Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

12.08.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Dodatek k Rozpisu soutěží družstev PDŠS na sezonu 2008/09 29.08.08

STK PDŠS doplnila uvolněná místa v KP1 a KP2, provedla rozdělení přihlášených družstev KP2 a KS do jednotlivých skupin, vyhodnotila anketu družstev KP1 ohledně ratingování na ELO FIDE a rozhodla o datu a místě konání losovací schůze.


Propozice soutěží družstev,

Dodatek

k Rozpisu soutěží družstev řízených PDŠS

pro sezónu 2008/09

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na základě obdržených přihlášek oddílů a klubů PDŠS do nového ročníku soutěží družstev se údaje uvedené v Rozpisu soutěží PDŠS na sezonu 2008/09 ze dne 10.6.2008 upřesňují následujícím způsobem:

 

1.                  Účastníci soutěží družstev PDŠS v sezoně 2008/09

V Krajském přeboru 1. třídy se zřekli účasti 2 oprávnění účastníci – Štefanydes Polička B a TJ Lanškroun B, na jejichž místa byli doplněni ŠO+DDM Chrudim B (loňský předposlední sestupující) a Spartak OEZ Letohrad (druhý ve skupině KP2V).

V Krajském přeboru 2. třídy došlo k záměně dvou družstev kooptovaných do KP1 (Chrudimi B a Letohradu) družstvy nereflektujícími na KP1 (Polička B a Lanškroun B). Na místo dalšího oprávněného účastníka KP2 ŠK Žamberk C, který se do soutěže nepřihlásil, bylo zařazeno družstvo 2222 ŠK Polabiny F (loňský předposlední sestupující, když o postup neprojevilo zájem žádné z družstev KS z druhých míst). Družstvo Holcim Prachovice je nahrazeno Jiskrou Heřmanův Městec (zánik klubu a hromadný přestup jeho členů do obnoveného oddílu).

Do krajských soutěží se přihlásila také dvě družstva z nově založených klubů – ŠK NOPO Miřetice a ŠK Krčma –Venzara Lanškroun.

Celkem bude v soutěžích družstev PDŠS na sezonu 2008/09 startovat 66 družstev, z toho 12 v KP1, 24 v KP2 a 30 v KS. Na základě posouzení dojezdových vzdáleností všech družstev KP2 a KS rozdělila STK družstva do dvou skupin KP2 po 12 účastnících a družstva KS do tří skupin po 10 účastnících (rozdělení družstev Chocně do KP2V a KP2Z stejně jako družstev Lanškrouna do KSV a KSS bylo určeno losem).

 

Konečné obsazení jednotlivých soutěží pro sezonu 2008/09 je tedy následující (v abecedním pořadí):

 

Poř.

KP1

KP2V (východ)

KP2Z (západ)

1

2222 ŠK Polabiny D

ŠK Svitavy A

2222 ŠK Polabiny E

2

SK Žamberk

ŠK Svitavy B

2222 ŠK Polabiny F

3

SYNPO Pardubice

ŠK Žamberk B

AKIS Pardubice

4

ŠK Vysoké Mýto B

ŠK Žamberk C

ŠK Bohemia Pardubice B

5

TJ CHS Chotěboř

ŠO Kas Kunvald

ŠK Rapid Pardubice E

6

TJ Jiskra Litomyšl

TJ Jablonné nad Orlicí

ŠK Vysoké Mýto C

7

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí B

ŠO DDM Hlinsko

8

TJ Lanškroun

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí C

TJ Jiskra Heřmanův Městec

9

TJ Loko Česká Třebová

TJ Lanškroun B

TJ Spartak Choceň B

10

TJ Spartak OEZ Letohrad

TJ Loko Česká Třebová B

TJ ŠO+DDM Chrudim C

11

TJ ŠO+DDM Chrudim B

TJ Slovan Moravská Třebová

TJ Štefanydes Polička B

12

TJ Štefanydes Polička

TJ Spartak Choceň A

TJ Štefanydes Polička C

 

Poř.

