Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

XXIII. ročník turnaje 'O putovní pohár' 20.06.06

Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř uspořádal v sobotu 10. června 2006 v KD Junior již XXIII. ročník šachového turnaje v rapid šachu 'O putovní pohár', kterého se zúčastnilo 64 hráčů z 24 oddílů ČR.

XXI

XXIII. ročník šachového turnaje "O putovní pohár"

RAPID ŠACH * CHOTĚBOŘ 10. 6. 2006

Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř uspořádal v sobotu 10. června 2006 v KD Junior již XXIII. ročník šachového turnaje v rapid šachu " O putovní pohár ". Sedmikolový  turnaj byl řízen počítačem se šachovým programem a hrán tempem 2x25 minut na partii. Do turnaje se prezentovalo 64 hráčů z 24 oddílů ČR.

Přestože letošní turnaj soupeřil se začínajícím světovým šampionátem v kopané, sešla se na startu kvalitní hráčská konkurence, převážně z oddílů Vysočiny a Pardubického kraje. Minimum slabších účastníků a vyrovnané a kvalitní startovní pole (dvacítka hráčů s ELEM nad 2000 bodů) přinesli neúprosné bitvy o každý bod až do posledního kola turnaje. Série pěti  výher a dvou taktických remíz vynesla k prvnímu místu největšího z favoritů, mistra FIDE Tomáše VOJTU (Spartak Vlašim – ELO 2344), druhé pořadí obsadil s půlbodovou ztrátou kandidát mistra Jiří GREGOR (Holdia Praha – ELO 2268) a třetí skončil bez jediné prohry mistr FIDE Jiří TŮMA (ŠO+DDM Chrudim – ELO 2300). Čtvrté pořadí obsadil obhájce loňského prvenství mistr FIDE Martin VACEK (Slávia Hradec Králové ­– ELO 2278), pátá skončila po výborných výkonech Magdaléna KOMÁRKOVÁ (Štefanydes Polička – ELO 2090).

Neztratili se ani domácí šachisté. Výborné jedenácté pořadí obsadil po vydařené přípravě a kvalitních výkonech Tomáš KREJČÍK, dvanáctý byl Jaroslav ŠTOLFA a první dvacítku celkového pořadí uzavřeli Josef HOSPODKA a Vladimír MAREŠ. Turnaj proběhl bez organizačních problémů, běžné hráčské spory vyřešil havlíčkobrodský rozhodčí Jaroslav Benák.

Vyhlášení celkového pořadí a předání finančních a věcných cen bylo tečkou za vydařeným  turnajem propagujícím královskou hru i město Chotěboř. Zásluhu na tom má i organizační tým ve složení ing. Josef LÁŠEK, ing. Miroslav TECL, ing. Břetislav POUR, Jaroslav SKYBA a Petr ĎOUBAL. Poděkování patří i všem sponzorům bez jejichž pomoci by nebylo možné takto náročnou akci uspořádat.