Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.07.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Soutěže družstev PDŠS 12015/16 - postupy a sestupy 11.04.16

Vzhledem k blížícímu se konci krajských soutěží informuje předseda STK o pravidlech týkajících se postupů a sestupů ze soutěží družstev PDŠS.


 

Vzhledem k blížícímu se konci krajských soutěží (KPI a KS již dokonce skončily) vás musím informovat o pravidlech týkajících se postupů a sestupů z našich soutěží družstev. Aby to ale nebylo jednoduché, tak vzhledem k nevyjasněné situaci ve 2.lize existují 2 možnosti, které se týkají zejména družstev v KPII.

 

1) Z 2.ligy spadne jedno naše krajské družstvo - z toho plyne následující:

 

a) Z KPI padají poslední dvě družstva (Moravská a Česká Třebová) a postupuje Lanškroun.

b) ZKPII sestupují celkem 4 družstva (ta co obsadí 11. a 12. příčku - včetně odhlášené Litomyšle B) a vítězové obou skupin KPII postupují výše.

c) Z KS postupují z obou finálových skupin první dvě družstva (na východě - Jablonné n.O. a Horní Čermná, na západě Hlinsko B a Rapid F)

 

2) Z 2.ligy sestoupí dvě naše krajská družstva - pak se nic nemění v otázce postupů, ale ohledně sestupů to bude mnohem horší:

 

a) Z KPI sestoupí kromě Moravské a České Třebové i 10. Svitavy.

b) Z KPII musí sestoupit celkem 5 družstev. V tom případě sestoupí i "horší" družstvo z 10.příčky. Protože ale v obou skupinách je nestejný počet družstev, rozhodl VV na své poslední schůzi takto: Pro určení horšího družstva na 10.místě v KPII se družstvům ve skupině východ nezapočítá výsledek s posledním (tedy 12.celkem) v konečné tabulce. Teprve potom dojde k porovnání družstev na 10.místě a horší družstvo sestoupí do KS.

c) Z KS se naštěstí nikam nesestupuje! :)

 

S pozdravem

 

Marian Sabol

 

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.