Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

16.08.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu 2018 03.06.18

Začátek června bývá v obecném povědomí každoročně spojován s Mezinárodním dnem dětí, v řadách šachistů však už dávno zdomácnilo jeho spojení se Šachovými Zaječicemi - a nebylo tomu jinak ani letos ! Ve dnech 2.-3.června 2018 proběhlo v Chrudimi už podruhé za sebou Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu, které zde našlo azyl po delší době působení v areálu Juniorcentra na Seči. A že přitom neztratilo nic na své oblíbenosti, o tom svědčí nejen to, že to byl jeho už 56.ročník, ale i letošní rekordní účast na něm - 70 šestičlenných družstev, 54 dvojic nejmladších žáků, 60 hráčů v Openu a včetně doprovodu více než 900 přítomných celkem !!
Mistrovství ČR družstev starších žáků s přehledem vyhrálo družstvo BŠŠ Frýdek-Místek A, které se po několika hubenějších letech vrátilo na nejvyšší příčku, na našeho nejúspěšnějšího zástupce posledních let 2222 ŠK Polabiny A tentokrát zůstala 'jen' bramborová medaile.
V turnaji dvojic nejmladších žáků (do 10 let) se opět projevila hegemonie BŠŠ Frýdek-Místek, naši zástupci tentokrát vyklidili pole a pozice v popředí tabulky moc neatakovali - nejlépe si vedly dvojice Hlinska a Chotěboře.
V přidruženém Open turnaji se angažovali hlavně hráči, kteří už 'odrostli dětským střevíčkům' a jejich sebelepší umístění se už nepočítá.
Závěrečnou zprávu pořadatelů naleznete ZDE.


Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidšachu
Organizátor : ŠO TJ Sokol Zaječice a TJ ŠO Chrudim
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Vladimír Němec
Hlavní rozhodčí : Miroslav Hurta
Rozhodčí : Zbigniew Niemiec, Pavel Němec
Čas na rozmyšlenou : 2 x 25 minut na partii + 10 vteřin za každý tah
Místo : Chrudim
Datum od : 2018/06/02 Datum do 2018/06/03
OMEGA plus OPEN
Poř. St.č. Družstvo Partie + = - PH 1 PH 2 PH 3 PH 4
1 1 BŠŠ Frýdek-Místek A 9 9 0 0 999 27 157 41
2 7 ŠK Lokomotiva Brno A 9 7 0 2 999 21 161 36,5
3 2 TJ Spartak Vlašim A 9 6 2 1 999 20 169 33
4 4 2222 ŠK Polabiny A 9 6 1 2 999 19 163 33
16 6 TJ Štefanydes Polička A 9 5 1 3 999 16 146 36
33 40 Chotěboř 9 4 1 4 999 13 118 21,5
35 43 2222 ŠK Polabiny B 9 4 1 4 999 13 110 28,5
45 50 TJ Lanškroun 9 4 0 5 999 12 108 26,5
52 38 ŠK Ústí nad Orlicí 9 3 1 5 999 10 115 28,5
53 46 ŠS Źelezné hory 9 3 1 5 999 10 109 21,5
61 55 ŠK Svitavy 9 2 2 5 999 8 100 20
65 53 TJ Štefanydes Polička B 9 2 0 7 999 6 92 19
66 64 TJ ŠO Chrudim 9 2 0 7 999 6 72 20,5
67 69 TJ Sokol Zaječice 9 1 0 8 999 3 74 7,5
70 70 TJ Sokol+ZŠ Zaječice (mimo soutěž) 9 0 0 9 0 0 73 2,5
Turnaj dvojic nejmladšího žactva v rapidšachu
Organizátor : ŠO TJ Sokol Zaječice a TJ ŠO Chrudim
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Vladimír Němec
Hlavní rozhodčí : Miroslav Hurta
Rozhodčí : Jaromír Krys, Bohumil Němec
Čas na rozmyšlenou : 2 x 25 minut na partii +10 sekund na tah
Místo : Chrudim
Datum od : 2018/06/02 Datum do 2018/06/03
METOS v.o.s. Chrudim OPEN
Poř. St.č. Družstvo Partie +   = - PH 1 PH 2 PH 3 PH 4
1 11 BŠŠ Frýdek-Místek A 9 6 3 0 999 14,5 21 77,5
2 2 TJ Kobylisy A 9 5 4 0 999 14 19 77
3 5 Panda Rychnov A 9 5 2 2 999 12 17 79
17 6 ŠO Hlinsko A 9 2 6 1 999 10 12 69,5
18 24 TJ CHS Chotěboř A 9 2 6 1 999 10 12 68
32 36 2222 ŠK Polabiny 9 2 5 2 999 8,5 11 59
33 23 TJ CHS Chotěboř B 9 2 4 3 999 8,5 10 63,5
50 47 ŠO Hlinsko B 9 2 2 5 999 6 8 48,5
51 52 TJ Sokol+ZŠ Zaječice A 9 0 0 9 999 0,5 0 48
53 42 ŠK Svitavy (mimo soutěž) 9 2 1 6 0 4,5 7 45,5
54 53 TJ Sokol+ZŠ Zaječice B (mimo soutěž) 9 1 0 8 0 2 3 50,5
Turnaj v rapidšachu jednotlivců
Organizátor : TJ Sokol Zaječice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Vladimír Němec
Hlavní rozhodčí : Miroslav Hurta
Rozhodčí : Jaroslav Hájek
Čas na rozmyšlenou : 2 x 15 minut + 10 sekund na tah
Místo : Chrudim
Datum od : 2018/06/02 Datum do 2018/06/03
DS Brno OPEN
Poř. St.č. Jméno FED RtgN Body  PH 1 PH 2
1 1 Slovák Kilián  CZE 2232 7,5 40,5 52,5
2 2 Jedlička Aleš  CZE 2225 7 40,5 52
3 5 Svačina Petr  CZE 2061 7 38 49
6 10 Kokeš Bohuslav  CZE 1946 6,5 36,5 46,5
7 7 Půlpán Matěj  CZE 2022 6,5 36,5 46
9 26 Cach Ondřej  CZE 1670 6 33,5 43
10 3 Šmajzr Martin  CZE 2161 5,5 41 53,5
11 11 Cach Jakub  CZE 1912 5,5 40,5 51
12 13 Starý Lukáš  CZE 1895 5,5 40,5 51
15 15 Kupsa Matěj  CZE 1835 5,5 37 46
19 29 Klabeneš Petr  CZE 1602 5,5 32,5 43,5
21 6 Říha Vojtěch  CZE 2055 5 38 50
24 22 Holásek Vít  CZE 1715 5 32,5 41,5
31 8 Hájek Jiří  CZE 1965 4,5 32,5 41,5
34 14 Konrád František  CZE 1862 4,5 30 38
36 41 Králová Gabriela  CZE 1352 4 33,5 43,5
37 33 Tyč Miroslav  CZE 1528 4 32 41,5
47 50 Bouška Jiří  CZE 1198 3,5 27 32
50 56 Chocholouš Radim  CZE 1000 3,5 21,5 27
58 54 Bouška Jonáš  CZE 1055 2 22 27
59 55 Boušková Sára  CZE 1000 2 19,5 25
60 57 Tichá Karolína  CZE 1000 0 21 28

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.