Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

16.08.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
ELO FIDE k 1.5.2012 01.05.12

Květnová listina Elo FIDE bývá v průběhu roku tou nejsledovanější, protože zohledňuje výsledky všech hráčů dosažené v celoročních soutěžích družstev. Tyto výsledky pak zásadním způsobem rozhodují nejen o absolutní výšce Ela FIDE, ale i o pořadí každého hráče na příslušných žebříčcích (celostátním, krajském či klubovém).


Poř. Jméno hráče Narozen VT FIDE Oddíl
1 Votava Jan 29.11.74 GM 2538 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
2 Petr Martin 23.08.88 GM 2525 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
3 Mirumian Viguen 29.09.77 GM 2521 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
4 Bernášek Jan 31.05.86 IM 2476 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
5 Jirovský Miloš 17.03.74 GM 2451 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
6 Černoušek Lukáš 09.12.83 IM 2440 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
7 Sabol Marian 18.08.66 FM 2390 ŠK Vysoké Mýto
8 Pisk Petr 28.06.74 IM 2389 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
9 Červený Martin 28.09.83 FM 2346 2222 ŠK Polabiny
10 Bernard Borek 16.04.82 M 2323 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
11 Roško Luboš 19.04.87 FM 2321 2222 ŠK Polabiny
12 Tůma Jiří 06.11.86 FM 2312 TJ ŠO Chrudim
13 Hošek Milan 21.07.71 FM 2308 2222 ŠK Polabiny
14 Lahner Jakub 14.01.84 FM 2291 2222 ŠK Polabiny
15 Novotný Michal 26.04.78 FM 2284 2222 ŠK Polabiny
16 Prandstetter Eduard 15.12.48 IM 2282 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
17 Pokorný Zdeněk 29.07.55 FM 2274 TJ ŠO Chrudim
18 Červený Petr 18.04.87 M 2269 TJ Štefanydes Polička
19 Hlaváček Robert 06.04.75 KM 2262 TJ ŠO Chrudim
20 Efler Lukáš 30.03.74 M 2238 2222 ŠK Polabiny
21 Vařejčko Josef 13.09.64 M 2237 TJ Sokol Zaječice
22 Hostinský Jiří 03.09.55 KM 2221 2222 ŠK Polabiny
23 Pokorný Tomáš 22.10.69 M 2218 TJ Lanškroun
24 Jarábek Vratislav 12.04.80 KM 2216 TJ ŠO Chrudim
25 Jedlička Aleš 05.02.72 FM 2215 2222 ŠK Polabiny
26 Hlavnička Jiří 17.10.70 FM 2211 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
27 Němec Pavel 14.12.56 M 2211 TJ ŠO Chrudim
28 Efler David 01.05.72 KM 2210 2222 ŠK Polabiny
29 Šmajzr Martin 06.03.70 KM 2208 Šachový klub Ústí nad Orlicí
30 Bujnoch Radek 15.04.78 KM 2205 TJ ŠO Chrudim
31 Onderek David 26.07.70 KM 2194 TJ ŠO Chrudim
32 Šimek Jan 04.07.89 KM 2192 TJ Lokomotiva Česká Třebová
33 Mojžíš Jaroslav 14.02.43 FM 2188 2222 ŠK Polabiny
34 Malivánek Jiří 16.04.69 KM 2178 TJ ŠO Chrudim
35 Čižinský Petr 26.02.95 KM 2172 2222 ŠK Polabiny
36 Řezníček Jan 22.01.58 KM 2171 ŠK Vysoké Mýto
37 Komárek David 20.07.76 KM 2164 TJ ŠO Chrudim
38 Navrátil František 07.05.43 KM 2162 2222 ŠK Polabiny
39 Šilar Lubomír 10.02.54 KM 2161 2222 ŠK Polabiny
40 Hrubeš Pavel 12.01.71 KM 2156 TJ Lanškroun
41 Petuchov Sergej 21.08.54 KM 2155 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
42 Kourek Josef 25.03.65 KM 2153 2222 ŠK Polabiny
43 Pekař Václav 30.03.86 KM 2151 TJ Jiskra Litomyšl
44 Zeinert Michal 15.09.89 KM 2144 Šachový klub Ústí nad Orlicí
45 Veselý Tomáš 05.01.71 KM 2141 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
46 Lorenc Oldřich 19.11.55 KM 2139 TJ Štefanydes Polička