KSV (východ)

KSS (střed)

KSZ (západ)

1

Sokol Městečko Trnávka

ŠK Dolní Čermná

2222 ŠK Pardubice G

2

ŠK Krčma-Venzara Lanškroun

ŠK Žamberk D

Sokol Krucemburk

3

ŠK Tropic Lanškroun

ŠK Žamberk E

ŠK Bohemia Pardubice C

4

TJ Jiskra Litomyšl B

ŠK Žamberk F

ŠK NOPO Miřetice

5

TJ Loko Česká Třebová C

ŠO Kas Kunvald B

ŠK Rapid Pardubice F

6

TJ Sokol Krouna

ŠO Kas Kunvald C

ŠK Rapid Pardubice G

7

TJ Sokol Němčice

TJ Lanškroun C

ŠK Rapid Pardubice H

8

TJ Svitavy C

TJ Sokol Horní Čermná

TJ Sokol Lázně Bohdaneč

9

TJ Štefanydes Polička D

TJ Sokol Mistrovice

TJ ŠO+DDM Chrudim D

10

TJ Štefanydes Polička E

TJ Spartak OEZ Letohrad B

TJ ŠO+DDM Chrudim E

 

 

2.                  Termíny soutěží

Vzhledem k počtu přihlášených a přijatých družstev do jednotlivých skupin se stanovují konkrétní řádné termíny jednotlivých kol soutěží družstev PDŠS pro sezónu 2008/09 následovně:

Datum

KP1

KP2

KS

12.10.2008

 

1. kolo

 

19.10.2008

1. kolo

 

1. kolo

2.11.2008

2. kolo

 

2. kolo

9.11.2008

 

2. kolo

 

16.11.2008

3. kolo

 

3. kolo

23.11.2008

 

3. kolo

 

30.11.2008

4. kolo

 

4. kolo

7.12.2008

 

4. kolo

 

14.12.2008

5. kolo

 

5. kolo

21.12.2008

 

5. kolo

 

11.1.2009

 

6. kolo

 

18.1.2009

6. kolo

 

6. kolo

25.1.2009

 

7. kolo

 

1.2.2009

7. kolo

 

7. kolo

8.2.2009

 

8. kolo

 

15.2.2009

8. kolo

 

8. kolo

22.2.2009

 

9. kolo

 

1.3.2009

9. kolo

 

9. kolo

15.3.2009

10. kolo

 

 

22.3.2009

 

10. kolo

 

29.3.2009

11. kolo

 

 

5.4.2009

 

11. kolo

 

 

3.                  Technická ustanovení

Na základě vyhodnocení ankety družstev, hrajících Krajský přebor 1. třídy, se technická ustanovení upřesňují následovně:

-    všechny partie v KP1 se budou i nadále zasílat k zaevidování na FIDE ELO (9 pro, 3 proti)

Stejně jako v loňské sezoně zůstávají v platnosti povinnosti domácího družstva v Krajském přeboru 1. třídy :

-         doporučené nastavení digitálních hodin DGT 2000 - režim 23, kde se nastaví 1:30 s přidáváním času 30 sekund, ostatní periody zůstanou pomocí OK na 0 a po vypršení času (a zároveň kontrole provedeného počtu 40 tahů, který se kontroluje stejně jako u klasických hodin  - tj. podle zápisu), se znovu na hodinách nastaví jen perioda s časem 30 minut s přidáváním času 30 sekund (nezapomenout přidat druhému hráči ke 30 min i jeho zbývající čas na hodinách !)

-         odeslání úplných zápisů všech partií mailem v digitální formě (nejlépe formát pgn, může ale být i formát cbh nebo cbf+cbi) vedoucímu soutěže nejpozději druhý pracovní den po sehrání každého kola (tj. do úterý)

 

4.                  Losování soutěží

Losování soutěží družstev PDŠS se uskuteční podobně jako v loňském roce a to ve čtvrtek dne 25.9.2008 od 16,00 hod v Sokolovně v Chocni.

Účast na losovacích schůzích je doporučena všem oddílům, které budou mít při losování zájem o přidělení určitých startovních čísel nebo o přeložení termínu zápasů – po losovací schůzi budou změny termínů možné jen se souhlasem soupeřů a vedoucího soutěží !!

 

V Pardubicích dne 28.8.2008

 

Ing. František Navrátil, v.r.                                                                       Ing. Jiří Kosek, v.r.

předseda STK PDŠS                                                                               předseda VV PDŠS


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.