Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.06.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Czech Open 2012 - hlavní turnaje 28.07.12

Letošního šachového festivalu Czech Open se v pěti hlavních turnajích, konaných ve dnech 20.-28.července 2012 v prostorách pardubického Zimního stadionu, zúčastnilo celkem 1124 šachuchtivých jedinců. Mezi nimi bylo více než 80 hráčů z našeho kraje, kteří letos získali 4 medaile a kromě toho v dalších 16 případech skončili na některém z prvních tří míst v hodnocení českých hráčů !!

Ve velmistrovském turnaji A byl z českých hráčů nejlepší IM Vítězslav Rašík, který skončil na 2.místě a splnil normu GM, z našich zástupců se blýsknul 6.místem (2 nejlepší čech) GM Jan Votava a třetí příčku mezi českými seniory obsadil IM Eduard Prandstetter (oba Rapid Pardubice).

V ratingovém turnaji B se z našich hráčů nejvíce dařilo Jakubovi Půlpánovi z Polabin (45.místo a druhé mezi českými hráči do 16 let) a třetí příčku mezi českými seniory získal Václav Jelínek z Bohemie Pardubice.

Nejúspěšněji pro náš kraj dopadl ratingový turnaj C, v němž jsme získali hned 4 medaile. O dvě z nich se zasloužil Jan Macháň, který skončil na 3.místě (1 v ČR) a současně byl druhým nejlepším hráčem do 16 let (1 v ČR), třetí získal Daniel Kožúšek (oba Polabiny) za 2.místo v kategorii do 16 let (2 v ČR) a čtvrtou přidala Lucie Bartošová z Litomyšle za druhé místo (1 v ČR) mezi ženami - Blahopřejeme !!! Na čelných místech mezi českými hráči se však umístili ještě další naši zástupci - Vojtěch Melichar z Polabin (3 v ČR mezi U16) a Milan Kotva z Moravské Třebové (3 v ČR mezi seniory).

Také v Mistrovství Evropy hráčů s FIDE pod 2000 jsme bodovali - Jaroslav Zelenka z Bohemie Pardubice obsadil 10.místo v Mistrovství Evropy (3 v ČR) a mezi ženami skončily Tran Huyen Linh z Rapidu Pardubice jako první a Hana Frgalová z Polabin jako druhá mezi českými ženami.

Ani v Mistrovství Evropy hráčů s FIDE pod 1800 jsme nevyšli naprázdno - hlinecký Patrik Žejdlík (t.č. již z Polabin) obsadil páté místo v Mistrovství Evropy (1 v ČR) a Barbora Voldánová z Bohemie Pardubice byla první mezi českými ženami.