47 Kolovratník Miloš 20.12.64 KM 2131 TJ Lokomotiva Česká Třebová
48 Ondráček Ondřej 07.01.87 KM 2131 TJ CHS Chotěboř
49 Belobrad Ivan 30.05.66 KM 2127 SK Žamberk
50 Trhal Tomáš 19.12.80 KM 2125 ŠK Vysoké Mýto
51 Hájek Lukáš 09.07.83 KM 2122 TJ Sokol Zaječice
52 Ptáček Luboš 09.04.75 KM 2121 ŠK Vysoké Mýto
53 Paščenko Jaromír 01.12.73 KM 2115 TJ Štefanydes Polička
54 Volf Jaroslav 26.06.44 KM 2111 Šachový klub Ústí nad Orlicí
55 Hurt Lukáš 04.06.84 KM 2109 TJ Lokomotiva Česká Třebová
56 Sýkora Josef 16.03.46 KM 2109 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
57 Kosek Jiří 17.08.60 KM 2106 ŠK Vysoké Mýto
58 Kastner Oldřich 09.02.61 KM 2102 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
59 Novák Aleš 28.09.78 KM 2099 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
60 Černý Karel 15.05.37 KM 2094 TJ Jablonné nad Orlicí
61 Zeman Martin 10.01.75 KM 2093 TJ Jiskra Litomyšl
62 Výprachtický David 14.11.93 KM 2092 SK Žamberk
63 Doseděl Jiří 18.11.66 KM 2091 ŠK Vysoké Mýto
64 Pečinka Martin 16.09.90 KM 2087 Šachový klub Ústí nad Orlicí
65 Hájek Jiří 22.04.52 KM 2084 TJ Sokol Zaječice
66 Makeš Martin 09.03.62 KM 2084 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
67 Outulný Pavel 23.01.59 KM 2084 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
68 Krys Jaromír 29.01.65 KM 2082 TJ ŠO Chrudim
69 Petrovič Pavel 06.01.69 1 2077 TJ ŠO Chrudim
70 Černý Jan 07.08.57 KM 2064 2222 ŠK Polabiny
71 Komárková Magdaléna 10.08.77 2063 TJ Štefanydes Polička
72 Horáček Michal 05.06.90 1 2061 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
73 Vodička Pavel 05.03.70 KM 2060 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
74 Půlpán Jakub 02.06.98 KM 2058 2222 ŠK Polabiny
75 Urbánek Josef 09.03.39 1 2054 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
76 Holásek Pavel 11.07.72 KM 2052 Šachový klub Ústí nad Orlicí
77 Kalousek Vladimír 20.02.69 KM 2051 Šachový klub Ústí nad Orlicí
78 Třasák Ondřej 29.09.75 1 2050 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
79 Koníček Petr 23.04.75 1 2044 TJ ŠO Chrudim
80 Just Pavel 13.08.47 KM 2034 2222 ŠK Polabiny
81 Korol Jiří 19.03.61 KM 2031 2222 ŠK Polabiny
82 Nadrchal Tomáš 30.05.79 1 2024 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
83 Jelínek Václav 29.10.51 KM 2022 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
84 Vávra Radim 15.07.72 KM 2021 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
85 Macháň Jan 22.07.97 1 2017 2222 ŠK Polabiny
86 Mojžíš Martin 02.07.72 KM 2017 2222 ŠK Polabiny
87 Petrus Luděk 01.05.80 1 2017 TJ CHS Chotěboř
88 Hennig Thomas 30.12.66 1 2016 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
89 Houška Bronislav 02.01.80 KM 2015 TJ Štefanydes Polička
90 Trojan Luboš 23.11.42 KM 2015 2222 ŠK Polabiny
91 Vondra Lukáš 09.12.90 1 2013 TJ Lokomotiva Česká Třebová
92 Petráž Martin 28.01.91 1 2011 TJ Lokomotiva Česká Třebová
93 Kouba Petr 31.12.66 1 2010 2222 ŠK Polabiny
94 Procházka Petr 13.05.76 1 2008 TJ Lanškroun
95 Škeřík Karel 01.08.56 KM 2008 TJ Jiskra Litomyšl
96 Törvenyi Roman 25.02.67 1 2008 2222 ŠK Polabiny
97 Jelínek Milan 25.04.60 KM 2006 TJ Sokol Zaječice
98 Vobořil Pavel 27.11.41 KM 2002 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
99 Bauer Jindřich 12.01.85 1 1999 2222 ŠK Polabiny
