Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

14.10.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Extraliga ŠSČR - závěrečné trojkolo 08.04.18

Ve dnech 6.-8.dubna 2018 se v Brně uskutečnilo závěrečné trojkolo Extraligy ŠSČR, které mělo potvrdit suverénní roli 1.Novoborského ŠK, rozloučit se s Tatranem Litovel jako již jistým sestupujícím a počkat si na rozluštění tajenky o zbývajících medailistech i o druhém sestupujícím.
Náš zástupce GASCO Pardubice v pátek nestačil na Zikudu Turnov a podlehl jí těsně 4,5:3,5, v sobotu po boji zvítězil nad Moravskou Slavií Brno 5:3 a v neděli ukončil sezonu remizou 4:4 s Durasem Brno.
Další výsledky:
pátek: Tatran Litovel - BŠŠ Frýdek-Místek 1,5:6,5, Unichess Praha - 1.Novoborský ŠK 2,5:5,5, Duras Brno - Moravská Slavia Brno 3,5:4,5, ŠK města Lysá n/L. - Výstaviště Lysá n/L. 2:6, Slavoj Poruba - Labortech Ostrava 4,5:3,5
sobota: Tatran Litovel - Slavoj Poruba 1:7, BŠS Frýdek-Místek - Labortech Ostrava 4,5:3,5, Unichess Praha - ŠK města Lysá n/L. 4:4, 1.Novoborský ŠK - Vystaviště Lysá n/L. 5,5:2,5, Duras Brno - Zikuda Turnov 2,5:5,5
neděle: Labortech Ostrava - Tatran Litovel 7:1, Slavoj Poruba - BŠS Frýdek-Místek 5:3, Výstaviště Lysá n/L. - Unichess Praha 6:2, ŠK města Lysá n/L. - 1.Novoborský ŠK 1,5:6,5, Zikuda Turnov - Moravská Slavia Brno 4,5:3,5
Vítězný 1.Novoborský ŠK získal na druhý tým v pořadí Výstaviště Lysá n/L. náskok 11 bodů (!!), bronz jen o horší skore brala Zikuda Turnov, na našeho zástupce GASCO Pardubice zůstalo až šesté místo a k 'otloukánkovi' Tatranu Litovel se jako druhý sestupující do 1.ligy přidal ŠK města Lysá n/L..


EXTRALIGA 2017/2018
VÝSLEDKY 9. KOLA HRANÉHO 06. 04. 2018
Tatran Litovel – BŠŠ Frýdek-Místek Unichess – 1. Novoborský ŠK
Rozhodčí: Šmajzrová Kateřina Rozhodčí: Harasimovič Petr
1. Roško L. H 2291 1/2 Korobov A. C 2683 1. Michalík P. 2563 1/2 Pentala H. C 2727
2. Kuchynka L. H 2295 0:1 Fedorov A. C 2566 2. Jurčík M. C 2460 0:1 Wojtaszek R. C 2744
3. Straka V. 2369 0:1 Rausis I. 2640 3. Sysel J. 1845 0:1 Navara D. 2745
4. Bělunek V. 2216 1:0 Szotkowski J. 2342 4. Rýdl J. 2422 0:1 Sasikiran K. C 2662
5. Krejčí J. 2129 0:1 Zwardoň V. 2409 5. Šimek P. 2378 0:1 Láznička V. 2657
6. Strašil P. 2020 0:1 Bureš J. 2407 6. Vávra P. 2344 1/2 Babula V. 2557
7. Mohapl P. 2043 0:1 Jasný S. 2379 7. Jurčík M. C 2311 1/2 Žilka Š. 2521
8. Gerych J. 1988 0:1 Rabatin J. 2289 8. Kovář V. 2237 1:0 Kriebel T. 2493
1.5 : 6.5 2.5 : 5.5
ŠK DURAS BVK Královo Pole – Moravská Slavia Brno ŠK Zikuda Turnov – GASCO Pardubice
Rozhodčí: Harasimovič Petr Rozhodčí: Buchníček Petr
1. Sadzikowski D. C 2582 1/2 Balogh C. C 2628 1. Rodshtein M. C 2681 1/2 Movsesian S. C 2625
2. Ponížil C. 2492 1/2 Tazbir M. C 2525 2. Ftáčník L. C 2520 1/2 Hráček Z. 2574
3. Polák T. 2499 0:1 Heberla B. C 2574 3. Cyborowski L. C 2510 1/2 Kempinski R. C 2577
4. Blahynka M. 2418 1:0 Kalod R. 2462 4. Šimáček P. 2498 0:1 Votava J. 2523
5. Roubalík J. 2398 1:0 Blatný P. 2353 5. Vykouk J. 2426 1/2 Repka C. C 2521
6. Paszewski M. C 2316 1/2 Vojta T. 2339 6. Kraus T. 2429 1:0 Petr M. 2466
7. Vyskočil N. 2330 0:1 Obšivač J. 2330 7. Vlasák L. 2381 1:0 Půlpán J. 2400
8. Továrek A. H 2013 0:1 Pisk P. 2332 8. Studnička T. 2297 1/2 Jirovský M. 2455
3.5 : 4.5 4.5 : 3.5
ŠK města Lysá nad Labem – Výstaviště Lysá nad Labem ŠK Slavoj Poruba – Labortech Ostrava
Rozhodčí: Jakuš Lubomír Rozhodčí: Šmajzrová Kateřina
1. Petényi T. C 2454 0:1 Štoček J. 2568 1. Mišta A. C 2589 1/2 Miton K. C 2601
2. Červený M. 2379 1:0 Yemelin V. C 2536 2. Bobras P. C 2508 1/2 Dziuba M. C 2584
3. Londýn R. H 2436 1/2 Plát V. 2566 3. Jakubowski K. C 2515 1:0 Velička P. 2412
4. Špaček P. 2362 0:1 Krejčí J. 2582 4. Cvek R. 2505 1/2 Kočiščák J. 2490
5. Priehoda V. 2357 1/2 Oral T. 2511 5. Kaňovský D. 2407 1/2 Biolek R. 2447
6. Worek J. 2295 0:1 Jansa V. 2450 6. Caletka R. 2289 1/2 Pakleza Z. C 2497
7. Munk P. 2121 0:1 Meduna E. 2402 7. Klíma L. 2317 1/2 Rašík V. 2460
8. Musil M. 2022 0:1 Baláček T. 2292 8. Sosna J. 2350 1/2 Biolek R. 2407
2 : 6 4.5 : 3.5
TABULKA PO 9. KOLE
 
