Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

17.03.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
ŠO TJ Energetik Chvaletice se představuje 22.05.13

Dvanáctý duben 2013 byl dnem oficielního založení nového šachového oddílu Pardubického kraje - ŠO TJ Energetik Chvaletice, který se od počátku roku 2013 do podvědomí šachové veřejnosti již výrazně zapsal uspořádáním šesti turnajů (pěti pro mládež a jedním pro dospělé !).


ŠO Energetik Chvaletice
PŘEDSTAVUJE SE ŠACHOVÝ ODDÍL TJ ENERGETIK CHVALETICENa šachovou scénu vstoupil (12. dubna 2013 oficiálně) nový objekt - šachový oddíl TJ ENERGETIK Chvaletice, který o sobě dal výrazně vědět již šesti uspořádanými turnaji - pěti pro mládež a jedním pro širokou šachovou veřejnost. Ukázalo se, že tento nový oddíl má vynikající zázemí (podporované magistrátem města Chvaletic) v podobě Domu kultury,


kde se šachy vedle velice úspěšného tanečního souboru staly v podstatě další hlavní náplní jeho činnosti. A to ještě tento oddíl nepředstavil svoji hrací místnost v budově bývalých chvaletických jeslí, kterou má TJ ENERGETIK v pronájmu a pro soutěž družstev je možno také využít klubovnu v Domě kultury. Když se k tomu všemu přičte slušně zásobená cukrárna v Domě kultury s otvírací dobou denně od 10 do 19 hodin, potom je ve Chvaleticích pro šachy ideální prostředí.

Samotný oddíl je složením členů jistě nejmladším v celé České republice. Oddíl se rekrutoval ze tří žákovských kroužků ve Chvaleticích, Ronově nad Doubravou a Třemošnici, čili v tradičních centrech Železných hor. Jediný člen je starší 18 let, osm členů je ve stáří do 9 let, 7 členů do 12 let a 2 do 15 let. Ze složení členů oddílu jsou pochopitelné i jeho nejbližší cíle - v prvé řadě to je zařadit se mezi úspěšná žákovská centra v Pardubickém kraji. Ukazuje se, že někteří žáci mají pro hru nadání a zejména velkou chuť hrát šachy a po půl roce hraní šachů dosáhli již na 4. VT. Věříme, že brzy jména Vojtěch Musil, Ondřej Míšek, Ondřej Bohuněk, Vladimír Chudý, Radek Petržílka, Sergej Lyaschko, Adam Hlína, Jan Rožek, Martin Urban, Marek Tlapák a z děvčat Mira Maňáková, Markéta Havlíčková a Lucie Urbanová budou znít v našem kraji zřetelněji.

Byli jsme již pořadateli čtyř turnajů Chvaletické šachové olympiády (celková účast 85 dětí),Přeboru Pardubického kraje mládeže v Rapid šachu (účast 65 žáků a dorostenců)


a nakonec turnaje „O krále Železných hor“,
který měl vynikající hráčské obsazení s účastí 48 hráčů (ženy zatím chyběly) s velmi solidní cenovou úrovní 17 500,-- Kč. To vše se odehrálo v kvapíkovém tempu během prvních pěti měsíců tohoto roku.

Lví podíl na vcelku hladkém průběhu těchto turnajů má i z Pardubic „zapůjčený“ František Navrátil,


který ač čerstvý sedmdesátník, stále se udržuje v plné síle hráčské i funkcionářské.

A co plánujeme na léto?
Především týdenní soustředění v Rekreačním středisku Zbyslavec v Železných horách


od 29.6 do 6.7. a ještě předtím se také poprvé zúčastníme žákovského turnaje družstev Zaječice 2013.


ing. Lubomír Šilar, předseda šachového oddílu TJ ENERGETIK Chvaletice

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.