100 Laušman Petr 22.10.69 1 1999 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
101 Jirsa Lukáš 29.04.87 1 1998 TJ Jiskra Litomyšl
102 Kraus Ondřej 21.08.93 1 1995 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
103 Mazuch Jan 15.05.65 1 1995 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
104 Kosek Marek 22.04.93 1 1992 ŠK Vysoké Mýto
105 Lipavský Dušan 03.02.68 1 1991 ŠK Vysoké Mýto
106 Kastner Vojtěch 21.04.89 1 1990 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
107 Mareš Petr 25.12.55 KM 1988 Šachový klub Ústí nad Orlicí
108 Linhart Jan 06.04.87 1 1986 TJ CHS Chotěboř
109 Poslušný Martin 22.12.75 1 1986 Šachový klub Ústí nad Orlicí
110 Švub Jan 13.04.53 KM 1985 Šachový klub Ústí nad Orlicí
111 Hromádko Martin 16.11.79 1 1984 TJ Sokol Zaječice
112 Solil Roman 14.12.70 1 1983 TJ Lanškroun
113 Bartošová Lucie 21.10.89 KMž 1978 TJ Jiskra Litomyšl
114 Smejkal Jan 01.03.53 1 1975 TJ Štefanydes Polička
115 Blaško Štěpán 22.06.87 1 1972 Šachový klub Ústí nad Orlicí
116 Mazura Miloš 17.02.64 1 1971 SK Žamberk
117 Beneš Milan 23.08.91 1 1968 ŠK Vysoké Mýto
118 Linhart Zbyněk 15.04.59 1 1961 TJ ŠO Chrudim
119 Müller Petr 12.02.85 1 1961 TJ Jiskra ŠKZŠ Heřmanův Městec
120 Zeman Ladislav 29.10.44 1 1960 TJ Jiskra Litomyšl
121 Kotva Milan 20.01.48 KM 1957 TJ Slovan Moravská Třebová
122 Němec Bohumil 24.08.50 1 1953 TJ ŠO Chrudim
123 Trhal Michal 19.12.80 1 1953 ŠK Vysoké Mýto
124 Daněk Pavel 02.03.62 1 1952 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
125 Krátký Josef 20.11.93 1 1952 TJ Lanškroun
126 Mareš Jan 13.10.94 1 1952 Šachový klub Ústí nad Orlicí
127 Mazura Tomáš 29.07.78 1 1952 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
128 Veselý Emanuel 28.03.47 1 1952 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
129 Roušar Zdeněk 30.05.57 1 1948 ŠO Hlinsko
130 Zelenka Jaroslav 02.08.62 KM 1948 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
131 Meleshko Andriy 09.07.71 1 1943 TJ Slovan Moravská Třebová
132 Pačovský Martin 03.11.82 1 1943 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
133 Zvěřina Jan 07.07.66 1 1941 TJ CHS Chotěboř
134 Felcman Tomáš 28.06.92 1 1940 SK Žamberk
135 Wiesinger Wolfgang 02.02.72 1 1939 SK Žamberk
136 Novotný Tomáš 31.07.87 1 1936 TJ CHS Chotěboř
137 Veselý Petr 23.10.79 1 1933 TJ Spartak OEZ Letohrad
138 Stodola Marek 17.06.95 1 1927 TJ Štefanydes Polička
139 Hájek Jaroslav 16.02.41 1 1924 TJ Sokol Zaječice
140 Petrželka Karel 18.10.41 1 1921 TJ Lokomotiva Česká Třebová
141 Konrád František 06.06.81 1 1920 TJ Sokol Zaječice
142 Kučera Jan 29.10.79 1 1920 TJ Spartak Choceň
143 Sabolová Gabriela 21.02.92 KMž 1920 ŠK Vysoké Mýto
144 Zámečník Bohumír 10.07.32 1 1920 SK Žamberk
145 Krušina Patrik 10.03.94 1 1916 ŠK Svitavy
146 Prax Ivo 02.10.83 1 1916 TJ Lokomotiva Česká Třebová
147 Krejčík Tomáš 16.06.80 1 1911 TJ CHS Chotěboř
148 Starý Lukáš 14.09.82 1 1911 TJ Jiskra ŠKZŠ Heřmanův Městec
149 Hanus Michal 30.01.89 1 1909 ŠO Hlinsko
150 Česenek Jiří 25.07.54 1 1908 TJ Sokol Zaječice
151 Mrha Jan 17.09.24 1 1907 TJ ŠO Chrudim
152 Sodomka Adam 10.06.89 1 1907 TJ Štefanydes Polička
153 Sukdolák Radek 17.01.70 1 1907 TJ CHS Chotěboř
154 Borek Pavel 18.02.63 1 1905 TJ Lokomotiva Česká Třebová
155 Dungl Petr 11.02.65 1 1905 SK Žamberk
