Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

21.01.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Mistrovství Čech mládeže 2017 - Medailová smršť a 6 postupů na Mistrovství ČR v kategoriích chlapců !!! 28.10.17

Těžko se hledají jiná slova než která jsou již obsažena v nadpisu pro právě skončené Mistrovství Čech mládeže 2017, které se konalo ve dnech 21.-28.října 2017 v Harrachově. Všechny tři zlaté medaile v chlapeckých kategoriích - H12, H14 i H16, čtvrtá zlatá spolu se stříbrem v kategorii dívek D12 a ještě bronz v kategorii chlapců H14 - tak takovou záplavu cenných kovů jsme v PDŠS ještě nikdy nezažili !!! A dařilo se zejména členům 2222 ŠK Polabiny a TJ CHS Chotěboř.

V nejstarší kategorii H/D 16 na pomocné hodnocení zvítězil Martin Buločkin z Polabin (odchovanec Rychnova n/Kn.), postup na MČR si ze 7.místa vybojoval i Tomáš Ludvík z Polabin.

V kategorii H/D14 dominoval samostatným vítězstvím Rudolf Jun z Chotěboře, kterého doplnil třetím místem Michal Jareš z Polabin (odchovanec Železných hor) a postup na MČR si vybojoval i šestý Adam Josef Ret (opět Polabiny).

Největší medailovou žeň jsme zaznamenali v nejmladší kategorii H/D 12 díky suverénnímu vítězství Karla Brožky z Polabin (odchovanec Zaječic), prvenství Adély Třasákové z Polabin mezi dívkami (12.místo celkem) a stříbru mezi dívkami Violy Ruby Pejřimovské z Chotěboře (celkově na 19.místě), navíc Marek Juchelka z Polabin na 9.místě zaostal za postupem na MČR pouze o pomocné hodnocení !!

V přidruženém FIDE Openu jsme měli tři zástupce, z nichž se nejvíce dařilo ostřílenému matadorovi Pavlovi Holáskovi z Ústí n/O. na třetím místě, ale nezklamal ani mladík Matěj Půlpán z Polabin na 5.místě.

V dalším přidruženém národním Openu se to našinci opět jen hemžilo (a to i v popředí tabulky). Z nich se 'pochlapili' zejména mladíci Jakub Ježek z Mistrovic, Matěj Kupsa z Lanškrouna a Vít Holásek z Ústí n/O. na 2.-4.místě se stejným počtem bodů (7/9) jako vítěz.


