Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

23.04.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Czech Open 2016 - rapid jednotlivců 22.07.16

Ve dnech 20.-21.července 2016 se v rámci Šachového festivalu Czech Open uskutečnil jeho druhý vrchol - soutěže jednotlivců v rapidu, kterých se ve třech skupinách zúčastnilo 403 hráčů.
Hlavní skupina A, která měla statut otevřeného Mistrovství ČR, se naprosto nečekaně stala 'pohřebištěm favoritů'. Vítězství si zajistil GM Kacper Piorun z Polska (6-tý nasazený) před GM Stanislavem Novikovem z Ruska (8-mý nasazený) a IM Abhimanyu Piranikem z Indie (až 86-tý nasazený !!), z českých hráčů se nejlépe umístili GM Štěpán Žilka na 10.místě, GM Robert Cvek na 13.místě a IM Vítězslav Rašík na 15.místě, z našich zástupců byl nejúspěšnější FM Jakub Půlpán na 23.místě.
Také ve skupině B se favoritům nedařilo - vítězství si vybojoval Egon Baskanov (29.nasazený) před Konstantinem Fedotovem (11.nasazený - oba z Ruska), třetí místo obsadil nejlepší z českých hráčů Jan Rusńák (9.nasazený) z Hořic, z našinců se nejvýše umístili hráči Rapidu Pardubice Matěj Prokop na pátém a Aleš Novotný na šestém místě.
Ani skupina C nevybočila z letošní tradice pohrom favoritů. Vítězem se stal náš zástupce Karel Brožka st. (až 104.nasazený !!!) ze Zaječic - Blahopřejeme !!! před Tomášem Novotným (12.nasazený) z Pelhřimova a Alexejem Shadrinem (FIDE - 135.nasazený !!!), třetím z českých hráčů byl náš Ondřej Cach z Polabin (33.nasazený !) na sedmém místě.


CZECH OPEN 2016 - turnaj G1
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Dr. Jan Mazuch
Hlavní rozhodčí : IA Thomas Strobl
Rozhodčí : Jaromir Sulc
Bedenkzeit : 2x 15 min + 10s/move
Místo : Pardubice (CZE)
Datum od : 2016/07/20 Datum do 2016/07/21
Ø ELO turnaje : 2241
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 6 GM PIORUN Kacper  POL 2585 8 40,5 52 7
2 8 GM NOVIKOV Stanislav  RUS 2574 7,5 40,5 51,5 7
3 86 IM PURANIK Abhimanyu  IND 2227   7 40,5 51,5 6
10 19 GM ZILKA Stepan  CZE 2494 1. Novoborsky SK 6,5 40 51 5
13 15 GM CVEK Robert  CZE 2531 Sk Slavoj Poruba 6,5 37 48 5
15 38 IM RASIK Vitezslav  CZE 2423 Sk Hm Ostrava 6,5 32,5 42,5 6
23 54 FM PULPAN Jakub  CZE 2365 2222 Sk Polabiny, Z.S. 6 35,5 46,5 5
111 59 FM NOVOTNY Michal  CZE 2341 2222 Sk Polabiny, Z.S. 3,5 31 40,5 3
117 142 ZVERINA Jan  CZE 1870 Tj chs Chotebor 3,5 28 35,5 3
120 117 SYKORA Josef  CZE 2087 Sk Rapid Pardubice, O.S. 3,5 27 33,5 3
