Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

23.04.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Listina talentů PDŠS 2015/16 - doplnění 12.05.16

Komise mládeže po vyjití květnové LOK aktualizovala stávající Listinu talentů PDŠS, která bude platit do 23.11.2016.


Listina talentů PDŠS 2015-2016

 

 

Pro období 22. 11. 2015 – 23. 11. 2016 jsou na listinu talentů zařazováni hráči narození v roce 2000 a mladší.

 

  1. Účel listiny talentů

 

Listina talentů PDŠS představuje seznam talentovaných mladých šachistů, které se PDŠS rozhodl podporovat v šachovém růstu, a to především z důvodu vzorné reprezentace Pardubického kraje.

 

Listina talentů PDŠS je rozdělena do dvou skupin:

 

1.      Skupina A - zahrnuje hráče, kteří patří do krajské špičky a dosahují i republikových úspěchů.

2.      Skupina B - tvořena hráči širší krajské špičky, kteří dosahují nadprůměrných výsledků i na republikových soutěžích.

 

  1. Sportovně metodické zásady

 

Skupina A:

Skupina hráčů, která v uplynulé šachové sezóně dosáhla výjimečných sportovních výsledků.

 

Výhody: v soutěžích mládeže PDŠS jednotlivců neplatí startovné a platí maximálně poloviční startovné na soustředění talentované mládeže PDŠS. KM PDŠS může nabídnout i další zvýhodnění těmto hráčům.

 

Kritéria opravňující automatické zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny A:

 

-          Umístění na MČR žáků D 10 - 16 v klasickém šachu 2015 do 10. místa (děvčata do 5. místa). Umístění na MČR HD 8 do 3. místa.

-          Na MČR žáků v rapid šachu 2015 do 3. místa (chlapci i dívky).

-          MČech HD 10 - 16 2015 = postupující chlapci na MČR tj. do 8. místa (děvčata celkově do 15. místa). Vítězové MČech do 8 let (chlapci i dívky)

-          Splnění podmínek hodnoty ELA

 

Ročník: ELO ČR minimálně:           

2007    H10 – 1300     D10 – 1251

2006    H10 – 1400     D10 – 1251

2005    H11 – 1500     D11 – 1351              

2004    H12 – 1600      D12 – 1451              

2003    H13 – 1700      D13 – 1551              

2002    H14 – 1800      D14 – 1651              

2001    H15 – 1900      D15 – 1751              

2000    H16 – 2000      D16 – 1851

 

Splnění kteréhokoliv z těchto kritérií opravňuje k zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny A. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK mládežník splňoval dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.

 

Skupina B:

 

Druhá výběrová skupina, do které patří hráči, kteří ve svých věkových kategoriích představují širší krajskou špičku.

Výhody: v soutěžích mládeže PDŠS jednotlivců mají slevu 50 % na startovném.

 

Kritéria opravňující automatické zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny B:

 

-          Účast na MČR žáků 2015 H 10 - 16 v klasickém šachu, umístění v první polovině startovního pole u dívek. Na MČR do 8 let umístění v TOP 10 (chlapci i dívky).

-          Na MČR žáků 2015 v rapid šachu do 10. místa (chlapci i dívky).

-          MČech HD 10 – 16 2015 = do 20. místa (děvčata celkově do 25. místa). Na MČech do 8 let umístění v TOP 5 chlapci, v TOP 10 dívky.

-          Krajský přebor mládeže 2015 – 1. místo

-          Splnění podmínek hodnoty ELA

 

Ročník: ELO ČR minimálně:           

2007    H09 – 1251     D09 – 1250

2006    H10 – 1300     D10 – 1251

2005    H11 – 1400     D11 – 1300              

2004    H12 – 1500      D12 – 1351               

2003    H13 – 1600      D13 – 1451              

2002    H14 – 1700      D14 – 1551              

2001    H15 – 1800      D15 – 1651              

2000    H16 – 1900      D16 – 1751

 

Splnění kteréhokoliv z těchto kritérií opravňuje k zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny B. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK mládežník splňoval dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.

 

  1. Složení Listiny talentů PDŠS ke dni 5. 5. 2016

 

Skupina A (14 hráčů):

Jméno                        Rok narození             Oddíl                                     Důvod

Tulis Jan                     2000                           TJ Štefanydes Polička            MČech

Prokop Matěj              2000                           ŠK Rapid Pardubice              MČech

Půlpán Matěj              2001                           2222 ŠK Polabiny                  ELO, Rapid

Ludvík Tomáš                        2002                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Říha Vojtěch              2002                           ŠO Hlinsko                            MČech, ELO

Švanda Ondřej           2003                           TJ Štefanydes Polička            MČR, ELO, Rapid

Jiroušek Jan                2004                           2222 ŠK Polabiny                  ELO

Jun Rudolf                 2005                           TJ CHS Chotěboř                  ELO

Jareš Michal                2005                           Šachový spolek Ž. hory         ELO

Švanda Adam            2005                           TJ Štefanydes Polička            ELO

Ďuriančík Michal        2006                           TJ Štefanydes Polička            MČech

Stoček Martin             2006                           2222 ŠK Polabiny                  MČech

Pilař Vít                      2006                           2222 ŠK Polabiny                  MČech, ELO

Brožka Karel              2008                           TJ Sokol Zaječice                   MČech

 

Skupina B (12 hráčů):

Jméno                        Rok narození             Oddíl                                     Důvod

Žejdlík Patrik             2000                           2222 ŠK Polabiny                  MČech           

Šmajzrová Veronika   2001                           ŠK Ústí nad Orlicí                 Rapid

Vašková Marie           2002                           ŠO Hlinsko                            MČech, Rapid

Pavlíček Lukáš           2003                           TJ Štefanydes Polička            MČech, MČR

Zeman Daniel             2003                           TJ Štefanydes Polička            MČech, KP, ELO

Holásková Veronika   2003                           ŠK Ústí nad Orlicí                 Rapid

Novotný Ondřej         2003                           ŠO Hlinsko                            ELO

Ročňák Michal           2003                           ŠO Hlinsko                            ELO

Ret Adam Josef         2005                           2222 ŠK Polabiny                  MČech           

Juchelka Marek          2006                           2222 ŠK Polabiny                  MČech

Třasáková Adéla        2006                           2222 ŠK Polabiny                  MČech

Nejedlý Radek           2008                           TJ CHS Chotěboř                  Mčech

 

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.