Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2005 - doprovodné turnaje 30.07.05

Mamutí šachový festival Czech Open rok od roku zvyšuje počet turnajů i startujících a nejinak tomu bylo i v letošním ročníku. V 10 doprovodných turnajích (otevřené mistrovství ČR čtyřčlenných družstev, otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let v aktivním šachu, otevřené mistrovství ČR v rapid šachu, otevřené mistrovství ČR v bleskovém maratónu, bleskový turnaj, otevřený ratingový turnaj, řešitelská soutěž, otevřené mistrovství ČR v bughouse, otevřené mistrovství ČR ve Fischerových šachách, superbleskový turnaj) startovalo celkem 1325 hráčů, z nichž celá řada byla hráči našeho kraje.

aaa

Czech Open 2005 – doprovodné turnaje

Otevřené mistrovství ČR čtyřčlenných družstev

Účast 77 družstev, vítězem se stalo rusko-ukrajinské družstvo s českým názvem Eurokomplex Autoskla Pardubice se ziskem 22 bodů, nejlepší české družstvo bylo Zikuda Turnov na 4. místě s 19,5 bodem, nejlepším naším družstvem byl Bauset Pardubice na 11. místě se 17 body

Otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let v aktivním šachu

17 družstev, vítězem bylo ruské družstvo Yamal se ziskem 18,0 bodu, nejlepší české družstvo TJ Kámen na 6. místě s 15,5 bodem

Otevřené mistrovství ČR v rapid šachu

354 účastníků, samostatným vítězem se stal český hráč GM Jiří Štoček se ziskem 8 bodů, nejlepším z východočechů byl GM Jan Votava na 11. místě se ziskem 7,0 bodu

Otevřené mistrovství ČR v bleskovém maratónu

85 účastníků, zvítězil ukrajinský IM Andrey Sumets se ziskem 81 bodů, nejlepším českým hráčem byl Radoslav Doležal na 11. místě se ziskem 72 bodů, nejlepším naším zástupcem byl Martin Červený se ziskem 67 bodů na 12. místě

Bleskový turnaj

119 účastníků, v základní části dominoval běloruský IN Sergei Zhigalko se ziskem 7,5 bodu, z českých hráčů byl nejlepší GM Miloš Jírovský na 3. místě se 7 body, z našich hráčů se nejvíce dařilo Marianu Sabolovi z TJ Lanškroun na 15. místě se ziskem 6 bodů

Otevřený ratingový turnaj

72 hráčů, vítězem se stal ukrajinský IM Viktor Smirnov se ziskem 6 bodů, nejlepší český zástupce IM Petr Neumann skončil na 3. místě rovněž se ziskem 6 bodů, nejlepším naším zástupcem se stal Milan Kotva ze Slovanu Moravská Třebová na 11. místě se ziskem 5 bodu

Řešitelská soutěž

20 účastníků, vítězem se stal Lubomír Širáň ze Slovenska před českým zástupcem Miloslavem Vankou

Otevřené mistrovství ČR v bughouse

20 dvojic, vítězem byla česká dvojice Tajovský – Jezbera se ziskem 7,5 bodu, naši zástupci Stehno – Bernášek skončili na 11. místě se ziskem 5,5 bodu

Otevřené mistrovství ČR ve Fischerových šachách

41 účastníků, vítězem byl ruský IM Boris Savčenko se ziskem 6,5 bodu, nejlepším českým zástupcem byl IM Viktor Láznička z Bausetu Pardubice na 2. místě se ziskem 5,5 bodu

Superbleskový turnaj

82 účastníků, zvítězil polský IN Jurij Zezulkin se tiskem 7 bodů, z českých hráčů se nejlépe umístil opět IM Viktor Láznička z Bausetu Pardubice na 3. místě se ziskem 6,5 bodu

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.