Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.06.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Mistrovství ČR seniorů 24.08.14

Ve dnech 16.-24.srpna 2014 se v Rychnově n/Kn. uskutečnil 16.ročník Mezinárodního Rychnovského šachového festivalu seniorů, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo rekordních 154 hráčů - z nichž 30 bylo z našeho kraje.
Největší úspěch zaznamenal Ladislav Zeman z Litomyšle, který si odnesl prvenství a titul Mistr ČR v kategorii nad 70 let, když nejlepším hráčem v kategorii nad 80 let se stal další náš zástupce Bohumír Zámečník ze Žamberka (celkově 4.místo v kat. 70+) - Blahopřejeme !!!
V kategorii nad 60 let nikdo z našinců nijak nezazářil, mírným úspěchem je jen 13 místo Luboše Trojana z Polabin (druhý z účastníků nad 70 let). V této kategorii srdnatě bojoval i jeden hráč starší 80 let - Dimitrij Mathon z Přerova (klobouk dolů !!!).
V kategorii nad 50 let byl z našinců nejúspěšnější Oldřich Lorenc z Poličky, kterého však až páté místo asi moc neuspokojilo.
V přidružených bleskových turnajích se moc našinců neprezentovalo - potěší jen 2.místo Jana Macháně z Polabin a 3.místo FM Mariana Sabola z Vysokého Mýta v Memoriálu Josefa Přibyla.


