Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.02.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Czech Open 2015 - doprovodné turnaje 09.08.15

Stejně jako v předchozích letech byl volný čas mezi hlavními vrcholy festivalu vyplněn celou řadou vložených turnajů pro všechny, kteří toho hraní v úmorném vedru stále neměli dost.


 

CZECH OPEN 2015- doprovodné turnaje

 

F - otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let

Turnaje družstev mládeže se letos zúčastnilo 28 čtyřčlenných družstev, z čehož bylo 8 (!) družstev z Pardubic a jedno z nich pod názvem 2222 ŠK Polabiny - Machři se stalo suverénním vítězem tototo turnaje.

 

H – Otevřené mistrovství České republiky v bleskovém maratónu

Na startu bleskového maratonu se prezentovalo 64 hráčů, do cíle jich však dorazilo jen 55. Přední příčky patřily zahraničním účastníkům, z českých hráčů se nejvíce dařilo IM Vojtěchu Plátovi z Třince a z našich účastníků FM Jakubovi Půlpánovi z Polabin.

 

I - otevřený bleskový k.o. turnaj

V základní kvalifikační skupině se prezentovalo 76 hráčů, z nichž se po 11 kolech nejlepších 8 hráčů kvalifikovalo do vyřazovacího KO finale. Do něho se dostali i dva naši zástupci (IM Petr Neuman z Rapidu Pardubice a FM Jakub Půlpán z Polabin), čtvrtfinale však už bylo nad jejich síly.

 

J - otevřený ratingový turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR

Vložený ratingový turnaj byl příležitostí pro některé zahraniční účastníky rozdělit si v něm cenový fond (což se jim podařilo) a také pro řadu našich zejména mladých hráčů vylepšit si svůj FIDE i národní Rating (což už tak úspěšné nebylo).

 

K - Řešitelská soutěž

Každoroční řešitelská soutěž se letos konala za účasti 25 řešitelů, z nichž českých bylo jen 5 - přesto se GM Michal Dragoun postaral o bronz pro ČR. 

 

L – Otevřené mistrovství České republiky v bughouse

Otevřeného mistrovství ČR v holanďanech se zúčastnilo pouhých 9 dvojic, jimž bezkonkurenčně kralovala česká dvojice Škaloud - Jezbera z Hradce Králové.

 

M - Otevřené mistrovství České republiky ve Fischerových šachách

Mistrovství ČR ve Fischerových šachách dodal lesk GM Sergej Movsesian, který v sedmikolovém turnaji za účasti 38 hráčů ztratil jediný bod a se šesti body stanul na nejvyšším stupni vítězů. Z českých i našich zástupců se nejvíce dařilo jeho oddílovému spoluhráči z Rapidu Pardubice GM Martinu Petrovi, který obsadil třetí místo.

 

N - otevřený superbleskový turnaj

Superbleskový turnaj za účasti 54 hráčů na 26 (!) kol se stal kořistí zahraničních účastníků, z českých hráčů byl nejúspěšnější IM Vojtěch Zwardoň z Frýdku-Místku a z našich zástupců Sergej Petuchov z Rapidu Pardubice.

 

O - Otevřený turnaj dvojic v rapid šachu

Také turnaj dvojic v rapidu se stal kořistí zahraničních účastníků, nejlepší z českých i našich dvojic byli Martin Červený spolu s Michalem Novotným (oba Polabiny) na pátém místě.

 

P - Otevřený bleskový turnaj dvojic

Teprve bleskový turnaj dvojic měl českého vítěze - stala se jím dvojice Martin Červený - Michal Novotný z Polabin, kteří předstihli celou smečku pronásledujících zahraničních účastníků.

 

Q1,Q2,Q3 - Seriál otevřených bleskových turnajů

Tři dopoledne byla věnována seriálu bleskových turnajů na 13 kol, kterých se zúčastnilo celkem 281 hráčů (80, 107 a 94). I tyto turnaje se nesly ve znamení náporu zahraničních hráčů na přední místa, z českých hráčů byl občas v popředí vidět jen IM Vojtěch Zwardoň z Frýdku-Místku resp. Filip Vala z Chotěboře, z našinců pak zejména FM Jakub Půlpán z Polabin.

 

R - Otevřený bleskový turnaj čtyřčlenných družstev

Tečku za bleskovými turnaji udělal jedenáctikolový turnaj čtyřčlenných družstev, jehož vítězem se stal první nasazený tým RED Team tvořený IM Vojtěchem Zwardoněm (Frýdek-Místek), FM Martinem Červeným, FM Jakubem Půlpánem a FM Michalem Novotným (všichni Polabiny), který tak důstojně navázal na dílčí úspěchy v bleskových turnajích jednotlivců.

S – Otevřený turnaj v Raindropchess

Nečekaných 42 účastníků měl i turnaj v Raindropchess, což je hra mající se šachovou hrou jen pramálo společného.

 

U - Mistrovství světa v Polgár Superstar Chess

Honosný název Mistrovství světa v Polgár Superstar Chess přilákal na start pouhých 14 hráčů, kteří se mezi sebou utkali dvoukolově.

 

T - Tematický turnaj

Zkušebně zařazený Tematický turnaj (Španělská s 3. ... f5) v rapidu na 7 kol měl na startu 16 účastníků, kteří si chtěli zaexperimentovat v zahájení, ale špičkové hráče turnaj neoslovil.

 

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.