Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

21.05.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Stříbrné medaile z Extraligy ŠSČR 2018/19 pro GASCO Pardubice !! 21.04.19

Ve dnech 19.-21.dubna 2019 se ve Frýdku-Místku hrálo závěrečné trojkolo Extraligy ŠSČR ročníku 2018/19.
V pátek GASCO Pardubice nedokázalo vyzrát na Turnov a po prohře 3:5 se mu medaile začaly vzdalovat. V sobotu se však vzepjalo k velkému výkonu a po dlouhém boji zvítězilo nad 1.Novoborským ŠK 4,5:3,5, když kuriozitou zápasu bylo vítězství Sergeje Movsesiana v koncovce jezdce a střelce proti samotnému králi přesně v 50-tém tahu !! Nedělní vítězství nad Unichess Praha A v poměru 4,5:3,5 díky další ztrátě 1.Novoborského ŠK znamenalo pro GASCO Pardubice zisk druhého místa a stříbrných medailí - Blahopřejeme !!!
Další výsledky: pátek: Labortech Ostrava - Slavoj Poruba 2,5:5,5, 1.Novoborský ŠK - Unichess Praha A 6:2, Moravská Slavia Brno - Duras Brno 4:4, Český Těšín - BŠŠ Frýdek-Místek 2,5:5,5, Unichess Praha B - Lysá n/L. 0,5:7,5.
sobota: Labortech Ostrava - Unichess Praha B 4,5:3,5, Slavoj Poruba - Lysá n/L. 3,5:4,5, Unichess Praha A - Turnov 2,5:5,5, Moravská Slavia Brno - Český Těšín 4:4, Duras Brno - BŠŠ Frýdek-Místek 3,5:4,5.
neděle: Lysá n/L. - Labortech Ostrava 4,5:3,5, Unichess Praha B - Slavoj Poruba 2,5:5,5, Turnov - 1.Novoborský ŠK 4:4, BŠŠ Frýdek-Místek - Moravská Slavia Brno 5:3, Český Těšín - Duras Brno 2:6.
Vítězem Extraligy ŠSČR družstev pro sezonu 2018/19 se stalo družstvo Výstaviště Lysá n/L., druhé místo si vybojovalo GASCO Pardubice a až třetí skončil mnohonásobný Mistr ČR 1.Novoborský ŠK, poslední dvě místa obsadili a Extraligu opouštějí Slavoj Český Těšín a Unichess Praha B.


EXTRALIGA 2018/2019
VÝSLEDKY 9. KOLA HRANÉHO 19. 04. 2019
Labortech Ostrava – ŠK Slavoj Poruba 1. Novoborský ŠK – Siesta Solution Unichess A
Rozhodčí: Kudla Richard Rozhodčí: Krejnický Jiří
1. Miton K. C 2593 1/2 Kempinski R. C 2575 1. Navara D. 2733 1/2 Nguyen T. H 2547
2. Kočiščák J. 2496 1/2 Markowski T. C 2544 2. Gujrathi V. C 2717 1/2 Michalík P. 2577
3. Jakubiec A. C 2474 1/2 Bobras P. C 2484 3. Ragger M. C 2687 1:0 Černoušek L. 2438
4. Velička P. 2434 0:1 Cvek R. 2524 4. Láznička V. 2666 1/2 Jurčík M. C 2494
5. Rašík V. 2468 1/2 Kaňovský D. 2425 5. Krejčí J. 2588 1/2 Rýdl J. 2428
