Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

17.03.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Letošní vzestup chrudimského Jakuba Půlpána 13.08.07

Nejtalentovanější mladý chrudimský hráč - devítiletý Jakub Půlpán - vykazuje v posledních měsících trvalý výkonnostní vzestup. Důkazem toho jsou jeho výborná umístění na chrudimském Memoriálu Dr. Kudelky, pardubickém Czech Openu a zejména na Mistrovství EU mládeže v Rakousku.


Jakub Půlpán stoupá na žebříčku šachové ELO listiny

Jakub Půlpán stoupá na žebříčku šachové ELO listiny

 

Nejtalentovanější chrudimský devítiletý hráč Jakub Půlpán dosahuje v posledních měsících trvalý výkonnostní vzestup.

Nejdříve se rozehrával v jarním chrudimském turnaji Memoriálu MUDr. Josefa Kudelky, kde dělil 4. až 6. místo se ziskem 4,5 bodu společně se zkušenými prvotřídními hráči jako jsou Zbyněk Linhart a Jan Mrha. Zvítězil Pavel Němec 8 bodů, před Krysem Jaromírem ml. 7,5 bodů a Tomášem Kohoutkem 6,5 bodu.

Potom si odskočil na populární mezinárodní turnaj CzechOpen 2007, Pardubice, 21. - 28. 7.

Ve vedlejší skupině „D“ švýcarsky hraného turnaje se Jakub pomalu rozehrával až nakonec získal 5 bodů a obsadil pěkné 92. místo. Škoda jeho zaváhání v posledním kole. Vyhrál Rivera z Německa 8,5 bodu před Sokolovou z Ruska 8 bodů a třetím Hrynkiewiczem z Polska 7,5 bodu. Celkem hrálo 280 hráčů.

A nakonec přišla první skutečná zkouška ohněm - Mistrovství Evropské Unie mládeže v Rakousku- Mureck u Gratzu, 1. - 9. 8. Na turnaj odjel poprvé sám s „cizí“ výpravou z Frýdku-Místku a tak jsme byli zvědaví, jak se s touto skutečností psychicky vyrovná.V turnaji H10 o celkovém počtu 46 hráčů se Jakub Půlpán umístil na krásném 3. až 5. místě, když vedlejší hodnocení mu připsalo tolik nepopulární bramborovou medaili za čtvrté místo. Jakub celkově získal 6,5 bodu, když podlehl jen pozdějšímu vítězi z Maďarska Antalu Tiboru, který získal 7,5 bodu. Druhý skončil rumunský reprezentant Gheorghiu Calin s 7 body. Tento turnaj byl dobrou zkouškou před nadcházející podzimní Mistrovství Evropy mládeže v Chorvatsku, kde oproti turnaji Evropské unie přibudou velmi silní hráči z východní Evropy a z bývalé Jugoslávie.

Všechny tři turnaje byly mnohem silnější než Jakubovo průměrné současné ELO a tak se dá očekávat, že na ELO listině v září dosáhne hranice 1800 bodů (1900 ELO = I. VT), což je  v jeho kategorii v České republice velmi slibné.

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.