Poř. Družstvo Záp V R P Body Skóre Výhry
1. 1. Novoborský ŠK 9 9 0 0 27 57 : 15 44
2. Výstaviště Lysá nad Labem 9 6 1 2 19 45 : 27 24
3. Labortech Ostrava 9 6 0 3 18 39 : 33 18
4. ŠK Zikuda Turnov 9 5 1 3 16 39.5 : 32.5 19
5. GASCO Pardubice 9 5 0 4 15 42 : 30 22
6. ŠK Slavoj Poruba 9 5 0 4 15 36 : 36 14
7. Moravská Slavia Brno 9 4 1 4 13 33.5 : 38.5 18
8. BŠŠ Frýdek-Místek 9 3 2 4 11 34 : 38 16
9. Unichess 9 3 1 5 10 34 : 38 15
10. ŠK DURAS BVK Královo Pole 9 3 0 6 9 34 : 38 18
11. ŠK města Lysá nad Labem 9 2 0 7 6 27 : 45 11
12. Tatran Litovel 9 0 0 9 0 11 : 61 1
EXTRALIGA 2017/2018
VÝSLEDKY 10. KOLA HRANÉHO 07. 04. 2018
Tatran Litovel – ŠK Slavoj Poruba BŠŠ Frýdek-Místek – Labortech Ostrava
Rozhodčí: Šmajzrová Kateřina Rozhodčí: Šmajzrová Kateřina
1. Roško L. H 2291 0:1 Mišta A. C 2589 1. Korobov A. C 2683 1/2 Miton K. C 2601
2. Kuchynka L. H 2295 0:1 Bobras P. C 2508 2. Fedorov A. C 2566 1/2 Dziuba M. C 2584
3. Straka V. 2369 1:0 Jakubowski K. C 2515 3. Antoniewski R. C 2528 1/2 Jakubiec A. C 2520
4. Bělunek V. 2216 0:1 Cvek R. 2505 4. Rausis I. 2640 1/2 Velička P. 2412
5. Vaněk L. H 2268 0:1 Kaňovský D. 2407 5. Zwardoň V. 2409 1:0 Kočiščák J. 2490
6. Krejčí J. 2129 0:1 Caletka R. 2289 6. Bureš J. 2407 1/2 Biolek R. 2447
7. Strašil P. 2020 0:1 Klíma L. 2317 7. Jasný S. 2379 1/2 Rašík V. 2460
8. Mohapl P. 2043 0:1 Sosna J. 2350 8. Rabatin J. 2289 1/2 Talla V. 2402
1 : 7 4.5 : 3.5
Unichess – ŠK města Lysá nad Labem 1. Novoborský ŠK – Výstaviště Lysá nad Labem
Rozhodčí: Buchníček Petr Rozhodčí: Buchníček Petr
1. Michalík P. 2563 0:1 Nguyen T. 2539 1. Pentala H. C 2727 1/2 Ponomariov R. C 2683
2. Černoušek L. 2464 1:0 Petényi T. C 2454 2. Wojtaszek R. C 2744 1:0 Najer E. C 2674
3. Bernášek J. 2476 1:0 Červený M. 2379 3. Navara D. 2745 1/2 Štoček J. 2568
4. Jurčík M. C 2460 0:1 Šuráň J. 2422 4. Láznička V. 2657 1:0 Plát V. 2566
5. Svoboda S. 2401 1:0 Londýn R. H 2436 5. Shirov A. C 2644 1/2 Krejčí J. 2582
6. Šimek P. 2378 0:1 Špaček P. 2362 6. Babula V. 2557 1/2 Oral T. 2511
7. Jurčík M. C 2311 1:0 Priehoda V. 2357 7. Žilka Š. 2521 1/2 Rogozenco D. C 2495
8. Kovář V. 2237 0:1 Bednář M. 2237 8. Kriebel T. 2493 1:0 Jansa V. 2450
4 : 4 5.5 : 2.5
ŠK DURAS BVK Královo Pole – ŠK Zikuda Turnov Moravská Slavia Brno – GASCO Pardubice
Rozhodčí: Harasimovič Petr Rozhodčí: Harasimovič Petr
1. Sadzikowski D. C 2582 1/2 Rodshtein M. C 2681 1. Balogh C. C 2628 1/2 Movsesian S. C 2625
2. Ponížil C. 2492 1/2 Ftáčník L. C 2520 2. Tazbir M. C 2525 1/2 Hráček Z. 2574
3. Polák T. 2499 1/2 Cyborowski L. C 2510 3. Heberla B. C 2574 1/2 Kempinski R. C 2577
4. Blahynka M. 2418 0:1 Šimáček P. 2498 4. Blatný P. 2353 0:1 Votava J. 2523
5. Roubalík J. 2398 1/2 Vykouk J. 2426 5. Obšivač J. 2330 0:1 Repka C. C 2521
6. Paszewski M. C 2316 0:1 Kraus T. 2429 6. Vymazal B. 2347 1:0 Půlpán J. 2400
7. Chytilek R. 2333 1/2 Vlasák L. 2381 7. Věchet S. 2119 0:1 Konopka M. 2373
8. Ševčík V. 2204 0:1 Studnička T. 2297 8. Pýchová N. 2134 1/2 Jirovský M. 2455
2.5 : 5.5 3 : 5
TABULKA PO 10. KOLE
 