6. Koziol K. C 2280 1/2 Londýn R. 2412 6. Babula V. 2549 1:0 Sysel J. 1769
7. Krajina A. 2126 0:1 Bureš J. 2384 7. Žilka Š. 2534 1:0 Šimek P. 2296
8. Bachořík O. 2143 0:1 Caletka R. 2280 8. Kriebel T. 2514 1:0 Kovář V. 2231
2.5 : 5.5 6 : 2
Moravská Slavia Brno – ŠK DURAS BVK Královo Pole Slavoj Český Těšín – Beskydská šachová škola
Rozhodčí: Kudla Richard Rozhodčí: Sikora Jan
1. Balogh C. C 2610 1/2 Sadzikowski D. C 2523 1. Molenda M. C 2383 1/2 Zhigalko A. C 2546
2. Heberla B. C 2553 1:0 Shengelia D. C 2530 2. Straka V. 2366 0:1 Azarov S. C 2595
3. Tazbir M. C 2540 1/2 Ponížil C. 2501 3. Mroziak M. C 2375 0:1 Fedorov A. C 2563
4. Polák T. 2528 1/2 Blahynka M. 2422 4. Piesik P. C 2420 1/2 Zwardoň V. 2458
5. Blatný P. 2326 1:0 Roubalík J. 2417 5. Langner L. 2375 1/2 Rausis I. 2653
6. Vojta T. 2369 0:1 Červený M. 2343 6. Mrázek L. 2364 1/2 Rojíček V. 2386
7. Obšivač J. 2285 1/2 Chytilek R. 2331 7. Hollan M. 2387 0:1 Jasný S. 2347
8. Vymazal B. 2367 0:1 Vyskočil N. 2286 8. Kawulok M. 2179 1/2 Vesselovsky S. 2335
4 : 4 2.5 : 5.5
GASCO Pardubice – ŠK ZIKUDA Turnov Siesta Solution Unichess B – Výstaviště Lysá nad Labem
Rozhodčí: Sikora Jan Rozhodčí: Krejnický Jiří
1. Matlakov M. C 2692 1/2 Rodshtein M. C 2689 1. Vávra P. 2359 0:1 Nabaty T. C 2683
2. Movsesian S. C 2637 1/2 Ftáčník L. C 2516 2. Jurčík M. C 2335 0:1 Najer E. C 2667
3. Hráček Z. 2585 1:0 Cyborowski L. C 2517 3. Slovák K. H 2247 0:1 Landa K. C 2620
4. Štoček J. 2563 0:1 Šimáček P. 2471 4. Vrbata Z. 2342 0:1 Plát V. 2535
5. Votava J. 2518 1/2 Vykouk J. 2441 5. Petrová K. 2256 0:1 Oral T. 2516
6. Neuman P. 2397 0:1 Kraus T. 2456 6. Šlampa J. 2253 0:1 Kislinsky A. 2429
7. Půlpán J. 2418 1/2 Vlasák L. 2415 7. Bartoš J. 2178 1/2 Meduna E. 2380
8. Petr M. 2463 0:1 Čech P. 2326 8. Kozák M. H 2174 0:1 Priehoda V. 2360
3 : 5 0.5 : 7.5
TABULKA PO 9. KOLE
 
Poř. Družstvo Záp V R P Body Skóre Výhry
1. Výstaviště Lysá nad Labem 9 8 1 0 25 49.5 : 22.5 33
2. 1. Novoborský ŠK 9 8 0 1 24 53 : 19 36
3. GASCO Pardubice 9 7 0 2 21 46.5 : 25.5 29
4. ŠK ZIKUDA Turnov 9 6 2 1 20 41 : 31 23
5. Beskydská šachová škola 9 3 3 3 12 39.5 : 32.5 25
6. Siesta Solution Unichess A 9 3 2 4 11 37.5 : 34.5 19
7. Moravská Slavia Brno 9 2 4 3 10 34 : 38 12
8. ŠK DURAS BVK Královo Pole 9 3 1 5 10 30 : 42 13
