488 0:1 Cvek R. 2510 4. Kalod R. 2469 0:1 Kočiščák J. 2479
5. Polák T. 2503 1:0 Caletka R. 2291 5. Blatný P. 2349 0:1 Biolek R. 2448
6. Blahynka M. 2413 1:0 Klíma L. 2318 6. Vojta T. 2351 1/2 Pakleza Z. C 2502
7. Roubalík J. 2391 0:1 Sosna J. 2337 7. Obšivač J. 2336 1/2 Talla V. 2403
8. Vyskočil N. 2316 1:0 Kufa P. 2182 8. Sluka R. 2315 1/2 Biolek R. 2408
3.5 : 4.5 3 : 5
ŠK Zikuda Turnov – Unichess GASCO Pardubice – 1. Novoborský ŠK
Rozhodčí: Prokopová Jiřina Rozhodčí: Bielavský Jiří
1. Šimáček P. 2499 1/2 Michalík P. 2548 1. Matlakov M. C 2709 1/2 Pentala H. C 2745
2. Vykouk J. 2451 0:1 Černoušek L. 2471 2. Duda J. C 2724 1/2 Vitiugov N. C 2732
3. Kraus T. 2429 1/2 Bernášek J. 2477 3. Movsesian S. C 2649 0:1 Navara D. 2745
4. Čech P. 2367 0:1 Jurčík M. C 2463 4. Hráček Z. 2583 1/2 Wang H. C 2712
5. Vlasák L. 2376 1:0 Svoboda V. 2419 5. Votava J. 2528 1/2 Láznička V. 2658
6. Jaracz P. C 2460 1/2 Svoboda S. 2397 6. Petr M. 2469 0:1 Babula V. 2554
7. Sodoma J. 2351 1/2 Rýdl J. 2419 7. Půlpán J. 2398 1/2 Žilka Š. 2527
8. Studnička T. 2306 0:1 Šimek P. 2343 8. Jirovský M. 2455 1/2 Kriebel T. 2513
3 : 5 3 : 5
ŠK města Lysá nad Labem – Tatran Litovel Výstaviště Lysá nad Labem – BŠŠ Frýdek-Místek
Rozhodčí: Kopta Jiří Rozhodčí: Kopta Jiří
1. Nguyen T. 2509 1:0 Šorm D. 2312 1. Najer E. C 2683 1/2 Fedorov A. C 2564
2. Petényi T. C 2438 1:0 Roško L. H 2274 2. Štoček J. 2563 1/2 Zhigalko A. C 2569
3. Červený M. 2392 1:0 Šmajzr M. 2156 3. Yemelin V. C 2542 1/2 Antoniewski R. C 2531
4. Londýn R. H 2423 1:0 Straka V. 2370 4. Krejčí J. 2575 1/2 Rausis I. 2639
5. Špaček P. 2359 1/2 Hollan M. H 2202 5. Oral T. 2506 1:0 Zwardoň V. 2406
6. Priehoda V. 2350 1/2 Bělunek V. 2218 6. Rogozenco D. C 2479 1/2 Bureš J. 2411
7. Worek J. 2281 1/2 Vaněk L. H 2258 7. Jansa V. 2445 1/2 Jasný S. 2379
8. Bednář M. 2246 1:0 Beil Z. 2207 8. Meduna E. 2407 1/2 Rabatin J. 2275
6.5 : 1.5 4.5 : 3.5
TABULKA PO 7. KOLE
 
Poř. Družstvo Záp V R P Body Skóre Výhry
1. 1. Novoborský ŠK 7 7 0 0 21 44.5 : 11.5 34
2. Výstaviště Lysá nad Labem 8 5 1 2 16 37.5 : 26.5 17
3. Labortech Ostrava 7 5 0 2 15 31 : 25 16
4. ŠK Zikuda Turnov 7 4 1 2 13 34 : 22 17
5. GASCO Pardubice 7 4 0 3 12 33.5 : 22.5 19
6. Unichess 7 3 1 3 10 28.5 : 27.5 14
7. Moravská Slavia Brno 7 3 1 3 10 26 : 30 14
8. ŠK DURAS BVK Královo Pole 7 3 0 4 9 27 : 29 15
9. ŠK Slavoj Poruba 7 3 0 4 9 26.5 : 29.5 10
10. BŠŠ Frýdek-Místek 7 2 2 3 8 24 : 32 9
11. ŠK města Lysá nad Labem 8 1 0 7 3 22.5 : 41.5 9
12. Tatran Litovel 7 0 0 7 0 9 : 47 0
Výsledky na šachovnicích - 8.kolo
 