Poř. Družstvo Záp V R P Body Skóre Výhry
1. 1. Novoborský ŠK 10 10 0 0 30 62.5 : 17.5 47
2. Výstaviště Lysá nad Labem 10 6 1 3 19 47.5 : 32.5 24
3. ŠK Zikuda Turnov 10 6 1 3 19 45 : 35 22
4. GASCO Pardubice 10 6 0 4 18 47 : 33 25
5. ŠK Slavoj Poruba 10 6 0 4 18 43 : 37 21
6. Labortech Ostrava 10 6 0 4 18 42.5 : 37.5 18
7. BŠŠ Frýdek-Místek 10 4 2 4 14 38.5 : 41.5 17
8. Moravská Slavia Brno 10 4 1 5 13 36.5 : 43.5 19
9. Unichess 10 3 2 5 11 38 : 42 19
10. ŠK DURAS BVK Královo Pole 10 3 0 7 9 36.5 : 43.5 18
11. ŠK města Lysá nad Labem 10 2 1 7 7 31 : 49 15
12. Tatran Litovel 10 0 0 10 0 12 : 68 2
Výsledky na šachovnicích - 11.kolo
 
Labortech Ostrava - Tatran Litovel   ŠK města Lysá nad Labem - 1. Novoborský ŠK
Miton Kamil (C,Z) 2601F 1 - 0 2291F Roško Luboš (H,Z) Nguyen Thai Dai Van (Z) 2539F ½ - ½ 2744F Wojtaszek Radoslaw (C,Z)
Velička Petr (Z) 2412F ½ - ½ 2369F Straka Vojtěch (Z) Petényi Tamás (C,Z) 2454F 0 - 1 2745F Navara David (Z)
Kočiščák Jiří (Z) 2490F 1 - 0 2216F Bělunek Vladimír (Z) Červený Martin (Z) 2379F 0 - 1 2662F Sasikiran Krishnan (C)
Biolek Richard (Z) 2447F ½ - ½ 2268F Vaněk Ladislav (H) Šuráň Jan (Z) 2422F 0 - 1 2657F Láznička Viktor (Z)
Pakleza Zbigniew (C) 2497F 1 - 0 2129F Krejčí Jan Londýn Radek (H,Z) 2436F 0 - 1 2644F Shirov Alexej (C)
Rašík Vítězslav (Z) 2460F 1 - 0 2020F Strašil Pavel Špaček Petr (Z) 2362F 0 - 1 2557F Babula Vlastimil (Z)
Talla Vladimír (Z) 2402F 1 - 0 2039F Pán Vladimír (H) Priehoda Vítězslav (Z) 2357F ½ - ½ 2521F Žilka Štěpán (Z)
Biolek Richard 2407F 1 - 0 1988F Gerych Jan Bednář Marcel 2237F ½ - ½ 2493F Kriebel Tadeáš (Z)
  7 : 1     :  
 
