Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2004 - doprovodné turnaje 22.07.04

Letošní ročník Czech Open zaznamenal v doprovodných turnajích další nárůst zájmu hráčů ve všech soutěžích, z nichž většina byla po dohodě se Šachovým svazem České republiky povýšena na otevřená Mistrovství České republiky.

Turnaj čtyřčlenných družstev se zápočtem na ELO FIDE získává rok od roku větší popularitu

Turnaj čtyřčlenných družstev se zápočtem na ELO FIDE získává rok od roku větší popularitu. V letošním roce se ho zúčastnilo celkem 63 družstev, která bojovala i o první titul Mistra České republiky. Medaile však patřily pouze zahraničním účastníkům - zvítězilo družstvo Kazaki před Yamalem (obě RUS) a Dněprem (UKR), z českých družstev byla nejlepší 2222 Polabiny Pardubice na šestém, Slavie Zikuda Turnov na osmém místě a Sokol Kobylisy na dvanáctém místě.

Sedmikolový ratingový turnaj přilákal na start 109 hráčů, z nichž většina se rekrutovala ze zahraničních účastníků. Tomu také odpovídalo i celkové pořadí - zvítězil Shanava před Arukitianem (oba GEO) a Zakhartsovem (RUS), nejlepšími českými hráči byli Josef Novotný na 13 místě, Milan Kotva na 15 místě a Petr Kapusta na 22 místě.

Své zájemce našly i vložené bleskové turnaje. Čtyřiadvacetihodinový maraton se stal kořistí Sumetse (UKR) před Turovem (RUS) a Maníkem (SVK), nejlepšími českými účastníky se stali Jan Turner na 12 místě, Martin Červený na 16 místě a Robert Fiala na 18 místě. Zato superbleskový turnaj se stal jednoznačnou zahraniční záležitostí - zvítězil Amonatov (TKJ) před Maslakem a Turovem (oba RUS), Česká republika ve finálové skupině neměla žádného zástupce.

Zato v Holanďanech prokázali domácí hráči svou suverenitu - za účasti 28 dvojic se z vítězství radovali Jezbera s Tajovským před dvojicí Bucinskas-Limonstas (LTU) a další českou dvojicí Škaloud-Chocenka.

Pozadu nezůstaly ani Fischerovy šachy. Za účasti 39 hráčů se vítězem stal Inarkiev před Chernyshovem (oba RUS), na bronzovou medaili ale dosáhl Pavel Blatný, přičemž na čtvrtém místě skončil Petr Neumann a na šestém místě Josef Přibyl.

Turnaj družstev mládeže za účasti 24 čtyřčlenných družstev byl opět plně v režii zahraničních účastníků - zvítězilo družstvo Yamal (RUS) před Sarauj (LAT) a VIRUS (RUS), nejlepšími českými družstvy byla TJ Kámen Chotěboř na pátém, SK Mistico na šestém a Němcovi Praha na sedmém místě.

Řešitelskou soutěž za účasti 20 účastníků vyhrál Michal Dragoun před Murdziou (POL) a Siraněm (SVK), další čeští řešitelé Miloslav Vanka a Zdeněk Libis skončili na pátém a šestém místě.

Zlatým hřebem doprovodných turnajů však byl turnaj v rapid šachu jednotlivců. Za rekordní účasti 301 hráčů vítězství vybojoval David Navara před Markem Vokáčem a Maslakem (RUS), další český hráč Miloš Jírovský obsadil jedenácté místo.

Detailní výsledky všech doprovodných turnajů jsou k dispozici na webových stránkách pořadatelů.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.