Mistrovství Čech mládeže v šachu 2017
Organizátor : Šachová škola Světlá nad Sázavou
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : IO Ing. Zdeněk Fiala
Hlavní rozhodčí : IA Ing. Petr Záruba
Rozhodčí : Kateřina Šmajzrová, Veronika Šmajzrová, Martin Štukheil
Čas na rozmyšlenou : 90 minut + 30 vteřin/tah
Místo : Harrachov
Datum od : 2017/10/21 Datum do 2017/10/28
Kategorie H/D 16
Poř. St.č.   Jméno pohlaví RtgFIDE Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 2 Buločkin Martin  2175 2222 ŠK Polabiny, z.s. 7 42,5 54,5 5
2 6 Špreňar Petr  2024 ŠK Karlovy Vary 7 36 46,5 6
3 1   Petr Jakub    2177 TJ Bohemians Praha 6,5 44,5 56 5
7 4 Ludvík Tomáš  2092 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6,5 36 46,5 5
19 25 Pavlíček Lukáš  1751 TJ Štefanydes Polička 5 35,5 45,5 4
22 30 Zeman Daniel  1683 TJ Štefanydes Polička 5 33 42 4
31 29 Novotný Ondřej  1688 ŠO Hlinsko 4,5 32 40,5 3
32 38 Simon Michal  1584 TJ Štefanydes Polička 4,5 31,5 42 4
35 33 Rosenbaumová Lea  w 1650 2222 ŠK Polabiny, z.s. 4,5 28 36,5 4
49 58 Pilná Jitka  w 1303 2222 ŠK Polabiny, z.s. 3,5 28 35 2
51 56 Kalousová Julie  w 1324 TJ Lanškroun 3,5 27,5 35,5 1
59 50 Holásková Veronika  w 1428 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 3 24,5 32 2
63 64 Bohuňovská Tereza  w 0 ŠK Svitavy 1,5 23,5 30 0
Kategorie H/D 14
Poř. St.č.   Jméno pohlaví RtgFIDE Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 3 Jun Rudolf  1872 TJ CHS Chotěboř 7,5 41,5 53 6
2 12 Skýpala Ondřej  1700 TJ Kobylisy 7 41 52,5 5
3 1   Jareš Michal    1965 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6,5 40,5 52 5
6 8 Ret Adam Josef  1741 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6,5 37,5 48,5 5
16 15 Jiroušek Jan  1675 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5,5 36 45 2
23 49 Půlpán Ondřej  1406 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5 36,5 47 3
52 48 Leksová Soňa  w 1411 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 4 22,5 30,5 2
58 65 Rožek Jan  0 ŠS Železné hory 3,5 27 34 2
60 58 Málková Barbora  w 1136 TJ Lanškroun 3,5 25,5 31 3
71 54 Holásková Markéta  w 1247 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 1,5 20 26,5 0
Kategorie H/D 12
Poř. St.č.   Jméno pohlaví RtgN Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 3 Brožka Karel  1686 2222 ŠK Polabiny, z.s. 8 41,5 54 7
2 1 Hák David  1924 ŠACHklub Tábor z.s. 7,5 40 52 7
3 11   Procházka Vojtěch    1481 Unichess 6,5 40 51 4
9 10 Juchelka Marek  1489 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6 38 49 4
12 17 Třasáková Adéla  w 1453 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6 34 44,5 4
14 14 Ďuriančík Michal  1472 ŠK Svitavy 6 32 40 5
19 29 Pejřimovská Viola Ruby  w 1368 TJ CHS Chotěboř 5,5 36 45,5 4
20 12 Stoček Martin  1475 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5,5 34,5 45,5 5
35 52 Pejřimovský Tadeáš Rubel  1224 TJ CHS Chotěboř 5 27 34 5
50 55 Šulcová Tereza  w 1217 2222 ŠK Polabiny, z.s. 4 32,5 38,5 4
60 37 Kobr Matěj  1329 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 3,5 32,5 39 3
64 46 Roub Radek  1253 ŠS Železné hory 3,5 24,5 31 2
68 64 Šlosar Jan  1148 2222 ŠK Polabiny, z.s. 3 29 36 3
FIDE Open
Poř. St.č.   Jméno pohlaví RtgFIDE Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 9 Vystrčil Martin  1987 Klub šachistů Říčany 1925 7 38 48 6
2 2 FM Gregor Jiří  2207 TJ Neratovice 6,5 37,5 45,5 5
3 4   Holásek Pavel    2077 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 6,5 37 48 6
5 6 Půlpán Matěj  2067 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5,5 39,5 50 4
11 10 Kotva Milan  1987 ŠK Svitavy 4,5 31,5 39 4
Národní Open
Poř. St.č.   Jméno pohlaví RtgN Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 9 Eliáš Jakub  1690 TJ Auto Škoda Mladá Boleslav 7 42 53 5
2 3 Ježek Jakub  1735 Sokol Mistrovice 7 39,5 51 5
3 12   Kupsa Matěj    1677 TJ Lanškroun 7 39 49,5 5
4 2 Holásek Vít  1760 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 7 38,5 50 6
9 6 Bouchal Lukáš  1712 Sokol Mistrovice 6 40,5 50,5 4
13 1 Holásek Vojtěch  1814 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 5,5 42 54 4
17 18 Krušina Adolf  1583 ŠK Svitavy 5,5 37,5 48,5 4
20 11 Píše Jiří  1683 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 5,5 36 46,5 5
37 26 Brokl Daniel  1494 TJ Štefanydes Polička 5 33,5 44,5 4
40 39 Bulva František  1379 ŠK Svitavy 4,5 35 44,5 3
43 50 Horák Vojtěch  1283 TJ Lanškroun 4,5 33 42 3
52 32 Křivohlávek Josef  1426 TJ Lanškroun 4 33 42 4
56 70 Kýr Michal  1144 ŠK Svitavy 4 30,5 38,5 4
57 64 Jun Robert  1192 TJ CHS Chotěboř 4 30 38 4
67 54 Sedlák Jakub  1263 TJ Lanškroun 3,5 29,5 38,5 3
76 83 Tran Tuan Anh  1086 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 3 29,5 36 3
81 85 Šafář Václav  1076 TJ Štefanydes Polička 3 24 29,5 3
83 81 Jun Rostislav  1096 TJ CHS Chotěboř 3 22,5 28,5 3
91 80 Přibyl Adam  1100 TJ Lanškroun 1,5 23,5 30 1
92 67 Holásek Tomáš  1160 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 1,5 20,5 28,5 0

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.