Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

17.03.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
45. šachové Zaječice 04.06.07

Ve dnech 2-3.6.2007 se v Junior centru na Seči uskutečnil 45. ročník šachových Zaječic a ve všech soutěžích dominovali favorité. V hlavní soutěži - Mistrovství ČR družstev starších žáků - kralovala BŠS Frýdek-Místek, naše družstva se až na Vysoké Mýto krčila ve druhé polovině tabulky. V turnaji dvojic do 10 let byli suverénní bratři Půlpánovi z Chrudimi, kteří dovolili soupeřům jedinou půlku, ale neztratily se ani další naše dvojice. V doprovodném turnaji vedoucích a trenérů patřilo vítězství opět Marianu Sabolovi z Vysokého Mýta, v popředí tabulky byli ale vidět i další naši zástupci. Soutěž tradičně organizoval Jaroslav Hájek z Chrudimi, který se také postaral o první hodnocení.


Vážení,

Vážení,

podle vyjádření vedoucích výprav se jubilejní 45.ročník šachových Zaječic po všech stránkách vydařil. Jsme tomu rádi a děkujeme za účast. Ta také byla ve všech turnajích oproti loňsku vyšší, celkem přijelo na 400 hráčů a hráček, k tomu ještě 150 doprovodu. Připravili jsme hodnotné i drobné věcné ceny pro všechny žáky a žákyně, poháry a medaile, upomínková trička i tužky s potiskem. Dokonce se dostalo i na vedoucí šestičlenných družstev a tak 31.5.2008 jistě přijedou s obměněnými týmy na 46.ročník turnaje.

Za sebe musím poděkovat řediteli turnaje ing.Jiřímu Česenkovi, měl vše pod finanční kontrolou a Jiří Hájek s kolektivem se staral o veškerý materiál. Velmi dobrou trefou bylo angažování Miroslava Hurty jako rozhodčího s počítačem. Ten dostal perfektní data a všechny turnaje bleskově nalosoval. Kdo to někdy dělal pochopí, že vše stihnout za 10 minut mezi koly, šest kol za sobotu a bez zpoždění, to je výkon hodný obdivu. A to ještě utkání nezačnou ihned, týmy se musí přesouvat a každý nemožný tah v rapid šachu znamená přidání dvou minut času.

Dnes natáčela Česká televize a záběry budou vysílány v nejbližším šachovém magazínu na ČT4 sport.

Pokud se týká výsledků, musím napsat, že favorité vyhráli ve všech turnajích.

OMEGA plus OPEN (50 týmů):

Frýdek-Místek je mistrem ČR šestičlenných družstev posedmé za posledních 10 let, velké překvapení je druhé místo Hořic, Oaza Praha potvrdila svou sílu, KSN Bratislava obdržela pohár pro nejlepší zahraniční družstvo. Výsledky jsou zatím pouze neoficiální, u 5 hráčů zatím nemáme potvrzenu registraci. Pokud jejich registrace nebude v pořádku, budou jejich oddíly zařazeny na konec tabulky. Zítra budete vědět vše na 100%.

Coprosys OPEN (38 dvojic):

V turnaji nadějí do 10 let sourozenci Půlpánovi z Chrudimi obhájili loňské vítězství, ztratili jedinou půlku bodu z 18 partií a to ten mladší ještě nechodí do školy! Překvapila dvojice Mostu, Staré Město je výborné každý rok a talenty má celá řada dalších týmů.

Mercia OPEN (33 jednotlivců):

Ještě nikdy nehrálo 11 hráčů s ELO přes 2100 a přesto opět vyhrál Marian Sabol z Vysokého Mýta. Páté vítězství za 6 let. Kdo ho příští rok sesadí? Asi letos druhý Vojta z Vlašimi.

Připomínám:

navštivte http://zajecice.chesspce.cz, jsou tam výsledky všech družstev i jednotlivců za 44 let.

Zdraví

Jaroslav Hájek, hlavní rozhodčí.

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.