Mistrovství ČR seniorů
Organizátor : Region Panda Rychnov n. K. 
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Jiří Daniel
Hlavní rozhodčí : Jiří Daniel
Rozhodčí : Kateřina Šmajzrová
Místo : Pelcovo divadlo Rychnov nad Kněžnou, Panská ulice
Datum od : 2014/08/18 Datum do 2014/08/24
Kategorie nad 70 (80) let
Poř. St.č.   Jméno Typ pohlaví FED Rtg RtgN Klub/Místo Body PH 1 PH 2 PH 3
1 15 Zeman Ladislav  CZE 1870 1862 Tj Jiskra Litomysl 7,5 39 49 39,25
2 1 Mesiarik Rudolf  CZE 2136 2147 Region Panda Rychnov nad Kněžnou 7 40 51 39,25
3 4   Most Zdeněk      CZE 2037 2036 ŠK Caissa Nová Role 6 40 52 32
4 17 Zámečník Bohumír  S80 CZE 1852 1856 SK Žamberk 6 39 50 30,5
5 2 Volf Jaroslav  CZE 2074 2062 Šachový klub Ústí nad Orlicí 6 37 47 30
6 12 Havrlík Pavel  CZE 1879 1890 SK Žamberk 6 34 44 26
18 26 Glembek Bohumír  CZE 1779 1769 Šachový klub Ústí nad Orlicí 5 33 42,5 20
22 32 Tobiška Jaroslav  CZE 1704 1594 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald 4,5 36 47 22
28 29 Svatoš Zdeněk  S80 CZE 1736 1728 ŠK Svitavy 4 30,5 38,5 15
33 34 Jedlička Eduard  CZE 1688 1689 ŠK Svitavy 4 24 30,5 8,25
38 37 Lapáček Luboš  CZE 1621 1592 TJ Lanškroun 3,5 21,5 30 6,75
43 43 Hurdes Emil  CZE 1501 1455 SK Žamberk 2 24 31 4,5
44 46 Houška František  CZE 1314 1314 TJ Štefanydes Polička 2 23 29 2
46 45 Hamerník Bohumír  CZE 1380 1380 SK Žamberk 0 21 40,5 0
Kategorie nad 60 let
Poř. St.č.   Jméno Typ pohlaví FED Rtg RtgN Klub/Místo Body PH 1 PH 2 PH 3
1 1 FM Sejkora Vlastimil  CZE 2241 2269 SK Děčín 7 40,5 51 39
2 5 Mlýnek Petr  S70 CZE 2150 2174 ŠK Duras BVK 6,5 40,5 52,5 35,75
3 8   Jablečník Gustav      CZE 2107 2097 Slavia Kroměříž 6,5 38,5 49,5 34,5
13 13 Trojan Luboš  S70 CZE 2032 2024 2222 ŠK Polabiny 6 33 43 28
15 12 Kotva Milan  CZE 2037 2025 TJ Slovan Moravská Třebová 5,5 38,5 49 28
18 15 Just Pavel  CZE 2013 2018 2222 ŠK Polabiny 5,5 35,5 45 24,75
29 37 Glöckner Jaromír  S70 CZE 1848 1847 TJ Slovan Moravská Třebová 5 33,5 43,5 20,25
46 72 Bodlák Stanislav  CZE 1633 1673 ŠK Rapid Pardubice, o.s. 4,5 26 31 11,5
50 63 Janeček František  CZE 1699 1674 TJ Spartak Choceň 4 33 42 16
60 61 Dvořák Eduard  CZE 1708 1666 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald 4 30 39 15,75
62 39 Řehák Jiří  CZE 1841 1848 TJ Spartak OEZ Letohrad 4 28,5 37 14,75
63 54 Wiedermann Jan  CZE 1780 1761 TJ Baník Habartov 4 27 33,5 10
66 56 Palla Stanislav  CZE 1769 1730 TJ Lanškroun 3,5 34,5 44 17
68 70 Mathon Dimitrij  S80 CZE 1659 1643 SK Přerov 3,5 27,5 34,5 10,5
69 77 Křivohlávek Josef  CZE 1487 1511 TJ Lanškroun 3,5 25,5 33,5 8
71 73 Janeček Miroslav  CZE 1614 1595 SK Žamberk 3 28,5 36,5 11,25
73 71 Mlynář Miroslav  CZE 1645 1533 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald 3 27 35 11
78 80 Michalička Václav  CZE 1439 1439 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald 3 23,5 32 8,5
Kategorie nad 50 let
Poř. St.č.   Jméno   pohlaví FED Rtg RtgN Klub/Místo Body PH 1 PH 2 PH 3
1 2 FM Shilov Sergej  UKR 2141 0 Cizinci 7,5 37,5 47,5 39
2 5 Malinovský Petr  CZE 1995 2046 Lokomotiva Krnov 7 33 43 32,25
3 1 CM Urban Zdeněk      CZE 2152 2140 ŠK AD Jičín 6,5 38,5 50,5 33
5 3 Lorenc Oldřich  CZE 2081 2101 TJ Štefanydes Polička 6 36,5 48 28,75
10 11 Papáček Miloš  CZE 1761 1806 TJ Spartak OEZ Letohrad 4,5 33,5 43 15,75
11 19 Vorel Bohuslav  CZE 1633 1648 2222 ŠK Polabiny 4,5 32,5 41 17,25
14 10 Maděra Stanislav  CZE 1794 1747 ŠK Svitavy 4 31,5 41 13
OPEN bleskový turnaj Memoriál Josefa Přibyla  
Poř. St.č.   Jméno   pohlaví FED Rtg RtgN Klub/Místo Body PH 1 PH 2 PH 3
1 5 FM Shilov Sergej  UKR 2141 10,5 56,5 69,5 65
2 2 Macháň Jan  CZE 2267 2222 ŠK Polabiny 9 58 73,5 59
3 3 FM Sabol Marian      CZE 2263   ŠK Vysoké Mýto 8,5 59 74,5 51,75
12 20 Maděra Stanislav  CZE 1747 ŠK Svitavy 6 46 57,5 26,5
15 8 Lorenc Oldřich  CZE 2101 TJ Štefanydes Polička 5 52 65,5 23,5
24 28 Vorel Bohuslav  CZE 1648 2222 ŠK Polabiny 4,5 43 51,5 16,25
27 23 Šmajzrová Kateřina  w CZE 1705 Šachový klub Ústí nad Orlicí 4 37,5 47 12,75
Blesk SENIOR 
Poř. St.č.   Jméno   pohlaví FED Rtg RtgN Klub/Místo Body PH 1 PH 2 PH 3
1 2 FM Shilov Sergej  UKR 2141 7,5 41,5 52,5 44
2 1 Mesiarik Rudolf  CZE 2147 Region Panda Rychnov nad Kněžnou 7 37,5 48 37,5
3 19   Daniel Jiří      CZE 1949   Region Panda Rychnov nad Kněžnou 7 33 43 31
8 9 Trojan Luboš  CZE 2024 2222 ŠK Polabiny 6 37,5 48 31
10 11 Just Pavel  CZE 2018 2222 ŠK Polabiny 6 37 47,5 28
28 44 Dvořák Eduard  CZE 1666 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald 4,5 32 40,5 18,5
31 49 Vorel Bohuslav  CZE 1648 2222 ŠK Polabiny 4,5 25 32,5 13,75
49 31 Papáček Miloš  CZE 1806 TJ Spartak OEZ Letohrad 2,5 30 38,5 8,75

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.