9. ŠK Slavoj Poruba 9 2 2 5 8 33 : 39 12
10. Labortech Ostrava 9 2 1 6 7 29.5 : 42.5 11
11. Siesta Solution Unichess B 9 1 0 8 3 16.5 : 55.5 4
12. Slavoj Český Těšín 9 0 2 7 2 22 : 50 5
EXTRALIGA 2018/2019
VÝSLEDKY 10. KOLA HRANÉHO 20. 04. 2019
Labortech Ostrava – Siesta Solution Unichess B ŠK Slavoj Poruba – Výstaviště Lysá nad Labem
Rozhodčí: Kudla Richard Rozhodčí: Sikora Jan
1. Miton K. C 2593 1/2 Vávra P. 2359 1. Kempinski R. C 2575 1/2 Nabaty T. C 2683
2. Kočiščák J. 2496 1/2 Jurčík M. C 2335 2. Markowski T. C 2544 0:1 Najer E. C 2667
3. Biolek R. 2442 1:0 Pařízek V. H 2252 3. Bobras P. C 2484 1/2 Landa K. C 2620
4. Jakubiec A. C 2474 1/2 Vrbata Z. 2342 4. Cvek R. 2524 0:1 Plát V. 2535
5. Velička P. 2434 1/2 Řehořek M. 2298 5. Kaňovský D. 2425 1/2 Oral T. 2516
6. Rašík V. 2468 1/2 Petrová K. 2256 6. Londýn R. 2412 1/2 Kislinsky A. 2429
7. Talla V. 2405 0:1 Šlampa J. 2253 7. Bureš J. 2384 1:0 Šuráň J. 2401
8. Koziol K. C 2280 1:0 Kozák M. H 2174 8. Sosna J. 2335 1/2 Meduna E. 2380
4.5 : 3.5 3.5 : 4.5
1. Novoborský ŠK – GASCO Pardubice Siesta Solution Unichess A – ŠK ZIKUDA Turnov
Rozhodčí: Krejnický Jiří Rozhodčí: Krejnický Jiří
1. Navara D. 2733 1/2 Matlakov M. C 2692 1. Nguyen T. H 2547 0:1 Rodshtein M. C 2689
2. Gujrathi V. C 2717 0:1 Movsesian S. C 2637 2. Michalík P. 2577 1/2 Ftáčník L. C 2516
3. Ragger M. C 2687 1/2 Hráček Z. 2585 3. Černoušek L. 2438 1:0 Cyborowski L. C 2517
4. Láznička V. 2666 1/2 Štoček J. 2563 4. Bernášek J. 2484 1:0 Šimáček P. 2471
5. Krejčí J. 2588 1/2 Votava J. 2518 5. Jurčík M. C 2494 0:1 Vykouk J. 2441
6. Babula V. 2549 1:0 Neuman P. 2397 6. Rýdl J. 2428 0:1 Kraus T. 2456
7. Žilka Š. 2534 1/2 Půlpán J. 2418 7. Šimek P. 2296 0:1 Vlasák L. 2415
8. Kriebel T. 2514 0:1 Petr M. 2463 8. Kovář V. 2231 0:1 Čech P. 2326
3.5 : 4.5 2.5 : 5.5
Moravská Slavia Brno – Slavoj Český Těšín ŠK DURAS BVK Královo Pole – Beskydská šachová škola
Rozhodčí: Kudla Richard Rozhodčí: Sikora Jan
1. Balogh C. C 2610 0:1 Molenda M. C 2383 1. Sadzikowski D. C 2523 0:1 Zhigalko A. C 2546
2. Heberla B. C 2553 1/2 Straka V. 2366 2. Shengelia D. C 2530 0:1 Azarov S. C 2595
3. Polák T. 2528 1:0 Mroziak M. C 2375 3. Ponížil C. 2501 1/2 Antoniewski R. C 2500
4. Nayhebaver M. C 2464 1/2 Piesik P. C 2420 4. Blahynka M. 2422 1/2 Zwardoň V. 2458