150 136 SVANDA Ondrej  CZE 1935 Tj Stefanydes Policka 1,5 24 31,5 1
CZECH OPEN 2016 - turnaj G2
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Dr. Jan Mazuch
Hlavní rozhodčí : IA Evgeny Melikset-Bek
Rozhodčí : IA Jirina Prokopova
Bedenkzeit : 2x 15 min + 10s/move
Místo : Pardubice (CZE)
Datum od : 2016/07/20 Datum do 2016/07/21
Ø ELO turnaje : 1810
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 29 BASKAKOV Egor  RUS 1928 8,5 40,5 50,5 8
2 11 FEDOTOV Konstantin  RUS 2019 8 38 51 8
3 9   RUSNAK Jan  CZE 2036 Tj Jiskra Horice V Podkrkonosi 7 38,5 48,5 6
5 89 PROKOP Matej  CZE 1661 Sk Rapid Pardubice, O.S. 6,5 38,5 52 5
6 45   NOVOTNY Ales  CZE 1881 Sk Rapid Pardubice, O.S. 6,5 38 48,5 6
11 52 CACH Jakub  CZE 1858 2222 Sk Polabiny, Z.S. 6,5 33,5 43,5 5
14 17 KOKES Bohuslav  CZE 1977 Tj So Chrudim 6 37 47,5 5
24 34 JUST Pavel  CZE 1908 2222 Sk Polabiny, Z.S. 5,5 31 40,5 5
31 16 DANEK Pavel  CZE 1977 Sk Bohemia Pardubice O.S. 5 36,5 45,5 5
46 48 NESPUREK Petr  CZE 1873 2222 Sk Polabiny, Z.S. 5 29 36,5 2
48 35 PULPAN Matej  CZE 1907 2222 Sk Polabiny, Z.S. 5 26 35 4
49 33 KREJCIK Tomas  CZE 1909 Tj Chs Chotebor 5 25,5 33 5
50 26 SUKDOLAK Radek  CZE 1952 Tj Chs Chotebor 4,5 39 48 3
61 32 TROJAN Lubos  CZE 1912 2222 Sk Polabiny, Z.S. 4,5 27 35 4
66 60 LUDVIK Tomas  CZE 1819 2222 Sk Polabiny, Z.S. 4 33,5 44 3
74 103 JUN Rudolf Jr.  CZE 1434 Tj Chs Chotebor 4 27,5 34,5 2
81 72 DVORAK Eduard  CZE 1747 ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald 3,5 28,5 36,5 3
84 71 HON Jiri  CZE 1749 Sk Rapid Pardubice, O.S. 3,5 28 36,5 2
85 68 STOLFA Jaroslav  CZE 1768 Tj Chs Chotebor 3,5 27,5 34 2
97 79 KOTLANT Tomas  CZE 1720 Sk Bohemia Pardubice O.S. 2,5 27 35 2
98 83 JUCHELKA Petr  CZE 1704 Sk Bohemia Pardubice O.S. 2,5 27 34,5 2
105 102 MACHA Martin  CZE 1494 Sokol Lazne Bohdanec 1,5 25,5 32,5 1
106 76 JANKO Jan  CZE 1725 Sk Rapid Pardubice, O.S. 1,5 25,5 32 0
CZECH OPEN 2016 - turnaj G3
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Dr. Jan Mazuch
Hlavní rozhodčí : FA Michail Korecek
Rozhodčí : Jiri Pyskaty
Bedenkzeit : 2x 15 min + 10s/move
Místo : Pardubice (CZE)
Datum od : 2016/07/20 Datum do 2016/07/21
Ø ELO turnaje : 1363
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 104 BROZKA SEN Karel  CZE 1573 Tj Sokol Zajecice 8 42 52 7
2 12 NOVOTNY Tomas  CZE 1647 Tj Spartak  Pelhrimov 7,5 45,5 58 7
3 135   SHADRIN Alexey A.  FID 1000   7,5 43,5 56 6
7 33   CACH Ondrej  CZE 1575 2222 Sk Polabiny, Z.S. 7 36 47 7