156 Kylar Pavel 18.12.54 1 1900 Šachový klub Ústí nad Orlicí
157 Sabolová Kristýna 06.03.95 1 1898 ŠK Vysoké Mýto
158 Šimek Zdeněk 14.02.88 1 1895 TJ Lokomotiva Česká Třebová
159 Starý Vladimír 17.01.85 1 1893 TJ Jiskra ŠKZŠ Heřmanův Městec
160 Grepl Pavel 26.01.69 1 1889 TJ Slovan Moravská Třebová
161 Kožúšek Daniel 19.04.99 2 1889 2222 ŠK Polabiny
162 Mikyska Kamil 03.07.84 2 1889 TJ Spartak OEZ Letohrad
163 Bartoš Karel 01.11.82 2 1884 ŠK Svitavy
164 Ondrej Tomáš 13.05.91 2 1882 ŠK Vysoké Mýto
165 Kalous Tomáš 20.12.64 2 1878 SK Žamberk
166 Kameník David 30.07.77 2 1877 Šachový klub Ústí nad Orlicí
167 Provazník Jiří 03.03.66 1 1868 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
168 Sojma Zdeněk 21.01.63 1 1865 TJ Slovan Moravská Třebová
169 Zámečník Jan 24.01.90 2 1865 ŠO Hlinsko
170 Pokorný Jan 27.01.87 1 1864 Šachový klub Ústí nad Orlicí
171 Smola Jan 17.07.53 1 1863 Šachový klub Ústí nad Orlicí
172 Šváb Jiří 17.03.55 1 1863 TJ Jiskra Litomyšl
173 Havel František 29.01.47 1 1862 ŠK Svitavy
174 Havrlík Pavel 21.01.44 1 1862 SK Žamberk
175 Kuzmin Sergej 23.07.81 2 1861 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
176 Havelka Josef 30.04.99 2 1856 TJ Lanškroun
177 Maceška Bohumír 14.10.54 1 1856 TJ Spartak OEZ Letohrad
178 Dvořák Eduard 06.02.53 1 1855 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
179 Škroch Martin 05.04.76 1 1854 2222 ŠK Polabiny
180 Pyskatý Jindřich 13.01.46 1 1851 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
181 Merta Josef 12.02.50 1 1850 Šachový klub Dolní Čermná o.s.
182 Švanda Radek 05.10.73 1 1850 TJ Štefanydes Polička
183 Hrnčiarik Karel 19.05.81 1 1849 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
184 Šilar Ladislav 17.06.49 1 1849 TJ Lanškroun
185 Michlian Štefan 01.04.89 2 1848 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
186 Fiala Milan 23.06.73 2 1845 TJ CHS Chotěboř
187 Přibyl Jiří 02.05.55 1 1843 TJ Jiskra ŠKZŠ Heřmanův Městec
188 Sion David 13.04.96 1 1841 TJ Štefanydes Polička
189 Hon Jiří 18.07.58 1 1840 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
190 Papáček Miloš 20.01.60 1 1840 TJ Spartak OEZ Letohrad
191 Hospodka Josef 14.12.75 1 1837 TJ CHS Chotěboř
192 Václavíček Lukáš 04.09.96 1 1836 2222 ŠK Polabiny
193 Janeček Václav 26.10.84 2 1834 TJ Spartak OEZ Letohrad
194 Glöckner Jaromír 28.12.40 1 1833 TJ Slovan Moravská Třebová
195 Vlčková Kateřina 25.04.96 KMž 1829 2222 ŠK Polabiny
196 Odstrčil Jaromír 26.07.58 1 1828 TJ Jiskra Litomyšl
197 Řehák Jiří 27.03.50 1 1825 TJ Spartak OEZ Letohrad
198 Janko Jan 16.05.59 1 1824 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
199 Ptáček Miloslav 02.11.46 2 1824 ŠK Vysoké Mýto
200 Maděra Stanislav 12.08.51 1 1821 ŠK Svitavy
201 Martinec Jan 10.06.69 2 1820 SK Žamberk
202 Kozák David 20.03.94 2 1817 ŠK Svitavy
203 Vavroušek Petr 14.07.42 1 1817 TJ Spartak Choceň
204 Kapoun Vít 05.01.95 2 1816 Šachový klub Ústí nad Orlicí
205 Honek Jan 26.11.59 2 1813 TJ Jiskra ŠKZŠ Heřmanův Městec
206 Podgorný Radim 25.10.64 2 1812 ŠK Vysoké Mýto
207 Marinov Peter 30.07.58 2 1808 ŠK Vysoké Mýto
208 Tomeš Lukáš 05.10.94 2 1804 TJ Lokomotiva Česká Třebová
209 Palla Stanislav 10.08.46 1 1799 TJ Lanškroun
210 Slabý Miloš 20.01.45 1 1794 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