Labortech Ostrava - ŠK DURAS BVK Královo Pole   Unichess - GASCO Pardubice
Miton Kamil (C,Z) 2597F 1 - 0 2581F Huschenbeth Niclas (C,Z) Michalík Peter (Z) 2548F ½ - ½ 2709F Matlakov Maxim (C,Z)
Dziuba Martin (C,Z) 2584F ½ - ½ 2522F Shengelia David (C,Z) Černoušek Lukáš (Z) 2471F 0 - 1 2724F Duda Jan-Krzysztof (C,Z)
Velička Petr (Z) 2419F 0 - 1 2461F Dragnev Valentin (C) Bernášek Jan (Z) 2477F ½ - ½ 2649F Movsesian Sergei (C,Z)
Kočiščák Jiří (Z) 2479F ½ - ½ 2488F Ponížil Cyril (Z) Jurčík Marián (C,Z) 2463F ½ - ½ 2583F Hráček Zbyněk (Z)
Biolek Richard (Z) 2448F ½ - ½ 2503F Polák Tomáš (Z) Svoboda Václav (Z) 2419F ½ - ½ 2528F Votava Jan (Z)
Pakleza Zbigniew (C) 2502F ½ - ½ 2413F Blahynka Martin (Z) Svoboda Svatopluk (Z) 2397F 0 - 1 2469F Petr Martin (Z)
Talla Vladimír (Z) 2403F ½ - ½ 2391F Roubalík Jakub (Z) Rýdl Jiří 2419F ½ - ½ 2398F Půlpán Jakub (Z)
Biolek Richard 2408F 1 - 0 2336F Chytilek Roman (Z) Šimek Petr 2343F ½ - ½ 2455F Jirovský Miloš
  :     3 : 5  
 
ŠK Slavoj Poruba - Moravská Slavia Brno   BŠŠ Frýdek-Místek - ŠK města Lysá nad Labem
Mišta Alexander (C,Z) 2575F ½ - ½ 2633F Balogh Csaba (C,Z) Fedorov Aleksei (C,Z) 2564F 0 - 1 2509F Nguyen Thai Dai Van (Z)
Markowski Tomasz (C,Z) 2556F ½ - ½ 2560F Heberla Bartolomiej (C,Z) Zhigalko Andrey (C) 2569F 0 - 1 2438F Petényi Tamás (C,Z)
Jakubowski Krzysztof (C) 2512F 1 - 0 2437F Vogel Roven (C) Antoniewski Rafal (C) 2531F ½ - ½ 2392F Červený Martin (Z)
Cvek Robert (Z) 2510F ½ - ½ 2469F Kalod Radek (Z) Rausis Igors (Z) 2639F ½ - ½ 2423F Londýn Radek (H,Z)
Kaňovský David (Z) 2413F 0 - 1 2349F Blatný Pavel (Z) Zwardoň Vojtěch (Z) 2406F ½ - ½ 2359F Špaček Petr (Z)
Caletka Radomír (Z) 2291F 1 - 0 2351F Vojta Tomáš (Z) Bureš Jaroslav (Z) 2411F ½ - ½ 2350F Priehoda Vítězslav (Z)
Klíma Lukáš 2318F 1 - 0 2336F Obšivač Josef (Z) Jasný Stanislav 2379F 1 - 0 2281F Worek Joanna (Z)
Sosna Jan 2337F ½ - ½ 2315F Sluka Radek Rabatin Jakub 2275F ½ - ½ 2246F Bednář Marcel
  5 : 3     :  
 
1. Novoborský ŠK - ŠK Zikuda Turnov   Tatran Litovel - Výstaviště Lysá nad Labem
Pentala Harikrishna (C,Z) 2745F 1 - 0 2499F Šimáček Pavel (Z) Šorm Daniel (Z) 2312F 0 - 1 2604F Landa Konstantin (C,Z)
Vitiugov Nikita (C,Z) 2732F 1 - 0 2451F Vykouk Jan (Z) Roško Luboš (H,Z) 2274F 0 - 1 2563F Štoček Jiří (Z)
Navara David (Z) 2745F 1 - 0 2429F Kraus Tomáš (Z) Šmajzr Martin (Z) 2156F 0 - 1 2542F Yemelin Vasily Vladimirov (C)
Wang Hao (C) 2712F 1 - 0 2367F Čech Pavel (Z) Hollan Martin (H,Z) 2202F 0 - 1 2575F Krejčí Jan (Z)
Láznička Viktor (Z) 2658F 1 - 0 2376F Vlasák Lukáš (Z) Bělunek Vladimír (Z) 2218F 0 - 1 2506F Oral Tomáš (Z)
Babula Vlastimil (Z) 2554F ½ - ½ 2460F Jaracz Pavel (C) Vaněk Ladislav (H) 2258F 0 - 1 2479F Rogozenco Dorian (C)
Kriebel Tadeáš (Z) 2513F 1 - 0 2351F Sodoma Jan Beil Zdeněk (Z) 2207F 0 - 1 2445F Jansa Vlastimil (Z)
Hába Petr 2443F ½ - ½ 2306F Studnička Tomáš Krejčí Jan 2113F ½ - ½ 2322F Baláček Tadeáš
  7 : 1     ½ :  
Tabulka po 8. kole
 
Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. 1. Novoborský ŠK 8 0 0 24 51,5 40
2. Výstaviště Lysá nad Labem 6 1 2 19 45 24
3. Labortech Ostrava 6 0 2 18 35,5 18
4. GASCO Pardubice 5 0 3 15 38,5 21
5. ŠK Zikuda Turnov 4 1 3 13 35 17
6. ŠK Slavoj Poruba 4 0 4 12 31,5 13
7. Unichess 3 1 4 10 31,5 14
8. Moravská Slavia Brno 3 1 4 10 29 15
9. ŠK DURAS BVK Královo Pole 3 0 5 9 30,5 16
10. BŠŠ Frýdek-Místek 2 2 4 8 27,5 10
11. ŠK města Lysá nad Labem 2 0 7 6 27 11
12. Tatran Litovel 0 0 8 0 9,5 0

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.