Turnaj A open grand master tournament with rating for FIDE
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř.   Jméno FED RtgFIDE RtgN Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 GM Nabaty Tamir  ISR 2582 0 7,5 2490 40,5 51,5
2 IM Rasik Vitezslav  CZE 2491 0 7 2487 39 49
3 GM Sandipan Chanda  IND 2618 0 7 2447 39 51
6 GM Votava Jan  CZE 2520 0 6,5 2464 38,5 48,5
23 GM Petr Martin  CZE 2525 0 6 2430 37 49
44 IM Bernasek Jan  CZE 2487 0 5,5 2416 39 50,5
155 FM Tuma Jiri  CZE 2312 0 4 2357 33,5 43
169 FM Cerveny Martin  CZE 2346 0 4 2299 32,5 41,5
191 FM Novotny Michal  CZE 2284 0 3,5 2357 33,5 41
198 FM Jedlicka Ales  CZE 2205 0 3,5 2318 29,5 36,5
201 IM Prandstetter Eduard  CZE 2282 0 3,5 2301 30,5 39,5
244 Kraus Ondrej  CZE 2028 0 2,5 2262 26 34
259 Cizinsky Petr  CZE 2151 0 0 2223 20 25,5
Turnaj B open rating tournament with rating for FIDE
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř.   Jméno FED RtgFIDE RtgN Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 IM Solovjov Sergey  RUS 2365 0 7,5 2181 42 52
2 IM Tolstikh Nikolay  RUS 2318 0 7 2185 43 54,5
3 WIM Solovjova Valentina  RUS 2175 0 7 2181 41 52,5
45 Pulpan Jakub  CZE 2067 0 5,5 2115 37,5 48,5
82 Vavra Radim  CZE 2021 0 5 2041 32,5 41
92 Pekar Vaclav  CZE 2151 0 5 1992 34,5 44
184 Linhart Jan  CZE 1986 0 3,5 2094 36,5 47,5
213 Sukdolak Radek  CZE 1907 0 3 2001 31 39,5
223 Jelinek Vaclav  CZE 2022 0 3 1946 25 33
249 Jecha Petr  CZE 1977 0 0 1959 21 27
Turnaj C open rating tournament with rating for FIDE
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř.   Jméno FED RtgFIDE RtgN Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 Belousov Gennadiy  RUS 2183 0 7,5 40 51 6
2 CM Muhsen Abdulla Mohmmed  IRQ 2174 0 7,5 37 48 7
3   Machan Jan  CZE 2047 0 7 43 53,5 6
15 Kozusek Daniel  CZE 1952 0 6,5 34 44 6
29 Bartosova Lucie  CZE 1978 0 6 33 43 5
31 Melichar Vojtech  CZE 1736 0 5,5 40,5 51 3
37 Kratky Josef  CZE 1946 0 5,5 36,5 46,5 3
42 Janis Petr  CZE 1762 0 5,5 34 44,5 4
44 Kourek Josef  CZE 2153 0 5,5 33,5 43 5
52 Pascenko Jaromir  CZE 2115 0 5 41,5 52,5 3
61 Mares Jan  CZE 1933 0 5 34 43,5 3
70 Endler Boris  CZE 1800 0 5 31 39,5 4
71 Kotva Milan  CZE 1957 0 5 30,5 39,5 3
73 Horacek Michal  CZE 2061 0 5 30,5 38,5 4
82 Vaclavicek Lukas  CZE 1836 0 4,5 34,5 43,5 3
103 Novotny Ales  CZE 1780 0 4 37 48 4
113 Rusnak Jan  CZE 2007 0 4 32,5 41,5 3
122 Marcinko Patrik  CZE 1776 0 4 29,5 36,5 3
124 Kapoun Vit  CZE 1777 0 4 28,5 39,5 3
127 Vesely Emanuel  CZE 1952 0 4 28,5 37 3
131 Sodomka Adam  CZE 1907 0 4 27 34,5 2
154 Schaffer Ondrej  CZE 1747 0 3 31 39,5 2
157 Liduch Filip  CZE 1679 0 3 29 38 1
162 Tuma Jan  CZE 1708 0 3 26,5 35 2
164 Schaffer David  CZE 1689 0 3 25,5 33 2
185 Kastner Oldrich  CZE 2101 0 1 26,5 33,5 0
Turnaj D Open European Amateurs Championship with ELO FIDE < 2000
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř.   Jméno FED RtgFIDE RtgN Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 Kurbansky Rustem  RUS 1851 0 7,5 43 54 6
2 Schoenbeck Stephan  GER 1843 0 7,5 41 53,5 6
3   Tereschenko Valerij  RUS 1976 0 7,5 37 48 7
10 Zelenka Jaroslav  CZE 1948 0 6,5 41,5 52,5 6
17 Nespurek Petr  CZE 1777 0 6 39 50,5 5
31 Svub Jan  CZE 1985 0 5,5 39,5 50,5 4
50 Cesenek Jan  CZE 1720 0 5 40 51,5 3
59 Hon Jiri  CZE 1840 0 5 34,5 44 4
69 Dvorak Eduard CZE 1855 0 5 31,5 41 4
74 Vancura Daniel  CZE 1727 0 5 30,5 40 4
78 Janko Jan  CZE 1824 0 5 28 36,5 4
80 Janecek Frantisek  CZE 1765 0 5 27,5 37 4
83 Papacek Milos  CZE 1840 0 4,5 35,5 46 4
94 Cach Jakub  CZE 1596 0 4,5 31 39,5 4
99 Svitil Radek  CZE 1633 0 4,5 29 38 4
100 Zoubek David  CZE 1762 0 4,5 28,5 38 4
104 Krejci Jan  CZE 1751 0 4,5 25 32,5 4
113 Pulpan Matej  CZE 1776 0 4 32 41,5 4
123 Reznicek Dominik  CZE 1684 0 4 29,5 37,5 4
124 Tran Huyen Linh  CZE 0 1550 4 29,5 37,5 3
150 Mikulenka Tomas  CZE 0 1550 3,5 20 26,5 3
158 Frgalova Hana  CZE 1569 0 3 28,5 36 2
162 Gregor Jiri  CZE 1476 0 3 28 35 1
183 Macha Martin  CZE 1511 0 2 24,5 31,5 1
Turnaj E Open European Amateurs Championship with ELO < 1800
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř.   Jméno FED RtgFIDE RtgN Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 Bogdanov Alexander  ISR 0 1250 8,5 39,5 50,5 8
2 Kolev Alexey  BUL 0 1250 7,5 40 51,5 7
3   Conway Alexander  ENG 0 1750 7,5 38 48 7
5 Zejdlik Patrik  CZE 1441 0 7 41,5 51,5 6
16 Kotlant Tomas  CZE 1745 0 6,5 36 47 6
32 Jouza Petr  CZE 0 1699 6 37 47,5 5
37 Voldanova Barbora  CZE 0 1418 6 36,5 43 4
39 Hofman Oskar  CZE 1553 0 6 35,5 45,5 4
40 Vorel Bohuslav  CZE 1734 0 6 34,5 45,5 4
48 Cach Jun. Zdenek  CZE 1485 0 5,5 37,5 46 5
70 Lorenc Adam  CZE 0 1361 5 37,5 48 4
84 Kotlant Jan  CZE 0 1492 5 34,5 44 5
96 Pistora Lubomir  CZE 0 1431 5 31 38,5 4
97 Bures Martin  CZE 0 1448 5 30,5 39,5 5
101 Cach Ondrej  CZE 0 1422 5 30 38,5 4
112 Melichar Zdenek  CZE 1410 0 4,5 35,5 46 4
122 Nespurek Jan  CZE 0 1438 4,5 32 42 4
128 Lorencova Jitka CZE 0 1316 4,5 31 40 4
153 Ludvik Tomas  CZE 0 1375 4 32,5 41,5 3
161 Zejdlik Erik  CZE 0 1250 4 29,5 36,5 3
174 Nespurek Vojtech  CZE 0 1250 4 27 33,5 3
180 Bilek Jaroslav  CZE 0 1264 3,5 35 44,5 2
189 Lorenc-Sen. Josef  CZE 0 1359 3,5 29,5 38 3
201 Joukl Martin  CZE 0 1350 3 30,5 39,5 3
207 Bilek Marek  CZE 0 1250 3 28 35,5 3
236 Horackova Isabela  CZE 0 1250 2 20,5 28 2

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.