Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

CZECH OPEN 2007 - hlavní turnaje 30.07.07

Obsazení Mezinárodního festivalu šachu, bridže a her CHECH OPEN 2007 opět překonalo rekord - pěti hlavních turnajů se zúčastnilo přes 1700 šachistů ze 47 zemí. Z nich 501 bylo českých zástupců a mezi nimi byla celá řada hráčů našeho kraje.

Czech Open 2007 – Hlavní turnaje

Open A - Otevřený velmistrovský turnaj – součást serie ACP Tour

Nejprestižnějšího turnaje se zúčastnilo 429 hráčů, z toho 60 GM a WGM + 101 IM a WIM. Od samého začátku turnaje mu tentokrát k naší velké radosti vévodili dva čeští hráči – Vlastimil Babula a pardubický Viktor Láznička, kteří v konečném účtování získali po 7,5 bodech o rozdělili se o první dvě místa !! Méně se již dařilo dalším dvěma našim zástupcům Janu Votavovi a Martinu Petrovi, od nichž se přece jen čekalo o něco více.  Výborná jsou naopak umístění dalších našich hráčů – Aleše Jedličky a Mariana Sabola, kteří o pouhého půl bodu zaostali za splněním normy mezinárodního mistra a ani další hráči nemusí být se svým umístěním nespokojeni.

Open B - Otevřený ratingový turnaj

Na start otevřeného ratingového turnaje se dostavilo 473 účastníků, z nichž takřka třetina byli Češi. Čelné pozice však přesto obsadili cizinci, mezi něž se na bronzový stupínek vklínil jediný Čech – teplický zástupce Vojtěch Kovář. Početné zastoupení našich hráčů se ve výsledném pořadí sice neztratilo, ale také nezaznamenalo žádný výraznější úspěch.

Open C - Mistrovství Evropy hráčů s FIDE ELO <2200

Mezi 256 účastníky Mistrovství Evropy hráčů s FIDE ELO pod 2200 s přehledem zvítězil český zástupce Pavel Karhánek z Petřvaldu, na dalších medailových postech už byli zase jen cizinci. Z našich zástupců byl nejlepší Sergej Petuchov z Pardubic se 6. body až na 29. místě (ten však odehrál takřka „ženský turnaj“).

Open D - Mistrovství Evropy hráčů s FIDE ELO <2000

Mistrovství Evropy hráčů s FIDE ELO pod 2000 ovládli opět cizinci – nejlepších Čechem byl Václav Tureček z Ústí n/L. na pátém místě. Z našich zástupců byl nejvíce v popředí českotřebovký Martin Petráž se 7 body na 12. místě následovaný šestibodovými Davidem Karabou a Gabrielou Sabolovou.

Open E - Mistrovství Evropy hráčů s FIDE ELO <1800

V Mistrovství Evropy hráčů s FIDE ELO pod 1800 se o další medaili pro ČR i náš kraj zasloužil nový pardubický objev Michal Horáček, který se 7,5 body skončil na 3. místě. S větším odstupem skončil na 55. místě jeho oddílový kolega Tomáš Kotlant, další zástupci kraje skončili většinou až ve druhé stovce startujících.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.