ŠK Slavoj Poruba - BŠŠ Frýdek-Místek   GASCO Pardubice - ŠK DURAS BVK Královo Pole
Mišta Alexander (C,Z) 2589F 1 - 0 2683F Korobov Anton (C,Z) Movsesian Sergei (C,Z) 2625F 1 - 0 2582F Sadzikowski Daniel (C,Z)
Bobras Piotr (C,Z) 2508F 0 - 1 2566F Fedorov Aleksei (C,Z) Hráček Zbyněk (Z) 2574F 1 - 0 2492F Ponížil Cyril (Z)
Jakubowski Krzysztof (C) 2515F 1 - 0 2528F Antoniewski Rafal (C) Kempinski Robert (C) 2577F ½ - ½ 2499F Polák Tomáš (Z)
Cvek Robert (Z) 2505F ½ - ½ 2640F Rausis Igors (Z) Votava Jan (Z) 2523F 0 - 1 2418F Blahynka Martin (Z)
Kaňovský David (Z) 2407F 1 - 0 2409F Zwardoň Vojtěch (Z) Repka Christopher (C) 2521F ½ - ½ 2398F Roubalík Jakub (Z)
Caletka Radomír (Z) 2289F ½ - ½ 2407F Bureš Jaroslav (Z) Půlpán Jakub (Z) 2400F 0 - 1 2316F Paszewski Mateusz (C)
Klíma Lukáš 2317F ½ - ½ 2379F Jasný Stanislav Konopka Michal (Z) 2373F ½ - ½ 2333F Chytilek Roman (Z)
Sosna Jan 2350F ½ - ½ 2289F Rabatin Jakub Jirovský Miloš 2455F ½ - ½ 2330F Vyskočil Neklan
  5 : 3     4 : 4  
 
Výstaviště Lysá nad Labem - Unichess   ŠK Zikuda Turnov - Moravská Slavia Brno
Ponomariov Ruslan (Olegov (C,Z) 2683F 1 - 0 2563F Michalík Peter (Z) Rodshtein Maxim (C,Z) 2681F ½ - ½ 2628F Balogh Csaba (C,Z)
Najer Evgeniy (C,Z) 2674F ½ - ½ 2464F Černoušek Lukáš (Z) Ftáčník Lubomír (C,Z) 2520F ½ - ½ 2525F Tazbir Marcin (C,Z)
Landa Konstantin (C,Z) 2614F 1 - 0 2476F Bernášek Jan (Z) Cyborowski Lukasz (C,Z) 2510F ½ - ½ 2574F Heberla Bartolomiej (C,Z)
Štoček Jiří (Z) 2568F 1 - 0 2460F Jurčík Marián (C,Z) Šimáček Pavel (Z) 2498F 1 - 0 2353F Blatný Pavel (Z)
Plát Vojtěch (Z) 2566F ½ - ½ 2401F Svoboda Svatopluk (Z) Vykouk Jan (Z) 2426F ½ - ½ 2339F Vojta Tomáš (Z)
Krejčí Jan (Z) 2582F 1 - 0 1845F Sysel Jaroslav Kraus Tomáš (Z) 2429F 0 - 1 2330F Obšivač Josef (Z)
Oral Tomáš (Z) 2511F ½ - ½ 2344F Vávra Pavel Vlasák Lukáš (Z) 2381F ½ - ½ 2332F Pisk Petr (Z)
Jansa Vlastimil (Z) 2450F ½ - ½ 2311F Jurčík Martin (C) Sodoma Jan 2350F 1 - 0 2317F Sluka Radek
  6 : 2     :  
Tabulka po 11. kole
 
Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. 1. Novoborský ŠK 11 0 0 33 69 52
2. Výstaviště Lysá nad Labem 7 1 3 22 53,5 28
3. ŠK Zikuda Turnov 7 1 3 22 49,5 24
4. Labortech Ostrava 7 0 4 21 49,5 24
5. ŠK Slavoj Poruba 7 0 4 21 48 24
6. GASCO Pardubice 6 1 4 19 51 27
7. BŠŠ Frýdek-Místek 4 2 5 14 41,5 18
8. Moravská Slavia Brno 4 1 6 13 40 20
9. Unichess 3 2 6 11 40 19
10. ŠK DURAS BVK Královo Pole 3 1 7 10 40,5 20
11. ŠK města Lysá nad Labem 2 1 8 7 32,5 15
12. Tatran Litovel 0 0 11 0 13 2

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.