Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

17.03.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Dorostenecká liga - závěrečné trojkolo 11.06.13

Ve dnech 25.-26.května 02013 se ve Svitavách uskutečnilo závěrečné trojkolo Dorostenecké ligy PDŠS, které určilo vítěze - v dorostencích se jím stal Jan Mareš z Ústí n/O. a v dorostenkách Hana Frgalová z Polabin - Blahopřejeme !!!


Dorostenecká liga PDŠS

O posledním květnovém víkendu se ve Svitavách dohrávala závěrečná 3 kola letošního ročníku Dorostenecké ligy PDŠS. Do místního kulturního centra Fabrika si našlo cestu jen 9 dorostenců či juniorů. Ze špičky turnaje však nescházel vůbec nikdo, a tak se daly čekat tuhé boje o co nejlepší umístění, která zaručovala nemalou finanční odměnu a hodnotný poukaz od partnera ligy – agentury Ave-Kontakt. Každé ze závěrečných kol bylo přenášeno on-line a vy jste tak mohli sledovat hru nasazené jedničky a průběžného lídra ligy – Honzy Mareše z ŠK Ústí nad Orlicí.


Hned v 5. kole Honza čelil nepříjemně „dotírajícímu“ Petru Pospíšilovi z Poličky. I v časovce dokázal trestat poziční chyby soupeře a partii nakonec rozhodl útokem na krále. Zbylá dvě kola ústecký hráč zvládl podstatně rychleji. V sobotu odpoledne porazil v oddílovém derby Víta Kapouna a v neděli ráno si poradil s polabinskou Hankou Frgalovou. Druhé místo celkem pohodlně uhájil Petr Nešpůrek z Polabin. Hned za ním se však vytvořila „fronta“ na třetí místo. Banány, opravuji, bronzovou medaili si nakonec díky lepšímu střednímu Buchholzu pověsil na krk Petr Pospíšil. Ten si také zajistil nominaci na podzimní Polofinále MČR juniorů a dorostenců (naše liga byla po dohodě s STK PDŠS pro dorostence kvalifikačním turnajem).

        

Vítězný Jan Mareš (obrázek vlevo) měl na konci opravdový důvod k radosti. V celém turnaji ztratil pouze půl bodu a zaslouženě zvítězil!
Stupně vítězů (obrázek vpravo) Dorostenecké ligy PDŠS 2012/13: uprostřed vítězný Jan Mareš z Ústí nad Orlicí, vlevo stříbrný Petr Nešpůrek z Polabin a vpravo bronzový Petr Pospíšil z Poličky.

Nejlepší dívkou se stala Hana Frgalová, která získala 2 body stejně jako další zástupkyně něžného pohlaví, její turnajová cesta však byla ohodnocena daleko lepším pomocným hodnocením. Monika však taky smutnit nemusela, jelikož jí 2 body stačily aspoň na menší finanční odměnu za nejlepší výkon hráče 1251 – 1500 ELO. O třídu výš, tudíž v kategorii 1501 – 1800 ELO, si zajistil finanční cenu opět Petr Pospíšil.

Všechny partie z letošního ročníku dorostenecké ligy si můžete přehrát zde:

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast v letošním ročníku, agentuře Ave-Kontakt za opakovanou podporu a snad v příští sezóně nashledanou!

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.