Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.06.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Listina talentů PDŠS 2016/17 - aktualizace k 15.10.2017 15.10.17

Komise mládeže aktualizovala Listinu talentů PDŠS pro období 15.10.2016 - 31.12.2017, přičemž do skupiny A bylo zařazeno 17 hráčů a do skupiny B 15 hráčů.


Listina talentů PDŠS

 

Pro období 30. 11. 2016 – 1. 12. 2017 jsou na listinu talentů zařazováni hráči narození v roce 2001 a mladší.

 

  1. Účel listiny talentů

Listina talentů PDŠS představuje seznam talentovaných mladých šachistů, které se PDŠS rozhodl podporovat v šachovém růstu, a to především z důvodu vzorné reprezentace Pardubického kraje.

Listina talentů PDŠS je rozdělena do dvou skupin:

1.      Skupina A - zahrnuje hráče, kteří patří do krajské špičky a dosahují i republikových úspěchů.

2.      Skupina B - tvořena hráči širší krajské špičky, kteří dosahují nadprůměrných výsledků i na republikových soutěžích.

 

  1. Sportovně metodické zásady

Skupina A:

Skupina hráčů, která v uplynulé šachové sezóně dosáhla výjimečných sportovních výsledků.

Výhody: v soutěžích mládeže PDŠS jednotlivců neplatí startovné a platí maximálně poloviční startovné na soustředění talentované mládeže PDŠS. KM PDŠS může nabídnout i další zvýhodnění těmto hráčům.

Kritéria opravňující automatické zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny A:

-          Umístění na MČR žáků D 10 - 16 v klasickém šachu 2016 do 10. místa (děvčata do 5. místa). Umístění na MČR HD 8 do 3. místa.

-          Na MČR žáků v rapid šachu 2016 do 3. místa (chlapci i dívky).

-          MČech HD 10 - 16 2016 = postupující chlapci na MČR tj. do 8. místa (děvčata celkově do 15. místa). Vítězové MČech do 8 let (chlapci i dívky)

-          Splnění podmínek hodnoty ELA

Ročník: ELO ČR minimálně:           

2008    H10 – 1300     D10 – 1251

2007    H10 – 1400     D10 – 1251

2006    H11 – 1500     D11 – 1351              

2005    H12 – 1600      D12 – 1451              

2004    H13 – 1700      D13 – 1551              

2003    H14 – 1800      D14 – 1651              

2002    H15 – 1900      D15 – 1751              

2001    H16 – 2000      D16 – 1851

Splnění kteréhokoliv z těchto kritérií opravňuje k zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny A. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK mládežník splňoval dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.

 

Skupina B:

Druhá výběrová skupina, do které patří hráči, kteří ve svých věkových kategoriích představují širší krajskou špičku.

Výhody: v soutěžích mládeže PDŠS jednotlivců mají slevu 50 % na startovném.

Kritéria opravňující automatické zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny B:

-          Účast na MČR žáků 2016 H 10 - 16 v klasickém šachu, umístění v první polovině startovního pole u dívek. Na MČR do 8 let umístění v TOP 10 (chlapci i dívky).

-          Na MČR žáků 2016 v rapid šachu do 10. místa (chlapci i dívky).

-          MČech HD 10 – 16 2016 = do 20. místa (děvčata celkově do 25. místa). Na MČech do 8 let umístění v TOP 5 chlapci, v TOP 10 dívky.

-          Krajský přebor mládeže 2016 – 1. místo

-          Splnění podmínek hodnoty ELA

Ročník: ELO ČR minimálně:           

2008    H09 – 1251     D09 – 1250

2007    H10 – 1300     D10 – 1251

2006    H11 – 1400     D11 – 1300              

2005    H12 – 1500      D12 – 1351              

2004    H13 – 1600      D13 – 1451              

2003    H14 – 1700      D14 – 1551              

2002    H15 – 1800      D15 – 1651              

2001    H16 – 1900      D16 – 1751

Splnění kteréhokoliv z těchto kritérií opravňuje k zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny B. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK mládežník splňoval dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.

 

 

  1. Složení Listiny talentů PDŠS ke dni 15. 10. 2017

 

Skupina A (17 hráčů):

Jméno                        Rok narození            Oddíl                                      Důvod

Půlpán Matěj              2001                           2222 ŠK Polabiny                  MČech, ELO

Šmajzrová Veronika   2001                           ŠK Ústí nad Orlicí                 MČR

Černý David               2001                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Ludvík Tomáš            2002                           2222 ŠK Polabiny                  MČR, Rapid, ELO

Říha Vojtěch              2002                           ŠO Hlinsko                            MČR, MČech, ELO

Buločkin Martin         2002                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Švanda Ondřej           2003                           TJ Štefanydes Polička            MČR, ELO

Jun Rudolf                 2005                           TJ CHS Chotěboř                  MČech, ELO

Jareš Michal                2005                           Šachový spolek Ž. Hory        MČech, ELO

Švanda Adam            2005                           TJ Štefanydes Polička            ELO

Ret Adam Josef         2005                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Stoček Martin             2006                           2222 ŠK Polabiny                  MČR

Pilař Vít                      2006                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Juchelka Marek          2006                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Pejřimovská Viola Ruby 2006                       TJ CHS Chotěboř                  Rapid, ELO

Třasáková Adéla        2006                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Brožka Karel              2008                           2222 ŠK Polabiny                  MČR8, MČech, EL

 

Skupina B (15 hráčů):

Jméno                        Rok narození            Oddíl                                      Důvod

Horák Jan                   2001                           TJ Štefanydes Polička            MČech

Kupsa Matěj               2001                           TJ Lanškroun                         KP

Vašková Marie           2002                           ŠO Hlinsko                            Rapid

Rosenbaumová Lea    2002                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Zeman Daniel             2003                           TJ Štefanydes Polička            MČech, ELO

Pavlíček Lukáš           2003                           TJ Štefanydes Polička            ELO

Novotný Ondřej         2003                           ŠO Hlinsko                            MČech

Jiroušek Jan                2004                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Ďuriančík Michal        2006                           ŠK Svitavy                             MČR

Šulcová Tereza           2006                           2222 ŠK Polabiny                  Rapid

Pešek Martin Jakub    2007                           ŠO Hlinsko                            KP

Nejedlý Radek           2008                           TJ CHS Chotěboř                  MČech, ELO

Jun Robert                  2008                           TJ CHS Chotěboř                  MČech

Šlosar Jan                   2008                           2222 ŠK Polabiny                  KP

Starý Vojtěch             2010                           Jiskra Heřmanův Městec        KP

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.