Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.06.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Zlato ze Zimní Olympiády dětí a mládeže 2018 01.02.18

Ve čtvrtek 1.února 2018 ukončili šachisté své vystoupení na Zimní Olympiádě dětí a mládeže zápasy sedmých kol ve všech čtyřech vypsaných kategoriích. A je třeba říct, že naši zástupci se na ní prezentovali velice dobře.
V kategorii starších žáků patřilo vítězství Richardu Mládkovi ze Středočeského kraje před favorizovaným Matoušem Eretem z Plzeňského kraje a Markem Sýkorou z Libereckého kraje, na našeho zástupce Ondřeje Švandu z Poličky zbyla o fous jen 'bramborová medaile'.
V kategorii mladších žáků se o medaile podělili favorité, když vítězem se stal Petr Gnojek z Moravskoslezského kraje před Jakubem Vojtou ze Středočeského kraje a Rudolfem Junem z Kraje Vysočina. Náš zástupce Michal Jareš z Polabin skončil na šestém místě, což je o něco lepší než jeho současné výsledky.
V kategorií nejmladších žáků nenechal náš zástupce Karel Brožka z Polabin nikoho na pochybách o tom, že byl nasazen jako jednička startovního pole oprávněně. V sedmi kolech povolil svým soupeřům jen dvě remizy a stal se vítězem - Blahopřejeme !!! S odstupem půl bodu za ním skončil na druhém místě Marek Fizer z Moravskoslezského kraje a třetí byl Ondřej Winter z Královéhradeckého kraje.
Mezi dívkami byla nejúspěšnější favorizovaná Karin Němcová z Prahy před druhou Julií Vilímovou ze Středočeského kraje a Julií Richterovou z Jihomoravského kraje. Naší zástupkyni Adéle Třasákové z Polabin se příliš nedařilo, nicméně i dvanácté místo zhruba odpovídá její teoretické výkonnosti.
Získaná umístění v soutěžích jednotlivců stačila našim zástupcům na obsazení třetího místa mezi kraji - za suverénně nejlepším Středočeským krajem a druhým Moravskoslezským krajem.


Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018
Organizátor : TJ Štefanydes Polička
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : David Schaffer
Hlavní rozhodčí : Jaroslav Šmíd
Rozhodčí : Pavel Šimáček, Kateřina Šmajzrová
Čas na rozmyšlenou : 45 min + 30 sec/tah
Místo : Evropské školící centrum Litomyšl
Datum od : 2018/01/29 Datum do 2018/02/01
Starší žáci
Ø ELO turnaje : 2010
Poř. St.č. Jméno Rtg Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 5 Mládek Richard  2091 Středočeský kraj 6 19 26,5 24
2 1 Eret Matouš  2177 Plzeňský kraj 5 19,5 28,5 21
3 13 Sýkora Marek  1847 Liberecký kraj 4 20,5 30 16
4 6 Švanda Ondřej  2071 Pardubický kraj 4 19,5 26,5 16
5 2 Petr Jakub  2122 Hlavní město Praha 4 19 26,5 17
6 9 Nehyba Martin  2003 Olomoucký kraj 4 18,5 26 15
7 7 Stinka Jakub  2050 Jihočeský kraj 4 17 24,5 17
8 8 Skalský Alexandr  2029 Zlínský kraj 3,5 15,5 22,5 11,5
9 3 Buločkin Martin  2120 Královéhradecký kraj 3,5 15,5 21,5 14
10 12 Polanský Adam Luboš  1864 Ústecký kraj 3 18 25,5 11
11 4 Špreňar Petr  2106 Karlovarský kraj 2,5 15 22,5 9,5
12 14 Brož Petr  1754 Kraj Vysočina 2 15,5 21 10
13 10 Kureš Michael  1986 Jihomoravský kraj 2 14,5 20 8,5
14 11 Szotkowski David  1913 Moravskoslezský kraj 1,5 15,5 21,5 5,5
Mladší žáci
Ø ELO turnaje : 1850
Poř. St.č. Jméno Rtg Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 2 Gnojek Petr  2018 Moravskoslezský kraj 5,5 19 26,5 22,5
2 1 Vojta Jakub  2087 Středočeský kraj 5 20 28,5 21,5
3 3 Jun Rudolf  1947 Kraj Vysočina 5 19,5 27,5 20,5
4 9 Kůsa Jakub  1825 Karlovarský kraj 4,5 20,5 28 17,5
5 6 Nguyen Thai Dai Vinh  1869 Hlavní město Praha 3,5 21 29 16,5
6 10 Jareš Michal  1802 Pardubický kraj 3,5 18,5 26 16
7 8 Babula Vlastimil  1836 Zlínský kraj 3,5 16,5 23,5 12
8 14 Flajšman Petr  1667 Plzeňský kraj 3,5 14,5 21 11,5
9 12 Šťastný Jakub  1752 Ústecký kraj 3 17,5 24,5 13
10 13 Kolář Jan  1694 Olomoucký kraj 3 14 19,5 7,5
11 11 Hofman Kryštof  1765 Liberecký kraj 2,5 17,5 25 11
12 4 Keprt Tomáš  1900 Jihomoravský kraj 2,5 14,5 22 11
13 5 Hák David  1889 Jihočeský kraj 2 15,5 22 8
14 7 Rokoš Filip  1843 Královéhradecký kraj 2 14,5 20 7,5
Nejmladší žáci
Ø ELO turnaje : 1501
Poř. St.č. Jméno Rtg Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 1 Brožka Karel  1704 Pardubický kraj 6 20 28,5 26
2 9 Fizer Marek  1501 Moravskoslezský kraj 5,5 17,5 26 20,5
3 10 Winter Ondřej  1483 Královéhradecký kraj 4,5 18,5 27 16
4 3 Šmolík Jáchym  1605 Středočeský kraj 4 20,5 28,5 17
5 2 Hladký Tadeáš  1627 Jihomoravský kraj 4 20 28 12,5
6 8 Werner Hong Quan Dan  1504 Ústecký kraj 4 17 24 14
7 4 Dolenský Filip  1561 Liberecký kraj 3,5 20 28,5 15,5
8 7 Šimůnek Jakub Šimon  1513 Jihočeský kraj 3,5 16 21,5 15
9 6 Šimek Viktor  1528 Zlínský kraj 3 19,5 26,5 16
10 5 Janouš Marek  1560 Plzeňský kraj 3 15 21,5 14
11 11 Mohapl Tomáš  1446 Olomoucký kraj 2,5 16 22,5 7,5
12 13 Nguyen Thai Dang Vi  1292 Hlavní město Praha 2,5 14 19,5 9
13 12 Lang Šimon  1415 Kraj Vysočina 2 15,5 20,5 7
14 14 Kodet Jaromír  1268 Karlovarský kraj 1 14,5 20,5 6
Dívky
Ø ELO turnaje : 1564
Poř. St.č. Jméno Rtg Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 1 Němcová Karin  2068 Hlavní město Praha 5,5 20 27 24
2 4 Vilímová Julie  1708 Středočeský kraj 5 21 28,5 22,5
3 2 Richterová Julie  1908 Jihomoravský kraj 5 20,5 29 19,5
4 10 Lorencová Michaela  1439 Jihočeský kraj 4,5 21 28,5 19
5 3 Gřesová Zuzana  1860 Moravskoslezský kraj 4,5 20 26,5 17
6 11 Beranová Karin  1410 Karlovarský kraj 4 13,5 19,5 11
7 7 Pejřimovská Viola Ruby  1504 Kraj Vysočina 3,5 19 25 13,5
8 5 Gregůrková Nikola  1625 Olomoucký kraj 3 20,5 28 15
9 9 Voříšková Anna  1446 Královéhradecký kraj 3 17 23,5 13
10 14 Marešová Michaela  1186 Plzeňský kraj 3 14,5 19,5 11,5
11 12 Hušková Agáta  1408 Liberecký kraj 3 13 17,5 9
12 8 Třasáková Adéla  1462 Pardubický kraj 2 19 26,5 10
13 13 Semová Lada  1357 Ústecký kraj 2 15 21 8
14 6 Všetulová Viktorie  1520 Zlínský kraj 1 16,5 23 3
Pořadí krajů v šachu
Poř. Kraj Body
1. Středočeský kraj 20
2. Moravskoslezský kraj 16
3. Pardubický kraj 13
4. Hlavní město Praha 11
5. Jihomoravský kraj 10
6. Plzeňský kraj 9
7. Liberecký kraj 8
8. Kraj Vysočina 7
9. Královéhradecký kraj 6
10. Karlovarský kraj 5
11. Jihočeský kraj 4
12. Olomoucký kraj 3
13. Ústecký kraj 2
14. Zlínský kraj 1

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.