Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.08.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
44. ročník Zaječic - závěrečné hodnocení 20.06.06

Na závěr Mistrovství ČR družtev starších žáků vydali pořadatelé závěrečné hodnocení soutěží družstev, dvojic i jednotlivců spolu s pozvánkou na další ročník tohoto popülárního turnaje.


XXXVIII

44.  ŠACHOVÉ  ZAJEČICE   3.-4.6.2006  -  hrané na Seči

 

Hodnocení Omega plus OPEN:

Dunajská Streda  Po dlouhé době zase zvítězilo zahraniční družstvo - a to zcela zaslouženě. Vždyť jen 2x remizovali. Mít v družstvu dva hráče přes 2200 ELO, to je také rekord. Pan Ráchela navíc dovezl B družstvo, zkrátka jsou nejlepší.

Frýdek-Místek   s pěti profesionálními trenéry obhájil první místo v M-ČR a všichni čekají až je někdo předstihne. Letos všech devět utkání sehráli s první patnáctkou a jen těsná porážka od Boršic je odsunula z 1.místa na druhé místo.

Boršice                k vítězství měly letos jen krůček, prohrály však v posledním kole. I tak hráči udělali radost ing. St. Volčíkovi.

Brno                    z loňského 14.místa skočilo až pro medaili z M-ČR a to nečekal ani Mirek Hurta. Příště ještě výš, zestárl jen jeden.

Fryčovice            jako nováček překvapily, ale jen toho kdo v nich nepoznal béčko F-M. Musí to být radost, hrát stále vpředu.

Staré Město        má nejen Vojtu Pláta, ale řadu kvalitních hráčů s vyrovnanými výkony a ještě Antonína Horsáka.

OAZA Praha       sice o 3 místa klesla, ale pět hráčů může hrát i příští rok a znovu bojovat o medaile. Počínají si dobře.

Smíchov Praha    přivezl pět hráčů ročníku 91 a to se ukázalo jako veliká výhoda. Mají zásobu talentů i pro rok 2007 ?

Klatovy                nenápadně, ale každoročně stoupají vzhůru. Může za to jen trenér Pavel Šott anebo ještě někdo další ?

Hradec Králové  loni až 42. a letos takové zlepšení. Příští rok věkově dorostou, necháme se překvapit co se ještě naučí.

Celý turnaj vpředu hráli Zlín, Postoupky ale i H.Brod a V.Mýto. Jen prohry v posledních kolech je odsunuly dál.


 

Hodnocení Coprosys  OPEN:

Jako každý rok, tak i letos se objevila celá řada velmi nadějných šachistů. Nejvíce byli vidět vítězové z Chrudimi - bratrům Půlpánovým je teprve 8 a 5 let. Každoročně má nové talenty Wroclaw, Litovel, Staré Město i Rychnov n/Kn. Celá řada dalších družstev zde prověřuje zásobu na doplnění šestičlenného týmu.

 

Hodnocení  Mercia OPEN:

Konečně došlo na Mariana Sabola, pomocným hodnocením ho předstihl Jan Dočekal z Vyšehradu Praha (původem ze Znojma). Mile překvapili všichni nad 50% možných bodů. Peněžité ceny byly až do 8.místa, dále pro nejlepší ženu a hráče do ELO 1800 (Zpěváková, Kouba).

 

Pořadatelé:

Máme radost z toho, že se ve všech třech turnajích zvýšil počet účastníků. Pokud by tento trend i nadále pokračoval, budou muset jednotlivci udělat pár kroků navíc a hrát v některé klubovně. Přestože ředitel turnaje nečekaně  onemocněl, turnaj připravil a jeho dcery pak na místě vše s přehledem zařídily. Přijela nejen přihlášená družstva, ale i některá navíc. Počítači ani Miroslavu Hurtovi to nevadilo a tak je oba pozveme i příští rok. Veškerý šachový materiál jsme vypůjčili, letos byly ale ztráty, což nás velmi mrzí. Dětem jsme předali přes 50 hodnotných a 200 drobných věcných cen, diplomy, poháry a medaile. Medovina pro vedoucí bude až příště. Zveme Vás i příští rok do Seče,

ve dnech 2. - 3. 6. 2007  se bude hrát již 45. ročník turnaje.

Nakonec děkuji všem vedoucím za řízení utkání, sympatická hodnocení i náměty. Byl jen jeden spor - kdy rozhodčí upozornil na nemožný tah. Všem, kteří touží po neopakovatelné atmosféře pod stany v Zaječicích sděluji:  v Seči máme o 200% méně práce a tak snad až jubilejní 50. ročník. Výsledky všech 44. ročníků zaječického turnaje najdete na www.chess.cz, podrobné výsledky + přes 50 fotografií pak www.zajecice.chesspce.cz

 

V Chrudimi dne 13.6.2006

Jaroslav Hájek, hlavní rozhodčí


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.