211 Juchelka Petr 14.11.69 1 1793 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
212 Lorenc Josef 21.01.93 2 1792 TJ Spartak OEZ Letohrad
213 Novotný Aleš 14.01.96 2 1789 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
214 Svatoš Zdeněk 07.06.34 2 1788 ŠK Svitavy
215 Marcinko Patrik 05.10.93 1 1776 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
216 Krmenčík Roman 15.01.64 1 1771 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
217 Nešpůrek Petr 27.11.95 2 1771 2222 ŠK Polabiny
218 Jániš Petr 08.11.93 2 1770 Šachový klub Ústí nad Orlicí
219 Janeček František 17.07.49 1 1765 TJ Spartak Choceň
220 Zoubek David 26.08.93 2 1764 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
221 Vaníček Jan 30.11.78 2 1763 TJ Jablonné nad Orlicí
222 Tobiška Jaroslav 06.04.41 2 1758 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
223 Glembek Bohumír 03.08.41 2 1757 Šachový klub Ústí nad Orlicí
224 Schaffer Ondřej 07.10.93 2 1756 TJ Štefanydes Polička
225 Krejčí Jan 06.02.49 1 1751 2222 ŠK Polabiny
226 Ďoubal Petr 02.03.58 2 1750 TJ CHS Chotěboř
227 Půlpán Matěj 30.01.01 2 1749 2222 ŠK Polabiny
228 Kotlant Tomáš 11.09.88 2 1745 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
229 Vorel Bohuslav 16.01.61 2 1741 2222 ŠK Polabiny
230 Kvapil Petr 12.04.54 2 1740 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
231 Petrásek Kamil 20.06.95 2 1739 TJ Štefanydes Polička
232 Melichar Vojtěch 19.12.97 2 1736 2222 ŠK Polabiny
233 Česenek Jan 14.08.98 2 1730 TJ Štefanydes Polička
234 Vančura Daniel 07.08.97 2 1727 2222 ŠK Polabiny
235 Pour Břetislav 31.05.54 2 1723 TJ CHS Chotěboř
236 Ryzner Jiří 13.09.91 2 1719 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
237 Rychlý Tomáš 02.03.83 2 1718 TJ CHS Chotěboř
238 Bartoš Martin 07.02.68 2 1715 TJ ŠO Chrudim
239 Marek Jiří 01.04.43 1 1715 ŠK Vysoké Mýto
240 Pospíšil Petr 20.08.97 2 1694 TJ Štefanydes Polička
241 Taslar Karel 21.11.53 2 1693 Šachový klub Ústí nad Orlicí
242 Tůma Jan 13.08.97 2 1692 TJ Štefanydes Polička
243 Schaffer David 28.06.88 2 1689 TJ Štefanydes Polička
244 Řezníček Dominik 26.03.98 2 1684 2222 ŠK Polabiny
245 Mlynář Miroslav 04.07.49 2 1683 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
246 Liduch Filip 17.05.97 2 1679 2222 ŠK Polabiny
247 Krys Jaromír 09.11.33 2 1664 TJ ŠO Chrudim
248 Petružálek Radim 14.11.90 2 1647 ŠK Bohemia Pardubice o.s.
249 Kolomý Štěpán 23.08.96 2 1624 TJ Lanškroun
250 Kalhous Miroslav 07.04.62 2 1608 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
251 Jakoubek Jakub 26.04.95 2 1601 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
252 Cach Jakub 28.08.99 2 1596 2222 ŠK Polabiny
253 Svítil Radek 30.03.88 2 1593 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
254 Halousek Jaroslav 11.09.91 2 1554 ŠK Rapid Pardubice, o.s.
255 Hofman Oskar 10.01.98 2 1553 2222 ŠK Polabiny
256 Frgalová Hana 01.08.95 3 1542 2222 ŠK Polabiny
257 Mácha Martin 25.02.67 2 1511 Sokol Lázně Bohdaneč
258 Křivohlávek Josef 23.10.51 3 1491 TJ Lanškroun
259 Cach Zdeněk 21.03.98 3 1485 2222 ŠK Polabiny
260 Gregor Jiří 11.07.96 3 1471 2222 ŠK Polabiny
261 Pleskač Václav 13.08.96 3 1451 TJ CHS Chotěboř
262 Žejdlík Patrik 19.05.00 3 1441 ŠO Hlinsko
263 Melichar Zdeněk 31.07.67 3 1410 2222 ŠK Polabiny

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.