Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

26.05.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
ELO FIDE k 1.8.2012 01.08.12

K 1.srpnu 2012 bylo zveřejněno další FIDE ELO v praktickém šachu, rapidu a bleskové hře, poprve zpracované v jednoměsíčním intervalu.
Vzhkledem k malé aktuálnosti každoměsíčních akktualizací ELA FIDE bude v dalších obdobích pořadí hráčů PDŠS zveřejňováno jen 2x ročně (k 1.5. a 1.10. každého roku) a zachytí vždy jen pořadí po ukončení celoročních soutěží družstev a před zahájením dalšího ročníku.


K 1

K 1.srpnu 2012 bylo poprvé zveřejněno FIDE ELO (standardní, rapidové i bleskové), které zahrnuje dosažené výsledky všech hráčů v pouhém jednoměsíčním intervalu. Chvályhodná snaha FIDE však má několik drobných nedostatků.

Tím prvním a zásadním je skutečnost, že nezahrnuje turnaje ukončené těsně před datem vydání. V našem případě se jedná např. o všechny hlavní turnaje Czech Open 2012, které byly ukončeny již 28.července a přesto se do výsledků nedostaly.

Prozatím se do přehledu nedostali ani hráči s FIDE Elem pod 1400 - avizované je rozšíření listiny až na úroveň >1000, uvidíme v dalších listinách, jestli k němu skutečně dojde.

Každoměsíční hodnocení je zajímavé jen pro relativně úzkou skupinu hráčů, kteří se v průběhu roku zúčastňují více turnajů než jen soutěží družstev a 1-2 dalších soutěží.

 

Z výše uvedených důvodů se pravidelné (nyní každoměsíční) zveřejňování žebříčku hráčů PDŠS stává vzhledem k malým získaným výsledkům neúměrně náročným a proto od něj bude upuštěno.

V dalších obdobích bude pořadí hráčů PDŠS zveřejňováno jen 2x ročně (k 1.5. a 1.10. každého roku) a zachytí vždy jen pořadí po ukončení celoročních soutěží družstev a před zahájením dalšího ročníku. Všechny zájemce o okamžité hodnoty jejich FIDE Ela (včetně rapidu a blesku) proto odkazuji na webové stránky FIDE nebo ŠSČR (tam lze zjistit např. i pořadí v rámci každého oddílu).


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.