17 61 JOUKL Jakub  CZE 1468 Sk Rapid Pardubice, O.S. 6 39 49 5
20 26 SVANDA Adam  CZE 1594 Tj Stefanydes Policka 6 37 48 5
22 91 JOUKL Martin  CZE 1284 Sk Rapid Pardubice, O.S. 6 36,5 47 5
25 35 ZIDEK Jan  CZE 1569 Tj Sokol Zajecice 6 35 44,5 6
26 111 BROZKA JUN Karel  CZE 1234 2222 Sk Polabiny, Z.S. 6 34 44 5
29 21 KVAPIL Pavel  CZE 1616 2222 Sk Polabiny, Z.S. 6 30,5 38,5 5
31 50 NESPUREK Jan  CZE 1494 2222 Sk Polabiny, Z.S. 5,5 38 48 5
37 64 PILAR Vit  CZE 1453 2222 Sk Polabiny, Z.S. 5,5 33,5 41,5 5
41 22 FRGALOVA Hana  CZE 1612 2222 Sk Polabiny, Z.S. 5,5 30,5 39 4
45 75 FIALA Jan  CZE 1395 Sk Rapid Pardubice, O.S. 5 37 47,5 4
62 48 KOLOMY Robert  CZE 1499 Sk Rapid Pardubice, O.S. 5 28,5 37,5 5
64 27 KREJCI Jan  CZE 1591 2222 Sk Polabiny, Z.S. 5 27 35 5
65 34 MIKULENKA Tomas  CZE 1569 Sk Rapid Pardubice, O.S. 4,5 38,5 49,5 4
69 90 BEM Tadeas  CZE 1290 So Kunvaldska A.S. Kunvald 4,5 34,5 43 4
71 92 BILEK Marek  CZE 1279 2222 Sk Polabiny, Z.S. 4,5 33 41,5 3
72 37 STOCEK Martin  CZE 1562 2222 Sk Polabiny, Z.S. 4,5 31,5 41,5 4
74 136 SINDLER Jaromir  CZE 1000 Sk Bohemia Pardubice O.S. 4,5 30,5 40 4
79 42 FAJOVA Alice  CZE 1531 Sk Bohemia Pardubice O.S. 4,5 28,5 39,5 4
84 80 JUCHELKA Marek  CZE 1362 2222 Sk Polabiny, Z.S. 4 35,5 46,5 4
88 99 LISKA Krystof  CZE 1146 2222 Sk Polabiny, Z.S. 4 32 40 4
93 138 STRANSKY Lubos  CZE 1000 SO Hlinsko 4 29 38 4
98 49 BEM Tomas  CZE 1495 SO Kunvaldska A.S. Kunvald 4 28 36 4
99 101 HORACKOVA Isabela  CZE 1122 Sk Bohemia Pardubice O.S. 4 27 35 4
101 115 SULCOVA Tereza  CZE 1051 2222 Sk Polabiny, Z.S. 4 26,5 33 4
102 88 STEKL Filip  CZE 1317 Sk Rapid Pardubice, O.S. 4 26 33 3
103 109 HRUBAN Oliver  CZE 1250 2222 Sk Polabiny, Z.S. 4 24 30 4
104 15 VOREL Bohuslav  CZE 1630 2222 Sk Polabiny, Z.S. 3,5 33 42,5 3
105 89 PILNA Jitka  CZE 1314 2222 Sk Polabiny, Z.S. 3,5 32 41 1
109 116 VOBORNIK Jiri  CZE 1050 2223 Sk Polabiny, Z.S. 3,5 28,5 37,5 3
112 60 VINS Karel  CZE 1469 Sk Rapid Pardubice, O.S. 3,5 28,5 35,5 2
129 114 NESPUREK Jakub  CZE 1085 Ss Zelezne Hory 3 24 32 3
131 141 VALENTA ADAM  CZE 1000 Sk Rapid Pardubice, O.S. 3 20,5 29 2
138 118 BIEDLA Vojtech  CZE 1000 So Kunvaldska A.S. Kunvald 2,5 19,5 25,5 2
141 144 ZLATNIK Jiri  CZE 1000 So Kunvaldska A.S. Kunvald 2 24 29,5 2
143 137 SLINGR Michal  CZE 1000 Sk Rapid Pardubice, O.S. 2 18 24 1
145 143 ZIKAN Vaclav  CZE 1000 Tj Jablonne Nad Orlici 1 21 27,5 0

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.