Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.08.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Znojemský šachový festival 2008 11.05.08

VIII. ročník Znojemského šachového festivalu, hraný ve dnech 8.-11.května 2008 pod taktovkou agentury AVE-KONTAKT v prostorách Loučského kláštera, měl na programu celou řadu turnajů jednotlivců i družstev. A byli u toho i naši zástupci z ŠK Bohemie Pardubice a ŠK Vysoké Mýto.


Otevřený přebor JmŠS v rapid šachu jednotlivců - Memoriál Ing

Otevřený přebor JmŠS v rapid šachu jednotlivců - Memoriál Ing. Turka

Memoriál Ing. Turka, který byl současně i přeborem Jihomoravského kraje v rapidu, se hrál ve čtvrtek dne 8. května 2008 a jeho vítězem se stal ukrajinský GM Vladimír Sergejev před bělorusem Vitalijem Kochetkovem a brněnským FM Neklanem Vyskočilem. Ve startovním poli 50 účastníků byli i dva naši zástupci - Petr Laušman a Pavel Zelenka z Bohemie Pardubice, kteří skončili na 16. resp. 27. místě. 

 

Open FIDE

O tradiční otevřený turnaj jednotlivců se zápočtem na FIDE, který se hrál ve dnech 8.-11. května 2008, nebyl příliš velký zájem a na jeho start se postavilo pouhých 31 zájemců, mezi nimiž kralovala mládež. Zvítězil Tadeáš Klecker před Liborem Dvořákem a Joelem Jančaříkem, náš Radim Petružálek skončil až na chvostu tabulky.

 

Znojemská královna - Otevřené MČR žen v rapid šachu

Ani tradiční turnaj žen – Znojemská královna, hraný ve dnech 10.-11. května 2008, neoplýval příliš velkou účastí. Ve startovním poli 19 účastnic kralovaly cizinky – první místo obsadila Joanna Worek z Polska před Daivou Batyte z Litvy a Alenou Mrvovou ze Slovenska. Naše sestry Sabolovy z Vysokého Mýta sice nezklamaly, ale obsadily až 10. resp. 15. místo.

 

Finále Českého poháru v rapid šachu družstev

Finále Českého poháru družstev v rapidu se v sobotu 10. května 2008 zúčastnilo 27 pětičlenných týmů, z nichž si prvenství vybojovalo SK Staré Město před Zikudou Turnov A a SK Zlín. Naši zástupci – ŠK Bohemia Pardubice v sestavě Shilov, Novák, Daněk, Horáček, Laušman, Mazuch a ŠK Vysoké Mýto v sestavě Sabol, Trhal, Beneš, Doseděl, Ptáček – se umístili na 13. resp. 16. místě.

 

Mistrovství ČR v bleskovém šachu družstev

Neděle dne 11. května 2008 byla vyhrazena pro MČR čtyřčlenných družstev v blesku. Reputaci ze soutěže v rapidu si napravilo velmistrovské družstvo Zikudy Turnov A, které zvítězilo před Starým Městem a Durasem Brno. Naši zástupci si oproti rapidu polepšili a navzájem vyměnili pořadí – Vysoké Mýto skončilo na 7. místě a Bohemia Pardubice na 10. místě z 25 družstev.

 

Bleskový turnaj jednotlivců

Bleskový turnaj jednotlivců, hraný dne 9. května 2008, přivítal na startu 36 účastníků, z nichž byl nejúspěšnější Jiří Jirka před Vladimírem Sergejevem a Sergejem Shilovem z Bohemie Pardubice. Další zástupci Bohemie Pardubice – Pavel Daněk a Radim Petružálek, obsadili 18. resp. 33. místo.

 

Večerní bleskový turnaj jednotlivců

Večerní bleskový turnaj jednotlivců, hraný dne 10. května 2008, byl pro jeho 32 účastníků neoficiálním tréninkem na nedělní Mistrovství ČR v blesku družstev. Nejúspěšnější byl tentokrát Harald Groetz před Sergejem Shilovem z Bohemie Pardubice a Janem Dočekalem, ve startovním poli byli ale i další zástupci Bohemie Pardubice Pavel Daněk, Vlastimil Vodička, Jan Mazuch, Petr Laušman, Michal Horáček, Daniel Beneš a Radim Petružálek.

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.