5. Vojta T. 2369 1:0 Langner L. 2375 5. Roubalík J. 2417 0:1 Rausis I. 2653
6. Obšivač J. 2285 1/2 Mrázek L. 2364 6. Červený M. 2343 1:0 Rojíček V. 2386
7. Vymazal B. 2367 0:1 Hollan M. 2387 7. Chytilek R. 2331 1/2 Szotkowski J. 2380
8. Pýchová N. 2165 1/2 Miturová M. 2230 8. Vyskočil N. 2286 1:0 Novosadová K. 2225
4 : 4 3.5 : 4.5
TABULKA PO 10. KOLE
 
Poř. Družstvo Záp V R P Body Skóre Výhry
1. Výstaviště Lysá nad Labem 10 9 1 0 28 54 : 26 35
2. 1. Novoborský ŠK 10 8 0 2 24 56.5 : 23.5 37
3. GASCO Pardubice 10 8 0 2 24 51 : 29 31
4. ŠK ZIKUDA Turnov 10 7 2 1 23 46.5 : 33.5 28
5. Beskydská šachová škola 10 4 3 3 15 44 : 36 28
6. Siesta Solution Unichess A 10 3 2 5 11 40 : 40 21
7. Moravská Slavia Brno 10 2 5 3 11 38 : 42 14
8. Labortech Ostrava 10 3 1 6 10 34 : 46 13
9. ŠK DURAS BVK Královo Pole 10 3 1 6 10 33.5 : 46.5 15
10. ŠK Slavoj Poruba 10 2 2 6 8 36.5 : 43.5 13
11. Slavoj Český Těšín 10 0 3 7 3 26 : 54 7
12. Siesta Solution Unichess B 10 1 0 9 3 20 : 60 5
Závěrečné 11.kolo
11.1 12 Vystaviste Lysa nad Labem 4,5 - 3,5 1 Labortech Ostrava
1 GM Nabaty Tamir 2683 0 : 1 FM Kočiščák Jiří 2496
2 GM Najer Evgeniy 2667 1 : 0 IM Biolek Richard 2442
3 GM Landa Konstantin 2620 1 : 0 GM Velička Petr 2434
4 GM Plát Vojtěch 2535 ½​:½​ GM Rašík Vítězslav 2468
5 GM Oral Tomáš 2516 0 : 1 FM Koziol Kamil 2280
6 GM Kislinsky Alexey 2429 ½​:½​   Skalský Alexandr 2071
7 GM Meduna Eduard 2380 1 : 0 WIM Richterová Nataša 2218
8 IM Priehoda Vítězslav 2360 ½​:½​   Krajina Aleš 2126
11.2 11 Siesta Solution Unichess B 2,5 - 5,5 2 SK Slavoj Poruba
1 IM Vávra Pavel 2359 0 : 1 GM Kempinski Robert 2575
2 FM Jurčík Martin 2335 ½​:½​ GM Markowski Tomasz 2544
3 FM Slovák Kilián 2247 0 : 1 GM Bobras Piotr 2484
4 FM Pařízek Vojtěch 2252 0 : 1 GM Cvek Robert 2524
5 FM Vrbata Zbyněk 2342 1 : 0 FM Londýn Radek 2412
6   Řehořek Martin 2298 0 : 1 IM Bureš Jaroslav 2384
7 WIM Petrová Kristýna 2256 ½​:½​ FM Caletka Radomír 2280
8   Šlampa Jan 2253 ½​:½​ IM Sosna Jan 2335
11.3 10 SK ZIKUDA Turnov 4,0 - 4,0 3 1. Novoborsky SK
1 GM Rodshtein Maxim 2689 1 : 0 GM Navara David 2733
2 GM Ftáčník Lubomír 2516 ½​:½​ GM Gujrathi Vidit 2717
3 GM Cyborowski Lukasz 2517 ½​:½​ GM Ragger Markus 2687
4 GM Šimáček Pavel 2471 ½​:½​ GM Láznička Viktor 2666
5 IM Vykouk Jan 2441 ½​:½​ GM Krejčí Jan 2588
6 IM Kraus Tomáš 2456 ½​:½​ GM Babula Vlastimil 2549
7 FM Vlasák Lukáš 2415 ½​:½​ GM Žilka Štěpán 2534
8 IM Čech Pavel 2326 0 : 1 IM Kriebel Tadeáš 2514
11.4 9 GASCO Pardubice 4,5 - 3,5 4 Siesta Solution Unichess A
1 GM Matlakov Maxim 2692 ½​:½​ GM Nguyen Thai 2547
2 GM Movsesian Sergei 2637 ½​:½​ GM Michalík Peter 2577
3 GM Hráček Zbyněk 2585 ½​:½​ IM Černoušek Lukáš 2438
4 GM Štoček Jiří 2563 ½​:½​ GM Bernášek Jan 2484
5 GM Votava Jan 2518 ½​:½​ GM Jurčík Marián 2494
6 GM Neuman Petr 2397 ½​:½​ FM Rýdl Jiří 2428
7 IM Půlpán Jakub 2418 1 : 0 FM Šimek Petr 2296
8 GM Petr Martin 2463 ½​:½​   Kovář Vojtěch 2231
11.5 8 Beskydska sachova skola 5,0 - 3,0 5 Moravska Slavia Brno
1 GM Azarov Sergei 2595 ½​:½​ GM Balogh Csaba 2610
2 GM Fedorov Aleksei 2563 ½​:½​ GM Heberla Bartolomiej 2553
3 GM Antoniewski Rafal 2500 ½​:½​ GM Tazbir Marcin 2540
4 IM Zwardoň Vojtěch 2458 ½​:½​ GM Polák Tomáš 2528
5 GM Rausis Igors 2653 1 : 0 FM Vojta Tomáš 2369
6 IM Szotkowski Jakub 2380 ½​:½​ FM Obšivač Josef 2285
7 FM Rabatin Jakub 2291 1 : 0   Vymazal Bronislav 2367
8 WIM Novosadová Kristýna 2225 ½​:½​ FM Holemář David 2258
11.6 7 Slavoj Cesky Tesin 2,0 - 6,0 6 SK DURAS BVK Kralovo Pole
1 FM Molenda Marcin 2383 ½​:½​ GM Sadzikowski Daniel 2523
2 FM Straka Vojtěch 2366 0 : 1 GM Shengelia David 2530
3 IM Piesik Piotr 2420 ½​:½​ IM Ponížil Cyril 2501
4 IM Langner Ladislav 2375 ½​:½​ IM Blahynka Martin 2422
5 FM Mrázek Lumír 2364 0 : 1   Roubalík Jakub 2417
6 FM Hollan Martin 2387 ½​:½​ IM Červený Martin 2343
7   Kawulok Marek 2179 0 : 1 IM Chytilek Roman 2331
8 WIM Miturová Magdaléna 2230 0 : 1 IM Vyskočil Neklan 2286
Závěrečná tabulka po 11.kole
Poř. St.č. Družstvo Partie   +   =   - PH 1 PH 2 PH 3
1 12 Vystaviste Lysa nad Labem 11 10 1 0 31 58,5 19
2 9 GASCO Pardubice 11 9 0 2 27 55,5 16
3 3 1. Novoborsky SK 11 8 1 2 25 60,5 19
4 10 SK ZIKUDA Turnov 11 7 3 1 24 50,5 14,5
5 8 Beskydska sachova skola 11 5 3 3 18 49 15
6 6 SK DURAS BVK Kralovo Pole 11 4 1 6 13 39,5 9,5
7 4 Siesta Solution Unichess A 11 3 2 6 11 43,5 10,5
8 2 SK Slavoj Poruba 11 3 2 6 11 42 8,5
9 5 Moravska Slavia Brno 11 2 5 4 11 41 7
10 1 Labortech Ostrava 11 3 1 7 10 37,5 7,5
11 7 Slavoj Cesky Tesin 11 0 3 8 3 28 3,5
12 11 Siesta Solution Unichess B 11 1 0 10 3 22,5 3

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.